verscherpt surveillance in ,,De Aarhof" Nog geen beslissing over winkelcentrum Alphense politie Beijen komt op voor fietsers en voetgangers KORTWEG favage in volkstuinen- complex Politieke fracties tevreden over verkeerscirculatieplan LEIDSE COURANT VRIJDAG 24 MAART 1978 PAGINA 3 ILPHEN AAN DEN (IJN De politie van >rs. Uphen aan den Rijn zal ograle surveillance in en in °9rae omgeving van het uinijverdekte winkeleen- "r,19rum „De Aarhof" in artje Alphen gaan in- ensiveren. Hierdoor si'®, oopt de politie de jeugd- 976> aldadigheid die steeds (rotere vormen aan- leemt te kunnen inper- 4en. Verder heeft de sur- i /ieillance, die vooral in V Ve avonduren zal worden ^^evoerd, tot doel de vei- igheid van het (winke- ier) ende) publiek te waar- "e9lorgen. De maatregel is [ot stand gekomen na ^verleg tussen het colle- rs;ye van B en W, de winke- "er $asseiiheim kan basketbal spelen rarrl SSENHEIM „Rebound is de naam van de fisteren gajpgeriehte basketbalvereniging liersvereniging en de be- heersmij. Bredero. Op de gisteren belegde perscon ferentie stelde de commissaris van politie, J. Volwerk, dat de verhoogde surveillance „niet eeuwig" zal duren. Indien de baldadigheid tot de „normale proporties" is teruggebracht zal ook de surveillance weer min der gaan worden. De commissa ris stelde ook dat de politie pas sinds kort op de hoogte was, hoe ernstig het met de verniel zucht van de jeugd stond. Vol gens de gegevens van de winke liers en beheersmij. betekenen die vernielingen in tegenstelling tot eerdere berichten, een extra kostenpost van 30.000,-. Vol gens de woordvoerder van Bre dero, D. P.-Knip zouden de ver nielingen in werkelijkheid het dubbele kunnen zijn. Het reste rende bedrag werd evenwel ge dekt door de verzekering. Wethouder J. W. Haanstra, be last met onder meer economi sche - en jeugdzaken, stelde dat de maatregel mede tot stand was gekomen omdat het ge meentebestuur hoge prioriteit blijft toekennen aan de leef baarheid van de gemeente. „En daar hoort ook de veiligheid van de burgers bij", aldus de wet houder. Haanstra zei verder dat ook het gemeentebestuur er vooralsnog niet over denkt „De Aarhof" buiten de winkeluren af te sluiten. Volgens Haanstra zou dat zo'n „belemmerende maatregel" zijn dat „De Aar hof" dan niet meer zou beant woorden aan het doel waarvoor dit „ontmoetingscentrum" des- tijd was gebouwd. De wethouder stelde ook dat de kleine groep jeugdigen die zich bezondigen aan de baldadigheid zowel bij de politie als bij de winkeliers bekend is. Een groep waarvoor het volgens hem nogal - Het winkelcentrum „De Aarhof" dat in verband met de recentelijke baldadigheden, door de politie beter in de gaten zal worden gehouden kingsdienst ingehuurd die uit als ontmoetingspunt, de veiligheid van het per- De schuttingtaai die dan soneel en cliënten moet gebezigd werd weerhield garanderen. De jongelui de consumenten er van kozen voornamelijk de om van de koffieshop ge- koffieshop van de Hema bruik te maken. moeilijk was om m het kader van het jeugd- en jongerenwerk een programma aan te bieden dat naar hun zin was. Aan de dringende wens van de beheer der zoals eerder geuit in de Leidse Courant, om met deze jeugd te gaan praten, zo wera gisteren ook duidelijk, voorals nog aan voorbijgegaan. De Hema heeft inmiddels een particuliere bewa- KATWIJK - De raads commissie voor finan ciën en economische za ken van de gemeente Katwijk ging gister avond akkoord met een krediet van 10.000 ten behoeve van de vijfde toeristenmarkt. Dit be drag zal worden verleend boven de al vastgestelde subsidie van 24.000, en is uitsluitend bestemd om de aankleding van de markt te verbeteren en het toeristische aspect te benadrukken. De toeristenmarkt in de Prince- straat zal ingaande 22 juni op tien achtereenvolgende donder dagen worden gehouden van 14 tot 21 uur Elke marktdag zal een bijzonder karakter dragen, zo staan er dne oude-ambacht dagen op het programma, waar bijvoorbeeld een glazenier, een tinnegieter, een houtsnijder een hoge-hoedenmaker e.d hun am bacht zullen presenteren De kosten voor deze drie dagen be dragen 8.400 