7= Toeristen dupe horecastaking z <ruo 51/)- verleden Wacht met het kopen van uw occasion het zalu veelgeld besparen ■>o van Dijk en iet Muyselaar Vf/tif 2PjM>Vf HfiV- wt ACTIES AAN DE COSTA DEL SOL Afscheidsbrief Moro ongeveer Meisje steekt slapende vader dood AD aftrekbaar week oud Moezorewa stelt beslissing uit Slechts deel VurtNËN WE. KlU NIET" EEhiS De laatste loodjes in de voetbal competitie wogen zwaar. Excelsior zorgde voor een sensa tionele korfbaluitslag... IK B£M MOÖN *-p. NIE.T C iUlT6£SfteiX ..en voor enkele amateurclubs viel het doek. /ÖO^/1 I?UTJ 'on Ml HBcei ■Knd HAAG - De •landse theater- |d heeft zater- (.1. twee van de [rootsten verlo- Zaterdagavond onverwacht Ko lijk (61) volgens [cent Joop van ide vermoede- de gevolgen verwaarloos- Iongontsteking. Ifde ochtend Piet Muyselaar ieengegaan, na- hij woensdag- I na een har- al in een coma waaruit hij meer is ont- rkse munt arrlaag ïns 149 LARA Turkije heeft gis- i zijn lira ten opzichte van Europese munten - waar- |r de gulden - gedeva- 91 'd. Si regering maakte bekend de waarde t.o.v. de Ameri- v tse dollar en het Britse S1 sterling ongewijzigd was. 1.1 devaluaties varieerden van procent m.b.t. de Franse ik tot 1,89 procent wat de, te edse kroon betreft. Het de- id« latiepercentage ten opzichte de Nederlandse gulden is procent. Geen krant ontvangen? Bel tussén 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122244 en per speciale koerier wordt de krant alsnog gebracht. De Veiligheidsraad heeft zaterdag de inval van Zuid-Afrika in Angola veroordeeld. Een resolutie van die strekking werd ge steund door ondermeer Amerika en de grote Westeuropese landen. In de resolutie is sprake van „het fascistische bewind van Zuid-Afrika". De inval zou 500 tot 600 slachtoffers hebben gemaakt, merendeels vrouwen en kinderen. Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Nederlandse touro perators hebben in het algemeen nog weinig zicht op de consequenties van de ontwikkelingen in Spanje, waar aan de Costal del Sol een groot deel van het horecapersoneel deelnam aan een staking van achtenveertig uur. De sta kingsleiders hebben aangekondigd dat zij ook het komend weekend al het werk zullen neerleggen als niet aan hun eisen, een loonsverhoging van ongeveer 170 gulden per maand, tegemoet wordt gekomen. Over het algemeen bestaat bij de reisor ganisaties de indruk dat de hinder die de Nederlandse toerist van de staking, heeft ondervonden wel is meegevallen Slechts in een relatief zeer klein aantal gevallen moesten vakantiegangers naar een ander onderkomen worden overge bracht. Wel ondervinden tallozen de kleine ongemakken die de staking met zich meebrengt aan den lijve. Zo is er het weekend in vrijwel geen hotel een bed opgemaakt, de verwarming werkte niet en het verlu-ijgen van een maaltijd, laat staan een warme hap, kostte ook de nodige energie. De weinige eetgele- genheden waar nog iets te krijgen was, hadden dan ook niet over klandizie te klagen. De toeristen blijken meestal wel begrip op te kunnen brengen voor de drijfveren van de stakers. Onderkend wordt dat de salariëring van het perso neel niet groots is. De werkgevers, de hoteliers, stellen echter dat zij niet meer kunnen betalen omdat anders een fail lissement het onherroepelijke gevolg is. Maandag 8 mei Happy days Aflevering van de Amerikaan se serie „Happy days" op Ned. I om 19.35 uur. Om 20.00 uur „Peter Alexander presenteert specialiteiten". Ned. II om 20.27 uur „De illu sionist" en om 22.07 uur Brand punt met film over carlisten op de Montejurra. 