deconstructie kruispunt dreigt te stagneren Schuld Mallegat niet zo groot als men denkt" ewoners Leiderdorpse koningstraat hebben i)uik vol van Vleescentrum POLITIE TREEDT NAUWELIJKS OP" [ENINGSVERSCHIL NOORDWIJK EN PROVINCIE Winkelierster verovert buit van juwelendieven RGANISATOREN HALEN fGELUCHT iDEM "jüorso-hyacinten liet op I j d in bloei ri Weer geldboetes voor Katwijkse vissers GlO LEIDSE COURANT DONDERDAG 20 APRIL 1978 PAGINA 5 NOORDWIJK Dank zij het kordate optreden van een Noordwijkse winkelierster (28) heeft de recherche twee van de drie Hagenaars kun nen aanhouden, die er van verdacht worden een doos met witgouden ringen te hebben gesto len uit de kunstboetiek „Artistique" aan de Hoofdstraat. De beide mannen (27) en een vrouw (26) hadden een bezoek gebracht aan de boetiek, zich voordoende als klanten, maar vertrokken weer zonder iets te hebben gekocht. Een verkoop ster ontdekte toen, dat de deur van de etalage openstond en dat daaruit een doos met acht tien ringen, bezet met briljan ten. was verdwenen. Toen de winkelierster dit hoorde, rende zij naar buiten, de Bomstraat Het trio zag haar komen en verdween ijlings in een doodlo pend slop. achtervolgd door de winkelierster, die luidkeels haar eigendommen terug eiste. Daarop gooide een van de mannen de doos met ringen ter waarde van ongeveer 11.000,- op de grond, waarna het drie tal zich uit de voeten maakte. De mannen en de vrouw reden weg in een op het Jan Kroons- plein geparkeerde auto. Een voorbijganger, die van een en ander getuige was, noteerde echter het kenteken dat bleek te zijn afgegeven aan een Tunesiër. Na veel speur werk kwamen de recher cheurs er achter, dat de wagen reeds tot in de zevende hand was door verkocht. Tenslotte kwam men echter toch op het spoor van de da ders. Een van de man nen is nog voortvluchtig. IDERDORP Bewoners van 2 Koningstraat in Leiderdorp iben hun ongenoegen geuit ]r de hinder die zij ondervin- i van het daar aanwezige [escentrum. Al enkele maan- l geleden hebben zij een brief handtekeneningen naar de keente gestuurd waarin zij gen maatregelen te nemen te- dit bedrijf. De bewoners ver en de politie laks op te treden verkeersovertredingen van de htauto's die op de trottoirs n en lossen. Hierdoor zijn de oners gedwongen over de rij- te lopen, daar de auto's de le stoep in beslag nemen. Be- |ve dit parkeerprobleem komt ook herhaaldelijk voor dat ;e vrachtauto's het eenrich- sverkeer in de straat negeren. In het slagersbedrijf Vleescentrum wordt ondermeer worst gerookt. De daarbij vrij komende rook komt uit een pijp achter het gebouw. Ook hierover hebben verschillen de bewoners geklaagd. Bij windstilte hangt er soms een rokerige mist in de tuinen van de huizen naast het Vleescentrum en in die woningen hangt op die dagen een worst- lucht. Volgens de bewoners moet de schoorsteen officieel drie meter hoog wor den, maar die is onlangs slechts met ander halve meter verhoogd. De bewoners noe men het Vleescentrum dan ook geen win kel meer maar een fabriek. „Wij hebben op die hoek altijd al een slager gehad en daar waren nooit klachten over. Voor mij hoeft die zaak niet weg, als ze zich maar eens wat socialer opstelde. De overlast die wij er nu van hebben is al een stuk minder als toen die zaak zich hier pas vestigde. Dat moet ik wel toege ven. Maar het blijft soms hinderlijk", zegt mevrouw Geerlings die schuin tegenover het Vleescentrum woont. „Je houd je hart vast als er kinderen in de buurt spelen en zo'n vrachtauto heeft de stoep weer eens geblokkeerd, ze willen erlangs, dat kan dan niet door die auto en rennen dan maar zo de weg op. En de politie schijnt maar niks te willen doen, want het blijft gewoon zo", aldus mevrouw