Vrouwelijke religieuzen bezinnen zich op (onzekere) toekomst Korte metten kerk wereld Fides Pacta wint Spaans toernooi VVSB wint NKS-toeraooi Eervolle plaatsen Leidse kunstzwemsters Parker speelt in Groenoordhal WERKGROEP OECUMENISC HUWELIJKSPASTORAAT OP AGENDA RAAD VAN KERKE {telefoontjes e vakaturelijn 071-134747 LJluba OVERGORDIJNEN VAN KLARENBOSOH (MlMultileasc DINSDAG 9 MEI 1978 LEIDSE COURANT (Van onze korfbalmedewerker) MALAGA De junioren van de Leidse korfbalvereniging Fides Pacta hebben zondag in het Spaanse Malaga het derde Internationale Korfbaltoer- nooi op hun naam gebracht In de finale versloegen zij de thuisclub' de jeugdploeg van Marbella, Costa del Sol met 9-5. De Leidse jeugdploeg vetrok donderdag van Schiphol om op 5 en 6 mei deel te nemen aan dit toernooi. Doordat hevige re genval de velden onbespeel baar hadden gemaakt moest het gehele programma een dag worden opgeschoven, zodat pas zondag de finale kon worden gespeeld. Fides Pacta plaatste zich hiervoor door achtereen volgens de Belgische clubs Ri viera en Wilrijk beiden met 3-0 te verslaan en tot slot met 6-2 van het Spaanse Fuengirola te winnen. Tegenstander Costa del Sol versloeg onder andere een Marokkaanse ploeg, een nieuwe loot aan de inmiddels internationaal geworden korf- balstam. In de finale kon de Saanse ploeg aanvankelijk goed bijbenen, getuige de 4-4 ruststand. Coach van Fides Pacta Matty Baart kwalificeer de de Spanjaarden als „een naar Hollandse begrippen vrij goede ploeg, erg snel maar nog te individueel spelend". In de tweede helft kreeg Fides Pacta duidelijk de overhand en won verdiend met 9-5. LEIDEN - Het NKS-beker- toernooi voor E-junioren is door de jonge garde van WSB gewonnen. Gisteren werden op het veld van altior in Ter Aar de halve finale en de finale gespeeld. De Noordwijkerhou- ters kwamen in de eindstrijd door een afgetekende 5-1-over- winning op Bernardus. Hierin moest tegen de junioren van Lisse aangetreden worden, die eerder SVLV met 1-0 achter zich gelaten hadden. In de spannende finale wist WSB met 1-0 over Lisse te zegevie ren waardoor de fraaie beker dit jaar naar Noordwijkerhout gaat. In de strijd om de derde en vierde plaats tussen SVLV en Bernardus moesten straf schoppen de beslissing brengen na dat met 0-0 afgesloten werd. SVLV was het meest trefzeker van elf meter en behaalde de derde plaats. Eindstand: 1. WSB, 2. Lisse, 3. SVLV, 4. Bernardus. Bernard Bartelink. organist van de Kathedrale Basiliek Sint Bavo te Haarlem concer teert op vrijdag 12 mei in de St. Jacobuskerk aan de Haagse Parkstraat. Het vernieuwde or gel van deze kerk is bij uitstek geschikt voor de vertolking van Franse orgelmuziek. Bórtelink heeft dan ook een programma samengesteld uit de Franse or gelliteratuur. Acht symfonieën van Charles-Marie Widor zul len in de nieuwe serie van het Haags Orgel Kontakt ten geho re worden gebracht en de con certgever speelt op vrijdag a.s. de derde. Daarnaast vertolkt hij composities van Boëly, Pa nel, Langlais en Cellier. NIJMEGEN/LEIDEN - Acht meisjes uit de kunstzwemafde ling van De Zijl/LGB hebben dit weekeinde deelgenomen aan de nationale adspiranten kampioenschappen kunst- zwemmen die zaterdag en zon dag in Nijmegen werden ge houden. Verschillenden van hen hebben bij deze kampioenschappen uitstekende resultaten geboekt. Bij de technische uitvoeringen behaalden zowel Karen van Tol (groep 