vallen Jeugdige vandalen bejaarden lastig Kassenactie groot succes Tennispark voor Langeraar I Mantel kostuums ¥00r elke gelegenheid Vandalisme in Leiderdorp neemt ernstige vormen aan! Nieuw vogelasiel aan Donapad geopend Gezellige avond met Rommelmarl Meer woningen voor bejaarden in Wassenaar STAD/REGIO VOORSCHOTEN - De bewoners van de bejaardenwoningen aan de Bloklaan zien ieder weekeinde hun nachtrust verstoord door de oudere jeugd, die op weg van het jongerencentrum „De Lin dehoeve" via een bruggetje naar de bushalte gaat en zich niet ontziet om brievenbussen als waterplaatsen te ge bruiken en ramen in te gooien. Het is zelfs al enige malen voorgekomen dat een buschauffeur, die het late volkje zijn autobus zag vernielen een nood stop maakte voor het politiebureau. De bewoners van de Bloklaan zijn enige weken geleden al op bezoek gegaan bij de burgemeester, die begrijpend de jam merklachten aanhoorde, antwoordde dat die jeugd zijn zorgen had, maar verder gebeurde er niets. Afgelopen vrijdagavond kregen de bewoners weer de volle laag van de jeugd. Vast staat inmiddels dat het jeugd is welke van buiten Voorschoten komt en die tot voor kort jeugdhuizen in Leiden bezocht, welke thans gesloten zijn. Het jongerencentrum „De Lindehoeve" tracht zoveel mogelijk selektief op te treden bij het verlenen van de toegang. in het Hazerswoudse ontmoe tingscentrum Het Anker onder scheiden. In het centrum van de balangstelling stond G. Zandbergen, die zestig jaar vakbondslid is en daarom een gouden speld met diamant op de revers kreeg aangebracht. Zijn echtgenote, G. Zandber gen-Groen, werd in de bloeme tjes gezet. C. Groen, H. Paardekoper, J. Boere en M. v.d. Velden wer den in de hulde betrokken door een districtsbestuurder en de LANGERAAR/HAZERSWOUDE/VOORHOUT - Met enig fees telijk vertoon is zaterdagmiddag het nieuwe tennispark in Langeraar geopend. Ter gelegenheid van deze opening was er op het terrein een tent ingericht, waar de nodige toespraken werden gehouden en waar een herdenkingsbord werd overhan digd, die in het nieuwe clubhuis een plaatsje moet krijgen. plaatselijke voorzitter P. Zand bergen omdat ze vijftig jaar lid zijn. J. de Haas, veertig jaar lid, en J. Verdegaal, F. Zand bergen, W. de Boer en G. Pijna- ken, een kwart eeuw vakbond slid, zagen zich eveneens on derscheiden. TER AAR Nadat de ge meentebesturen van Ter Aar en Alkemade bezwaren hebben aangetekend bij het ontwerp- streekplan Zuid-Holland-Oost waarin Provinciale Staten nieuwe mogelijkheden voor de vestiging van tuinbouwgronden aangaven hebben WD-ers van de Provinciale Staten za terdag een bezoek gebracht aan Ter Aar en Roelofarends- veen, om zich ter plaatse beter te kunnen oriënteren. Per bus maakte het gezelschap een tocht door het gebied, die 's morgens om 11 uur begon in Roelof arendsveen bij de bloe menveiling „Eendracht maakt macht". Daarna ging de reis naar Ter Aar. In beide plaat sen werden bedrijven bekeken die nieuwe vestigingsplaatsen hard nodig hebben. De Hazerswoudse Tennis Club beschikt sedert zaterdag over een betere accommodatie. De in Rhynenburch over vijf ba nen beschikkende vereniging opende het opgeknapte en uit gebreide clubhuis van het com plex aan de Ten Katestraat. Leden van de bouwcommissie verrichtten in de afgelopen maanden het voorbereidend yverk, voordat het aannemings bedrijf J. Boers het werk te hand nam. Met het omhoogdraaien van het net stelde burgermeester M. Th. v. d. Wouw zaterdag de jongste aanwinst van