van Kans Wolffers Jn vorm Freddy Maertens wint in Harelbeke Borg wint in Milaan Nederlands ep weg terug Overwinning voor Peter Herlings ri Albert Spee-prijs voor Koen Gijsbers Tweede plaats Toine Hezemans Une de Mai overleden PARIJS In Parijs is za terdag Une de Mai, een van de beroemdste en suc cesvolste drafpaarden, overleden na een ziekte. Une de Mai werd veertien jaar. De Franse merrie won tus sen 1968 en 1973 tachtig wedstrijden, waaronder meermalen de Prix d'Ameri- que. Van die tachtig waren er dertig in de Verenigde Staten. De merrie won voor haar eigenaar, de Hertog van Montesson, een bedrag van vier en een half miljoen gulden. Beeld van de finish van de Jochems Memoriaal LEIDSE COURANT /ASSENAAR Het gaat trainer Hans Wolffers )or de wind. De trainer van vurige volbloeds aat er om bekend dat hij zijn paarden altijd oeg in het seizoen in vorm heeft. Dat werd Istermlddag op Dulndigt weer eens onder- jreept. In de eerste grote ren van het seizoen, I.J. Jochems Memoriaal, waren zijn volbloeds «er vóór In de uitslag te vinden. e nieuwe Engelse import Blakey Ridge, die vee weken geleden zijn eerste optreden maakte iet een derde plaats, won nu in handen van John Smith voor het paard van het jaar, Domitor. Toch moet de prestatie van de zesjarige Ameri kaanse hengst Domitor hoger worden aangesla gen. Met de steun van Henk van der Kraats moest Domitor maar liefst tien kilo toegeven aan winnaar Blakey Ridge. Thats's Swanne met Tony Bentley kwam op de derde plaats voor de als favoriet van start vertrokken The Fabulous One met John Webb. Het laatste paard is ook van trainer Wolffers. De eindsprint, die Marianne Ooms twee weken geleden met dit paard aan het publiek liet zien. bleef nu jammer genoeg achterwege. Natuurlijk stond er nu naast The Fabulous One wel meer kwaliteit in de startbo- Marianne Ooms stond wel weer in de belangstel ling. Vorig jaar kwam ze als leerling in actie bij trainer Wim van Dijk. Het overstapje naar trainer Wolffers bevalt haar dus uitstekend. De Haagse blondine bracht heel fraai in de eerste ren van de middag Tigress als eerste over de eindstreep voor Elan en Sainte Nitouche. De derde ren van de middag werd gewonnen door Dieter Weiss met Pake. De driejarige hengst van Stal Valkenburg is een in Nederland gefokt paard dat dit jaar wel eens tot grote dingen in staat zou kunnen zijn. Duidelijk herstel was er ook voor Jan Wagenaar. Hij behaalde twee overwinningen, waarvan de supertrio-zege één van de mooiste was uit zijn loopbaan. Precies op tijd was de Europees kampioen aan het front. Steeds reed hij met Micky over de 2600 meter in de achterhoede. Bij het ingaan van de laatste bocht kon hij zijn positie wat verbeteren om vervolgens in de rechte lijn hard toe te slaan. Op de streep zegevierde hij in een kilometertijd van 1.22 rond voor Nilson B, die steeds aan de leiding was geweest, en Nanouk. ..Het internationaal hoofdnummer' bracht een verrassende overwinning voor King Hollandia. Op Nootdorp zegevierde Jan Wagenaar met Marjon Hess. Na de start had dit duo de leiding genomen en stond deze niet meer af. Het paard is sinds kort in training bij Wagenaar Marjon Hess is eigendom van Piet de Wit. die wegens een maagbloeding in het ziekenhuis verblijft. ARTHUR VAN RIJSWIJK fonai masamnn JU pril- >e lott - 567913 MickjPi HARELBEKE - Freddy Maertens heeft zaterdag de Grote Prijs van Harelbeke op zijn naam gebracht, een wegwedstrijd over 226 kilometer. De tweede plaats was voor de Zeeuwse renner Jan Raas, die acht seconden na de winnaar over de finish kwam. De Fransman Bernard Hinault eiste de eindzege voor zich op in het totaalklassement van de wieler wedstrijd „Criterium National". Joop Zoetemelk, die eerder het eerste gedeelte van de tweede