Neemt u plaats. HAN WIMMERS: „KORFBAL HEEFT EEN PEDAGOGISCHE mm 4377- 480r °323» 4864r Anders Denken over Wonen VRIJDAG 26 MEI 1978 LEIDSE COURANT PAG DEN HAAG Dit jaar bestaat het korfbalverbond vijfenzeventig jaar. Een mijlpaal in het bestaan die wordt gevierd met tal van acti viteiten, waaronder een jubileum viering met officiële receptie op 3 juni in het sportcentrum in Zeist. Een van de genodigden is Neer- lands oudste korfballer, de 67-jari- ge Han Wimmers. Ruim een halve eeuw korfbalt deze sportman al, waarvan lange tijd bij de Haagse zondagsvereniging De Raven, een club die hij, met o.a. zijn zuster, oprichtte. Van de zeven kinderen van het gezin Wimmers, die allen korfbalden, komen nu nog de namen van Cor, Fer, Han en Trees Wimmers meermalen voor op de lange lijst van werkende leden in de vereniging. Na lange tijd bij Emma te hebben gespeeld, werd na een menings verschil eenendertig jaar geleden de vereniging De Raven opgericht. Tegen woordig bestaat de club uit 185 leden en speelt het eerste team in de derde klasse. Een onderdak vond men aan de Hengelolaan, waar Han Wimmers nu met zijn broer de laatste hand legt aan een eigenhandig gebouwd clubhuis. Han Wimmers is daarnaast nog scheids rechter en spelend lid, hoewel hij voor lopig is uitgeschakeld door een operatie aan zijn meniscus. „Maar wanneer ik word goedgekeurd, hoop ik in septem ber weer te beginnen", vertelt hij. „Ik speel al vanaf mijn schooltijd, nu 57 jaar geleden, waar ik het spel heb ge leerd. Vroeger voetbalde ik daarbij on der meer bij Die Haghe, waar ze me de foxterrier noemden en bij SOA. Maar mijn voorkeur is altijd uitgegaan naar korfbal. Voetbal vond ik altijd te ruw. Door de omgang met meisjes houd je je bij korfbal altijd iets in. Je past automatisch meer op de woorden, en het heeft zodoende ook een pedagogi sche waarde. Bij voetbal wordt veel meer gepraat en na afloop is het altijd hijsen, hijsen en hijsen. Zelf heb ik nooit gedronken, afgezien van een enkel glas wijn. Acht jaar geleden ben ik ook gestopt met roken. Dat ik nog zo speel, komt voor mij omdat ik nooit heb ge dronken", aldus Han Wimmers, die zijn leven lang meubelmaker is geweest. Gesleten Topsporter is Han Wimmers nooit ge weest. Hoewel hij bekent een geboren korfballer te zijn, heeft hij nooit in de hoogste afdeling gespeeld. Voor hem was korfbal zuiver een recreatiesport. „Maar ik was nooit een gemakkelijk persoon in het veld. Vroeger was ik verschrikkelijk agressief en praatte ik dikwijls tegen de scheidsrechter. Maar met de jaren is dat gesleten". „Toch vecht ik nog steeds voor elke bal van de eerste tot de laatste minuut. Ik laat me nu nog even gemakkelijk vallen als tien jaar geleden. Voor blessures heb ik geen angst, omdat ik weet hoe je je moet laten vallen. Ik weet nog dat ik enkele jaren geleden tegenover een snel lere speler stond, die ook nog een kop groter was. Door me telkens te laten vallen, was ik hem echter te snel af. Prachtig was dat, het publiek stond nota bene te klappen!" Han Wimmers heeft door de ervaring verscheidene trucs in petto om zijn vaak jonge tegenstanders te verschal ken. Befaamd is zijn handstand op de bal om deze vanuit het andere vak naar zijn eigen te rollen, en de doorloopbal waarbij hij door een kleine ruk aan de paal het schot corrigeert. Tegenwoor dig mist hij echter bij de jeugd deze spectaculaire staaltjes korfbal. Han Wimmers: „Dat vallen naar de bal zie je bijna niet meer. De