68e jaargang no. 21Ui Wisselvallig Veel bewolking met hier en daar wat regen, maar ook op klaringen. Matige noordooste lijke wind. Maximum temp. 15 graden. Morgen zon: 3.57 - 21.17. Maan: 7.41 - 23.34. Scheveningen: Hoogwater 5.25, 17.46. Laagwater: 1.09, 13.31. lapenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. enties (excl. BTW) 0,48 per mm. Telefoontjes 4.37 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) ementen: kwartaal 41,75; jaar 155,50; losse nummers: 55 cent. ROTTERDAM-- Nico Jansen heeft de Kuip verlaten. Hij tekende het af gelopen week einde een contract voor twee jaar met de Brusselse ver eniging RWDM. De transfersom ligt rond de vier ton. Feyenoord kon niet meer vragen omdat de club enige weken geleden Nico Jansen een sterk verlaagd contract had aangeboden, dat de spits niet aanvaardde. Directeur Guus Brox: „Als gevolg van onze financiële problemen, moeten de con tracten omlaag. Het risico is dat de transfersom veel lager wordt en de kans groter dat een andere club je spelers weghaalt." Dat is dus in het geval Nico Jansen gebeurd. Feyenoord wil de aan FC Groningen uitgeleen de Peter Houtman als vervanger van Nico Jansen - terug maar deze speler weigerde het hem aangeboden contracL Brox: „Hij komt terug want we vragen een hoge transfersom voor hem." De aan Excelsior geleende spelers Ernst en Stafleu zullen ook terug moeten komen. Bedrijfsrisico DEN HAAG Omdat de competitie op 30 april eindigde in verband met het wereldkampioenschap en Dé Stoop geen emplooi meer had voor zijn spelers van FC Amster dam kwam hij op de lumineuze gedachte werktijdverkor ting voor zijn voetbalwerknemers aan te vragen. Dat verzoek is door het ministerie van Sociale Zaken afgewe zen en het directoraat-generaal voor algemene beleidsaan- gelegenheden van het ministerie gaf daarvoor niet minder dan zeventien punten in overweging op. Kernpunt is: ..Het niet kunnen spelen van een club is een gevolg van het normale bedrijfsrisico.Het ministerie meldt verder dat FC Amsterdam door de lage klassering op de ranglijst niet kan deelnemen aan de zomercompetitie, dat de competitie eerder is geëindigd door een besluit van de KNVB waarvan FC Amsterdam lid is en dat het aantal wedstrijden hetzelf de is geweest als in een ..normaal" seizoen. Stoop wil toch nog onderzoeken of hij in beroep kan gaan. De Grand Prix van Monaco is een autosportevenement waarvoor het hele prinsdom uitloopt. Toen de Fransman Depailler de strijd had gewonnen, stapten prinses Gracia en prins Rainier naar voren om hem de beker te overhandigen. De fotograaf legde dat moment vast. (ANP) De Eindhovense politie heeft zich met een niet alledaags karwei bezig gehouden: met van verdunner, water en zeep heeft zij een man schoon- die van boven tot onder bedekt was met een laag teer. afkomstig uit Winterswijk, was in die toestand zondag- aangetroffen op een toilet van het Eindhovense station, de gewaarschuwde politie dat hij die nacht op een een slaapplaats had gezocht, maar in het duister in een ton met teer was gevallen, man op het bureau was schoongepoetst kon hij alsnog doen in een bed van een Eindhovense hulpverleningsin- Nico Jansen van de Kuip naar RWDM Kort toernooi NOWY SACZ Het UEFA-jeugdtoernooi, dat in Polen wordt gehouden, is voor de Belgische ploeg al afgelopen. Op weg naar Polen liep een aantal spelers in het vliegtuig een voedselvergiftiging op. Slechts acht van de zestien spelers konden in de eerste wedstrijd tegen Joegoslavië aantreden. Toen een van die acht tijdens het duel ook niet meer verder kon, had België niet meer het vereiste aantal spelers en moest de wedstrijd worden gestaakt. De hele ploeg is toen maar naar België teruggegaan. SPEURT) GEE V/i. Kreuz afgereisd ROTTERDAM - Feyenoord verwacht van de Oostenrijkse voetbalbond een fi nanciële vergoeding voor het afstaan van Kreuz aan het natio nale elftal voor de eindronden