(Soti/tottilH ■Turks jongetje door moeder gedood Haven van Londen bijna bankroet 41 At, Te veel lessen vervallen door schoolreisjes ANONIEM TELEFOONTJE MELDT WEER DOOD MORO Zuidafrikaanse inval in Angola het zaluveelgeld besparen fggS'"* Wacht met het kopen van uw occasion IV DRIFTBUI NA BEDPLASSEN 4.H. v, VEEN :hrik not Rapenburg 2. Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg rtenties (excl. BTW) 0,48 per mm. Telefoontjes 4,37 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot i9.00 uur) nementen: kwartaal 41,75; jaar 155,50; losse nummers: 55 cent. Vrijdag 5 mei 1978, 68e jaargang no. 21034 Max en de kruimeldieven „Max en de kruimeldieven", Franse speelfilm uit 1971 met Michel Piccolo en Romy Sch neider op Ned. II om 21.47 uur. Om 20.57 uur VARA-visie over woonwagenkampen. Ned. I om 19.25 uur „Park van de 1000 banken. Vrij zonnig Vrij zonnig; in de middag en avond mogelijk hier en daar een bui. Weinig wind. Max temperaturen ongeveer 19 gr Morgen zon: 6.02-21.12, maand 6.00-20.24. Scheveningen hoog water: 3.35, 15.58. Laagwater: 11.29. 23.53 (Van een onzer verslaggevers) I il HAAG Het 6-jarig Turks jongetje |at Saglam, dat afgelopen dinsdagavond Inioos in een plastic zak in de Broeksloot de raad van Den Haag werd aangetrof- I is door zijn moeder om het leven ge- |ht. De 38-jarige vrouw heeft gisteren pover de Haagse politie een bekentenis ilegd. Ook haar echtgenoot is aangehou den in verzekerde bewaring gesteld. Het bt nu toe echter niet duidelijk of de vader bij de zaak is betrokken. De Turkse vrouw kwam tot haar daad, als gevolg van het jarenlange bedplassen van de jongen, wat haar regelmatig tot wanhoop bracht. Ook afgelopen vrijdag was dit het geval. De vrouw raakte ditmaal echter zodanig buiten zinnen, dat zij haar zoontje een onbeheerst pak slaag gaf. Toen Murat niet meer bewoog, probeerde zij hem bij te brengen, kleedde hem uit en waste hem met koud water. Toen de vrouw doorkreeg dat de jongen dood was. raakte zij in paniek. De enige uitweg voor haar was het lijkje ergens te verstoppen. Zij deed het in een plastic zak, met daaromheen een kussenovertrek. De vrouw, die ook nog een baby van acht maanden en twee oudere kinderen heeft, pakte daarop de kinderwa gen waar zij de plastic zak met de lugubere inhoud in deed. Niet wetend wat te doen, dwaalde zij geruime tijd door de stad. Het zes uur 's middags door twee spelende meisjes aangetroffen. Uit sectie van de pa tholoog-anatoom dr. J. Zeldenrust bleek dat er geen sprake was van een zedenmisdrijf. Wel werden sporen van geweld over het gehele lichaampje aangetroffen. De vader, fabrieksarbeider van beroep, deed vrijdag avond aangifte van het verdwijnen van zijn kind. Woensdag werd hem en zijn echtgenote door de Haagse politie verzocht voor een nader gesprek naar het hoofdbureau te ko men. Omdat hun tegenstrijdige verklaringen argwaan wekten, werden zij in verzekerde bewaring gesteld. Gisteren deed de vrouw haar trieste bekentenis. Aanvankelijk hadden buurtbewoners een al leenwonende marokljaan voor de dader aan gezien, dit op aanwijzing van paragnosten.' Zij koelden hun woede onder meer op de woning van de man. De Marokkaan kreeg voor zijn eigen veiligheid enige tijd onderdak op het politiebureau. De Stichting Buiten landse Werknemers probeert nu andere huis vesting voor hem te vinden. (Van onze correspondent Roger Si mons) LONDEN De haven van Londen, eens de meest welvarende van de wereld, heeft verleden jaar 36 mil joen gulden verloren. Volgens haven president John Cuckney, is de haven vrijwel bankroet. Cuckney heeft van de Britse regering opdracht gekregen de toestand in de Londense haven weer gezond te maken. In zijn eerste jaarverslag wijst hij i erop, dat de haven alleen gered kan worden door middel van grote rege ringstoelagen, plus een akkoord met de vakbonden om ongeveer 5000 ar beiders te ontslaan. Hierna zouden dan de zogenaamde „upper docks" van oost-Londen gesloten kunnen worden. om het aantal Londense hav van 24.000 op 8.000 te brengen. Het haven personeel heeft zich echter hard ingespan nen om dit plan te saboteren. President Cuckney zegt, dat dringende maatregelen noodzakelijk zijn om de pro- duktiviteit van de Londense haven op te drijven. Londen is momenteel niet bij machte te concurreren met andere grote Britse havens en heeft geen schijn van kans meer om