Carter blijft *\ij pal staan voor1" veiligheid Israël Speciaal politieteam nodig voor aanhouding gevaarlijke personen Wacht met het kopen vanuw occasion JOY—RIDER VERONGELUKT VROUW MAG NIET OP CDA—LUST Veel toeristen sliepen buiten Indonesiër in Amsterdam doodgeschoten LAMAN Schietpartij in Alphens café het aduvedgeM besparen*-^**** Dinsdag 2 mei 1978,68e jaargang no. 21032 Yoneko Iets kouder irt Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijtew vertenties (excl. BTW) 0,48 per mm. Telefoontjes 4,37 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) onnementen: kwartaal 41,75; jaar 155,50; losse nummers: 55 cent. „Yoneko", speelfilm in de Turkse taal op Ned. I om 19.50 uur. Om 21.55 uur „Beeld spraak" met Aart Lamberts. Ned. II om 20.27 uur „De ver pleegsters" en om 21.28 uur „Het Gouden Stemmen Gala 1978". Hier en daar een bui, later ook enkele opklaringen. Matige, aan de kust krachtige wind uit noordoost tot noord. Max. tem- iperaturen 15 gr. plaatselijk in het binnenland. Morgen zon: 6.0821.07. Scheveningen hoogwater: 0.53-13.29. Maan: 4.41-16.38. Laagwater: 8.5521.35. Kwajongen...!" )e vermanende vinger moeder Beatrix en )oze blikken van vader laus waren gistermor- jen nodig om hun 'oon Friso op het bor- les van paleis Soest- lijk tijdens het défilé ot de orde te roepen. fort ervoor had hij met ijn broers Willem Ale- ander (midden zit- end) en Constatijn rechts staande) zijn Tienden de persfoto- graten met propjes pa- ver onder vuur geno- nen. En vaak met dui- lelijk raak resultaat. Haar zoals dat altijd ■haat: één krijgt er dé i ;chuld en de standjes. En nu is het afgelo pen". zal moeder Bea- 'rix boos gezegd heb ben. Maar zou ze. den kend aan haar eigen onge jaren, van binnen niet gelachen hebben met de omstanders en de fotografen?? En haar drie zoons later op de dag? „Wat heb- ben we lol gehad...". Zie verder pag. 9. De Israëlische premier Begin (links) in gesprek met president Washington (AP) De Amerikaanse presi dent Jimmy Carter heeft gisteren tijdens een receptie op het Witte Huis ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van Israël een verklaring afgelegd waarin hij de joodse staat eeuwige Amerikaanse steun beloofde. De Israëlische premier Begin, die momenteel een bezoek aan Washington brengt, noemde Carters verklaring één van de grootste more le verklaringen voor de Israëlische zaak die ooit zijn afgelegd. Carter verklaarde dat de onenigheden die hij met Begin heeft, geen verandering zullen brengen in de fundamentele Amerikaanse steun aan Israël. In zijn antwoord zei Begin dat zijn besprekingen met Carter werden gekenmerkt door vriendschap en wederzijds begrip. Eerder had Begin gezegd dat er moei lijkheden in maart waren, maar dat nu grote vooruitgang was geboekt. Vanuit kringen in het Witte Huis is meege deeld dat de vriendelijke woorden van Carter en de Israëlische premier Begin, meer van protocolaire aard dan een voortgang op weg naar vrede waren. Er werd aan toegevoegd, dat in de inzichten van Israël of de Verenigde Staten vrijwel geen verandering is gekomen na de besprekingen de twee staatslieden. Volgens radio Cairo heeft de Amerikaanse ambassadeur in de Egyptische hoofdstad, Herman Elits, aan de Egyptische minister van buitenlandse zaken, Ibrahim Kamel, medege deeld dat de uitspraak van Carter geen wijzi ging betekent van de standpunten van de Verenigde Staten met betrekking tot het Mid den Oosten. Palestijns informatiebureau in Washington WASHINGTON (AP) Amen- kaanse Joodse organisaties zijn woedend over de opening van een informatiebureau van de Palestijnse Bevrijdingsor ganisatie PLO van Jasser Ara fat, twee weken geleden in Washington. Volgens het hoofd van het bureau, Hatim Hoes- seini, zal het Amerikaanse volk vooral worden voorge licht over de Palestijnse kui tuur, het Palestijnse volk en haar politieke