oor Meijer ie Wolf kwam gong op tijd Hinault loopt verder uit Zwaarbevochten zege Tsjechoslowakije Tips voor Duindigt Franse bekerfinale Geen problemen De Kieviten ctbPÜRT LEIDSE COURANT DINSDAG 9 MEI 1978 PAGINA 13 HOVEN De jbbelblanke score die SV op het drassige en pekgladde veld van astia twee weken gele en bereikte, heeft de indstrijd om het toer- "~looi om de UEFA Cup 1 olledig open gehouden, laar er hangt tevens en gordijn van onzeker- eid over het resultaat. deze onzekerheid is t Eindhoven bij de dui mden supporters van SV voelbaar. Niet bij e spelers zelf, want die jn vol vertrouwen en ijken met verlangen uit aar de tweede finale- edstrijd. De UEFA up zou het toch al uit- lekende seizoen 977/1978 bekronen, istermiddag toonde trainer ees Rijvers weinig angst Na - b lichte middagtraining din eerde hij alle spelers naar uis om zich in de huiselijke I ring voor te bereiden op 'het oetbalspektakel, dat PSV van sn provinciaal clubje kan yntoveren tot een internationa- topclub. „Voor ons geen trai- ngskamp. PSV is een ploeg, ie zichzelf niet in de watten gt. Voetbal is keihard en aarom eis ik voldoende reali- itszin van de jongens. Waar een topsporter zich beter irbereiden op een prestatie in in zijn eigen vertrouwde ;eving. Deze begeleiding wel een grote dosis zelfdis- iline, maar dat heb ik in de Geholpen door verzorger Jack van der Ven en reserve doelman Tonnie van Engelen verlaat Willy van de Kerkhof de training bij PSV met een beenblessure. Achteraf bleek het allemaal erg mee te vallen. ploeg al jaren proberen te brengen. Ik heb vertrouwen in het resultaat", aldus Rijvers, die zijn spelers opdracht heeft gegeven zich uiterlijk van avond kwart over zeven in het Eindhovense stadion te mel den. Geen fratsen en andere dingen om de wedstrijd heen. Rijvers wil alleen maar wer kers. De leiding van PSV probeert al jaren professionele begeleiding toe te passen, waarin het ac cent wordt gelegd op de eigen verantwoordelijkheid. Kees Rijvers, die hierin gesteund wordt door manager Ben van Gelder, heeft overwicht op de ploeg. Evenals bij FC Twente, waar Rijvers bijna zes jaar heeft gewerkt, bracht de kleine, vakman rust en vèrtrouwen in het elftal. Ook organisatorisch zijn FC Twente en PSV voor beelden, in het Nederlands voetbal. Rijvers zegt alles in één zin: „De basis'van het suc ces ligt in een collectieve inzet met een eigen verantwoorde lijkheid". Vertrouwen Aanvoerder Willy van der Kuijlen, die gistermiddag sa men met verdediger Ernie Brandts naar de persbijeen komst was gekomen, ziet de laatste en beslissende wed strijd tegen SEC (Sporting Etoile Club) Bastia eveneens met vertrouwen tegemoet. „Op Corsica hebben we een goed resultaat behaald. In de hel van Bastia hebben we de thuisclub laten spelen om via de counter voor gevaar te zor gen. PSV is een ploeg, die met De spelers van Bastia bereiden zich al fietsend voor op Mariot, Rep, Papi (op de bagagedrager) en Krimau. de wedstrijd tegen PSV. Van links naar rechts: countervoetbal heel gevaarlijk kan zijn. We hebben een sterke achterhoede en vertrouwen ook op het middenveld. Daar om kunnen we vaak in de aan val gaan, zonder ons zorgen te hoeven maken over de defen sie. Bastia heeft mij wel ver rast, maar ik ben niet onder de indruk gekomen van deze Franse club". „De gevaarlijkste