Opnieuw Arie Hassink Afscheid bij FC Den Haag Moser betaalt tol Ihominabele omstandigheden p derde Ringvaart-regatta West-Europa bundelt krachten voor turnen Ashe en Newcombe in Rome uit strijd Tips voor Duindigt Lotto/toto Sportwereld FAiT LEIDSE COURANT' VRIJDAG 26 MEI 1978 PAGINA 13 zijn zege in Olympia's ronde de eerste renner die de etappekoers op zijn naam brengt. Amsterdam Arie Hassink is op zijn tandvlees winnaar geworden van Olympia's ronde van Neder land. De 27-jarige „eeuwige" ama teur uit Neede deed dat voor de tweede achtereenvolgende keer. Hij werd de eerste renner in de 27-jarige geschiedenis van Olym pia's ronde, die dat presteerde. Hassink zei bij het begin van de ronde, vorige week woensdag in Scheveningen, dat hij zich zelden in zijn loopbaan zo sterk had gevoeld. Veel sterker bijvoor beeld dan vorig jaar, toen hij na amper vier weken training met een voorsprong van drie minuten op ploeggenoot Lammer- tink voor het eerst de ronde won. Toch kwam Hassink's tweede overwinning in de nationale amateurronde slechts met de grootste moeite tot stand. Op de voorlaat ste dag immers, tijdens de stormachtige langste etappe over de dijk van de Marke- nerwaard, werd hij nog door de onbekende outsider Bert Wekema uit de trui gereden. Zoals verwacht heroverde hij de Oranje trui gistermorgen in de tijdrit. Wekema is nu eenmaal geen tijdrijder. Bovendien was het verschil slechts zeven seconden. Arie Hassink leek met alleen het slotritje over 83 kilometer van Nibbixwoude naar Amsterdam nog voor de boeg een zekere eindwinnaar. Toch verloor hij de ronde bijna nog. Hassink raakte namelijk tien kilometer voor de eindstreep op de smalle dijkjes bij de Durgerdam betrokken bij een valpartij. Jan van Houwelingen, na de tijdrit nummer twee in het klassement op 49 seconden, ontsnapte aan de door de vallenden Jonkers veroorzaakte chaos van lichamen en ontwrichte fietsen en plaatste onmiddelijk een demarrage. Hij ging er met zes andere gelukkigen vandoor. Het geluk bij het ongeluk voor Hassink was dat zijn fiets onbeschadigd was gebleven. De lucht was uit zijn longen geperst door de punt van zijn stuur, maar hij kon onmiddelijk de achtervolging inzetten, het geen hem uiteindelijk de eindzege oplever de. Uitslag tijdrit in Nibbixwoude: 1. Bert Oosterbosch (Van Erp), 23,2 km in 31 minuten en 31 seconden (met tijdsvergoeding: 31.16) 2. Jan van Houwelingen (Bossche) 31.34 (met tijdsvergoeding 31.24) 3. Bart van Est (Van Erp) 32.21 (met tijdsvergoe ding 32.16) 4. Bert Scheuneman (Gazelle) 32.23 5. Rene Kos (Markthof) 32.25 6. Jos Lammertink (Amstel) 32.39 7. Igor Beliakov (Sov) 32.43 8 Heddy Nieuwdorp (Driessen) 32.48 9. Viktor Tsjoetenen (Sov) 32.48 10. Arie Hassink (Amstel) 32.53 Uitslag NibbixwoudAmsterdam 1. Jos Lammertink (Amstel) 83 km. in 1.45.59 (met bonificatie 1.45.44) 2. Martin Visser (Olympia) 1.45.59 (met bonifica tie 1.45.49). 