Eurovisie Songfestival vanuit Parijs 20 Theo Loerakker fonds biedt prijzen voor radio- en tv-werk landen Deelnemers uit Meerburg zorgt tegen Oegstgeest voor verrassing pianospel M kasteel uvenvoorde Die Haghe Spelers in Koninldijke Schouwburg SJZ-dames halen fors uit tegen DOCOS: 0-11 medewerker cursistenbegeleiding VGlflSTLEIDSE COURANT ZATERDAG 22 APRIL 1978 PAGINA 7 (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM „De KRO is een der weinige instanties in deze nieuwe tijd om de stem van de kerk ook voor de nieuwe genera tie hoorbaar te maken", aldus dr. G. Veringa in de toespraak die hij vandaag hield tijdens de bij eenkomst die de KRO had belegd om officieel afscheid te nemen van zijn oud-voorzitter, de heer Th. Loerakker. Deze bijeenkomst werd gehouden in de Aegtenkapel te Amersfoort na afloop van een Eucharistieviering in de kerk van 't Zand, waarin voorging mgr. J. Bluyssen, vice-voorzitter van de Nederlandse Bis schoppenconferentie. De KRO had de heer Veringa gevraagd om aan te duiden welke dankbaarheid past voor het werk van de heer Loerakker in meer dan vijftig jaar ten behoeve van de katholieke gemeenschap in een reeks van tachtig funkties, waarvan die van voorzitter van de KRO het eminente slot was. De heer Veringa herinnerde eraan dat de heer Loerakker is opgegroepd met de fijn mazige uitbouw van de katholieke gemeen schap. „De verzuiling zóals wij die eertijds kenden, komt niet terug. Ik zou het niet willen en mensen als Loerakker evenmin. En toch is er dat niet onopgemerkte ver schijnsel dat een organisatie als de KRO zich onder Loerakker het proces begon overigens al onder zijn voorganger heel bewust heeft bezonnen op de K, heelbe wust heeft gekozen voor een verankering in de katholieke gemeenschap, waarin ge loven geen individuele affaire, maar een gezamenlijk gebeuren is. Aan het slot van zijn betoog deelde dr. Veringa mee, dat de KRO heeft besloten om zijn oud-voorzitter te bedanken tot de oprichting voor de duur van tien jaar van een Theo Loerakkerfonds. Om de twee jaar (dus vijf maal) zal uit dit fonds een prijs worden toegekend aan een radio- of televisieproduktie van welk genre en van welke omroep in het Nederlandstalige gebied ook, waarin op opvallende wijze een beeld wordt gegeven van de hoop als inspiratie voor en zingeving van de mens en zijn funktioneren in de maatschappij. Aan de heer Loerakker wordt het voorzit terschap van het bestuur van dit fonds aangeboden. (Van onze sportredactie) LEIDEN De derde wedstrij dronde van de bekercompeti tie voor de zaterdagafdelings- clubs heeft enkele verrassende uitslagen opgeleverd. In POULE A verloor Kagia met 0—2 van Woubrugge, en Kickers'69 verloor met 13 van MVKV. Het sterker geachte Kagia on- Jo Roehrig spreekt donderdag avond 27 april (20.30 u.) in de Gehoorzaal van de Haagse Kunstkring, Denneweg 64, over Theateraspecten. Jo Roehrig (Theatraction, Ensemble Mime, Sketch as sketch can) is mede werker aan het Levensboom- projekt, aan de tournee van twee maanden in Nederland van Woyzeck van het Theatre de la Mandragore in Parijs en organisator van het Theaterse minar 'Wolfram Mehring' in Rotterdam. derschatte danig Woubrugge. De bezoekende club profiteer de slim van de nonchalance van een gehandicapt Kagia en kwam via een betere inzet op een 02 overwinning door doelpunten van Nico van der Spiek en Jan Harteveldt. Twee deklasser Kickers'69 buitte het thuisvoordeel tegen MVKV niet uit. Na een 0—0 ruststand kwam MVKV door Willy De gens op 0—1. MVKV scoorde nog tweemaal door doelpunten van Kees Tijssen en (alweer) Degens. Slechts het doelpunt in eigen doel van Dick van Bek- kum bracht Kickers'69 