V, ™uslag INKOMENS TOT ƒ40.000,- GAAN ER NIET OP ACHTERUIT VAD-regeling kabinet- Van Agt stukken beter Verdovend middel gestolen Inbrekers rammen garage Van Beveren RIJVERS ABSENT Maandag 17 april 1978,68e jaargang no. 21019 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Lei^ 'rt Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas Chef-redacteur: Wim Buijteweg. 45c dvertenties (excl. BTW) 0,48 per mm. Telefoontjes 4,37 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) en jonnementen: kwartaal 41,75; jaar 155,50; losse nummers: 55 cent. Rode Pimpernel „Terugkeer van de Rode Pim pernel" speelfilm uit 1938 op Ned. I om 19.20 uur. Ned. II om 20.27 uur laatste aflevering van „Het verbond van de haat", om 21.17 uur „Hij en zij" en om 22.12 uur Brand punt met dr. J. Zijlstra. Zonnige perioden Zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog. Zwakke tot matige wind. Maximum- temp. 9 graden. Morgen zon: 6.38 - 20.42. Maan: 16.30 - 4.35. Scheveningen hoogwater: 12.42; laagwater 7.53, 20.52. ctie' (Van onze correspondent) OME Italië heeft een ram pen weekeinde ihter de rug. Het leven van oud-premier Aldo uro, die gisteren een maand geleden werd rds.litvoerd door een Rode Brigade, hangt aan een lere j<jen draad, nu de ontvoerders hebben bekend Dlo- maakt dat hun gevangene schuldig is en ter ood is veroordeeld. President Leone van Italië >eft de ontvoerders gisteren laten weten dat n terechtstelling van Moro niets zal opleveren, veroordeeld worden door het hele Ita- «nse volk en dat ze volledig geïsoleerd zijn. en tweede ramp betreft een treinbotsing, zater- ig, bij Bologna, die aan vijftig mensen het ren kostte en meer dan honderd gewonden ileverde. De derde ramp werd gevormd door ikele krachtige aardschokken in het zuiden en op Sicilië, als gevolg waarvan vier mensen in de paniek, o.a. door hartaanvallen om het leven kwamen. President Leone van Italië heeft gisteren een beroep gedaan op de Rode Brigades om Aldo Moro vrij te laten, omdat zij met hun actie niets zullen bereiken. Ook de Italiaanse christen-de mocratische partij, die alles wil doen om Moro vrij te krijgen, is niet bereid het op een akkoord je te gooien en met de ontvoerders. Ook de andere partijen in Italië zijn bijeen geweest om hun houding tegenover de ontvoerders nader te bepalen. De Rode Brigades zouden steeds meer aan populariteit inboeten. Het aantal gewelddaden is teruggelopen na de ontvoering van Moro, waaruit geconcludeerd wordt dat de Rode Bri gades er niet in geslaagd zijn de burgeroorlog te ontketenen waartoe zij hadden opgeroepen. Uit niets is gisteren gebleken dat het doodvonnis van Moro inmiddels ook ten uitvoer is gebracht. Wel is de politie opgevallen dat de Rode Briga des in hun communiqué over de terdoodveroor deling van Moro dit keer geen foto of een door Moro eigenhandig geschreven boodschap heb ben opgenomen, zoals bij vorige boodschappen het geval was. Zaterdagmiddag werd de stad Bologna opge schrikt door een treinbotsing tijdens een zware regenval die vlak voor een spoorbrug een aard verschuiving had veroorzaakt. De expresstrein „Pijl van de Lagune", die Venetië verbindt met Rome, boorde zich met een snelheid van ruim 100 km per uur in de ontspoorde wagons van de trein Lecce-Milaan. Deze trein was omgeleid, omdat op de gebruikelijke route een brug was beschadigd. Vier van de acht wagons van de expresstrein stortten twintig meter omlaag. De spoorlijn loopt ter plaatse langs een autostrada, waardoor hulp snel ter plaatse kon zijn. Toch duurde het tot zondagmiddag voor alle slachtof fers geborgen konden worden. Een arts in de trein kon verscheidene levens redden door met servetten uit de restauratiewagon noodverban den aan te leggen. Het elftal van de eerste divisieclub Verona heeft de ramp overleefd. Het gezelschap had zich vlak voor de ramp naar de reauratiewagon begeven, die bij de botsing in- takt bleef. Op het traject bij Bologna zijn vaak reparaties nodig vanwege aardverschuivingen. Er is bij de overheid aangedrongen op afdoende maatrege len tegen de grondverschuivingen, die regelma tig wegen en spoorwegen blokkeren. Een overzicht van de ravage na de ramp bij Bologna. Verscheidene wagons van de ex presstrein Venetiè-Ro- me liggen onder aan de dijk In de Siciliaanse hoofd stad Palermo hebben veel mensen bij een kampvuurtje buiten de nacht doorgebracht uit angst voor nieuwe aardschokken. De ma teriële schade is be perkt gebleven. Behal ve vier doden als ge volg van de ontstane paniek, raakten nogal wat bejaarden gewond, toen zij snel hun hui zen uit probeerden te komen of omdat zij on der de voet werden ge lopen. 