3. Rene van de Broek (Driessen) 1.45.59 (met bonificatie 1.45.54) 4. Ton Huijzen (Batavus) z.t. 5 Ad van Peer (Union) z.t. 6. Bert Oosterbosch (Van Erp) z.t. 7. Jan van Houwelingen (Bossche Staalbouw) z.t. 8. Jaloslav Blaha (Tsj) op 13 sec 9. Martin Taverne (Olympia) z.t 10. Piet van der Kruys (Van Erp) z.t eindklassement 1. Arie Hassink (Amstel) 30.18.24 2. Jan van Houwelingen (Bossche Staalbouw) op 36 sec. 3. Bert Oosterbosch (Van Erp) op 49 sec 4. Jos Lammertink (Amstel) op 54 sec 5. Jan Jonkers (Union) z.t. 6. Bert Scheuneman (Gazelle) op 55 sec. 7. Bert Wekema (Batavus) op 1.26 8. Fnts Schur (Bossche Staalbouw) op 1.50' 9. Frits Pirard (Amstel) op 1.59 10. Egbert Koersenr (Batavus) op 3.02 11. Vitor Tsjoetenen (Sov) op 3.37 12. René van de Broek (Driessen) op 4.08 13. Jacques van Meer (Gazelle) op 6.41 14. Jac Verbruggen (Union) op 6.42 15. Peter Damen (Driessen) op 7.36 16. Wies van Dongen (Militairen) op 8.22 17. Lauri Petrov (Sov) op 9.21 18. Ton Huijzen (Batavus) op 10.15 19. Ad. Polak (Militairen) op 10.35 20. Ad Wijnands (Amstel) op 10.54 eindstand ploegenklassement 1 Amstel 87 36.17 2. Union 87.42.01 3. Batavus 87.44.00 4. Bossche Staalbouw 87.45.38 5. Van Erp 87.48.45 6. Gazelle 87.51.30 Eerfl probeert te lachen. Vlak na zijn menicus e ve en met hoge koorts gaat dat echter niet zo n hefclijk ht 33 DEN HAAG - FC Den Haag heeft afscheid genomen van een aantal figuren, die het af gelopen seizoen het gezicht mede hebben bepaald van de club. Daar was in de eerste plaats trainer Anton Malatins- ky, die terugkeert naar zijn geboorteland om Slovan Bra tislava te gaan trainen. Op zijn geheel eigen wijze voorzag voorzitter Pim Arons van FC Den Haag een ieder die zijn vereniging verliet van een pas send afscheidswoord. Zo kre gen achtereenvolgens Martin Jol (naar Bayern München), Dojcin Perazic (wordt trainer/- speler bij het Belgische Asse), dokter Bos (wordt wellicht clubarts van hockeyclub Klein Zwitserland), verzorger Cle mens Schrover en een aantal al of niet aanwezige spelers meer of minder prijzende woorden toegevoegd. Onder hen Martin Toet, die waar schijnlijk naar Kortrijk ver trekt, Hugo van Houten (naar FC Vlaardingen), Henk Boon (terug naar Hoek van Holland), René Vreeswijk (terug naar zijn oude amateurclub) en dan De Bruijn. Grote afwezige was gisteravond in de bestuurska mer van het Zuiderpark Rinus Loof, de oefenmeester die zo lang zijn goede diensten aan de club heeft bewezen. Ook in de toespraak van voorzitter Arons werd Loof niet ge noemd, hetgeen zacht gezegd nogal opviel. Vice-voorzitter/manager Fred van Hal werd lof toegezwaaid voor diens activiteiten, omdat hij met ingang van het nieuwe seizoen slechts op bestuurlijk niveau actief zal zijn. Zijn werkzaamheden worden op gesplitst tussen trainer Piet de Visser en Eddie Hartmann, die daarmee terugkeert in de func tie, die hij twee jaar geleden wegens ziekte moest opgeven. Opvolger van dokter Bos wordt diens collega Beeftinck. die het afgelopen seizoen al FC Den Haag neemt een pilsje op het afcheid van trainer Malatinsky (tweede van links). De andere drinkers zijn Boon, dokter Bos. manager Van Hal, Parazic en Jol (vlnr). bero. Naar verwachting zal FC Den Haag slechts één aankoop doen, waarbij het overigens niet is uitgesloten dat Peter Houtman, de topscorer van FC Groningen, naar het Zuider park komt. Dat zou overigens alleen gebeuren als Henk van Leeuwen inderdaad naar Feye- noord vertrekt. naast Bos het terrein „verken de". Overigens heeft Aad Kila eer gisteren