denkbeelden. Hoesseini heeft eerder aan het hoofd gestaan van een Ara bisch informatiebureau in New York. De PLO heeft ook een informatiekantoor in New York en een waarnemersmis sie bij de Verenigde Naties. De woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken, Hodding Carter, zei dat de VS hgt ope nen van dergelijke kantoren proberen tegen te gaan, maar Hoesseini heeft aan alle wette lijke voorschriften voldaan. TLBURG (ANP) Een 15-jarige Tilburgse jongen eeft in het afgelopen weekeinde het leven verlo- en toen hij met een gestolen auto 's nachts tegen en aantal schotten reed. Een 17-jarige jongen die ok in de auto zat raakte ernstig gewond. De mgekomen jongen had nadat hij de auto had estolen, drie vrienden opgetrommeld en vervol- ens met hen nog een wagen ontvreemd, vermoede- ijk om te gaan crossen. Bij een verkeersongeval in Winterswijk kwamen gisteren twee jonge mensen om het leven toen de auto waarin zij zaten op nog onverklaarbare wijze tegen een boom botste. Een 24-jarige Jongen uit Utrecht en een 19-jarig meisje uit Haarlem waren op slag dood. BIJ andere verkeersongelukken giste ren verloren nog eens zeker zeven mensen het leven. (Van een onzer verslaggevers) HOOGEVEEN Het plaatselijk CD A-bestuur van Hoogeveen heeft het gemeenteraadslid mevr. Van Velthoven-Olde (AB) van de kandidatenlijst ge schrapt omdat zij teveel tijd zoo besteden aan de politiek en te weinig tijd aan haar gezin. Het CDA-bestuur beroept zich op het partijpro gramma, waarin het gezin een van de belangrijkste pijlers van de samenleving wordt genoemd. „En daarin kan de vrouw niet worden gemist". Mevr. Van Velthoven, heeft reeds acht jaar zitting in de gemeenteraad. Haar naam komt nu niet meer op de kandidatenlijst voor de komende raadsver kiezingen voor. Plaatselijke vrouwenorgnisaties en de landelijke AR-vrouwenorganisatie zijn erg boos over de be slissing van het Hoogeveense CDA-bestuur. ECHTE VERKEERSDRUKTE MOET NOG KOMEN - (Van onze verslaggevers) DRIEBERGEN/LISSE/DEN HAAG Veel toeris ten hebben de afgelopen nachten in de openlucht doorgebracht omdat er voor hen geen bedden meer beschikbaar waren. Driekwart miljoen buitenlan ders bezochten ons land en het merendeel is nog niet vertrokken en zal, als het weer mooi blijft, pas volgend weekeinde weer huiswaarts keren. De record-drukte op de wegen moet dan ook, aldus de verkeerspolitie in Driebergen, nog komen. Als het weer minder is zullen de buitenlanders drup pelsgewijs ons land in de loop van de week verlaten, zo luiden de verwachtingen. In de Bollenstreek zijn de afgelopen dagen alle toeristische records gebroken. De Keukenhof in Lisse boekte 150.000 bezoekers, waarmee de natio nale bloementuin attractie nummer één was dit weekeinde. In de nacht van zaterdag op zondag liepen de toeristische zaken hier goed uit de hand. Honderden buitenlanders moesten onder de blote hemel of in hun auto slapen. Politiemannen werden aangeklampt; of zij misschien een slaapplaats wis ten. In Lisse gingen toeristen van huis tot huis en boden gigantische bedragen voor een bed en een eenvoudig ontbijt. Agenten probeerden de mensen zo veel mogelijk via de VVVs aan een kamer te helpen, maar er waren zoveel mensen. Sommigen zijn in Vlissingen en Eindhoven ondergebracht. Velen sliepen in de auto „en zolang er geen moeilijkheden ontstonden hebben we ze natuurlijk laten slapen", aldus een politiewoordvoerder in Lisse. Informatrices van de VW's hadden hier evenmin een minuut rust Al op zaterdagochtend werd be gonnen met het reserveren van slaapplaatsen in Brabant Zeeland en Gelderland. Een groot aantal toeristen geloofde niet dat op een gegeven moment gewoon alles vol zat en ging her en der informeren naar slaapplaatsen, waardoor de drukte nog groter werd. Ook Den Haag is het afgelopen weekeinde enorm druk bezocht door dagjesmensen en