lussisch-Amerikaans iesprek over ewapening begonnen etrekkingen Guyana en Suriname verslechteren brieven lezers Britten willen bezuinigen op geneesmiddelen (ORTE l/IE' EN Kerk heeft taak bij opvang van werklozen kerk wereld Geen spel zonder grenzen Wat kunnen we plaatselijk doen aan ontwapening? ransen: bericht iver N-bomproef iiet serieus Geen ruil Duitse spionnen FRANSE TROEPEN NAAR TSJAAD Bos Kalis boekte hogere winst Sterke winststijging bij Stevin Groep )ok Missieraad Ontevreden over Jiinister De Koning ITENLAND LEIDSE COURANT VRIJDAG 21 APRIL 1978 PAGINA 11 ïd, t< iMARIBO Het conflict tussen Guya- Suriname over de Corantijnrivier, die i de beide landen in stroomt, vond deze zijn voorlopige hoogtepunt in een pro- igsvé 'e* van de Guyanese regering aan Suri- Daarin wordt de overheid in Parama- een provocerend optreden verweten. a°ak *dien dreigt Guyana alle middelen te gen dit optreden aan te wenden en de betrek kingen met Suriname te verbreken. Directe aanleidong voor de brief was de recente arrestatie van zes Guyanezen op de Corantijn door de Surinaamse politie. Op deze rivier verdienen talrijke Guyanezen hun dagelijks brood met visserij, houttransporten uit de binnenlanden of met varende winkel tjes ten behoeve van de nederzettingen aan de bovenloop. De Corantijnrivier wordt niet „gedeeld" tus sen de twee buurlanden, hoewel het een grensstroom is. Suriname claimt volledige soevereiniteit over de rivier van oever tot oever over een lengte van 900 kilometer, tot en met de hoogwaterlijn. De Guyanezen, die hun dagelijkse werk zaamheden op de Corantijn moeten verrich ten, kunnen dat alleen doen met toestem ming van Suriname. Ze hebben daartoe een vergunning nodig van de autoriteiten in Pa ramaribo, die een jaar geldig is en ieder jaar op 1 januari moet worden verlengd. In de deze week naar Suriname gestuurde protestbrief stelt Guyana voor het overleg tussen beide landen over de Corantijnrivier te hervatten, zoals dat begin dit jaar op gang werd gebracht. In de brief wordt eraan toegevoegd dat Guyana bereid is op elk moment een Surinaamse delegatie te ontvan gen, die volledig bevoegd is de laatste hand j te leggen aan een passende regeling. 'PI Brieven graag kort en duidelijk geschreven. De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten. 3 L ioete eran<Kou (UPI) Sovjet-Unie zijn gisteren in Mos- kingen" zullen omvatten, waartoe vol- een ronde besprekingen over de gens de Amerikanen ook de kwestie van anderhalf uur vast in een wachthuis gische bewapening begonnen die de mensenrechten behoort, beide partijen als „uitzonderlijk grijk" werd gekenschetst. Het eer- - -j- o .nel ?Sprek tussen de Amerikaanse mi- McClellan (39), de Russische vrouw van kregen geen toestemming om de foto's ,n van buitenlandse zaken, Cyrus Woodford McClellan, een hoogleraar in naar de VS over te seinen. en diens Sowjet-ambtgenoot, An- de Russische geschiedenis op de univer- De Amerikanen achten twee zaken van Jromiko, duurde bijna drie uur siteit van Virginia, en haar 19-jarige fundamenteel belang en geloven dat er lestond uitsluitend uit voorbereide dochter uit een vorig huwelijk zich aan een bevredigende oplossing daarvoor -e ngsverklaringen van beide minis- he* ijzeren hek bij de Amerikaanse moet worden gevonden wil er een twee- ,ern( lie de opvattingen van hun landen ambassade geketend om de nadruk te de SALT-akkoord komen. Het betreft er wapenoverleg weergaven. leggen op hun lot. Mevrouw McClellan de Sovjet-bommenwerper Backfire en wacht al vier jaar op een visum om zich een nieuwe generatie van grote Russi- zullen ook andere onderwerpen bij haar man te kunnen voegen. Zij sche raketten le orde komen zoals Afrika en het vroeg minister Vance stappen bij de De V S. willen dat deze twee worden en-Oosten. Een Amerikaanse func- Sowjets te ondernemen. De politie die opgenomen in een te sluiten overeen- belefis zei dat de discussies „de hele de wacht houdt bij de ambassade, stap- komst, ïgen