PARKER TELEURGESTELD IN HOUDING GEMEENTE LEIDEN PvdA stuurt aan op nieuw programcollege Nog maar 1000 toeschouwers toegestaan in Vijf Meihal.. Centrum hulpverlening terstond erkennen" Meer groen in Groenoord DONDERDAG 6 APRIL 1978 LEIDSE COURANT PAGINA 3 (Van onze basketbal-medewerker) LEIDEN Afgelopen zaterdag woonden ruim 2.500 toeschouwers het duel Parker-Falcon bij. Duide lijk te veel om de veiligheid te ga randeren vond de Leidse brandweer, die dan ook proces-verbaal opmaak te. Er werd een rapport van zeven punten opgemaakt en naar aanlei ding van dit rapport is door de gemeente Leiden bepaald, dat niet meer dan duizend toeschouwers in het vervolg van eredivisiebasketbal mogen genieten. Voor Parker kwam deze beslissing hard aan. Het team heeft zich geplaatst voor de nacom- petitie om het landskampioenschap en voor de in Leiden te spelen thuis wedstrijd komen nu al aanvragen voor kaarten vanuit het gehele land binnen. Frans van Egmond en Henk Reekers, managers van de Leidse club zijn erg teleurgesteld in het beleid van de gemeente. Van Egmond: ,,We hebben 200 leden van de supportersvereniging, 220 ge nodigden dus reken maar uit hoeveel mensen er teleurgesteld moeten wor den, als je er maar duizend in mag laten. We hadden een andere mentali teit verwacht bij de gemeente en in elk geval meer tolerantie. Als je ziet dat we werkelijk alles doen om de zaken goed te regelen, dat iedereen bij de NBB (Nederlandse Basketbal Bond) vol lof is over de wijze waarop wij onze thuiswedstrijden organise ren, dan ben ik nu toch wel erg teleurgesteld." Vooral de wijze waar op de gemeente het brandweerrap port heeft geïnterpreteerd valt slecht bij Parker. Van Egmond: „Van de zeven punten vallen er zes onder verantwoording van de gemeente: de hekken rondom de zwembadbouw plaats moeten weg, het gehele terrein moet verlicht zijn, de fietsen voor de hal moeten weg, de nooduitgang aan de zijde van de bouwplaats moet vrij komen, allemaal punten die de ge meente moet veranderen. Alleen wordt gesteld in het brandweerrap port dat er niet meer dan ongeveer 1.200 toeschouwers in mogen. En de gemeente verlaagt dat nog eens naar 1.000. Het is mij duidelijk, Parker moet bloeden." Volgens Henk Reekers moet Parker Van Egmond: Parker moet bloeden. naar een alternatief gaan zoeken: „Op deze manier dwingen ze je haast om uit Leiden te gaan. In Leiden zijn er voor ons twee mogelijkheden: of een nieuwe hal. of de Vijf-Meihal uitbreiden. Met de zwembadaanbouw gaat dat makkelijk. De achterste muur, die geen dragende muur is gaat dan een paar meter naar achter en, waardoor er uitschuifbare tribu nes en nooduitgangen kunnen wor den gebouwd. Die uitgangen kunnen ook boven de tribunes worden ge bouwd. dan kan je aan de buitenkant via een trap naar buiten." Ook het basketbal-gala dat helemaal m Leiden zou worden gespeeld gaat niet door. Van Egmond: „Dit was bedoeld als Leiden-promotion en niet als Parker-promotion. Alleen hadden we 2.000 man per avond nodig om quitte te kunnen draaien. Dit gaat dus niet door. Het hoeft van mij niet meer. Er is zelfs geen overleg ge weest over deze zaak. Laten ze de sportstichting toch meer invloed ge ven want van dit beleid zakt mijn broek af." MET D'66 EN PPR Een feestdronk ging gepaard met de uitreiking van een koninklijke onder scheiding aan meubelmaker B. Bootsma (rechts). Leiden - Het is wel bijna duidelijk: over 25 jaar zal het bijna niet meer lukken om afscheid te nemen van een doorgefourneerde vakman op het gebied van antiek en klassiek bout, een ingevoerd herstellende artiest die een paar eeuwen moet zien te overkoepelen in een vrij laat twintigste eeuws tijdvak. Voor B. Bootsma, chef-meu belmaker aan het gemeente lijk museum De Lakenhal, was het gisteren de tijd om afscheid te nemen. Aan de hele sfeer, die bepaald werd door leden van de gemeente lijke commissie van De La kenhal en andere