enigs zins dichterbij. Eindstand 13. In POULE B werd slechts één wedstrijd gespeeld. TAVV—U- nitas. Het werd 60 voor TAVV. Het was allemaal erg duidelijk bij de wedstrijd TAVV versus Unitas. Na een 30 ruststand, stootte TAW in de tweede helft definitief door: Doelpun tenmakers: De gebroeders Rob, Dick (2x) en Kees van Veen. Voorts doelman Wim Sannes uit een penalty en Huib Ros senberg. Eindstand 6—0. In POULE C een daverende ver rassing. Meerburg klopte Oegstgeest met 3—2. Meerburg kwam voor rust met 2—0 achter maar wist in de tweede helft het veldoverwicht in een verdiende winst om te zetten. Door doelpunten van Peter Beukeboom, Huig van Beelen en Kees Hagenaars werd de eindstand bereikt 3—1. In POULE D verloor LSVV'70 verdiend van Abbenes (0—2). Eveneens verdiend won KRV van Bernardus (40). VVSB bleek sterker dan GWS (2—1). De wedstrijd LSVV'70 tegen Abbenes was ronduit slecht te noemen. Abbenes pakte de za ken wat serieuzer aan dan de studenten en wonnen verdiend met 02 door doelpunten van Nico van der Spek en Jan Har teveldt. KRV was tegen Ber nardus ruim een klasse beter. Dat bleek ook uit de eindstand, die op 40 werd gebracht door doelpunten van'Kas de Koning, Wim van der Plas, Sjaak de Jong en Piet van Beelen. VVSB tegen GWS werd een bijzonder spannende partij waarin WSB uiteindelijk aan het langste eind trok dankzij doelpunten van Jan van Dui venvoorde en Fokke van der Ruit. Martin van Laarhoven scoorde tegen, waardoor de einduitslag 2—1 in het voordeel van WSB werd Willem Faassen overleden Amsterdam - Op Westgaarde in Amsterdam is in alle stilte de acteur Willem Faassen ge cremeerd. Hij overleed zater dag op 81-jarige leeftijd in zijn woning in Amsterdam. Willem Faassen werd op 25 augustus 1896 geboren. Hij stamt uit een bekend geslacht van toneelspelers: zijn grootva der, Alexander Faassen, was een van de grote figuren van het Rotterdams Toneelgezel schap en zijn» vader Alexander, Faassen jr, was onder de naam Alex Post een van de sterren van het gezelschap Heyermans. Willem Faassen debuteerde op 13 mei 1913 bij onder andere Chrispijn en Van der Biene en speelde achtereenvolgens bij Bouwmeester jr, Herman Heyermans (in dezelfde rollen als voorheen zijn op jeugdige leeftijd overleden vader), Royaards en Nap de la Mar. Op het laatst was hij verbon den aan het gezelschap van Johan Kaart. Hij heeft vele rollen gespeeld. Enkele van de bekendste zijn: de Bochel in „Het licht van de nacht", Geert in „Op hoop van zegen", de dominee in „Schip per naast God" (met Cor van der Lugt Melsert) en de dokter in „De appels van Eva". ■pr vertegenwoordigt Turkije met het liedje „Sevince Vanavond is het weer zo ver. Voor de 23e keer zal het Eurovisie Songfestival worden gehou den. Dit festival zal rechtstreeks via Ned. II van 21.30 tot 23.45 uur worden uitgezonden vanuit het Parij se Palais des Congrès. De presentatie is in handen van Léon Zitrone en Denis Fabre. Beiden hebben grote televisie-ervaring. Léon Zitrone werkt sinds 1956 bij de Franse televisie. Hij spreekt o.m. vloeiend Russisch. Denis Fabre werk al veertien jaar bij de Franse televisie. Ze is presentatrice maar ook reporter. In totaal doen twintig landen mee. De jury bestaat uit 12 personen onder voorzitterschap van Roger André Larrieu, de directeur van de Franse televisie. Het festival zal dit jaar niet alleen naar de deelnemende landen worden uitgezonden. Ook Japan en landen van Oost-Europa hebben om beelden gevraagd. De uitzending begint met een filmpje over Parijs. In de pauze, die nodig is om de punten vast te stellen, wordt een film vertoond van de Franse violist Stefan Grappelli. Ireen Sheer, deelneemster