nog niet steeds rond Tourstart Leiden financieel Hordenloopster Trix kan niet tegen alleen zijn 5ES WEKEN VOOR WIELERSPEKTAKEL VI „Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek: „Hond zoekt huis." In deze rubriek wordt een hond beschreven die in het asiel verblijft om daar een zekere dood tegemoet te gaan, tenzij het dier een goed tehuis vindt. De in de rubriek beschreven honden zijn alle door hondebezitters naar het asiel gebracht. Om uiteenlopende redenen, vaak begrijpelijke, maar soms ook volslagen onzinnige. De in „Hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle goed gezond, hebben een wormkuur ondergaan en zijn volledig ingeënt. Tegen betaling van ca. 60 gulden ten bate van zwerfdieren zijn ze af te halen. Adres: Nieuw Leids dierenasiel. Besjeslaan 6b, Leiden, tel. 131670. Geopend di t/m vr. 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur. Zaterdags van 10.00-12.00 en 14.00-16.00 uur. Zondags en 's maandags gesloten. _aD/REGIO 'ACE. LEIDSE COURANT ZATERDAG 20 MEI 1978 PAGINA 5 gen zullen komen te staan". Sportwethouder Tesselaar gaf toe te zijn geschrokken van de financiële gevolgen van de Tourstart in de Groenoordhal- len (totale kosten 8 ton). Hij becijferde het tekort dat de gemeente voor zijn rekening zou moeten nemen naast de toh die al is toegezegd op zo'n 50.000 gulden. Daar moet de gemeenteraad zijn goedkeu ring nog aan geven. Teekens voegde daar aan toe dat als dit bedrag er komt het Tourspec- takel wat Leiden betreft finan cieel rond is. Wethouder Tes selaar stelde wel blij te zijn met de Tourstart die naar hij hoopte Leiden veel positieve publiciteit zal geven. Veel zal daarbij afhangen van de organisatie en dat blijkt een immens klus te zijn. Om wat cijfers te noemen: de wie lerploegen (op dit moment 15 stuks) .zullen voor twee derde ondergebracht worden in Ho liday Inn Leiden dat door de organisatoren helemaal is af gehuurd. Vijf anderen worden ondergebracht in Motel Sas- senheim. De rest van de bui tenlandse gasten slaapt in Pa lace in Noordwijk en Leeu wenhorst in Noordwijker- hout. In totaal zijn 1600 bed den gereserveerd. Voor de ve le Franse gasten zal het voed sel worden aangepast: 30.000 extra stokbroden zullen eind juni door de bakkers moeten worden gebakken en ten ge rieve van de Franse magen zal ook rood vlees en goede Franse wijnen in grote hoe veelheden worden aange voerd. Overtreffen Ondanks alle haken en ogen aan de organisatie en hobbels die nog genomen moeten wor den zijn de organisatoren er van overtuigd dat de zaak goed geolied zal verlopen. „Ik heb vorig jaar de start in Fleu- rance meegemaakt en het moet voor ons niet moeilijk zijn de mensen daar in organi satieafwerking te overtreffen", verklaarde Groenoordhaldi- recteur André de Jong giste ren. Hetgeen niet wegneemt dat de Tourstart hem heel wat zweetdruppels heeft gekost en nog wel zal kosten. „Niets was er goed voor die Fransen", zegt de Groenoordhaldirec- teur. „Alles was in het begin waardeloos. Ze wilden niet in de hal starten en niet in de hal finishen. Toen hebben ze een paar dagen rond gelopen en toen kon ineens alles. Alleen het buiten de hal starten bleef hun eis. Toen we daarop zei den: „Pak dan je spullen maar, dan gaat het in Leiden niet door", werd nergens meer over gesproken", aldus De Jong. En zo wordt er op 29 juni gestart en gefinished in de Groenoordhallen. Daarvoor zijn in de hal 5.000 plaatsen gereserveerd (30 gulden per stuk). De gehele rondrit door Leiden zal daar via monitoren te volgen zijn. Een plaatsje op het Groenoordhalterrein (6 tot 7.000 plaatsen) kost een tien tje. De plaatsen langs het par cours in de binnenstad (zie kaartje) zijn uiteraard gratis. Voor de proloog over een af stand van 5,2 km door de bin- Deze route zal de tourcaravan rijden tijdens de proloog op 29 juni in Leiden. nenstad worden zo'n 150.000 gasten van buiten Leiden ver wacht. Chaos Om een complete