Tolbrug of pont die 's nachts niet vaart KAAGBEWONERS MOETEN KIEZEN: College Wassenaar houdt vast aan uitbouw De Paauw CPN-Noordwijkerhout Voorschotense wethouders tegen aanleg rijksweg 11 Ergernis over verkeersborden Huize Buitenzorg bestaat 12,5 jaar Toonschaal '78: 17j jaar nostalgie Goedkeuring G.SJ voor transacties sporthal Voorhout? DE KAAG/BUITENKAAG De bewoners van de Kaag kunnen binnen niet al te lange tijd een enquête tegemoet zien over de vervanging van de Kaagpont. Dit werd gisteren onthuld tijdens een bijeenkomst van de afdeling Al kemade van de VVD op het Kaa geiland. Uit vragen die tijdens de vergadering werden gesteld bleek dat de bewoners van het Kaagei land ten zeerste verontrust zijn over de plannen die voor de ver binding van het eiland met het vasteland bestaan. Volgens de heer Van der Rest, één van de kandidaten op de verkiezingslijst van de partij, is de pont zoals die nu vaart veel te duur voor de gemeente Alkemade. .rUe rinanciele situatie ten aanzien van de Kaagpont is erg slecht en ik weet zeker dat de jongste tariefwijzigingen die situatie nog meer hebben verslechterd. Voor die wijzigingen moesten auto's een rijksdaal der en voetgangers en fietsers drie kwart jes betalen. Nu betalen auto's vier en een halve gulden, terwijl voetgangers en fiet sers gratis over mogen. Ik schat dat die maatregel toch wel voor een extra verlies van twee ton heeft gezorgd. Want soms gaan hele busladingen mensen met de pont mee. Vroeger moesten die allemaal beta len, maar nu gaan ze gratis over. Dat wordt niet opgevangen door de tariefsver hoging voor auto's" Jan Biemond van de commissie Oeverbin ding lichtte toe dat in de enquête, zoals daar nu een concept van gereed is, de keuze zal bestaan tussen een tweetal alter natieven. Allereerst een tolbrug met slag bomen, waarvoor hetzelfde tarief zal gel den als nu voor de pont. 's Nachts zou er echter geen tol worden geheven en zou iedereen gewoon het Kaageiland kunnen betreden. De tweede mogelijkheid waarin in de concept-enquête sprake is, is een nieuwe pont voor zes auto's, waarbij ech ter de restrictie geldt dat het college van burgemeester en wethouders niet kan ga randeren dat het Kaageiland altijd bereik baar blijft. Met name 's nachts zou deze pont dan niet varen, behoudens vervoer van ambulances, dokters of andere spoe deisende zaken. De keuze tussen een tol brug en een pont die een deel van de nacht niet vaart wekte bij een aantal toehoorders grote ontsteltenis en sommigen spraken zelfs van een chantagepolitiek. De heer Van Beek, ook één van de kandi daten op de WD lijst stelde dat het kostenaspect nooit het belangrijkste mag zijn bij het vinden van een oplossing, maar dat het behoud van het karakter van het eiland primair moet staan. „Een brug is duurder dan een pont en daarom wil men een tolbrug gaan maken. Dat zou het goedkoopst zijn. Zo'n brug tast echter het karakter van het eiland in ernstige mate aan", zo vulde Jan Biemond aan. Als beste oplossing vond Van Beek het dat de dorps raad de zaak bekijkt en'dat die uiteindelijk zorgt dat er een goede enquête zonder suggestieve vraagstelling komt. Pas als de bevolking zich via een goede enquête zou hebben uitgesproken, zou men een beeld hebben wat er moet gaan gebeuren. Zandtransporten De zandtransporten die momenteel vanN 't Joppe via de Ringvaart naar de pers- drukzuiger bij de Huigsloterdijk lopen hebben overigens ook invloed op het ge bruik van de Kaagpont. De heer Van der Rest vertelde dat er kolossale vertragingen optreden door de constatante aan en af vaart van zandboten. "De zandboten heb ben een radiografische verbinding met de Kaagpont. Als ze eraan komen moeten ze waarschuwen. Dat betekent dat als de pont dan niet meteen overvaart, maai* bijvoor beeld even wacht totdat die een fietser er ook