4ovenkampRep en an Hanegem vallen er uit de toon Basketbalteam geen eenheid Hassink slaat aanval op positie fraai af Wat gaan we van de zomer doen? weer verlies or FC Den Haag len verrassingen inisstriid Rome ser valt terug Nciro Haal hem gratis bij uw boekhandel. agiimRT LEIDSE COURANT WOENSDAG 24 MEI 1978 PAGINA 13 fan onze verslaggever) De man waar gisteren 1 de oefenwedstrijd van het nds elftal tegen de ama- ran Xerxes de meeste aan haar uitging was Hugo Ho- np. Voor het eerst tijdens jencampagne van Oranje de AZ-vleugelverdediger nee. Die activiteit duurde één helft, want bij de beduidde Happel Hoven- dat het genoeg geweest optreden van de Groninger was derend geweest. Duidelijk was te [dat het Hovenkamp vooral aan ïritme eh balgevoel ontbreekt. erwetse rushes gekenmerkt door jp het juiste moment het gat indui- ren welgeteld op twee vingers te ivenkamp daarover: „Ik mis voor gevoel. De laatste acht weken heb noemde week eigenlijk niets aan bal- i shor men doen! De hele week rust en 122-14 Je partijtje spelen zijn funest mm behoud van je balgevoel. Ik had Mm acht. maar dat het zo sterk was, igenlijk niet. Daarbij speelde ook j ik nog moet wennen aan mijn ■■pl. Vanuit het middenveld doorko- mgJde voorste linies is lang niet zo ^^pd als vanuit de achterste linie, fst ook van mij de nodige aanpas- iredstrijd van gisteren is Hoven- zelf van overtuigd dat hij tegen Peru, de eerste twee tegenstanders jet WK, naast de basisploeg van Staat. „Poortvliet zal wel spelen. Daarna hoop ik echter dat ik aan de bak kom", aldus een toch wel teleurgestelde Hovenkamp. Niet ontevreden Veel, zo niet alles, zal toch afhangen van die knie van Hovenkamp, onderdehand een veelbesproken lichaamsdeel. Hugo Hovenkamp was gisteren na afloop niet ontevreden over zijn knie. „Ik heb rede lijk mijn sprintjes kunnen trekken. Alleen is het onmogelijk met zo'n zwaar „inge pakte" knie het been geheel te strekken. Verder dan zo (Hovenkamp toont daarbij zijn voor negentig procent gestrekte been) kan ik door die strakke bandage niet komen. Erg vervelend, maar het is niet anders". Daar komt toch de irritatie van Hoven kamp over zijn machteloosheid naar bo ven. „Als ik me in Argentinië zo voel als in de afgelopen weken laat ik me meteen bij terugkomst opereren. Ik ben ervan overtuigd, dat de buitenmeniscus aan de achterkant (moeilijk te diagnosticeren) be schadigd is. En aangezien ik weer fit aan de start van .het nieuwe seizoen wil ver schijnen, zal Het wel betekenen dat het mes er ingaat". Hovenkamp speelt vandaag niet mee tegen de eersteklasser DHS. „Mijn knie gaat vannacht in een speciale verpakking, ten minste zo noem ik het maar, om een vochtopeenhoping in het kniegewricht te gen te gaan, dokter Kessel zal me morgen dus wel aan de kant houden om de zaak niet te veel te belasten". Oranje boekte gisteren een overwinning van 6—1 op de Rotterdamse hoofdklasser Xerxes. Happel liet de eerste helft een team spelen, waarin Dick Nanninga, haast zeker van een basisplaats voor de eerste twee wedstrijden in het centrum van de aanval stond. Rensenbrink opereerde bij onstentenis van de twee spelbepalers van Oranje, Arie Haan en Willem van Hane gem, veelal achter zijn voorhoede, terwijl het middenveld werd bezet door Jansen, Neeskens, Willy van der Kerkhof en Hugo