etappe winnend had beëindigd, kwam in het eindklasse ment voor op een zesde plaats met 1 min 12 seconden achterstand. Beste Nederlander was Fe- dor den Hertog met een vijfde plaats op 57 secon den. Jos Schipper heeft in Waregem „Dwars door Bel- gie", een wedstrijd voor profs over 198 kilometer, gewonnen. Schipper ontsnapte tien kilometer voor het einde met de Belg Frank Hoste uit een kopgroep van 25 man. Schipper bleek de snelste in de eindsprint. Marcel Laurens werd verrassend winnaar van de Brabantse Pijl, één van de Belgisch semi- klassiekers. Laurens had in Sint Genesius na 160 kilometer acht seconden voorsprong op het peloton, waarvan Herman van Springel tweede werd De wielerploeg Jan van Erp heeft voor de vierde keer de nationale merkentitel veroverd. De basis voor dit succes werd zaterdag reeds in de Hel van Mergelland gelegd toen slechts weinig werd toege geven aan Gazelle dat in alleskunner Toine van de Bunder een sterke winnaar had. Gistermorgen ech ter won de formatie Van Erp in een ploegentijdrit over 35 kilometer met specialisten als Oosterbosch. Bierings, Van Est en Mutsaers. De Ster van Bladel over 126 kilometer leverde een zege op voor Domien Evers uit Sprundel, terwijl Bert Oosterbosch uit Eindhoven een individuele tijdrit over 8 kilometer als snelste aflegde. DENT MELDT ZICH AF VOOR ROTTERDAM "Frans Sigmans wordt op de hielen gezeten door Peter Herlings die als winnaar uit de bus zou komen. |0RG Peter Herlings heeft gisteren op Boet van Duimen is zevende geworden in de let nieuwe motorcrossparcours in de bossen openingsrace van de competitie om het we- pnd het Drentse Norg een internationale reldkampioenschap 750 cc. De zege in deze redstrljd in de 500 cc-klasse gewonnen. De motorrace op het circuit van Imola in Italië Jederlanders beheersten trouwens de hele was voor de Venezolaan Johnny Cecotto met iedstrljd: tweede werd Frans Sigmans en een Yamaha jerde Gerrlt Wolslnk. Bert Struik uit Zaltbommel is tijdens interna tionale wegraces in Vessem als eerste geen- digd in de 350 cc-klasse internationaal. De eerste manche won hij, in de tweede manche werd Struik tweede. De 125 cc klasse natio naal leverde een overwinning op voor Frans Lengkeek uit Poeldijk. MILAAN Björn Borg, als twee de geplaatst voor het vandaag in Rotterdam beginnen de prof tennistoernooi, heeft gisteren in Milaan de eerste prijs in de wacht gesleept. De Zweed zege vierde in de finale over Vitas Gerulaitis met 6-3, 6-3. Borg had in de halve finale Stan Smith met 6-7, 6-0, 6-2 verslagen en Gerulaitis was te sterk voor Sandy Mayer: 6-7, 7-5, 6-1. In het dubbelspel zegevierden Higueras en Pecci. De Spaans/Para- guayaanse combinatie versloeg in de finale Fibak en Ramirez (Pol/- Mex) met 5-). 7-6, 7-6. Voor het WCT-toernool van Rot terdam heeft de Australiër Phil Dent, die in de eerste ronde tegen Jim Conners zou uitko men, zich afgemeld. Vanuit Milaan liet Dent weten ge blesseerd te zijn. Het toernooi in Ahoy' zat daardoor met vijf open plaatsen, die in de loop van van daag zijn opgevuld met alsnog binnengekomen inschrijvers. Het programma voor vanavond (aanvang 18.30 uur) ziet er als volgt uit: Johansson (Zwe)-speler B; Amritraj (Ind)-Okker; Stockton (Vst)-Scanlon (Vst); Rosewall (Aus)-speler C; dinsdag (aanvang 12.00 uur) Lutz (Vst)-Fibak (Pol); Smid (Tsj)-Ramirez (Mex); Mayer (Vst)-Leonard(Vst); Lewis (Nzl)-Fil- lol (Chi); 18.30 uur: Gerulaitis (Vst)-Smith (Vst); Conners (Vst)- speler D; Sanders-Borg (Zwe); Nastase (Roe)-speler E; ERKRADE Het Nederlandse ido is weer op de weg terug. Ij de open Nederlandse kam- loenschappen hebben zes Ne- erlanders medailles behaald. et waren „slechts" bronzen, laar ook die onderscheidingen |n een prestatl» In dit zeer lerk bezette toernooi. looit tevoren heeft Kerkrade een i o uitgelezen internationale deel- leming gehad als dit keer, waar Ie Oosteuropese top vertegen- roordigd was in het deelnemers veld uit negentien landen. lesondanks was er brons voor de waargewichten Peter Adelaar en :lenny Plezier, voor Wil Peters en lenk Numan in de half-zwaarge- v 'ichtklasse en voor Theo Kneg- jens en Rik Bakker bij de half- 3 üddengewichten. 