Noordzee is nog lang niet leeggevist lAD werkt negatief op ivesteringen en werk Dit jaar meer winst Marine krijgt twee nieuwe onderzeeërs CONSUMPTIEVIS OF VISMEEL? r. Klapwijk maakt laats voor Swarttouw ij VFW-Fokker Bedrijfsnieuws NV wenst studie aar stakingscode K8 !na y| ANCIEN LEIDSE COURANT DONDERDAG 18 MEI 1978 HAAG Of wij haring ^^■de kar en gestoofde kabel- Mftv' willen blijven eten of er |^Hen duur de voorkeur aan ^Hrn kippen met vismeel vet ^^Kesten, is een vraag waarop jf^Hogen het antwoord zullen ^^^ten krijgen, willen zij hun iserende taak in de visserij kunnen blijven vervul- Dit schrijft dr. N. Daan, kzaam bij het Rijksinsti- voor Visserij-onderzoek rO) in IJmuiden in het nummer van TNO Project, ditmaal „De Zee" tot the- ïeeft. neer het beleid er op ge- is meer consumptievis te vangen, aldus dr. Daan in maandblad van TNO, zal haring- en makreelstand htig beschermd moeten len. Anderzijds hoeven er geen maatregelen te wor- getroffen voor de indus- isserij, behalve dan dat de ngst aan consumptievis worden tegengegaan, ing van de ïndustrievisse- i/oor verwerking tot vis- e.d) zou echter als kwa- jevolg kunnen hebben dat 14.30 er veel verder waardeloze vis in zee blijft rondzwemmen die door voedselconcurrentie de stand van de consumptievis (haring van de kar en kabel jauw o.a.) negatief kan beïn vloeden. Als we de industrie visserij voorop stellen, zullen we de consumptievisserij moe ten laten doodbloeden om de voedselconcurrentie voor vis- meelvissen te beperken, aldus dr Daan die er in zijn artikel ook nog op wees dat het een misverstand is te menen dat de Noordzee zou zijn leeggevist. Daar is geen sprake van. Wel heeft de samenstelling van de visstand belangrijke wijzigin gen ondergaan als gevolg van overbevissing waardoor be paalde soorten (haring bijvoor beeld) steeds schaarser wor- Olierampen als die van enkele maanden geleden met de „Amoco Cadiz" voor de Bre tonse kust zijn zeer spectacu lair en de massamedia beste den daar dan ook grote aan dacht aan. Toch lijkt de „slui pende vervuiling" van zeeën en oceanen minstens even belang rijk. Via rivieren, lozingen en via de atmosfeer (in de vorm van neerslag) komen vele door de mens in het milieu gebrach te stoffen uiteindelijk in zee terecht. Wat er met deze stoffen ge beurt en welke invloed ze heb ben op de aardse stofkrin gloop, zijn vragen die dr. J. C. Duinker en prof. dr. H. Postma in hun artikel in TNO Project trachten te beantwoorden. Dr. Postma is directeur van het Nederlandse Instituut voor het Onderzoek der Zee (NIOZ) en dr. Duinker is medewerker van dat instituut. In hun bijdrage stellen zij dat wij in grote lijnen niet bekend zijn met het gedrag van veron treinigende stoffen in de diep zee. Naar hun mening een re den te meer om voorzichtig te zijn met bepaalde stoffen, met name wanneer we weten dat ze schadelijk zijn, zich in organis men concentreren en een zeer lange levensduur hebben. In TNO Project van deze maand verder artikelen over mogelijkheden tot het „oog sten" van mangaanknollen op de bodem van de diepzee, het verrichten van metingen op en in zee, de mogelijkheden op het kweken van vis en het zee recht. Voorts, buiten het thema vallend, nog een artikel over het IRAS ruimtevaartproject. ERKGEVERSVOORZITTER VAN