Leidseweg-Noord blijft anderhalf jaar opgebroken PARK RUST EN VREUGD WORDT OPENGESTELD KORTWEG Hazerswoude jeugdcircus Capriole timmert aan de weg o. AD/REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 3 APRIL 1978 PAGINA 5 Wethouder Eveleens hapt de eerste brokken uit het wegdek VOORSCHOTEN - Het wegdek van de Leidseweg-Noord werd zaterdagmorgen door wethouder A. Eveleens met behulp van een dragline opengebroken. Met zicht baar genoegen beklom de wethouder de dragline onder de belangstellende ogen van burgemeester J. van der Haar, raad sleden en zeer vele bewoners. Alle aanwe zigen vonden het de beste 1-aprilmop, welke denkbaar zou zijn. Drie jaar nadat de bewoners aan de bel van het gemeente huis getrokken hadden was er bijna 3.- miljoen beschikbaar om het zeer omvang rijke werk te beginnen. De ongeveer drie honderd hoofdbewoners van de woningen langs de Leidseweg-Noord kwamen op aandrang van hun huisgenoten. De toe stand was onhoudbaar. Op verschillende plaatsen is er minder dan 1 meter tussen voorgevel en rijbaan. Over die rijbaan belegd met klinkers denderde het vele vrachtverkeer, dat een ideale vluchtroute gevonden had nadat de gemeente Leiden de doorgaande Churchilllaan verrijkt had met verkeerslichten. Het gemeentebestuur wilde wel de bewo ners tegemoet komen, maar hoewel de gemeenteraad in 1961 besloot tot overname van de Leidseweg-Noord van de provincie, heeft de feitelijke overdracht nog steeds niet plaatsgevonden. Voorschoten wilde de Leidseweg-Noord wel overnemen maar dan diende de provincie eerst al het ach terstallige onderhoud te verrichten aan deze weg en bovendien was het besluit tot overname genomen in de periode dat de Leidse Baan werd gezien als een vervan gende provinciale weg. De Leidse Baan is van de ijskast de diepvries ingegaan en als monument voor niet doordachte plannen staat er over de Papelaan een viadukt zonder een enkele funktie. In 1973 kreeg Voorschoten toch het onderhoud en het beheer van de Leidseweg-Noord en hoewel de provincie tot aan de dag van vandaag nog steeds het eigendomsrecht heeft, kon het gemeentebestuur stappen gaan onder nemen. De bewoners van de Leidseweg- Noord kozen een Kontaktgroep en deze groep ging op sportieve wijze de gemeente raad bewerken. In overleg met die kon taktgroep kwam een plan gereed voor reconstructie. Het verkreeg de goedkeu ring van alle partijen: een rijbaan met aparte fiets- en voetpaden. De provincie was bereid een kleine miljoen guldens neer te tellen en zo kon zaterdag de start ge maakt worden met de reconstructie, welke ongeveer anderhalf jaar zal gaan duren. Bovengronds een geasfalteerde weg, maar in de grond komen een volledige nieuwe riolering en bekabeling. Het betekent an derhalf jaar een grote zandbak op de plaats waar tot vorige week de auto's reden. De start is gemaakt in het gedeelte De Vink tot aan de Noord-Hoflandbrug. Tij dens de werkzaamheden aan dit stukje Leidseweg blijft een rijbaan beschikbaar voor het verkeer, omdat geen vervangende route aanwezig is. De enige oplossing zou zijn geweest het verkeer te leiden over de Noord-Hoflandbrug, maar deze is alleen bestemd voor het openbaar vervoer en fietsers. Zodra begonnen wordt aan het volgende deel, wordt de Leidseweg geheel afgesloten en alle verkeer geleid over de Admiraal de Ruytersingel. Het aannemingsbedrijf Gebr. Oldenburg b.v. uit Nieuwendijk is bekend met weg werkzaamheden, waarbij al het