krijk een neutronenbom j j ïstrueerd en deze zelfs in n lidelijke Stille Oceaan ge- aagt leeft, zijn gisteren in tal m(f x iringen in Parijs overdre- t VO( fenoemd. Het wordt alge- moni onwaarschijnlijk gevon- ïzelf dat er een Proefneming >end(sgehad heeft, da* er ecn denl) van dit type gecon- ^erd is en zelfs dat de :oe vereiste kredieten be- baar gesteld zijn. Deze ;n volgens militaire ex- de helft opslokken van ■lijkse begroting voor de wapening. i ander neemt niet weg, linnen- en buitenlandse ex- van oordeel zjjn dat de en zeer wel in staat zijn n .leutronenbom te construe- I dat z'j ze^s sedert gerui- II Sijd een origineew ontste- II If mechanisme voor een ïlijke bom bestuderen, na- lk middels een laser. Dit het ontstekingsmechanis- De Verenigde Staten scala van Sovjet-Amerikaanse betrek- waarna zij in ecn politie-auto werden weggevoerd. Amerikaanse fotografen. Tijdens het eerste gesprek hadden Irina die het toneel gefotografeerd hadden. v_> JL Veertien jaar voor smokkelen hasjish In de Australische hoofdstad Sydney is de Amerikaanse Vera Todd (59 jr.) veroordeeld tot veertien jaar gevangenisstraf wegens smokkel van 2000 kilo hasjish. De Ameri kaanse wordt hier uit het gerechtsgebouw geleid nadat zij het vonnis heeft vernomen. onze correspondent Jan unen) IS De woensdag gepu- •de persberichten me door een kleine atoombom, zoals de Amerikanen ontwik keld hebben, overbodig maken en het zgn. laser-slaghoedje zou veel doeltreffender, eenvoudi ger en minder kostbaar zijn. De Franse officiële atoombe wapeningsdoctrine, zoals die door president Giscard d'Es- taing en de chef van de genera le staf herhaaldelijk uiteen ge zet is, bestaat er in zich niet in een conventionele oorlog mee te laten slepen, die bij voorbaat verloren zou zijn. Daarom ook voelt Parijs niet voor een daadwerkelijke inte gratie van zijn strijdkrachten in het geheel van de Atlanti sche defensie. Frankrijk kiest voor de afschrikkingsstrategie. Het probleem van neutronenra ketten is nog niet opgelost, om aanzienlijke hoeveelheden neu tronenbommen af te schieten. Een suggestie dat dit met snel- vurende 155 mm mortieren zou kunnen gebeuren, wordt niet geheel en al onmogelijk geacht, maar is op dit ogenblik zeker nog niet te verwezenlijken. BONN Bonds kanselier Helmut Schmidt van West- Duitsland heeft gis teren gezegd dat Renate Lutze, die als secretaresse op het ministerie van defensie heeft ge werkt en betrokken was bij een van de grootste spionage- schandalen van de Bondsrepubliek, niet zal worden ge ruild tegen West duitsers die in Oost-Duitsland ge vangen zitten. Een parlementaire commissie die deze zaak onderzoekt, had de suggestie geopperd haar en haar man Lothar uit te wisselen. Schmidt noemde de zaak Lutze zeer ernstig, al zijn er geen nucleaire of andere operatieve Navo-geheimen aan het Oostblok verra den. De 37-jarige me vrouw Lutze en haar man, die ook voor het ministerie van defensie werk te, zijn door de Westduitse openba re aanklager van hoogverraad be schuldigd, evenals Jiirgen Wiegel, voormalig employé van de marinestaf en diens vrouw Ur sula. De groep zou een aanmerkelijke hoe veelheid gegevens over de Navo en het Westduitse mo bilisatieschema aan de communisten hebben verraden. De Navo zou zich daardoor gedwon gen hebben gezien enkele militaire plannen te wijzi gen. WEIZMAN: GEBRUIK CLUSTER-BOM VERGISSING TEL AVIV De Israëlische minister van defensie Weizman heeft vandaag in een vraaggesprek gezegd dat het gebruik door de Israëlische luchtmacht tijdens de inval in Zuid-Libanon van de Amerikaanse zogenoemde „cluster-bom" een vergissing was. In een vraaggesprek in de weekeind-bijlage van het blad Yedio Aharonot, zegt Weizman niet te zijn geïnformeerd over de Amerikaanse beperkingen voor het gebruik waarmee Israël had ingestemd bij de aankoop van de bom, die een groot aantal kogeltjes uitstoot. De strooi-bom-zaak was een vergissing, aldus Weizman, die er meteen aan toevoegt