Hondendoder slaat weer toe Raad Voorschoten halveert krediet voor verkeersdrempels Scorebord voor jubilerend Koudekerk Grote belangstelling moeder-Mavo Inzameling voor jubileumcadeau harmonie R'veen Merenwijk geschokt door nieuwe strychninemoord Herbestrating Kagerdreef Schaatsgala bij Menken Kom eens praten over Volvo op LPG IVOLVOl P> KORTWEG Afscheid van secretaris D. van Brakel STAD/REGIO LEIDSE COURANT ZATERDAG 1 APRIL 1978 PAGINA 3 Er beslaan veel misverstanden over hei rijden op LP.G. Een ding siaal vasi. Zodra u meer dan 15.000 km per jaar rijdi. kan hei inbouwen van een gas- W wT installatie in uw Volvo u een aanmerkelijk M M. bedrag besparen. Neem even de lijd om bij ons langs ie komen. Wij hebben jarenlange ervaring mei Volvo ■j- en LPG Voldoende om u in Q alle opzichten ie informeren. JH Zo n gesprek kan vooru een zeer voordelig half uurtje worden^^^Pl^^^b^tfl IAV 04 Ij ROELOFARENDSVEEN De muziekvereniging Liefde voor de Harmonie gaat een huis aan huisactie voeren om de vereniging nieuwe financiële impulsen te geven. Na de succesvolle actie „Koop een oud uniform voor de prijs van een nieuw", die eind vorig jaar onder de plaatselijke ondernemers werd gehouden, wil de vereniging nu op de bevolking een financieel beroep doen. De bijdrage van de bevolking, die volgende week huis aan huis. wordt ingezameld, wordt beschouwd als een jubileumcadeau van de Roelofarendsveense inwoners aan de dit jaar 90-jarige vereni ging. De muziekverenigmg staat de komende tijd voor een aantal grote uitgaven. Bij de jubileumviering, later dit jaar, wil Liefde voor de Harmonie zijn nieuwe uniformen presenteren. De fanfare wordt, als de plannen financieel uitvoering kunnen krijgen uitgebreid met houten blaasinstrumenten, terwijl de drumband een jachthoornbe zetting krijgt. Daarnaast heeft Liefde voor de Harmonie begin maart een jeugd-harmonie opgericht, waarin 35 kinderen spelen. 17 kinderen staan op dit moment op de wachtlijst, omdat Liefde voor de Harmonie geen geld meer heeft om voor hen instrumenten aan te schaffen. Vandaar dat de muziekvereniging uit Roelofa- rendsveen gespannen uitziet naar het resultaat van de huis aan huisaktie. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN De hondendoder in de Leidse Meren wijk is opnieuw actief. Na vrijwel een jaar afwezigheid zijn donderdagavond opnieuw vergif tigde gehaktballetjes gestrooid bij de flats in de Merenwijk. Vorig jaar vermoordde de maniak bij diverse strooiacties enkele tientallen honden en katten. Deze week werd zijn dodenlijst met één hond aangevuld. Een tweede huisdier kon ternau wernood gered worden. Het heeft er alle schijn van, dat de maniak ditmaal gericht heeft toege slagen. De eigenaar van de honden, de familie Brandt van de Condorhorst, ontving in de afgelo pen maanden dreigbrieven. De honden moesten uit de fiat verdwijnen. Vertrokken de honden van de familie Brandt niet, dan zouden de huisdieren én de kinderen van het gezin „nare ervaringen" opdoen. Als de heer Brandt de in de brieven gestelde eis zou inwilligen, dan moest hij dit kenbaar maken door gedurende twee dagen een wit laken voor het raam van de slaapkamer te hangen. Jacobus Brandt heeft de dreigbrieven nimmer doorgestuurd naar de politie. „Acht maanden gele den ontving ik de eerste. De tweede brief kwam zo'n zes maanden geleden, terwijl ik het derde dreigement vier maanden geleden in handen kreeg. Ik dacht telkens dat het wel niet zo'n vaart zou lopen. Ik had het bij het verkeerde eind. De dood van Tonnie is het gevolg Donderdagavond liet Jacobus Brandt zijn twee honden, de herder Tonnie en de jongere herder Sita uit. De heer Brandt heeft niet gezien dat de dieren iets vreemds aten. „Sita speelde op de galerij nog even met de hond van de buren. Tonnie scharrelde wat rond. Toen moet hij het giftige gehakt hebben opgegeten". De twaalf jaar oude Tonnie liep zoals gebruikelijk na zijn laatste „uit je" naar het balkon. Daar bleef hij meestal gedu rende de nacht. Het gezin Brandt hoorde Tonnie nog even janken, maar schrok daar niet van. Dat deed de bejaarde herder wel meer. Pas de volgen de ochtend ontdekten ze hem. Hij lag dood op het balkon. In eerste