13 en 14-jarigen) als Marion Siera (groep 10 jaar en jonger) een uitstekende 15e plaats, Karen met een punten totaal van 52,36 en Marion met een totaal van 31,73. In de leef tijdsgroep 10 jaar en jonger behaalden Margareth v. Veen en Esther Bakker respectieve lijk 30,60 en 28,22 punten. Bij de 11- en 12-jarigen kwam Co- ra van Veen tot een puntento taal van 40,73 en in de leeftijds groep 13 en 14 jaar behaalden Jacqueline v.d. Geest, Cora van Veen, Yvonne v.d. Bosch en Jacqueline Beekman achter eenvolgens 47,85; 42,45; 39,97 en 34,63 punten. Bij de uitvoeringen werd het door Marion Siera en Marga reth van Veen opgevoerde duet beloond met 74,57 punten wat een zeer goede 5e plaats ople verde. Daarnaast werd het groep snummer, opgevoerd door Ka ren van Tol, Jacq. Beekman, Jacq. v.d. Geest en Cora van Veen, qua uitvoering gehono reerd met 92,92 punten wat goed was voor een vierde plaats. Lagere winst Philips in eerste kwartaal Eindhoven - Philips heeft over het eerste kwartaal van 1978 een nettowinst behaald van 130 min tegen 159 min in dezelfde periode van 1977. Per gewoon aandeel van 10 kwam de nettowinst uit op 0,69 tegen 0,87, zo blijkt uit het kwartaalbericht. Het volume van de omzet nam, in overeenstemming met de voor geheel 1978 uitgesproken verwachting, toe met 7 pet. De toeneming van de omzet in gul dens bedroeg 3 pet (van 7.013 min tot 7.215 min). De stij ging werd opnieuw in ongunsti ge zin beïnvloed door wijzigin gen van de wisselkoersen. De omzetstijging van de pro- duktsectoren .Beeld en geluid voor consumententoepassin gen" en „Huishoudelijk appa raten en produkten voor per soonlijke verzorging" lagen be langrijk boven de gemiddelde omzetstijging van 3 pet. Daar entegen lag de omzet van zowel „Industriële toeleveringen" als van „Diverse activiteiten" be neden het omzet bedrag dat in de overeenkomstige periode van 1977 werd bereikt. LEIDEN Het Leidse basket balteam Parker speelt de thuiswedstrijd om het lands kampioenschap toch in de Groenoordhallen. Oorspronke lijk was spelen in de Groe noordhallen onzeker doordat de directie van Ahoy' in Rot terdam het mobiele speelveld niet ter beschikking wilde stellen. Parker dreigde daar door te moeten uitwijken naar de Vijf Meihal, een accommo datie met ruimte voor een kleine 1500 toeschouwers. Vorige week woensdag speelde Parker tegen Donar voor de eerste maal in de Groenoord hallen. Toen kwamen er bijna vijfduizend bezoekers. Voor de donderdagavond te spelen wedstrijd tegen Tripper Jeans Ad Merx exposeert t/m 27 mei schilderijen, aquarellen en te keningen in Kunstzaal De Pla taan, Stationsstraat/Oranjelaan' Zoe termeer. uit Delft verwacht men op nieuw duizenden belangstel lenden. Donny Osmond getrouwd Salt Lake City De Ameri kaanse zanger Donny Osmond is maandag in de Mormonen- tempel van Salt Lake City ge trouwd met de 19-jarige stu dente Debra Glenn. De plech tigheid werd alleen door de naaste familieleden bijge woond. De 21-jarige Osmond had zijn bruid in 1975 ontmoet toen zij- bevriend was met zijn broer Jay. Het huwelijk zou aanvankelijk in juni gesloten zijn. Uitlevering RAF-leden toelaatbaar (Van een onzer verslaggevers) Den Haag De RAF-leden Knut Folkerts (25), Christof Wackernagel (26) en Gert Sch neider (2) mogen aan West- Duitland worden uitgeleverd. Dit bepaalde de Hoge Raad vanmorgen in het cassatiebe roep dat de drie tegen de uitle veringsbeslissing