Machteloos Brugge geen probleem voor Liverpool 19; i? 4! gra goa göS MOEDER KRUGT EEN BOEK OP BED! ;50 Zwakke finale Honderdste zege Van der Blonk «J oelman Jensen verhindert ruimere score 14,91 29,5 DE TUIN 90 24' 7? 12,5 12,5 17,9 32! 4! 39,9 üjd bruna 7,50 4? LEIDEN: Bruna Maarsmansteeg 10 Contract Van der Hart wordt niet vi erlengd i^3DRT_ LEIDSE COURANT DONDERDAG 11 MEI 1978 PAGINA 15 )EN Zelfs de chauvinistische sche supporter kon genlijk niets van ii, dat de Europese voor landskam- ïen nog een jaartje ngeland bleef. Li- )ol liet er geen twij ver bestaan, dat de ;rrassend ver geko- en als outsider ge- Belgische kam- isploeg geen aan spraak mocht maken op de blinkend opgepoetste bokaal. Zonder tot voet bal van allure te komen hield de Britse beker houder de tegenstander in een ijzeren tang. Het was dan ook volkomen verdiend, dat dit over wicht uiteindelijk via een doelpunt van Kenny Dalglish zijn bekroning kreeg: (1-0). Zelfs Ernst Happel, die door zijn geweldig ontledend vermo gen vaak in staat is het spel van de tegenpartij met geweldi ge tactische vondsten te versto ren, was gisteravond machte loos. Liverpool had gewoon te veel kwaliteit om het Club Brugge mogelijk te maken een waardige tegenstander te zijn. Door omstandigheden gedwon gen moest Happel zijn elftal met sterk verdedigende op drachten het veld insturen. Het ontbreken van een speler als Raoul Lambert werd daardoor eens te meer benadrukt. De tegenstoten van de Bruggena- ren waren zelden gevaarlijk. Eigenlijk verwierf de underdog zich maar één goede kans. Dat was ver in de tweede helft, toen Jan Simoen na een door braak van Sörensen de bal vrij voor de voeten kreeg geklemd. Verdediger Thompson was echter tijdig aanwezig om zijn .eeds verslagen doelman Cle- mence op de lijn te assisteren. Het was overigens verwonder lijk, dat Liverpool met Thomp son, de met een uitstekende pass begiftigde Souness en Fairclough als uitblinkers, dit Brugge niet met grotere cijfers versloeg. Alle mogelijkheden waren daartoe namelijk wel aanwezig. Uitgezonderd de werkelijk schitterend zijn doel verdedigende Deen Birger Jen sen hij voorkwam zeker vier zeker lijkende doelpunten waren er maar weinig Belgen die konden imponeren. De niet honderd procent fitte Ausputzer Krieger en Van der Eijcken op het middenveld haalden eveneens een ruime voldoende. De meeste andere Belgen moesten het echter te vaak afleggen. Zeker wanneer het op de persoonlijke duels ADVERTENTIE Over dne daagjes krijgt moeder Ihee op bed. Met beschuit. En bloemen en bonbons. En een boek op bed. Om. als ze J jitgeslapen is, eens een dagje ekker luierend in te lezea 3ij Bruna vindt u alles van haar lading. Een greepje uit het ortiment: no eot.K VANDETULPj Groot Margriet Kamerplanten boek Alles over stekken en ver potten en onge dierte. Met meer in 230kleuren- foto's van planten :n 150 praktische illustraties. En wat kost zo'n prachtboek helemaal bij Bruna? Slechts 1J 95 lAR Het boek van de tulp Prachtig boek over de geschie denisvan de meest Hollandse bloem ter wereld: de tulp. Over zelfk weken. Alles vindt u in dit omslachtige naslagwerk van tulpenkenner Tom Lodewijk Nu bij Bruna voor de prijs van lObosjes tulpen: "De Tuin", voor minder dan de helft Als moederdag weer voorbij is, kan moeder aan de slag. In de tuin dan. Of op 't balkon. Want van tuinen en tuinieren weet ze straks meer dan vader. Van binnen en buiten. Zo heet deze dikke allesweter op tuiniergebied. Een eksklusieve Bruna-aanbieding. Van 4230 nu voor maar ft Is maar één keer moederdag per jaar, zodoende). derende kleuren foto's van poezen van allerlei slag en ras. Plus een zinnige