instantie dacht het gezin Brandt, dat Tonnie een natuurlijke dood was gestorven; hij was immers al oud. Pas toen Sita in de loop van gistermorgen plotseling begon te kreunen, kreeg mevrouw Brandt argwaan. Zij waarschuwde buur vrouw Von Dewall, lid van de Dierenbescherming. Deze constateerde vergiftiging en alarmeerde dr. Muurling. Deze wist het dier nog te redden. De inmiddels gealarmeerde politie ontdekte op de galerij van de flat aan de Condorhorst een tiental gehaktballetjes, die een vreemde blauwe kleur hadden. Nader onderzoek bracht aan het licht, dat de balletjes vlees rijkelijk van het gevaarlijke landbouwgif strychnine waren voorzien. De Leidse politie vermoedt, dat de persoon die donderdagavond de gehaktballetjes op de galerij heeft gedeponeerd, dezelfde persoon is, die onge veer een jaar geleden de honden- en kattenbezit ters van de Merenwijk ontstelde. Enkele tientallen huisdieren vielen toen ten prooi aan de ziekelijke acties van de maniak. Onderzoekingen door de politie, veelvuldige surveillance zowel in uniform als in burger leverde toen geen enkel resultaat op. De acties verdwenen langzamerhand. Dr Muurling vertelde in de laatste maanden van vorig jaar nog, „erg gelukkig" te zijn met het wegsterven van de vergiftigingsgevallen. In december merkte hij ech ter op, „dat de maniak best weieens opnieuw zou kunnen toeslaan". De bekende Leidse dierenarts constateerde vorig jaar herfst dat de dierenliefheb bers in de Merenwijk in slaap waren gesust. Hij waarschuwde tegen de ogenschijnlijke rust. „Laat de mensen attent blijven; het kan elk moment opnieuw gebeuren". Dr. Muurling heeft gelijk gekregen. De familie Brandt is in elk geval niet attent geweest. Zij' hadden de dreigbrieven tijdig aan de Leidse politie moeten doorspelen. Jacobus Brandt daarover: „Ik kan me wel voor m'n kop slaan, dat ik dat niet heb gedaan. Maar ja, de politie werkt toch zo traag en ik dacht, dat het wel niets zou uithalen als ik de brieven doorspeelde. Stom, inderdaad. Ik had anders moeten reageren. Maar wie kan zich dan ook indenken dat iemand zo gek is, dat hij dieren gaat vergiftigen. Ik kon het gewoon niet geloven. Ik geef nu zo tienduizend gulden als iemand me kan vertellen wie het gedaan heeft. En als ik die persoon dan tegenkom, neem ik hem of haar mee naar huis en zet hem een groot bord met giftige gehaktballetjes voor de neus. En dan zal hij eten.Net zo lang tot hij of zij ermee neervalt. Ik ben dat wel aan Tonnie verplicht". Sita is nog steeds gek op vleesballetjes SASSENHEIM Op maandag 3 april wordt begonnen met de- her bestratings werkzaamheden aan de Sassenheimse Kagerdreef Zoals bekend dient de gehele Kooiwijk een halve meter te worden opgehoogd in verband met verzakkingen. In verband met deze werkzaamheden zullen de Kerklaan ten oosten van de Parklaan en de Industriekade zijn afgesloten. Het verkeer zal via de Menne- weg en de Essenlaan dienen te rijden. Tegelijkertijd met de werkzaamheden op de Kagerdreef zal worden begonnen met de vernieuwing van de riolering in de Kerklaan, Lindelaan en een deel van de Kagertuinen. Door al deze werken zal ook de NZH bus 88 naar Den Haag tijdelijk een andere route volgen. LEIDEN „IJskoning" Ton Menken organiseert maandag 3 april in de eigen ijshal opnieuw een schaatsgala. Vanaf zeven uur tot ongeveer half twaalf zal de Menken-hal het decor vormen van (top)schaatssport Zo zal er een internationaal short-tracktoernooi worden afgewerkt waaraan Belgische en Nederlandse teams zullen deelnemen en ook staat er een schaatsmarathon op het programma. Die marathon zal overigens vele prominenten in actie doen komen. Hans van Helden, Co Giling, Rien de Rooy, Henk Porthengen en Jaap Jonkman, kortom, de volledige Nederlandse top zal aanwezig zijn om het uur-record op de Ton Menken ijsbaan aan te vallen. Meer dan 15.000 km per jaar? A. Mulder B.V. Rijnsburgerweg 86 b en 103 a, Rijnsburg, tel. 01718-29302 V.A.ReysenZn. Hoge Rijndijk 352, Leiden. tel. 071-141366/141367. LEIDEN De dienst Gemeen tewerken begint maandag 3 april met het herstraten van de ventweg aan de Kanaalweg tus sen de van Vollenhovekade en Roomburgerlaan. Naar ver wachting zullen de werkzaam