'eters en Numan hadden twee irimiskenbare Europese toppers j loven zich, namelijk de regeren- lj Ie Europese kampioen Ditmar orenz uit Oost-Duitsland en de lelg Robert van de Walle, tweede lij het laatste wereldkampioen- i chap voor junioren In de categorie tot 78 kilo wed de Europese kampioen Adam Adamczyk uit Polen verslagen door Anoetinian uit Rusland. Knegtjens en Bakker kregen bei den een bronzen plak in deze met 42 deelnemers sterk bezette groep. In de lichtste categorie bij de dames behaalde de Voorburgse José Homminga de open Neder landse titel, Yvonne Vringer en Paula Mallens verloren in de eind strijd van respectievelijk de cate gorieën tot 61 en 66 kilo. Bij de jeugd veroverden twee Ne derlanders de eerste plaats/, na melijk Ben Mesters (tot 60 kilo) en Hans Hogendijk (tot 65 kilo). De resultaten zijn: heren: Hall-middengewicht (tot 78 kilo) 1 Anoetinian (Rus). 2. Adamczyk (Pol), 3. Theo Knegtjens en Rik 8akker (Ned) Middengewicht (tot 06 kilo): 1 Kiss (Hon). 2. Vecchi (Ita), 3. Zednick (Odl) en Wolosov (Rus) Half-zwaargewicht (tot 95 kilo): 1 Lo- renz (Odl). 2 Van der Walle (Bel). 3. Wil Peters en Henk Numan (Ned) Super lichtgewicht (t/m 60 kg). 1. Theo Knegtjens (op archieffoto) bleek goed op dreef. Grutza (Odl). 2. Emizsh (Rus). 3 Janos i. Molnar (Hon). Lehmann (Old), 3. Meszaros (Hon) en Reinhardt Arndt Woinikov (Rus) en Talai (Pol). Zwaargewicht (boven 95 kg): Halflichtgewicht (t/m 65 kg) 1 Solo- i Varga (Hon). 2 Smets 'Bel). 3 Peter doehm (RusJ.^2. Neenan (Eng), 3 Sza- Adelaar (Ned) en Henny Plezier (Ned) Dame»: tot 48 kilo: 1 José Homminga (Ned); tot 52 kilo: 1 Theresa Nuyen (Zwi); tot 56 mans (Bel); t a (Wdl), 2 Yvonne Vringer (Ned) tot 66 kilo 1 Paulette Fouillet (Fra), 2 Paula Mallens (Ned); tot 72 kilo 1 Catherine Pierre (Fra); boven 72 kilo. 1 April Malley (GB) UTRECHT De eerste jaarvergadering van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie (KNAU) na de invoering van de nieuwe structuur heeft zaterdag in Utrecht een zeer rustig verloop gehad. Echte belangrijke punten waren niet aan de orde. Ir.Wim de Beer werd als voorzitter herkozen. De heer E. J. Turk (Zoetermeer) werd de nieuwe penningmeester. Omdat Jan Thijssen, die het penningmeesterrschap na het tussentijds aftreden van zijn voorganger Claassen waarnam, te kennen heeft gegeven nog maar een jaar zitting te willen houden, werd besloten een lid aan het bestuur toe te voegen. Die zesde plaats was voor de heer H, J. A. Ebbeng (Gendt). Ook werden de jaarlijkse onderscheidingen uitgereikt. De Fanny Blankers - Koen-plaquette voor de beste meisjesprestatie ging naar Elly van Hulst (Lionitas). De Albert Spree-prijs voor de beste jongens verrichting kwam voor een jaar in handen van Koen Gijsbers (De Bataven). Voor een goede prestatie bij het hoogspringen werden Mirjan van Laar (Achilles/Top) en Ruud Wielart (Haarlem) onderschei den met respectievelijk de KNAU-beker en de Herman van Leeuwen-be- ADENAU Toine Hezemans Is gisteren met een Porsche Turbo op de Nürburgrlng tweede geworden In de tweede wedstr!