tekst over het houden van katten, eventueel fokken en ten toonstellingen. Bij Bruna, voor een poezelig prijsje: Liefde is een heel speciaal gevoel Niemand weet dat beter dan een moeder, die op dat gebied immers zoveel te geven heeft. Dus geef haar eens iets terug. Zo'n schat tig boekje van Joan Walsh Anglund "bijvoor beeld, met al even schattige illustra ties. Kost Menslief ik hou van je Oftewel, vita- mientjes voor het hart. (Niet allemaal tegelijk innemen). Prachtige titel trouwens voor een moederdag geschenk. Geef haar dus deze 31ste druk. Kost slecht 50 Plezier in koken Op moederdag heeft moeder natuurlijk vrij van koken. En daarna doet ze dat weer met ple zier. Opnieuw geïnspireerd door "Koken met plezier". 600 kleurenfoto's. 777 kookideëen. Uit alle windstre ken, voor elke ge legenheid. Enne... voor die Je lichaam je leven Lijfboek voor vrouwen Een boek dat geen vrouw en moeder ongele zen mag laten. Geschreven door een vrouwen gezond he ids- kollektief. Bewerkt door Anja Meulenbelt. 16,5 50 Mijn oom Theodoor Prachtige heruit gave van deze zo populaire verhalenserie, aangevuld met vele nieuwe verhalen. Geef Moeder zo'n dol dwaze levens lustige levens genieter als Oom kado. Kost slechts 14,50, maar tot 1 juli betaalt u de speciale "familie leden-prijs" van 50 Beloof me maar niets... Belofte maakt schuld. Maar hier is ie dan, de beloofde omni bus van Barend de Graaf... Met "Dingena, mijn dochter!", "Dingenaje vader!" en: "Beloof me maar niets". Een voor- keurboek, spe ciaal voor moe ders, van 29,90 tot 30juni voor slechls twgQ Konsalik omnibus: De duivelse godin/ Vlammen in de nacht De schrijver Konsalik behoeft geen nadere in- troduktie. Als geen ander weet hij moeder te boeien en in de ban te houden, met romantiek en intrige. Gebonden 50 Moeder vergeetachtig? Moeders hebben ook zovéél aan hun hoofd! Help moeder dus een handje onthouden. Met zo'n handig memoblokje, in 4 verschillende dessins, voor 95 Moeder noteert! Op een notitie blokje. Makkelijk voor kleine brief jes die je aantreft bijje lunchpakket. En voor bood- schappenbriefjes. Twee dessins, 1,25 125 Moeders fotoboekje Waar bewaart moeder de foto's van haar kinderen in? In zo'n leuk en handig Holly Hobbie etui, met zo'n slim in- schuifsysteem. Voor j95 Veijaardag- kalenders van Sarah Kay en Holly x Hobbie 'M Moeders verge- -4% ten nooit een verjaardag, dank- zij hun verjaar dagskalenders. i Prachtige kollek- tie, kom uitzoe ken, vanaf 75 95 éét u het he Ie jaar weer met plezier... Boeken-Ti jdschriften -Papeterie Bruna Boffer om moeder te versieren Versier moeder eens met zo'n leuke houten kralenketting. Kies de kleur van haar favoriete jurk. Diverse modellen, tot en met 20 mei (zaterdag dus) zolang de voorraad strekt, uitzoeken maar, van Brede uitvoering. Smalle uitvoering, aankwam. Met name de tradi tionele felheid van de Engelsen veroorzaakte de nodige moei lijkheden. Vooral wanneer Da vid Fairclough en Kenny Dal glish aan de bal waren, moest het licht bij de Belgen op rood. Spelers die bovendien duidelijk moesten wennen aan de zo aparte ambiance waardoor Wembley wordt gekenmerkt. Angel Kort na de aanvang van deze eindstrijd was het overigens al duidelijk dat deze ontmoeting niet zou kunnen worden bijge schreven in de serie „onverge telijke gebeurtenissen". Club Brugge weigerde namelijk mee te gaan met het Britse enthou siasme. Alles was er op gericht om de vaart uit het Engelse spel te halen. Dat lukt wel al was daarmee de angel niet uit getrokken. Met name Kennedy en Case kregen een goede kans maar het afwerken bleek een té lasti ge opgave. Inmiddels had die zelfde Jimmy Case van