chaos te voorkomen (de hele binnen stad is op 29 juni tussen 13.00 uur en 18.00 uur volstrekt ver boden gebied voor elk ver voermiddel) raadt de politie elke bezoeker van buiten Lei den dringend aan te voet naar Leiden te komen. Een uitste kend werkend openbaar ver voer staat daartoe ter beschik king. De NZH verzorgt voor de mensen die van heel ver komen een busdienst tussen de parkeerterreinen ver buiten de stad waar zij naar verwe zen zullen worden, tot aan de singels, die die dag weer hun historische functie van het we ren van vreemdelingen zal herkrijgen. Zo onderhoudt de NZH op de dag van de pro loog een pendeldienst tussen het RCL-terrein in Leiderdorp dat als Tourparkeerterrein zal dienen en het parcours in de binnenstad. Ook elders (Ples- manlaan, Witte Singel) zal ex tra parkeerruimte worden ge schapen. Politieverster- king Om alles in goede banen te leiden krijgt hoofdinspecteur La Rivière van de Leidse ver keerspolitie de beschikking over alle 130 parate Leidse agenten en nog zo'n 100 man versterking van de Rijkspoli tie. Op deze manier hoopt de politie bij te dragen aan een goed verloop van het specta- kel. Ondanks de 100 man vrij willigers die langs het par cours een soort ordedienst zul len vervullen, blijft het welsla gen echter in belangrijke mate afhankelijk van het gedrag van het publiek dat in groten getale op 28 juni de Leidse binnenstad zal bevolken. Van af het stadhuis krijgen alle Leidenaars die langs het par cours wonen een schrijven over het feit dat hun auto die dag elders gestald zal moeten worden. Ook aan de Bree- straat hebben zowel de secre tarie-ambtenaren als de men sen van Gemeentewerken die nog heel wat hobbels en put ten vóór 29 juni moeten egali seren, hun handen vol aan het wielerspectakel. Voorbereiding Elke dag is er ook rond de Groenoordhal meer te merken van de naderende Tourstart. Na de opnamen voor „de Tijd stond even stil" van de NCRV, kwam gisteren de Nederland se pers een kijkje nemen over hoe De Jong en zijn makkers alles in goede banen gaan lei den. Zij kregen van de Groe- noordhaldirecteur te horen dat de hele Romnihal, naast de Groenoordhallen ingericht zal worden als internationaal perscentrum. Veertien telexen en evenzovele ponsbandma- chines, vijftien telefoonlijnen. acht telefotoapparaten en en kele facimiles zullen de dames en heren journalisten van de schrijvende pers ter beschik king staan. In de Groenoord hal zelf zijn de verschillende radio- en tv-cabines ingericht. Vandaar uit zullen de repor ters getuige kunnen zijn van start en finish van de proloog. Vooral de finish lijkt een waagstuk te worden omdat de renners slechts 50 meter heb ben om van hun eindsprint tot stilstand te komen. Lukt dat niet dan zal de Groenoordhal- muur hen moeten afremmen... Intussen is het parcours getest door Joop Zoetemelk, zoals door de Franse organisatoren was geëist en deze toprenner bleek nog enkele meters van de wand verwijderd te zijn toen hij tot stilstand was geko men. Dan maar hopen dat Joops collega's net zo nuchter zullen zijn. Feestprogramma Een groots opgezet feestpro gramma zal de proloog en de Tourstart de hele laatste week van juni opluisteren. Pop-pro ducent Wim Bosman uit Voor burg, die van de organisatoren de hele kaartverkoop voor het spektakel in handen heeft ge kregen, heeft twee voorstellin gen gepland, waarvan er één intussen definitief vast staat. Op 28 juni start hij in de Groenoordhal om 21.30 uur na het voorstellen van de renners een showprogramma waaraan mee zullen werken Lee Tou- wers, Ciska Peters, de dames- zanggroep „Luv"\ The Tum- bleweeds, The Cliftons en het orkest van de Royal Show band. Presentatie is in handen van Hans van Willigenburg. Toegangsprijs voor deze avond is 15 gulden. Kaarten hiervoor zijn evenals de kaar ten voor de proloog op 29 juni te koop bij alle WV's (dus ook de Leidse aan het Sta tionsplein). Meer Tour de Francenieuws op