Opknapbeurt dorpshuis Stompwijk kost 70 mil Bloemencorso 1978 koesterde zich in zon en belangstelling Alphense joy-riders rammen zeven auto's in Ridderveld Gemeente Wassenaar- beschermt duingebie Verrassend concert DVS Wassenaai STAD/REGIO leidselcourant maandag 24 april 1978 ALPHEN AAN DEN RIJN Twee Alphense jongemannen van 17 en 19 jaar zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag om 2 uur in Ridderveld aangehouden. Bij een routinecontrole bleek dat ze zich schuldig gemaakt hadden aan joy-ri- ding. De twee hadden na een bezoek aan een jeugdsoos in Alphen behoefte om met een auto een eindje te rijden. Het zoeken in de wijk Ridderveld ging gepaard met een spoor van vernielingen. Zeven auto's werden in meer of mindere mate vernield. Daken werden openges neden, ruiten ingeslagen en draden stukgetrok ken. Inmiddels hebben vier eigenaars bij de politie melding gemaakt van de vernielingen. Van de auto waarin ze reden was het dak opengesneden en draden stukgetrokken, te neinde er met de auto vandoor te kunnen. De Alphense politie hield in de nacht van zaterdag op zondag drie Alphenaren aan die onder invloed van sterke drank een auto be stuurden. Een 30-jarige Alphenaar werd betrapt in Ridderveld. Verder bleek dat de man onbe voegd was een auto te besturen. Zijn auto werd dan ook in beslag genomen. Een 26-jarige Alphenaar werd eveneens in Rid derveld aangehouden. Uit het nader verhoor bleek dat de man, die in eerste instantie een valse naam opgaf, de rijbevoegdheid ontzegd was. Ook zijn auto werd in beslag genomen. Ook de derde man, een 44-jarige Alphenaar, werd in Ridderveld dronken achter het stuur aangetroffen door surveillerende agenten. De test met het blaaspijpje leerde dat alle drie de mannen meer dan 0.8 promille alcohol in hun bloed hadden. ALPHEN AAN DEN RIJN - Een 20-jarige Alphenaar is in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks kwart voor twee in de bio scoop „Eurocinema" in Alphen- aan den Rijn mishandeld door een vijftal jongelui. De Alphe naar was door de jongelui al eens eerder lastig gevallen in een jeugdsoos. Tijdens de pauze van de nachtfilm ontstond in de toiletruimte van de bioscoop een handgemeen nadat daar een woor denwisseling aan vooraf was gegaan. Nadat de Alphenaar op de grond was gevallen trok hij, om zich te beschermen, zijn jas over zijn hoofd. Ook daarna werd hij nog geschopt en geslagen. Hij werd uiteindelijk ontzet door het personeel van de bioscoop. De vijf jongelui, tussen de 18 en 20 jaar oud, werden overgebracht naar het politiebureau. Na de nacht m een cel te hebben doorgebracht en nadat er proces verbaal tegen hen was opgemaakt konden ze weer vertrekken. Leidschendam Het gemeen tebestuur zal waarschijnlijk 50 duizend gulden beschikbaar stellen voor vernieuwing en ,20 duizend gulden voor het ver richten van achterstallig on derhoud aan het Dorpshuis Stompwijk. De gemeenteraad die hierover vanavond moet beslissen is door B. en W. mee gedeeld dat sinds de opening ih 1971 nog geen periodiek groot onderhoud is gepleegd. De gemeente, de provincie en het rijk hebben in de jaren 1970 tot en met 1973 bijna 200 duizend gulden voor verbouw en eerste inrichting van het Dorpshuis beschikbaar gesteld. Hierdoor kon het voormalige zusterhuis, dat door het kerk bestuur om niet aan de buurt schap was overdragen, ge schikt worden gemaakt voor zijn taak als dorpshuis. Tot de renovatie behoort het verzwa- ren van de van de ondersteu ning van de trapbordessen, het vernieuwen van vloer en pla fond van de grote zaal en het verzwaren van de balklaag en de vloer van de zolderetage. Voor het binnen- en buiten schilderwerk zal in de loop van het jaar nog