hoe U ook kiest..ga in elk geval stemmen Verkiezingen Provinciale Staten Ga stemmen Aan alle inwoners van Zuid-Holland »B111118g^\^ op 29 maart Waar gaat het om? Provinciebestuur naar keuze Woensdag 29 maart zijn de verkiezingen voor Provinciale Staten. Samen vormen de leden van Provinciale Staten van Zuid-Holland het dóór en vóór de inwoners van uw provincie gekozen bestuur. Dit bestuur regelt en beslist over heel veel zaken, die van groot belang zijn voor alle 3 miljoen inwoners van Zuid-Holland. Het Provinciaal Bestuur van Zuid-Holland roept daarom alle stemgerechtigde inwo ners van deze provincie op: maak volgende week woensdag 29 maart gebruik van uw stemrecht! Ga in elk geval stemmen! Met uw oproepingskaart kunt u op 29 maart tussen acht uur 's morgens en zeven uur 's avonds naar de stembus. In 'uw' stembureau in de school, het wijkgebouw of het gemeentehuis bij u in de buurt. Waar u precies moet zijn staat op uw oproepingskaart. Die stem van u is van het grootste belang. Kies mee hoe het bestuur van Zuid-Hol land voor de komende vier jaar wordt samengesteld. Het is in üw belang, en in het belang van de 3 miljoen andere inwoners van Zuid-Holland! U zult zich misschien afvragen wat die provincie dan wel allemaal voor u doet. En waarom het dus zo belangrijk is dat u méékiest wie in dat provinciaal bestuur zitten. Wel, hieronder vindt u een lijstje van onderwerpen, waar de provincie mee te maken heeft. Gaat u maar eens na hoeveel van die zaken u zelf (kunnen) aangaan: ambulance-vervoer natuurbescherming bejaardenzorg paspoorten beroepen bijstandswet rijbewijzen bestemmingsplannen rampenbestrijding bibliotheekwerk recreatiegebieden bruggen stadsvernieuwing dijkverzwaring ruimtelijke ordening drinkwatervoorziening sport electriciteitsvoorziening streekplannen Eerste-kamerverkiezing studiebeurzen fietspaden vaarwegen gemeentelijke herindeling veerdiensten Gewestelijk Orkest verkeer, vervoer jeugd- en jongerenwerk volksgezondheid kampeerterreinen vuilafvoer landschapszorg waterschappen milieuzorg (lucht, water, land) welzijnszorg molens werkgelegenheid monumentenzorg woningbouw muziekscholen ziekenhuizen U ziet het, héél wat méér dan alleen paspoorten en rijbewijzen. Veel meer misschien ook dan u had gedacht. Ja, de provincie heeft erg veel taken. Daarom is het óók voor zaak op 29 maart uw stem uit te brengen voor de verkiezingen van Provinciale Staten. Publicatie van het Provinciaal Bestuur van Zuid-Holland. Wilt u méér weten of lezen over het werk van de provincie, neemt u dan contact op met het Bureau Voorlichting van de provincie Zuid-Holland, Koningskade 1 Den Haag, telefoon (070) 264111. Het Provinciehuis in Den Haag is de 'zetel' van het Provinciaal Bestuur van Zuid-Holland. Een rechtstreeks gekozen bestuur, met een steeds belangrijker wordende taak. Een bestuur tussen rijk en gemeenten in. Eéns in de vier jaar zijn er verkiezingen voor dit bestuur. Aanstaande woensdag 29 maart is het zover en kunt u uw keuze voor het provinciebestuur maken. Zuid-Holland heeft als de provincie met de meeste inwoners ook het grootste aantal bestuursleden: er zijn 83 leden van Provinciale Staten. De verkiezingen van vier jaar geleden leverden voor de 'Staten' de volgende zetelverdeling op: PvdA 31WD 18. KVP 8, ARP 6. CHU 6. PPR 4. SGP 3, CPN 2. en BP. DS '70. GPV, D'66 en PSP elk één zetel. Nog even iets over de gang van zaken bij het provinciaal bestuur. Aan het begin van elke nieuwe statenperiode kiezen de 83 statenleden uit hun midden zes gedeputeerden (afgevaardigden). Die vormen mèt, en onder voorzitterschap vèn de Commissaris der Koningin het dagelijks bestuur van de provincie: het College van Gedeputeerde Staten (G.S.). G S. worden in hun werk bijgestaan door de 1700 ambtenaren van de provinciale griffie, waterstaat en planologische dienst. U kunt het doen en laten van het provinciaal bestuur van nabij volgen door de openbare vergaderingen bij te wonen van Provinciale Staten en van de commissies uit de Staten. In de commissievergaderingen heeft u spreekrecht. U kunt daar uw mening over allerlei onderdelen van het provinciale beleid geven. De agenda's voor die vergaderingen kunt u altijd aanvragen bij Bureau Voorlichting van het Provinciaal Bestuur. Koningskade 1 in Den Haag, telefoon (070) 264111. Bij de verkiezingen van woensdag 29 maart 1978 kunt u een keus maken uit de volgende in Zuid-Holland deelnemende partijen (met daarbij aangegeven het lijstnummer): Q] Partij van de Arbeid (PvdA) (2 Christen-Democratisch Appèl (CDA) O Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (WD) g] Politieke Partij Radikalen (PPR) [g Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) IS Communistische Partij Nederland (CPN) BJ Demokraten '66 (D'66) E) Bóeren-Partij (BP) [9] Gereformeerd Politiek Verbond (GPV) g Conservatieve Volkspartij Q3 Pacifistisch-Socialistische Partij (PSP) Q Reformatorische Politieke Federatie (RPF) g Internationale Kommunistenbond (niet in alle districten).

Leidse Courant | 1978 | | pagina 18