belangstel lenden zoals oud-Lakenhaldi recteur prof. drs. Van Wes- sem. was het te merken, dat een tijdvak werd afgesloten. B. Bootsma was sinds 1946 in dienst, bet laatste jaar was hij inactief door rugklachten en nu stond hij voor zijn pensioengerechtigd weggaan. Lakenhal-directeur drs. Wurf- Meubelmaker B. Bootsma koninklijk onderscheiden bain had er een happening van gemaakt. „Boots" vertrok niet zonder z'n verdiend trom petgeschal. CRM-wethouder B. Oosterman was er om (ter wijl hij de ambtsketen van burgemeester als loco in z'n binnenzak liet zitten) meubel maker Bootsma te vergasten op koninklijke onderschei ding van het zilver, behorend bij de Orde van Oranje Nas sau. Bootsma's vrouw'en ver dere familie genoten mee van dit ogenblik. Een man als Bootsma zul je niet snel meer vinden, want voor dit perfecte vakmanschap zijn nauwelijks meer gegadigden te vinden. Uit alle redevoeringen kwam tot uitdrukking, dat Bootsma uit het goede hout gesneden was. En dat is heel wat. want hout is een materiaal met een sterk en edel karakter. De feestredenaars legden wel de nadruk. De heer Bootsma heeft mee gewerkt aan honderden ten toonstellingen. hij beheerde het onderhoud van meubelen en lijsten van schilderijen, maar was even zo goed werk zaam op het gebied van te gels. kristal en aardewerk. Daarbij bediende hij zich van technische kwaliteiten niet licht te vervangen zijn. Vandaar het behagen van Hare Majesteit", bij het over gaan van Bootsma naar het 65-plus-tijdperk. Bij alle af scheidsgeschenken waren er een schildersezel (omdat oud meubelmaker Bootsma kunst- schildersneigingen vertoont) met uitgebreide toebehorende mogelijkheden. LEIDEN De Partij van de Arbeid Leiden stuurt aan op een voortzetting van de sa menwerking tussen de pro gressieve partijen in de ge meenteraad. Morgen zullen de leden vam de PPR en de PvdA zich uitspreken over een moge lijke voortzetting na de verkie zingen in mei. Vrijdag 14 april is het de beurt aan de leden van D'66 om dit te doen. Het PvdA-bestuur legt morgen zijn leden een intentieverkla ring voor waarin als belang rijkste punt de voortzetting van de progressieve lijn die vier jaar geleden is uitgestippeld, wordt genoemd. „Uit een ver gelijking tussen PvdA,-PPR- en D'66-programma's blijkt een vorming van een progressief programcollege mogelijk", al dus het PvdA-bestuur. Direct na de verkiezingen wil de Pv dA besprekingen over het vor men van een dergelijk college gaan voeren. De vorming van een programcollege wil het Pv dA-bestuur laten afhangen van het meedoen van D'66. Deze partij voelt evenwel meer voor een college op brede ba sis, waaraan ook VVD zou kun nen participeren. „Wij vinden dat met alle partijen moet wor den gepraat en willen pas me dewerking verlenen aan een programcollege wanneer de PvdA duidelijk kan aantonen dat participeren van met name de WD niet mogelijk is, wan neer het gaat om het voeren van een progressief beleid", al dus het D'66-bestuur De PPR is min of meer teleur gesteld in de houding van de PvdA wat betreft het laten af hangen van de progressieve sa menwerking van de deelname van D'66. Ook de verklaring van het PvdA-bestuur dat het niet voor de verkiezingen over wethouderskandidaten wil pra ten, m tegenstelling tot vier jaar geleden, stemt de PPR tot ontevredenheid. Vooralsnog ziet de PPR niets in de door de PSP voorgestelde samen werking. Deze partij wil nau wer met de PPR samenwerken op voorwaarde dat de PPR de band met de PvdA afzweert. „De door de PSP verlangde breuk is niet in overeenstem ming met het beleid dat wij de afgelopen jaren hebben ge voerd. Hij (zou) in feite neerko men op een keuze voor de op positie". aldus het PPR-be- stuur UITBREIDING DE LAKENHAL NOODZAKELIJK LEIDEN Het Stedelijk Mu- seum de Lakenhal aan de Ou de Singel heeft dankzij een 0 legaat van de heer Hoogeveen de beschikking gekregen over zes werken van de