toeristen. Met name zaterdag dreigde de VW in problemen te raken, toen men de toeristenstroom ternauwernood wist te verwerken op 220 noodadressen. Dat het afgelopen weekeinde ook enkele toeristen slapend op de Scheveningse Boulevard zijn gesignaleerd, is volgens de VW geen bijzonderheid. De kosten van een hotelovernachting brengen volgens het bureau elk jaar toeristen tot het slapen in de auto. Zondag nam de grote drukte in Den Haag en Scheveningen al weer af. De VW verwacht vanaf donderdag weer een grote stroom bezoekers, die in verband met Hemelvaartsdag een snipperdag hebben geno men voor een lang weekeinde. je 'Jaar ging men ook van nuts tot phis op zoek naar slaapgelegen- (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Twintig re chercheurs van de groep ern stige delicten van de Amster damse politie zijn eén onder zoek begonnen naar de dade- r(s) van de moord op de 31-ja- rige uit Indonesië afkomstige H.S., wiens stoffelijk over schot vanmorgen, overdekt met kogelwonden in de Rijn straat werd aangetroffen. Het lichaam werd om kwart over vier door een voorbijgan ger gevonden. In de buurt van het bebloede lijk werden zes lege patroonhulzen aangetrof fen. De politie weet nog niet precies waar en wanneer de man pre^ cies om het leven is gekomen. Het slachtoffer was geen onbe kende van de politie. ADVERTENTIE Zijlsingel 2 Leiden 071-1437141 AEG-Slagboormachines Bij test S.V.W.O. als beste uit de bus. Zie consumentengids. benaar is gisternacht politie in voorlopige genomen, hij tijdffit een caféruxie een schot met een pistool op de eigenaar had ge lost Het schot was niet raak. De 33-jarige Alphenaar had de hele avond flink gedronken met zijn vrouw in het Café JLe Bon Brasseur." Toen hij aan het einde van de avond de rekening gepresenteerd kreeg ontstond daarover onenigheid, die ontaardde in een ruzie. De man ging naar huis, maar kwam even later terug met een pistool, waarmee hij een schot op de eigenaar van het café loste. De inmiddels gealarmeer de politie was snel ter plaatse en nam de Alphenaar mee naar het bureau waar hij in voorlopige hechtenis werd ge nomen. Voorzitter christelijke politiebond (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT De politie moet de beschikking krijgen over spe ciaal getrainde eenheden voor de aanhouding van gevaarlijke personen. Bovendien dienen er richtlijnen te komen, die de politieman in gevaarlijke situaties meer veiligheid bieden. Daartoe behoort onder andere een betere schie- topleiding. Aan de schietopleiding van de poli tieman schort nog veel. Dit zei de tweede voorzitter van de bond van christelijke politieambtenaren, de heer A. de Roon, vandaag op de algemene vergadering van de bond in Utrecht. Volgens De Roon is de Nederlandse politie er niet op uit om tegen geweld te mogen optreden als ip een totalitaire staat. „De Nederlandse politie is zich er terdege van bewust, dat dit juist kan leiden tot het tegendeel van wat men beoogt". Gelet op de in de laatste jaren toegenomen verharding van de criminaliteit vindt De Roon een goede zorg voor de veiligheid van de politie tevens een middel om de veiligheid van de burger te verhogen. In dit verband pleitte hij voor spoed bij de beslissing over de aanschaf van een voor de normale uitoefening van de politiedienst ge schikt en eenvoudig te bedienen vuurwapen „Niet iedereen is een geboren schutter", aldus de heer De Roon. ADVERTENTIE Deze handige rolmeetband is een van de kado's. waaruit u een keuze kunt maken, als dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement. NOTEER m.i.vals niéuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant naam: woonplaats: Stuur als dank «oor d. moetta de rolmeetband naar: woonplaats Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar: antwoordnr. 349. Leiden.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 1