de strak leidende scheidsrechter Charles Corver al een gele kaart gekregen voor het var achteren in de grond boren van Maes. Het zou niet de enige speler blijven. Ook Van der Eij ken werd op deze manier gewaarschuwd dat hij zijn charges niet moest overdrijven. Het op aanvankelijk vijf, maar toen Steve Heighway werd in gezet nog maar op vier plaat sen van de vorige bekerfinale afwijkende elftal van Liver pool, kwam vooral in de laatste fase van de eerste helft gevaar lijk opzetten. Toen bleek dat de in de talrijke Europese duels geleerde lessen goed in prak tijk konden worden gebracht. Met uitstekende acties werden toen echte uitgespeelde kansen geschapen, maar Fairclough en Thompson die vorig jaar in Rome door een blessure aan de kant stonden moesten in Jen sen hun meerdere erkennen. Illustratief De wijze, waarop het enige en eigenlijk op dat moment al beslissende doelpunt tot stand Aanvoerder Emlyn Hughes toont dolgelukkig de Europa Cup der landskampioenen aan het uitzinnig enthousiaste Engelse publiek op Wembley. kwam, was illustratief voor het Belgische spel. Terwijl half Brugge nog bezig was naar de voor Jimmy Case inge zette Steve Heighway te kij ken, ging de bal razendsnel rond. De organisatie liet sterk te wensen over en daardoor had niemand ook de centra le verdedigers niet een ant woord op de gave dieptepass van de sterk spelende Souness. De van Middiesborough over genomen opvolger van vete raan Ian Callaghan zag tot zijn genoegen, dat zijn Schotse landgenoot Dalglish de aanpak naar waarde wist te schatten. Onbereikbaar voor Jensen ver dween de bal in de touwen: 1-0. En daarmee bewees deze spits zijn waarde. De voor een kleine twee miljoen gulden van Celtic Glasgow overgenomen Schot die Kevin Keegan moest doen vergeten, had zijn eerste echte kans in dit duel koelbloedig benut. Met het optreden van Hansen was het Schotse aan deel in het succes compleet. Dat was overigens wel redelijk, want deze drie spelers hebben de leiding van Liverpool samen ruim vier miljoen gulden ge kost. Het zijn jongens die bin nenkort door Oranje in Argen tinië maar goed in de gaten moeten worden gehouden. Geheel volgens de algemeen geldendé regels zocht Club Brugge naar de in de negenen vijftigste minuut opgelopen achterstand meer de aanval. Aanvankelijk was geprobeerd via twee spitsen (Simoen en Sörensen) uitgespeelde kansen te verwerven, maar nu werden meer spelers naar voren gediri geerd. Veel baatte dat niet, want het was bij vlagen onthut; send te zien hoe gemakkelijk de Belgen de bal kwijt raakten. Het pleitte echter desondanks evenmin voor Liverpool, dat van het vele balverlies en de gedwongen door de Belgen ge geven ruimte niet meer werd geprofiteerd. Ook al niet omdat het open trekken van de bui- tenspelval voor de nog steeds te gretige Engelsen een lastig te nemen hindernis bleek. Sterk benadrukken van deze negatieve punten zou echter onjuist zmi. Het lag opgesloten in de Engelse voetbalstijl, waarvan Liverpool bij vlagen weer een typische vertolker was. Het was volkomen te recht, dat niemand zich daar van iets aantrok. Het voor de tweede keer in successie ver overen van de voor clubteams meest begeerde trofée werd te recht als aanzienlijk belangrij ker beschouwd. PETER VAN PUTTEN Scoreverloop: 59. Kenny Dalglish 1-0. Scheidsrechter: Corver (Ned.). Toeschouwers: 92.000. Liverpool: Clemence: Neal, Han sen, Thompson, Hughes; Kennedy, McDermott. Souness; Case (Heigh way); Dalglish, Fairclough. Club Brugge: Jensen; Bastijns. Krieger, Leekens. Maes (Volders); Cools, Van der Eijcken. De Cubber; Simoen Kü (Sanders), Sörensen. 