spelers zijn Mariot, die in Bastia te gemak kelijk over de vleugel kon op dringen, spitsspeler Krimau, die een goede koptechniek heeft en ook razendsnel kan uitbreken en natuurlijk Johnny Rep, die aanvallend gevaarlijk kan zijn. Met drie topspelers heb je nog geen topelftal. Ik geloof dat PSV over de gehele linie toch over meer kwaliteit en inhoud beschikt". Willy van der Kuijlen, die nog één seizoen bij de Eindhovense club onder contract staat en plannen heeft om -daarna in België te gaan spelen, heeft vrijwel alles in zijn vijftienjari ge voetbalcarrière meege maakt. Landskampioenschap pen, KNVB-beker, Europa Cup-voetbal, maar npg nooit een echte Europa Cup in zijn handen gehad. Willy van der Kuijlen zou dan ook graag de UEFA Cup vanavond boven zijn hoofd aan het Eindhovense publiek laten zien. Over de opstelling had trainer Rijvers, evenals in voorgaande Europese wedstrijden geen ge heimen. „PSV komt in de sterkste opstelling in het veld. Er zijn geen grote problemen, alleen Jan Poortvliet heeft een diepe vleeswond, maar dat zal geen bezwaar zijn om hem toch op te stellen". Ook Bastia verschijnt met de sterkste, opstelling. Dus ook met Johnny Rep, die nog steeds last heeft van een arm- blessure en Papi. Over Claude Papi zei trainer Pierre Cahu- zac, die gistermiddag weigerde naar de persbijeenkomst te ko men en de public relations van Bastia overliet aan manager Jules Philippi: „Claude Papris een speler, die we niét graag willen missen, ondanks dat hij niet helemaal fit is. Hij stimu leert de gehele ploeg, dirigeert het spel en kari ook nog scoren. Tegen Grasshoppers Zurich scoorde Papi het gouden doel punt. Ik vertrouw erop dat hij ditmaal weer zal scoren en dan wordt het toch moeilijk voor PSV". Wil van der Plas IEN HAAG Meijer de Wolf mocht gisteravond tenslotte toch g tevreden zijn, dat hij niet als verliezer uit de ring stapfe het Haagse gebouw Amicitia na zijn partij in het zwaarwel- irgewicht tegen de Hilversumer Ed Vastenburg. De eerste twee iden waren duidelijk voor de Hagenaar, die echter te onbe- eerst bokste en al veel eerder de zaak in zijn voordeel had loeten beslissen. ;ijer de Wolf heeft een behoorlijke techniek, maar maakt veel weinig gebruik van zijn stoten. In de slotfase liep hij geheel nverwachts tegen een prachtige serie linkse en rechtse stoten an zijn tegenstander aan en ging tegen de grond. Bij de achtste ïl van de scheidsrechter stond De Wolf weer in de bokshouding, onder enige twijfel hac} Vastenburg de Hagenaar bij een lolgende klap weer tegen de vloer gekregen. Maar de gong racht prompt voor Meijer de Wolf uitkomst. Onbeslist was een ïiste, maar voor Meijer de Wolf onnodige uitslag, ét programma bestond gisteravond weer geheel uit C, N en :n partijen. In de C-klasse werd terecht veel verwacht van ld vhn Langeveld van de organiserende vereniging Kristalijn [ij kwam in de ring tegen John Corpier uit Dongen. Jammer enoeg voor het matig opgekomén publiek kon men maar kort enieten van de kwaliteiten van deze C-klasser die in de B-klasse epaald geen gek figuur zal slaan. Binnen twee minuten sloeg ij met enkele flitsende stoten zijn tegenstander bewusteloos ;gen de grond. Iven leek de stoot ernstig te zijn en kwam dokter Jasperse in e ring. Het viel gelukkig mee, maar of John Corpier ooit nog ijn