Van Duivenbode kon het niet laten; Riethoven is nooit weggeweest... k B2: hecht team Leidse binnenstad wordt bij Tourstart geheel afgesloten NIEUWE BESTUURSSTRUCTUUR LRTV SWIFT-COMBINATIE iiiniii Toernooi Alphia, Lady's SPORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 15 APRIL 1978 PAGINA 10 tr Het Ton Menken IJshoekeyteam heeft behalve de strijd om de Intermakelcoupe der Lage Landen, nog een „strijd' win nend afgesloten. In de vijfendertig wedstrijden van het afge lopen ijshoekeyseizoen bleek Leiden Lions het meest spor tieve,team. Met maar liefst tweehonderddertien (213) straf- minuten vóór op nummer twee, Tilburg Trappers, plaatste het „Leidse" team zich als nummer één in de ranglijst van de Fair Play Club. Leiden scoorde „slechts" 309 strafminuten (een gemiddelde van 8.83 per wedstrijd), Tilburg Trappers 522 minuten. Derde eindigde het Amsterdamse De Bisschop met 535. Nationale Nederlanden Nijmegen werd vierde, Feenstra Verwarming vijfde. Een des te opvallender oresta tie van de Leidenaarsomdat in de top vijf geen enkel ander tweede divisie-team te vinden is. Tegenstelling Er is in datzelfde weekbulletin van de Nederlandsche IJs hockey Bond overigens wel een fikse tegenstelling te vinden. Uitgerekend in het nummer waarin Leiden Lions „Van harte" wordt gefeliciteerd met dit „sportieve succes", wordt de straf bekend gemaakt die Jean Martin, gewoonlijk Lei- dens' meest sportieve speler, opgelegd heeft gekregen naar aanleiding van zijn matchpenalty in de wedstrijd tegen Zuid Limburg. Wegens het opzettelijk toebrengen van letsel aan een tegenstander is Martin een algeheel speelverbod opge legd van 5 maart '78 tot 1 maart '79. Het feit dat de periode 1 december '78 - 1 maart '79 slechts voorwaardelijk telt, doet aan de opvallende tegenstelling weinig af... Tweeling De verwarring duurde tot zo'n twintig minuten na de her vatting. Toen pas werd het op de CVV-tribune echt duidelijk dat UVS-oefenmeester Gerard Désar in de rust van het tref fen een wissel had toegepast. Op het moment dat Paul van der Blom de tribune, met nat-gedoucht hoofd besteeg, was het zeker: Marcel van der Blom had twintig minuten gele den zijn entree in UVS' eerste gemaakt. Een verwarrende entree. De regionale, ongetwijfeld uit één ei voortgekomen ttbeeling van UVS, lijkt niet alleen uiterlijk tot op de kleinste details op elkaar. Ook in het veld is de gelij kenis groot, zijn de bewegingen identiek en speelden (toe val?) zowel Paul als Marcel eenmaal erg gewaagd terug op Sloos. En als dan de omroepster ook ook nog eens eerst Mar cel en vervolgens Paul op laat draven en beide heren daarbij met hetzelfde shirtnummer de wedstrijd in gaan - dan moe ten bij oplettende toeschouwers de stoppen wel doorslaan. Zeker als Désar na afloop nog eens de „spanning" er in houdt en pas na lang aandringen de „verzekering" geeft dat er in derdaad is „gewisseld' Publiek Het Lisser Godyla, deze weken in actie komend voorde zaal- voetbaltitel van District West II, had het zich allemaal wat anders voorgesteld. Op toch wel dringend verzoek van de zaalvoetbalcommissie van de Afdeling Leiden, wilde Godyla de THB-Hal de TH B-hal wel laten. Gebrek aan accommoda tie voor echte topwedstrijden was erde reden van dat de Lis- senaren hun tweede wedstrijd om de Districtstitel niet in de vertrouwde „eigen" hal speelden, maar in de gemeentelijke sporthal. Bewust nadeel (een vreemde vloer) om bewust voordeel (meer publiek) te kweken. Het nadeel bleef ook, af gelopen woensdag. Het nagestreefde voordeel kwam niet. De rechtstreekse beelden van Anderlecht-Twente bogen de als thuiswedstrijd geplande ontmoeting tegen CéVé Dord recht in een duel op neutraal terrein om. Eén pluspunt bleef, gelukkig voor Godyla: ook dit tweede duel werd gewonnen... Jean Martin (V.an i een onzer verslaggever- s)LEIDEN Op donderdag middag 29 juni zal de totale binnenstad van Leiden afge sloten worden voor alle ver keer. Dit in verband met de prploog van de Tour de France di$ op die dag in Leiden zal worden gehouden. Ook de om geving van de Groenoordhal- len, waar het startsein zal worden gelost en de route via de Gooimeerlaan-Willem de Zwijgerlaan naar de binnen stad toe zal op die dag verbo den gebied voor andere ver keersdeelnemers dan voet gangers zijn. Een en ander bleek uit de woorden van de hoofdinspec teur La Rivière van