een krediet wor den gevraagd omdat dan ge profiteerd kan worden van het subsidie voorwinterwerk. De gemeenteraad heeft bij de prio riteiten al 50 duizend gulden voor uitbreiding van het Dorpshuis vastgesteld maar het bestuur van de stichting wil hiervan afzien en het geld lie ver gebruiken voor de renova tie en het onderhoud. In de mei-vergadèring van de gemeenteraad zal worden voor gesteld de bestaande regeling van subsidiëring op basis van het exploitatietekort van het Dorpshuis voor volgende jaren voort te zetten. Twee jaar gele den is afgesproken te bekijken of de subsidie paste in de sub sidieverordening voor wijkver- enigingen. Burgemeester en wethouders zijn echter tot de conclusie gekomen dat het Dorpshuis andere doelstellin gen heeft als een wijkvereni- ging. De laatste houdt zich be zig met samenlevingso Het Dorpshuis stelt ecl kaalruimte beschikbaa die plaatselijke vereni en instellingen die hiero gen. Dit B. en W.-v wordt' donderdag a.s deld door de Dor Stompwijk die bijeenki „Het Blesse Paard". WASSENAAR „Zij heeft de wind er onder", zei de voorzitter van DVS, de heer J. Knijnenburg zaterdagavond in het Jeroenhuis, toen hij bij de opening van het voorjaarsconcert van deze ac cordeonvereniging de nieuwe dirigente, mevrouw L. Camfferman introduceer de. Mevrouw Camfferman staat nog maar een maand of 7 voor het orkest, terwijl haar echtgenoot de lessen aan de jeugd voor zijn rekening neemt, maar de resultaten waren al duidelijk merkbaar. Dat de opmerking van de voorzitter niet alleen figuurlijk, maar ook letterlijk op-. gaat bleek al meteen bij de openings mars: de nieuwe dirigente heeft in korte tijd bereikt, dat de spelers van DVS de wind minder krachtig door de blaasbal gen van hun instrumenten persen: er wordt veel minder „hard" gespeeld, er wordt heel duidelijk onderscheid ge maakt tussen piano en forto en wat daar tussen en omheen ligt en de mu ziek klinkt daardoor veel fijner en ge nuanceerder. En zo was er voor de muziekliefhebbers, die de zaal geheel vulden, veel te genieten van de Spaanse wals „Paramento", van de aloude mars „Alte Kameraden" en van het Konzerti; no in G-dur van Curt Mahr, waarbij een leerling van het echtpaar Camfferman, Ruud Vogelaar, als solist optrad. Voordat het A-orkest (de senioren) op traden lieten leerlingen van DVS, die niet langer dan 7 maanden les hebben gehad zich zeer verdienstelijk horen met een viertal eenvoudige werkjes, gear rangeerd door het echtpaar Camffer man. Vervolgens trad het B-orkest op, bestaande uit meer gevorderde leerlin gen. „Speaker" de Vos, die de nummers aankondigde en van een toelichting voorzag vestigde speciaal de aandacht op de prestaties van de 12-jarige Ma rianne Haspels, die de bas-accordeon bespeelde. Twee dames, die al 10 jaar deel ken van het DVS-orkest, Rensl Beelen en Els Plaisier-Looijestij gen van voorzitter Knijnenburg sentje. Mevrouw Camfferman v huldigd met bloemen en na de werd onder leiding van Rinus Ki( muzikaal blijspel: „De vijf do< opgevoerd, met muzikale bege van „De Varianten", welke fo men het „huisorkest" van DVS zo nen noemen. En daarna was h niet afgelopen: er kon nog gedans den op de vlotte muziek van di „Varianten". Alphens monument beklad ALPHEN AAN DEN RIJN Het monument ter nagedachtenis aan de gevallenen in de Tweede Wereldoorlog dat voor het Alphense raadhuis staat, is afgelopen weekend beklad. Zonda gochtend werd een hakenkruis van bijna vier meter groot ontdekt dat met zilververf op de tegels was geklad. Medewerkers i van de gemeentelijke reinigingsdienst wisten de verf vrij snel te verwijderen. Het is de Alphense politie een volslagen raadsel wie verantwoordelijk is voor deze