op staat, moet blijven liggen totdat die zandboot voorbij is en het water weer tol /Inr: Kaagbewoners en WD-kandidaten Van Beek. Pul les en Van der Rest: .Dorpsraad belasten met goede enquête over Kaagpont ring is een vrqag die ik al vaak gesteld heb, maar waar ik' nog steeds geen ant woord op gekregen heb. Per slot van reke ning varen die boten twee keer in het hall uur voorbij." Een frequentie die met deze zware boter makkelijk tot allerlei gevolgen leidt. De eigenaar van de zeilschool aan de Ring vaart heeft al twee keer zijn haventje uit moeten laten baggeren omdat het door de vaart met de zandboten volkomen dichtge- slibt was. rust is gekomen. Ik overdrijf .niet als ik zeg dat' er een vijfvoudige vertraging is door die zandtransporten. Het gevolg is in deze tijd vooral duidelijk te zien. Er staan vaak files van de pont tot aan het oostelijk deel van de Ringvaart. V;«tcirbii ik ook de situatie gevaarlijk blij vinden Er is aJ eens zo'n boot uit het roer g« open en tegen een leeg polyeste. jachtje o .gevaren. Ik vraag me af wie er -tanspi* .\.eiijk kan worden gesteld als zo'n boot tegen de pont opvaart. Hoe het dan zit met de verzeke- Raad akkoord m meerjarenp spectief VOORHOUT Met alg stemmen aanvaardde d< gisteravond het fina meerjarenperspectief v« jaren 1979 tot 1983. H werd door het college v aan een reeds lang gekoe wens van de raad. A hand van een aantal crit getracht een overzicht stellen van de financiële te die er in de komende zal zijn. Het college stel raad voor dat meer jar spectief te zien als een om op wat langere tt licht te verschaffen ovi financiële armslag. Als worden verschillende derstelde uitgangspuni nomen. Het college meent dat 1} sultaat met het nodige vi houd zal moeten wordei kleed. KORTWEG Vlag in top op Huize Ag nes Spontaan klonk gistermorgen te gen elf uur het applaus op toen uitvoerder J. van der Ploeg de vlag in top hees op het hoogste punt van „de nieuwe Agnes", zoals het Voorhoutse gebouw on der de bevolking allang weer is gedoopt. Dit hoogste punt be vindt zich midden op het hoofd gebouw waarin zestig kamers voor de toekomstige bewoners worden gebouwd. Kamers mei een keukenhoekje en een eigen douche. Voor inwonend perso neel. logeergelegenheid en zieken zullen samen ook nog dertien kamers worden ingericht. Tot nu tóe verloopt het bouwschema ge heel volgens plan. Vorig jaar werd op de 19e september door direc trice Zuster Jacobia de officiële éerste paal geheid en begin 197S hoopt men met alle bewoners te kunnen verhuizen vanuit het hui dige „Huize St. Agnes" naar hel nieuwe „Huize Agnes". Op de foto de directrice van Huize Ag nes. die het bereiken van hel hoogste punt op de plaat vereeu wigd. WASSENAAR B. en W. van Wasse naar hebben gisteren de definitieve plannen gepresenteerd met betrek king tot de uitbreiding van raadhuis De Paauw. Men legt de gemeente drie alternatieven voor, waaruit een keuze gemaakt zal moeten worden. In alle drie de oplossingen is een gebouw op de huidige gemeentekwekerij naast het raadhuis geprojecteerd, zij het dat het in twee van de drie oplossingen om een laag en onopvallend bouw werk gaat. In het eerste alternatief (in de ogen van B en W het meest favoriete) houdt in de bouw van een tweetal gebouwen naast De Paauw van elk drie bouwlagen, die door middel van een verbin dingsgang op de eerste verdieping met het bestaande gebouw worden verbonden. Het tweede alternatief vormt de bouw van een slechts één laag tellend gebouw. Het bouwwerk zou dan qua hoogte nauwelijks boven de huidige muur rond de kwekerij uitkomen. Deze muur blijft in dit plan gehandhaafd, zodat het buite naf gezien vrijwel geen verandering ten opzichte van het huidige beeld waarneembaar is. Het derde alternatieve plan houdt eveneens in de bouw van een één laag tellend bouwwerk, maar