verkeer niet omgelegd kan worden. Zo verrichtte dit bedrijf o.a. de reconstructie van de Damlaan in Leidschendam. De voorzitter van de Kontaktgroep Leidseweg-Noord ziet toch nog wel een lichtpuntje in de chaos welke nodig is om een goede weg te krijgen. Het ernstige gebrek aan speel ruimte voor de jeugd wordt tijdelijk goed gemaakt met een openbare zandbak. Tot voor kort passeerden dagelijks 9000 voer tuigen de Leidseweg-Noord, waaronder bijna 1000 vrachtwagens. Die vrachtwa gens zullen wel nooit meer terugkeren, want ook de Leidseweg-Noord heeft al de eerste verkeerslichten bij de kruising Trompweg en na de reconstructie komen er ook verkeerslichten op de driesprong Piet Heynlaan. De aannemer mikt op het einde van de werkzaamheden zo omstreeks de bouwvakvakanties 1979. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het Alphense vrijuwencafé or ganiseert morgen een thema dag voor vrouwen die met de gedachte rondlopen: „Ik wil wel iets maar ik weet niet precies wat". Enkele vrouwen van de VOS-cursussen, Volks universiteit en Moeder-mavo zullen als aanzet voor e'en dis-( cussie komen vertellen over hun werkzaamheden Het café dat zoals gebruikelijk wordt gehouden in de ruimte van het jongerencentrum Midas aan de Saffierstraat is morge nochtend vanaf 9.30 uur geo pend en 's avonds vanaf 20.45 uur Zaterdag 8 april is er in het vrouwencafé een bijeenkomst met bezoeksters van alle vrou wencafés in Zuid-Holland. Die dag zal voornamelijk in het teken staan van een dicussie over de gang van zaken in de andere vrouwencafés. HAZERSWOUDE - Het Tam boer- en Trompetterkorps Ha- zerswoude behaalde op het Tulip Time Festival te Kat wijk een knap resultaat. In de categorie jeugdorkesten, sec tie B, eindigde het gezelschap op de eerste plaats. Capriole, dat er meedeed aan concours voor majoretten, eindigde op de vierde plaats. HAZERSWOUDE - De ge broeders Chiel en Erwin Ha mers uit Hazerswoude-dorp zijn tijdens de Nederlandse kampioenschappen dammen voor aspiranten respectieve lijk vijfde en zevende gewor den. De twee jeugdige leden van damvereniging Samen Sterk zagen Gerard Jansen uit Huissen de titel behalen De vijftienjarige Chiel Ha mers kwam tijdens het toer nooi, dat de afgelopen week in Zutphen werd gehouden, tot een vijftig percent score. Uit de elf door hem gespeelde wedstrijden haalde hij name lijk elf punten Zijn jongere broertje Erwin (11), de jongste deelnemer ook in het veld van twaalf aspirant-dammers, ver raste. hij haalde in elf wed strijden een puntentotaal van tien. Albert Huisman, de Lei derdorper die de broers Ha mers traint, toonde zich zeer tevreden over de door zijn pupillen bij elkaar gedamde resultaten. Hij: „Het is toch wel knap dat de jongens bij Nederlands beste jeugddam- mers behoren." AARLANDERVEEN - De afgelopen week organiseerde de Sportver. Aarlanderveen afd. Badminton een groot jeugdtournooi, waaraan 42 jongens en meisjes in de leef tijd van 10 t/m 15 jaar deelna men. Deze deelnemers werden over 6 leeftijdsgroepen verdeeld, die vele partijen moesten spe len, om de beschikbaar gestel de prijzen. De prijswinnaars waren: groep meisjes van 10 en 11 jaar: le Karin van Vliet, gevolgd door Ineke Hijman, op de derde plaats kwam Mir jam van Wijk. Meisjes 12 en 13 jaar: 1. Maja de Roos, ge volgd door Marry de Vries. Meisjes 14 en 15 jaar: 1. Edith Meijer, gevolgd door Mary Hijman. Winnaars groep jon gens van 10 en 11 jaar: 1. Paul