Haag redden Den Traten moet daphne Huysse: „Als je eenmaal Heg bent, kom je wel aan de finish Laurant wint Waalse Pijl Atleten betrapt op doping CONNORS LAAT HET AFWETEN Voorlopige schorsing Nico Jansen DOMITOR FAVORIET Zwart Blauw zoekt alternatief voor gedupeerde jeugd Hort LEIDSE COURANT VRIJDAG 21 APRIL 1978 PAGINA 13 Drie spitsen tegen Vitesse Den Haag FC Den Haag speelt zondag tegen Vitesse eindelijk weer eens met een aanvallend concept. In een oefenwedstrijd eerder deze week werden Goe- mans en Albertsen op res pectievelijk de linker- en rechterspitspositie gepro beerd. Zondag zal dit duo met Henk van Leeuwen de voorste lijn vormen. De op stelling van FC Den Haag, waarin Aad Kila door een infectie van de tegen Ajax opgelopen wond deze com petitie naar verwachting riiet meer zal spelen, ziet er naar verwachting als volgt uit: Galjé; Jol, Van Vliet, Kore- vaar, Zondervan; Hoeke- ma, Ouwehand, Schoenma ker; Albertsen, Van Leeu wen, Goemans. ")hne Huysse druk in training met de dravers opDuindigt. LS. i .SSENAAR In de fverij om de Scheven- inprijs komen zon- op de Wassenaarse ibaan Duindigt If studenten van de ;ere Hotelschool uit leveningen in actie. I is voor de tweede ir dat deze draverij Duindigt zal plaats iden. Vorig jaar zege- rde Kees Pluimgraaf KEuit het paard Morning '5 it van de Westlandse iiner Gerard van Ey- fenborg. i Pluimgraaf is de enige die nu weer aan de start zal schijnen. Hij gaat het opne- ^01 tegen: Heieen van Lo rn, Linda Jansen, Lida lenk, Daphne Huysse, Wou- Brinkman, Peter Harkema, lingsPostma, Hein Hoek, Diede- jnd Mollinger, Bart Laumans ham Rik Lammers. Dit twaalftal' S d enige tijd in training bij ir volgende trainers: Wim van o"Q en, Wim van der Pijl, Buick iio. man, Carel Roodenrijs, i Harmsen, Gerard van Ey- enborg, Jan Hoejenbos, Jan de Leeuw en Jan van Dooye- weerd. De organisatie van dit voor Duindigt unieke gebeuren, dat een jaarlijkse traditie moet worden, is in handen van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport, de baanvereniging Duindigt, maar bovenal bij de Studentenvereniging La Con frérie van de Hogere Hotel school. Paul Mededorp namens het be stuur: „Er was bij ons op school een grote belangstelling voor deze draverij. Vorig jaar is het een groot succes geweest op Duindigt. In Morning Star met Kees Pluimgraaf hadden wij een uitstekende winnaar na een prachtige koers zonder on gelukken en* incidenten. Dat kan je ook niet hebben. We zijn natuurlijk erg kwetsbaar. Als er een ongeluk zou gebeuren' dan kun je het een volgend jaar wel vergeten." De twintigjarige Daphne Huys-; se is één van de favorieten voor zondag. De charmante blondine heeft het „vak" ge leerd bij Wim van Dalen op Duindigt. Vroeger deed ze aan stijldansen, maar nu zit ze even stijlvol op de sulky. „Ik hoop dat het paard niet in de fout springt. Dat is echt geen pretje. Je moet. je paard dan terugne men en dat kost een hoop kracht. In de training is alles goed gegaan. Ik heb geen moei lijkheden gehad, maar er is er al één geweest die met het paard in dé sloot heeft gezeten. Ik had alleen wel wat meer willen trainen. Maar het is na tuurlijk niet altijd makkelijk om je vrij te maken van school. De beschikbare uren van de trainers op Duindigt vallen meestal samen met onze lestij den op school." Zonder zenuwen stapt Daphne Huysse zondagmiddag op de sulky. „Ik hoop in de prijzen te komen. De start lijkt me het moeilijkst. Als je eenmaal weg bent met je paard, kom je wel aan de eindstreep ook." Vóór de koers krijgen de stu denten natuurlijk nog aanwij zingen van hun trainers en