kleiner van omvang dan het tweede plan. De omgeving wordt dan nog minder aangetast, maar de consequentie is wel dat de technische diensten dan op de gemeentewerf moeten wor den ondergebracht. Hetgeen de wens van het gemeentebestuur, concentratie van de gemeente lijke diensten, het minst benadert Burgemeester Staab liet aan het architectenbu reau Quist die verantwoordelijk is voor de plannen doorschemeren dat hij een duidelijk voorstander is van het eerste plan, daar hierbij het eigenlijke doel, de concentratie van de nu zo verspreid gehuisveste gemeentelijke diensten het meest wordt bereikt. Met de gisteren gepresenteerde plannen is de beslissende fase in aantocht gekomen van één van de meest besproken en bekritiseerde plan nen van het Wassenaarse gemeentebestuur. Uit de gisteren gepresenteerde voorstellen blijkt, dat het college niet heeft geluisterd naar de talrijke protesten die de uitbouw elders willen onder brengen. Noordw ijkerhout De C.P.N.-afdeling Noordwij- kerhout organiseert dinsdag 23 mei een openbare verga dering in het Parochiehuis aan de Kerkstraat De aan vang is om 20.00 uur. De C.P.N. is een van de partijen, die in Noordwijker- hout meedoet aan de verkie zingen. De lijsttrekker van deze partij is Henk van Leeuwen. Andere kandida ten zijn: Ton Hoffmans, An- dré van Zon, Joeki Lam mere en Leonard van Leeu wen. In haar aktie- en eisen programma komt onder meer voor: huisvesting (met name ook voor jongeren), goede en bereikbare gezond heidszorg, het aan banden leggen van de grond- en energieprijzen in de land- en tuinbouw en akties voor vre de en veiligheid (zoals het steunen van de aktie: Stop de neutronenbom). Forum Noordwijk NOORDWIJK In de Noordwijkse Kuip wordt op maan dag 22 mei een politieke forumavond gehouden met mede werking van alle Noordwijkse lijsttrekkers. Elke partij houdt een korte inleiding van 7 minuten waarna gediscus sieerd wordt onder leiding van mevrouw H. Blok. De bijeenkomst begint om acht uur. RPF/SGP Rijnsburg RIJNSBURG De RPF/SGP houdt op dinsdag 23 mei een verkiezingsbijeenkomst in zaal 1 van het Centrum in Rijns burg. Spreker is het voormalige Leidse raadslid Ir. M. Houtman. Naast het voorstellen van de plaatselijke kandi daten, komt tevens het gemeenteprogramma aan de orde Aanvang acht uur. Haya van Someren RIJNSBURG De plaatselijke afdeling van de WD houdt een. propaganda-bijeenkomst op maandag 22 mei in de Christelijke Lagere Tuinbouwschool aan de Rijnsburgse Sandtlaan. Voorzitter van de eerste kamer WD-fractie, mevrouw H. V. van S o me ren-D owner spréékt vanaf acht uur over de actuele politieke situatie. Politieke café VOORHOUT De werkgroep „Voorhout vooruit" houdt dinsdagavond 23 mei politiek café in restaurant Boerhave. Onder leiding van de werkgroepvoorzitter Josten discus- siëeren plaatselijke politici over huisvesting, woningbeleid, verenigingen, recreatieplan en milieubeleid. SASSENHEIM De I band, met majorettes en rettes van St. Matthias uil mond, de muziekverei Crescendo uit Noordwij] pe Davids uit Noord wijk< en de St. Jansfanfare uitj terwoude geven zaterdi mei in de Dahliahal van de Meulder, Rijksstraal in Sassenheim een jubj concert Het geheel zal leiding staan van de h< Meij. Ook op deze avoni trekking van de Jubileum rij met als hoofdprijs een] 1000. De toegangskaarten gulden zijn verkrijgba; o.a. Mevrouw de Haa: 01711-10470, mevrouw veen tel. 01711-10710 en vrouw de Vetten tel. 10419 en 's avonds aan de] vanaf zeven uur. OEGSTGEEST De traj nele Sint Jorismars zal mi bij Kasteel Oud Poelgeesl start gaan. Het is dan alt: de 23e maal dat dit jaark padvinders-wandelfeest vL georganiseerd. Behalve deL zende meisjes en jongens' de Scouting Nederland, zf ook buitenlandse scouts P nemen. De opening vaiti mars zal om twee uur gesij den door burgemeester y de Roos