Hoogerwerf, gevolgd door Dirk-Jotyan Gussekloo. Jon gens 12 en 13 jaar: 1. Jan Vink, gevolgd door Johan Va- lentijn. Jongens 14 en 15 jaar: Martin Meijer gevolgd door Harry van Egmond. VOORSCHOTEN - De com missie voor cultuur, vorming en ontwikkeling organiseert twee avonden waarin alle Voorschotense muziekvereni gingen zich kunnen presente ren. De twee avonden worden van daag en 8 mei gehouden in de Dorpskerk van Voorschoten, Kerkplein 2 en beginnen om acht uur 's avonds. De toe gang is gratis. Vanavond zullen optreden: Exultate Deo, de Jeugdcanto- rij van de Hervormde Kerk, kinderkoor de Nachtegalen, Harmonievereniging Lauren- tius, kinderkoor de Lenteklok jes, het gemengd koor van de Moeder Godskerk en het Be jaardenkoor. Tijdens dit con cert zal een intermezzo op or gel worden verzorgd door Ad- die de Jong., Aan de tweede avond op 8 mei wordt meegewerkt door het Chr. Vocaal Ensemble, da meskoor Laurentius Parochie, Voorschotens Kamerkoor, Voorschotense Big Band Ben- venuto's New Formation, da meskoor Cantemus, kinder en herenkoor Laurentius Pa rochie, Jeugdkoor/combo Dawwagiem en het dames koor van de Moeder Gods- kerk. Het orgel-intermezzo zal deze avond worden verzorgd door Henk Walvaart. NOORDWIJK De Vierboet- school in Boerenburg is titel houder geworden in de hya- cintenbroeiwedstrijd, georga niseerd door een convent van bedaagde Noordwijkse agra riërs. Daarmede legde de school beslag op de beker van de Bondsspaarbank voor Noordwijk en Omstreken. RIJNSBURG Evenals vorig jaar zal een plaatselijk aktie- comité een inzamelaktie hou den van gebruikte kleding voor de Stichting Mensen in Nood. Op dinsdag 4 april tussen 18.00 uur en 21.00 uur wordt de kleding huis aan huis afge haald door vrijwilligers. De kleding gaat naar mensen of instanties, die daarom ge vraagd hebben. De minder goede kleding wordt verkocht en uit de opbrengst worden de akties, het vervoer en de ver zending bekostigd. Daarom is alle kleding welkom. Het verdient aanbeveling de kleding aan te bieden in plas tic zak of kartonnen doos. iv06 Hazerswoude— Het majorettenkorps van het Hazerswoudse jeugdcircus Capriole timmert letterlijk en figuurlijk aan de weg. Naar aanlei ding van het optreden van het uit achttien meisjes tellende gezelschap tijdens een carna valsoptocht in Gouda, waar veertigduizend mensen op de been waren, heeft het bestuur diverse aanbiedingen gekregen. Op 1 mei, de dag dat de verjaardag van konin gin Juliana wordt gevierd, is het korps van de patij in Leiden. Daar organiseert „Actief Lei den" een nationaal concours, waaraan ruim twintig gezelschappen meedoen. Op 22 april hoopt Capriole, samen met het Tamboer en Trompetterkorps Hazerswoude, van zich te doen spreken tijdens het in de Bollenstreek te houden bloemencorso. Mevrouw Josee Martinot, een van de technische leidsters, meent da het majorettenkorps wat prestaties betreft met sprongen vooruit gaat. „De meisjes, van elf tot en met veertien jaar, worden van lieverlee ballerina's. Ze volgen dan ook een cursus jazz/dansballet." Die wordt gege ven door mevrouw Dymphne Smit. Hoewel er dus achttien meisjes actief aan de show deelne men en er zeven als leerling staan ingeschreven, wil Capriole ook wat kwantiteit aangaat, voor uit. Mevrouw Martinot: „Er kunnen zich bij ons dus altijd meisjes melden". Een nieuwe loot aan de jeugdcircusstam is het korps minirettes. De zevenentwintig nog zeer jeugdige meiskes presenteren