VEEN: onze sociaal-economische redactie) HAAG „Naar mijn ge- is het onvermijdelijk, ze- m de huidige omstandighe- dat de vermogensaanwas- ig negatieve effecten zal >en op investeringen en [gelegenheid. Zij kan ook ilig uitwerken op de be leid van buitenlandse on- emers om in Nederland te iteren". ei voorzitter mr. C. van van het Verbond van Ne- indse Ondernemingen van- lag tijdens een lezing voor Amerikaanse Kamer van phandel in Nederland. Hij bij die gelegenheid een •bericht van de Nederland- :onomie: vorig jaar allesbe- e bevredigend, niet veel be- vooruitzichten voor dit SELDORF (ANP) Mr it Cornelis Klapwijk zal op eigen verzoek op 1 juli dit jaar terugtrekken uit functie van voorzitter van lad van bestuur van VFW- Dit heeft de maat- ipij meegedeeld. Qapwijk zal worden opge- door een presidium van heren, Franz Swarttouw ohann Schaeffler, die res- jaar. Ten aanzien van de werk loosheid zei mr. Van Veen on der meer, dat het verdelen van de bestaande werkgelegenheid over meer mensen via ver vroegde pensionering, kortere werkweek en invoering van vijfploegendiensten aanbe volen door de vakbeweging geen oplossing biedt tenzij men de beloning van de werkne mers naar evenredigheid ver laagt. Laat men dat na dan stijgen de produktiekosten en zullen efficiency-maatregelen nodig zijn, wat weer tot uit stoot van arbeid en dus tot verdere werkloosheid leidt. Over de ondernemingsraden zei mr. Van Veen, dat de door het kabinet voorgestane ver zelfstandiging van die raden de tegenstellingen tussen leiding en personeel zullen uitbreiden en verscherpen. „De eerste taak van de O.R., namelijk overleg voeren teneinde oplos singen te vinden voor proble men en mogelijke conflicten, wordt miskend". Over de VAD maakte de VNO- voorzitter verder de opmer king, dat hij het fundamenteel onjuist vindt om met een der gelijke regeling te komen op een moment, dat de rende mentssituatie in het bedrijfsle ven slecht is. „Het eerste dat nodig is, is de versterking van de financiële positie van het bedrijfsleven, zodat men met vertrouwen in de toekomst weer zal kunnen en willen in vesteren. Vooralsnog .zie ik niet, dat het VAD-wetsontwerp hieraan een bijdrage zal leve ren". pectievelijk als eerste en twee de voorzitter gaan fungeren. Mr. Klapwijk is voorzitter van de raad van bestuur van de ZentralgeseUschaft VFW-Fok ker GmbH in Diisseldorf. Deze ZentralgeseUschaft wordt voor de helft gevormd door de Ne derlandse en voor de andere helft door de Westduitse VFW- Verwaltungsgesellschaft GmbH (Bremen). TON-Drukkerij Mouton vorig jaar een verlies ge- i van 1,76 min tegen min in 1976 lAND-Olland Industrie- en delmaatschappij heeft het verkregen het predicaat unklijke" te voeren en heet s „Koninklijke Olland In- rie- en Handelmaatschap- KALIS-Zapata Corp. (VS) koninklijke Bos Kalis West- >ter Group hebben besloten hun in 1977 aangevangen enwerking. gericht op de de VS van een in dat te werk te stellen en onder lag van de VS varende ihopperzuiger af te breken. baserend op de laagste de weinige ingekomen aan- ingen meende Zapata dat investering te groot zou den. PALEMBANG NV Indus- trieele Maatschappij „Palem- bang" heeft over 1977 een ver lies geleden van 11.838 (1976: winst 53.346). dat in minde ring wordt gebracht van het onverdeelde