van Rijnsburg. R, tepunt van die dag wordr getwijfeld het optreden vatë Sint Jorisband uit Turnt België. Deze scoutsband senteert een Schotse s| cómpleet met kilts en dot zakken. Deze show begint half vijf, als de wandelaarf rug zijn van de wandeling. F: VOORSCHOTEN De drie Voorschotense wethouders hebben naar hun politieke geest verwanten in de provinciale staten van Zuid- Holland een brief geschreven, waarin zij vra gen om bij de vaststelling van de streekplannen de Rijks weg-11-west niet als tracé vast te leg gen. De WD-wethouder A. I. J. van Dalen, de PPV^wethouder A. Eveleens en de CDA-wethou- der L. Marselis wijzen de provinciale staten op de verouderde visie van de rijkswaterstaat om een weg, waarvan het tracé werd vastgesteld in 1956, alsnog te willen realiseren. De burgerij van Voorschoten zal de Staten dankbaar zijn, vol gens de wethouders, om de rijksweg 11-west af te wijzen. Bij de vaststelling in 1956 van het tracé ging deze rijksweg door het polderland schap, thans in 1978 gaat deze weg dwars door de bebouwde kom van Voorschoten heen en bovendien geeft door de veranderde tracering van het deel van rjksweg 11-west geen direkte aansluiting. De wethouders wijzen op de veran derde visie ten aanzien van rijkswegen en bo vendien op het wegvallen van de zgn. Leidse Baan. De gemeenteraad van Voorschoten Rijksweg 11-west afgewezen. De drie wethouders van Voorschoten hebbe brief gestuurd aan de fracties van de P PPR, D'66, CDA en WD in de Proving Staten van Zuid-Holland. Info-markt De door de Leiderdorpse Ge meente georganiseerde „In formatiemarkt" in de sport zaal „Op Dreef" is een groot succes geworden. Op de markt met zeker 35 marktkra men waren de politie, de EH BO, de padvinders, de toneel club. de gezamelijke kerken, de muziekschool, de kruisver eniging Midden Rijnland en natuurlijk de verschillende po litieke partijen vertegenwoor digd. Verder waren de diverse sportverenigingen die Leider dorp kent en allerlei vereni gingen, waaronder die van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, op de informa tiemarkt aanwezig. In de uit gebreide stand van de beide gemeentevoorlichters Oscar Reijers en Jacqeline van der Hoeven was ook burgemees ter Van der Have aanwezig. Voorhout De raadsleden Dirkse WD,Wijling PPR en Warmenhovén Gem. Bel. heb ben hun ongenoegen geuit over de slechte naleving van het doorgangsverbod voor auto mobilisten voor enkele uren per dag op de Haarlemmer vaart Het verbod was ont staan na een aktie van de scholen-gemeenschappen in Leiden. Deze weg was tijdens de schoolspitsuren zeer ge vaarlijk geworden, daar zij ei genlijk te smal is voor de vele fietsers en automobilisten die tijdens deze uren gezamenlijk van de weg gebruik maken. Met name over de plaatsen waar de verkeersborden staan, werd gisteravond ergernis uit gesproken. Mevrouw Mijling zou aan de gemeente Oegst- geest willen vooretellen op de Abspoellaan, voor de Kennedy- laan al, een bord te plaatsen. „Ok vanuit Voorhout is het doorgangsverbod voor de Haarlemmertrekvaart slecht aangegeven. Pas als men onder het viaduct vandaan links staat voorgesorteerd om de Haar lemmertrekvaart op te rijden is het verbodsbord zichtbaar", al dus mevrouw Mijling. „En dan kan men vanuit verkeersveilig- heidsoverwegingen niet makke lijk meer terug". Televisie - uitzending vanuit Willibrordkerk Oegstgeest De zondagmorgen om 11 uur beginnende eucharistieviering in de Willibrord kerk in Oegstgeest wordt rechtstreeks op de televisie uitgezonden. Voorganger is pastor D. Koster. Hij wordt geassisteerd door pastoraal werker J. Zwetsloot. De Gregoriaanse gezangen worden vertolkt door de Schola Cantorum on der leiding van dirigent Jan van de Poel. De kerkgangers is verzocht tijdig aanwezig te zijn. Huize Buitenzorg aan de Leidse Hoge Rijndijk