bekende schilder Van Driesten. Het gaat om vier schilderijen en twee etsen. De werken zullen 13 april officieel worden ge toond. eVerder heeft het museum voor vde zeer noodzakelijke uitbrei ding van de werkruimte het .oog laten vallen op het pand Oude Singel 26. (het museum omvat thans de nummers 28- 32). Het pand dat de museum leiding op het oog heeft is ge- _pmeente-eigendom, maar zal bij n,een eventuele benutting door het museum aan de woonruim te moeten worden onttrokken. ~De uitbreiding van het mu- "seum is noodzakelijk vanwege ^de groei van activiteiten van de educatieve dienst en de biblio theek. RAADSLID VAN OOSTEN: LEIDEN - Het PPR-raadslid Van Oosten heeft in een brief aan wethou der Oosterman van CRM voorgesteld het Centrum voor Vrijwillige Hulp verlening te erken nen. Het Centrum richtte vorige week een verzoek in die richting aan het ge meente bestuur, nadat was geble ken dat zonder er kenning het cen trum op zou hou den te bestaan. De gemeente heeft tot nu toe het Cen trum alleen nog een kleine subsidie toe gekend. Van Oos ten stelt wel in zijn brief dat alleen tot erkenning kan wor den overgegaan on der de volgende voorwaarden: er moet volledig in zicht zijn in de hui dige en de te ver wachten financiële positie van het cen trum; de werk zaamheden moeten worden uitgebreid; men moet werken op basis van de vraag van instellin gen om hulp en niet op basis van het aanbod van vrijwil ligers. Van Oosten zal zijn brief vanavond ter sprake brengen in de raadscommissie Sociale Zorg/Cul tuur. WETHOUDER VERBOOM GEEFT EERSTE AANZET Wethouder Verboom van Volkshuisves ting plantte gisteren in de Hansenstraat de eerste boom van een hele serie die tezamen een eerste aanzet betekenen voor meer groen in de wijk Groenoord. Wethouder Verboom werd in zijn plant kundige bezigheden bijgestaan door de leerlingen van de nabij gelegen Prinses Marijkeschool, die zich in dit opzicht ook niet onbetuigd lieten. Het geheel stond onder de deskundige leiding van de Leidse Plantsoenendienst Leger des Heils Kolonel L. Nijman van het Leger des Heils is zondag 9 april voorganger in een Zangdienst, te houden in de Vredeskerk aan de Vollenhovenkade te Leiden. Zowel kerkelijken als buitenkerkelijken en belangstellenden zijn van harte welkom. Kolonel L. Nijman deed zendingswerk als heilsofficier op de Philippijnen, was chef secretaris in ons land en landelijk leider in België. Tevens is hij vertaler geweest van Billy- Graham. Het muziekkorps Amsterdam-Congreszaal o.l.v. Fred van der Woude zal haar medewerking verlenen tijdens de samenzang en ook enkele solonummers ten gehore bren gen. De samenkomst begint om 19.30 uur. Toegang is vrij Folk-avond De Engelse zanger Mick Softley en de Eindhovense Folk groep Pegasus zullen op vrijdag 7 april om acht uur optreden in het Leidse Vrijetijdscentrum aan de Breestraat Mick Softley is in Engeland zeer populair en heeft daar enkele hits gehad met nummers als „The War drags on", „The time machine" en „Waterfall". Verder heeft Softley 5 L.P.'s uitgebracht, o.a. „Any Mother Does't Grumble" en Capital". De folk-groep Pegasus, speelt voornamelijk traditionele mu ziek uit een aantal West-Europese landen, hoofdzakelijk Keltisch. Rustige ballades en muziek uit de Renaissance worden afgewisseld met swingende dansen en vrolijke lied jes Pegasus bestaat uit: Frank Jonkers (zang en ritme), Jopie Jonkers (zang, vlier, cister), Hans Roosen (zang, gitaar), Pieter Thijssen (o.a. concertina, banjo en draailier) en Geert Hoes (fiddle, tin-whistle en gitaar). De toegang bedraagt 4 gulden voor leden, en 6 gulden voor nietleden ilma Maler Koor Het Alma Mater Koor geeft woensdag 19 april een concert in de Hooglandse Kerk aan de Hooglandse Kerkgracht in Leiden. Met de Anthems van Handel zullen de werken Messe Solemnelle van Gounod en Te Deum van Bizet worden uitgevoerd, werken voor koor, solisten, orkest