van het wereldkampioen schap in Argentinië. De Rotterdamse club i is er uiterst verbol gen over dat Kreuz, die tot 1 juli nog on der contract staat, zonder verdere af spraken naar het trainingskamp bij 'Wenen is afgereisd. Directeur Guus Brox acht het niet onwaar schijnlijk dat Feye noord, als er geen bevredigende oplos sing wordt gevonden, Kreuz een speelver bod zal opleggen als de aanvaller de zes wedstrijden heeft ge speeld die hij con tractueel voor het na tionale'elftal mag uit- komen. Kreuz speel de al vier jpterlands. (Van een onzer verslaggevers) SITTARD „Een ontlading van in lange jaren opgekropte wrokgevoelens". Zo karakteriseert de Sittardse politie het drama dat zich gisteren in een café in het centrum van Sittard afspeelde en waarbij het 18-jarige meisje L. K. haar 40-jarige vader S. K. met ongeveer 40 messteken om het leven bracht. Volgens de politie moet het gebeuren gezien worden tegen de ach tergrond van het feit dat het meisje een ongehuwde moeder is. Haar vader, afkom stig uit Hongarije en eigenaar van het café, heeft deze omstandigheid niet kunnen ac cepteren. Bij voortduring maakte hij hier-" over kwetsende opmerkingen tegen zijn bij. hem inwonende dochter. Toen deze giste rochtend rond zeven uur thuis kwam van een nachtelijke uitgaanspartij waarschuw de haar moeder dat de caféhouder bij het vernemen van dit uitje ongetwijfeld in woede zou ontsteken. Daarop bereikten de wrokgevoelens bij het meisje een hoogte punt. Zij greep een mes, begaf zich naar de kamer waar haar vader te slapen lag en stak deze ongeveer veertig keer in de borst. Hierna meldde zij zich bij de politie. Het meisje is ingesloten. (Van een onzer verslaggevers) HAAG De vermogens aan wasdeling zal voor de werkgever niet in haar 1 aftrekbaar zijn voor de belasting. Minis- Jlbeda van Sociale Zaken zei zaterdag voor para-radio er weinig voor te voelen de voor het collectieve deel (bestemd voor ■enverbetering en vervroegde pensione- jvan werknemers) aftrekbaar te maken. jstuk vermogensaanwas dat bedrijven voor igen werknemers moeten afdragen, is blij- het onlangs door de regering ingediende Jviduele-VAD-.voorstel" wel aftrekbaar, legen is reeds kritiek gerezen van de zijde "vdA en FNV. Volgens Albeda wil de regering nog vóór de zomervakantie het tweede VAD-voorstel bij de Kamer indienen, dat het collectieve deel regelt. Het fonds dat deze gelden gaat beheren, zal bestaan uit vertegenwoordigers van de vakbe weging (meerderheid) en van de overheid. Minis ter Albeda geeft de voorkeur aan „kroonleden" boven ambtenaren. Minister Albeda zei zaterdag nadrukkelijk, de individuele en collectieve VAD-voorstellen als één geheel te zien. Vandaar dat hij met de behandeling in de Kamer ervan wil wachten tot ook het „collectieve-voor stel" is ingediend. Albe da zou het onaanvaardbaar vinden als de Ka mer wel het ene, en niet het andere voorstel zou aanvaarden. SALISBURY (UPI) De partij van bisschop Moezorewa, de Verenigde Afrikaans Nationale Raad, heeft zijn beslissing over verdere deelneming aan de coalitieregering van Rhodesië nog een week uitgesteld. De partij blijft dreigen uit de interim-rege ring te stappen, als de ontslagen zwarte minister van justitie Byron Hove zijn functie niet terugkrijgt. Bisschop Moezorewa, een van de vier leden van de uitvoerende raad in Rhodesië, heeft nogmaals verklaard dat hij niet bij de beslissing over het ontslag van Hove betrokken is geweest. Hove werd ontslagen nadat hij zich krachtig had ingezet voor meer rechten voor zwarte politiemensen en ambtenaren. Mocht Moezorewa zich terugtrekken, dan komt de interne regeling van Rhodesië geheel op losse schroeven te staan. Een ander gevaar voor Smith zou dreigen uit het