Pinksteren: metzijn Margaret gaat ■definitief cheiden CD A-LIJ STTREKKERS WILLEN ONDERHOUD MET PREMIER VAN AGT Poesje half jaar onder keuken vloer programma's voor drugsverslaafden helpen nauwelijks rm FA.H. v. VEEN Zehd&i Qowumt papenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg egern,ies ^excl BTW^ 0,48 per mm' Telefoonties f 4'37 Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot i9.00 uur) jementen: kwartaal 41,75; jaar 155,50; losse nummers: 55 cent. Donderdag 11 mei 1978, 68e jaargang no. 21039 Vrouwen van Marrakesj „Vrouwen van Marrakesj", film over het leven van Marok kaanse vrouwen op Ned. I om 22.10 uur. Ned. II om 21.35 uur laatste aflevering van „De familie Bel lamy" en om 22.25 uur Hier en nu over zwartwerkers. Zonnige perioden Op de meeste plaatsen droog met zonnige perioden. Meest noordoostelijke wind. Maxi- mumtemp. 13 graden. Morgen zon: 5.52-21.22. Maan: 10.05-1.00. Scheveningen hoog water: 7.01, 19.23, laagwater: 2.48, 15.10. [Van onze correspondent Roger Simons [DON „Prinses Margaret en Lord Snow- blijven goed bevriend. Hij zal geregeld zijn eren bezoeken. Ook is er een vriendschap- ke financiële regeling getroffen, die echter iim moet blijven. Prinses Margaret koestert lenteel geen nieuwe trouwplannen". Vijf ekozen Londense journalisten, die gister- lag plotseling naar Kensington-Palace ge it waren, kregen deze laconieke informatie :n papiertje, nadat hen door de perschef luckingham Palace en een woordvoerder rinses Margaret verteld was dat de prinses lefinitiève echtscheiding heeft aangevraagd •ond van het feit, dat haar 18-jarige huwe- let Lord Snowdon reddeloos is verloren, enkele dagen zal het huwelijk voorgoed inden worden. Margaret (48). die in Ken- in Palace woont, was niet aanwezig op deze waardige persconferentie. Ze ligt sedert in een ziekenhuis, waar ze verpleegd >or een maagstoornis. Margaret en Lord Snowdow (48), de izen beroepsfotograaf van Welse afkomst Armstrong-Jones, huwden in mei 1960 beide kinderen, lady Sarah Armstrong-Jo in burggraaf Linsley, zijn respectievelijk 16 j7 jaar. Margarets huwelijk is enkele jaren 'n gestrand. Ze is een hautaine vrouw, met loeihjk karakter, die nogal vaak te diep in [las kijkt. In maart '76 kregen Margaret en 1 de vereiste gerechtelijke toestemming voor scheiding van tafel en bed. ■na moesten twee jaren voorbij gaan voor huwelijk definitief ontbonden kon worden, es Margaret heeft hiervoor geen toestem- nodig van haar zuster, de koningin, jaret heeft in een echtscheiding toegestemd it Lord Snowdon wil hertrouwen met de •ige t.v -omroepster Lucy Lindsay-Hogg, iter van een rijke Ierse mode-ontwerper. GROTE STEDEN EN KUST IN TREK (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het ligt in de lijn der verwachting dat het met de pinksterdagen op diverse fronten weer knap druk zal worden in Nederland. Volgens het Natio naal Bureau voor Toerisme, de algemene verkeersdienst van de Rijkspolitie en de ANWB kan het wel weer eens een top- weekeinde worden. Net zo druk als tijdens het weekend van 1 mei, toen maar liefst 750.000 buitenlanders ons land aandeden. Veel zal afhangen van het weer, waarbij het NBT als positief punt aantekent dat de Keukenhof, toch nog altijd een van de. belangrijkste toeristische attracties, nog steeds geopend is en de bollenvelden nog volop in bloei staan. Verwacht wordt dat de meeste buitenlandse bezoekers West duitsers zullen zijn en dat zij de grote steden en de kust als eindbestemming zullen kiezen. De rijkspolitie verwacht dat het morgen op alle Nederlandse wegen al drukker zal zijn dan normaal. Zaterdag valt extra duk- te vooral in de ochtenduren te verwachten en zal het accent tevens liggen op wegen die naar de kuststreek leiden. Door de dagrecreatie zal het op eerste pinksterdag, vooral bij mooi weer, extra druk worden op de vaderlandse wegen. Hetzelfde geldt voor tweede pinksterdag. In de avonduren moet vooral op de doorgaande west-oost- verbindingen met vertragingen rekening worden gehouden. Terugkerende vakantie gangers kunnen voor filevorming zorgen. Ook de dinsdagmorgen na Pinksteren zal het hoogstwaarschijnlijk stukken drukker zijn dan normaal. Extra aandacht wordt door de rijkspolitie nog gevraagd voor de Van Brienenoordbrug. Mede door de trein- stremming in Rotterdam zal op dit knel punt een chaos niet te vermijden zijn. i—Mwiia I In afwachting van een nieuwe baas heeft Biepie een voorlopig thuis gevon den bij inspectrice M. A. Nieburg van de Dierenbe scherming. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Haagse brandweer heeft gistermiddag een poes. genaamd Biepie, bevrijd, die een half jaar lang opgesloten heeft gezeten onder de keukenvloer van een woning aan de Netscherstraat in Den Haag. Via een gaatje in de vloer heeft het dier wel te eten gekregen, maar nooit te drinken, zodat de poes uitdrogingsverschijnselen vertoonde. Het ondergrondse bestaan van Biepie kwam eind vorige week aan het licht toen een wijkverpleegster het feit aan de Haagse Dierenbecherming meldde. Deze schakelde na overleg met de bewoners, een bejaard echtpaar, de brandweer in, die de vloer gistermiddag openbrak. De poes moet in haar benauwde vertrek terecht zijn gekomen, toen het echtpaar zes maanden geleden de keukenvloer liet vernieuwen. Laatste eer aan Ko van Dijk Vandaag is de acteur Ko van Dijk onder zeer grote belangstelling op het Haagse Westduin begra ven. 's Morgens vroeg om 10 uur kon het publiek in de Koninklijke Schouw burg al afscheid nemen van een van de grootste acteurs die ons land ken de. Ruim voor die tijd stond er al een dikke rij belangstellenden uit alle lagen van de bevolking langs de gehele front van de Schouwburg, waar binnen rond de midden- trap in de hal een chapel- le was ingericht. Omge ven door een zee van bloemen lag Ko van Dijk daar opgebaard in een open kist. geflankeerd door een erewacht van vier man, onder wie de acteur en huisvriend Coen Pronk. Tot half een hield de drukte daar aan, om half twee vertrok de stoet naar de begraaf plaats voor een van de laatste grote toneelbegra fenissen in oude stijl die Den Haag, waar Ko van Dijk zijn laatste engage ment bij de Haagse Co- medie had, zal meema ken Het werd vanmorgen nog eens bewezen: Ko van Dijk was geliefd als geen ander acteur in Ne derland. Bezuiniging ambtenarensalarissen DEN HAAG De lijsttrekkers van het CDA bij de komende gemeenteraadsverkiezingen in Den Haag, Zoetermeer, Rijswijk, Voorburg, Leidschendam, Noot dorp en Wassenaar hebben pre mier Van Agt in een telegram dringend om een onderhoud ge vraagd naar aanleiding van diens uitlatingen maandagavond in Harderwijk over de komende bezuinigingsoperatie van de re gering en het „aanmerkelijk aan deel" dat de ambtenaren daarin volgens hem moeten leveren. De CDA-lijsttrekkers zeggen in hun gemeenten al vele signalen van onrust onder ambtenaren te hebben opgevangen. De recht spositie van ambtenaren zou worden aangetast. De PvdA-Kamerleden Van der Doef, Stoffelen en Knol zoudef premier Van Agt en ministej Wie gel van Binnenlandse Zaken van daag vragen stellen, waarbij zij de zaak echter van de andere kant bekijken. Zij willen weten of in het kader van de komende beleidsombuigingen sprake zal zijn van daling van de koop kracht van de werknemers en hoe zich dat dan verhoudt tot de twee procent trendverhoging die voor alle ambtenaren is aange kondigd. Zij willen ook weten of het waar is. dat zulks gebeurt zonder aftopping of maximum in guldens voor de hogere ambtena rensalarissen. ANWB remt anders dan rijkspolitie DRIEBERGEN (ANP) De verkeersdienst te Driebergen en de ANWB hebben besloten de remcontroles die zij gere geld houden, op korte termijn aan nadere studie te onderwer pen. Dit gebeurt omdat uit on derzoekingen is gebleken dat de verkeersdienst en de ANWB aan de hand van verschillende uitgangspunten tot sterk ui teenlopende conclusies zijn ge komen over het remvermogen van personenauto's. De verkeersdienst in Drieber gen hield gisteravond een blik- semcontrole op de rijksweg tussen Driebergen en Arnhem onder 1350 personenauto's en constateerde toen dat ander half procent niet aan de wette lijke normen voldeed. De ver keersdienst hield deze controle naar aanleiding van publicaties van de ANWB waaruit bleek dat maar liefst 36 procent niet aan de wettelijke eisen vol- Oud-leerling steekt school in brand HOOGEZAND (ANP) Een oud-leerling van de Prinses Margrietschool in Sappemeer heeft in de nacht van dinsdag op woensdag zijn voormalige school in brand gestoken. Dit op grond van een „nooit over wonnen agressie tegen deze openbare lagere school". Leef tijd van de dader. 32 jaar. Het betreft hier een houten Finse school. Van de zeven lo kalen brandden vier geheel uit. De andere drie kregen zoveel schade dat ook zij niet meer bruikbaar zijn. De schade be draagt vele honderdduizenden guldens. 9. U NT |beroemde Franse koks zou- tian boord van een vliegtuig jorstelijke maaltijd verzorge-. 