zich op 1 mei. Koninginnedagsviering, voor het eerst aan het hooggeërd publiek van de Hazerswoudse Rijn dijk en van het dorp uit deze gemeente. Bestuur sleden en leidsters, plus een aantal het circus goedgezinde vrijwilligsters zijn momenteel druk doende om de minirettes op die dag op een opvallende wijze „in het pak te steken". Intussen oefenen de circusartiesten op een nieuw programma, dat ze in de komende maan den in diverse plaatsen gaan uitvoeren. Omdat het bestuur van het zesentachtig leden tellend circus Capriole de gedachte hoogtij laat vieren dat alles perfect moet worden gebracht, zoekt men nog naar ouderen die tijdens de trainingen leiding kunnen geven. Mevrouw Martinot: „Ze zullen ontdekken dat het h eel fijn werken is met onze circusjeugd". Record aantal deelnemers bij Braassem- loop Onder erg goede weersomstandighe den vond gistermor gen de negende Braassemloop plaats De deelnemers aan deze loop legden een parcours af langs de fraaie oevers van het Braassemermeer Al vroeg meldden zich om 10 uur tientallen deelnemers aan de start, maar ook even voor 1 uur gingen er nog lopers van start. De deelname was door de goede weers omstandigheden be ter dan ooit. Ruim 1300 lopers liepen gisteren hun rondje. De organisatie van de negende Braassem loop was in handen van de ijsvereniging Alkemade. Bouw woningen in Woubrugge WOUBRUGGE Wethouder D. J. Faber heeft één dezer dagen op de thuisweide van boerderij Kroes de eerste paal geslagen voor een aantal nieu we woningen. Als belangrijk ste objekten in deze nieuw bouw in het centrum van Wou brugge mogen een 20 tal be jaardenwoningen gezien wor den. Daarnaast komen er elf pre miewoningen. Hiervoor was van de zijde van de ingezete nen van de gemeente een zeer grote belangstelling. Maar liefst tweeënzeventig gegadig den meldden zich aan om in aanmerking te komen voor een dergelijke woning. De rest van het contingent wo ningen dat gebouwd zal wor den door de Hazerswoudse aannemersfirma Egbo zal bestaan uit vijf vrije-sectorwo ningen en zes bungalows. Sassenheimse koorzangers jubileren Zeven jubilerende koorleden telde gistermorgen het heren koor Pius X van het Sassen heimse St.-Pancratiusparo- chie. De gezamenlijke koren hadden voor deze gelegen heid een toepasselijke koor zang ingestudeerd Tot slot van de eucharistieviering wer den de jubilarissen in de spreekwoordelijke bloemetjes gezet door pastoor Van Bockxmeer Elk ontving een gouden (40 jaar) of zilveren (25) speld van de Gregorius vereniging. Op de foto de uit reiking van de onderscheidin gen. Wassenaar neemt beheer over WASSENAAR - Ht gemeentebestuur heeft met I de stichting „Rust en Vreugd" en de stichting „Park Rust en Vreugd" overeenstemming be reikt over de overname van het beheer van het I 30 ha grote landgoed. De gemeente zal het park openstellen voor het publiek. I De openstelling past in het tot nu toe gevoerde J beleid van de gemeente die immers ook de buitenplaatsen De Paauw, Backershagen, De j Hartenkamp, de Wiltzank en De Wittenburg, alle gelegen langs de Rijksstraatweg, voor het pu bliek heeft opengesteld. De kosten van het beheer worden geraamd op 0,80 per m2, dat betekent voor „Rust en Vreugd" 240.000 - per jaar. De stichtingen zijn bereid aan de gemeente een recht van erfpacht te verlenen voor een periode van 99 jaar. De gemeente heeft zich bereid verklaard drie werknemers van de stichtingen in vaste gemeen tedienst te