1NVERKEER n.K rader en twee oons omgekomen IARDENBERG (ANP) - Een trkeersongeval in Harden- -jrg heeft gistermiddag het le- en gekost van de 37-jarige eer A. J. Fokkert uit Vrooms- B.V k>P en zijn zoons Berend (12) Johan (9). et drietal reed in een perso- enwagen die door de heer ókkert werd bestuurd. Vol- 1 n ens de politie is het ongeluk ■ebeurd doordat hij geen voor- ing verleende aan een andere ersonenwagen. In de auto taarin de vader en zijn twee oons zijn omgekomen reed zjj(1bok de moeder van het gezin „gP lee. Zij liep slechts lichte ver ondingen op. Ijsblok uit heldere hemel q| CAMBRAI (DPA) Een blok ijs van 20 kilo is zater dag uit een heldere hemel naar beneden gekomen in het Franse Cambrai. Het blok miste op enkele me ters na een groep spelende —jkinderen. »Jk Geleerden staan voor een raadsel, want hagelstenen hebben meestal niet een dergelijke omvang en het ijs dat zich op vliegtuig vleugels vormt, is ook niet zo omvangrijk. In dezelfde omgeving kwam begin maart ook een ijsblok van 25 kilo naar beneden. Ook toen was de lucht helder. 3-jarige ijdt auto otal loss e 9 /an een onzer verslaggevers) 0ES Een 13-jarige scholier it Bergen op Zoom heeft za- trdagavond na een achtervol- ing door de politie de auto an zijn vader total loss gere- itul m. •e jongen had na een schóól- nestje met een 16-jarig vriend- de auto van zijn vader even leend. In Goes ontdekte het eetal dat het werd gevolgd 'oor een politieauto. De 13-jari- chauffeur probeerde zijn itervolgers van zich af te chudden. Op volle snelheid mm aak te hij op een gegeven mo ment op een viaduct een licht st, schoot zestig meter ver hop tegen de brugleuning en Wam op het talud vap het fladuct tot stilstand. De 13-jari- 'e liep slechts een beschadigde leus op, zijn vriendje moest liet een gebroken arm in het ziekenhuis te Goes achterblij- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het kabinet is van plan de Tweede Kamer deze week voor te stellen om, overeenkomstig het door het kabinet-Den Uyl ingediende wetsontwerp, de kinderaftrek af te schaffen en te ver vangen door een voor alle inkomens gelijk bedrag per kind. Een belangrijk verschilpunt tussen het oor spronkelijke plan en het vrijdag door het kabinet-Van Agt aanvaarde is echter dat het "draaipunt" niet komt te liggen bij inkomens van rond de 25.000 per jaar, maar bij inkomens van ongeveer 40.000 per jaar. Inkomens boven de 40.000 zul len er door de nieuwe regeling op achter uitgaan, die eronder niet. Ht is de bedoeling dat de nieuwe regeling in drie fasen wordt ingevoerd, de eerste per 1 oktober a.s. Dan zal, als de Kamers ermee akkoord gaan, de kinderaftrek wor den afgeschaft en de nieuwe kinderbijslag- regeling gaan gelden, zoals hierboven aan gegeven In de tweede fase zal de dubbele en drie voudige kinderbijslag voor 16- en 17-jari- gen worden afgeschaft en in de derde fase zullen de rechten van werknemers en zelf standigen terzake van de kinder bijslag worden gelijk getrokken. Zoals bekend hebben zelfstandigen op dit ogenblik pas recht op kinderbijslag vanaf het derde kind terwijl werknemers ook kinderbijslag krijgen voor het eerste en tweede kind; deze (huidige) regeling wordt in de kring van zelfstandigen als onrechtvaardig be schouwd. Wat betreft de tweede fase kan nog opge merkt worden dat het kabinet-Van Agt nog wel denkt aan meervoudige kinderbijsla gen voor (studerende) kinderen van 18 tot 27 jaar, maar dat zal gelden tot een nieuwe studiefinancieringsregeling rond is. ADVERTENTIE VOLGENS MINISTER ALBEDA (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Het kabinet-Van Agt zal met een' betere