er niemand de schuld van te geven dat de verplichting niet onder zijn aandacht was gebracht. De Verenigde Staten hadden tegen het gebruik geprotesteerd, omdat Israël zich had verplicht de bom niet als offensief wapen te gebruiken. ISRAEL TEGEN BEWEGING „VREDE NU" JERUZALEM De Israëlische vice-premier, Yigael Yadin, vindt dat de onlangs gevormde beweging Vrede Nu gevaarlijk voor de democratie is. Hij heeft deze mening kenbaar ge maakt aan een delegatie van de 300 jonge reserve-officieren die het initiatief hadden geno men tot de vorming van de beweging. Deze geeft de voor keur aan „Vrede nu zonder de (bezette) gebieden boven de ge bieden zonder vrede". Yadin keerde zich tegen het gebruik van de militaire carriè re van de initiatiefnemers bij hun campagne. LONDEN De ruim 25.000 huisdokters van Groot-Brit- tanniê moeten in hun wacht- j kamers een fraaie poster han- gen afkomstig van het ministe- i rie van Volksgezondheid. Deze 1 zegt: „Verwacht hier met lege handen weg te gaan". Dit is het begin van een campagne om de Britten minder pillen te laten slikken, want volgens de betrokken minister, David En- nals, voor het land een bespa- j ring van 30 miljoen pond per I jaar zou kunnen betekenen. De rekening voor de vrijwel j kosteloze geneesmiddelen van de Britse gezondheidsdienst be- j draagt momenteel 600 miljoen pond (2700 miljoen gulden) per I jaar. De laatste jaren is ze i meer dan verdubbeld. Onge- •veer 4 miljoen pond (18 min. gulden) wordt besteed aan pil- j len om te vermageren, 11 mil- •j joen pond aan middelen tegen de hoest, 2 miljoen pond aan laxeermiddelen en 3 miljoen pond aan vitamine. De huisdokters van Groot-Brit- tanniè hebben hun patiënten het afgelopen jaar 380 miljoen recepten gegeven. Voor onge veer 64 percent van de gebruik te geneesmiddelen hoefde niet betaald te worden. De rest werd overhandigd tegen beta ling van een gering vast be drag. zonder rekening te hou den met de reële waarde van het produkt. In de wachtkamers van de huisdokters liggen drukwerk jes waarmee men het de pa tiënten duidelijk tracht te ma ken, dat de arts hen vaak kan helpen zonder geneesmiddelen voor te schrijven. In sommige gevallen is zijn mondelinge ad- vies voldoende, zegt het papier De patiënten wordt ook ver- j zocht hun kosteloze dokter niet I te raadplegen voor kwaaltjes zoals hoofdpijn, een verkoud heid of indigestie. Daarvoor kunnen ze te rade bij de apo- theek. j De nieuwe beslissing inzake be sparing op de geneesmiddelen houdt overigens geen rekening met het feit. dat sinds korte tijd een nieuwe wettelijke rege ling van kracht is inzake de verkoop van farmaceutische produkten. Voor bepaalde din gen, die in het verleden vrij verkocht werden, wordt eens klaps een recept van de dokter vereist. De nieuwe maatregel geldt onder meer voor pillen tegen zeeziekte. PARIJS Frankrijk heeft 200 leden van het Vreemdelingenle gioen naar Tsjaad overgevlogen op verzoek van de regering van dat land, die zijn troepen voor een nieuw offensief van het Nationale Bevrijdingsfront van Tsjaad (Frolinat) gesteld ziet. Zaterdag hadden opstandelingen twee Franse militaire advi seurs gedood. De opstandelingen willen de militaire regering van Tsjaad omver werpen en worden hierbij gesteund door Libië. Pius XII en zijn joden j Bij de bespreking van Sam Wa- genaars boek „The Pope's Jews" onlangs in de krant j heeft de redactie verzuimd, i haar lezers er aan te herineren. dat Paulus VI enige jaren gele- f den persoonlijk een procedure tot zaligverklaring van paus I Pius XII heeft ingesteld. Als men weet, dat bij zo'n proces ook de zogenaamde „advocaat i van de duivel" aan het woord j komt, die tot taak heeft die i zaligverklaring te bestrijden, in dit geval dus zoveel mogelijk I ten nadele van Pius XII op te sporen, te verzamelen en aan te dragen, dan kan men begrij pen, dat Paulus VI, die als staatssecretaris van Pius XII deze beter dan wie ook naar waarde kon schatten, dat pro ces niet