jeugd is volgens mij minder atletisch. Ze is an ders, zwakker dan vroeger. Toen speel den we de hele winter door, zelfs wan neer het iets vroor en er een gemene gure wind stond. Dan speelde je met van die halve handschoenen. Maar je werd er wel hard van. Nu zie je van die poppetjes die telkens ziek of gebles seerd zijn. Volgens mij komt dat door slecht eten en te veel drinken. Ze wor den daardoor een stuk zwakker en vaak te dik". Volgens zijn zeggen („ik speel nog zeven partijen tafeltennis achter elkaar") kan Han Wimmers nog uitstekend meeko men, en ook zijn ploeggenoten zullen hem niet graag missen, hoewel er wel eens meningsverschillen zijn. „De mees ten accepteren me echter", meent Han Wimmers. „Vooral vanwege mijn ver diensten voor de vereniging. Ze noemen me wel eens gekscherend „de oude vete raan". Dat mag ook wel, want tenslotte ben ik dat ook. Maar ze moeten me geen „ouwe" gaan noemen, want zo voel ik me nog lang niet. Daar voel ik me nog te jong voor". BAS GROOT WESSELDIJK Hulshoff Thuis in Stijlvol Wonen* Voor woonindividualisten, die fraaie, modeme vormen een warm hart toedragen biedt Hulshoff een bewonderens waardige meubelkollektie. Samengesteld uit stijlvolle kreaties van toonaangevende interieur-ontwerpers. Komt u zich in alle rust oriënteren, wij staan u graag terzijde met een volledig advies voor een verantwoorde inrichting van uw interieur. Buro Meson: funktioneel en mooi In duurzaam wit kunststof en 3 uitvoeringen: 130,160 en 180 cm. Uit te breiden met talloze losse elementen. Hulshoff prijs, 130 cm 590.- 160 cm 650.- Artifort buro-fauteuil Design: Geoffry Harcourt. Draaibaar en in Alba vloerlamp hoogte verstelbaar. Leverbaar met of Befaamd ontwerp van S. Brazzoli. zonder hoge rug, armen en zwenkwielen. vVit Diverse kleuren en stoffen, ook in leer. Hulshoff prijs vanaf 972r Kuala hanglamp Design: Franco Bre'sciani. Sierlijk model ^Qg in wit kunststof, o45 cm. Hulshoff prijs Subliem woonwand-ontwerp: Banz Bord Een uniek systeem met onzichtbare bevestigingspunten. Breed assortiment houtsoorten, kleuren en uitvoeringen voor talloze toepassingen. Hulshoff prijs Kompleet geplaatst. Pernilla fauteuil Smaakvol vorm gegeven door Bruno Mathsson. Frame: gelamineerd blank beuken. Zitting: uitgezocht rundleder in diverse kleuren. Hulshoff prijs ^lAQg Salontafel Bestaande uit 2 losse elementen waarmee u onbeperkt kunt kombineren. In wit, zwart of bruin. Hulshoff prijs per element. Voor inklapbaar. Hulshoff prijs 105 x 70 cm Waar u Hulshoff kunt vinden: Den Haag: Spui Rotterdam: Lijnbaan vrij parkeren achterzijde) Leidschendam: Leidsenhage Rijswijk In de Bogaard Eindhoven: Winkelcentrum Woensel (Voormalig EDAH-pand) Zwolle: Dne Pistolengang Leiden: Nieuwe Rijn (hoek Nieuwstraat) Produktie- en distributiecentrum, Voorschoten. danlmjgtuhetpms verschil zondermeer D^Sshoü volledig over zekerheid gesproken. Eethoek „Gabi", precies wat u zocht. Ontwerp: Gastone Rinaldi. Exclusief voor Hulshoff. Elegante tafel met marmeren blad, 0130 cm, onderstel in chroom. Unieke Hulshoff prijs Komfortabele stoelen, eveneens chroom, rundlederen zittingen. In diverse kleuren. Hulshoff prijs per stuk i|g(l De Gelderland zitgroep, serie 1110 *4/7» Naar een ontwerp van Jan de Bouvrie. Opgebouwd uit losse elementen voor oneindig veel kombineermogelijkheden. Diverse kleuren, 3 uitvoeringen: katoen, wol of rundleder. Hulshoff prijs voor de katoenen uitvoering

Leidse Courant | 1978 | | pagina 16