a/> (0ai i^n/nf Vondst van dode Moro_slaa^golf van emoties los Weer polio ontdekt op de Veluwe - f- 4^1/1 Wr SPOORBRUG rytGENLANG ONKLAAR? Geen trein meer via Rotterdam BIERGEBRUIK STABIEL Aanslag in Milaan Bloemenveilig uitgebrand Wiegel distantieert zich van uitlating premier Van Agt Bollenstreek volop in bloei Naaktlopers vroegen wijkagent ten dans iapenburg 2. Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg fenties (excl. BTW) 0.48 per mm. Telefoontjes 4,37 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) tementen: kwartaal 41,75; jaar 155,50; losse nummers: 55 cent. DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Woensdag 10 mei 1978, 68e jaargang no. 21038 Zonnige perioden Op de meeste plaatsen droog met zonnige perioden. Meest matige noordoostelijke wind. Minimumtemp. 4 graden met mogelijk hier en daar nacht vorst. Maximumtemp. 15 graden. Morgen: Zon: 5.54 - 21.21. Maan: 9.12 - 0.56. Scheveningen hoogwater: 6.28, 18.50; laagwater: 2.16, 14.37. ■■Bj In de achterbak van een Renault-4 vindt de politie het lichaam van de vermoorde Aldo Moro. lijd: (Van onze correspondent) ROME De ontvoerde Italiaanse christendemocratische leider Aldo Moro, is, zoals is komen vast te staan staande geëxecuteerd, waarschijnlijk dat leidt men af uit de aanwezig heid van zand in de broekomslagen aan het strand en wel ongeveer 24 uur voordat zijn stoffelijk overschot in Via Caetana, vlak bij het zwaarbe waakte hoofdkwartier van de chris tendemocratische partij, in een rode Renault ontdekt was. Vóór de execu tie heeft men zijn bovenlichaam ont bloot en daarna weer zijn bovenkle- ren aangedaan met zakdoeken er tus sen om het bloeden te stelpen. Aldo Moro is getroffen door elf kogels uit onder een rode deken. Hij had een donkere overjas aan en een donker blauw kostuum met grijs overhemd en dito das. Hij droeg een baard van enkele dagen oud en had littekens van boeien op zijn armen. In de wagen werden in een papieren zak hand boeien gevonden en voorts lagen vijf patroonhulzen in de auto. In Turijn heeft de politie gistermiddag een man gearresteerd onder verden king dat hij lid is van de Rode Briga des. Br werden wapens in zijn huis gevonden. De vondst van Moro heeft een golf van emotie door Italië veroor zaakt en er is tevens sprake van een begin van scheuring in de politieke leiding van het land, als gevolg van twee verschillende wapens. De vondst de harde houding die ten opzichte van heeft een golf van emoties in Italië losgeslagen. De politie was op de rode Renault opmerkzaam gemaakt door een ano niem telefoontje, waarin gezegd werd dat er een bom lag onder de betrokken auto, die twee weken voor 16 maart, de dag waarop Moro ontvoerd werd, wat aan vijf van zijn lijfwachten het leven heeft gekost, gestolen was. Het verzekeringsbewijs van de Renault was vervalst met behulp van dezelfde schrijfmachine, als waarmee de Rode Brigades hun communiqué's vervaar digd hadden. Moro lag yi de achterbak de eisen van de Rode Brigades aange nomen is en waarover Moro zich in zijn brieven beklaagd heeft. Honderden christendemocratische jon geren hielden gisteravond een stille wake op de Piazza del Gesu, die was begonnen met een avondmis in de aangrenzende Gesukerk, de hoofdkerk van de jezuïeten, waarheen Moro's li chaam gebracht was. Eerder op de dag had er een boze menigte gescandeerd: „Dood aan de roden, dood aan Curcio (de gevangen oprichter van de Rode Brigades)". De auto van de communis tische vakbondsleider Luciano Lama, die naar het gebouw van de christen democratische partij was gegaan om zijn deelneming te betuigen, werd ge schopt. Miljoenen communistische en christendemocratische arbeiders heb ben gisteren acht uur lang gestaakt als protest tegen Moro's dood. Premier Andreotti heeft verklaard dat hij zijn lot verbindt aan de antiterreur wet waarover de Kamer van Afgevaar digden vandaag beraadslaagt. De verbitterde familie van Moro heeft geëist dat Aldo Moro in alle stilte wordt begraven, met niemand anders aanwezig dan zijn eigen familie. REACTIES De Nederlandse regering heeft giste ren „diep geschokt" gereageerd op de dood van Moro en haar „afgrijzen" uitgesproken over deze terreurdaad. De regering staat volledig achter de beslissing van de Italiaanse regering om niet toe te geven aan terroristische chantage. CD A-voorzitter Steenkamp zond een telegram naar het bestuur van de Italiaanse zusterpartij waarin „diepe afschuw" over de moord werd uitgesproken. In de Tweede Kamer en in het Europees Parlement is de dood van Moro herdacht. Radio Vaticaan sprak van een barbaarse moord die bijna de waarde van een offer