aanhangig zou hebben gemaakt, als hij niet overtuigd was van een gunstig resultaat, temeer omdat hij persoonlijk zó nauw daarbij betrokken is, dat ook zijn eigen goede naam in het geding komt. Als Wagenaar schrijft, dat noch Pius XII, noch diens staatssecretaris mgr. Montini (toen nog niet kardinaal, mijn- neer Wagenaar!) - de huidige paus Paulus VI - ook maar één vinger hebben uitgestoken (waarom zo onvoorzichtig en onwetenschappelijk radicaal, mijnheer Wagenaar?), toen de Duitsers hun jodenvervolging in Rome en Italië hielden, dan vergeet hij, dat een pauselijk staatssecretaris geen zelfstan dig beleid kan voeren, veel minder dan b.v. een diocesaan bisschop. Ik wil graag geloven, dat Wage naar eerlijk is in zijn veroorde ling van Pius XII, al acht ik hem daartoe niet bevoegd. Het kost mij veel meer moeite te geloven in de eerlijkheid van mgr. dr. A. C. Ramselaar. die in Rome voor de Kerk adviseur is in joodse aangelegenheden en die zich heeft laten verlei den tot het schrijven van een Ten Geleide van dit boek. Dit Ten Geleide lijkt mij tekenend, niet voor een „verziekte kerk organisatie" (waar Ramselaar over schrijft), maar voor de verziekte mentaliteit van som mige hoge kerkelijke functio narissen. Leidschendam, J. Maas AMSTERDAM Bos Kalis Westminster Group heeft vorig jaar de winst na belasting zien toenemen met 15 pet van 39,1 min tot 44,9 min. In september werd de winststijging over 1977 nog geschat op 10 pet. Voorgesteld wordt een dividend van 8 in contanten per aandeel van 10 plus 2,5 pet in belastingvrije agio-aandelen, of naar keuze 3 in contanten plus 5 pet in agio-aandelen, alsmede ook de genoemde 2,5 pet in aandelen. Over 1976 werd 7 in contanten plus 2,5 pet in agio-aandelen uitgekeerd. Bos Kalis is 1978 met een goed gevulde orderportefeuille begon nen. Vorig jaar steeg deze van 1830 min tot 2530 min, terwijl de stand eind januari 2850 was. Van de orderportefeuille had eind 1977 71 pet betrekking op werken buiten Nederland. Ook de in de orderportefeuille begrepen marge vertoont een verbete ring. Mede door het opleveren van enkele grote contracten in 1978 is de verwachting gerechtvaardigd dat zowel de omzet als het bruto exploitatiesaldo verder zal toenemen. Ook de huidige bezetting van de vloot stemt tot tevredenheid. Bos Kalis ziet de toekomst met vertrouwen tegemoet. UTRECHT De Stevin Groep heeft, overeenkomstig de eerder uitgesproken verwachtingen, over 1977 een winst behaald van 31,3 min tegen 21,6 min in 1976. Het bestuur stelt voor om over het van 26,2 min tot 38,4 min gestegen gewone aandelenkapitaal een ongewijzigd dividend van 5,50 per aandeel van 20 uit te keren. Houders van gewone aandelen kunnen in plaats van dit contante dividend een uitkering van 1,25 in aandelen uit de belastingvrije agiore- serve kiezen. Het dividend over 1976 kon naar keuze geheel in contanten worden opgenomen of voor 2 in contanten plus 1 in aandelen uit de agioreserve. De omzet steeg van 1,7 miljard in 1976 tot 1,8 miljard in 1977, waarvan* ruim 57 pet (1976: 55 pet) werd behaald in het buitenland. De orderportefeuille bedroeg eind 1977 2,2 miljard, aldus het bedrijf. De winstverwachtingen voor 1978 geven een iets hoger resultaat aan dan over 1977 is behaald. f het Centraal Missionair Beraad Religieuzen (CMBR) heeft I ook de commissie buitenland van de Nederlandse Missie- td bezwaar gemaakt tegen de beslissing van de minister D ontwikkelingssamenwerking om bepaalde voorlichting- ik fojekten van de Nationale Commissie Ontwikkelingssamen- 'ting (NCO) niet te subsidiëren en aan andere voorwaarden irbinden. een brief aan minister De Koning schrijft secretaris drs. M. Cuppen, dat na de kabinetswisseling de NMR een laring uitgaf, waarin de hoop werd uitgesproken, dat het ikkelingsbeleid van het vorig kabinet voortgezet zou wor- Dit kabinet heeft inderdaad meerdere malen gezegd dat |eid voort te zullen zetten, aldus de heer Cuppen, maar nu :nt de NMR tendensen te moeten