in het Westeindezie- kenhuis een meniscusoperatie ondergaan aan de rechterknie De Haagse middenvelder had al een jaar last van pijn aan de knie, maar pas onlangs werd duidelijk wat er aan schortte. Naar verluidt heeft FC Den Haag meer dan serieuze be langstelling voor Jos Jonker van Telstar. Ook Dick Advo caat, die op het ogenblik in Amerika voetbalt, zou een kardidaat zijn voor het team van De Visser, waarbij wordt gedacht aan de positie van li- pricl annet>ndone De kans dat laan.»" zondag in Milaan iaan als winnaar van rc deIRO kunnen huldigen, ;n iit gering. In de zeven- i Wetttappe, waarin twee tïestdan de eerste categorie ning(genomen, handhaafde e Muynck zich in de gelederen. De Belg eneris vijfde over de eind- twee seconden op zijn voornaam- ent, de Italiaan Ba- L ur if Wereldkampioen Moser moest de tol betalen voor zijn krachtsinspanning tijdens de tijdrit van woensdag. Als favo riet voor de eindzege vertrok ken moest hij in de bergetap pes steeds terrein prijsgeven. Zo ook gisteren in de rit van Cavalese naar Monte Bondone, die hij afsloot met de veertien de plaats met een achterstand van ruim anderhalve minuut op de leider in het algemeen klassement, De Muynck. Bert Pronk, de Nederlander in Belgische dienst, verschenen niet aan de start van deze etap pe. Uitslag 17e etappe: 1. Panizza (Ita) 205 km in 5.41.49, 2. Visentini (Ita) op 1.01, 3. Gimondi (Ita) op 1.03, 4. Bertoglio (Ita) z.t., 5. De Muynck (Bel) z.t., 6. Baron- chelli (Ita) op 1.05, 7. Belliru (Ita) op 1.17, 8. Saronni (Ita) op 1.57, 9. Sutter (Zwi) op 1.58, 10. Chinetti (Ita) z.t., 84. Schuiten (Ned) op 13.02. Algemeen klassement: 1. De Muynck (Bel) 83.10.32, 2. Ba- ronchelli (Ita) op 59 sec., 3. Moser (Ita) op 2.19, 4. Panizza (Ita) op 7.57, 5. Saronni (Ita) op 8.04, 6. De Witte (Bel) op 8.24, 7. Vandi (Ita) op 9.04, 8. Bertolotto (Ita) op 9.25, 9. Johans son (Zwe) op 12.36, 10. Sutter (Zwi) op 12.38, 44. Schuiten (Ned) op 53.48. r VEN, WIND EN KOUDE TEISTEREN DAPPERE ROEIERS bijl opgezette evenement -rjree eerdere edities op- Ihvj goed georganiseerd ïMe Delftse studentenroei- ^>|ging Laga werd dit- gekenmerkt door abomi- t weersomstandigheden, regenbuien, veel wind Or deze tijd van het jaar ioon lage temperaturen fden de zwoegende ach- hun daardoor nog eens lang lijkende race over ird kilometer van Lei- Rar Delft, met een enor- tnding om de Haarlem- Mgeerpolder. Tramp en blaren misten ifntwerking niet. Gelukkig medische begeleiding voorbereid vak- geregeld en werd de ie schade steeds tijdig 1. Daarom ook kon ie- na afloop voldaan te len op een andermaal ig geslaagd evenement, ondanks alle moei- ;n kwamen uiteindelijk lijftien gestarte ploegen le eindstreep, heeft het er trouwens litgezien, dat lang met leel nemers tot in Delft |n komen. Door een wat inlijke vergissing in de atie verder overi- alle lof voor Herman n zijn medewerkers en de reeds gememoreerde kli matologische nadelen deden het moreel alom zichtbaar zakken. Zo kon het bijvoor beeld gebeuren, dat kort na de start in alle vroegte werd om acht. uur 's ochtends de eerste acht weggeschoten enkele deelnemers min of meer verdwaalden in de dool hof van eilandjes in de Kager- plassen. Paniek Het altijd