en orgel. Algehele leiding heeft Louis van Wijngaarden. De toegang sprijs bedraagt 7,50. Popavond Het Leids Vrijetijdscentrum geeft vrijdagavond 14 april onbekende Leidse groepen de kans zich aan een wat groter publiek dan doorgaans te presenteren. Onder de naam Leids Groepsgebeuren krijgen vier popgroepen de gelegenheid om drie kwartier lang hun muziek te spelen. In principe moeten de deelnemende groepen over een installatie beschikken maar als dit niet het geval is, dan weet het Vrijetijdscen trum wel een oplossing te bedenken. Popgroepen die belang stelling hebben kunnen contact opnemen met het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat 66. Telefoon 146449. Zij kunnen dan vragen naar Rob Pronk of Ferry Rigault. Metselneds t rijden Leiden zal dit jaar één van de plaatsen zijn waar de regionale voorwedstrijden in het kader van de 26e Nationale Wedstrijd in het metselen met de baksteen worden gehou den. De Vereniging „De Nederlandse Baksteenindustrie" organiseert de 26e Nationale Wedstrijd in het metselen met de baksteen. De wedstrijd bestaat uit drie regionale voor wedstrijden en een finale in Groningen. Op woensdag 12 april wordt de tweede regionale voorwedstrijd in de Be- drijfstechnische school aan de Vondellaan 35 gehouden. Hier zullen deelnemers uit onder meer Koudekerk, Hazers- woude en Zoeterwoude en nog vele andere plaatsen het tegen elkaar opnemen. De twee besten worden rechtstreeks naar de finale in Groningen uitgezonden, het gaat om jonge metselaars die zijn verbonden aan één van de technische scholen, bijvoorbeeld die in Leiden en Alphen. De winnaar van de finale krijgt voor zijn school de Zilveren Troffel uitgereikt. Ook voor de winnaars van de voorrondes zijn er prijzen beschikbaar, in dit geval geldprijzen. In Leiden worden die prijzen uitgereikt door Burgemeester Vis. De wedstrijd in Leiden eindigt om 17.00 uur, de prijsuitreiking vindt plaats om 18.00 uur. De deelnemers worden bij het opzetten der muurtjes beoordeeld op zaken als de metseltechniek, de regelmaat van het voegen, het schoonhouden van het werk, het volwerken en bijzonder metselwerk. Ook met de factor tempo zal rekening worden gehouden. Oraties In de maand april zullen vier ambten aan de Leidse Universiteit aanvaard worden. In alle gevallen zal dit gebeuren met een oratie, die uitgesproken wordt in het Groot Auditorium in het Academiegebouw. Rapenburg 73, om kwart over vier 's middags. Op vrijdag 7 april zal professor J. D. Laird het ambt van onderscheidelijke ge woon hoogleraar in de fysiologische fysica aanvaarden. Professor I. Rotchild wordt op 14 april buitengewoon hoogleraar in de farmacologie van de geslachtshormonen en 21 april is mevrouw prof. dr. A. M. Luijendijk-Elshout aan de beurt. Zij wordt bijzonder hoogleraar in de geschie denis van de geneeskunde. Als laatste deze maand zal dr. J. van Steveninck het ambt van gewoon lector in de biochemie der membranen aanvaarden. Industriebond De industriebond NVV houdt dinsdag 11 april vanaf acht uur 's avonds haar jaarlijkse propaganda-avond in het Antoniusclubgebouw aan de Lange Mare 43. De heer J. Meynikman, de hoofdbestuurder van de bond, zal de aanwe zigen toespreken over de bond in het kleine bedrijf. Die avond zullen ook de jubilarissen van dit jaar gehuldigd worden. De muziek wordt verzorgd door de Leidse Harmo niekapel. Heemtuin De tuinbouwkundige Van Wijck vut Leiderdorp zal op zondag 9 april een lezing met dia's geven over de Heemtuin van Leiderdorp. Aanvang 10.30 uur in de grote zaal van het Volkshuis. Toegang 1,75 inclusief twee koffie ^jYechtscheiT Dekoratieve schutting van gevlochten hout. Van oerdegelijk azobéhout, dat ruim 20 jaar meegaat' Verrassend laag in prijs. Met onze grondboor en hamer is plaatsing voor u geen probleem' Ty Inbouw an Hobby-artikelen JAN v.d. MEER B.V.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 3