Hovenkamp. Dat leverde een eerste helft met erg veel vaart op. Neeskens, Poortvliet en de ge broeders Van der Kerkhof zochten steeds goed de hoeken van het veld op, naar die plaatsen meestal gedirigeerd door Rob Rensenbrink in zijn Anderlechtrol, en door Ruud Krol. Vanaf de vleugel volgde dan meestal een goede voorzet richting Nannin ga. Twee treffers van de Roda-spits, toch altijd nog smalend bekeken door de mees te voetbalinsiders, en één van Rensen brink, na goed doorkoppen van Nanninga, leverden een ruststand van 3—0 op. Nieuw team Na de rust zette Happel, op Willy van der Kerkhof en Dick Nanninga na (beiden hadden iets minder gespeeld dan de rest van de „vaste" keuze), een geheel nieuw team in. Doesburg kwam Schrijvers ver vangen, de achterste drie werden gevormd door Wildschut, Van Kraay en Brandts, het middenrif ging bestaan uit Haan, Bos kamp, Willy van der Kerkhof en Willem van Hanegem, terwijl de vleugels nu door Rep en Lubse (te veel naar het centrum neigend) werden bezet. Dat leverde een bar en bar slechte tweede helft op, met als grote dissonanten Rep en Van Hanegem. Beide heren vertoonden zeer weinig inspiratie. Van Hanegem ver liet zelfs vijf minuten voor tijd het veld (Kessel: „Willem was wat vermoeid"), waarna een lachende Krol nog even de Italië was gisteren de eerste ploeg die in Buenos Aires aankwam om deel te nemen aan het volgende week donderdag beginnende toernooi om de wereldtitel voetbal. De Azzuri werd een enthousiast welkom bereid door de Italiaanse kolonie in de Argentijnse hoofdstad, waarvan een deel zelfs in bedwang moest worden gehouden door politie. honneurs waarnam. Een oorzaak van het bar slechte spel was ook de verdedigende instelling van Xerxes, dat door conditie problemen geplaagd, ver naar achteren ging- Toch werd de eindstand naar 61 getild. Lubse, Nanninga en Boskamp (een ver dwaalde voorzet) tekenden voor de Oranje- productie, terwijl Hoogervorst van Xerxes een missertje van Ernie Brandts naar be horen afstrafte. De enigen, en dat is niet verwonderlijk na het vertoonde spel van de laatste weken, die hun normale peil in de tweede helft vasthielden, waren Arie Haan en Willy van der Kerkhof. Noemens waard was het aantal doelpogingen van Oranje, dat het einde vond op paal of lat: acht maar liefst. Een indicatie voor het overwicht van het Oranje-team gistermid dag, waar zeker geen indicatie voor klasse- rijk spel, al was de eerste helft er één in Anderlecht-stijl. Happel zal gisteren weer iets wijzer zijn geworden. Dopingcontrole streng bij WK BUENOS AIRES Bij het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal zal er streng op worden toegezien dat er geen dopingmiddelen worden gebruikt. Dit kondigde Mario Roldan, de Argentijnse directeur van de afdeling gezondheid en dopingcontrole van het wereldkampioen schap in Buenos Aires aan. Zoals bij het wereldkampioenschap van vier jaar geleden in West-Duitsland ook al het geval was, zullen per wedstrijd van elke ploeg na de wedstrijd twee spelers een urinestaal moeten inleveren. Wie dat zullen zijn, wordt een kwartier voor het einde van de wedstrijd door loting beslist. Op de dopinglijst, die door de medische comissie van de internationale voetbalfe deratie (FIFA) is opgesteld, staan veertig preparaten. De anabole steroiden behoren daar niet