regeling van de vennogensaanwasdeling (VAD) uit de bus komen dan het oorspronkelij ke ontwerp van het kabinet-Den Uyl. Volgens minister Albeda van Sociale Zaken, die dit zaterdag op het congres van de Unie BLHP (beambten, leidinggevend en hoger personeel) voorspelde, was de regeling die het kabinet- Den Uyl in petto had, allesbehalve een ideale overwinstdelingsregeling. Het ontwerp van Den Uyl leunde meer op de aardgasopbrengsten dan op de overwinsten, ter wijl een aantal bedrijven met onverwinsten buiten schot bleef, aldus Albeda. Het kabinet is volgens Albeda momenteel rond met het wetsvoorstel waarin de VAD-uitkerin- gen aan individuele werknemers wordt vastge steld; de laatste hand wordt gelegd aan de regeling voor het collectieve deel van de VAD. Minister Albeda maakte zaterdag nog eens dui delijk dat hij de VAD een goede zaak vindt. Hij vond het onjuist de arbeidsvoorwaarden in de zwakke bedrijven te laten voor wat ze zijn en dan tegelijkertijd in de sterke bedrijven eruit te halen wat erin zit. Het VAD-idee van het kabinet-Van Agt gaat er vanuit, dat loonmati ging ten behoeve van de zwakke ondernemingen niet mag leiden tot overwinsten bij sterke be drijven maar aan de werknemers ten goede moet komen. Minister Albeda sprak tegen dat er onenigheid in het kabinet zou zijn over de VAD. Dat de regeling toch vrij lang op zich laat wachten komt doordat het een zeer ingewikkelde zaak is, „een moeilijk te kraken noot". In dit verband wees de minister erop, dat zeven Westeuropese landen hun tanden op die noot hebben stukgebe ten en de moet maar hebben opgegeven. Bestuurder Bode van de FNV wist zaterdag voor de VARA-radio reeds te melden dat de VAD-regeling van het kabinet-Van Agt niets te maken heeft met de VAD zoals de vakbeweging die ziet. Als er geen aanvaardbare wettelijke regeling van de VAD ut de bus komt, zal de vakbeweging proberen via de cao-onderhande lingen haar zin te krijgen. Geboortedag Elvis is nationale feestdag" WASHINGTON (UPI) - Drie- honderd fans van wijlen Elvis Presley hebben zaterdag in Washington aan president Car ter en het Congres gevraagd de. geboortedag van wijlen Elvis Presley uit te roepen tot „natio nale feestdag" Op een spandoek werd zonder meer vastgesteld: „God blessed America, he gave us Elvis -> God zegende Amerika en gaf ons Elvis." LEIDEN Uit het GG GD-gebouw aan de Roodenburger- straat zijn in de nacht van zaterdag op zondag druppels van het verdovend middel methadon ontvreemd. Tevens werd er uit een koelkast een hoeveelheid buisjes met vaccins gehaald, die op de grond werden stukgegooid. Er is voor enige duizenden guldens schade aangericht. De portier van het GG en GD—gebouw ontdekte de inbraak, maar kwam te laat omp de inbrekers op heterdaad te betrappen. Dure stunt AMSTERDAM Een nog onbekende inbreker heeft zaterdagnacht in Amsterdam tevergeefs geprobeerd om via een stunt in het bexit te ko men van een splinter nieuwe en peperdure Porsche. Via een dakluik was hij een Porsche-showroom binnengedrongen. Daar startte hij de sportwagen en reed dwars door de etalageruit de straat op. Hij kwam echter niet ver. Na dertig meter ramde de wagen een lichtmast. De wagen is total-loss en de dader wist te ontkomen. Echte Punk (Van een onzer verslaggevers) APELDOORN Echte punk is je eigen auto die je net gekocht hebt, helemaal in el kaar trappen. Dat bleek alt hans de mening van een drie tal jongens die gisteren die opvatting in realiteit omzetten en hun Renaul 6 aftuigden. Toen de politie de knapen, in de leeftijd variërend van 18 tot 20 jaar, en allen uit Apeldoorn, aan de tand voelde wat zij uitvoerden, antwoordde het drietal eenstemmig: „Punk me neer". De auto werd voor de zekerheid toch maar naar het bureau gebracht. Veel is er niet meer van over. Het voertuig zit vol deuken en alle ruiten zijn eruit KATWIJK De Katwijkse po litie heeft gisternacht om kwart voor één een 22-jarige Katwij- ker aangehouden die op heter daad werd betrapt bij een in braak in een schilderswinkel in de Van Houtenstraat De poli tie ontdekte dat de ruit van de toegangsdeur van de winkel was gebroken en stelde een nader