buitenland. Volgens het Amerikaanse weekblad Newsweek, dat zich hierbij baseert op de Zuidafrikaanse en Rhodesische inlichtingendienst en, zouden honderden Cubaanse militairen, gesteund door Russi sche tanks en vliegtuigen, vanuit Mozambique een inval in Rhodesië voorbereiden. De Amerikaanse inlichtingendiensten hebben deze geruchten niet willen bevestigen. Ernst of zenuwenoorlog? ROME (Reuter-AFP-AP) De afscheids brief van de ontvoerde Italiaanse politi cus Aldo Moro, die vrijdag door zijn familie ontvangen is, dateert van een week geleden, zo heeft een analyse van de gebruikte inkt uitgewezen. Voor het zeer korte schrijven is dezelfde pen ge bruikt als voor de boodschap, die Moro twee weken geleden gezonden heeft aan de politieke secretaris van de Italiaanse christendemocratische partij Zaccagnini. Overigens verkeert men in het ongewisse of de afscheidsbrief serieus genomen moet worden, of dat hij een onderdeel is van een geraffineerde zenuwenoorlog. Het Romeinse blad II Tempo heeft gisteren enkele zinnen uit de brief gepubliceerd. „Lieve Norina", zo schrijft Moro aan zijn vrouw Eleonora. „Ze hebben mij gezegd, dat zij mij spoedig zullen doden. Ik kus je voor de laatste keer. Kus de kinderen". De brief heeft de familie vrijdagmiddag bereikt, kort na het verspreiden van com muniqué nr. 9 van de Rode Brigades, waarin werd bekend gemaakt dat het von nis dat over Moro was uitgesproken, zou worden uitgevoerd. Voor de Romeinse politie was het een aanleiding om zaterdag en zondag over te gaan tot een desperate zoekactie in het gehele district Lazio, zonder enig resultaat overigens. Wel werden in Rome 23 arresta ties verricht waarbij ook sympathisanten van de Rode Brigades betrokken waren. Alle arrestanten zijn beschuldigd van het lidmaatschap van subversieve organisaties. Wel of niet verder met Smith feems» VakiTiet Muyselaar na Jlevue personi- laardfe waarvan hij Ko van vleesgewor- Muyse- af en toe Walden in Van zo goed als harnas. Vrij stond hij Mary Dres- succes- in Riga". Dijk zal don- worden be- op Westduin. tussen zal worden opge- de Konin- Schouwburg. Ko van Dijk. vrijdagavond nog in Herfst in Riga" te zien in Amersfoort, overleed zaterdagavond, op 61-jarige leeftijd, in zijn woning in Den Haag. De 21-jarige secretaresse Karin Gustafsson uit Rotterdam (links) is zaterdagavond in het Amsterdamse Hiltonhotel gekozen tot Miss Holland 1978. de 17-jarige Nicole Cohen (rechts) uit Amsterdam werd gekozen tot Miss Young. Overigens is de verkiezing aangevochten door mevrouw Ria van Meeuwen die verleden week in Maastricht een Miss-verkiezing organiseerde waarbij de 21-jarige Jacqueline Hartog eerste werd. De laatste was in het Amsterdamse Hiltonhotel aanwezig om te protesteren tegen de verkiezing van Karin Gustafsson. Mevrouw Van Meeuwen zegt als enige recht te hebben op de organisatie van de Miss-Holland- verkiezing omdat zij de naam daarvan heeft laten registreren bij de Kamer van Koophandel. ramt lantaarnpaal Onoplettend- een Nieuwkoopse au- is er gistermiddag Lruising van de Kenne- en de Churchilllaan de van geweest, dat door botsingen, een lantaarnpaal het moest ontgelden, drie auto's vernield werden. De bestuurder van een Citroën vergat op het drukke kruispunt in Nieuwkoop naar rechts te kijken en kwam zodoende bij het oversteken van de weg in botsing met een andere auto, die hem in de flank ramde. De Citroën raakte van de koers en ontwortelde op zijn beurt en lantaarnpaal, die bijgevolg op een derde wagen terecht kwam. Dit laatste voertuig werd volledig vernield, terwijl de twee andere auto's eveneens aanzienlijke schade opliepen. De bestuurders van de auto's kwamen met de schrik vrij.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 1