Geerlings. „Tegenover de slagerij wonen twee oudere mensen van tegen de tachtig jaar. Zij kunnen 's middags niet even een dutje doen omdat er voortdurend vrachtauto's af en aan rijden, die als zij gaan lossen de hele tijd hun autoradio keihard laten spe len. Deze oude mensen kunnen van de herrie gewoon niet slapen". „Er staat ook steeds een container op de straat met afval. Alles gaat geloof ik wel keurig in plastic zakken om de stank zoveel mogelijk te beperken en ook wordt iedere dag de stoep schoon gemaakt, maar de honden en katten komen er toch wel op af. En d^t is aan wat zij achter laten duidelijk te merken", aldus een van de bewoners. De heer Zandbergen, eigenaar van het Vleescentrum, noemt de klachten gezocht. „Wij ziin er niet op uit om iemand dwars De vrachtauto's blokkeren het trottoir net alle vervelen-ós gevolgen van dien te zitten. De zaak loopt gewoon enorm goed. Voor wat wij op donderdag en vrij dag verkopen is de rest van de week nodig om het klaar te maken. Wij verkopen goed vlees tegen lage prijzen. Dat is het succes. Daar er geen slachthuis bij de slagerij is moet al het vlees worden aangevoerd. Dat geeft natuurlijk wat af- en aanvoer van vrachtauto's en dat kan wel eens proble men geven in zo'n nauwe straat als de Koningstraat. Ik heb me dan ook inge schreven voor het nieuwe winkelcentrum in Winkelhof. Daar zou ik graag naar verhuizen", aldus de heer Zandbergen. „Wat de klachten over die rookpijp betreft, denk ik dat dit hooguit bij zeer bijzondere weersomstandigheden last zal opleveren. Bij windstilte kan ik mij indenken dat de rook neerslaat, maar dan nog blijft het een feit dat die rook niet schadelijk is. Een heel stuk minder tenminste dan de rook die uit de schoorstenen komt van mensen met een open haard, zegt de heer Zandber gen. De Leiderdorpse politie is ook op de hoog te van de problemen in de Koningstraat en zegt geregeld op te treden. „Wij kunnen echter ook niet de hele dag die straat in de gaten houden. Leiderdorp is tenslotte wel wat groter dan de Koningstraat al leen", aldus een woordvoerder bij de poli- IE Corso-ontwerper Kees van Driel en organisator Piet lans kunnen opgelucht ademhalen. Het ziet er naar uit dat nodigde duizenden hyacinten alsnog op tijd in bloei zijn. |age (grond)temperaturen van vorige week en het begin van week leken er de oorzaak van te worden dat het 31e lencorso van de Bollenstreek, verstoken zou blijven van rakteristieke hyacintenbloem. In noodgevallen kon altijd 'eken worden naar het verven van andere opgestoken tsoorten. niet alle bloemen zijn binnen, maar het ziet er naar uit uit de problemen zijn", zo stelde gisteravond de heer en burg van het corso-comité. „We gebruiken in vergelijking voorgaande jaren wel wat meer narcissen en ook hebben kaf an dit corso wat meer werk omdat de hyacinten kleiner lus wat moeilijker op te steken zijn. Verder zijn de kleuren en daar wat anders dan op het ontwerp van de heer Van )1 staat aangegeven omdat bepaalde kleuren bloemen moeilijk i. io rijgen zijn." is hei|e Lissese Hobaho-hallen heerste gisteravond al een gezellige a' lijvigheid. Leerlingen van de Biologische School uit Heerlen Dnnen toen met het opsteken van de praalwagens. Ook was behoorlijk aantal vrijwilligers op komen dagen, terwijl daag veel scholieren uit de regio aan de slag gingen, ifwachting van de corso-zaterdag bestaat de mogelijkheid om vordèo praalwagens en 23 luxe wagens vanavond en morgen te Ichtigen. Tegelijkertijd vindt in de Hobaho-hallen het corso- ^ccrijt van de Lions-club plaats. De toegangsprijs tot de expositie raagt 4 gulden. De opbrengst komt ten goede aan gehandicap- tn de Bollenstreek. De'heren Van Driel en Goemans bij een van de wagens. 