winstsaldo van 15.009 over 1976. Eerder werd voorgesteld het dividend te passeren (1976: 7 pet). INVENTUM-Koninklijke Fa briek Inventum is van mening dat de resultaten over 1978 la ger zullen uitkomen dan die over 1977. De omzet steeg vorig jaar van 40,6 tot 40,9 mil joen en de nettowinst van ƒ669.000 tot ƒ713.000. Eerder werd al een onveranderd divi dend van 13 pet voorgesteld, waarvan ongewijzigd 8 pet in contanten en 5 pet in agioaan- ECHT (ANP) Het CNV wil dat de organisaties van tgevers en werknemers, liefst in de Stichting van de Arbeid, i studeren op een gedragscode bij stakingen. In een brief minister De Ruiter dringt het CNV er op aan een dergelijke ie op gang te laten komen. [ens het CNV mogen de sociale partners de stakingsproble- iek niet aan de wetgever en de rechter alleen overlaten. Deze wordt in ae Tweede Kamer het laatste woord gesproken de ratificatie van het Europees sociaal handvest. Ratificatie dat handvest betekent dat ook in ons land het stakingsrecht ijn erkend. Ie brief aan minister De Ruiter herinnert het CNV onder r aan het proefschrift van mr. M. Rood die naar de smaak het CNV in dat proefschrift constructieve voorstellen heeft lan voor een soort „stakingsovereenkomst" in het kader van dichting van de Arbeid. CNV stelt dat een stakingscode met gedragsregels waaraan kgevei s en werknemers zich bij stakingen te houden hebben :ou kunnen dragen aan de rechtszekerheid en het voorkomen ichillen zou kunnen bevorderen. Optimisme bij Heineken AMSTERDAM De netto winst van het Heineken-con- cern heeft in het op 31 maart eindigende eerste halfjaar van het boekjaar 1977-1978 37,9 min. bedragen tegen 37,1 min. in dezelfde periode van 1976-1977. Mede op grond van de huidige gang van zaken meent het be stuur de verdere ontwikkelin gen in het boekjaar met een gematigd optimisme tegemoet te kunnen zien, aldus een tus sentijds bericht. De nettowinst per aandeel van 25 nominaal bedroeg in het eerste halfjaar 1977-1978 3,28 tegen 3,21 in de overeenkom stige periode van het voorgaan de boekjaar. Over het hele boekjaar 1976-1977 was de winst 9,48 per aandeel. De nettowinst per aandeel is na correctie voor de bonusuitke ring van 25 pet. in het boekjaar 1977-1978. AARDGASPRUS BOVEN ALGEMENE PRIJSSTIJGING APELDOORN (ANP) De stijging van de aardgasprijs ligt sinds 1975 aanzienlijk boven de algemene prijsstijging. Die prijs ligt nu zes cent per kubieke meter hoger dan de prijs die volgens het prijsindexcijfer zou zijn ontstaan. Dit blijkt uit het jaarverslag 1977 van de vereniging van exploitanten van gasbedrijven in Nederland, de VEGIN. In tegenstelling tot de daaraan voorafgaande jaren is volgens de VEGIN in 1977 het gemiddeld verbruik per aansluiting gedaald. Dit is volgens de VEGIN het gevolg van onder meer het toenemend energiebewustzijn van de gebruikers. Volgens de VEGIN leidt stadsverwarming wel tot aanzienlij ke energiebesparing, maar eist het enorme investeringen. De VEGIN stelt daarbij dat isolatie een naar verhouding hogere energiebesparing oplevert dan stadsverwarming. De VEGIN is een van de opstellers van het nationaal isolatieplan dat voorziet in isolatie in tien jaar van twee en een half miljoen woningen. CINDU-KEY EN KRAMER: UITHOORN (ANP) Voor Cindu-Key en Kramer NV (bouw, chemie) wordt 1978 een duidelijk beter jaar dan 1977, toen een netto verlies werd geleden van ƒ2,5 min tegen een winst van ƒ3,5 min in 1976. In de eerste plaats wordt daarbij gedacht aan een terugkeer tot een winstpositie, zo blijkt uit het jaarver slag. In een toelichting op het jaarverslag zei de voorzitter van de raad van bestuur, dr. R. van Maanen, dat verscheidene factoren de verwachting van een terugkeer naar een vermoedelijke be scheiden winstpositie ondersteunen, zoals de huidige relatieve verbetering van de produktiekosten als gevolg van de vorig jaar getroffen maatregelen (reorganisatie, beëindiging van bepaalde produkties e.d.) en door het effect van de loonmatiging. De onderbezetting in de produktiebedrijven begint dan ook reeds op enkele plaatsen af te nemen. Het^ pijpbekledingsbedrijf in Maassluis behaalt thans betere resultaten, de goede gang van zaken bij de divisies Transport en Isolatie zet voort en in Australië en Noorwegen beginnen verbeteringen zich af te tekenen. Hoewel zeker niet van een opzienbarend herstel gesproken mag worden, stemmen deze tendensen volgens dr. van Maanen het bedrijf toch voor de toekomst hoopvoller. Volgens dr. van Maanen mag echter niet voorbijgegaan worden aan het feit, dat het ook voor Cindu bij het huidige nationale en internationale economische klimaat moeite zal kosten om tot goede rendementen te komen, zo zei hij. De geconsolideerde omzet steeg van 367,3 miljoen tot bijna 409 miljoen. De nettowinst per aandeel van 25 was uiteraard nihil tegen een winst van 6,17 in 1976. De afschrijvingen bedroegen 17,5 miljoen en de investeringen 17,4 miljoen. „Dit jaar zullen de investeringen onder de afschrijvingen blijven", zo zei dr. Van Maanen. Van Ommeren: nog paar slechte jaren AMSTERDAM (ANP) Van Ommeren ziet weinig aanlei ding voor 1978 een beter resul taat te verwachten dan in 1977 toen de nettowinst daalde van ƒ11,4 tot ƒ2,2 min. Daar het duidelijk is dat de overcapaci teit in de scheepvaart en de tankopslag niet van vandaag op morgen zal verdwijnen wordt ervan uitgegaan dat de externe omstandigheden waar onder Van Ommeren moet werken de eerste paar jaar slecht zullen blijven, zo heeft de heer R.F. de Waal, voorzit ter van de Raad van Bestuur, gezegd bij de presentatie van het jaarverslag. Er zijn volgens de heer De Waal echter ook tekenen die heel bescheiden wijzen in de richting van een herstel. „Zo is het heel bemoedigend dat de waardedaling van de dollar voorlopig tot staan is gebracht en dat de inflatie heel duidelijk is afgenomen. Misschien kun nen we volgend jaar in wat optimistischer bewoordingen spreken maar veiligheidshalve gaan we er maar van uit dat de externe situatie voor ons voorlopig moeilijk blijft", aldus de heer De Waal. Van Ommeren is alert op de mogelijkheid om orders voor nieuwe schepen in Nederland te plaatsen. Volgens het be stuur bestaat er een kans dat wellicht binnen enkele weken een mededeling kan worden gedaan over de bestelling van een bulkcarrier in Nederland. Naast de traditionele activitei ten zoals scheepvaart, binnen- tankscheepvaart, tankopslag en scheepsagenturen en uit breiding van de assurantie-acti viteiten wil Van Ommeren zich gaan bewegen op het gebied van de handel. Het totale brutoresultaat van Van