voor West-Duits- „When the night comes" is de Zweed land. Zij zingt „Feuer". se inzending. Björn Skifs zingt het. u%l j 1t sfeervolle Daniël van het Voor- Wi,anKe Kasteei °ui" tprde, trad donder- pnd de jeugdige t Frederic Meind- me^ een geva- >je' programma, dat van Chopin, *4ann, Franck, De- ïordwp11 Pinto bevatte. ing o EN. ite zeggingskracht, su- den éenheid van techniek en Oojcht, waarbij een inten- Gjogenheid prevaleerde, aard-lnders vooral te excelle- 132 9lde Trois Preludes (2e ^van Cl. Debussy; Cho- t-zer pins Nocturne in Des, op. 27 nr. 2 en diens onvergetelijke 3e Ballade in As. Wat deze pianist, ondanks de niet altijd gelukkige akoestiek wist te bereiken, dwong bewon dering af! Opvallend was zijn toucher, intelligent was zijn be nadering, terwijl de gloedvolle klankrijkdom van deze geliefde .werken ten volle gerealiseerd èn effectief op het auditorium overgebracht werd. Wij waar deren het door hem uitgevoer de originele „Scenas Infantis" van de minder bekende compo nist Octavio Pinto (1890/1950). Dit werk heeft in belangrijke mate bijgedragen tot een afwis selend geheel van dit alleszins geslaagde eerste Duivenvoor de-concert van dit seizoen. C.H. In de Haagse Koninklijke Schouwburg, vorig jaar voor het eerst weer spaarzaam opengesteld voor amateurtoneelgezelschappen, zullen op dinsdag avond 25 april Die Haghe Spelers zich presenteren met de komedie 'De polyester polka' van Dimitri Frenkel Frank in de regie van Hans van Langerak. Die Haghe Spelers, als toneelgroep 45 jaar jong, hebben in de loop der jaren tal van toneelvoorstellingen verzorgd in en buiten Den Haag. Verscheidene regisseurs van naam, zowel uit de beroeps- als uit de amateurwereld (waaronder Coba Kelling, Sjef van Leeuwen, Niek Engelschman, Joop Vintges, Pim de Groot, Jan Bernard, Bink Altes en Jan Hofman) hebben het gezelschap vaak tot opvallende prestaties weten te brengen. (Van onze sportredaktie) LEIDEN De midweekse wedstrijden van de damesvoet balcompetitie heeft enkele for- De administratieve en organisatorische begeleiding van de duizenden LOI-cursisten vindt plaats op de cursisten secretariaten. Voor één van deze secretariaten zoeken wij op korte termijn een (leeftijd 21-23 jaar) Hij zal binnen het secretariaat een zelfstandige taak gaan vervullen, die onder meer bestaat uit de organisatie van mondelinge lessen, de examenvoorbereiding en - -begeleiding. De funktie biedt voor een enthousiaste medewerker alle kansen om zich verder te ontplooien. Als basis daarvoor is een opleiding op HAVO-niveau gewenst. Voorts dient de juiste kandidaat over organisatorische en leidinggevende capaciteiten te beschikken en in staat te zijn zelfstandig te corresponderen. Belangstellenden wordt verzocht hun schriftelijke sollicitatie te richten aan de afdeling Personeelszaken. leidse onderwijsinstellingen Leidsedreef-Leiderdorp Telefoon (071) 89 92 55* se uitslagen opgeleverd. Iduna 1 speelde tegen Iduna 2 en onder leiding van de subliem spelende Quirini Vermeulen veegden de dames van Iduna 1 de dames van Iduna 2 van het veld. Het werd maar liefst 5-0 dankzij doelpunten van Greet Vermeulen, Ineke van Veen (2x), Vera van der Hoorn en Karin Koeleman. Rustiger ging het toe bij SJC tegen Kic kers '69. In deze gelijkopgaan- de wedstrijd werd het 2-2. Voor SJC scoorde Tonnie de Ridder en voor Kickers '69 waren dat Marina van der Hoek en Anne- lies de Wit. De goed spelende Mary Zandvliet had in de 89ste minuut één ongelukkig mo ment en scoorde in eigen doel. SJZ 2 kon in de thuiswedstrijd tegen Alkmania 2 slechts een maal via Corrie Bensdorp sco ren. Dat was lang niet voldoen de want Alkmania 2 scoorde vier