de ge meentelijke verkeerspolitie die in de verkeerscommissie een eerste toelichting heeft gegeven op datgene wat Lei den aan verkeersmaatregelen met het oog op de Tourstart te wachten staat. Ook elders in de stad zullen incidenteel stra ten moeten worden afgesloten in verband met alle nevenacti viteiten die de Tourstart op luisteren. Zo zal gedurende een week de Lammermarkt parkeervrij gemaakt moeten worden. Om de stroom toeschouwers die Leiden rond de startdatum te verwerken zal krijgen op te vangen zal elke parkeerplaats in Leiden voorzien worden van de nodige aanwijsborden. Ook aan de rand van de stad zal zo veel mogelijk parkeer gelegenheid voor de oezoekrs worden aangeduid. Op sugge stie van enkele leden uit de verkeerscommissie zal de ge meente de komende tijd nog overleg plegen met de regioge meenten om te bezien of "zij nog parkeeYplaatsen voor be zoekers zouden kunnen in richten. Met behulp van de diensten van de NZH zullen de bezoekers dan zoveel mogelijk per bus naar de Tourroute worden gebracht. Daarnaast zal ook het Schuttersveld opti maal voor parkeerj heid benut moeten worden. Overigens zal het raadzaam blijven van buiten de stad zoveel mogelijk met het openbaar vervoer naar Leiden te komen, want ook met de medewerking van de regiogemeenten zal in de par- keervraag die dag onvol doende kunnen worden voor zien, zo wordt algemeen ver wacht. (Van onze sportredactie) LÊIDEN De buitenwacht heeft er bijna niets van gemerkt, maar binnen de gelederen van de Leidse Ren en Toer Vereni ging Swift-Combinatie, toch één van de meest vooraanstaande wjalerclubs van Nederland, heeft een ernstige bestuurscrisis gnlreigd. Het voltallig dagelijks bestuur leek te gaan opstap pen. Hoe dit allemaal kwam en vooral hoe dit uiteindelijk toch niet doorging, vertelt het onderstaand verhaal, opgetekend uit de monden van voorzitter Joop Riethoven, secretaris Frans Gaossen, penningmeester Wim Roest en westrijd-secretaris Wim van Duivenbode. (Jawel, dezelfde als degene eie enkele maanden geleden ten gevolge van minder prettige huwelijk sperikelen het Swiftbestuur verliet. Maar over hem straks meer). Het woord is eerst aan de man wiens naam sedert mensenheu genis aan het Leidse wielergebeuren is verbonden: Joop Riet hoven. Dit keer geen ontboezemingen over de komende Tour- start in Leiden. Het gespreksonderwerp is wat kleinschaliger erv.tegelijk hiermee lijkt het alsof Riethoven zijn woorden wat zuiniger afweegt. Hij wil er niet al teveel over kwijt: „Dat hoeft ook niet, ik ben namelijk nooit opgestapt. Er is alleen maar spFake van geweest dat ik dat zou aoen. De vereniging dreigde in drie delen uiteen te vallen, en dat beviel me niets. Maar toen er'een voorstel voor een nieuwe bestuursstructuur op tafel kwam en er bekend werd dat Wim van Duivenbode terug zou keFen, zijn we gaan praten en is er besloten dat we de handen inèen zouden slaan om Swift weer gezond te maken. Daarom befi ik op die voorzittersstoel blijven zitten. Verder niets". Frans Goossen is bereid om wat nader te expliceren. „Ach, Swift had tot voor enkele jaren altijd een redelijk bescheiden jeugd. En de Toerafdeling bestond alleen nog maar op papier. De laatste vijf jaar zijn deze twee afdelingen echter erg hard gegroeid, met als gevolg dat ze steeds belangrijker werden en een steeds grotere eigen verantwoordelijkheid kregen. De sa menstelling van het bestuur heeft met deze ontwikkeling niet altijd gelijke tred gehouden. Dat is rechtgetrokken". We zijn nu, geloof ik, op de goede weg". Naarmate er dieper in de Swift materie wordt gedoken, des te openhartiger worden de ontboezemingen. Riethoven weer: „Prettig was ook dat Wim van Duivenbode terugkeerde. Voor de wielrenafdeling is hij echt belangrijk. Hij heeft dertien jaar ervaring als wedstrijdsecretaris en toen hij vertrok, raakten we ook de contacten met de KNWU, wedstrijdorganisaties en andere belangrijke instanties kwijt. Je kan zo iemand gewoon niet missen". Het moment van pluimenuitdelerij lijkt aange broken. Want direct hierop zegt penningmeester Roest, die zich tot dan toe nog niet in het gesprek heeft gemengd: „Het bind middel voor dit alles was natuurlijk FransGoossen. Ikgeef eer lijk toe dat ik ook op het punt stond om op te stappen. De secties werkten volkomen langs elkaar heen, er ontstonden irritaties en communicatiestoornissen. Toen