bij. Weliswaar heeft de medi sche commissie van de FIFA er voor gepleit om ook de anabolica te verbieden, maar het organisatiecomité was in meer derheid van mening, dat het anabolica- probleem bij voetbal geen rol speelt. De ploegartsen zijn verplicht vierentwintig uur voor de wedstrijden opgave te doen van de spelers, die behandeld worden, welke medicamenten zij gebruiken en welke injecties eventueel kort voor de wedstrijd zullen worden toegediend. O ISCHWEIG FC Den Haag verloor gisteravond in hweig zijn laatste wedstrijd voor groep negen tegen it Braunschweig met 4-1. Bij de rust stonden de Hage- let 1-0 achter. Goemans' maakte elf minuten voor het tegentreffer.- Er waren 15.000 toeschouwers. FC Den met drie punten uit zes wedstrijden op de laatste plaats poule geëindigd. Voorts won in deze groep Honved in >t met 3-1 van Olympique Marseille, won gisteravond op eigen veld een wedstrijd voor groep n Olympique Lyon met 1-0. Deze stand was reeds bij bereikt. Gerrie de Jonge, die volgend seizoen voor SC jt speelt, maakte in de 27e minuut het doelpunt. Er waren enerisChouwers. korie»ndam speelde de club van die naam 3=3 tegen FC 9gieken. De wedstrijd telde voor groep 5. Het scoreverloop Stechmayer 0-1, 38e Dick Bond 1-1, 41e Kramer 2-1, hzle 2-2, 69e Tol 3-2, 82e Frenzle 3-3. Toeschouwers: 1500. lock.l -146. jOp de tweede dag van het toernooi om de open ise tennistitels hebben niet alle geplaatste spelers zich ZM rd van een plaats in de tweede ronde. De Amerikaan Sottfried, derde geplaatst, versloeg, overigens wel moei- e Chileen Belus Prajoux in drie sets: 6-2, 5-7,6-2. ïaamste uitslagen uit de eerste ronde zijn: fer (Aus) - Lewis (Nzl.) 3-6, 6-0, 6-1; Newcombe (Aus) - Tom (Vst) 7-6, 6-1; Ashe (Vst.) - Franchitti (Ita) 3-6, 6-1, 6-3; Tanner canlon (Vst) 6-2, 6-2; Bertolucci (Ita) - Robin Drysdale (Gbr) 6-4, aly (Aus) - Ramirez (Mex) 0-6, 7-6, 6-3; Solomon (Vst) - Kodes 5-1; Gottfried (Vst) - Prajoux (Chi) 6-2, 5-7, 6-2; De vijftiende in de ronde van Italië viso naar Canazei over and van 240 kilometer n zege opgeleverd voor ;ista Baronchelli. De won de eindsprint groepje van drie ren- ijn landgenoot Vandi tweede en Johan de Eï/X de leider in het alge- dassement, klasseerde derde. bergetappe in de Do- i bracht zware verlie- aan prominente Ita- renners. Wereldkam- [oser kwam als vierde eindstreep met een id van 1.09 op de win- aronni moest ruim vijf prijsgeven. El' <jshU,h Yf aro i pr (Ita) z.t. uynck (Bel) z.t. r(Ita) op 1.09 ilotto (Ita) op 2.14 itte (Bel) z.t. isson (Zwe) op 3.45 mdi (Ita) op 5.11 ti (Ita) z.t. ïi (Ita) z.t. ca klassement: Muynck (Bel) 76 uur 27 min. onchelli (Ita) op 1 min. 33 (Ita) op 3 min. 3 sec. idi (Ita) op 4 min. 9 sec. Witte (Bel) op 5 min. 46 sec. :za (Ita) op 6 min. 14 sec. Schuiten (Ned) op 1 uur 52 sec. 1 Pronk (Ned) op 2 uur 9 (Van onze basketbalmedewerker) LEIDEN In de Leidse 5 Meihal werd gister avond in het kader van de Decio Scuri landen- eup de interland Nederland- Italië gespeeld. Duidelijk werd dat het Nederlands basketbal- op schot, dankzij de hardwerkende Woudstra werd hel van 14-22, 22-24. Ook Al Faber kreeg in de rebound meer ruimte en zo had Nederland bij rust een voorsprong van 42-40. Tn de tweede helft kreeg de ploeg van coach team nog geen eenheid is. Het net als Oranje Quinn