heeft. ^DETBAL Kerkeraden geven verzet tegen vaccinatie op (Van een onzer verslaggevers) ELSPEET/UDDEL Voor het eerst sinds 1971 zijn in Nederland weer gevallen van polio ontdekt. Een peuter uit Elspeet en een peuter uit Uddel werden gisteren met verschijnselen van kinder verlamming in het ziekenhuis opgenomen. Een viertal andere kinderen, in leeftijd variërend van vier tot tien jaar, werd ter observatie in het hospitaal vastgehouden. Het merendeel van de bevolking van beide kerkdorpen is om principiële redenen atijd tegen inenting geweest. De kerkeraden van de Nederlands Hervormde gemeente, de Gereformeerde gemeente en de Gereformeerde gemeente Nederland hebben nu laten weten wel passief mee te willen werken aan de bestrijding van de ziekte. Dat houdt in dat de kerkeraden zich niet zullen verzetten als ouders besluiten hun kinderen alsnog te laten vaccineren. Op zeer korte termijn zal begonnen worden met het uitreiken van suikerklontjes met anti-polio-vaccin aan alle kinde ren van kleuter- en lagere scholen. Directeur Keuman van de Gemeentelijke Geneeskundige dienst te Apeldoorn benadrukte dat de kans op polio altijd blijft bestaan zolang een deel van de bevolking niet tot inenting besluit. „Risico's houd je," stelde hij/luchter vast. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Treinverkeer tussen Rotterdam-Centraal en Rotterdam-Zuid is sinds vanmorgen-vroeg niet meer moge lijk. Vermoedelijk zal dit nog. dagen du ren, omdat de Koningshavenbrug in Rot terdam niet meer omlaag kan, zodat de treinen - zeker zes per uur - er voorlopig geen gebruik van kunnen maken. De Spoorwegen hebben weliswaar snelbussen tussen Rotterdam-Centraal en Dordrecht en stopbussen Rotterdam-Centraal—Rot terdam-Stadion ingelegd, maar zij zullen de reizigersstroom noord-zuid en omge keerd vermoedelijk slechts met grote ver tragingen kunnen vervoeren. Op de snelwegen tussen Rotterdam en zuidwest-Nederland is het autoverkeer door de treinstremming aanzienlijk toege nomen. Op deze wegen moeten de ver keersdeelnemers daarom met behoorlijke files rekening houden. Treinreizigers uit Leiden en omgeving en Den Haag-Delft en omgeving, die naar zuid-Nederland willen wordt in verband met de ernstige stremming aangeraden de trein over Utrecht te nemen. Reizigers met bestemming Roozendaal of Vlissingen kun nen gebruik maken van de snelbussen Rotterdam-Centraal en Dordrecht, maar moeten wel met vertragingen rekening houden. Het internationaal treinverkeer wordt vanuit west-Nederland omgeleid via^ Utrecht. Reizigers uit Leiden en omgeving en Den Haag en omgeving kunnen daar door via de gewone treindiensten overstap pen in Utrecht. Slechte zomer verhinderde toeneming AMSTERDAM (ANP) Volgens het produktschap voor bier is de slechte zomer van vorig jaar er de oorzaak van dat het biergebruik in ons land in 1977 vrijwel gelijk is gebleven. Berekeningen hebben uitgewezen dat per hoofd van de bevolking vorig jaar 83,93 liter door de dorstige Nederlandse kelen ging. In 1976 laafde de gemiddelde Nederlander zich met 83,87 liter bier. De totale productie van de Nederlandse brouwerijen be droeg vorig jaar 13.970.417 hectoliter. Dat is 109.000 hectoliter meer dan in 1976, wat te danken is aan een toename van de uitvoer. MILAAN (AP) Een functio naris van het chemische be drijf Montedison, een staatsbe drijf, is vanmorgen in Milaan op straat beschoten door, vol gens de politie, drie mannen en een vrouw, die Franco Gia- comazzi in de benen raakten. Het in de benen en bij voor keur door de knieschijven schieten is een „proletarische straf' die in Italië door terreur- benden wordt uitgevoerd op politici, zakenlieden, journalis ten, artsen en andere personen. Over de toestand van het slach toffer is nog niets naders be kend. Het door de knieschijven schie ten en dus veelvuldig blijvend verlammen wordt ook in Noord-Ierland veelvuldig toe gepast door leden van het Ierse Republikeinse Leger(Ira) op ei gen mensen die schuldig zijn bevonden aan verklikkerij. Het gebruik heet daar „kneecap- ping". Vrouw gedeserteerde VN-functionaris pleegt zelfmoord MOSKOU (Reuter) Me- vrouw Likina Sjewtsjenko, de echtgenote van de Russische VN-functionaris die vorige maand zijn land de rug toe keerde, heeft zelfmoord ge pleegd. Dit is vernomen in Russische bronnen in Moskou. Naar verluidt is het lichaam van mevrouw Sjewtsjenko ge vonden in een kleerkast van het appartement van de familie in Moskou. Medisch onderzoek zou hebben aangetoond dat ze' een te grote dosis slaappillen had ingenomen. Geen krant ontvangen? Bel'tus- sen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122244 