|d voor het Westdultse kampioenschap groep 5. De zege In de race over zeven rondon ging naar de Fransman Bob Wollek, oveneens met een Porsche Turbo. De tweede wedstrijd voor het Europeese kampioenschap formule 3-renwagens leverde een overwinning op voor de Zweedse coureur Anders Olofsson Michael Bleekemolen werd vierde, Jantje Lammers zesde en Huub Rothengatter zevende. In de stand om het Europees kampioenschap heeft Olofsson de leiding met twaalf punten. Lammers en de Italiaan Fabi delen de tweede plaats met tien punten. Bleekemo len staat op een totaal van negen punten Maarten Henneman is winnaar geworden van een formule super Ford-race op het circuit van Zolder bij Hasselt in België Henri van Oorschot werd tweede in een race voor toerwagens groep 2/5 boven 1600 cc. Geen twijfel De tweede plaats die de Nederlandse hockey- ploeg tijdens het toer nooi om de wereldbeker heeft bereikt is zonder meer een uitstekende prestatie. Daarover be hoeft geen enkele twijfel te bestaan. Wat echter ook tijdens het veertien daags evenement aan het licht trad, was het feit dat de Oranjeformatie nogal afhankelijk was van een regel die te nadrukkelijk het wedstrijdbeeld be paalt. de strafcorner. Ne derland speelde enige wedstrijden op weg naar de van Pakistan verloren finale, waarin het team zwakker was dan de op ponent, maar dankzij be nutte korte hoekslagen trad het Oranje dan toch als winnaar tevoorschijn. En dat feit geeft toch. zacht gezegd, een zwak ke afspiegeling van de krachtsverhoudingen Maar de huidige spelre gels staan nu eenmaal strafcorners toe en de ploeg die dat onderdeel goed beheerst en dat deed Nederland door de bank genomen, heeft een niet te versmaden voor sprong. Afgezien hiervan dient het Nederlandse hockey niet lang stil te staan bij Buenos Aires. Een aantal spelers neemt afscheid en in september staat het Europees kam pioenschap op het pro gramma^ Samen Zakenman Dé Stoop, die zowel FC Amsterdam als Starlift sponsort, heeft het plan opgevat de Rijs- wijkse volleybalclub te doen opgaan in de Voor burgse vereniging Ros- well/Corbulo die zijn sponsor kwijtraakt. Star- lift heeft één topteam maar het tweede speelt zo veel lager dat er geen reserves van topformaat zijn. Corbulo komt ook uit in de eredivisie maar het tweede team speelt in de eerste divisie. Daar is dus wel sprake van reserves. Het is de vraag hoe het eerste team van Corbulo zal reageren als het "inbrengen" van Starlift met een fors aan tal coryfeëen een feit wordt. Maar dat is van later zorg Wat voor Stoop ook. als sponsor, aantrekkelijk is. Corbulo bezit een damesteam dat in de eredivisie uitkomt. Dat levert dus ook aardi ge publiciteit op voor een sponsor. Zo bezien is het dus niet zo ver wonderlijk dat Stoop het plan heeft ontwikkeld om Starlift over te hevelen naar Corbulo en niet an dersom Publiek Het uitfluiten van de te genstander die het veld betreedt, is in het vader landse voetbal al lang in geburgerd. Het beschim pen van de scheidsrech ter eveneens. Daarbij is nu ook nog een misselij ke houding gekomen ten opzichte van spelers. Te recht mag men zich op winden als duurbetaalde vedetten weigeren voor hun geld en uw entree geld te werken. Maar eni ge nuancering zou geen kwaad kunnen. Johan Cruijff werd tijdens PSV- Barcelona van de tribu nes af onbehoorlijk beje gend Het publiek vergat dat hij Nederlands beste voetballer aller tijden is. die ons voetbal enorme diensten heeft bewezen Wat ligt eraan ten grond slag om zo iemand te honen? Ruud Geels heeft enorme verdiensten voor Ajax. De uiterst sympa thieke speler - en dat zijn ze bepaald niet allemaal - die nooit sterneigingen heeft getoond maar wel Europees topscorer werd (in dienst van Ajax) en menigmaal vaderlands beste schutter (in dienst van Ajax) was, werd tij dens Ajax-Roda zodanig beschipt en uitgemaakt dat hij, geheel van zijn stuk, enige dagen rust moest nemen op me disch advies Een afschu welijke toestand, waar van het publiek (een deel althans) de schuld is

Leidse Courant | 1978 | | pagina 13