de Voor- houtse tennisvereniging SW, twee gloednieuwe Voor deze officiële handeling werd de burgemeester door NIenke Wiersma, de 10-jarige dochter van een der bestuursleden, de sleutel van het Voorhoutse ten nispark overhandigd op een kussen in de SW-kleuren. SW heeft maar liefst honderd aspirant-leden op een wacht lijst staan. Met het in gebruik nemen van de banen kunnen deze personen aan de ledenlijst worden toegevoegd. De ingebruikneming van het Langeraarse tennispark ging met het aanbieden van cadeaus gepaard. LEIDSE COURANT hij zag geen noodzaak om deze aan te passen bij het algemeen geldende slui tingsuur voor bars en café's. Een medewerker van „De Lindehoeve" verzekerde zaterdagavond echter dat ook „De Lindehoeve een verplichte slui tingstijd heeft van een uur in de nacht. Mede in verband met de ongeregeldhe den buiten „De Lindehoeve" wordt daar nu strak de hand aangehouden. Het jongerencentrum „De Lindehoeve" trekt op de vrijdag- en zaterdagavonden gemiddeld een kleine vierhonderd be zoekers per avond. Het merendeel houdt zich intensief bezig met de programma onderdelen. Raddraaiers worden zoveel mogelijk al bij de deur geweerd, soms koelen zij hun woede elders in het dorp. Het jongerencentrum „De Lindehoeve" ziet als ideale oplossing het weghalen van het bruggetje dat de verbinding vormt tussen het voormalige M.O.C.-ter- rein en de Bloklaan, waardoor de kort ste route naar de bushalte afgesloten wordt. Ook de bewoners van de Kon. Marinelaan zijn niet altijd vrij van van dalen. Enige maanden geleden sprak een bestuurslid van „De Lindehoeve" I Wassenaar De Wassenaarse Katholieke bejaardenvereni- j ging, heeft er bij de gemeente Wassenaar op aangedrongen het bouwen van bejaardenwo ningen zoveel mogelijk te be vorderen. Tevens heeft het be stuur gevraagd de instelling van een dienstencentrum voor bejaarden te willen stimule- ren. Er staan voor het lopende jaar j diverse evenementen op het programma. Op 25 april is er j een bingo-middag speciaal i voor de leden in Wassenaar- j Zuid, op 2 juni een bingo-mid- dag in het Jeroen huis. In oktober zal het wintersei- zoen weer feestelijk worden geopend. Maar eerst is er nog een dagtocht alsmede een va kantiereis. MAANDAG 10 APRIL 1978 PAGINA )fN Wettelijk is „De Lindehoeve" niet aan sprakelijk voor vernielingen, die gedaan worden nadat het jongerencentrum is verlaten. Het zijn waarschijnlijk ook niet altijd bezoekers van „De Lindehoe ve", maar ook wel bezoekers van de bars in het centrum. Er bestaat een goede verstandhouding tussen de Voor- schotense politie en „De Lindehoeve", zo goed dat zaterdag in samenwerking met de politie en de verscherpte contro le bij „De Lindehoeve" ongeregeldheden uitbleven. Volgens een van de medewer kers van „De Lindehoeve" was het za terdagavond „een zacht eitje". Er was een duidelijk gericht publiek aanwezig dat kwam luisteren naar de ene helft van „Neerlands Hoop in bange dagen". Bram Vermeulen met zijn combo trok zeer veel jongeren, maar deze kwamen om te luisteren en niet om „te keten". Burgemeester Van der Haar heeft zich bereid verklaard om de politie opdracht te geven tot een betere controle voor zover dat mogelijk is en niet in strijd komt met de andere taken in de nacht. Volgens de burgemeester is er geen vast sluitingsuur voor „De Lindehoeve" en over de zorgeloosheid van buurtgemeen- ten, waaronder vooral Leiden gerekend wordt. Deze gemeenten sluiten een jon gerencentrum zodra er iets voorvalt dat niet door de