Ommeren daalde vorig jaar van 82,5 tot 63,8 min waarbij vooral het resultaat van het tankopslagbedrijf zak te (van 34,8 tot 19,2 min). Het bedrijfsresultaat daalde van 25,2 tot 4,5 min en de winst voor belastingen van 19,1 tot 1,7 min. Het divi dend (v.j. ƒ8) wordt gepas seerd. Het personeelsbestand daalde van 4518 tot 4436. DEN HAAG (ANP) Neder land heeft besloten twee ver ouderde onderzeeboten van de zogenaamde Dolfijnklasse te vervangen. De besprekingen met de Rotterdamse Droogdok Maatschappij van het Rijn- Schelde-Verolme-concern zijn inmiddels afgerond. In 1981 zal de eerste nieuwe onderzee boot qua ontwerp een gemo derniseerde en verbeterde on derzeeboot van de Zwaardvis klasse kunnen proefvaren. De programmakosten van de beide schepen bedragen 425 miljoen gulden en de bouw be tekent vier jaar werk voor on geveer 550 man, terwijl onder aannemers en Nederlandse toe leveringsbedrijven nog eens duizend manjaren werkgele genheid krijgen. Dit heeft minister Scholten van defensie meegedeeld aan de Tweede Kamer. De NAVO heeft op het ogenblik een groot tekort aan conventionele on derzeeboten. Ons land beschikt over zes van dit soort schepen, waarvan de twee oudste typen (HM Dolfijn en HM Zeehond) aan vervanging toe zijn. Zoals reeds in de defensienota 1974 werd aangekondigd, heeft Nederland getracht in het ka der van de vervanging van de ze onderzeeboten te zoeken naar een andere internationale taakverdeling. „Deze pogingen zijn niet gelukt omd^t er bin nen de NAVO geen landen zijn met concrete plannen voor de bouw van conventionele onder zeeboten, die geschikt zijn voor operaties op de Atlantische Oceaan", aldus minister Schol ten. De Verenigde Staten, Frankrijk en Engeland leggen zich toe bij nieuwbouw op bo ten met nucleaire aandrijving en West-Duitsland, Noorwegen en Denemarken hebben zich gespecialiseerd in kleine onder zeeboten voor kustoperaties. Nederland is daarom volgens de minister met klem verzocht de verouderde onderzeeboten te vervangen, waarbij nauwe samenwerking mogelijk is met de Britse marine. De nieuwe onderzeeboten hebben verbete ringen ondergaan ten opzichte van het gebruikte staal (een zogenaamde hogere rekgrens) waardoor tot grotere diepten kan worden gedoken, toepas sing van moderne technieken zodat de personele exploitatie kosten konden worden vermin derd en een geavanceerd vuur leiding- en commandosysteem. De nieuwe onderzeeër is 67 me ter lang, achteneenhalve meter breed, heeft een standaardton nage van 1900 ton, voortstu wing geschiedt door drie die selgeneratoren en een hoofde lektromotor, en heeft torpedo bewapening en 49 bemanning sleden (thans 67). Het voor'de duikdiepte benodigde speciale rekstaal van Franse makelij werd beproefd door middel van een proeftankproject dat 2,8 miljoen gulden kostte In het nieuwe ontwerp zijn op grote schaal automatische sys temen en systemen voor bedie ning op afstand ingevoerd. De levensduur van de nieuwe onderzeeboten, aldus minister Scholten, bedraagt tenminste twintig jaar. De oorspronkelij ke programmakosten voor de twee onderzeeboten bedroegen 300 miljoen gulden, maar door de extra prijsstijgingen sinds 1969 rijn de kosten met ruim 125 miljoen gulden gestegen. De betaling voor beide schepen zal worden gespreid over de jaren 1978 