van de recht bank in Maastricht en Den Haag hadden aangetekend. In zin uitspraak concludeert de Hoge Raad dat de gepleeg de misdrijven geen overwe gend politiek karakter hebben. Wackernagél en Schneider werden vorig jaar november na een schietpartij in Amster dam ontmaskerd als leden van de Rote Armee Fraktion. Fol kerts schoot vorig jaar novem ber en Utrecht een politieman dood na er twee in Den Haag verwond te hebben. Verbod in VS op uitvoer martelwerktuig opkomst WASHINGTON (UPI) Het Amerikaanse Congres heeft stappen ondernomen om de uitvoer van duimschroeven, voetboeien, kruisterkettingen en dergelijke zaken naar lan den, die te luchtig denken over de recht van de mens, te ver bieden. Op het ogenblik kan iedereen in de VS, die in het bezit is van een handelslicentie, martel werktuigen exporteren. De commissie voor buitenlandse betrekkingen heeft vorige week een amendemnt aangenomen om deze soort handel onmoge lijk te maken. KATWIJK, groenten, 8 mei Waspeen p. kst. Al 850-1080, All 350-890. BI 1020-1500, Bil 440, Cl 690, Cll 310-500. Aanvoer: 130 ton waspeen. Prei p. kg.: 27-37. Selderij p.b 36-72. Krulpeterse- lie p.b.: 59-78. Bos uien: 36-43. Sla: 22-29. Spinazie: 22-28. Rabarber: 24- 33. Radijs: 48. Kroten: I 65-67. Groenteveiling Leiden (8 mei) Andijvie 47-80 Peulen 1620-1700 Snijbonen 430-560 Kroten gek. 85 Spitskool 105-130 Postelein 78-110 Prei 21-40 I Rabarber 27-45 i Spinazie 44-66 1 Tomaten A 1600-1630 Tomaten B 1600-1640 Tomaten C 1540-1600 Tomaten CC 1460 Witlof 420-445 Bloemkool 1 x 6 155-225 Bloemkool 8 st 125-200 Bloemkool 10 st 105-125 Komkommers 90-Op 72 75/Op 69-71 Komkom 60/Op 65-67 50/Op 55-60 Komkom 40/0p 50-52 35/Op 38-39 Komkom 30/Op 31-33 Sla zwaar 20-36 Bospeen 185-195 Peterselie 58-60 Radijs 45-72 Selderie 24-48 i Paprika kg. 140 st. 31-45 j Coop. Veluwse Eierveiling Barneveld Aanvoer 4.036.332 stuks (volgens veilinglijst 278.000 stuks), stemming kalm. Prijzen (gulden per 100 stuks), eieren van 50-51 gram 9.42, 55-56 gram 10.31 6061 gram 10.99. 6066 gram 12.77. Vette kalveren Barneveld Barneveld, 8 mei Aanvoer handel vlug. Prijzen in guld levend gewicht: 1e kwal. 6, kwal. 6,00-6,10, 3e kwal. 5,90 Veemarkt Leiden Aanvi 1556, slachtrunderen 1127, v schapen en lammeren 38 (gulden per kg): stieren 1e 7.80, 2e kwal. 6.907.20. kwal. 7.40-8.00. 2e kwal. koeien 1e kwal. 7.00-8.00, 6.25-6.75, 3e kwal. 5.906 koeien 4.75-6.00, extra kwal 9.0013.50, slachtvarkens i boven notering, 1e kwal. 3,( kwal. 2.90-3.00, 3e kwal. 2.85 zen (gulden per stuk): sch 240. lammeren 200275. (resp. aanvoer, handel slachtrunderen redelijk vlot i varkens redelijk goed iets la pen en lammeren redelijk go HAZERSWOUDE De laatste ruilbeurs van het seizoen in het Nederlands Hervormd Vereni gingsgebouw te Hazerswoude- dorp wordt gehouden op vrij dag 12 mei aanstaande. Vanaf 19.00 uur kunnen er munten, postzegels, ansichtkaarten, rij wielplaatjes enzovoorts worden geruild. De toegangsprijs be draagt een gulden. Jeugdige personen tot zestien jaar moe ten een kwartje betalen. UNIVERSIT nMnla.liïKM AMSTERDAM Aan de U van Amsterdam is geslaagd doctoraal examen economie driepersad. Den Haag. Doct< men filosofie: mevrouw A.E.8 Verbiest, Den Haag. LEIDEN Aan de Rijksuniv Leiden zijn geslaagd voor h( medicijnen: P. Anak Agung den), R.M. Backus (Schiedai Baidjoe (Leiden). T.F.M. v.d. den), A.F.E. Bots (Roermond) Burlet (Leiden), W.Y.M. (Zwijndrecht), P.A.P. Cossee G.A. Croll (Rotterdam). H.H.C rendonck (Heiloo). mevr. LA lieveld-Ten Doeschate (Oe mevr. J.A. de Beijer-Dominict dam), J. Elings (Leiden), mi Freling (Voorschoten), A.J.M. (Nijmegen), H.A. Goetz (De R.F.F. v.d Haagen (Barendrec de Haan (Leiden), T.W. var (Apeldoorn), H.G. Hertstra broek). W.A. van Heel (Rr C.R. van Holten (Leidschend Kanhai (Leiden), A.R. Koch naar), mej. D.F. Krakauer (S gen), S. Mahesh (Leiden). J (Den Haag). F.R.A.J. de Meu (Hoorn), A.L. Meye (Lei hanlal (Leiden). É.L. Monsma kerk), M.W. Moolenburgh J.D. van de Nieuwegiessen (L dam), mej. C.l. Playfair (Lei< Tan (Leiderdorp), C.B.M. 1 (Den Haag). A.J.D. Versteeg dorp), A.C. de Vries (Den Haa Wermeskerken (Alphen a/d Westhoff (Arnhem), T.F. Zand terdam), G.J. van Zeben (De H.B. van Zuuren (Rotterdam). Het aantal vrouwelijke reli gieuzen in ons land vermin dert snel. Uit een recent KASKI-rapport blijkt dat in de periode 1976-1977 tegen over één toetreding vier uit tredingen en vijftien overlij- dens stonden. Bijna de helft van de ruim 21.000 zusters van 88 congregaties is boven de 65. Met deze situatie heb ben 120 afgevaardigden van de congregaties zich bezig ge houden tijdens de vergade ring van het algemeen be stuur van de Stichting Neder landse Vrouwelijke Religieu zen (SNVR) te Amersfoort. De voorzitster daarvan, zuster Mediatrix Hoes, vroeg zich af of de zin van het bestaan van de religieuzen is achterhaald, omdat de maatschappelijke noden die veelal de aanlei ding van de stichting van de congregaties waren achter haald zijn, of zijn er perspectieven te onderken nen? Bezinning op deze vraag acht de SNVR van belang, omdat zich verschuivingen voordoen die binnenkort ze ker gevolgen hebben voor het beleid en voor afzonderlijke leden. Reeds eerder dit jaar hadden de vrouwelijke religieuzen een duidelijke verschuiving in de kloosters besproken: een verandering van werkge meenschap naar leefgemeen schap. Vroeger hadden de zusters van een klooster sa men de zorg voor één of meer scholen of voor een zieken huis, terwijl de zusters nu meestal verschillende taken verrichten. Voor de discussie heeft het dagelijks bestuur van de SNVR de nota „pas op de plaats..." uitgebracht. Daarin wordt allereerst het werk van de stichting zelf onder de loep genomen: het verzorgen van aangepaste opleidingen, het bevorderen van communica tie, het samenwerken met de drie andere stichtingen van religieuzen in Nederland en het tot stand brengen van concrete voorzieningen zoals de inrichting van kloosterbe jaardenoorden. Nadrukkelijk stelt de nota dat het religieus leven niet staat of valt met het aantal leden dat orden en congregaties tel len. "Pas op de plaats" schrijft het niet zo'n goede jzaak te vinden dat men zozeer de nadruk legt op de vermin dering in aantal, „alsof de grote noviciaatsgroepen die velen zich van vroeger nog herinneren, een vanzelfspre kende maatstaf zouden vor- Het relativeren van de cijfers is - aldus de nota - eveneens nodig, omdat door maat schappelijke verschuivingen ook de plaats van de institu ten van actieve vrouwelijke religieuzen is veranderd. Niemand hoeft nu meer reli gieuze te worden, omdat zij anders niet in onderwijs of verpleging terecht zou kun nen. Zelfs ontwikkelingswerk, eertijds bij uitstek een arbeid sterrein van religieuzen, staat in principe open voor iedere idealistisch