beugel kan. Juist de onrust stokers gaan dan elders naar een jonge renhuis, alwaar de orde dan gevaar loopt. Zaterdagavond bleek de bereidheid van „De Lindehoeve" en de politie om (en in dit geval met succes) ernstige overlast voor de buurtbewoners te voorkomen. Een bezoek aan „De Lindehoeve" over tuigt jong en oud dat dit jongerenhuis voorziet in een dringende behoefte. Een bezoekersaantal van vierhonderd per avond zegt genoeg. De bejaarde bewoners van de Bloklaan, de chauffeur van de „laatste bus" en de bewoners van de Koninklijke Mari nelaan willen graag een betere „dagslui ting" in het weekeinde en dat lijkt een zeer gerechtvaardigde wens. De kreet van „De Lindehoeve":„Denk aan onze naam ook wanneer je buiten bent" kan door iedereen onderschreven worden. De brokstukken van de gesloopte muur. „DE HOBBIT" MOET HET ONTGELDEN LEIDERDORP Het vandalisme, waarvan Leiderdorp de laatste tijd veel te lijden heeft, begint steeds ergerlijke vormen aan te nemen. Vooral tijdens de weekeinden zijn verkeersbor den, lantaarnpalen en gebouwen het object van de vernielzucht van de naar men vermoedt jeugdige Leiderdorpers. Het afgelopen week einde moest de openbare lagere school „De Hobbit" in het Binnenhof het ontgelden. Een muur van de fietsenstalling werd door enkele jeugdige buurtbewonertjes vakkundig gesloopt. Zij bleken hun werk grondig te hebben get Van de brokstukken werd een versperrin) het wandelpad gemaakt. Hoewel de geb nissen zich vrijdag in de vooravond ra. hebben afgespeeld bleek men gisteren bil gemeente noch bij de politie van de verniïj gen op de hoogte te zijn. Men sprak van J" rustig weekeinde". „Hier en daar zijn de naiL senperken wat uitgedund, maar dat mag eijF lijk geen naam hebben", aldus een dienstd* de poltiebeambte. LISSE Een groot aantal prijswinnaars is zaterdag op de tiende handenarbeidtentoon- stelling uit de bus gekomen. Alfred Nieuwehuis, Piet Tuin- enhuis, René van der Alden, Sandra de Lijzer, Lidwien van Grieken, Marco Delfos, Gerard Beelen gingen met de indivi duele prijzen naar huis. Veel belangstelling tijdens deze ten toonstelling trokken de sjoel bakken. Maar liefst 150 deelne mers namen de schijven ter hand. Ellen Zuiderduin bereik te hierbij vijfmaal een score die in de 140 liep. Zij kreeg hiervoor een wisselbeker. Sassenheim De kerkevei- ling van de hervormde kerk heeft ƒ38.848,- opgebracht. De door de pastoor beschikbaarge- stelde kaars ging voor 140,- van de hand, een gouden tien tje bracht 1500,- op en een vollade 130,-. De hoofdprijs, die werd getrokken uit de num mers van de catalogi, een vlieg reis voor drie personen, ging naar Willem Mens. ALPHEN AAN DEN RIJN Uit de kassa van de bibliotheek aan de Pieter Doelmanstraat is afgelopen weekeinde voor een bedrag van 230,- gestolen. De dader(s) kon(den) binnenko men door een niet afgesloten tuimelraam. Hazerswoude Elf leden van de Industriebond NKV van de Hazerswoudse centrale werden Een tuinder uit het Roelofarendsveense tuinbouwgebied geeft uitleg Duizenden bezochten kassen in Leidse regio ROELOFARENDSVEEN - WARMOND - VOORSCHOTEN - NOORDWLJKER- HOUT - RIJNSBURG Vele duizenden in de Leidse regio hebben zaterdagmiddag van de gelegenheid gebruik gemaakt een kas in hun omgeving te bezoeken. Dit werd hen mogelijk gemaakt in het kader van de landelijke actie „Kom in de kas". De organisatoren spraken na afloop van een „grandioos succes". Het ligt in de bedoeling ook volgend jaar weer een „open-kassen-dag" te organiseren. Niet