heeft Goossen tegen mij ge zegd: „Daar moet wat aan gedaan worden". We hebben een ver- fadering belegd, waarin iedereen met z'n grieven naar voren on komen wat betreft beleid, bevoegdheden en verantwoor delijkheden en daarna een nieuwe bestuursstructuur opge steld waarin deze tere punten zoveel mogelijk ondervangen werden. En ik gelóóf echt dat we daar heerredelijk in zijn ge slaagd". De laatste die aan het woord komt de man die een belangrijke rol lijkt te spelen in het weer gaan functioneren van het ver nieuwde Swift-bestuur: Wim van Duivenbode. Enige tijd gele den baarde hij nogal opzien in de Leidse sportwereld door zo openhartig te praten over de reden van zijn vertrek uit de ver schillende sportorganisaties (o.a. Swift, Lugdunum, Swift-'t Winkeltje), óver zijn terugkeer: „Tja, ik kon het toch niet laten. Je hebt er zo lang ingezeten en als ze je dan vragen om terug te komen..." Ondanks de intieme sfeer waarin het gesprek verloopt, kan toch niet aan de indruk worden ontkomen datde vier Swift-be- stuurderen niet het achterste van hun tong laten zien. Rietho ven: „Dat is ook helemaal niet nodig. We hebben gelukkig alles binnenkamers opgelost en het lijkt me niet terecht om zoveel achterom te kijken. Liever kijk ik vooruit". Dan volgt er een uiteenzetting van de nieuwe bestuursvorm. Behalve het dage lijks bestuur functioneren er een Jeugd-, een Toer-, een Con tact- en een Sportcommissie. Deze vier commissies plegen ge- zamelijk overleg over een nog te vormen Kantinecommissie. In de tweewekelijkse bestuursvergadering worden dan de re sultaten van deze samenwerking besproken. Wanneer Riethoven vertrokken is naar één van zijn (vele) an dere werkzaamheden, wordt de laatste pluim uitgedeeld. Hij komt van secretaris Goossen en is bestemd voor Joop Rietho ven: „Ik geloof dat je rustig kunt stellen dat iedereen in de ver eniging erg blij is dat Riethoven niet is weggegaan. Want zon der Riethoven is" Swift geen Swift meer". Joop Riethoven, Wim van Duivenbode, Wim Roest en Frans Goossen: de mensen echter het ..vernieuwde" Swift. SVLV en Randstad Sport organiseren „Voorschotense Voetbal week '78" Voorschotense voetbalvereni- gingdn Randstad sport en SVLV zijn druk doende met Een week die, volgens het door de werkgroep (bestaande uit bestuursleden van beide clubs) uitgestippelde schema van 14 tot en met 18 augustus gestalte zal moeten krijgen. Hoewel de organisatie pas eind april het volledige pro gramma „rond" zal hebben, kan nu al worden gesproken van een grootse opzet. Zo zul len FC Den Haag, ADO, Ko ninklijke HFC, Oud Holland Sport, Volendam, Katwijk en Xerxes in ieder geval al naar Voorschoten komen. Niet al leen de eerste teams komen in die Voorschotense Voetbal- week aan hun trekken. Het ligt in de bedoeling van de or ganisatoren dat ook jeugd- en aamesvoetbalelftallen elkaar zullen gaan bestrijden. Hoogtepunt van deze feeste lijke week zal ongetwijfeld zijn het treffen tussen de Voorschotense prominenten en Oud Holland Sport. Bij de prominenten zullen onder an deren Helmuth van Veen, Ton Lamboo (SVLV), Jan Stolk en Theo den Hollander (Rand stad) en Voorschotens wet houder Marselis worden „op gesteld". Van Haagse zijae zullen Hans Pothof, Guus Haak, Wim Andriessen, Toon Valkenhoff en Jan Fransz worden „aangezocht". Het treffen, dat op donderdag 17 augustus is gepland, zal onder leiding staan van internation aal scheidsrechter Ben Hop penbrouwer. Het gehele voet- balprogramma zal in deze week worden omlijst door Avanti (voor de sportshows) en Laurentius (voor het muzi kale gedeelte). Alphia organiseert op 29 april een damesvoetbaltoernooi. Behalve twee teams van de (Castricum), Delfia (Delft), Grote Lindt (Dordrecht), Uni- tas (Leiden), Monster (Mon ster), KMD (Wateringen), onze sportredactie)KA- goede resultaten. Boven ver- Dc jeugdcommissie wachting overigens. Het feit de voetbalvereniging Ka- dat dit elftal danig gewijzigd K6.1?^.0 Seen. en^e' Pro" de competitie in moest, had de Katwijkse jeugdcommissie wat angstig de toekomst in doen blikken. Maar de B2 is ondanks alles een echt elftal gebleken en gebleven waarin de teamgeest overheerst. Van daar deze Leidse Courant Bal. bij het toekennen van Sporthuis Wout Ber- beschikbaar gestelde Courant Bal. De B2 van zou die en ontvangen, team boekt dit seizoen

Leidse Courant | 1978 | | pagina 10