opwachting in de ring zal maken, blijft een open vraag. Tan het gebeuren na de stoot van Van Langeveld zal de trabander wel niet veel meer weten. Jzersterk was de conditie van Veenstra (Kristalijn) in het liddengewicht C-klasse tegen zijn technisch betere tegenstander 'jon Sien Fat uit Rotterdam. In de derde ronde was Veenstra terker, maar kon het puntenverlies opgelopen in de eerste twee onden niet meer ongedaan maken en moest met onbeslist enoegen nemen. Arthur van Rijswijk )e overige uitslagen: Weiter nieuwelingen: F. Hofman w.o.p. van P. ïroenendijk (DTS-Leiden), zwaarwelter junioren B: B. de Jonj» (Verbon- Jtrecht) winnaar door opgave in de derde ronde tegen S. Jonker Drachten). Lichtwelter junioren C: R. Abspoel (DTS) w.oj>. tegen H Reiss Bisschop-Amsterdam). Zwaar nieuwelingen: G. Boeters (Kristalijn) w.o.p. egen J. Rangelrooy (Nicolaas-Rijswijk). Midden C-klasse: H. Hanafi Bisschop) w.o.p. B. v. Helvoirt (Den Bosch). Lichtwelter N-klasse: Telsma Drachten) w.o.p. van Smit (Gouda), Zwaarwelter C: R. de Koning Kristalijn) w.o.p. van J. Wezer (Oorschot-Rotterdam), halfzwaar C-klasse: lofstede (Gouda) onbeslist tegen R. Schrader (Kristalijn), Midden C-klas- e: G. Peppel (Oorschot) w.o.p. van W. v.d. Weijden (Verkade-'s-Gravenzan- le) en Welter N-klasse: J. Ruigrok w.o.p. van J. Verbeek (Rotterdam). Triest afscheid voor Jean Dockx 1RUSSEL Anderlecht heeft gisteravond de vriendschappelij ke wedstrijd tegen Israël, die in Brussel is gespeeld, met 2—1 lewonnen. Bij de rust was de stand 1—1. n de eerste helft scoorde Arie Haan de openingstreffer, maar 'lak voor het rustsignaal maakte Israël gelijk, n de tweede helft gaf Ron Martens de Brusselse tweevoudige Europese bekerwinnaar opnieuw de leiding. Bij Anderlecht ipeelde Jean Dockx voor de laatste maal na een zevenjarige oopbaan. Hij werd hiervoor gehuldigd, maar nam op trieste yijze afscheid. Bij een botsing liep hij in de tweede helft een 'ite hersenschudding op en moest worden vervangen. De rappe Belgische sprinter "Rik van Linden wint de eerste etappe van de Ronde van Italië. Dietrich Thurau (rechts) komt een banddikte tekort. JACA Bernard Hinault heeft gisteren zijn leidende po sitie in het algemeen klasse ment van de Ronde van Spanje opnieuw versterkt. De Fransman kon zonder ^1 te veel moeite de dertiende etap pe een zware rit door de Pyreneeën naar zijn hand zetten. De 243 kilometer van Igualda naar Jaca werden bij na geheel in een gesloten groep afgelegd. De Italiaan Maccali toonde zich in de eindsprint de sterkste. Hinault vergrootte zijn voorsprong op de Span jaard Pesarrodona met tien se conden. ruzu up i sec., o. uucv<u (Spa) z.t.: 4. Teirlinck (Bel) z.t.; 5. Tinchella (Ita) op 7 sec.; 6. Hinault (Fra) op 9 sec.; 7. Rossi (Ita) z.t.; 8. Katwijk (Ned) z.t.; 9. Van den Haute (Bel) z.t.; 10. Van den Brande (Bel) z.t.;.28. Schipper (Ned) z.t; 49'. Bal (Ned) op 3.44; 63. Groen (Ned) op 8.40; 64. Breur (Ned) op 12.18. Algemeen klassement: 1. Hinault (Fra) 58.19,00; 2. Pesarro- (Ned) op 1.42; 5. Garcia (Spa) 1.45; 6. Esparza (Spa) op 1.56; 7. Lopez Carrilli (Spa) op 2.48; 8. Aja (Spa) op 2.49; 9. Van den Haute (Bel) op 3.73; 10. Oliva (Spa) op 3.30; 31. Bal (Ned) op 18.30; 52. Van Katwijk (Ned) op 47.00; 67. Breur (Ned) op 1.15.49; 69. Groen (Ned) op 1.21.22. De eerste 