heden 4 weken duren. Het ver keer zal door de gebruikelijke verkeersborden worden omge leid. SASSENHEIM In het gebouw „Cees en Ineke" werd gister avond een feestelijke bijeen komst gehouden door de plaat selijke afdeling van de Indus triebond NKV. Tien jubilarissen werden gehuldigd. L. v.d. Wük ontving het gouden bondsinsig- ne met robijn voor zijn 50-jarig lidmaatschap; J. J. Haver werd onderscheiden wegens het 40-ja- rig lidmaatschap. De overige acht jubilarissen ontvingen elk een zilveren insigne wegens het 25-jarig lidmaatschap. Vice- voorzitter Frans Wiering stak de jubilarissen mondeling in de ju- bileumbloemen. KOUDEKERK A/D RIJN In een met bloemstukken overladen clubgebouw hield de Voetbalvereniging Koudekerk gisteravond een receptie ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan. De voorzitter van de K.N.V.B. Leiden, de heer Ad. A. C. Dusse sprak mede namens de heer Remmers, voorzitter van de zaterdag- amateurs woorden van waardering. Hij overhandigde de K.N.V.B.- bondsvlag, die later door iedereen te bewonderen was in het gebouw. Buiten hing de bondsvlag van de L.V.B., die de club ook op deze avond had gekregen. De heer Van Kempen, ere-voorzitter, overhandigde aan het bestuur van de jubilerende vereniging een voetbal. De heer E. Dorrepaal werd benoemd tot lid van verdienste van de K.N.V.B. Leiden. Burgemeester Swaan sprak later op de avond zijn waardering uit voor de enorme inzet van alle leden van de voetbalvereniging. Hij overhandigde namens het gemeentebestuur een enveloppe met inhoud. Deze inhoud zal worden besteed aan het aanschaffen van een scorebord. Tevens kreeg de gehele vereniging de legpenning van de gemeente Koudekerk aan den Rijn, die voortaan ingelijst in het clubgebouw te bewonderen zal zijn. Voorzitter A. Pesant bedankte de burgemeester voor zijn woorden en het cadeau en hoopte dat het scorebord veel zal worden gebruikt om de goede scores van de Voetbalvereniging Koudekerk te vermelden. VOORSCHOTEN De gemeenteraad halveerde gisteravond op voorstel van mr. Begeer (VVD) het krediet voor het treffen van snelheidsbeper- kende voorzieningen in woonstraten. B. en W. vroegen 100.000,- en kregen na discussie 50.000,-. Wethouder Eveleens (PPV) meende het volledige bedrag, genoemd in het zgn. Beleids plan, dit jaar nodig te hebben voor de aanleg van verkeersdrempels enz.; zowel VVD als CDA vreesden dat het bedrag niet gebruikt zou worden en aan het einde van het boekjaar naar de saldireserve zou gaan. Bovendien was er geen eenstemmigheid binnen de commissie voor ver keer en vervoer ten aanzien van enkele gewenste verkeersmaatregelen, waarvoor ook gelden ge bruikt zouden worden. Zowel CDA als PPV wensten van de wethouder van financiën zeer snel een overzicht van de financiële mogelijkheden. Wethouder Oosterbaan (WD) was echter niet erg toeschietelijk en zo kreeg het college van b. en w. slechts een „half' krediet. Ernstig bezorgd was de gemeenteraad over het sollicitatiebeleid gevoerd door het college van b. en w. Aanleiding tot deze uitgesproken zorg was de brief van mr. Cremers, die solliciteerde naar het ambt van gemeente-secretaris en veertien da gen nadat de nieuwe gemeente-secretaris werd benoemd eerst een bericht kreeg dat hij niet verkozen was. Tussen sollicitatie en benoeming van de nieuwe secretaris lag een termijn van vier maanden. Alle fracties spraken van een schande en haalden het rapport aan „Een sollicitant is ook een mens". De burgemeester deed de toezegging aan alle sollicitanten een excuusbrief te sturen. Een afschrift krijgen alle raadsleden. De raad wil slechts participeren in het Recreatie schap 's-Gravenwoude voorzover dit betreft gebie- ,den, waarbij de gemeente daadwerkelijk belang heeft. Voorshands wordt dit beperkt tot het deel- schap Duivenvoorde en de jaarlijkse betaling ligt tot een bedrag van maximaal ƒ2,- per inwoner. Wethouder Eveleens (PPV) benadrukte nogmaals dat voorzichtigheid betracht moet worden bij het aangaan van gemeenschappelijke regelingen zodra de financiële gevolgen niet bekend zijn. Elf ge meenten zijn uitgenodigd om deel te nemen aan het Recreatieschap. Op verzoek van het CDA wil wethouder Eveleens