het echt moeilijk. Werd via een redelijk experimenterende Italië behaalde dan ook met 70-86 verdiend de overwinning. Het spel van Nederland rechtvaardigt de •speelde man-to-man nog een voorsprong van 1-42 opgebouwd, drie breaks van Italië maak ten de stand gelijk. Nederland kwam in de Jan Dekker passeert een Italiaanse tegenstander in de eerste wedstrijd van het Nederlandse team in het toernooi om de Europa Cup voor landenploegen. dachto dat de rol van ons land in dit toernooi problemen. Woudstra word bijna perfect verde- niet al te groot zal zijn. De excuses van coaéh digd dooi- Malagoli. Kees Akerboom, doorgaans Torn Quinn waren uiteraard dat de voorberei- goed voor zo'n twintig punten, was geheel van dingstijd erg kort was en dat sommige spelers schot en daarmee raakte Nederland het ritme nog moe zijn van de play-offs. Maar dan nog. totaal kwijt. Vilalta en Tombolato bleven het Ook Italië gebruikt deze wedstrijdenreeks om tempo hoog houden en het Nederlandse spelver- het nationale team een verjongingskuur te ge- diegersduo Hagens-Dekker viel hoofdzakelijk op ven. Desondanks speelden de Italianen een aan- door onderlinge misverstanden. Het is eeuwig trekkelijke wedstrijd, met veel tempoversnellin- jammer dat Parkerspeler Mitchell Plaat wel gen, een goed gespeelde man-to-man en bovenal goed genoeg is om het Nederlandse leger te was er de wil om te winnen. Iets wat niet ,van dienen, maar niet voldoende Nederlander is om iedere Nederlandse speler kon worden gezegd, volgens de FIBA in het nationale team te spelen. Mei name het aandeel van Den Bosch in het Oranje was in elk geval zijn schutter kwijt en Oranjeteam faalde volledig. Dekker, Pluim, Fa- zakte ineen tot ongenoegen van de 900 aanwezi- ber en Akerboom zijn blijkbaar nog niet over gen. Bij 56-70 was de nederlaag een feit. Met de klap heen die Punch drie weken geleden 70-86 bleef Italië na de rust de sterkste ploeg, uitdeelde in de play-off. Topscorers Nederland: Woudstra 16, Akerboom De start van Nederland was tekenend voor de 14, Faber 10. matheid die er over het team lag. Veel balver- Italië: Vilalta 20, Tombolata en Bruno Monti 16. lies, geen rebound en goed uitgespeelde Italiaan- Het Israëlische basketbalteam won in Tel Aviv se breaks leverden na twee minuten een 0-11 een wedstrijd voor het toernooi om de Europese stand op. Pas toen ging Nederland zich concen- beker voor landenteams tegen Turkije met 115- treien op het duel. Even kwam Kees Akerboom 91 Bij de rust stonden de Israëliërs al met 62-43 Profvoetbal begint met bekerduels DEN HAAG Het betaald voetbalseizoen 1978-1979 be gint in het weekeinde van 19 en 20 augustus met de eerste ronde van het toernooi om de KNVB-beker. In die eerste ronde zullen geen eredivisie clubs meedoen. De competitie van de eredivisie begint het weekeinde daarop, drie dagen nadat de eerste-divisieclubs hun eerste competitiewed strijd achter de rug hebben. De competitie eindigt voor de eredivisie op 12/13 mei en voor de eerste divisie 14 dagen la ter. In het competitieprogramma van het volgend seizoen zijn voorlopig acht interlandwed strijden opgenomen, waarvan er een van het Nederlands B-elftal is. De eerste ronde van de Europese bekertoernooien, waarin PSV (landskampioe nen), AZ '67 (bekerwinnaars), Ajax en FC Twente (UEFA-be- ker) spelen, is