bo vendien zal de voorzitter van het draverijcomité, Cees Berg, het twaalftal nog even „onder handen nemen". Immers, er is een totalisator op de draverij en het is daarom een echt se rieuze zaak. Nederland heeft drie studen tendraverijen in het jaar. De oudste, de Peerdenpietenprijs voor studenten van de dierge neeskunde uit Utrecht (30 april in Hilversum), is de oudste. Het is volgens Paul Mededorp de bedoeling dat de drie vereni gingen, die jaarlijks hun stu dentendraverij organiseren, rond de tafel gaan zitten om te praten over het organiseren van een Nederlands kampioen schap. Er is zaterdag een feestelijk programma als omlijsting van de studentendraverij. Tussen 13.15 en 13.30 uur is de aan komst van de leden van „La Confrérie"; hoe ze aankomen moet nog een verrassing blij ven. Ze worden begeleid door het trompetterkorps „Prins Bernhard" en de showgroep Fentissy. De leden van de ver eniging gaan gekleed in „Great Gatsby-stijl". Vorig jaar was hun kleding geënt op de Asco- trenbaan tijdens Derby-day. Verder is er op het binnenter rein en cp de tribunes een op treden van de jazzband „Jazz- terday". De organistie zorgde ook nog voor prijzen en spon soring bij het internationale hoofdnummer. Duindigt wacht vooral bij goed weer een leuke sportdag. ARTHUR VAN RIJSWIJK Michel Laurent (links) heeft weinig moeite de Waalse Pijl te winnen. Hij laat Baronchelli, Pollentier, Knete- mann en Thurau (vlnr) royaal achter zich. VERVIERS De overwinning kwam na 178 kilometer en van Michel Laurant in de werd ingezet door de Belg Van- Waalse Pijl betekende gisteren denbroucke. Daarvoor was Lu- de eerste Franse zege in zeven cien van Impe gevallen en met klassiekers, die tot nu toe in een gebroken sleutelbeen naar dit seizoen zijn gereden. een ziekenhuis gebracht. kleine solo twaalf renners bij zich. Onder hen ook Zoete melk', Kuiper, Knetemann en Lubberding. De laatste loste na 204 kilometer. In de eindsprint was Laurant veruit de snelste De beslissende ontsnapping Vandenbroucke kreeg na een voor Baronchelli, Thurau en Knetemann. De uitslag is: 1 Michel Laurant (Fra) 223 km in 5 uur 56.22 minu ten; 2 Gianbattista Baronchelli (Ita); 3 Dietrich Thurau (Wdl); 4 Gerrie Knetemann (Ned); 5 Michel Pollen- tier (Bel), 6 Hennie Kuiper (Ned); Joop Zoetemelk (Ned); 8 Henk Lubberding (Ned) op 1.15. SEOEL Bij de in maart dit jaar te Milaan gehouden Europese indoor-atle- tiekkampioenschappen is door meerdere atleten dope gebruikt. Dit is in Seoel, waar het bestuur van de internationale amateur atletiek federatie (IAAF) verga dert, openbaar gemaakt Het aantal en de namen van de „schuldigen" atleten zijn niet bekendgemaakt. Het bestuur van de IAAF wees een beroep van de Finse atletiek bond om de gestrafte dopingzondaren uit dat land „gratie te verlenen", van de hand. Daardoor blijven de straffen van de discuswerper Markku Tuokko, de speerwerper Seppo Ho vine n en de hoogspringer Asko Pesonen staan. Met de kogelstootster Dona Slupianek (Odl) en de discuswerper Kunt Hjeltnes (Noo) wer den zij bij de Europese bekerfinale van 1977 in Helsinki betrapt op het gebruik van verboden spierversterkende middelen. Zij mogen dit jaar wel deelnemen aan de EK te Praag van 29 augustus tot 3 september, omdat dan hun strafperiode ten einde is. IIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM DALLAS Officiële woordvoerders van de World Champions- Meyer is verhinderd het toernooi, dat met 2^0.000 dollar is hip Tennis-organisatie hebben gisteren in Dallas meegedeeld, gedoteerd, te spelen omdat hij deel zal nonen aan de Amerikaan dat de