Voorts verzorgt het Nederlands zuivelburea; twee (gratis) dagen en zullen er twee visserijdagen worden ge houden. Ook de Volksdansgroep Katwijk zal medewerking verle nen aan de markt Op voorstel van de sub-commis sie toeristenmarkt zullen van 't jaar voor het eerst schulpran- den in oranje, groen en blauw aan de kramen worden beves tigd, met welke verfraaiing een bedrag van 2.600 is gemoeid Sassenheim. Het initiatief te komen tot de oprichting een basketbalvereniging is tijd geleden genomen 'T Louise en Thea Mosseld. ij zullen bet bestuur, dat gis- ivond in „de Stormbal" xd gekozen, assisteren, ft bestuur bestaat uit Wil lyts (voorzitter). Dory van 50 j^evel ®n Yvonne Semp (secre tariaat), Elly Möhlmann en Ans Sijuyts (penningmeesteressen) en .oos en Kees Witteman (wed- irijdsecretariaat). Op 2 mei 1 f^eelt „Rebound '78" de eerste edstrijd in sporthal Wasbeek. DEN HAAG/ALKEMADE Het Haag se gerechtshof, dat gisteren uitspraak zou doen in het juridische gevecht om het winkelcentrum in Oude Wetering tussen DIGROS en de Alkemadese mid denstand, heeft besloten het vonnis vier weken uit te stellen. Het hof zal nu 20 april uitspraak doen. Het uitstel betekent opnieuw een voortzetting in de onduidelijkheden die zijn ontstaan sinds het begin van de controverse over wie nu wel en wie nu niet in het vorig jaar zomer opgeleverde win kelcentrum De Meerkreuk in Oude Wetering mag Eerder al stelde de Haagse rechtbankpresident de Alkemadese middenstanders in het gelijk. DI GROS nam dat evenwél niet en ging met de bouwer van het centrum, het CFI, en de eerste grondeigenaar, de Amsterdamse projectontwikke laar De Joode in hoger beroep. LEIDEN De heer L. Beij- en (PPR) heeft in een brief aan b. en w. aandacht ge vraagd voor een aantal za ken die van belang zijn voor voetgangers en fietsers in de stad. Vooral de situatie bij het station, met zijn lan ge wachttijden voor de al daar geïnstalleerde verkeer slichten, wekt zijn wrevel. Anderzijds ergert Beijen zich aan het dubbelparke- ren en het ongeoorloofd par keren op diverse andere wijzen in de stad, welke de veiligheid voor wandelaars en fietsers ernstig zou be dreigen. de noord-oostzijde van de Sta- vindt dat deze situatie zeker ver- tionsweg als uitermate hinder- betering behoeft. Hetzelfde lijk voor de voetgangers. Hij 6eldt eveneens voor de installa tie aan de Korevaarstraat en het Levendaal. Fietsers uit de rich ting van de Lammenschansweg zouden hier meer dan een cy clus voor het rode licht moeten wachten, alvorens zij hun weg verder kunnen vervolgen Voorts noemt Beijen een aantal straten, waar veelal op de stoep wordt geparkeerd door automo bilisten. Hij stelt aan b. en w voor, dat een strenger politieop treden op deze locatie dringend gewenst is. Ook het aanbrengen van slijtvaste fietssuggestiestro- ken zal bepaalde situaties enigs zins kunnen verlichten. Gezien het aantal diefstallen van fiet sen zou een uitbreiding van het aantal bewaakte plaatsen, aldus het raadslid, eveneens wenselijk zijn in de stad Uitbreiding kassen in Bollenstreek tegengaan" LISSE „De kassenbouw moet in de Bollenstreek worden ingedamd". Dit stel de de Hillegomse wethouder Van der Laan gisteravond tijdens een vergadering van de PvdA-Lisse. De wethou der was in eerste instantie naar Lisse gekomen om te praten over de provinciale verkiezingen, maar al gauw kwamen agrarische zaken naar voren. „We hebben een vijfde deel van het landelijke areaal agrarische grond in bezit en daarop wordt onder meer veeteelt, tuinbouw en bloembollenteelt bedreven in het Westland, de Bollenstreek en het Boskoopse gebied. Er mag beslist niets meer afges noept worden van de agrarische grond door eventuele bouwloka- ties", aldus de heer Van der Hij wees er op dat de PvdA zich m de provincie beijvert voor het behoud van zoveel mogelijk agrarische gronden. „Er moet geen glaszee in de Bollenstreek ontstaan Ook met de subsidiëring van diverse za ken moet men oppassen. Thans worden te veel gelden beschik baar gesteld voor onderzoekin gen van de gevolgen van polder bemalingen". rrote REIDEN „Ze hebben de ordijnen van de ramen