onze sportpagina. ARJEN BROEKHUIZEN Ook deze week in deze rubriek één van de kleinere honden die het asiel in voorraad heeft. Trix is weliswaar niet zo klein als Puc- ky, het dwergpinchertje van vori ge week, maar met een hoogte van krap 40 cm. kan Trix zich toch niet tot de reuzen onder de hon den rekenen. Ze is het beste te omschrijven als men zich bij Trix een samentrekking van een Spa niel en een Kooiker voorstelt. Het eindresultaat is in ieder geval lang niet gek. Trix werd op 21 april door haar baas aan het asiel afgestaan wegens overcompleet heid. Drie honden in een betrekkelijk klei ne flat is inderdaad wel wat veel. Dat kan ieder weldenkend mens van te voren op zijn klompen aanvoelen. Het aanschaffen van honden was echter kennelijk een hob by van Trix' baas want een paar weken tevoren had hij al een kanjer van een Duitse Herder bij het asiel afgeleverd. Hoe gek het ook klinkt, toch was de overvolle flat de juiste omgeving voor Trix, want eenzaamheid is niets voor haar. Het kan haar weliswaar niet schelen of er nu men sen of andere honden in haar buurt zijn, zolang ze maar niet alleen is, vindt ze alles prima. Tijdens haar verblijf in het asiel trad er echter een complicatie op. Niet tevreden met de beslotenheid van haar hok, ging Trix op zoek naar mogelijkheden om „uit te breken". En daar bleek ze bijzonder bedreven in. Met behulp van enige opstapjes kon Trix precies over het zijhek van het hok in het naburige honden- verblijf komen, en daar alle hokken op dezelfde manier gebouwd zijn (en niet berekend op honden die zich als apen gedragen) kon Trix als een bedreven hor denloopster in ieder hondenhok komen op zoek naar gezelschap. Dit houdt echter wel in dat Trix, alleen gelaten in een eventueel nieuw thuis, onmiddellijk een ontsnap pingsroute ontdekt. Dat gebeurde ook toen Trix op 28 april in Zoetermeer geplaatst werd, bij een ge zin. Noodgedwongen moest ze even in de badkamer verblijven maar na twee minu ten was Trix door het minuscule raampje verdwenen. Niet weggelopen, oh nee, Trix kloptp vrolijk bij de voordeur weer aan. Toch nam haar nieuwe baas daar geen genoegen mee en Trix belandde weer in het asiel. Het lijkt verstandig als Trix bij een baas komt die al één of meer honden (of poezen) heeft. Voor de rest valt er niets dan positiefs over Trix te melden. Ze is bijzonder gehoor zaam, op het onderdanige af Ze is speels, goed voor kinderen, niet waaks en dol op autorijden. Zoals gezegd is ze aantrekke lijk om te zien. Lichtbruin met een witte streep over de neus. Korte flapoortjes, lange staart, die door het halflange haar mooi gevederd is. Op het moment is Trix nog een beetje mager van een goed door stane darminfectie die ze nog bij haar laatste baas had opgelopen door verkeerd en te veel eten. Nu is ze weer kerngezond en klaar voor haar nieuwe baas. Pucky Met Pucky is alles goed verlopen. Afgelo pen woensdag werd ze door haar nieuwe baas afgehaald.' Zaterdagmiddag was dit al bekend maar door omstandigheden kon Pucky niet eerder afgehaald worden. BART SPIJKER I een onzer verslag- Hrs) HbEN Zes weken de start van de de France in de Ise Groenoordhallen Je financiële kant >gm.?dit wielerspektakel 30. verre van rond. Dat k gisteren op een 2 conferentie die de fmjnisatoren van de hting Tourstart Lei- °ghadden belegd. Vol- organisatievoorzit- ^Jiijmert Teekens ligt financiële sleutel ^■s in handen van het HKentebestuur van len dat nog een ex- ema, crediet van zeker °®n)0 gulden op tafel jnoeten leggen naast aadt,0O.OOO gulden die de ef Kleenteraad vorig Met al, lang niet zonder Kelnzin, toezegde. Vol- s Teekens heeft wet- der Tesselaar infor ms li al toegezegd met Kievjr geld over de brug JJ gillen komen. „Daar ïondenen we dan maar ds., 33* weten eigenlijk eken voor de start »teeds niet waar we :ieel aan toezijn", de Vleesch- gisteren. „Ik dat we niet voor

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5