op gelijke hoogte te komen met Rotterdam of Antwerpen. Tegen 1982 zouden de verliezen van de haven van Londen het tienvoudige thans kunnen bedragen. Niet alleen is de getalssterkte van het personeel er veel te groot, maar er wordt ook te weinig ge werkt. Bovendien zijn de haveninstallaties hopeloos verouderd. Containers moeten geladen en gelost worden te Tilbury, op 30 kilometer van centraal Londen. ADVERTENTIE Voor moederdag- geschenken NOORDEINDE 17 ROELOFARENDSVEEN TELEFOON 01713-2494 LUGUBER (Van een onzer verslaggevers) Den Haag Om half een in de nacht van woensdag op donderdag kwam een uiterst opgewonden Hagenaar het hoofd bureau van politie binnen met de lugubere mededeling: „Ik liep op de Loolaan en onder een hoop zand zag ik benen, met een pantalon en schoenen". Of de politie maar even een kijkje wilde nemen. Zelf had hij het niet gedurfd. Het bleek om een geklede etalagepop te gaan..De eigenaar is onbekend. ONGEDEKTE SCHADECLAIMS (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG - Het waarborgfonds voor het motorverkeer heeft vorig jaar 20,4 miljoen gulden uitgekeerd aan personen die verkeersschade leden door onbekend gebleven of onverzekerde weggebruikers. Dit is een stijging van 23 procent ten opzichte van 1976. De praktijk wijst uit, dat ongeveer 10 procent van de uitkeringen alsnog op de onverantwoordelijke weggebruikers kan worden verhaald. Zwemmend Twee vrachtautochauffeurs zwemmen weg van hun auto's, nadat zij in het water vast kwamen te zitten Als gevolg van zware regenbuien hadden in de omgeving van New Orleans omvangrijke overstromingen plaats. naar het droge (Van een onzer verslaggeefsters) DEN HAAG - Staatssecretaris De Jong (onder wijs en wetenschappen) wil een eind maken aan het steeds toenemend aantal schoolreisjes, schoolsportdagen, werkweken en excursies waardoor dikwijls het lesrooster in de knoei komt. in een brief aan onderwijsorganisaties schrijft staatssecretaris De Jong dat de klachten die hem via de inspectie of rechtstreeks van de ouders hebben bereikt voor hem aanleiding zijn om een aantal maatregelen te treffen om de wildgroei tegen te gaan. Uit een globaal onderzoek is gebleken dat door allerlei uitstapjes 6 tot 25 procent van de lessen vervallen. En niet alleen dat, maar er zijn scholen die voor de leerlingen reisjes organise ren die de ouders honderden guldens kosten. De staatssecretaris stelt in zijn brief voor dat afwijkingen van het lesrooster voor bijvoorbeeld werkweken, schoolreisjes e.d. vóór het begin van het schooljaar dienen te worden gepland en tegelijk met het vakantierooster bij de in spectie moeten worden meegedeeld. Lessen mogen niet vervallen doordat een leraar cursussen moet volgen of vaksectievergaderin- gen wil bijwonen. Staatssecretaris vertrouwt er op alle medewerk ing te krijgen bij de bestrijding van de uitwas sen die dreigen te ontstaan. Nu de beschikbare lestijd de laatste tien jaar om allerlei redenen is afgenomen, moet men er des te meer op attent zijn deze tijd zo goed en zo efficiënt mogelijk te gebruiken, aldus de bewindsman. ME PAT SCHRIKKEN tend op een paal van vier BRUSSEL (ANP/RTR) Een onbekende die zei namens de Rode Brigades te spreken heeft in een telefoongesprek met het Belgische persagentschap Belga medegedeeld dat de christen-de mocratische leider Aldo Moro vanochtend om één uur om het leven is gebracht. De onbekende las zijn boodschap voor in het Italiaans, het Engels en het Duits. Gezegd werd dat Aldo Moro door een vólksrechtbank schuldig werd bevonden aan alle hem ten laste gelegde feiten en onmiddellijk werd terechtge steld Drie kwartier later werd Belga vanuit Dusseldorf nogmaals opgebeld door een onbekende, ditmaal in het Engels, met de boodschap dat Aldo Moro om het leven werd gebracht. Een nieuwe golf bomaanslagen en brandstichtingen heeft Italië giste ren getroffen, waaronder een aanslag op een trein vol nieuwe auto's in Milaan. In Turijn ontploften bommen bij een legerop- slagplaats, bij een politiekazerne en een garage in Bologna. In Milaan werd een ingenieur van het Sit-Siemens concern door schoten in de benen ge wond. Later op de dag was een staflid van het staalbedrijf Ital- sider het slachtoffer. Ook hij werd in de benen geschoten. De verantwoordelijkheid voor de acties is opgeëist door de Rode Brigades. Geen krant ontvangen? Bel tus