Amerikanen Jimmy Connors en Sandy Meyer, hoewel se stedencompetitie, die voor hem blijkbaar belangrijker is. beiden zich geplaatst hebben, niet zullen deelnemen aan het Connors moet de dag voor het toernooi begint een demonstra tie- WCT-eindtoernooi, dat op 9 mei in Houston begint wedstrijd spelen. Ill llllllllll ■lil Anton Malatinsky gooide de naam van FC Den Haag te grabbel, maar het bestuur neemt de oefenmeester in bescherming. dig is dat het bestuur van de club zich ook nog eens uitge breid mengt in de discussie. Dat zou het toch al wankele zelfvertrouwen wellicht nog verder kunnen ondermijnen. Ik geloof dat iedereen wel is door drongen van de ernst van de situatie. Het zal zondag, ver wacht ik, geen technisch hoog staand duel worden; er zal van de eerste tot de laatste minuut worden gebikkeld, zoals dat in tegenwoordige termen zo mooi heet". Fred van Hal heeft de laatste zinnen geformuleerd met een wat ironisch ondertoontje, maar van enige vorm van vro lijkheid is bij de manager to taal geen sprake. Hij heeft de afgelopen maanden, zoals iede reen, kunnen vaststellen dat het „strijdplan" van FC Den Haag uitmondde in een serie bloedeloze vertoningen. Nu de degradatie als een zwaard van Damocles boven de Haagse hoofden hangt zijn er „daden" geboden. Geheel indachtig de traditie bij FC Den Haag is de positie van de trainer niet serieus in het geding gekomen, een wel te billijken houding, maar gezien de ontwikkelingen een toch niet zo verstandige. Het pleit voor een clubbestuur dat dit een trainer de hand boven het hoofd houdt in perioden van tegenslag, maar als een oefen- meester de naam van een club te grabbel gooit op een onbe grijpelijke wijze (Malatinsky verdwijnt aan het eind van dit seizoen en behoefde in geen enkele vorm meer op dodelijk resultaatvoetbal terug te val- lën, vooral nadat zijn team zich al eerder tot een redelijke veili ge positie had opgewerkt) dient er (toch) te worden ingegrepen. Zelfs nu het seizoen is ver knald en tijdens de komende intertotocompetitie Malatins- ky's opvolger Piet de Visser gelegenheid zou kunnen heb ben al aan de volgende compe titie te werken, neemt de clu bleiding Malatinsky in be scherming. Voorzitter Arons: „Hij dient normaal tot 1 juli zijn contract uit". FC Den Haag heeft daarmee dan zijn reputatie van keurige werkgever in ere gehouden, maar zijn sportieve image ern stig geschaad. En het is de vraag hoe lang het duurt voor die weer is hersteld. FRANK WERKMAN ZEIST Nico Jansen is door de tuchtcommissie van de KNVB voorlopig geschorst wegens het neerslaan van Ton Kamphues in de ontmoeting tegen FC Amsterdam. Volgende week zal de tucht commissie zich definitief uit spreken over de straf. Dat was gisteren onmogelijk omdat Kamphues niet kon worden ge hoord wegens werkzaamheden. De overige straffen zijn: G. de Jonge (FC VW) één wed strijd onvoorwaardelijk plus een boete van 150; E. Hooyer (FC Amsterdam) één wedstrijd onvoor waardelijk plus een boete van 75; J van Maunk (FC Utrecht) twee wedstrijden onvoorwaardelijk plus een boete van 150; D. George (Haarlem) twee wedstrijden onvoor waardelijk plus een boete van 100; W. van de Kerkhof (PSV) boete van 300. Lotto/toto DEN HAAG In de lotto en toto van afgelopen zondag deed zich het opmerkelijke feit voor dat beide kansspelen geen eerste-p rijs winnaars ken den. Uitslag lotto 15 d.d. zondag 16 april 1978: Inleg: 3.586.166,- Prijzenbedrag: 1.822.265,48 Eerste prijs: geen winnaar; van het bedrag van de eerste prijs gaat 1/5 deel naar de jackpot van zondag a.s., het overige 4/5 deel wordt in gelijke delen ver deeld