en per speciale koe rier wordt de krant alsnog ge- .bracht. Deze handige rolmeetband is een van de kado's, waaruit u een keuze kunt maken, als dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement. ...als nieuw kwartaalabonnee van de woonplaats Stuur als dank voor de moeite de rolmeetband naar: naam woonplaats Arrestant trekt zijn jasje uit Een 16-jarige bestuurder van een bromfiets heeft zich gisteravond in de Max Havelaarstraat in Den Haag aan zijn aanhou ding weten te onttrekken door zijn jasje, dat door een agent werd vastgehou den, uit te trekken. Hij Agenten wilden de jongen aanhouden nadat zij zagen dat de bromfietser een duo-passagier staande op de bagagedrager en boven dien zonder helm meevoer de. Eindhoven heeft tot diep in de nacht op zijn kop gestaan en de feestelijkheden zullen ook in de ko mende dagen nog wel hun nagalm hebben. Reden hier toe was het verove ren gisteravond van de UEFA-beker door landskampioen PSV, dat met zeer econo misch voetbal het Corsicaanse Bastia met 3-0 versloeg. Het Brabantse voet bal voert thans der halve de boventoon en niet meer clubs als Ajax. Feyenoord of A2, dat de com petitie zo glorieus begon. De rondge dragen aanvoerder. Willy van der Kuylen met de forse beker is daarvan het sym bool. Voor verschil lende PSV-ers volgt na de triomf weer de harde werkelijkheid van de training voor WK Argentinië, waarvoor ook zij ge selecteerd zijn. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK - De grossiers hal van de bloemenveiling in Beverwijk is vannacht door brand geheel verwoest. Een grote voorraad aan bloemen en potplanten, die vandaag door Noordholland verspreidt zouden worden, is daarmee verloren gegaan. De hoeveeel- heid was extra groot in ver band met moederdag, zondag a.s. De schatting van de scha de loopt uiteen van 1 tot 2 miljoen gulden. Een met een enorme knal ge paard gaande explosie werd het begin van de brand, die kort voor middernacht ont stond. De belendende groenten- veiling liep vrijwel geen schade op. Bezuinigingsbijdrage ambtenaren DEN HAAG WD-minister Wiegel van Binnenlandse Za ken heeft zich gisteren gedis tantieerd van de uitlatingen van premier Van Agt (CDA) over de ambtenaren maandag avond tijdens een verkiezings bijeenkomst in Harderwijk. Van Agt zei onder meer dat bij de komende bezuinigingsope ratie van de ambtenaren een aanmerkelijke bijdrage wordt verwacht. Volgens Wiegel wijkt de uit spraak van Van Agt af van het kabinetsstandpunt omdat over de zaak geen overleg heeft plaatsgehad met de ambtena renbonden. Zijn ministerie heeft een afspraak met de bon den, dat wanneer er concrete plannen omtrent ambtenaren zijn, daarover vooroverleg met die bonden wordt gevoerd. En die afspraak geldt nog steeds. Minister Wiegel heeft zijn standpunt gisteren in een ge- sprèk met voorzitter Wieringa van de christelijke centrale bond van overheids- en onder wijzend personeel toegelicht. De bonden zijn uitermate ont stemd over de uitlatingen van Van Agt. Wieringa zei desge vraagd: „We hebben goede af spraken met Wiegel, dat wan neer er iets besloten wordt, daarover vooraf met ons over leg komt. Volgens Wiegel zijn er nog geen vaste afspraken gemaakt. De afspraak met Wie gel houdt voor de bonden in dat er geen reden is de uitlatin gen van Van Agt voor serieus te nemen", aldus de heer Wie ringa. DEN HAAG - In de Bollen streek in het gebied tussen Haarlem en Leiden staan tul pen en hyacinten in bloei. De narcissen zijn nu praktisch uitgebloeid. Dit geldt ook voor de Keukenhof. Daar staan wel de bomen geheel in het groen. In Noord-Holland zijn ook de narcissen verdord, maar wel staan tulpen, hyacinten en blauwe druifjes in volle fleur. West-Friesland heeft naast late tulpen ook pere- en appelbloe- semgebieden. In de Betuwe en de provincie Utrecht evenals Limburg staan de appelbomen in bloesem, terwijl in Zeeland ook de kersen- en morellenbo- men bloeien. Alphen - De politie van Alphen aan den Rijn heeft gistermiddag omstreeks half vijf twee naaktlopers aangehouden in het cen trum. Volgens de politie verkeerden de twee, een 18- en een 23-jarige Alphenaar, onder invloed van sterke drank. Het tweetal stapte rond in het zonnetje in de Raadhuisstraat en kwam daar een wijkagent tegen. Pas toen de twee de wijkagent ten dans vroegen, achtte deze het raadzaam de hulp van enkele collega's in te roepen. Met enige moeite werden ze hierop in een arrestantenauto geduwd en meegenomen naar het bureau. Daar werden ze eerst in de kleren gestoken ten einde met een proces verbaal aan de broek huiswaarts te kunnen worden gestuurd

Leidse Courant | 1978 | | pagina 1