sen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122244 en per speciale koe rier wordt de krant alsnog ge bracht. Politie voert charge uit Vernielzuchtige dauwtrappers aangehouden NOORDWIJK De gemeente- politie van Noordwijk heeft gistermorgen acht „dauwtrap pers" in de kraag gevat naar aanleiding van een groot aan tal vernielingen aan gemeente lijke eigendommen op het strand bij Langevelderslag. Jaarlijks komen er vele hon derden dauwtrappers naar het strand en ook elk jaar worden veelal onder invloed van alco hol vernielingen aangericht. Dit jaar ging het om ernstige schade toegebracht aan een reddingspost en kleedhokjes. Bovendien werden houten ban ken gebruikt voor een vreugde vuur. Na het uitvoeren van een. charge waarbij behoorlijke klappen vielen, heeft de Noord- wijkse politie acht raddraaiers in de leeftijd van 18 tot 25 jaar gearresteerd. Tegen hen zal proces-verbaal worden opge maakt en de schaderekening worden gepresenteerd. WINDHOEK (AP) Zuidafrikaanse troepen hebben gisteren op Angolees grondgebied „een beperkte militaire actie" onder nomen tegen een aantal guerrillakampen van de Namibische bevrijdingsbeweging SWAPO, aldus is door Zuidafrikaanse regeringsfunctionarissen bekendgemaakt. Minister van defensie P. W. Botha verklaarde in Kaapstad dat tot de militaire operatie was besloten „als gevolg van de dreigen de concentratie van SWAPO-troepen in het zuiden van Angola". In Windhoek verklaarde generaal J. J. Geldenhuys, bevelhebber van de Zuidafrikaanse troepen in Namibië, dat de actie gericht was tegen „terroristische installaties en uitrusting" en dat „strikte voorzorgsmaatregelen waren genomen om te voorkomen dat de plaatselijke bevolking en Angolese troepen bij de actie betrokken zouden raken". Hoeveel militairen aan de actie hebben deelgenomen is niet bekendgemaakt. Ook zijn nog geen mededelingen verstrekt over het aantal doden, dat tijdens de inval is gevallen. Geldenhuys verklaarde dat „recente grensschendingen uit Ango la. die tot intimidatie en andere vormen van terreur hebben geleid, ons hebben gedwongen op deze manier op te treden tegen terroristen, die vanuit Angola in Zuid-West Afrika opereren". Geldenhuys zei dat de militaire actie inmiddels is beëindigd. De Verenigde Staten hebben Zuid-Afrika „om een dringende verkla ring" verzocht over de inval, zo heeft een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken vandaag bekend gemaakt. ADVERTENTIE Wim van Doorne (DAF) overleden (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN Op 71-jarige leeftijd is in de nacht van woensdag op donderdag in zijn woning te Eindhoven overle den de heer W. van Doorne, samen met zijn broer dr. Hub van Doorne vijftig jaar gele den grondlegger van de DAF- ondernemingen. Wim van Doorne werkte zich zonder hogere opleiding door zelfstudie en praktijk zodanig op. dat hij mede leiding kon geven aan de opbouw en ont wikkeling van Nederlands eni ge geïntegreerde automobielin dustrie. Onder zijn leiding werd ook de aanzet gegeven tot internationalisatie van DAF en kwam de splitsing in een afzon derlijke bedrijfswagen- en per sonenwagendivisie tot stand, hetgeen voor het voortbestaan van beide activiteiten van le vensbelang is gebleken. De heer Van Doorne heeft zich ook belangrijke verdiensten verworven op maatschappelijk en sociaal-charitatief gebied Hij kreeg talrijke wereldlijke en kerkelijke onderscheidin gen. Zo was hij ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw en commandeur in de orde van Sint Gregorius de Grote. Recette Parker- Donar gestolen LEIDEN De recette van de basketballwedstrijd Parker- Donar is in de nacht van woensdag op donderdag gesto len uit het kantoor van de Leidse Groenoordhallen. In to taal wordt 8500 gulden ver mist. De diefstal werd gepleegd na dat Parker woensdagavond Donar met 106 tegen 99 punten had verslagen. Parker heeft zich door de overwinning ge plaatst voor de strijd om het landkampioenschap. De bezoe- kersgelden waren na de wed strijd in het kantoor onderge bracht. Door verbreking van een ruit wisten de inbrekers de Groenoordhallen te betreden. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. Dit zeer persoonlijke geschenk ontvangt u als dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement. woonplaats Stuur als dank voor de moeite het sterrenbeeld

Leidse Courant | 1978 | | pagina 1