over de 2e t/m 5e prijs. Tweede prijs: 2 winnaars, die elk bruto 156.6754,10 ontvan gen. Derde prijs: 139 winnaars, die elk bruto 2.867,- ontvangen. Vierde prijs: 8273 winnaars, die elk 59,10 ontvangen. Vijfde prijs: 8081 winnaars, die elk 59,10 ontvangen. De jackpot voor lotto 16 van zondag 23 april bedraagt 143.007,33. Uitslag vantoto 15 van zondag 16 april 1978: Inleg: 629.605,-; Prijzenbedrag: 338.941,98 Eerste prijs: geen winnaars; van het bedrag van de eerste prijs gaat 1/3 deel over naar de jackpot van zondag a.s., het overige 2/3 deel wordt in gelij ke delen verdeeld over de 2e en 3e prijs. Tweede prijs: 6 winnaars, die elk bruto 21.322,20 ontvan gen. Derde prijs: 110 winnaars, die elk bruto 1434,90 ontvangen. De jackpot voor tot 16 van zondag 23 april bedraagt 53.168,19. (Van onze sportredactie) WASSENAAR Zowel morgen als zondag een sterk programma op de Wassenaarse renbaan Duindigt. Zondag staat naast de draverij voor studenten van de Hogere Hotelschool uit Sche- veningen het internationale hoofdnummer met Speedy Volita en Forian centraal bij de draf- sport. De ren om de Wassenaarse Pauw is ook een hoogtepunt van de meeting. In deze klassie ker komen maar liefst vijftien paarden aan de start waaronder favoriet Domitor met Hen van der Kraats. De eerste start van de zeven draverijen en drie rennen is morgenmiddag om 14.00 uur. Onze tips: ESMERAUDPRIJS: Olaf Toogwijk, Okker An- nemarie en Pitt Star. ESMERALDAPRIJS: Peter Voorne, Orwyn Bush en Pequio. EVALIENEPRIJS: Radja, Plamour Spencer en Prins Benjamin. ELISABETH HOLLANDIAPRUS: Pele Star, Revanche S en Primus. EUREKA B-PRIJS: Parodie, Nike Volann en Peter Snell. ESPERANZAPRIJS: Lady Terraise, Olafski Itenska en Lea Bond. EINZIGEPRUS: Oroline, Nellie Windspiel en Olga Fortuna. ARRIBAPRIJS (tweede afdeling): Esther, Stormklee en Artois. ARRIBAPRIJS (derde afdeling): Sunday, Sir Wilfred en Alwiene. ARRIBAPRIJS (eerste afdeling): Fair Hunter, Sera Vite en King Kong. Zondagmiddag is de eerste start van de zeven draverijen en drie rennen om 13.30 uur. Onze tips: ZESTIENHOVENPRIJS: Pepyn Bush, Olke Oostwijck en Pablo D. EELDEPRUS: Rexi, Petra Star en Parade Han- HILVERSUMPRIJS (Supertriokoers): 1. Pace maker W, 2. Matthieu Areta, 3. Marupa du Bois en outsiders: Passiana en Norman Bronstee. SCHEVENINGENPRIJS: Lord Easter, Melfrens 'Erster en Nikosa H. BEEKPRIJS: Neelijan, Marjon Hess en Orma Pride. SCHILDERSBEDRIJF WILLEM J. PASMAN- PRIJS: Speedy Volita, Forian en Manza Buiten zorg. SCHIPHOLPRIJS: Rapid Buitenzorg, Robin Buitenzorg en Remy Princess. LADY LINDELLAPRIJS: Cupid's Cave, Topsie en Singular. WASSENAARSE PAUW: Domitor, Randa en The Fabulous One. STEP DOWNPRIJS: Red Quiver, Silvar Bar en Corral River. m der Vliet ij ft leider tUWARDEN Fred van Vliet heeft zijn leiderspo- in de strijd om het Neder- is kampioenschap gehand- fd door een remise tegen i Hartoch. litslagen van de partijen uit de Ie ronde zijn: Langeweg-Ligte- 1/2-1/2; Van der Sterren-Tim- 1/2-1/2; Ree-Sosonko 1/2-1/2; en-Donner 1/2-1/2; Baljon- afgebroken; Hartoch-Van Vliet 1/2-1/2' Hofland-Kuijpers land is: 1 Van der Vliet 3 pnt; Irtoch, Donner, Sosonko, Tim en Ree 2 1/2 pnt; 7 Böhm 2 - 1 afgebroken partij; 8 Ligte- 12 pnt.; 9 Baljon 1 1/2 pnt 10 Hofland, Kuijpers en Lan- g 1 1/2 pnt.; 13 Scheeren 1 pnt.; n der Sterren 1/2 pnt. (Van onze sportredactie) Den Haag Zwart Blauw, zwaar gedupeerd door het ontvreemden van het geld door een jeugdleider, voor een reis met de jeugd naar Amerika, timmert weer aan de weg. Nu al is contact opgenomen met twintig sympathisan ten van de