vooruit varende controle-schip was blijkbaar buiten het gezichtsveld van de eerste acht gekomen en deze sloeg prompt een ver keerde inham in. Vijf andere boten volgden het voorbeeld van de koploper. Waardoor even een wat paniekerige si tuatie ontstond, die trouwens mede dankzij het kordaat in grijpen van de rijkspolitie te water toch tot een minimum blééf beperkt. Achteraf had de organisatie nog handenvol werk aan het berekenen van de officiële einduitslag, om dat de desbetreffende ploegen hun onnodig verloren gegane minuten natuurlijk terug kon den krijgen. Een tweede ongemak liet ver volgens niet al te lang op zich wachten. Ter hoogte van Oude Wetering begaf de motor van één van de volgboten het na dat de schroef in aanraking was gekomen met de bodem van de Vliet. Aangezien er op dat moment geen andere hulp meer in de buurt was, raak. ?n Beeld van de start, gistermorgen om circa acht uur, van de Ringvaart Regatta, die door Asopos/De Vliet zou worden gewonnen. de betrokkenen kilometers achterop. Met kunst- en vlieg werk werd tenslotte ook dit. kleine vlekje weggewerkt. Met een bewonderenswaardi ge doorzettingskracht vervol genden de deelnemende ach ten inmiddels hun weg. Al snel nam de ploeg van Asopos/De Vliet de leiding mede dank zij de ontstane chaos bij de verkeerd gestuurde achtervol gers om deze niet meer af volgers. Ook een moedige damesacht stortte zich ditmaal vol bra- vour in de titanenstrijd. Met een half uur speling mochten de leden van het zwakke ge slacht uit Leiden vertrekken. Na zich aanvankelijk bijzon der helfhaftig tegen de man nelijke broeders te hebben verzet, haalden de meisjes van Asopos/De Vliet tenslotte toch bakzeil. Niettemin be- derd meter voor de verlossen de finish waar een grote schare supporters (de grootste enthousiastelingen hadden hun favorieten overigens op de fiets of per auto het ganse parkours begeleid) trappelend van ongeduld stond te wach ten nog even in moelijkhe- den kwam door gedrang met een fors binnenvaartschip on der de allerlaatste brug. Moge lijk juist door dit beetje pech werd de damesacht in ieder geval nog extra hartstochtelijk in veilige haven getoeterd. Alle lof ook trouwens voor Rien de Jager. De enige skif- feur, die zij het buiten me dedinging zich in de strijd wierp. Uiteraard moest hij het duidelijk afleggen tegen de veel sterkere achten, maar desondanks haalde de ervaren roeier uit Breda de finish. We liswaar vele uren later dan de overige deelnemers aan deze derde Ringvaart-regatta, maar dat deed niets af aan de door hem geleverde prestatie. Hon derd kilometer in volledige eenzaamheid al werd hij dan op de wal begeleid door een heel eigen begeleiding steam is niet mis. Hem wacht thans zeker enige spier pijn. Ook de overige deelne mers zal deze race waarschijn lijk nog wel even heugen. Dick Kiers te staan. Aan de finish in Delft reikten zij de eindstreep. na circa zeven uur varen en Opmerkelijke bijkomstigheid slechts vijf rustpunten had was het feit, dat de door iede reen met grote bewondering gèvolgde ploeg amper hon- de Leidse formatie vele minu ten voorsprong op de achter- 2. Proteus/Eretes op 15.52 3. Skadi op 16.22 4. Laga op 17.22 (Van onze sportredaktie) DEN HAAG