wel proberen om enig „vat" te krijgen op de Vlietlanden. Het pontje over de Vliet ter hoogte van „De Knip" behoort in het provinciale fietspadenplan en het ligt thans niet, op de weg van de gemeente Voorschoten om daar aktie te nemen. Het is op dit moment een zuiver provinciale taak. Het spreekrecht van het publiek in het kader van de raadsvergaderingen werd gisteravond voor het eerst in de praktijk gebracht Twee sprekers kre gen voor de aanvang van de vergadering de gelegenheid iets te zeggen over een voorstel van b. en w. dat op de agenda gezet was. Het ging over het opheffen van de erfdienstbaarheid van een achteruitgang van woningen. Twee bewoners pleitten voor afschaffing, volgens het voorstel kon de gemeenteraad daar niet aan tegemoet komen. De twee bewoners kregen het volle pond. De meerderheid van de raad besloot het voorstel aan te houden en nogmaals te bespreken in de commis sievergadering. Het was wel improviseren voor de burgers. In de raadzaal was een mini-tafel met mini-stoel neerge zet en geen microfoon. Op verzoek van drs. Van Wijk (PPV) mochten de sprekers aan de raadtafel plaats nemen, zodat hun „zegje" door iedereen aanhoord kon worden. Nadat de sprekersronde beëindigd was, sloot de burgemeester de „openba re bijeenkomst" en opende de raadsvergadering met het traditionele ambtsgebed. NOORDWIJK Het ziet er naar uit, dat de moeder-Mavo waarmede men in augustus gaat starten, heel wat meer deelnemers zal tellen dan het vereiste minimum-aantal van veertig. Op grond van de aanmeldingen wordt gerekend op zeker 60 70 cursisten, onder wie nage noeg alle 40 deelnemers aan de reeds lopende, zogenaamde op- stapcursus, ter herhaling van de leerstof uit de hoogste klassen van de lagere school. De school leiding acht het zelfs niet uitge sloten dat het aantal inschrijvin gen voor de dag-Mavo voor vol wassenen tot circa honderd zal oplopen. Het merendeel van de aangemelde cursisten komt uit Noordwijk, maar er zijn ook ai aanmeldingen binnen uit Kat wijk, Noordwijkefrhout en Voor hout. De school geeft een volwaardige Mavo-4 opleiding, delen B en W mede in de toelichting op een voorstel om voor het cursusjaar 1978-1979 een krediet van 11.650 beschikbaar te stellen. Het diploma kan in drie jaar worden behaald, mits men in .alle zes vakken tegelijk examen doet. De kosten en cursusgeld en boeken zullen plm. 225,- per jaar bedragen. Ter verkrijging van rijkssubsi die is het vereist, dat een geves tigde avond-Mavo met toestem ming van het ministerie een de pendance te Noordwijk vestigt De Avondscholengemeenschap Boerhaave te Leiden heeft zich daartoe in principe bereid ver klaard. De bestaansduur van de oependance moet dan wel voor Het gevraagde krediet is be stemd voor enkele voorzienin gen, die niet of onvoldoende uit de rijksvergoeding kunnen wor den 'bekostigd, zoals de verzor ging van de lokaalruimte, de conciërge, telefoonkosten en de reiskosten van docenten en schoolleiding. KOUDEKERK De Koude- kerkse gemeenteraad nam gis teravond afscheid van gemeen tesecretaris D. van Brakel. Burgemeester G. Swaan over handigde namens ht college een tinnen kan met droogbloemen, waarop de legpenning van de- gemeente Koudekerk was be vestigd, alsmede een exemplaar van een studie van het artefac- tiële milieu van Koudekerk aan de Rijn. De heer Van Brake! was de eerste, die deze studie, gemaakt door mejuffrouw J. Swaan uit Amsterdam ontving. Deze meer dan 80 bladzijden bevattende scriptie met foto's geeft uitgebreide informatie over het verleden van de ge meente Koudekerk aan de Rijn. De heer mr. Th. Vreugdenhil nam namens de gemeenteraad afscheid van de heer Van Bra ke.. waarbij hij het niet kon laten op te merken dat de heer Van Brakel toch gelijkenis ver toonde met diens hond, een Bedlington-terrier. Ze zien er erg zachtmoedig uit, maar het blijft een terrier. Namens de gemeenteraad bood hij twee tegel-tableaus van, één voorstellende de brug van Kou dekerk en één voorstellende de Gereformeerde Kerk. v v v rr-ïFi X' V y*-, Eigenhandig begraaft Jacobus Brandt met hulp van zijn broer het lichaam van Tonny voor het huis van zijn moeder.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 3