vereniging om elk een bedrag van vijfhonderd gulden te schenken aan de jeugd. Tevens zijn de acties, waarmee de club ook een deel van het ontvreemde geld had verzameld, weer gestart. Desondanks zoekt de clubleiding deze weken naar een alternatief voor de reis naar Amerika. Penningmeester Van der Mark veklaarde: „Je weet toch maar nooit of die mensen die vijfhon derd gulden aan Zwart Blauw willen schenken. Daarom zijn we naar een alternatief gaan zoe ken wat we gevonden dachten te hebben in een tweeweekse reis naar Spanje. Maar ook dat, komt toch al snel op zo'n zevenhonderd gulden per speler. Een hoop geld. En wat misschien nog belangrijker is, welke reis we ook onderne men naar welk land ook, het is en blijft een surrogaat voor onze jeugd. Iedereen had zich op Amerika verheugd, dus een teleurstelling blijft het altijd. Ik hoop in ieder geval dat we de hulp van de vakbond krijgen. Ik neem van de week in ieder geval even contact op met de HVB". HAAG Er is de voorbije dagen wat afgepraat bij FC Haag. Het begon eigenlijk al vorige week zondag, onmiddel- na afloop van de wedstrijd tegen FC Utrecht. De nederlaag dé Galgewaard betekende namelijk accuut gevaar voor de je Haagse profclub, die na een korte opleving in de winter ed inden zó in verval raakte dat - om in clichétermen te spreken et degradatiespook zijn angstaanjagende gelach tot in alle v joeken van het Zuiderpark liet weergalmen. De penibele x*Jtie op de eredivisieranglijst die het gevolg was van Haags - niet alleen die bewuste zondag, maar gedurende al vele Inden - en een succesvol strijden van overige degradatiekan- Iten bracht de tongen in beweging. Waar tot die bewuste april zo rond de klok van kwart over vier eigenlijk louter scherend over werd gedacht, sloeg ineens om in somber temde gedachtenwisselingen over het lot van spelers en club. ilopen maandag werd het ;ein gegeven voor de serie irekken. Trainer Anton Ma- ky, aanvoerder Lex inmaker en manager van Hal staken de koppen llkaar, waarbij hoofdthema gesprek was: hoe dient FC Haag het eerste degrada- ivaar in zijn nog korte be- met succes het hoofd te ;n. Als conclusie uit deze istorm" kwam naar vo- dat er overmorgen in het Iddels tot wanstaltige pro- uitgegroeide duel met ^.^tegenstander Vitesse an- flAj dient te worden gespeeld de afgelopen maanden is ^■lurd. Dat wijst op een flin- ^Htonsessie van de kant van JBper Anton Malatinsky. de ^yinder" van het één- en èspitssysteem, dat naarma-* kt langer werd toegepast Üs meer afgrijzen in den |e oogstte. Toen bovendien j aanvankelijke zegereeks tien punten uit negen wed den) werd omgebogen in „nullijn", met als beste re sultaat een 00 tegen FC Twente, verdween elk spoor van waardering om vervolgens om te slaan in afkeuring alom. Je kunt eindeloos discussiëren over het uitgangspunt van een taktiek en de uitvoering daar van, feit is evenwel zonne klaar dat FC Den Haag uit de laatste tien competitieoptre dens het schamele totaal van vier punten heeft vergaard. En dat stemt niet alleen tot nadenken, maar nog meer tot praten en dat gebeurde dan ook de afgelopen dagen. Gis teravond kreeg het gesprekje- en-petit-comité een vervolg in een speciale bijeenkomst van de hele A-selectie van zestien man bij één van de spelers thuis. Daar moet de stemming zijn gekweekt die zondag moet leiden tot een „explosie", die een eerste stap betekent naar voortzetting van het eredivisie- bestaan. Bij de gedachtenwis selingen is met opzet het be stuur wat op de achtergrond gebleven. Manèger Van Hal: „Ik geloof dat het niet verstan-

Leidse Courant | 1978 | | pagina 13