ge- ukt, de deuren geforceerd, Ie ramen ingeslagen, echte uidalen waren het", aldus heer G. Verschoor. Hij is jen van de bezitters van een i)olkstuintje met huisje van Ie Onderlinge Tuinvereni- [ing aan de Vlietweg, waar jibrekers woensdag hun ferk deden. In ongeveer ;waalf huisjes wordt iets rermist. Het gaat om de "faeest uiteenlopende voor werpen, van een fles sherry lot een grasmaaimachine. j)e omvang van de schade £b nog niet bekend. Haast het meenemen van deze aken hebben de daders zich |ok beziggehouden met talrijke Wrnielingen. De heer Ver- Thoor. eigenaar van huisje „De Uitvlucht", is een van de meest lenadeelden. Zijn huisje is ver- nderd in een grote ravage. Een ik aarde is opengesneden en inhoud is over de vloer rond gestrooid. waar vele sigaretten peukjes liggen. „Ik begrijp het 'liet", zegt de heer Verschoor. lAls ze nu gewoon stelen, dan iaat het nog ergens om. Maar leze puinhoop is zinloos." Een teleurgestelde heer Verschoor in zijn volkstuintje, dat ernstige schade opliep. ZOETERWOUDE In de kan tine van S.J.2. wordt vanavond door de invalidebond een kaart avond gehouden. De aanvang is acht uur. ZOETERWOUDE - Vier solis ten van de Zoeterwoudse drum band „Vios", te weten Henk van Boheemen, Marion van der Werff, Joke Turk en Lisette Mo lenkamp hebben afgelopen week op een solistenconcours in Hillegom een eerste prijs be haald. met een puntentotaal van 162. Zij kwamen uit als kwartet en vertolkten het nummer „Ta-* lentenjacht" van Van Campen. LEIDEN De „Kreativiteits- Workshop" van het Leids Vrije tijdscentrum aan de Breestraat is in verband met Pasen ver plaatst naar maandag 27 april, 2e Paasdag dus. Het centrum aan de Breestraat 66 is open van 13.00-17.00 uur. LEIDEN De jongerengroep the Lord's folks verzorgt zondag 26 maart in de kerk aan de Herensingel een H. Mis. Het the ma van de Paasmjs is „opnieuw beginnen". Voorgangers zijn pastor J Severens en P. de Rid der. Koor en combo staan onder leiding van A. Vlasveld. SASSENHEIM In „De Storm bal" aan de Vaartkade wordt morgen een koffiebaravond ge houden met muzikale mede werking van Gerda Holleman. Zij zingt folk- en luisterliedjes en begeleidt zichzelf op gitaar. De bijeenkomst begint om acht 1(Van een onzer verslaggevers)- i LEIDEN Volgens de Actie groep „Pet met de Zwakzinni genzorg" zou een hoofdbroeder van de afdeling Jongens Voor geest van het gemeentelijk psy chiatrisch ziekenhuis Ende geest verscheidene malen dief stallen hebben gepleegd en zijn pupillen schromelijk hebben verwaarloosd. Dat zijn althans de beschuldigingen uit een pamflet dat vijf verpleegkundi gen gisterochtend aan de poor ten van Endegeest aan het per soneel uitreikten. De gewraak te pamfletten werden kort doo- rop in beslaggenomen door de er b rijkspolitie van Oegstgeest. De Pata< betrokken hoofdbroeder zou bij de politie aangifte hebben ge- tjeS daan van belediging Met dit incident voor de poorten van Endegeest is het gemeentelijk psychia trisch ziekenhuis opnieuw in opspraak gekomen Vorige week maakte deze krant al melding van een onderzoek dat zou worden ingesteld naar gepleegde strafbare feiten op Endegeest. Aanlei ding tot het instellen van dit onderzoek waren de verklaringen van een 23-jarige leerling verpleegkundige die vorige week maandagnacht de geneesheer-di recteur van Endegeest, dr. G. Mojet met een pistool had bedreigd. Na zijn aan houding heeft deze jongeman verteld over misstanden die op Endegeest zou den heersen en die voor hem aanleiding geweest waren zich daarover te bekla gen. Bij de directie van het ziekenhuis zou hij naar zijn zeggen geen gehoor hebben gekregen voor zijn klachten, zodat hij zich genoodzaakt achtte de geneesheer-directeur 's- nachts op te zoeken en hem onder bedreiging om een gesprek te vragen. De jongeman is intussen voorgeleid voor de officier van Onder de kop „Mojet bedreigd, maar wahrom?"haakte de actiegroep „pet met de zwakzinigenzorg" gisteren in op dit voorval door een boekje open te doen over de vermeende misstanden in het ziekenhuis. Naast de al veel vaker gehoorde klacht over de bijzonder slechte toestand van de gebouwen