daad. Uitvoering muziekschool Zoeterwoude Zangers in Hazerswoude onderscheiden HAZERSWOUDE Drie leden van het koor van de parochie van de H.H. Michael en Bernardus te Hazerswoude-Rijndijk en Koudekerk aan den Rijn zijn zaterdagavond gehuldigd. Tijdens een bijeenkomst in het ontmoetingscentrum Het Anker voor alle Zoeterwoude Afgelopen za terdag werd in „Ons Huis" c\e jaarlijkse muziekavond van de Muziekschool Zoeterwoude ge houden. Na vele maanden oefe nen kregen de leerlingen de kans hun ouders, die in wezen ook passief meewerken aan de prestatie van hun kinderen, te tonen wat er bereikt was. Voor de pauze bestond het program ma voornamelijk uit muziek- stukjes van de meestal jonge leerlingen AMV (Algemene Mu-' ziekvorming). Erna werd er door alle leerlingen geïmprovi seerd. Ook werd er bekend ge maakt dat er naar een nieuwe secretaris gezocht moet worden i daar mevrouw Winkelmolen, na vele jaren de taak vervuld te hebben, dit jaar aftreedt. Zuidwijk, woonachtig te Koudekerk aan den Rijn, zag deze pauselijke onderscheiding opgespeld door pastor H. Wishaupt. Vijftig jaar lang luistert hij de kerkdiensten op met zijn zang. J. van de Geest werd onderscheiden met de eremedaille in goud van de Gregoriusvereniging, vanwege het veertigjarig lidmaat schap van het parochiezangkoor. Zijn collega G. Arendsen, die vijfentwintig jaar zanger van het parochiekoor is, werd onder scheiden met de zilveren medaille van de Gregoriusvereniging. WASSENAAR Burgemees ter en wethouders hebben het in hun laatste vergadering vastgestelde gewijzigde „voorbereidingsbesluit" voor de natuurgebieden gepubli ceerd. De bedoeling van het nieuwe voorbereidingsbesluit is het natuurschoon beter te kunnen beschermen. Met name de werkzaamheden die de Leidse Duinwatermaat schappij in het duingebied tussen Wassenaar en Katwijk wil uitvoeren, namelijk de aanleg van een negen kilome ter lange drainageleiding ter vergroting van de waterpro- duktie, hebben bij burge meester en wethouders de vrees doen ontstaan dat daar door de natuur in het duinge bied ernstige schade zal wor den toegebracht. Het tot nu toe geldende voorbereidings- besluit was te summier om aantasting van, het natuurge bied te voorkomen. In het nieuwe besluit zijn meer gedetailleerd de voorzie ningen omschreven waarvoor een „aanleg vergunning" moet worden aangevraagd. Zo is het met het nieuwe voorbereidingsbesluit verbo den, werken uit te voeren die wijzigingen in de waterhuis houding tot gevolg zullen heb ben, het aanbrengen van zo danige veranderingen in de gesteldheid van de grond dat daardoor schade kan worden aangebracht aan de aanwezi ge flora, de aanleg van onder grondse of bovengrondse hoofdtransportleidingen voor gassen of vloeistoffen, de aan leg van waterlopen of het aanbrengen van wijzigingen in bestaande waterlopen, het verwijderen van bomen of an dere beplantingen, het bes ten of bestrooien van gron of gewassen met chemii bestrijdingsmiddelen voorts. Een eventuele aan- vergunning voor één van genoemde werken zal sle< worden verleend nadat hoofdingenieur-direkteur voor de Landinrichti Grond- en Bosbeheer is hoord. DUIN EN BOLLENSTREEK - Naar schatting 8 9 honderdduizend mensen hebben zaterdagmiddag het 31e bloemen corso in het aarzelende voorjaarszonnetje voorbij zien trekken. Ondanks het feit dat je dit soort dingen alleen kunt schat ten, is voorzitter Bonkenburg van het corsocomité er zeker van dat het aantal bloemcorso-bezoekers ruim verdubbeld is. Het was dan ook voor de eerste keer in 7 jaar dat verkleumde en verregende figuranten plaats konden maken voor vrolijk lachende meisjes. De Nieuw Zeel- andse en Zweedse bloemenkoninginnen op de praalwagen van