keer. Eindstand 1-4. Sc. Lisse 2 bereikte tegen VVSB een nipte overwinning. Na een spannende wedstrijd werd het 1-0 voor de meisjes uit Lisse. De dames van DOCOS waren geen partij voor SJZ 1. Vooral in de eerste helft vond SJZ met de regelmaat van een klok het doel. Bij rust stond het reeds 0-9. In de tweede helft werden er nog twee bijgescoord. Doel- puntenmaaksters: Yvonne La ken (5x), Connie Bensdorp (3x), Mieke van der Meer (2x) en Mieke Heemskerk (lx). Eind stand 0-11. Hieronder de volgorde van opkomst van de vertegenwoordigers van de twintig deelnemende landen. 1. Ierland „Born to sing" gezongen door Colm C. T. Wilkinson. Tekst en muziek: Colm C. T. Wilkinson. Dirigent: Noel Kelehan. y 2. Noorwegen „Mil etter mil", solist: Jahn Teigen. Tekst en muziek: Kai Ede. Diri gent: Carsten Kouman. 3. Italië „Questo Amore", uitgevoerd door de groep Ricchi e Poveri. Tekst: Sergio Bardotti. Muziek: Dario Farina en Mauro Lusini. Dirigent: Nicola Samale. 4. Finland „Anna Rakkaudelle Tilai- suus", gezongen door Seija Simola. Tek st: Reijo Karvonen en Seije Simola. Diri gent: Ossi Runne. 5. Portugal „Dai-Li-Dou", gezongen door de groep Gemini. Tekst: Carlos Quintas. Muziek: Vitor Mamede. Dirigent: Thilo Krassman. 6. Frankrijk „II y aura toujours des violons", gezongen door Joel Prévost. Tekst: Didier Barbelivien. Muziek: 'Ge rard Stern. Dirigent: Alain Goraguer. 7. Spanje „Bailemos un Vals", gezongen door José Velez. Tekst en muziek: Ramon Arcüsa en Manuel de la Calva. Dirigent: Ramon Arcusa. 8. Groot-Brittannië „The Bad Old Days", uitgevoerd door de groep Co-Co. Tekst en muziek: Stephanie de Sykes en Stuart Slater. Dirigent: Alyn Ainsworth. 9. Zwitserland „Vivre", soliste: Carole Vinci. Tekst: Pierre Alain. Muziek: Alain Morisod. Dirigent: Daniel Janin. 10. België „L'amour ga fait chanter la vie". Solist: Jean Vallée. Tekst en muziek: Jean Vallée. Dirigent: Jean Muzy. 11. Nederland ,,'t Is O.K.", gezongen door de groep Harmony. Tekst: Toon Gispen en Dick Kooiman. Muziek: Eddy Ouwens. Dirigent: Harry van Hoof. 12. Turkije „Sevince", gezongen door de groep Nazar. Tekst: Hulki Aktung. Mu ziek: Daghan Baydur en Onnu Tung. Dirigent: Orino Tung. 13. West-Duitsland „Feuer". Soliste: Ireen Sheer. Tekst: John Moering. Mu ziek: Erich Liessmann (Jean Frankfur ter). Dirigent: Erich Liessmann. 14. Monaco „Les jardins de Monaco", gezongen door Caline en OLivier Tous- saint. Tekst: Didier Barbelivien en Jean Albertini. Muziek: Paul de Senneville en Olivier Toussaint. Dirigent: Yvon Rio- land. 15. Griekenland „Charlie Chaplin". Solis te: Tania Tsanaclidou. Tekst: Yannis Xantoulis. Muziek: Sakis Tsilikis. Diri gent: Haris Andreadis. 16. Denemarken „Boom-Boom", gezongen door de groep Mabel (Peter Nielsen, Christian Have, Michael Trempenau en Otto Kulmbak Larsen, die ook de tekst en muziek verzorgde).Dirigent: Helmer Olesen. 17. Luxemburg „Parlez-vous frangais", gezongen door het duo Baccara. Tekst: Frank Dostal en Peter Zentner. Muziek, tevens dirigent: Rolf Soja. 18. Israël „A-Ba-Ni-Bi", gezongen door Izhar Cohen en The Alphabeta. Tekst: Ehud Manor. Muziek, tevens dirigent: Nurit Hirsh. 19. Oostenrijk „Mrs Caroline Robinson", gezongen door de groep Springtime. Tek st: Walter en Gerhard Markel en Norbert Niedermayer. Muziek: Walter en Gerhard Markel. Dirigent: Richard Österreicher. 20. Zweden „Det Blir alltid vaerre fra- maat", gezongen door Björn Skifs. Tekst en muziek: Peter Himmelstrand. Diri gent: Bengt Palmers. De Zwitserse zangeres Carole Vinci zal met „Vivre" haar land vertegenwoordigen. y ig (voise Fabre presentatrice van het Eurovisie Song- metjval

Leidse Courant | 1978 | | pagina 7