Spijkenisse levert „O-O-prestatie" bij Quick Boys Rijnsburgse Boys stokt op 0-0 Sensatie bij Kagia-TAVV Noordwijk: alleen maar gelukkig SPORTTRIBUIME IJJi.4IJIIM.fJM RCL wil i wel maar j kan niet Van der Horst naar Lisser Boys LEIDSE COURANT PAGINA 1( (Van onze sportredactie) KATWIJK Spijkenisse stak na afloop van het duel tegen Quick Boys (00) de armen omhoog: de „prestatie" was gele verd. Het overwinningsge- baar moest aanduiden, dat niet Quick Boys, dat nota bene negentig minu ten lang gepoogd had iets aantrekkelijks van het duel te maken, een posi tieve daad had gesteld, maar Spijkenisse, dat er alleen maar op uit was geweest om de meest mo dieuze trainerstaktiek (het zogenaamde „op de nul spelen") in praktijk te brengen. De vreugde van de bezoekers was daarom niet alleen onrechtvaar dig, maar ook tegenstrij dig. Een teken dat Spijke nisse bij het zich ingraven in de Katwijke duinpan duidelijk eerst de kop in het zand had gestoken. Trainer Jan van Baaren zett v struisvogelpolitiek na afloop d even door. Sprak van een „aan trekkelijke" en voor zijn team ..succesvolle" wedstrijd, memo reerde vanuit zijn notitieboekje de schaarse ogenblikken waarop Spijkenisse de middenlijn gepas seerd was als waren het levens grote kansen. Hij ging in zijn enthousiasme zelfs zo ver te be weren dat de uitslag eigenlijk 3-3 had moeten zijn en dat Spijkenis se „binnen onze vermogens" had aangevallen. Die capaciteiten worden sinds za terdag in Katwijk in ieder geval niet hoog aangeslagen. Want wat Spijkenisse aan aanvalsdrift liet zien was beneden alle peil. Hoewel de bezoekers een achter stand van vier puten op koploper Quick Boys hadden goed te ma ken. vertikten zij het om een poging te wagen een doelpunt te scoren. Dat leverde, ondanks de noeste ijver van de Katwijkers Eerste klasse uiteindelijk niets meer op dan een handvol kansen. Immers, pressie voetbal gaat ten koste van de zuiverheid in de acties. Acties die op de vleugels ook te weinig rendement opleverden, omdat juist daar spelers als Bart Zand bergen en Teun van der Plas niet uit de verf kwamen. Daarbij kwam dan nog dat het de Katwijkers aan ge luk ontbrak. Arie Haasnoot kopte tweemaal rakelings over en vooral centrum spits Kees van Rooyen zat het niet mee. Quick Boys' meest actieve en gevaar lijkste aanvaller schoot vanuit vele standen maar miste enkele malen op centimeters na het doel of zag doelman Hans Leyen effectief optreden. Ook verse krachten (Dick Vooys en Jaap Hoek) mochten niet meer baten: Spijkenis se eiste de halve winst op. Voor zijn „prestatie" van die middag. ROEN VAN DER GEEST Van onze sportredactie LeidenRijnsburgse Boys heeft slechts één punt overgehoden aan het duel tegen Lyra: 0-0. Rijnsburgse Boys nam on middellijk het initiatief maar kwam toch niet ver der dan een kopbal van Jac den Heyer. Naarmate de strijd vorderde kreeg de wedstrijd een steeds grimmiger karakter. De. formatie van Atte Bouma raakte daardoor het meest de kluts kwijt. In de tweede periode hadden de Boys alsnog de zege kunnen grijpen. Gé Per- fors schoot uit een moei lijke hoek in plaats van de bal naar de geheel vrij staande Henk v.d. Zwan te tikken. V.d. Zwan had even later pech toen een treffer van hem om onver klaarbare wijze werd geannuleerd. Katwijk— Middenvelder Wim Guyt 2 was de grote man bij de elf van Van der Zeeuw met drie treffers had hij het grootste aan deel in de 4-0 zege op ZOB. Niet alleen Geyt verdiende een pluim, de gehele ploeg speelde uitste kend. Vele malen werd de ZOB- defensie volledig zoek gespeeld Bij de rust was de schade nog KNVB zaterdag tot een doelpunt beperkt geble ven. Toen het tien minuten na rust al 3-0 stond geloofde ZOB het verder wel. Jan v.d. Plas voeg de er nog een vierde goal toe. Marken heeft revanche genomen voor de 5-0 nederlaag die Ter Leede de ploeg eerder dit sei zoen bezorgde. Op een verschrik kelijk slecht veld verloren