tot en met 1984. LEIOEN Geboren: Antoinette, d.v H Zuidijk en M J van Hove, Geert Kees Wouter, z.v. C. J van Kuijen en G. A Leenen, Nizaar, z.v W Thierens en K Stephan Izaak Arie, z.v. I Schaddee en G. E de Zeeuw. Nicole Louise, d.v A. J" Thirkettle en C A Banfield, Anthony Charles z.v A J Thirkettle en C. A. Banfield, Franciscus Michiel. z.v. F. de Weger en M. I D Mulder. Eelco Gerben, z.v. T Zijlstra en L Pruntel, Leendert. z.v R. C. J van Maanen en M J Kuijper. Ruben Johannes, z.v J A. M. van den Berg en A. J Koppier, Martijn Emiel. z.v B J Botter en S Haase, Debora, d.v H G A Clement en J Telnekes. Maikel Gi|sbertus. z.v. G Blóte en J Filarski. Angela Geraldine. d.v G A Pasma en J M. in 't Veld. Andrea Jane, d.v A Ouwehand en J A Kulk. Sabire, d v M. Tasan en S Kaplan, Teunis z.v. A. van der Plas en A van Dijk. Danny Eduardus. z.v. E. I B Gevers en M J C Sanders. Anthonius Gerardus. z.v. A. G A Grunstra en J. van Duijn, Ingrid Rebecca, d.v K. E A. van Tiggelhoven en E van der Spek, Michiel, z.v. W. W M Koppers en T H Wijnands, Paulus Christianus. z.v. C A J Klaassen en A H. van den Heuvel. Overleden: P Stoeken, geb. 8 apr 1891, man, A. Roelofs, geb 12 dec. 1901, vrouw, P J Baaten. geb. 5 jun. 1900, man, C. J. Schouten, geb 26 jul. 1898, vrouw, geh. gew met H. Lava sier J C. van der Linden, geb 3 nov 1916, vrouw, geh. gew. met W. Harte- velt, H Heijmen, geb. 23 nov 1893, man, S. M Kalkhoven, geb. 6 aug 1890, vrouw, M. Suurmond. geb 19 jan. 1903, vrouw. A. C van Dongen, geb 1 jan 1925, man, H Oldekamp. geb 21 aug 1958, vrouw. J van Herk. geb 17 okt. 1920, man, A J. Rum- brink, geb 6 jun 1900, vrouw, geh gew met T J Alkemade, R Clignett, geb 6 jun 1898, vrouw, geh gew met H. Eerdmans. E. van Veen. geb. 29 dec 1913. vrouw, geh gew met A Hollebeek, L. D. van der Ben. geb 13 sept. 1918, man, M J. Visser, geb 7 mrt 1906, man, W H. de Hollander, geb 21 feb 1902, man. E Neumann, geb 5 nov. 1910, vrouw, geh gew met I E. Ie Febre. A. de Ruiter, geb 13 jul. 1898, man Gehuwd: M Moussaoui en A. Pracht, J. M Heslmga en M M. G Scheffelaar, M J Helfensteijn en H. C Landwehr, M L. C de Geus en D T M van Schie, A. Keij en G W P. Groen in 't Woud. Ondertrouwd: L M Keezer en T M A Vinkesteijn. R J Pikart en M C M Straathof, J P J de Valk e* J van Ernst. F C J. Bergman van Zeist, P Ouwerkerk en A C Schoon derwoerd den Bezemer, A de Weerthof en M de Vries, W der Neut en H. Singerling Obligatiemarkt lager AMSTERDAM 17 mei (ANP) De Amsterdamse effectenbeurs startte woensdag met een ver deelde stemming. De obligatie- markt opende fors lager, waar bij verliezen van meer dan 0,50 veelvuldig voorkwamen. In de aandelensector was KLM weer favoriet en op 160 werd nog een winst behaald van 1,50. Een gunstige ontwikke ling voor de beurs was de ver dere stijging van de noteringen op de Amerikaanse markt en een stijging van de prijs van dedollar. Vrees voor de resulta ten van Kon. Olie had tot ge volg dat de koers per saldo maar met 0.10 naar boven ging tot 129,60. In het niet-of- ficiële verkeèr werden even za ken gedaan op ruim 130. Donderdagochtend komen de uitkomsten van Kon. Olie over de eerste drie maanden van dit jaar. Aandelen Unilever waren be gin beurs 1 in herstel op 115,10 en zwak in de markt lagen de aandelen