onderzoek in. In de win kel troffen zij toen de 22-jarige Katwijker aan die voor 75 gul den uit de kas had ontvreemd. Hij werd overgebracht naar het politieburo waar proces verbaal tegen hem werd opge maakt. SASSENHEIM Een 17-jarige jongeman uit Noordwijkerhout is gistermiddag tijdens een ver keerde inhaalmanoeuvre van een automobilist nabij de Rijksstraatweg en de Eu ver te Sassenheim in een sloot be land. De automobilist, een 60- jarige Rotterdammer, had een voorrangsfout gemaakt, waar op hij de bromfietser van de weg drukte. De jongeman is met een heupkwetsuur in het Academisch Ziekenhuis van Leiden behandeld. ZEIST De toe komst van het be taald voetbal hangt af van de soepelheid waar mee de externe geldgevers CRM, Stichting Nationale Sport- totalisator en Ver eniging van Nederlandse Gemeenten zullen reageren op de buitengewone vergadering die het betaald voetbal zaterdag in Zeist hield. Er moest worden beslist over wel of niet accepteren van het definitieve rapport „Gezonder Betaald Voetbal". In zijn geheel. De vergadering kon hieraan niet voldoen omdat zij het niet eens was met een aantal voorwaarden. Aan het eind van de vergadering werd namens twaalf verenigin gen een met algemene stemmen aanvaarde motie inge diend. waarin drie (hoofd)punten waren opgenomen: het aantal contractspelers moet op hoger dan twintig worden gesteld; een uitgebreid marketing-onderzoek instellen om de speeldag op zaterdag of zondag te bepalen; aanpassing van het financieringssysteem dat „niet goed is". Enige andere voorwaarden o.a. driejarige contracten voor trainers werden eveneens afgewezen maar niet in de motie verwerkt. Indien voor het verstrekken van overheidssubsidie wordt vastgehouden aan de oorspronkelijke opzet het rapport in zijn geheel aanvaarden of niet en dan ook geen subsidie gaat het betaald voetbal een uiterst sombere tijd tegemoet. Omdat tennis een zomersport is en de leiding van de bond aanneemt dat het half april zodanig weer is dat buiten kan worden getennist, is het afgelopen weekeinde de competitie begonnen. In het zuiden lag echter een flinke laag sneeuw wat voor deze tennisenthousiasten, die toch ook aan hun competitie moesten beginnen, aanleiding was om de lange latten onder te binden en zich zo naar de baan te begeven. Als de sneeuw weg is. zal de competitie langzaamaan ook wel ten einde zijn. HAARLEM Doelman Jan van Beveren van PSV stond in de pauze van het duel met Haarlem zijn plaats af aan Van Engelen Daarvoor was een zeer speciale reden Van Beveren: ..Ik heb de laatste nachten nauwelijks geslapen, waardoor ik me in de pauze nogal ziek voelde. Donderdag nacht zijn een paar inbrekers met een auto tegen m'n garage aangereden, kennelijk met de bedoeling tapijten uit mijn zaak te stelen. Eerst was de auto van mijn vrouw van de oprit afgeduwd, nadat drie mannen een ruit hadden ingeslagen Vervolgens werd de garagedeur driemaal ge ramd, maar ze kwamen niet binnen. Toen ik, wakker geworden, alle lichten aandeed zijn ze gevlucht. Maar ik heb de nachten daarna ook bijna geen oog dicht gedaan Van elk geluid werd ik wakker Mede door het feestje dat we in Barcelona hadden gebouwd was ik niet erg fit en daarom ben ik er in de rust maar uitgegaan" In de eredivisie is alleen nog het gedrang aan de staart nog be langrijk. Haarlem mocht kampioen PSV de eerste nederlaag toebrengen. Maar nog steeds zullen de laatste twee wedstrijden moeten uitma ken wie er met Telstar degra deert. HAARLEM Kees Rijvers heeft de eer ste nederlaag dit seizoen van zijn ploeg PSV bij Haar lem (1-0) niet bijge woond. De oefen- meester moest ver stek laten gaan we gens droeve familie omstandigheden. Onder leiding van assistent-trainer Henk de Jonge, die inmiddels een con tract heeft getekend bij Willem II, maakte PSV een lauwe, on geïnteresseerde in druk. waarvan Haar lem gebruik maakte door in de strijd te gen de degradatie twee belangrijke punten te veroveren. Kees Rijvers is van daag naar Frankrijk vertrokken om de te genstander Bastia. in de finale van het UEFA Cuptoernooi tweemaal aan het werk te zien.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 1