ingestelde man of vrouw. De nota behandelt verder en kele beleidsvragen die samen hangen met de vermindering van het aantal personen en vestigingen met het minimum aantal leden dat voor het goed funktioneren van een congregatie noodzakelijk is en met het vermoedelijk uit- sterven van een aantal con gregaties. Ook komen er meer funda mentele punten aan de orde rond vragen als „Wat is er gebeurd in de kerk, in de orden en congregaties, in de maatschappij, met de men sen, dat de religieuze levens wijze in haar geistitutionali- seerde vorm aan aantrek kingskracht heeft ingeboet". Voorts wijst de nota op de religieuze behoeften in de sa menleving van vandaag en op de ontplooiing van het int du, die echter leidt tot snippering, indien ze niet paard gaat met solidariteit Tenslotte vraagt het dagel bestuur van de SNVR ui zoeken hoe religieuze gemt schappen een nieuwe inh kunnen geven aan de taak hun van oudsher in de k toekomt, namelijk voorti kers te zijn en te waken de radikaliteit van het gelie. De nota zal worden besj ken door de besturen van congregaties en tijdens de gionale bijeenkomsten var SNVR. Men hoopt in de tv de helft van 1978 eventi conclusies te kunnen trekk De nota „Pas op de pla ...ontwikkelingen binnen gemeenschappen van vrou lijke religieuzen" is verkr baar bij de SNVR, Carr weg 1 te Nijmegen. In Leeuwarden zal morgen de nieuwe vertaling van de bijbel in de Friese taal offi cieel worden aangeboden aan de kerken en het provin ciaal bestuur van Friesland. Er is elf jaar aan gewerkt. Het is in Nederland voor het eerst, dat een vertaling uit gaat van de kerken. In Euro pa is bet de tweede bijbel, waar protestanten en rooms- katholieken samen aan heb ben gewerkt. De taal sluit aan bij het hedendaags Fries. Er is zelfs vooruitge grepen op de nieuwe spel ling, die pas in 1980 officieel wordt. De oplage is 17.000. Veertien wetenschappers van internationale faam uit acht landen zijn door paus Paulus benoemd tot leden van de Pauselijke Academie voor Wetenschappen. Deze acade mie is in haar huidige vorm in 1936 door paus Pius XI opgericht. Doel is de bevor dering van de wetenschappe lijke vooruitgang. Met de nieuwe leden inbegrepen telt zij 67 leden, alle hoogleraren in de wiskunde of de natuur wetenschappen. Op uitnodiging van de Ver enigde Naties zal een verte genwoordiger van de We reldconferentie van de gods diensten voor de vrede (WRCP) het woord voeren op de speciale algemene verga dering van de VN, die van 25 mei tot 28 juni in New York is gewijd aan de ont wapening. De WRCP krijgt daardoor de mogelijkheid om haar ideeën en voorstel len over ontwapening uiteen te zetten. Ook in New York zal volgend jaar de tweede wereldconferentie van de WRCP worden gehouden. Daar komen aan de orde de mensenrechten, de nieuwe levenaaatijl, de opvoeding tot vrede en de geestelijke grondslagen voor de samen werking van de diverse godsdiensten. In het weekeinde van 20 mei organiseert het Interkerke lijk Vredesberaad (IKV) ac ties tegen de kernbewape ning. Op vrijdagavond 19 mei is er in Leeuwarden een forumdiscussie tussen de voorzitter van het IKV, dr. B. ter Veer en het Tweede Ka merlid voor het CDA, de heer Beumer. Op zaterdag 20 mei organiseren de IKV-ker- nen in Noord-Holland en Ut recht demonstratieve optoch ten naar respectievelijk de opslagplaatsen van kernwa pens in Bergendorp en de vliegbasis Soesterberg. Bij de