'RDWIJK De reconstructie van het kruis- »t Beeklaan-Herenweg gaat met inbegrip van de l,s y keerslichteninstallatie 622.000,- kosten. Ge- in dck de vorderingen bij de aanleg van de nieuwe ^"Hvinciale weg nr. 1 en van de verbindingsweg 'rr de Beeklaan is spoed geboden bij deze recon- )llccfctie' maar door verschil van mening tussen de LsloU provincie en de gemeente dreigt de uitvoering te stagneren. Er is inmiddels een plan ontwikkeld met een wat ruimere opzet van het bestaande gedeelte van de nieuw te vormen kruising, onder meer door verbre ding van de verkeersgeleiders en het projecteren van voorsorteervakken. Om dit te kunnen realise ren moet echter een strook grond worden aange kocht. De onderhandlingen daarover zijn reeds begonnen. Verder bestaan bij de provincie nog twijfels over de noodzaak de nieuwe kruising te voorzien van een verkeerslichtinstallatie. De ge meente daarentegen acht een dergelijke installatie daar onontbeerlijk. Het grootste probleem vormt het verkeer met fietsen en brommers. B. en W. willen het bestaande fietspad (westzijde) vanaf de Herenweg tot de Voorstraat enigszins verbreden en openstellen voor verkeer in beide richtingen. Al het fietsverkeer van en naar de beide dorpskernen, hetzij via de Beeklaan, hetzij via de Voorstraat, wordt daarmede onder de beveiliging van de ver keerslichtinstallatie gebracht. Een gedeelte van het bestaande fietspad aan de oostzijde van de Heren weg (van de kruising tot de Voorstraat) kan dan komen te vervallen. Ter hoogte van de Voorstraat komt dan een oversteekplaats voor het fietsverkeer in de richting van de Gooweg. Deze oversteek is onbeschermd, maar B. en W. vinden dat niet zo'n bezwaar, omda* het autoverkeer regelmatig door de automatische verkeersregeling op het kruispunt wordt onderbroken oninklijke }derscheiding IJK/DEN HAAG - Hel ijkse schoolhoofd J. F. H. uw heeft gisteravond uit len van de Belgische cultu- attaché, de onderscheiding ridder in de orde van Leo- jl II van België, ontvangen, jheer De Zeeuw heeft zich pnder verdienstelijk ge- ikt voor het ISOK (Interna- Studentenverbhjven- anisatie Katwijk). Het K is een uitwisselingspro- ima voor scholieren en' enten tooi IES twegovergang oorhout afgesloten ORHOUT Het komende ïkend zal de spoorwegover- tussen Herenstraat en Ja- van Beierenweg worden esloten voor alle verkeer, gebeurt van zaterdag op dag tussen 23.00 en 7.00 uur van zondag op maandag urende dezelfde tijden. In twee nachten wordt per ht een rail uitgelicht en ver gen. Dit karwei was eerder ïgekondigd in de eerste helft februari maar moest toen iwege de onverwacht inge- len vorst tot nader datum rden uitgesteld. Voorhout tijdens de afsluiting van e toegangsweg, worden be kt via Noordwijk en het KATWUKSE JEUGDWERKER TEJO JANSSENS: Tejo Janssens KATWUK De onlangs bij 't Malie- gat ontslagen beroepskracht Tejo Jans sens heeft een brief geschreven aan B en W en de plaatselijke sociaal-culture le instellingen. Reden hiervoor is de volgens hem verkeerde meningsvor ming over het jongerencentrum en zijn ontslag, dat ontstaan is door publica ties. Tejo Janssens: „Ik vind dat het Mallegat moet blijven, en door die arti kelen wordt het Gat schade berokkend. Met mijn brief wil ik het een en ander rechtzetten". Zoals bekend heeft Janssens onlangs het bestuur van het jongerencentrum verzocht hem ontslag te geven. In zijn brief stelt hij: „De redenen hiervoor zijn even simpel als duidelijk. De vraag naar meer ontspanning (disko, groepen) werd steeds groter ondermeer door verjon ging en doorstroming van de bezoekers. Bovendien was de subsidie dit jaar 6000,- lager dan vorig jaar. De beno digde inkomsten zijn alleen door een hogere baromzet binnen