waarnemen, die op een ere koers wijzen. NMR zegt niet uitdrukkelijk in zijn brief in te willen gaan de voorwaarden van politieke aard, die de regering stelt subsidiëring van bepaalde groepen, zoals de norm dat het Utenlands beleid geen schade mag lijden door overheidssteun I i aktiviteiten, die betrokken regeringen in het verkeerde Igat schieten. Ook wil men niet ingaan op de voorwaarden zijn gesteld aan de subsidiëring van aktiviteiten van Somo Osaci, namelijk dat deze alleen hun onderzoekwerk kunnen richten in samenwerking met en met goedkeuring van de Hltinationals. Wel juicht de NMR het toe, dat andere organisa- 5 op deze punten zijn ingegaan. commissie buitenland van de NMR is vooral verontrust >dat de beslissing van de minister de zgn. landencomités treft noemt met name de comités die zich bezighouden met rlichting over de situatie in Indonesië, Brazilië en op de ippijnen. Volgens de commissie zijn het juist deze landenco- ViSllés, die de stem zijn van de armsten in deze landen, die inddood zijn gemaakt. commissie buitenland vraagt de minister dit aspekt op te nen in de door velen gevraagde heroverweging van zijn ■luit alsook in zijn toekomstige beleid. ITJ Het bisdom Den Bosch gaat een functionaris aanstellen met als opdracht de levensbe schouwelijke aspecten te be vorderen in de gemeentelijke opvoedkundige en welzijns planning. Het bisdom volgt hiermee een advies van het diocesaan pastoraal centrum. De kerk zal meer betrokken moeten worden bij de opvang van werklozen en wao-ers. Dit zei Arie Hordijk, alge meen secretaris van het CNV deze week in Oostkapellc tij dens een conferentie over hu manisering van de arbeid, welke door de CNV-commis- sie voor vormingswerk in Zeeland was georganiseerd. „De kerk heeft zich vaak te ruggetrokken in veilige krin gen en heeft teveel aan de individuele gelovigen overge laten door hen het bos in te sturen. De kerken hebben de ethiek te veel versmald tot micro-ethiek. We moeten op passen dat wij van het evan gelie geen karikatuur maken. Want door die houding treedt een vervreemding op", zo zei Arie Hordijk. De kerk zal bij de opvang van onder anderen werklozen hulp nodig hebben van men sen uit die groepen. Vooral op plaatselijk niveau zal men de handen ineen moeten slaan om de nadelige gevolgen van de werkloosheid zo goed mo gelijk op te vangen. Prof. dr. H. J. van Zuthem, hoogleraar sociologie aan de technische hogeschool in En schede ging tijdens dit con gres uitgebreid in op de hu manisering van de arbeid. Er is bij de werknemer een toe nemend verlangen naar ont plooiing en meer verantwoor delijkheid in zijn werk. Maar door de vergroting van de automatisering van bedrijven worden de mogelijkheden steeds kleiner. In het bedrijf sleven gaat de verantwoorde lijkheid van de werknemer op dit moment niet verder dan de taak die hij vervult. Als hij ook verantwoordelijkheid gaat dragen voor het produkt dat hij helpt maken dan heeft hij echter ook recht op een stuk medezeggenschap, aldus prof. Van Zuthem. PAISLEY: De Democratische Unionistenpartij van de fundamentalisti sche Ierse predikant Ian Paisley wil verhinderen, dat de Britse televisiemaatschappij BBC op 23 april in Carrickfergus bij Belfast opnamen maakt van de nationale voorronde voor de wedstrijd „Spel zonder grenzen". Het spel is in strijd met het gebod van de zondagsheiliging, zo meent dominee Paisley. Om dezelfde reden heeft de door deze partij beheerste gemeen teraad van Craigavon het houden van de wedstrijd verboden. De partij heeft voor komende zondag demonstraties aangekon digd bij het sportpark van Carrickfergus, waar de wedstrijd gespeeld wordt en opgenomen door de BBC onder de titel „It's a knockout". De plaatsvervangende burgemeester, Ken McFaul, eveneens van de partij van Paisley, wordt gesteund door sympathisanten uit Londonderry, Dungannon en Ballymena. Sinds enkele maanden zijn in Ballymena alle openbare zwemba den en andere sportgelegenheden op zondag