Neeskens meldt zich bii selectie inault heerst en regeert :*p errit Pronk maakt avorietenrol waar Keurslager medaillon' Borg klopt Stockton Zweden en Canada uitgeschakeld Spelers PSV ook naar Zeist olian de Muynck nieuwe leider in Giro J68 WK IJSHOCKEY Caffa moet genoegen nemen met zesde plaats IJshockeyploeg kan mogelijk naar Spelen Ïna port LEIDSE COURANT/ DONDERDAG 11 MEI 1978 PAGINA 17 (Van onze sportredactie) ZEIST - Johan Neeskens is gisteravond in Ne derland aangekomen. De international van Oranje meldt zich vandaag in het trainings kamp van het Nederlands elftal op het KNVB- sportcentrum te Zeist. Neeskens zal daar door bondsarts Frits Kessel medisch worden ge keurd. Barcelona heeft Neeskens inmiddels ge test. Dat leverde geen problemen op, want de medische staf van Barcelona gaf Neeskens toe stemming om naar Zeist te gaan. Het ziet er derhalve naar uit, dat de Nederlands/Spaanse- vedette de eindronde van het wereldkampioen schap in Argentinië gewoon kan meemaken. Niet alleen Neeskens meldt zich vandaag aan de poorten van het KNVB-sportcentrum, maar ook de zes geselecteerde spelers van UEFA Cup-winnaar PSV. Onder dat zestal ook Adrie van Kraaij, die dinsdagavond in de finalewed strijd tegen Bastia geblesseerd raakte. Van Kraaij zal door Frits Kessel onder handen wor den genomen. De zes PSV'ers keren morgenmid dag vermoedelijk weer terug naar Eindhoven om daar aanwezig te zijn bij één van de festivi teiten rond het winnen van de Europese beker. Het ligt in de bedoeling dat zij dan later op de avond weer in Zeist zullen terugkeren. Het restant van de selectie voor Oranje komt morgenochtend naar Zeist. Dat zijn Rensen- brink, De Bree, Dusbaba en Haan van Ander- lecht. Ook Jan Peters zal zich bij Zwartkruis en Happel vervoegen. Vanuit Malaga, waar AZ'67 een weekje vakantie houdt, is een tele gram in Zeist aangekomen waarin wordt ge- meldt dat Peters zich overeenkomstig de afspra ken bij de officiële start van het trainingskamp zal melden. Frits Kessel bekijkt Peters morgenochtend om te testen hoe het met zijn knieblessure staat. Morgen wordt ook Hugo Hovenkamp voor de laatste maal getest. Eind van de middag neemt Kessel de beslissing over het al dan niet mee gaan van Hovenkamp naar Argentinië. Johan Neeskens zal zich vandaag bij de selectie van het; Nederlands elftal voegen. IRANDA DE EBRO. De vijf- iende etappe van de ronde an Spanje tussen Logrona cn liranda de Ebro werd giste- tred; en gecontroleerd door de' v« loeg van de leider in het alge- e «een klassement, Bernard Hi- I ga aalt. Hijzelf was, indien maar ist o nigszins gevaar dreigde, ter aas laatse. Zeker als het een ont- impi napping van één van zijn asiss aaste concurrenten betrof. vai i deze etappe moesten de ren- erdi ers de Col de la Herrera be- Li limmen, tevens het enige lasti- e gedeelte van de rit. Op de ip van de 1105 meter hoge erg van de eerste categorie wam de Spanjaard Vicente elda als eerste door, gevolgd oon oor zijn landgenoten Nazabal n Fernandez en Hinault. In de Nc evaarlijke afdaling gingen vijf ?nners de groep van vier voor- ij en arriveerden met een oorsprong van 44 seconden op et peloton in Miranda de ^Ebro. Jean Philippe van den rande bleek de beste sprinter van het gezelschap en behaalde e ritoverwinning. HAiif litslag vijftiende etappe: Vein den Brande (Bel) 131 km in uur 38 min 53 sec.; Alfonsel (Spa) z.L; Chalmel (Fra) z.L; Perurena (Spa) z.L; Didier (Lux) op 44 sec.; Teirlinck (Bel) op 49 sec.; Hinault (Fra) z.L; Schipper (Ned) z.L; Garcia (Spa) z.t; Elorriaga (Spa); 16. Bal (Ned) z.t.; 49. Breur (Ned) op 3 min. 22 sec.; 57. Groen (Ned) z.t: 6-L Van Katwijk (Ned) op 6 min. 10 Algemeen klassement: 1. Hinault (Fra) 68 uur 35 