alleen was er belangstelling van de zijde van de bewoners van de Leidse regio. Ook in Nederland verblijvende toeristen kwamen hun licht opsteken in de verschil lende tuinbouwbedrijven. Met name de bedrijven in het Roelofarendsveense tuin bouwgebied aan de Sotaweg konden vele toeristen verwelkomen. Het publiek kon daar kennis maken met een bestrijding van ongedierte zonder gebruik van chemi caliën. Bij deze zogenaamde biologische bestrijding wordt gebruik gemaakt van een sluipwesp (die onschadelijk is), maar die zijn eieren legt in de larve van de wel schadelijke witte vlieg. De larve van de witte vlieg gaat daardoor uiteindelijk dood. In Noordwijkerhout had de heer Van Hol- stein zijn chrysantenkwekerij opengesteld. Hij vertelde de bezoekers dat er in zijn bedrijf drie soorten chrysanten worden geteeld: Westland, Spider en Horim. De jaaromzet is ongeveer 1.000.000 planten, per week worden 30.000 stekken geplant en worden 6.000 bossen bloemen verhan deld op de veiling in Rijnsburg. De kassenbedrijven in Rijnsburg die aan de open dag deelnamen trokken ieder on geveer vijftig bezoekers. Met name de be lichting, luchting en verwarming van de bollen stonden centraal bij de rondleidin gen in Rijnsburg. De belangstelling voor de kassenactie was in Warmond niet zo groot. Slechts enkelen kwamen een kijkje nemen in het bedrijf waar een ware bananenboom staat. Mees tal worden de bananen nog helemaal rijp ook in de kas. De rondleiders deelden de bezoekers evenwel mee dat de boom niet te koop is en dat deze eigenlijk „voor de aardigheid" in de kas staat. Ook in Voorschoten viel de belangstelling wat tegen. Velen hadden blijkbaar moeite om te wennen aan de mogelijkheid om in de keuken van het land- en tuinbouwbe drijf te mogen kijken. NOORDWIJK In aanwezigheid van een schare genodigden heeft de.Stichting Vogelasiel Noordwijk zaterdagmiddag haar nieuwe „hospitaal" aan het Dompad officieel in gebruik geno men. Burgemeester mr. J. M. Bonnike verrichtte de opening. Een wat tegensputterende mannetjeseend werd door de burger vader bij het bassin geplaatst. De woerd, reeds aan de beterende hand, voelde zich snel thuis en bleek zich samen met een stel andere vogels best in het paviljoen te amuseren. Wat de natuur- en vogelvrienden op het terreintje achter het politiebureau tot stand hebben gebracht, is bewonderenswaardig. In het doelmatige houten pand op stenen voet vindt men alles wat voor het verblijf en de verzorging van zieke, gewonde of door olie getroffen vogels nodig is. Een perfect ingericht dag en nachtverblijf, een verwarmd lokaal met geiser en spoelbakken om de dieren te behandelen of te reinigen en een groot, met stromend water gevuld bassin met een diepte van anderhalve meter, waarin de watervogels kunnen zwemmen en duiken. Zelfs een vrieskast (voor het. bewaren van vis en vlees) ontbreekt niet. Men grijpt in dit vogelziekenhuis nooit mis. „Wat wij verknoeien, wordt hier hersteld", zei burgemeester mr. Bonnike, die met de wethouders Van Duijn en Jansen het gemeentebestuur vertegenwoordigde. Het is een zaak van menta liteit en beschaving. Lof zwaaide de burgemeester toe aan de heer Jan Hoek, die vele jaren achtereen, eerst thuis en later in de houten keet aan het Dompad de getroffen vogels had verzorgd. Hij en rob Alkemade hadden uren besteed aan het schoonmaken van olieslachtoffers, had voorzitter Verwey in een eerder gehouden toespraak verteld. In het nieuwe asiel zal dit alles nog beter kunnen gebeuren. Mr. Bonnike prees het idealis me van de natuur- en vogelvrienden! die met elkaar iets doen aan de zelfkant van de beschaving. 