Twintig Westeuropese landen heb ben besloten te komen tot een belangengemeen schap voor turnen. Niet alleen de problematiek van de topsport, maar die van de gymnastiek in het algemeen is daarbij bet uitgangspunt. Bij enkele Westeuropese lan den leefde al jaren de gedachte tot een bepaalde vorm van sa menwerking te komen. Op ini tiatief van de zeven EEG-lan- den werd tijdens de algemene vergadering van de FIG vo rig jaar november in Rome besloten daarover van gedach ten te wisselen. De vergadering van de „zeven" werd op 25 februari in Luxem burg gehouden en kreeg een vervolg op 12 mei in Wiesba den, in aanwezigheid van alle twintig Westeuropese landen. De daarna opgerichte „Westeu ropese belangengemeenschap voor turnen" zal zich onder andere buigen over de doelstel lingen) van de turnsport in West-Europa. De belangenge meenschap kent geen bestuur, wel zijn drie vertegenwoordi gers van drie landen aangewe zen (de keuze werd bepaald door de geografische ligging), die de komende vergaderingen zullen voorbereiden. Het drie tal Chablotz (Zwi), Zachariaz (Wdl) en Leimer (Lux) heeft echter geen enkele beslissings bevoegdheid. Russen naast Nederland op topplaats Ti/lis Rusland is tijdens het damtoernooi om het Europees kampioenschap in Tiflis ook op acht wedstrijdpunten geko men. De wedstrijd tegen Tsje- choslowakije leverde een ma ximale overwinning van 6-0 op. Nederland is op de ran glijst nog eerste met twee bordpunten meer dan Rusland (24 tegen 22). De Russen verspeelden tegen Israël twee punten. Nederland moet vandaag tegen de Israë liërs aantreden. Uitslagen vijfde ronde Israël-Joegoslavië 6-0. Rusland-Ts- jechoslowakije 64), Belgiè-Italië 2-4. SUnd: 1 Nederland4-8 (24 bordpunten). 2. Rusland 4-8 (22). 3. Israël 5-7. 4. Joegoslavië 4-3. 5. Italië 5-2, 6/7, België en Tsjechoslowakije 4-1. ROME De Zweed Björn Borg is in Rome tijdens het tennistoernooi om de open Italiaanse kam pioenschappen een aantal concurrenten kwijt ge raakt. Zelf won Borg van de Amerikaan Roscoe Tanner (6—2 6i). De als derde geplaatste Ameri kaan Brian Gottfried verdween roemloos door een nederlaag tegen de Spanjaard Jose Higueras (36 2-6). Twee oudgedienden zagen zich eveneens de weg naar de laatste zestien versperd. Arthur Ashe, drie jaar geleden nog Wimbledon- kampioen, was niet opgewassen tegen de gravelspecialist Harold Solomon (46 6—3 0—6). De Australiër John Newcombe, die volgens eigen zeggen met zijn laatste seizoen bezig is, moest buigen voor de Amerikaanse outsider Victor Amaya: 4—6, 16 in nauwelijks een uur. Heren enkelspel, derde ronde: John Lloyd (Gbr)Dick Crealy (Aus) 64 46 76, Adriano Panatta (Ita>—Hank Pfister (Vst) 5—7 6—3 7—6, John Alexander (Aus)—Christophe Freyss (Fra) 6—7 6—4 64, Eddie Dibbs (Vst)Kim Warwick (Aus) 7—5 63, Jose Higueras (Spa)Brian Gottfried (Vst) 63 62, Harold Solomon (Vst)Arthur Ashe 6—4 36 60, Björn Borg (Zwe)Roscoe Tanner (Vst) 6—2 64, Victor Amaya (Vst)John Newcombe (Aus) 64 61. Kwartfinales dames enkelspel: Regina Marsikova (Tsj)Betsy Nagelsen (Vst) 64 62. Michele Tyler Tijdens het tennistoernooi om de open kampioenschappen van Beieren, dat in München wordt gehouden, is Louk Sanders in de eerste ronde van het enkelspel