175 kilometer van de 61ste editie van de Ronde van Italië, die in totaal 3600 kilo meters telt in twintig etappes, zijn zonder opwinding onder de wielen vandaan gegleden. De 130 coureurs maakten er op de vlakke, zonovergoten (dertig graden in de schaduw) wegen tussen Saint Vincente en Novi Ligure een wandeletappe van. De Belg Rik van Linden won tenslotte de eindsprint van het massale peloton. Het verschil met Dietrich Thurau bedroeg twintig centimeter. Niettemin nam Van Linden de roze lei derstrui van de jonge Westduit ser over. Uitslag eerste etappe: 1. Van Linden (Bel) 175 km in 4.23.58; 2. Thurau (Wdl); 3. De Bal (Bel); 4. Basso (Ita); 5. Borgognoni (Ita); 6. Saronni (Ita); 7. De Vlae- minck (Bel); 8. Gavazzi (Ita); 9. Por- rini (Ita); 10. Antonini (Ita); 46. Schuiten (Ned); 102. Pronk (Ned) allen z.t. als de winnaar. Sportwereld NEW YORK De Nieuwzeel- ander David Holmes is gisteren tijdens de laatste draverij op de renbaan van Monticello we reldkampioen geworden. De Fin Pekka Korpi eindigde als tweede. BOCHUM Het nationale elf tal van Mexico heeft gister avond met 3—2 gewonnen van de Westduitse Bundesligaclub VFL Bochum. PARIJS Op de algemene vergadering van de internatio nale federatie voor beroeps voetballers (Fifpro) is mr. J.L. Janssen van Raaij tot voorzit ter benoemd. Hij is de opvol ger van de Belgische prof. Ro ger Blanpain. BRUSSEL Naast Nico Jan sen heeft RWD Molenbeek gis teren ook linkerspits .Karei Bons ink aangetrokken. De oud-speler van FC Utrecht kwam de laatste jaren uit voor FC Luik. Bonsink tekende een driejarig contract DUSSELDORF Op de eerste dag van het tennistoernooi om de landenbeker won Italië met 2—1 van Chili. Spanje zegevier de met dezelfde cijfers over West-Duitsland. PRAAG Tsjechoslowakije heeft zijn kandidatuur voor prolongatie van de wereldtitel ijhockey gisteren in Praag dui delijk onderstreept. Als enig team van de acht deelnemers bleef het in de eerste toernooi helft van zeven wedstrijden ongeslagen. De laatste tegen stander in de reeks, Zweden, werd met 3-2 geklopt. Lange tijd heeft het emaaruit gezien, dat Tsjechoslowakije tegen de eerste nederlaag zou aanlopen. De Zweden, die na de nederlaag (7-5) tegen Cana da moesten winnen om de kans op de titel in eigen hand te houden, leidden tot tien minu ten voor het einde. Terecht ge- zieh het spelbeeld, want de Scandinaviërs waren hun te genstanders op alle fronten de baas. Met een hoog tempo, aan trekkelijk opgezette aanvallen en een weergaloze doelman Ho- gosta hield Zweden de wereld kampioen in zijn greep. De Tje- chen mochten hun doelman Holecek dankbaar zijn, dat hij met schitterende reddingen een onoverbrugbare achterstand voorkwam. De spanning was zo groot, dat een Tjechische official aan het einde van de tweede periode door een har taanval getroffen werd. Halverwege de laatste twintig minuten namen de Tsjechen op vrij gelukkige wijze de leiding. Pouzar kon profiteren van een foutje in de Zweedse defensie en twee minuten later besloot Czernik een prachtig opgezette aanval met de winnende tref fer. Waarmee de nummer veer tien van het Tsjechische team 'zijn faam als topscorer na zijn drie doelpunten tegen Rusland uitbouwde. Rusland won met 4-2 van Ca nada en is daarmee nog volle dig in de slag om de wereldti tel. De periodestanden waren 