min. 21 2. Persarrodona (Spa) op 40 sec; 3. Bemaudeau (Fra) op 1.29; 4. Schipper (Ned) op 2.06; 5. Garcia (Spa) op 2.09; 6. Lopez Carril (Spa) op 3.12; 7. Van den Haute (Bel) op 3.47; 8. Oliva (Spa) op 3.54; 9 Nazabal (Spa) op 4.00; 10. Martinez-Heredia (Spa) op 4.32; 36. Bal (Nel) op 33.35; 54. Van Katwijk (Ned) op 1.07.36; 66. Breur (Ned) op 1.33.37; 68. Groen (Ned) op 1.39.10. Ook op de derde dag van de ronde van Italië viel weinig te beleven. De landelijke conster natie, die de gewelddadige dood van Aldo Moro in Italië veroorzaakte, was ook merk baar in de karavaan, die voor het startschot één minuut in stilte acht nam. De eerste beroering ontstond na 98 kilometer. Twee Italia nen, Zanoni en Attilo, namen een voorsprong, die snel opliep en maximaal 5.15i bedroeg. On der aanvoering van wereld kampioen Moser zette het com plete peloton de achtervolging in. Dertig kilometer voor de eindstreep was het avontuur van de overmoedige Italianen voorbij. De definitieve beslissing viel tijdens de beklimming van de Monte Serrat. Johan de Muynck, die twee jaar geleden achter Gimondi op de tweede plaats in het eindklassement eindigde, liet het peloton zijn achterwiel zien. De Belg nam ruim één minuut voorsprong, voordat de achtervolgers het tempo opvoerden. Het bracht Didi Thurau direct in moeilijk heden. De Westduitser had gro te moeite de aansluiting met de groep te behouden en beperkte zich tot meerijden. Moser en Saronni, zijn jeudige landge noot, plaatsten zich aan kop van het peloton en sleurden de groep naar De Muynck. Maar de eindstreep was al te dichtbij om de Belg nog in te lopen. Met 51 seconden voorsprong werd De Muynck ritwinnaar en leider in het algemeen klasse ment. Hij nam de rose leider strui over van ploeggenoot Rik van Linden. Uitslag derde etappe: 1. De Muynck (Bel) 183 km in 5.13.39; 2. Moser (Ita) op 52 sec; 3. Chinet (Ita) z.L; 4. De Vlaeminck (Bel) z.t; 5. Zoni (Ita) z.t.; 6. Peeters (Bel) z.t.; 7. Saronni (Ita) z.t.: 8. Landoni (Ita) z.t.; 9. Baronchelli (Ita) z.t.; 10. Crepaldi (Ita) in dezelde tijd als Moser. 44. Schuiten (Ned) z.t.; 86. Pronk (Ned) z.t.; Algemeen klaasement. 1. De Muynck (Bel) 14.41.35; 2. Saronni (Ita) op 52 sec; 3. De Vlaeminck (Bel) z.t.; 4. Moser (Ita) z.t.; 5. Thurau (Wdl) z.t.; 6. Chinette (Ita) z.t.; 7. Aigeri (Ita) z.t.; 8. Vandi (Itas) z.t.; 9. Crepaldi (Ita) z.t.; 10. Baronchelli (Ita) z.t. 47. Schuiten (Ned) op 3.53; 120. Pronk (Ned) op 25.29. ILJSWIJK Gerrit Pronk naakte gisteravond zijn favo- ietenrol in de Ronde van Oud lijswijk helemaal waar. De Scheveningse renner zegevier de voor de tweede keer dit Seizoen door in de eindsprint [Ton Griep uit Spijkenisse te [verslaan. 3ronk hoopt volgende week [donderdag van start te gaan in [Olympia's Ronde van Neder- Of dit ook zal gebeuren. hangt van ploegleider Cees Kouwenhoven af. Gerrit Pronk is zonder medeweten van zijn ploeg en geheel op eigen gele genheid enkele dagen gaan rij den in een etappewedstrijd in Berlijn. Het is de vraag of de leiding van Batavus dat op prijs heeft gesteld. De derde Ronde van Oud Rijs wijk op het zware parcours rond dé Herenstraat over onge veer honderd kilometer goed LUW "van het Jaar 1978 cu aucucKKcrsic Een internationale jury bekroonde uit vele ingezonden Keurslager-Specials deze als de allerbeste en allerlekkerste voor 1978. iTer kennismaking van 1,98 per 100 gram, t/tn 20 mei slechts ■Keurslager-medaillon is een vermkkelijke combinatie van een mals stukje varkens filet met romige crème van ruinkruiden als vulling. Even om en om bakken in de koekepan (2x8 min.). Daarna afblussen met wat water en met jus en al op het bord serveren. Overheerlijk met verse voorjaarsgroente, die 'n beel apart