uitgeschakeld. Hij moest zich tegen de Hongaar Balazs Taroczy met 63 36 57 gewonnen geven. De partij was een dag eerder wegens regen afgebroken. Tom Okker en de Westduitser Jürgen Fassbender wonnen in de eerste ronde van het herendubbelspel met 62 7—5 van de Westduitsers Ulli Pinner en Reinhard Proxst. Oranjeplein wint met 2-1 DEN HAAG In de serie wedstrijden om de Harry de Hartogbeker won Oranjeplein gisteren met 2-1 van ESDO Proeme en Dunand scoorden voor Oranjeplein, Timmers doelpuntte tegen. John Kempe neer s scoorde de enige treffer in zijn ..eigen" afscheidswed- strijd van Gona tegen Voor burg: 1-0. VIOS besloot de competitie met een gelijkspel van 1-1 te gen DHS, dat hiermee promo veerde naar de hoofdklasse Lens werd uitgeschakeld in de bekerstrijd. De ploeg verloor met 3-2 van Leonidas, dat daar door in de eindstrijd DHZ treft, nadat deze ploeg met 1-0 had gezegevierd over RFC. (Van onze sportredactie) WASSENAAR Een matig draf- en renprogramma mor genmiddag op de W'as se na ars e renbaan Duindigt. De grote 'klasse' in de drafsport richt zich zondag op Groningen, waar de draverij om de Gou den Zweep wordt gehouden. De eerste start zaterdag op Duindigt is om 14.00 uur. Onze tips: BARCELONAPRIJS: Riki Kandia, Paulien en Rokko du MALAGAPRIJS: Radja, Robin Buitenzorg en Roy Berkelana. GANADERIAPRIJS: Remem ber, Blondy en Don Hat. TORREMOLINOSPRIJS: Lu- kie B, Olga Draisine en Job. GAY CHESTNUTPRIJS: High Tree, Forever There en Haru- MADRIDPRIJS: Super Star dust, Never Worry en Kaballus. BALEARENPRIJS: Prusso Su preme, Octaviana K en Menno B. PHIKITAPRIJS: Angry Briga de, Cupid's Cave en High Wa- LAS PALMASPRIJS: Pimpel mees H, Petra Voorne en Re vanche. DEN HAAG Lotto 20 van het afgelopen weekeinde kent een winnaar van de eerste prijs. Deze ontvangt bruto 550.893,40. Voor de eerste prijs van toto 20 komen 15 winnaars in aanmerking, die elk bruto 3.743,30 ontvangen. De gegevens zijn: Lotto 20: Inleg: 3.313.645. Prijzenbedrag: 1.573.981,38; Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto 550.893,40 ontvangt; Tweede prijs: 10 winnaars, die elk bruto 15.739,80 ontvangen; Derde prijs: 278 winnaars, die elk 849,20 ontvangen; Vierde prijs: 13616 winnaars, die elk 25,90 ontvangen; fde prijs: 10682 v. 5,90 ontvangen; Toto 20: Inleg: 295.524; Prijzenbedrag: 140.373,90; Eerste prijs: 15 winnaars, die elk bruto 3.743,30 ontvangen; Tweede prijs: 562 winnaars, die elk 62,40 ontvangen; Derde prijs: 5440 winnaars, die elk 9,00 ontvangen. DEN BOSCH Ton Boot is de opvolger van Bill Sheridar als coach van de Bossche bas ketbalclub EBBC, die voor ko mend seizoen in zee gaat me verscheidene sponsors die elk een speler 'adopteren'. BUNNIK - Leiden Lions neemt komend ijshockey sei zoen deel aan de strijd om de coupe NN. Deze competitie is met vier ploegen uitgebreid naast Leiden nemen Utrecht Den Bosch en Antwerpen 'te vens deel. BUNNIK Dummy Smit fun geert in het nieuwe ijshockey seizoen naast bondscoach Han. Westberg (tevens clubcoacl van De Bisschop) als techni sche man. POZNAN De nationale bas ketbaldames verloren in d. strijd om de 8e t/m 13e plaat van het EK met 79-61 van Ita lië.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 13