nemen: de boswachter A. van Bouw- horst en de bosarbeiders A. H. Oliehoek en G. A. Henkes. Beide laatstgenoemden zullen, behal ve op Rust en Vreugd, zo nodig ook op andere buitenplaatsen te werk gesteld kunnen worden Voor de heer van Bouwhorst zal gelden dat hij buiten „Rust en Vreugd" alleen boswachters- werk zal verrichten. De stichting zorgt voor dienstwoningen voor het drietal Burgemeester en wethouders hebben de te slui ten overeenkomsten voorgelegd aan de commis sies Technische Diensten en Financiën. Daarna zal de raad beslissen Ton Hoogenboom (19) kandidaat voor K RO-kontactgroep ZOETERWOUDE Ton Hoog- enboom (19) studeert rechten in Leiden en is de jongste kan didaat voor een zetel in de kontactgroep van de KRO voor het district Rotterdam. Als hij gekozen wordt heeft de jonge kandidaat de plannen voor Zoeterwoude al rond. „Aangezien ik als representant van de jeugd wil optreden, lijkt het mij noodzakelijk om een werkgroep achter me te heb ben. De werkgroep zou moeten bestaan uit een aantal geïnte- ressseerde Zoeterwoudse jon geren. Verder wil ik de mensen duidelijk maken dat ze met vragen en opmerkingen niet al leen in Hilversum terecht kun nen, maar ook bij de kontact- groep in het district." CDA wil Wassenaarse jeugd kraakt pandje Wassenaarse jongeren hebben het pandje Wasse naarse Slag 9 gekraakt. Het zijn leden van het Ko- mitee Jongerenhuisvesting Wassenaar. Het pandje is eigendom van Staatsbos beheer en staat op de no minatie gesloopt te wor den. De actiegroep strijdt voor het stimuleren van jongerenhuisvestng in Wassenaar en voert actie tegen onnodige leegstand en afbraak van goed be woonbare huizen. Dit on der meer door het kraken en opknappen van daar voor in aanmerking ko mende woningen. In het thans gekraakte pandje verblijven dakloze en werk loze jongeren. Zij willen het pandje gebruiken om er bijvoorbeeld een thee huis te vestigen. Ook wordt gedacht aan een fietsenmakerij, galerie, oe fenruimte en verkoopgele genheid voor artistieke produkties. Dit weekeinde zijn de jongeren begonnen met een fikse opknapbeurt van het pandje. WARMOND - Voor de komen de gemeenteraadsverkiezingen in Warmond heeft het CDA een programma opgesteld voor de komende zittingsperiode van de raad in Warmond. Zij willen zich hard maken voor de verdere uitbreiding van woningbouw binnen de ge meentegrenzen. Het CDA is verder een voorstander van het verwijderen van bedrijven uit de dorpskern naar elders, waar zij meer ontplooiingskansen zullen hebben Hierbij zal steeds gelet moeten worden op de subsidieregelingen voor sa nering en restauratie van de dorpskern, waarbij vervangen de nieuwbouw voorrang heeft op de woningverbetering zodra blijkt, dat de verbetermgskos- ten, de door het Rijk gestelde norm te boven gaan. Het CDA wil verder in haar programma de aanstelling van een milieu rechercheur in samenwerking met de gemeente Alkemade i Door de komst van de Schip- hollijn moet al het nodige wor den gedaan om de schade aan het milieu tot het uiterste te beperken, door het aanbrengen van geluidswerende voorzienin gen en het werken met groen voorzieningen. Het CDA is voorstander van het plaatsen van zoveel mogelijk papierk- bakken in de omgeving van rustbanken bijvoorbeeld bij Marienhaven Het CDA zal boomchirurgie steunen en juicht opneming van een ere diet hiervoor dan ook toe Warmondse „milieu-recher cheur"

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5