1-0, 0-0,3-1. Veertienduizend toeschouwers hebben gezien hoe fel de Canadezen hebben gevochten in hun tot nu toe beste wedstrijd van dit toer nooi. De Russen hebben lang in angst gezeten voordat zij zich zeker konden wanen van de overwinning. Pas in de 58e en 59e minuut slaagden Ka- poestin en Fetisov erin de stand van 2-2 naar 4-2 te tillen, tot grote teleurstelling van het Praagse publiek dat volkomen achter Canada had gestaan. Stand: 1. Tsjechoslowakije 7-14; 2. Rusland 7-12; 3. Zweden 7-8; 4. Canada 7-8; 5. West-Duitsland 7-5; 6. Amerika 7-3; 7. Oost-Duitsland 7-3; 8. Fin land 7-3. (Van onze sportredactie) WASSENAAR Zeven drave rijen en drie rennen staan er morgenmiddag op het pro gramma van de Wassenaarse renbaan Duiqdigt Onze tips voor de meeting die om 14.00 nur van start gaat zien er als volgt uit. AMERIKAPRUS: Robin Bui tenzorg, Rallant Way en Rame- rentiua. SCHOTLANDPRIJS: Rioca S, Ogusta Norton en Playboy For- tuna. FRANKRIJKPRIJS: Nescio, New Petulance en Nato du Bois. MONACOPRIJS: Never Worry, Lex Areta en Lou Spencer B. IERLANDPRUS; Pele Star. Penny Wise en Revanche S. WALESPRIJS: Plenty Speed, Primus en Parodie. ENGELANDPRUS: Rusty Rustburcht, Pechulie en Pher- nanda B. BABARDOPRIJS: Tribal Boy, Grey Pinzo en Kingboy. BABETTEPRIJS: Stormklee, Maarschalk en Moon River. SIR MARCELPRUS: Donna, King Morrie en Up and Up. LOTERIJ TOUR DE FRANCE 1978 In overleg met de Franse Tourorganisatie en autoriteiten heeft de op de loten vermelde trekking t.o.v. Notaris Karstens te Lei den niet plaatsgevonden op 30 april j.l. doch zal geschieden op 1 augustus 1978. De uitslag van de trekking zal worden gepubliceerd in alle Leidse dagbladen. Loten 1.50 per lot verkrijgbaar bij de be kende adressen van sigarenwinkeliers. HOOFDPRIJS: EEN AUTO, merk Honda Civic en vele andere prijzen w.o. kleurentelevisie, draagbare tv., bui tenlandse vakantiereis voor twee personen, vele bruikbare huishoudelijke artikelen, vleespakketten voor 6, 3 en 1 maand Rechtstreekse aanvragen van boekjes met 25 loten bij de heer C. van Duivenboden, Bosdreef 113, Leiderdorp, tel. 071- 89.19.22 PARIJS De finale van de Franse voetbalbeker, die op 13 mei in het Pare des Princes in Parijs zal plaatsvinden, gaat tussen Nice en Nancy. In de returnwedstrijd gisteravond in Monaco hield Nice de lands kampioen op een gelijkspel: 1—1. Nice won de eerste wed strijd met 1—0. Nancy, de club van sterspeler Michel Platini, maakte een einde aan de illusies van So- chaux, dat het eerste treffen met 1—0 had gewonnen. In Nancy werd het 5—0 voor de thuis spelende ploeg. Den Haag Een bestunrsdelegatie van de Koninklijke Neder- landse Cricket Bond heeft geen onrechtmatigheden in het spelersbestand van De Kieviten kunnen ontdekken. Men had tot een gesprek met het bestuur van de Wassenaarse club besloten, omdat in de Nederlandse cricketwereld de veron derstelling werd geuit, dat De Kieviten alleen voor de competitie periode een aantal buitenlandse spelers had laten overkomen. Het wantrouwen was ontstaan, doordat de club vrij snel naar de hoofdklasse was gepromoveerd. Uit het gesprek is gebleken dat de betrokken spelers voor meerdere jaren onder contract staan bij. Nederlandse of in Nederland gevestigde buitenlandse ondernemingen.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 13