te halen. Ver hoging van baromzet, groter aanbod van wat ik dan altijd passieve konsump- tieve activiteit noem. en vermindering van vormingsactiviteiten zijn allen za ken die zo ongeveer haaks staan op datgenè wat ik meen te moeten doen in mijn werksituatie". Volgens Jansens is er gewoon sprake van een zakelijk meningsverschil en zeker niet van een wederzijdse verkettering. Controle Over de vermeende financiële wanorde zegt Janssens in zijn brief: „Het is inderdaad waar dat door mijn tijdelijke afwezigheid, de laatste maanden dv kontrole op uitgaven en inkomsten niet voldoende is geweest. Naar aanleiding hiervan heb ik dan ook onlangs de financiële verantwoording over het cen trum overgedragen. Na een aantal ge sprekken met betrokkenen is echter be sloten dat ik weer de volledige financië le verantwoording op me neem (kas, giro, subsidies) en ook de werkzaamhe den verricht net zo lang, tot er een nieuwe betaalde kracht is, zonodig ook nog na mijn feitelijk uitdiensttreding" De financiële situatie blijkt echter door geheel andere redenen zwak te zijn. Er is een konstant gebrek aan liquide mid delen, waardoor vanzelfsprekend schul den ontstaan. Het jongerencentrum heeft nog 4000,- subsidie tegoed over 1976 en 1977, terwijl de uitgaven al gedaan zijn. De belangrijkste reden van het geldgebrek is echter gelegen m het feit dat in interimkrachten die in het centrum werken elke maand salaris ont vangen, terwijl de subsidies voor deze salarissen pas maanden later ontvangen worden, hierdoor heeft het Mallegat reeds 9000,- moeten voorschieten. To taal heeft het centrum dus nog 13000,- tegoed, zodat de „echte" schuld beperkt blijft tot ongeveer 3000,-. Men ver wacht deze schuld te kunnen aflossen door tijdens de vakanties langer open te blijven. Tejo Janssens tenslotte over zijn ont slag: „Er zijn meningsverschillen en in zo'n geval moet je niet zielig doen maar gewoon opstappen zodat er een andere beroepskracht kan komen die wel goed kan funktioneren" jaren 1976 en 1977. De meeste vissers werden veroordeeld conform de standaardmaatstaf na- melijk vijfduizend gul den boete waarvan de helft voorwaardelijk met proeftijd van 2 jaar, dit meer als waarschu wing tegen verdere overtredingen van de re geling. DEN HAAG/KATWIJK Twaalf vissers van wie de meesten woon achtig in Katwijk, heb ben zich voor de Haagse politierechter voor eco nomische zaken moeten verantwoorden wegens overtreding van de Vis- serijwet. Het betrof overtreding van de rege lingen inzake de vangst- contingenteringen in de Ook nu wees de officier van justtie, mr. J. A. J. van der Bruggen er op. dat in de toekomst aanzienlijk zwaardere straffen geëist zullen worden met mogelijk inbeslagname en verbeurdverklaring van vangst en vaartuig. Een Scheveningse visser werd veroor deeld tot vierduizend gulden boete waarvan de helft voorwaarde lijk en nog vijfduizend gulden voorwaardelijke boete met proef tijd van 2 jaar wegens een tweemaal gepleegde overtreding. Zijn verdediger zétte uiteen, dat voor deze verdachte het geldende contingent zeer onvoordelig was, omdat in het basisjaar 1974 zijn schip veel motorstoring heeft gehad en daardoor lange tijd uit de vaart was. De politierechter wees er evenwel op dut een dergelijk beroep door de hogere instanties reeds ongeldig is verklaard. Alle verdachten voorzover zij ter zitting waren ver schenen betoogden dat zij wel verplicht waren om de contingen- tering te overtreden, omdat zij anders met aan hun verplichtin gen konden voldoeh. Ook de banken kennen geen pardon bij het doen van afbetalingen zodat gevaar van faillissement ont- stond en bovendien werkloosheid voor de vissers

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5