bestaat 12,5 jaar. Het kindertehuis is een onder komen voor dubbel gehandicapte jeugt tot twin tig jaar. Het jubileum wordt in besloten kring gevierd met een kerkdienst, een boottocht en een spelmiddag besloten door een koud buffet. Binnenkort hoopt het tehuis te verhuizen naar een nieuw verblijf in Leiderdorp. Ter gelegen heid van het jubileum wordt dan ook een financiële actie gevoerd om de nog ontbrekende middelen te vergaren (Amro-bank, rek. no. 451449126) FEESTMARKT NOORDWUK Noordwijk Gisteren startte de eerste van een reeks f eest- markten, georganiseerd door de gezamenlijke marktkooplie den. Zij stelden voor duizenden guldens aan prijzen beschik baar, waaronder tien dames- en tien herenfietsen, te leveren door J. Mooijekind aan de Schoolstraat Bovendien stelde men nog een groot aantal ande re verrassingen in het vooruit zicht. Aanzienlijke kortingen en reclame-aanbiedingen lok ten een talrijk publiek naar het marktplein bij de sporthal. Bij elke aankoop werden bonnen verstrekt, waarmede men kan meedingen naa fraaie prijzen. Marktmeester Henk Steenvoor den fungeerde tevens als spea ker en zijn bij de Noordwijkers wel bekende stem gaf tekst en uitleg aan het feestelijk markt- gebeuren. Alom heerste er een gezellige drukte. De volgende feestmarkten vinden plaats op 25 mei en 1 juni. Dan moeten de bonnen worden ingeleverd. Op 8 juni worden de prijzen uitgereikt. VOORSCHOTEN „Toonschaal ,78", de gemeentelijke ten| stelling kreeg dit jaar de toepasselijke titel „175 jaar nost^ door bloemen omrankt". Aan de hand van verschillende werpen is getracht een overzicht te geven van de stijlontwil ling vanaf 1800 tot 1975. L Het Cultureel Centrum is verdeeld in vakken, welke ied^ jaar uitbeelden. Ieder vak heeft een kenmerk uit de bepi| periode zowel op het gebied van mode, teken- of schilderkt meubelkunst en niet te vergeten de bloemen. Het geheel isf alleen smaakvol, leerzaam, maar vooral kunstig. I, De tentoonstelling voor jong en oud werd geopend zowel jj wethouder L. Mareelis als mevr. Bloembergen, het raadslid^ al meer dan twaalf jaar bijzondere aandacht besteedt aai^ opbouw van de jaarlijkse grote gemeentelijke tentoonstellingfc tentoonstelling duurt tot 4 juni en is dagelijks geopend van uur tot 21.00 en zelfs zaterdag en zondag geopend van 10 17 uur. De Voorschotense bloemisten en de gemeentelijke bed tingsdienst tekenen voor de bloemen, terwijl uit de burgerij" historische meubelen, schilderijen e.d. in bruikleen werd l strekt De tentoonstelling is gratis te bezichtigen. VOORHOUT De grondtransacties die de gemé te Voorhout met de heer Van Steijn zal hebl om daar de toekomstige sporthal annex gemc schapscentrum te bouwen zijn door de Gedeputi de Staten goedgekeurd. Daarbij kwam dan ook i de verklaring van geen bezwaar voor de heer 1 Steijn om aan de Jacoba van Beierenweg vóór sporthalterrein een woning te mogen bouwen. Als voorwaarde bij de verkoop van zijn grond aan de geme bepaald, dat hij vóór 1 juli 1978 de goedkeuring voor de b van een nieuwe woning zou moeten hebben en dat anden hele transactie niet door zou gaan. De heer Van Steijn kan beginnen met bouwen maar de gemeent moet nog even wach De reden daarvan is dat oorspronkelijk ook de Jeugdi Voorhout zou deelnemen aan het Gemeenschapscentrum sai met de Volksuniversiteit en de K.W.J. sociëteit Kontakt. Onla haakte de jeugdraad af en moesten nieuwe tekeningen woi gemaakt. B W hopen die volgende week binnen te krij Burgemeester M. Th.van de Wouw hoopt dat nog vooi bouwvakvakantie in ieder geval de opdrachten voor de b van sporthal en gemeenschapscentrum zullen uitgaan. Reed! voorjaar werden door de raad de onderhandse aanbestedii van beide objecten goedgekeurd. REGIO LEIDSE COURANTVRIJDAG 19 MEI 1978 pagina

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4