de Sas- senheimers met 3-2. Aanvankelijk zag het er rooskleurig uit voor Ter Leede. Na een kwartier had uitblinker Piet v.d. Heiden voor 1 -0 gezorgd. Na de hervatting verzette Marken de bakens. Eerst was het Piet Commandeur die gelijk maakte. Nico v.d. Fange hielp de thuisclub ook nog door zijn eigen doelman Wim van Harskamp te kloppen. Na een goed lopende aanval werd het zelfs 3-1 voor Marken door een doelpunt van Klaas Schipper. Dit werd Ter Leede kennelijk te gortig. In het hevige slotoffensief scoorde Jan van Harskamp 3-2. Lisser Boys heeft Be Fair de eerste nederlaag (1-0) toege bracht. Op slag van rust zorgde Gerard Nijkamp met een kopbal voor de winnende goal. In de tweede rondgang heeft Lisser Boys vaak met de rug tegen de muur gestaan. Door onnauwkeu rig schieten van Be Fair en goed doelmanswerk van Nico Groenen weg bleef de gelijkmaker uit. ARC heeft in een bar slechte wedstrijd degradatiekandidaat Maasdijk met een 1-0 nederlaag naar huis gestuurd. In de tweede periode schoot Hugo Schlette de Alphenaren naar de overwinning. De op het qude nest teruggekeer de Hennie Camphorst bezorgde SIZO twee minuten voor tijd de zege. Met een hard schot liet hij de DZS-goalie kansloos. Een vol ledig verdiende winst aangezien SIZO de gehele wedstrijd een overwicht had. Door een 2-0 zege op SVOW heeft SVPTT het kampioenschap in de vierde klasse B behaald. Lange tijd heeft de ploeg uit Oude Wetering de 0-0 gehouden. Na de hervatting kwam PTT sterk opzetten, maar in de counter was SVOW zeker niet minder gevaar lijk. Na een misverstand tussen Cock Gortzak en Pim van Tol kwam SVPTT op 1-0. Toen het kort daarop zelfs 2-0 werd was de strijd beslist. Ondanks het 1-1 gelijke spel van Hazerswoude Boys tegen Devjo blijven de Boys nog steeds in degradatiegevaar. Devjo nam al snel de leiding na een fout van Sjaak Kouwenhoven. In dezelfde minuut kregen de Boys nog een tegenslag te incasseren. Na een botsing tussen Joep de Ruiter en Karl de Hoog moest De Ruiter met een gebroken been het veld verlaten. In de eerste periode kwam Hazerswoude Boys op ge lijke hoogte door Jan Vondeling. Zevenhoven kwam goed voor de (Van onze sportredactie) LEIDEN - In de afdeling Leiden, eerste klasse, vie len drie gelijke spelen: Kagia-TAVV 2-2, Woubrug- ge-Valken '68 1-1 en MVKV-Abbenes 2-2. Winst was er voor KRV en Lei den. Beide wonnen met 2-1 van respectievelijk GWS en Oegstgeest. Sensatie was er bij de wedstrijd Kagia - TAVV. Reeds in de eerste minuut opende Cock Verzaal van TAVV de score (0-1). maar nog geen drie minuten la ter was de stand alweer gelijk getrokken door Adriaan Oosterhof. die voor Kagia een corner ade- kwaat inkopte (1-1) Deze stand bleef lange tijd ge handhaafd, totdat kort voor tijd Gerard Slof de volle winst naar TAVV leek te brengen. Maar in bles suretijd kopte Harry van Dijk Kagia nog op gelijke hoogte En behoefde niet eens meer te worden afge trapt Na het laatste fluit signaal gebeurden er ver scheidene 'onreglementaire zaken. Oorzaak onbekend, gevolg een blauw oog voor Anton Servaas. Eindstand 2-2 Woubrugge speelde gelijk tegen Valken'68. Het werd 1-1 in Wou brugge Het technisch iets zwak kere Woubrugge kwam aan de leiding door een kopbal van Jan Zaterdag afdeling Burggraaf in de eerste helft. Val ken'68 kwam aan de, overigens verdiende gelijkmaker, toen Cor van Dorp in de tachtigste minuut wat ongelukkig in eigen doel kop te 1-1 Ron van der Kolk MVKV twee maal op een voorsprong tegen Abbenes. Het heeft echter niet mogen baten, want John Cuvelier kopte in de rebound de eerste goal voor Abbenes erin 1-1 En het was vlak voor tijd dat MVK- V'er Jaap Hanaart een flinke black-out had. Hij ving de bal. als speler zijnde, volkomen onnodig m het strafschopgebied Harm Kattenberg aanvaardde dankbaar deze buitenkans en schoot Abbe nes alsnog naar een gelijkspel vanaf de penaltystip GWS was ook tegen KRV nog lang