99 LONDEN Bob Paisley, manager van win naar Liverpool, en Ernst Happel, trainer van verliezer Club Brugge, waren na afloop van het duel op Wembley eensgezind in hun me ning dat de finale van het toernooi voor landskampioenen matig van kwaliteit was geweest. „Het was een zwakke wedstrijd", meende Happel. „We waren gehandicapt door het ontbreken van een aantal geblesseerde spe lers, hoewel ik dat niet echt als excuus wil laten gelden. Krieger en Maes kregen injecties voor de wedstrijd. Ik had graag gezien, dat we wat meer offensief gespeeld hadden, maar door die blessures zat het er vandaag niet in. Liverpool viel me tegen. Twee jaar geleden was de ploeg veel beter. Nu vormde Liverpool niet meer dan een schaduw van dat team." Bob Paisley: „Deze finale was niet zo goed als die van vorig jaar. Maar als je hebt gewonnen, kun je je daar niet zo erg druk over maken. De vorige keer was Borussia Mönchen-Gladbach een sterke tegenstander. Er zijn twee teams nodig voor een sprankelen de wedstrijd. Brugge hield zich voornamelijk bezig met het laag houden van de score. Ik dacht dat we de wedstrijd van begin af aan beheerst hebben. In de eerste helft redde de doelman een aantal malen bijzonder fraai. Over het algemeen viel het me tegen dat de Belgen zo weinig aanvielen." (Van onze sportredactie) MALAGA Tijdens de vakantie die AZ '67 in het Spaanse Malaga doorbrengt, is in onderling overleg besloten het con tract met trainer Cor van der Hart, dat op 30 juni afloopt, niet te verlengen. AZ '67 heeft hem een „gouden handdruk" gegeven zodat hij na die datum niet ineens zonder inkomsten is. Van der Hart vanuit Malaga: „Inderdaad is dit in onderling overleg besloten. Er waren voor mij geen termen meer aanwe zig voor een vruchtbare samenwerking. Daarom heb ik erin toegestemd te vertrek ken." Cor van der Hart: weg bij AZ '67. (Van onze sportredactie) WASSENAAR Voor eige naar-trainer-rijder An dries van der Blonk was het giste ren op Duindigt een fijne dag. Niet alleen omdat hij met Pri mus geheel volgens de ver wachting de Walesprijs won, maar ook omdat hij door deze zege op de kop af voor de honderdste keer met een paard als winnaar over de eindstreep Dit betekent dat hij de over stap naar de beroepstrainers mag maken. Het is hem dan mogelijk om ook paarden van andere eigenaren in de koersen te rijden. Jan van Dooyeweerd zegevier de gistermiddag tweemaal. In de Frankrijkprijs met Nescio en in de Monacoprijs met Lex Areta. In de eindstrijd bleef hij Never Worry van de Rotter damse stal Marco voor. Dit paard is in training geweest bij Van Dooyeweerd, maar is thans in handen van de Lim burger Sjeng Hendrikx. De uitslagen: Amerika prijs (2100 m.): 1. Robin Buitenzorg (J. Wagenaar) tijd: 1.26.5, 2. Radja, 3. Ravenna. Toto: winn 2.20, pl. 160, 1.50. 10.60, kopp. 3.90. Trio 200.40. Barbaroo prijs (1900 m.): 1. Pfalzta- ler (F. van Deuren) 2.07.0, 2. Ar dour, 3. Amber Boris. Toto: winn. 1.90, pl. 1.40. 2.10, 6.20, kopp. 17.20. Niet gestart: Rugged Schotland prijs (2040 m.): 1. Play boy Fortuna (W. Duivenvoorden) 1.25.2, 2. Ogusta Norton, 3. Rioca S. Toto: winn. 2.60, pl. 1.30, 1.60. 1.30, kopp. 29.00. trio 110.80. Niet gestart: O'Dillon. Frankrijk prijs (2520 m.): 1. Nescio (J van Dooyeweerd) 1.24.4, 2. New Kid, 3. Nato du Bois. Toto: winn. 3.10, pl. 2.60, 4.30. kopp. f 14 4(1 Ba bet te prijs (1800 m.): 1. Krac ins- ka (D. Weiss) 1.58.5, 2. Dan Room- berg, 3. Attila. Toto: winn. 4.10, pl 2.70, 3.80, 1.60, kopp. 93.70. Trio: 1091,10. Monaco prijs (1600 m.): 1. Lex Are ta (J. van Dooyeweerd) 1.21.5, 2. Never Worry, 3. Lucky H. Toto: winn. f 3.90. pl. ƒ170. ƒ2.40.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 15