op woensdag 13 september. ADVERTENTIE DIEREN Ars Arie Hassink morgen in Amsterdam als win naar van Olympia's Ronde van Nederland van de fiets zou stappen weet hij dat hij de triomf allesbehalve cadeau heeft gekregen. Want de con currentie gunt hem, de trotse aanvoerder van het klasse ment, geen seconde rust. Ook in de etappe van Bladel naar Dieren, met in de laatste der tig kilometer de venijnige klimmen van de Zijpenberg en de Posbank, werdHassink weer danig aan de tand ge voeld. Egbert Koersen, gese condeerd door de jonge Russen Louri en Petrov en Igor Belia- kov, dwong Hassink in de fina lekilometers opnieuw tot een krachtenslopende tegenactie. Tijdens de al na vijftien kilo meter ingezette vlucht van honderdvijftig kilometer had de voorsprong maximaal bijna vier minuten bedragen, maar op de eindstreep resteerden Koersen daarvan nog slechts zevenendertig seconden, plus tien seconden bonificatie, ver honden aan de tweede plaats achter de 26-jarige Petrov uit Leningrad. Bij het afslaan van de gewaag-* de aanval van Egbert Koersen, die voor het begin van de etap pe op Hassink een achterstand had van ruim twee minuten, kreeg de Oranjetruidrager slechts de steun van zijn ploeg maten Jos Lammertink, Frits Pirard en Gerrit Möhlmann. Uit alle andere ploegen kwam er slechts tegenwerking, geïn spireerd door de ploegen van Jan Gisbers en Ben van Erp. Onbegrijpelijk was die opstel ling van de Brabantse ploeglei ders niet, want zij hadden na tuurlijk het een en ander recht te zetten, nadat Hassink hen een dag te voren openlijk had beschuldigd van samenspan nen tegen hem. In Dieren deed Hassink zijn aanklacht nog eens dunnetjes over. „Ik heb het idee dat iede reen Olympia's Ronde mag winnen, behalve ik. Op een ge geven moment waren we met een groepje van vijftien man los uit het peloton. Er zaten zes renners uit de ploeg van Ben van Erp bij, maar geen van hen deed kopwerk. Dat is niet normaal. Allemaal zaten ze te wachten op Bert Oosterbosch uit de ploeg van Jan Gisbers", schamperde Hassink later. „Op deze manier koersen is natuurlijk waardeloos, maar ik trek mè er niets van aan. Het maakte me alleen maar feller Bovendien benadelen de ren ners die tegen mij rijden zich zelf. Van Meer en Scheuneman (de nummers twee en drie van het klassement) wilden Koer sen de trui van mij laten over nemen. In de tijdrit van Nib- bixwoud zouden ze dan met Koersen moeten afrekenen, maar volgens mij zou dat niet gelukt zijn, omdat Koersen een betere tijdrijder is", luidde de nadere verklaring van de Nee- denaar Uitslag zesdg etappe: 1. Lauri Petrov (Sov) 173 km in 4 uur. 5 min en 23 sec. (met tijdver goeding 4.05,08), 2. Egbert Koersen (Batavus) z.t. (met tijdvergoeding 4.05.13), 3. Igor Beliakov (Sov) z.t. (met tijdvergoeding 4.05.18), 4. Theo de Rooy (Gazelle) op 37 sec., 5. Wies van Dongen (Militairen) z.t., ALGEMEEN KLASSEMENT. 