van het ziekenhuis werden met name be schuldigingen geuit aan het adres van hoofdverpleger S. van de afdeling Jon gens Voorgeest. Hij zou schoenen van een patiënt hebben gestolen en zijn gezin van levensmiddelen voorzien via het ziekenhuis. „Eén tot twee maal per week gaan er goed gevulde tassen met levensmiddelen naar het gezin", aldus het pamflet. De hoofdbroeder zou ver der bewoners van het ziekenhuis ge vraagd hebben geld in te zamelen voor een cadeau voor zichzelf en zijn vrouw Met de zorg voor zijn pupillen zou hij LEIDEN De leden van de raadscommissies voor ruimte lijke ordening en economische zaken hebben gisteravond tij dens een openbare vergade ring op het stadhuis vrij gun stig gereageerd op deel twee van het verkeerscirculatie plan (VCP). De afgevaardig den van de PSP en de PPR misten in dit stuk, dat een samenhangend verkeersbeleid nastreeft, het in enigermate achterwege blijven van een politieke visie. Anderzijds omschreef de heer J. van Zijp (CDA) het VCP als een links, maar duidelijk stuk. Politieke visie wil in verband met het VCP zeggen, dat het verkeers beleid in Leiden erop gericht moet zijn de „rust" en het „schone verkeer" in de stad te bevorderen. Wat de politieke visie betreft deelde wethouder C. Waal (ruimtelijke ordening) mede, dat het VCP ontwikkeld is aan de hand van doelstellingen, die door de meerderheid van de gemeenteraad zijn opgesteld en goedgekeurd. „Verder mag je van de opstellers van het verkeerscirculatieplan, die ex tern, dus in wezen onafhanke lijk in opdracht van de ge meente gewerkt hebben, geen politieke inbreng verwachten". Op vragen van de heren Kuij- ers en Ranner (PvdA) of het VCP binnen de vijf jaar dat is voor 1985 gerealiseerd zou kunnen worden deelde de wet houder mede, dat dit nu een maal de gestelde termijn van het ministerie van Verkeer en Waterstaat aan gemeenten is en dat zonder een dergelijke periode in het VCP opgeno men te hebben de kans op subsidie voor de uitwerking ervan ontnomen zou worden. Nagenoeg alle aanwezige frac ties spraken in lichte mate hun bezorgdheid uit over de Hooi gracht die in het VCP ais een hoofdverkeersader is afge schilderd. Men zag in de be langrijke rol van verkeersader die de Hooigracht dient te gaan vervullen een conflict ontstaan tussen de begrippen wonen en verkeer. In dit op zicht achtte men de inspraak van debewoners van de Hooi gracht dan ook wezenlijk en noodzakelijk om tot een oplos sing van dit probleem te ko men. In hoofdzaak kon men zich echter met de hoofdlijnen van het verkeerscirculatieplan vinden, dat als een realistisch en een openhartig stuk werd omschreven. Extra subsidie voor Katwijkse toeristenmarkt LEIDSCHENDAM - Herman Emmink bekend van radio en t.v. leidt morgen in het winkel centrum Leidsenhage een quiz onder de goede inzenders van de deze week gehouden letter- wedstrijd. Een aantal inzenders zal telefonisch worden gevraagd tijdig aanwezig te zijn. Aan de „wij wel kwis" met als prijzen onder meer een fiets, kofferset en wijn-kaasmand werken ver der mee Lee Towers en Anita Meyer. De show van Herman Emmink begint om twee uur. Tuinbouw en Hobby artikelen JAN v.d. MEER B.V. Noordeinde 45 - Tel. 01713-9006 Roelofarendeveen het niet zo nauw nemen gezien net verwijt dat in het weekend als de man in kwestie niet aanwezig is een bewoner de medicijnen uitdeelt. De actiegroep klaagt tenslotte in het pamflet over de grote personeelstekorten waar Ende geest mee kampt en die een grote druk op het personeel tengevolge zou hebben. Lastercampagne Geneesheer-directeur dr. G. Mojet wees de geuite klachten desgevraagd als „las ter" van de hand, Dergelijke klachten hebben mij al eerder bereikt en ik heb deze uiteraard onderzocht, maar hij is van de juistheid toen niets gebleken. Ik heb de stellige indruk dat er een laster campagne wordt gevoerd. De hoofd- broerder heeft zich in de 19 jaar dat hij hier werkt juist bijzonder verdienst elijk gemaakt en is in ons blad „De Nieuwe Geest" onlangs door de ouders van de pupillen nog geprezen om zijn inzet", aldus dr. Mojet.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 3