smaak- accent krijgt als 't vlees wordt aangesneden en het tuinkruidenaroma vhjkomL üw Keurslager waarom zou u 't met minder doen. voor zestig ronden bracht halverwege de koers een groep van dertien renners aan de lei ding. Dat waren: Henk van der Berg (Den Haag), De Boer (Hil versum), Broertjes (Rotter dam), Galloway (Halfweg), Griep (Spijkenisse), De Jong (Weteringbrug), Koppers (Den Haag), Kraan (Gouda), Versluis (Ameide), Cor Vrolijk (Den Haag), Pronk (Scheveningen), Westrus (Amsterdam) en Over- devest (Berkel). Deze groep bouwde een voorsprong op van zo'n vijfentwintig seconden. Ger Mak uit Schiedam, die dit seizoen erg veel in Frankrijk en België aan de start ver schijnt en in zijn startboekje nu al tien overwinningen heeft staan, miste de slag toen Gerrit Pronk en Ton Griep achttien ronden voor het eind samen weg sprongen. Ze bouwden met nog twintig kilometer te gaan een voorsprong op van vijfenveertig seconden. Het peloton geloofde het wel. De grote vraag was alleen nog wie zou winnen. Gerrit Pronk staat bekend als erg rap als het op een sprint aankomt. En Ton Griep zou het heel wat waard zijn om voor zijn ploegleider Henk Plat van De Markthof als eerste over de eindstreep te komen. De tweede regionale overwin ning in de geschiedenis van de ploeg van De Markthof vorig jaar zegevierde Ton van der Valk in het Haagse Zuiderpark ging niet door. Ton Griep begon te laat te sprinten en met zeker ruim een lengte voorsprong ging Gerrit Pronk als eerste over de eindstreep. Het kon niet mooier voor orga nisator De Spartaan dat hier de eigen vereniging als sterkste renner had. Gerrit Pronk en Ton Griep lie ten een tijd afdrukken van twee uur en 29 seconden. Arie Versluis won met een achter stand van 34 seconden de sprint van de grote groep. ARTHUR VAN RIJSWIJK De uitslag: 1. G. Pronk (Schevenin gen). 2. Ton Griep (Spijkenisse), 3. A. Versluis (Ameide), 4. H. van der Berg (Den Haag), 5. Ger Mak (Schiedam), 6. L. Westrus (Amster dam), 7. A. Kraan (Gouda), 8. R. Kos (Oud Karspel), 9. H. de Boer (Hilversum), 10. R. Koppers (Den Haag), 11. W. Hus (Scheveningen), 12. J. van Vliet (Honselersdijk). 13. Cor Vrolijk (Den Haag), 14. G. Kuit (Zwanenburg), 15. F. v. d. Enden (Monster). Nederlaag voor Ons Eibernest PAPENDRECHT Ons Eiber nest heeft gisteravond de be langrijke competitie-wedstrijd tegen PKC met 10-8 verloren. Bij de rust was de stand nog in evenwicht (33). Voor de Haagse ploeg stond bijzonder veel op het spel. Na dit verlies is de situatie sterk verslechterd. Niet alleen omdat verloren werd, maar Archipel, dat ook in degradatiezorgen zit, presteerde het bovendien Allen Weerbaar met 76 verrassend te verslaan. Ons Eibernest heeft bijzonder hard gevochten om een goed resultaat te behalen. Vooral Jan Gijsen moet genoemd wor den om zijn inzet en beweeg lijkheid. Na tien minuten had PKC een voorsprong van 2—0 verkregen, maar Jan Gijsen, bracht zijn ploeg op gelijke hoogte. De rust kwam met 3-3. Ook na hervatting hielden de partijen elkaar lange tijd in evenwicht Scheidsrechter Cor Visser gaf wel wat al te gemak kelijk strafworpen speciaal aan PKC. De thuisclub verzilverde in totaal vier strafworpen en dat is beslissend gebleken. De Hagenaars bleven tot 8—8 op gelijke hoogte door doelpunten van Ron Regeer (tweemaal), Jan Gijsen. Frans van Meer beek en Mirjan Mulder. Nadat PKC op 9—8 was gekomen, hielden zij knap balbezit. In de laatste seconden scoorde Theo Euser nog eens voor de Pa- pendrechters: 10—8. De stand Luto 15-21, Blauw Wit 16-20, PKC 16-19, Allen Weer baar 16-17, Rapiditas 15-15, De- to 16-15, Archipel 16-15, Ons Eibernest 16-14, Die Haghe 16- Sportwereld DEN HAAG Westerkwartier heeft gisteravond de competi tiewedstrijd