vliegbasis Soesterberg zal pastor J. ter Laak een moti vering voor de demonstratie aanbieden aan de comman dant van de basis. De Raad van Kerken zal zich in zijn vergadering van mor gen uit moeten spreken over de wenselijkheid van een werkgroep oecumenisch hu welijkspastoraat De bedoeling is dat de nog te benoemen leden, een bijzon dere opdracht van hun ker ken zullen ontvangen, zodat de activiteiten van de werk groep als vanzelf ook in de kerkelijke vergaderingen ter sprake komen. De noodzaak van zo'n werk groep wordt aangetoond door de laatste gegevens. Hieruit blijkt dat kerkelijk Neder land in een situatie komt waarin het gemengde huwe lijk normaal en het kerkelijk huwelijk tussen mensen van dezelfde kerk uitzondering zal zijn. Ook praat de raad over de vraag of de tot nu toe gevoer de discussie over een tijdelijk stopzetten van het zenden van personeel en geld naar de derde wereld niet een geheel ander vervolg zal moeten krij gen. Dit naar aanleiding van een rapport van de werk groep „Kerk en Ontwikke lingssamenwerking", dat over deze „moratorium"-kwestie een bezinningsdag in de vorm van een hoorzitting aanbe veelt. De werkgroep wil deze' zaak in veel breder verband gaan bekijken door vooral in te gaan op de vervlochtenheid van de westerse, vooral eco nomische, structuren met de situatie in de ontwikkelings landen. Ze meent, dat daar door de derde wereld een ma nier van leven wordt opge drongen die de hare niet is. Het is nodig dat het westen zichzelf hier critisch beki i Voorts staat op de agenda oprichten van een sectie latie met andere godsdiei j> en". Deze zal voor de ker i in ons land als centraal ad ii gaan optreden, inform aan de kerken over de z gaan geven en zich on meer op het gesprek en op ;i diaconale kanten van d verhouding gaan bezinnen, v «r i 4,08 per plaatsing (voor de eerste 30 woorden - niet gro- ter dan 12 letters). leder woord méér 24 ct exclusief 4% BTW 071-122244 1 BU PLAATSING VAN DEZELFDE TEKST 1 op 3 achtereenvolgende dagen I slechts 2i betalen op 6 achtereenvolgende dagen I slechts 3x betalen I regeMelefoontje» te plaatsen over een ol 2 kolom met grotere letter- korpsen 28 ct per mm Opdrachten worden telelo- E msch en schnfteli|k aange- nomen tot de dag vóór plaatsing 13.00 uur. 15 k Personeel r aangeboden I Voor al uw gas- en verwarming sproblemen naar landelijk er kend INSTALLATEUR G. P. de Haas. Tel. 071-124310-140919. h Winkel/kappers pers, gevr. Gevraagd: VERKOOPSTERS voor ons filiaal Leiden Z.W. Za terdaga vrij. Met vakantie-af spraken wordt rekening gehou den. Aanmelden: Overdeveat Supermarkt. Herenstr. 96. Lei- d*„. tel.: 1214.06 Gevraagd WINKELBEDIENDE Espe Sex-in, Lammermarkt 19. Leiden. Slagerij de Roode, vraagt VER KOOPSTERS en SLAGERS LEERLING. Vijfdaagse wer kweek. Vrije bedrijfskleding. Reiskostenvergoeding. Siebold- str. 12-14. Leiden. Tel.: 071- 121603. i Huish. pers. gevraagd Gevraagd HUISHOUDELIJKE HULP voor 1 ochtend per week. Mevr. van Rijn, Dorpsstraat 110. Warmond. Tel.: 01711-10541 C Technisch Pfrs- Efvr JONGE MONTEUR gevraagd bij Jan v.d. Meer b.v.. Noordeinde 45-53. Roelofarendsveen 01713- 9008. Klein en prettig bedrijf. Indiensttreding zo spoedig mo- Diversen pers, gevr. Gevraagd voor de zaken in Lei den en Oegstgeest. ASSIS TENT-BEDRIJFSLEIDERS. Niet ouder dan 19 jaar. Met vakan tie-afspraken wordt rekening gehouden. Goede vooruitzich ten. Aanmelden: Overdevest Su permarkt, Herenstraat 96. lei- den. Tel.: 12.14.06. Albert Heyn vraagt een MEDE WERKER voor haar supermarkt, Kopermolen 44, Leiden. Bij ge bleken geschiktheid kan deze medewerker worden opgeleid tot 1e verkoper. Leeftijd v a 17 jaar. Bel voor nadere informatie of voor het maken van een afspraak de heer A.J. v.d. Knaap. Tel 071-131531. Gevraagd voor tijdelijk JONGE MEDEWERKER voor bloemkwe kerij J. Rodewijk. Floraweg 19a Roelofarendsveon. Tel. 01713- Albert Heyn vraagt een KASSIE- RE voor hele- of halve dagen voor haar supermarkt. Koper molen 44. Leiden. Voor oplei ding wordt zorggedragen. Bel voor nadere informatie of een afspraak, de heer A.J. Knaap. Tel.: 071-131531. Gevraagd SLAGERSBEDIENDE. Hoog loon. Korte werktijden. Slagerij van Boheemen. Jan Vossensteeg 47. Leiden. Tel. 121286 of 151937 i Woonruimte te huur aangeb. FEEST- TONEEL- en CABARET AVONDEN. Nu ook in ni zaal. Bruiloften, diners, koffieta fels. lunches. Inl. dagelijks An- tonius Clubhuis, Lange Mare 41—43. tel. 131626. i Woonruimte te I huur gevr. Huur 600.- per maand onge meubileerde VERDIEPING of ETAGE gevraagd in Oegstgeest of Leiden. Tel 023-246238. Nette student biologie zoekt een KAMER IN LEIDEN of om- geving. Tel.: 070-86.97.38, Heer. 61 jaar met auto. zoekt KOSTHUIS bij ouder echtpaar of alleenstaande vrouw. Onver schillig waar. Hr. P. Berben, Q. van Uffordstraat 77, Noordwijk aan Zee. Meisje uit het oosten des lands zoekt per 1 augustus een GE SCHIKTE KAMER, vrije opgang, gedurende 1 jear. Bellen na 17.00 uur, tel. 05759-2234. Wie wil KAMER op Flanorpad ruilen met stichtingskamer in binnenstad. Te bevragen bij M P Jansen. Tel.: 071-130414 of I Onderhoud en reparatie RIOLERINGS PROBLEMEN bel direct 071-131046. wij staan altijd voor u klaar, rioolreiniging en ontstoppen met hoge druk- spuiten. Lemy BV. bestratingen, rioolreiniging. Hogewoerd 113. Leiden. I Meubelen, huisraad enz. gordijnen gratis gemaakt gordijnen gratis gemaakt gordijnen gratis gemaakt TAPIJTEN GRATIS GELEGD tapijten gratis gelegd tapijten gratis gelegd tapijten gratis gelegd MATEBA Haarlem me rstr. 214, Leiden, tel. 071-122614. Kleding en 1 kapsel Zeer lage prijzen BONTMAN- TELSIII De Bontkoning. Hoog straat 97. Rotterdam-C, tel.: 010-117.117. Diversen Handgeschilderde GEBOORTE TEGELS. huwelijksborden en speciale opdrachten. Kunstaar dewerkfabriek De Leidsche Fles, Morsweg 9c. Leiden. Tel. 134013. MOEDERDAG - KADOOAG Ka- j willen. Hoge- woerd 132 hoek Rijnstraat, Lal- den. Tal. 143S74. PAMFLETJE NOOK37 Delta- ba ch maakt ar anal honderd of duizend op «tt of gekleurd pa pier. In «én dag klaart Dat ia analdrwiL Drukkerij Dettebech, Oran| 17, RlJndlk. TeLfT^ KUNSTGEBITTEN REPARATIE, klaar terwijl u wacht. Elke dag beh. zat. van 9 - 11.30 en 2-4 uur. Maand, en dond. avond van 19 - 19.30 Fa. v. Berge, Henegouwen Schelpenkade 47, Leiden. Tel. 120794. Boetiek Exotika. Voor Moeder dag GESCHENKEN van blijven de waarde, zoele Gouda pla teel, tin en koper, kristal van Dubroaki, Limoges porselein, kleding en sieraden voor da moeder van nu, Iets exdueiefe. C. H. Rodewijk, Weatelnde 9, Roelofarendaveen. TsL 2384. KAAL MENEER? WIJ leveren u een onzichtbaar en probleem loos toupet of kunethukL Komt u even vrt|bll|vend Idjken of vraag een folder. L H. v. Ton geren Haarwerfcen. Breeatraat 32, Lekten, tel. 071-12S212. Rodewijk bloemdekoratie voor alle BLOEMENSERVICE. Ka