5 publiciteitsstunt voor de I.Iemand vermoordt alle grote ivan Europa". eten kwam niet veel A fUir»U- Conclusie niiVlVjJV justitie-rapport (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het aantal verslaafden aan heroïne en andere „hard drugs", dat erin slaagt om na een ontwenningsbehande ling drugvrij te blijven bedraagt in ons land slechts tien procent. Ongeveer dertig procent van de behandelde verslaafden wordt pas drugvrij na een of meer keren „terugvallen", waar door meerdere behandelingen nodig zijn. Meestal gaan hier enkele jaren overheen. Deze sombere gegevens staan in een deze week verschenen rapport van het Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatie centrum van het ministerie van Justitie. In dit rapport wordt, voor het eerst in Nederland, een overzicht gegeven van de bestaande behandelingsmethoden en van de onderzoeken naar de effectiviteit van die methoden. Het rapport komt tot de conclusie, dat de behandelingsmethode met het geneesmiddel methadon beter dan elk ander behande lingsprogramma in staat is, verslaafden in het programma te houden. De uitval bij andere programma'ro 213109514ij die welke worden gevolgd door de zogenaamde therapeutische gemeen schappen, is veel groter. Onder deelnemers aan methadonprogramma's is een belangrijke daling in crimineel gedrag te constateren, maar verder blijkt de methadonbehandeling nauwelijks tot andere positieve gedrags veranderingen te leiden. De slotconclusie van het rapport is, dat er naar nieuwe wegen gezocht moet worden om op grotere schaal dan tot nu toe, verslaafden van hun ziekte af te helpen. Niet alleen moet hierbij gedacht worden aan de ontwikkeling van nieuwe geneesmidde len, maar ook aan oijvoorbegld acupunctuurbehandelingen. ADVERTENTIE Voor moederdag geschenken vindt u een grote keus bij: NOORDEINDE 17 ROELOFARENDSVEEN TELEFOON 01713-2494 Kraakactie verijdeld Leiden De Leidse politie heeft vannacht om een uur een kraakactie verhinderd. Men hield twee Leidenaars van 24 en 17 jaar aan, toen zij pro beerden een pand aan de Paul Krugerstraat binnen te drin gen. Het tweetal had het slot al vernield. Uit het verhoor bleek, dat ze de leegstaande woning wilden kraken. Het tweetal is geverbaliseerd we gens poging tot inbraak. Leiden Een 16-jarige brom fietser uit Voorschoten is gis termiddag ernstig gewond op genomen in het Academisch Ziekenhuis. De jongeman bot ste op de Vijf Meilaan tegen een van rechts komende perso nenauto. LONDEN (UPI) Een vlucht over de Atlantische Oceaan voor 230 culinaire fijnproevers, uitge nodigd vanwege de film „Er is iemand die alle grote koks vermoordt", is vol komen in de „soep" gelopen. Drie beroemde Franse koks, Bocu- se, Lenötre en Ver- ge hadden een di ner bereid van ver se paté, salade, kreeft, kip en fram- Vliegtocht voor fijnproevers loopt in de „soep" bozenvla, maar op een hoogte van 10.000 meter begon het toestel als een kurk op zee te dan sen. Het laatste wat de vele luchtzieke gasten verlangden, was een overladen tafel. Inbraak volkstuinen opgelost Leiden De Leidse politie heeft een 63-jarige inwoner van Rijpwetering aangehou den die heeft bekend twaalf inbraken in tuinhuisjes, vooral van de vereniging „Ons Bui ten' in Leiden Noord, te heb ben gepleegd. De man kon worden aangehou den dankzij de oplettendheid van een volkstuinder, die de man verdacht zag rondscharre len en de politie belde. De man werd in de Marruxstraat aange houden met een tas vol inbre kersgereedschap. Tijdens het verhoor heeft de man bekend ook te hebben ingebroken in woonboten, jachten in de Leidse randgemeenten. In zijn woning in Rijpwetering werden goederen aangetroffen met een waarde van meer dan twintigduizend gulden. De man is vanmorgen voorgeleid bij de officier van justitie. BOMAANSLAG OP PERSCENTRUM BUENOS AIRES (AP) Bij een bomaanslag op het pers centrum voor het wereldkam pioenschap voetbal is gisteren in Buenos Aires een spring- stoffendeskundige van de poli tie om het leven gekomen en raakte een onbekend aantal personen gewond. De bom was verborgen in een auto, die geparkeerd stond in de garage onder het perscen trum, dat opgericht is in het cultureel centrum San Martin in het centrum van de Argen tijnse hoofdstad. Korte tijd voor de explosie was een ano niem telefoontje binnengeko men, waarin werd verteld dat er een bom in het gebouwen complex verborgen was. Na de telefonische waarschuwing evacueerde de politie onmid dellijk alle 500 personen, die in het gebouw werkten. Voor het aanbrengen van een nieuw kwartaal abonnement op de Leidse Courant ontvangt u deze „half-automatische ..herenparaplu. Een mooi kadootje NOTEER m i v als nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant woonplaats Stuur als dank voor de moeite de herenparaplu naar: woonplaats Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar antwoordnr 349 Leiden

Leidse Courant | 1978 | | pagina 1