Philips. Ge handeld werd op 24,60, het geen een verlies betekende van 0,40. Hoogovens noteerde on veranderd 33 en de koers van Akzo ging met 0,10 om laag tot 28,60. De scheepvaartsector was ver deeld. Aandelen Nedlloyd wer den woensdag voor het eerst ex 9 dividend in contanten ver handeld. Daarmee rekening houdend ging de koers met 2,80 naar boven tot 80,80 Van Ommeren reageerde op de publikatie van het jaarverslag en de toelichting op de cijfers met een achteruitgang van 1 tot 123 en aandelen KNSM verloren 0,50 op 83,50. De bankaandelen waren verdeeld en aandelen Nat. Nederlanden openden fractioneel hoger op 111,20 De eerste reactie van de beurs op de uitkomsten van Heineken had tot gevolg dat de koers met 1,40 naar beneden ging tot 103,10. De koers van Delimij ging met 0,50 naar beneden tot 122,20 (ANP) Gedurende de beur» stijd is de notering van de aan delen Kon. Olie gedaald en te gen het slot van de markt gold een prijs van 129,40 hetgeen een verlies betekende van 0,10. Philips lag 0,50 lager in de markt op 24,50 en Hoogovens verloor 0,40 op 32,60. De koers van Akzo brokkelde 0,20 af tot 28,50 en Unilever ging uiteindelijk 0,90 naar boven tot 115. Aandelen KLM lagen tegen het slot van de beurs verhandeld op 159,70 hetgeen een winst betekende van 2,20. In de lokale sector van de beurs wa ren veel fondsen hoger. De no tering van de aandelen Cindu Key en Kramer steeg als ge volg van de publikatie van het jaarverslag met nog 1,50 tot 33 en de aandelen Wereldha- ve werden voor het eerst minus dividend verhandeld. Daarmee rekening houdend ging de koers met 5,50 naar boven tot 129. Vast in de markt lagen de aan delen Wyers en op 70 werd een winst geboekt van 4. De koers van Kluwer trok 3 aan tot 85,50 en Wegener werd 1,60 hoger verhandeld op 77,60. Aandelen ADM boek ten een winst van 1,50 op 62 en Gist-Brocades werd 1,30 hoger verhandeld op 32,80. De koers van Borsumij steeg met 2,80 tot 164 en aandelen Meneba werden 1,20 hoger afgedaan op 58,20. De koers van de aan delen HBG ging met 1,50 naar boven tot 109,50. Aandelen RSV moesten 1 achteruit tot 83,80 en Brede- ro verloor 3,50 op 265. Aandelen Audet moesten 3 van de winst van de afgelopen dagen afstaan op 540 en Ce- teco viel 2 terug tot 268. INCOURANTE FONDSEN Alanheri (eert.) 1175 12 Belg F Inc. Waard 15 60 15.40 Curagao (Mijnmij'63 63.00 Enraf Nonius ica 160 Fr-Gr H 20% Grontmij Holl. Sea Search Immofund 1962 Kon Maastr Z.wit 5500 53 75 1500 1500 Van Melle 55 55 Merwedijk 115 100 Nat. Borg 25.% 270 290 Nat Grondbezit 140 142 Nat. Grondbezit 100 450 490 Prins Dokkum 80 85 Ruys Beleggingen 185 180 VAT 18.30 1825 Viba 395 390 BUITENLANDS GELD (Prijs in guldens) Amerikaanse dollar 2.22- 2.32 Engelse pond 4,02- 4.32 Belgische fr (100) 6.70- 7.00 Duitse mark (100) 105.50-108.50 Ital. lire (10.000) 25.00- 28.00 Portugese esc. (100) 4,45- 5.95 Canadese dollar 2.01- 2.11 Franse fr. (100) 47.25- 50.25 Zwitserse fr (100) 113.25-116.25 Zweedse kroon (100) 47.00- 50.00 Noorse kroon (100) 40.00- 43.00 Deense kroon (100) 38.50- 41.50 Oostenr sch (100) 14,75- 15,05 Spaanse pes. (100) 2,66- 2,96 Griekse drachme (100) 5.55- 6.80 Finse mark (100) 51.75- 54.75 Joegosl dinar (100) 11.00- 13.25j BEURS VAN NEW YORK AFC Ind All. Chem Am Brands Am. Can Am Motors