1*1 iyi/P f*I ^en verdwaalde schilderes met 2 2 JJTA LtllUllLs haar dochter trekt bij de tand- arts in- Ze is op de vlucht voor OEGSTGEEST Wie de haar man. Ze veroorzaakt op- schrijver D.J. Eggengoor is schudding door een boeren- weten wij niet, in ieder geval buurman „naakt" te verbeel- heeft een komedie geschreven den. Alvorens het doek voor getiteld „Zo'n heerlijk huisje het laatst valt is de grote ver buiten". De inspiratie daartoe zoendag daar met een huwelijk kreeg hij ongeveer drie jaar van twee gelieven in het voor geleden ten tijde toen Paul van uitzicht. De tandarts was een Vliet veel sukses oogstte met rol Wilbert Streng op het lijf zijn „boertje van buiten en de geschreven en Bea Mooi mocht stadse mensen". In het toneel- voor zijn echtgenote doorgaan, stuk vindt men er het een en Henk en Annet Imthom ma'ak- ander van terug. De Grunerie ten weer mooie typetjes, soms bracht het voor een redelijke wat op de grens van het ól te bezette zaal zaterdagavond op grofstoffelijke. Ook Rie Wasse- de planken in 't Camphuys. naar was een echte „boeren- Het verhaal draait om een vrouw". Verder zagen wij Toos tandarts die met zijn vrouw in van der Meer en Hilde Baasten een oud boerderijtje op het Berend Heemskerk speelde een platteland is gaan wonen. Veel dubbelrol en deed dit voortref- rust is hen niet gegund, daar felijk. Peter Wessel had de on- zorgen het dienstmeisje en ie- aangename taak voor de in de dereen die met zijn problemen steek gelaten echtgenoot te spe- binnen komt vallen wel voor. Antoon Koch Trelk kamt ie Boeit Wraakactie na slecht rapport ALPHEN AAN DEN I Twee leerlingen van! ICHTUS-MAVO hebbl zaterdag op een niet al| daagse manier wraak g nomen op de schoolleidi^ voor hun slechte Paasi port. De twee, een 14- een 15-jarige jongen Alphen aan den drongen 's avonds vial wc-raam de school bin In de klas waar de slecbl cijfers behaald koelden ze hun woede Istra de aanwezige papieren. [Volg Allerlei paperassen, onder proefwerken, den door het lokaal gt gerd. Na tevreden te hel ben geconstateerd dat 7 puinhoop er inderdaad a uit zag als ze zich dat ha] den voorgesteld, vertfê ken ze weer. Groot zal dal ook de teleurstelling -ajL geweest toen ze door pbl tieagenten werden aangf houden. Een van de knJ pen werd direkt ingeil kend, de andere enige till later. Na een stevige reprj mande te hebben ontvaif gen op het politieburea| werden ze later door i agenten naar hun oudej gebracht. trekt tweeduizend bezoekers LEIDERDORP De romn'-* markt die afgelopen zaten door de Lions Club afdel Leiderdorp ten bate van Nierstichting werd georgifci seerd is een grandioos sui geworden. Naar schatting JAdu personen hebben een bezi Hit gebracht aan de aula van Christelijke Mavo, waar de de voorafgaande weken veiitwi melde spullen door enthousi *0i te Lions-leden vlot aan de werden gebracht. Een tevreden organisator i>ga Gerrese deelde mede dat actie netto 12.500,- heeft M gebracht. Een bedrag van bij ..di 3000,- komt voor reker van het rad van avontuur, vakkundig werd bediend do gemeenteraadslid Reugebrink. Uit de verko van zilveren lepeltjes met getal 777 als het denkbeeld stichtingsjaar van Leiderd< hoopt men nog eens 2.500, halen. Met de opbrengst wil nierstichting de vakantiemo, lijkheden voor nier-dialyse p wi tiënten bevorderen. Itte tal

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4