1 Hassink (Amstel) 23 uur, 25 minu ten en 54'seconden, 2 Van Meer (Gazelle) op 29 sec., 3. Koersen (Ba tavus) op 1.11, 4. Scheuneman (Ga zelle) op 1.30, 5. Lammertink (Am- stel) op 1.41, 6. Schür (Bossche) op 1.52, 7. Pirard (Amstel) op 1.59, 8. Van de Broek (Driessen) op 2.18, 9. Van Houwelingen (Bossche) z.t., 10. Oosterbosch (Erp) op 2.39. Honderden boeken geven daar het antwoord op. Over reizen en verre landen, over vrije tijd en hobby. Over zomer sporten en spelletjes met de kinderen. En niet te vergeten: al die fijne boeken om op het strand, in de tuin of op het terras te lezen. U vindt ze allemaal bij elkaar in het zomernummer van De Boekenmolen. Zeventien achten in Ringvaartregatta LEIDEN Voor de te houden Ringyaartregatta over hon derd kilometer zullen morgen zeventien achten 's morgens om acht uur in Leiden van start gaan. Deze toertocht voor achten wordt voor de derde keer gehouden. In 1976 waren er drie ploegen, in 1977 veer tien deelnemers. Het zijn voor een groot deel ex-wedstrijdstrijdroeiers. Na de start in Leiden gaat het over de Kaag, dan naar de West- einderplas vervolgens de Ring vaart op. Onder Amsterdam langs volgt men steeds op nieuw de Ringvaart en na op nieuw de Kaag te zijn overge stoken gaat de tocht verder langs Leiden en Leidschendam naar het eindpunt bij het bo tenhuis Laga in Delft. Tussen drie en vier uur 's middags wordt daar de eerste ploeg ver wacht. ADVERTENTIE Motobccanc. Fietsen op z'n Frans. ITr HILVERSUM - De uitslagen van de gisteravond in Hilversum gehou den draverijen zijn: Chrysantprijs (2000 meter): 1. Port Bonheur (B. P. J. Bos) 1.22,7, 2. Renvogel, 3. Omega. Toto: winnend 14,40 plaats 4,10, 2.90. 7,70. Koppel 61,00. trio 3.930,60. Niet gestart: O. Duke. Anjelierprijs (2440 meter): 1. Reind- ert (C D. Imming) 1.26,4, 2. Oh Jeanette. 3. Poetje Patje. Toto: winnend 4,60, plaats 2,50. 3,10. 3.10 koppel 41,60. Sileneprijs (2000 meter): 1 Orion Ponderosa (H. W. Schoonhoven) RESULTATEN HILVERSUM 1.23,1, 2, Poseidon, 3. Patricia La- Toto: winnend 3,50, plaats 1,80, 6,00. koppel 24,80, trio 1.074,20. Niet gestart: Paulien La- Ericaprijs (2000 meter): 1. Pipi V (P. Heynen) 1.26,8, 2. Ricky Surpri se. 3 Reinier Dakota. Toto: winnend 14,20, plaats Egelantierprijs (2000 meter): 1. Mis ter B (J van Dooyeweerd) 1.22,9, 2. Lord Six, 3. Oeganda. Toto: winnend 4,10, plaats 2,60, f 4,60, 3,10, koppel 458,20, trio 4.804,50. Hortensiaprijs (2920 meter): 1 Re- marc^uable W (A. v.d. Blonk) 1.25,9. 2. Never Lost, 3. Odear B. Toto: winnend 1,60, plaats 1,50, 1,70, 3,20, koppel 9,20. Niet gestart: Nancy Lamaire. Orchideeprijs (2000 meter): 1. Lady Terraise (J. S. van Leeuwen) 1.20,4, 2. Nar Buitenzorg, 3. Korry Buiten zorg. Toto: winnend 5,10, plaats 1,50, 1,30, 1,60, koppel 4,10, trio 106,30. Fuchsiaprijs (1600 meter): 1. Mai Regina (A. T. Knijnenburg) 1.19,8, 2. Oroline, 3. O. Lala. Toto: wmnend 6,60, plaats 1,90. 1,90, 1,70, koppel 14,70. Niet gestart: Nagil Beroona. Lupineprijs (2000 meter): 1. Orlaya Dear (P. M. Smit) 1.21,1, 2. Kondor Fez, 3. Peter Snell. Toto: winnend 3,40, plaats 1,80. 5.50. 2,20. koppel 38.80, tno 707,40. I.obeliaprijs (2440 meter): 1. New Kid (J. G. Out) 1.22,0, 2. Ozo van de Lente, 3. Navarro D. Toto: winnend 12,40, plaats 2,30. 2,10, 3,40, koppel 23.90. Totalisatorom2et: 436.956.00 Motorcoureur overleden DEN HAAG In de nacht van maandag op dinsdag is in het ziekenhuis van Alkmaar de 21-jarige motorcoureur Wil Duyn uit Abbekerk (N-H) overleden. Tijdens de wegraces in Oud-Kar spel afgelopen zondag kwam hij drie ronden voor het einde van de 250 cc race ten val. Daarbij liep de Abbekerker ernstige verwondingen op aan de nekwervels.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 13