niet gemotiveerd Nadat het door doelpunten van Kas de Koning en Sjaak de Jongh op een 0-2 ach terstand was gezet, schoot het echter een weinig wakker en ont spon zich een redelijk spannend duel. Vooral toen Jan Cuperus de stand via een afstandsschot op 1-2 had gebracht, moest KRV nog alle zeilen bijzetten om de twee punten mee naar Katwijk te ne men. Lelden en Oegstgeest wikkelden een wedstrijd af die niet op een bijzonder hoog peil stond. Nadat Leiden in de eerste helft door doelpunten van Bert de Graaf en Kees van der Linden op een 2-0 voorsprong was gekomen, be sloot Oegstgeest na rust dat het aan de stand op de ranglijst wel verplicht was om iets terug te doen Verder dan een doelpunt Van onze sportredactie i Lelden - RCL heeft weer een aangetoond hoe machteloos h< r eigenlijk in de voorste linie li Van do beschikbare negentig m nuten Is de Lekterdorpse ploej t tachtig minuten In de aanval gi weest maar het kwam tot er t zeer bedroevend resultaat va* r geen enkele uitgespeelde kant v Het typeert het RCL van hf t ogenblik: het wil wel maar ka1 t let. c Wilbert Witteman zet z'n zeer mi f tige spel van de laatste weke voort en ook Leo Holl kan tot o; t dit moment niet van een geweldi| J seizoen spreken Vandaar dat d t laatste wedstrijden de doelpunte: c door middenvelders of zelfs doo 5 achterspelers gemaakt moete r worden Zaterdag was het wee I een achterhoedespeler die dea 1 eer voor zich opeiste. Ab Brat schoot de bal na goed aangeve: i van Wilbert Witteman niet be f paald met de duizelingwekkendi vaart op het Barendrecht-doe| I maar de Barendrecht-doelmal was wel zo vriendelijk om ove I de bal heen te duiken en dj I gebaar werd hem door RCL ni tuurlijk in dank afgenomen. Het heeft toch maar heel weini) I gescheeld of RCL had helemad I geen punt mee naar huis mogei 1 nemen want vlak voor de gelijk makende treffer van Braat mist» 1 Barend recht een strafschop, vet oorzaakt en gehouden door Brair 3 Brandt, en het had hiermee d» y voorsprong, verkregen door eet in duidelijke buitenspelpositir gescoorde treffer uit de eerst» helft, tot 2-0 kunnen uitbreiden e» j men had RCL daarmee zo goet I als zeker kansloos gelaten dag door het veel sterker geachti - Unicum op 0-0 te houden. Vooi f rust had Hans de Balvert peel toen de bal na zijn schot tegei i de lat belandde. In de tweed» rondgang oefende Unicum enig» f druk uit. In een matige wedstrijd kwam D< Sleutels niet verder dan een remi se: 0-0. Het was nauwelijks te merken dat Rohda vocht vooi f behoud van de vierde klasse. Jar v.d. Berg beroerde voor de Vliet- bewoners eenmaal het houtwerk De situatie begint er voor Rand- stad Sport precair uit te zien na l het uiterst ongelukkige verlies bij I Vlaardingen: 2-1. Tien minuten voor tijd hadden de Voorschoten v naren nog een schijnbaar comfor- tabele 1-0 voorprong. Aad Keyzer had Randstad volledig verdiend aan de leiding gebracht dooi schitterend doel te treffen. Vlak voor het einde sloeg het noodlot echter toe. Van onze sportredactie VLAARDINGEN Er zijn in de voetbalsport „onverdiende zeges die later, met wat gewild denkwerk, toch „wel verdiend" kunnen worden genoemd. Of de inzet was beter, de techniek gepolijster, de tactiek slimmer dan die van de tegenpartij. Noordwjjk echter, kon zaterdag na de 0-1 overwinning op Zwaluwen Vlaardingen, niets „ter verdediging aanvoeren. Goed, er was gewonnen. Maar bij die simpele constatering bleef het ook direct. Want Noordwijk, nu op twee punten gekomen van koplopers Quick Boys en IJsselmeervogels, etaleerde bij degradatiekandidaat nummer één, Zwaluwen, geen betere techniek, was tactisch niet sterker en kon ook op inzet geen pluspunten veroveren. Noordwijk was zaterdag „alleen maar gelukkig" en bleef daardoor in de kampioensrace. Het zag er zaterdag overigens niet naar uit dat Noordwijk toen nog drie punten achter op de koplopers nog echt geloof de in een kampioenschap. De