de Bond van Bloembollenhandelaren oogstten volop bewondering. Een toeschouwer merkte dan ook vrij naar Carmiggelt op „dat het thuis maar behelpen bleef'. Uren voor de aankomst van de bloemen- stoet in de Bollenstreek zag men overal gezinnen en busgroepen neerstrijken ge wapend met tuinstoeltjes, thermosflessen en uitgelaten kinderen. Krentenbollen en broodjes werden uitgedeeld, kinderen speelden onbezorgd op het verlaten weg dek. En ook het bloemencorso zelf scheen profijt te hebben van het mooie weer. Alles leek veel kleuriger, hyacintenbloe- men verspreidden een voorjaarsgeur en ook de meisjes die vermoeid naar het publiek izwaaiden, toverden van tijd tot tijd een glimlach op de mond. Als de stoet af en toe stopte raakten de muziekkorp sen soms wat uit de maat. Maar het scheen niemand te storen want het bloe mencorso kondigde immers de lente aan. Fotografen en filmers staken broederlijk de koppen bijeen en spraken enthousiast over diafragma's en sluitertijden. Voor de vierde keer in het dertigjarig bestaan van het corso reed de stoet van Haarlem naar Noord wijk, een respectabe le afstand van 35 km. De onderbouw van de praalwagens bestaan uit betonijzer en riet. Hierop staken honderden schoolkin deren de trossen hyacinten. Sierlijke bloemstukken vervolmaken de praalwa gens. Corso-ontwerper Van Driel die dit jaar samen met zijn zoon zijn 28e corso tekende, besteedde veel aandacht aan ab stracte modellen. Hijzelf hierover: „Het uitgangspunt dat we hanteren is niet kunst, maar het gezamenlijk leveren van een prestatie. De menselijke en dierlijke figuren zijn natuurlijk gehandhaafd voor de vele kinderen onder de toeschouwers. In de abstracte modellen kun je veel meer van je eigen ideeën kwijt". Woensdag vertrekken zeven corsowagens» na te zijn schoongemaakt, naar het Zweedse Götenburg om daar deel te ne men aan de plaatselijke feestelijkheden. Op 28 en 29 april worden de wagens na opnieuw van bloemen te zijn voorzien, getoond aan het Zweedse publiek. Net als afgelopen zaterdag rijdt het corso daar onder het motto „Hartelijk Holland", een stukje Holland-promotion van de eerste orde. Het vrijdag en zaterdag gehouden Lions- feest is een even groot succes geworden als het corso zelf. Terwijl de praalwagens en versierde personenauto's bekeken en gefotografeerd konden worden, werden in een andere ruimte oude ambachten ge toond. Midden in de Lissese Hobahohallen Zilk: geen eerste prijs maar wel erg De praalwagen van de corsogroep De stond een kolossale autoracebaan opge steld. De helft van de opbrengst komt ten goede aan gehandicapten in de Bollen streek. Ondanks het grote aantal toeschouwers deden zich weinig verkeersproblemen voor. „Gezien de verdubbeling van het aantal auto's, hadden we op zijn minst een chaos verwacht, maar in tegenstelling tot andere jaren was het verkeer erg vlot weg. De zondag na het corso leverde eigenlijk veel meer problemen op", wist een politieman te vertellen. Vermoedelijk dankzij het mooie weer deed een groot aantal automobilisten de Bollenstreek aan. De Keukenhof boekte gisteren een recordbelangstelling. Op de sluipwegen achter Lisse en Sassenheim, heerste ook een grote drukte. Bloemenhandelaren langs deze „bloembollenroute" deden er hun voordeel mee. gaven zich richting aantal praalwagens op de helminaboulevard 's Avonds ontstonden er dan ook de verkeersstroom zich huiswaarts spoeden. Maar dat kon ook ders. Na al die verregende blot wilde men het er nu dan echt van nemen. En waarom ook 'O lj Abstracter! en realiteit: het was er weer alk De traditionele drumbands en fanfares ontbraken niet in de kleurige optocht

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4