ATT Bethl Steel Boeing Can. Pac Chrysler Citicorp Cons. Edison Du Pont Eastm. Kodak Ford Gen. Electric Gen Motors Goodyear III Central IBM Kennecott KLM Mc D. Douglas Mobil 32 1/2 32 7/8 42 3/4 42 1/4 50 1/8 49 7/8 41 1/8 40 3/4 4 7/8 4 7/8 62 1/8 62 1/2 16 7/8 23 5/8 48 7/8 17 1/4 11 1/2 24 7/8 48 17 3/8 11 3/4 25 7/8 21 7/8 55 54 3/4 48 48 1/4 50 1/2 50 1/2 53 3/4 54 1/8 62 7/8 63 1/8 17 1/2 17 3/8 25 1/4 25 1/4 267 3/4 266 3/8 32 3/4 34 17 17 7/8 32 31 3/4 22 7/8 23 3/8 70 72 3/4 34 3/8 34 3/8 65 1/2 65 5/8 RCA Rep Steel Royal Dutch S. Fé Sears R Shell Oil South Pac St. Brands Stud Worth Texaco Uniroyal Un Brands Unilever Un. Corp Un. Techn. U.S Steel Westinghouse Woolworth 29 28 5/8. 25 3/4 26 1/2 57 56 7/8 37 1/4 37 1/4 24 3/4 25 1/8 33 1/8 34 1/4 33 3/8 33 1/4 26 1/8 27 25 1/4 7 3/4 9 1/8 25 1/8 7 7/8 9 1/2 50 3/4 50 3/8 46 3/8 45 1/8 28 3/8 29 7/8 19 7/8 21 1/4- 201/4 20 3/8 DOW JONES INDEX Industrie 858 37 4 07 Sporen 231 25 1 60 Nutsbedr 104 06 0 03 Omzet: 293.65 1.31 Sla aanvoer 413.000 stuks 12 kg. 2250-2450; 13-14 kg. 2550-2700; 15-16 kg. 2900-2700; 17-18 3350-3900; 19-20 kg. 3500-4100 21-22 kg. 3600-4200; 23-24 kg 3350-4350; 25-27 kg. 3700; 28 en op 4100-4200 TOMATEN, aan voer 48000 bakjes I A 830/890; B 870/940; C. 770/990; CC 600/680; Vleestomaten 6200; A. 730; B 840/860; BB 850/910; BBB. 860/930. SNIJBONEN 1600 kg I 610/630; II 550/570; Kas BLOEMKOOL: 16000; 6. 215/230; 8 175/200: 10. 115/160; 12 95/115. 15. 65/70; Natuur bloemkool 3000; 6 210; 8. 165; 10. 120; 12. 85-50; 15. 35; KOMKOMMERS 25000; 76. 63, 61. 53/60; 51. 45/47, 41. 41/42; 36. 27/28; AUBERGINES 1500 kg. 500 255; 400. 210/275; 300. 270/280. 225 280/300; 175. 285; 100 280 PAPRIKA groen: 100 kg 85. 295. 75 320/375. 65. 290; 55. 295; rood: 1500 gele; 85 400/420; 75. 425/450; 65. 445/450; 55. 355; Gele 75 kg. 85. 370; 75. 385 65 360-365 55 185; ANDIJVIE. 76/89. SPINAZIE. 31/77; POSTLEIN 92/114. BOSPEEN. 125/175; PEPERS groen 610/680; rood 1240/1400; PRINSES- SEBONEN 590/1130; RABARBER 15/31; RETTICH 59/95; AARDAPPE LEN 275/385; KROTEN 71/113; Cour gettes 85/129; Sla 16/37.50; RADIJS 144/52; 56/71; PETERSELIE 54/61, RAAPSTELEN 13/15; SPITSKOOL 52/77; CH. KOOL 90/125; Koolrabi 33/54; Ijsbergsla 75/107. HONSELERSDIJK (Bloemenveiling CCWS), woensdag 17 mei 1978. mid den en hoogste prijs. Amaryllis 24-54; anjers 31-68; anjers tros 40-77; anth. 122-325. asparagus 25-43; chr tr jaarr cult. 64-96; chr gepl. jaarr cult. 66-93. euphorbia 76-145. freesia dub bel 20-55; freesia enkel 16-46, gerbera 33-93; gladiolen 44-86; irissen 18-44, leliekelken 37-78; lelietakken 56-325: orchideeën 76-650; rozen groot 35- 101; rozen klein 28-78; strelitzia 167- KATWIJK, Groenten, 17 mei. bospeen p b. I 155-158, waspeen p kst Al 370-790. All 320-620, BI 720-1130. Cl 600-810. Cll 210-720. prei p kg 21-57, selderij p.b 17-19, peterselie 31. krul- peterselie p b. 58-66, bosuien 17-38. sla 15-16. rabarber 16-22, radijs 26-48. Aanvoer 220 ton waspeen 280 'Keurslager medaillon' Dé bekroonde Keurslager- Special van 1978 'n Verrukkelijke combinatie van 'n mals stukie varkensfilet met romige crème van tuinkruiden als vulling Per 100 gram 1,98. Ter kennis making Evei 1 20 n Jüw Keurslager •m zou u 't met minder doen

Leidse Courant | 1978 | | pagina 15