woorden van trainer John Eelman („In acht wedstrijden kan nog veel gebeuren") bleken in ieder geval bij sommige Noordwijkers niet te zijn doorgedrongen. Kees Karstens bijvoorbeeld voetbalde wel mee, maar daar was ook alles mee gezegd. Directe tegenstander Rein Homen kende dan ook een vrije middag, rechtsachter Leen Seekles. want ook gelegenheid slinkerspits (Bogers bleef, met Bröring, geblesseerd aan de kant) Albert Spaanderman wenste geen stap teveel te doen. Gelukkig voor Noordwijk waren er zaterdag in Vlaardingen ook spe lers die wel wilden werken. Zo groeide Hans Westgeest op het middenveld in een uitblinkersrol, terwijl invaller Jaap Plug even eens veel felheid in zijn spel' deed. Dat was ook nodig tegen Zwalu wen. De ploeg van trainer Frans^ de Kruis toonde niet alleen de te- verwachten inzet van een (te) laag' geklasseerde club, maar wist ook voetballend tot acceptabele din-j gen te komen. Bij Noordwijk-doel-! man Albert van der Niet gekomenj stokte het evenwel bij de Vlaar- dingers. Ook al omdat Van deij Niet zaterdag knap aanwezig was. bij schoten van Homen en Pijp ers. Daarom betekende de doeltreffen^ de kopbal van Sjoerd Boot in de twintigste minuut van de tweede helft ook een 0-1 voorsprong. Een door de beste Noordwijker op hel bord gebrachte score die tol eindstand zou worden gepromo veerd omdat Zwaluwen in de slot fase de verdiende gelijkmaker, niet zou produceren. De inzet van invaller Ernest Kegel vloog voor langs het Noordwijk-doel, de kop bal van Pijpers vond tegen de roodwitte lat een voortijdig eind-, e- Gert-Jan Onvlee Van onze sportredactie LEIDEN - Lisser Boys heeft voor het volgende seizoen een opvol ger gevonden voor de vertrekken de trainer Nanai. De van SV'35 overgekomen Harry v.d. Horst zal; de succesvolle Lissenaren onder zijn hoede nemen. Van der Horst heeft in het verleden onder meer Noordwijk, Ter Leede en ASC getraind. Ad van Kaam (6) en Maarten Onvlee (7) van Leiden komen te laat om een schot van Jos Pool (Oegstgeest) te onderscheppen. van Hans van der Kade kwam het echter niet. In de tweede klasse vielen enke le forse overwinningen te note ren: WSB Alphla 3-0, VNL Klckers'69 0-4 en LSW'70 - SVLV 1-6. Overige uitslagen: SJZ - Bar nardus 1-2, Meerburg - Unites 0-0. VVSB is één van de betere ploe gen in deze afdeling. Alphla merkte het aan den lijve Het werd 0-3 door doelpunten van Peter Tettero, Aad Verbeek en rechtsback Frans Appelo die van af zijn stekkie ongehinderd door kon lopen en 3-0 scoren VNL heeft na een korte opleving weer verloren. Klckere'69 was de dader Het werd 0-4 door doel punten van Dirk van Bekkum (2x), Gerard van Loenen en Gert Ooms. LSW'70 kwam tegen kampioen spretendent SVLV nogal ongeluk kig op achterstand. Gevolg was dat LSVV'70 de moed liet zakken en dat SVLV er een schepje bo venop deed Het werd 1-6 door goals van Jan Witteman (2x). Jos Meyer (2x), Leo van Bemmelen en Philip van der Polder. Slechts de ijverige Mar Schouten scoorde tegen Meerburg en Unites L. speelden gelijk tegen elkaar in een wed strijd waarin practisch niets ge beurde De eindstand 0-0 is daar mee verklaard. SJZ had tegen Bernardus de pech dat Ton Rietbergen van Ber nardus in de allerlaatste seconde scoorde. Hierdoor werd het 1-2 voor de Hazerwoudenaren. De an dere doelpunten werden gemaakt door Wim Neuteboom (0-1) en Kees van Duyvenbode (1-1). In de afdeling Gouda moest Siveo in Aarianderveen met 2-3 zijn meerdere erkennen. Aariander veen kwam op een 0-2 voor sprong door goals van Pim en Loek Verhagen Siveo geraakte nog op gelijke hoogte, maar Arie Roskam scoorde uit een door Kees Tuinenburg geforceerde pe nalty. 2-3. Typerend beeld van Quick Boys-Spijkenisse. Arie Lagendijk omschreef het later aldus: „als ze één mannetje gepasseerd waren, dook er een tweede op". Nico Kuyt ondervindt dat hier aan den lijve.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 16