voor de hoofdklas se softbal tegen Terrasvogels met 50 verloren. EMMEN De provinciale wie- lertitels van Friesland, Gronin gen en Drente zijn gewonnen door respectievelijk Dominigue Lolkema, Bert Scheuneman en Gerard Schipper. BELGRADO Oeganda heeft zich teruggetrokken uit het toernooi om het wereldkam pioenschap boksen voor ama teurs als protest tegen de deel name van Israël AMSTERDAM - Geert Meijer heeft voor twee jaar bijgete kend bij Ajax. Reserve-doel man Rob Tervoort blijft nog één jaar bij deze club. DALLAS - Zonder Jimmy Con nors, is in Dallas het eindtoer- nooi van het WCT-kampioen- schap begonnen. In de eerste partij zegevierde Wimbledon- kampioen Björn Borg, die de WCT-titel twee jaar geleden op zijn naam bracht, met 4-6, 6-2, 6-1, 6-0 over de Amerikaan Dick Stockton. Evenals in de kwartfinales van Rotterdam tegen Jimmy Con nors stortte Stockton halverwe ge de partij volkomen in el kaar. Nadat hij de openingsga- me van de derde set op zijn naam had gebracht, liet hij toe dat Borg twaalf games achter een won. In de halve finales van morgen ontmoet Borg de winnaar van de wedstrijd tus sen de Mexicaan Raul Ramirez en de Amerikaan Vitas Geru- laitis. De eerste set van de ontmoe ting Borg-Stockton was van so lide gehalte, waarbij de Ameri- Dick Strockton kon het in Dallas niet bolwerken tegen Björn Borg kaan in het voordeel kwam. toen de Zweed een ogenschijn- lijk eenvoudige bal in het net sloeg. Borg verloor de set. toen hij bij de volgende slagenwisse ling zonder enige pressie van de kant van Stockton een back hand te laag inzette. Bij de eerste game van de tweede set eiste de inmiddels warm gedraaide Borg het ui terste van het weerstandsver mogen van zijn Amerikaanse tegenstander. Stockton hield zijn service na vier break points en vijf deuces, maar was wel uitgeteld. De zware top spin, die Borg in zijn slagen legde, deed de bal hoog voor Stockton's voeten opstuiten en dwong hem tot het nemen van half-vollevs. De laatste twee sets waren wa re meesterstukjes van de zijde van Borg. Hij haalde elke bal en liet zijn tegenstander tot het laatste moment in het onzekere welke richting hij zou kiezen. PRAAG Zweden en Canada zijn definitief uitgeschakeld voor de wereldtitel. In de eer ste duels in de finalepoule le den zij nederlagen tegen res pectievelijk Tsjechoslowakije (6—1) en Rusland (51). De Tsjechoslowaken hadden veel minder moeite met de Zweden dan in de eerste con frontatie, die zij moeizaam met 3—2 in winst omzetten. Het tweede duel werd in de eerste twee perioden beslist. De we reldkampioenen namen door Ebermann, Novy, Novak, Mar- tinec en Pouzar een voor sprong van 50, die in de laat ste twintig minuten geen mo ment meer in gevaar kwam. Lundholm voor Zweden en Martinec's tweede treffer brachten de eindstand op 61. Daarvoor hadden Rusland en Canada elkaar in een keiharde ontmoeting letterlijk en figuur lijk bevochten. De strafbank was na de eerste gelijkwaardi ge speeltijd, die met 00 eind igde, geen moment meer onbe zet. De Rus Bellyaletdinov spande de kroon met vijftien minuten straftijd wegens ruw spel en wangedrag. In de twee de periode maakte Rusland koelbloedig gebruik van de te rugkerende numerieke meer derheid. Met drie doelpunten ontnamen zij hun tegenstan ders alle vooruitzichten op een positieve ontwikkeling. In de afsluitende periode voerden de Russen de stand op tot 50, voordat Canada kon tegensco- ren 5—1. Stand finalepoule; (Van onze dammedewerker) DEN HAAG In het kampioenschap van Nederland voor blinde dammers is de Haagse vertegenwoordiger N. Caffa er na een goede start niet in geslaagd zijn aanvankelijk hoge positie op de ranglijst te behouden. Uiteindelijk moest Caffa met een zesde