gesloten. De Raad van Kerken in Tilburg-Goirle heeft zich naar aanlei ding van de Vredesweek 1977 (Help de kernwapens de wereld uit, om te beginnen uit Nederland) in een brief gericht tot de landelijke Raad van Kerken. De Tüburgse raad vraagt zich af hoe de plaatselijke raden betrokken kunnen worden in de problematiek van de ontwapening en hoe zij daarin een blijvend aandeel kunnen hebben. De raad is zelf al tot de conclusie gekomen, dat de bewapenings wedloop steeds meer onttrokken wordt aan de inbreng en invloed van de „gewone man". Voorts, dat de burger van elk land zijn stem in deze zaak moet laten horen: de aktie stop de neutronenbom is daar een goed voorbeeld van, zo meent de raad. De raad vindt het bovendien een opdracht van christenen in oost en west om elkaar op te zoeken en met elkaar te praten over „de verschrikkelijke spiraal van bewapening." Zulke gesprekken' moeten er niet op gericht zijn elkaar te overtuigen van de eigen voortreffelijkheid en zij hebben slechts zin als ze plaatsvinden zonder angst voor elkaar en met als gezamenlijke basis het evangelie, aldus de brief van de Tilburg- se Raad van Kerken. „Kruisigingen en spotmissen worden in ons land gebruikt om andersdenkenden te mar telen en te kwellen," aldus het getuigenis van twee uit Equa toriaal Guinee gevluchte poli tieke gevangenen. Het bericht van de beide mannen, die on-1 bekend willen blijven, is in Londen door Amnesty Inter national openbaar gemaakt. De regering van president Francisco Macias Nguema voert een antikerkelijke poli tiek, die zich uit in de folter methodes, die op gevangenen worden toegepast, aldus de berichten. Zo zouden twee mannen gedwongen zijn de kruisiging van Christus na te spelen, waarna ze zelf werden gekruisigd. Hun medegevan genen werden gedwongen on- der de kruizen aan de ster venden een spotmis op te dra gen. Het schrikbewind van president-voor-het-leven Ma cias is slechts te ontvluchten Kruisigingen en spotmissen als folter methoden door het kerkhof, aldus de gevluchte mannen. Alle kerkelijke bewegingen zijn verboden, bisschoppen en geestelijken zijn gearresteerd, vermoord of uitgewezen en kerken zijn omgebouwd tot kazernes. Amnesty Internatio nal schat dat sinds Macias zich in 1972 liet uitroepen tot president-voor-het-leven onge veer een kwart van de 400.000 inwoners van Equatoriaal Guinee is gevlucht. Er komt nauwelijks informatie uit het land, journalisten worden niet toegelaten. Onderwegdienst en bij Zwijndrecht In de komende zomermaan den zullen elke zondag weer korte, interkerkelijke dienst en worden gehouden voor mensen, die onderweg zijn. Gebleken is, dat er steeds veel belangstelling bestaat voor deze diensten. Op zondag 7 mei des morgens om 10 uur wordt met de diensten een begin gemaakt. Ze worden ge houden in het Kleine Pieter mankerkje bij Zwijndrecht, gelegen aan de drukste rijks weg van Nederland, rijksweg 16 van Rotterdam naar Dord recht. Met borden wordt dui delijk de richting naar het kerkje aangegeven. Iedereen is hartelijk welkom in deze diensten, hoewel zij in de eer ste plaats zijn bedoeld voor die automobilisten, en andere weggebruikers, die op zon dagmorgen te vroeg van huis zijn gegaan om in hun eigen woonplaats de kerkdiensten te bezoeken. De bijeenkom sten duren ongeveer twintig minuten. De liturgie is een voudig: een toespraak van on geveer 7 minuten van een do minee of r.k. priester, het zin gen van enkele liederen en de schriftlezingen. Na de dienst is er gelegenheid met elkaar een kop koffie te drinken. Gezien de grote be langstelling worden er in de maanden juni, juli en augus tus twee korte diensten ge houden om 9 uur en 9.45 uur. Vanaf de eerste zondag in september wordt er weer één dienst gehouden, aanvang 10 uur. De laatste dienst is op zondag 24 september. Een werkgroep van vertegen woordigers van een aantal plaatselijke kerken bereidt ie dere zondag deze diensten voor.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 11