merplanten. orchideeën, bloem- stukjes van orchideeën, leuke opgemaakte bakjes, tuinplan ten. houten tegels en flagstones voor tuin en terras, kunstgras voor balkons. C. H. Rodewijk, Westeinde 9. Roelofarendsveen. Tel. 2384. Dames voor MODERN KNIP PEN, föhnen of permanenten met gebruikmaking van nieuwe Infra rood apparatuur. Salon Tongeren Lelden, Leversdeal 104, tel. 123612, Doexattraat 13, tel. 123696. BEJAARDEN KORTING. Iedere bejaarde heeft recht op taxi korting. vraag inlichtingen bij de Leidse Taxicentrale ELTAX b.v. Tel. 122444'. VRU....DAN DE CARAVAN, zo merhuis, tent of boot. De groot ste sortering butaangasappara- tuur, tuinmeubelen, spoeltoilet- ten, transistor Ll.-verlichting, enz. enz. De speciaalzaak voor Leiden e.o. Campinggasshop Holverda, Beatrixstr. 21-23. Lei- den, tel.: 071-12.65.34. Delfos Keramiek b.v. Tegen fa brieksprijzen bieden wij u zeer aparte STEENSTRIPS EN PLAVUIZEN. Dagelijks van 8.00 tot 18.00 uur. Ook de donder dagavond en zaterdagochtend zijn wij aanwezig. Utrechtse Jaagpad 121. Leiden. Tel. 071 143010 w Voor alle uitzendkrachten I Doe-het-zelf VAN DER VELDE CITROËN. Ori ginele onderdelen en accessoi res met 6 maanden fabrieksga rantie. Altijd interessante aan biedingen. Kijk en vergelijk. Uit- laatsets 2CV/Dyane/Ami 8. be staande uit 1e pijp, 2e knalpot. achterste pijp, inclusief klem men, doe het zelf prijs 83. inclusief montage 139. Windschermen 2CV/Dyane van 52.95 voor 42.35; 2CV/Dya- ne daken 29.80: Banden van af 54.90; Imperiaals vanaf 30.70. Philips autoradio's nu zeer aantrekkelijke aanbiedin gen. Solar Star zeilplanken 1.298.-. Alle prijzen zijn inclusief BTW. Van der Velde Citroën, Kenne- dyiaan 118. Leiden., Tel. 071 769322. Ook zaterdags geopend van 9-14 uur. GRASZODEN 3.50 per m2 Gratis thuis bezorgd Compost en mest per zak. V.d. Meer. Noordwijk. Tel. 01719-13939. BENZINE met 10 cent korting bij de dagmarktpomp in Roelo farendsveen. Geopend van 8.30- 18.00 uur. Zaterdags tot 16.00 BENZINE 7 CENT GOEDKOPER. Bij het benzinestation Morsweg (bij spoorbomen). Olie Multigra- de 20 W 50 7,50 per 5 liter in cherrykan. Na het tanken 2 vuilnis-, 2 pendaalèmmer-, diepvrieszak cadeau. Dagelijks van 7.00 tot 23.00 uur geopend A. v.d. Pouw Kraan. Tel. 071- 764260. Onze sortering is weer geweldig.C QC Nu reeds vanaf QiwV p. mtr. Meer dan 50 jaar vindt u bij ons DE GROOTSTE KOLLEKTIE DE BESTE SERVICE DE LAAGSTE PRIJS Een keus uit meer dan 200 verschillende gordijnen Alleen bij: WONINGINRICHTING Haarlemmerstraat 51-53 Leiden Zeer beslist de gordijnen-specialist i Bromfietsen en rijwielen Te koop groene JONGENS- of HERENFIETS. Racekuip voor Kreidler, bromfiets voor slechts 100,-. Damesbrommer merk Sparta plm. ƒ100,-. Te bevra gen: Weipoortseweg 4. Zoeter- woude. VAN ZUP, TWEEWIEL06 CIALIST is dealer vanï kende merkenl Haarf* straat 295, Brahmslaan p' rendonk 174.L Leasen bij Multilease b.v. is razend voordelig! Een voorbeeld: een fonkelnieuwe Opel Kadettvoor2jaar, waarmee u 80.000 km mag rijden kost u "all-in" zonder brandstof en b.t.w. 10,179 per km. Ook alle andere merken en types kunt u leasen. Daarbij zijn gas-, benzine- of die selmotoren mogelijk en natuurlijk alle denkbare accessoires. Vraag eens vrijblijvend inlichtingen! Voor zakenauto's zit u goed bij Postbus 44, Vondellaan 80, Leiden, telefoon 071-760202, (na kantoortijd 02521-13025)

Leidse Courant | 1978 | | pagina 10