plaats in de eind rangschikking genoegen nemen. De nieuwe landstitel der blinde dammers was voor de Amsterdammer Verweij. Hoewel Caffa in de aanvangsronden van het in Drunen verspeelde nationale kampioenschap met een score van drie uit twee goed van start was gegaan, werden verdere prestaties door wisselvalligheid gekenmerkt. Zo versloeg hij eerst nog titelverdediger Elsendoorn uit Utrecht, maar een ronde later zag hij zijn meer dan zes uur durende inspanning tegen Van der Laan slechts met een nederlaag beloond. De beslissing over de titel viel reeds in de voorlaatste ronde toen de Amsterdammer Ver weij, die het gehele toernooi de leiding had, onbereikbaar werd voor zijn achtervolgers waarvan op dat ogenblik het viertal Snijder, Van de Heuvel, Van Straalen en Caffa een gedeelde tweede plaats bezette. Door verlies in de laatste ronde tegen de nieuwe kampioen zakte Caffa naar een zesde plaats, maar kon daarmee wel zijn finaleplaats voor het volgend kampioenschap veilig stellen. Barbara Graas versterkt positie ARNHEM Na de achtste ronde in het toernooi om het damkampioenschap van Ne derland voor dames heeft titel- houdster Barbara Graas haar positie aan de leiding kunnen versterken. Zelf won de Wormerveerse de belangrijke partij van Petra Polman, terwijl Ciska Butter haar tegemoet kwam door een nederlaag tegen Annemiek van der Kraats. Beide concurrentes werden hierdoor op drie pun ten achterstand gezet. Alleen Eef Nieuwenhuizen handhaaf de haar positie op twee punten door een snelle overwining te gen Joke Radix. Uitslagen achtste ronde: Eef Nieuwenhuizen - Joke Radix 2—0; Lenie Geurts - Pietje Veen- boer 02; Petra Polman - Barbara Graas 0—2; Janny Verhaaf - Ca to van Setten 1—1; Annemiek van der Kraats - Ciska Butter 2—0; Joan Vermeer - Mieke Heitmeier 1—1. Stand: 1. Graas 15 punten; 2. Nieuwenhui zen 13; 3. Butter, Polman 12; 5. Veenboer, Geurts 8; 7. Van der Kraats 7; 8. Van Setten 6; 9. Ver- haaf. Heitmeier 5; 11. Radix 4: 12. Vermeer 1. Twee schaaksters aan de leiding MIJDRECHT Na twee ron den in het toernooi om het Nederlands schaakkampioen schap voor dames gaan titel- houdster Cathy van der Mije en Corry Vreeken aan de lei ding. Zij wonnen gisteren van respectievelijk Jeanette Mul der en Cora van Gent. Uitdagen tweede ronde: Carla Bruinenberg - Bep van de Berg 1—0; Cathy van der Mije - Jeanette Mulder 1—0; Mieke van Eist - Cochita Pluymert afgebro ken; Corry Vreeken - Cora van Gent 10; Rick Spook - Ada van der Giessen 0—1; Hanneke van Par- reren - Erika Belle 1/2—1/2. Stan± 1. Van der Mije, Vreeken 2 punten; 3. Bruinenberg 1,5; 4. Mulder, Van der Giessen, Van Parreren, Belle 1; I 8. Van Eist 0,5 1 afg.; 9. Spook, Van Gent 0.5; 11. Pluymert 0 1; 12. Van de Berg 0. DUSSELDORF - In het ten nistoernooi om de 1 andenbeker won Italië met 2—1 van Spanje. West-Duitsland—Chili werd ge staakt bij de stand 1—1 omdat het herendubbelspel wegens hevige regenval in Düsseldorf moest worden afgelasL lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Praag De internationale ijshockeybond (LIHG) heeft gisteren in Praag besloten twaalf landen te laten deelne men aan het Olympische toernooi van 1980 in het Amerikaanse Lake Placid. Door deze beslissing bestaat de kans, dat ook de Neder landse ploeg, die eerder dit jaar promoveerde naar de B-groep, zal aantreden. Voorwaarde is, dat de Nederlan ders zich in het toernooi om het wereldkampioenschap B-groep in 1979 in het Roemeense Galati bij de eerste vier weten te plaatsen. Naast deze vier landen zijn de deelnemers aan het A-toernooi, in Moskou volgend jaar, reeds zeker van deelneming. iiiiiiiniiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHir

Leidse Courant | 1978 | | pagina 17