ederland gelukkig egen fel Maleisië Braziliaan zekerCruijff misschien naar Amsterdam Punch opnieuw de mindere van Parker OLHUIS BRENGT RUST IN HOCKEYTEAM I Van der Kraats oppermachtig 7K DUBIEUS VOOR AN WAGENAAR Volley- halsters kansloos JACK VAN ZANTEN VERKIEST ANDERLECHT BOVEN FC BRUGGE PORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 23 MAART 1978 PAGINA 17 NOS AIRES „We hebben gewonnen, eigenlijk het enige positieve van deze strijd geweest". Aanvoerder Ron Steens tte er gisteren geen geheim van dat het irlands hockeyclftal in het tweede duel het toernooi om de wereldbeker in het owde Buenos Aires zich gelukkig it prijzen met het resultaat (2-1) tegen isië. kan me haast niet voorstellen dat we een keer zo zwak spelen", vervolgde ns hoofdschuddend. a had Nederland puntverlies geleden, twee minuten voor het einde zorgde Litjens voor de winnende treffer, waar de Nederlandse kolonie ruimer kon nhalen. Eindelijk beheerste de Utrechter bij het nemen van de vierde strafcor- Telkens had Litjens te hoog ingeslagen, eer bleef de bal laag. Ingelse scheidsrechter Todd had even en een lange corner bij wijze van straf szet in een strafhoekslag omdat de Ma- irs herhaaldelijk te vroeg waren ingelo- Na afloop zou de Maleisische manager endra hiertegen protest aantekenen, een tregel die het Nederlandse kamp met schouderophalen begroette. „Kansloos", de algemene opinie. „Je kunt niet pro- iren tegen een scheidsrechterlijke beslis- Niettemin had Maleisië er - mogelijk h voor de vorm - een bedrag van 200 ir (ongeveer 440 gulden) voor over. Het pst werd afgewezen. wedstrijd begon vijftien minuten te laat omdat Nederland door een misverstand de verkeerde (witte) shirts had meegenomen. Daardoor startten de pupillen van Wim van Heumen in de veel te warme trainingsshirts zonder rugnummer. Inmiddels was manager Wim Cornelis in razende vaart met een politie-agent op pad gegaan om de shirts op te halen. De strijd werd stil gelegd om de spelers de gelegenheid te geven van shirt te wisselen. Of het door deze perikelen kwam, is moei lijk te zeggen maar het leek alsof de Neder landers er met hun gedachten niet bij wa ren. De algemeen heersende moedeloosheid werd nog versterkt door onbegrijpelijke be slissingen van het arbitrale duo en van de Egyptenaar Mohandis in het bijzonder. Van 't Hek nam de bal een paar keer in volle vaart met de stick mee, Mohandis keurde deze virtuositeit af. Ook de hoge bal vond geen genade in de ogen van de Egyptenaar en zoiets is erg vervelend als je daar juist een wapen van wilt maken. In een periode van numerieke meerderheid kon Nederland toch de leiding nemen. In de 20e minuut zette Ron Steens na goed werk van Van 't Hek attent door en de Hagenaar wist de bal achter Zain te „frommelen" (1-0). Nederland wist hier nauwelijks meer zelf vertrouwen uit te putten. De fel spelende Maleisiërs, die zich bij een nederlaag uitge schakeld wisten, gaven de oranjehemden geen kans in hun ritme te komen. Daarbij kwam dat balcontrole op het droge, stuiteri- ge veld, moeilijk was. Net als tegen Italië gebruikte Van Heumen de pauze om veranderingen in het team door te voeren. Van der Staak kwam in de ploeg voor Jorritsma en Bolhuis ging voorstopper spe len, een nieuwigheid voor de Utrechter, die tijdens de voorbereidingsfase steeds op het middenveld had gestaan. Twee minuten na rust viel de gelijkmaker. Maleisië mocht een lange corner nemen en Ramak Rishnan schoot de bal via de hak van Sikking tussen de lijnvededigers Bolhuis en Van der Staak door (1-1). Het Nederlandse spel werd er na deze tegen slag niet beter op. Maleisië, met Poon Fook Loke als uitblinker, beheerste het midden veld. Bovendien lukte bij Nederland het uitverdedigen niet. Pas nadat Wouter van den Bergh voor Tom van 't Hek in het veld kwam en Leefers op de linkervleugel ging spelen, kwam Nederland eindelijk aan aan vallen toe. Twee minuten voor het einde mocht Neder land een lange corner nemen nadat Litjens tegen de doelman had aangeschoten. Arbiter Todd maakte er echter een strafcorner van toen de Maleisiërs bij herhaling te vroeg opliepen. Geconcentreerd legde Litjens aan en als een streep verdween de bal in het Maleisische doel (2-1). Het goede spel van Bolhuis als voorstopper zou wel eens vervelende consequenties kun nen hebben voor Jorritsma. „Bolhuis heeft André Bolhuis (rechts) speelde tegen Maleisië een foutloze wedstrijd op een voor hem ongebruikelijke plaats. foutloos gespeeld", zei Van Heumen be dachtzaam. „Die rust moeten we hebben. Het is wel vervelend dat het ten koste van Jopie moet gaan". West-Duitsland verspeelde een punt tegen België en liet andermaal zien dat de verdedi ging niet best op dreef is (3-3). In drie duels 4. Canada moesten al tien doelpunten worden toege- 5. Australië De stand in de twee groepen na drie speel dagen is: Groep a: 1. West Duitsland 3 2 1 0 5 16-10 2. India 3 2 0 1 4 4-3 3. Engeland 2 10 12 3-2 2 10 12 6-5 2 10 12 2-2 6. België 2 0 11 1 3-4 7. Polen Groep b: 1. Pakistan 2. Spanje 3. Nederland 4. Argentinië 5. Maleisië 6. Italië 7. Ierland (Van onze sportredactie) tSENAAR Henk van der lts boekte gistermiddag met t vertoon van macht twee over- op Dnindigt. Eerst won Carrera en later op de mid- met Moon River. Wen daal prijs 2040 meter: 1. hreas (M. Bouwhuis) km.tijd 2. Pretty Boy, 3. Patrosia.. 4.70, pl. 2.00 1.80 2.50, koppel trio 295.70. doprijs 1800 meter: 1. Carrera J. v.d. Kraats) 2. Royal Enfield, Hbal Boy. Winn 1.80, pL 1.10 1.10 koppel 3.50. idaiprijs 2040 meten 1. Orlow hof (M Bouwhuis) 1.23.7, 2. Noy Lente 3. New Roodnoot Winn ^2.20 5.60 3.30, koppel 76.40, horstprijs 2040 meter 1. Peter [J. Langeberg) 1.26.6, 2. Pharose 3. Rusty Rustburcht Winn 1.60, p0 2.00 1.60, koppel 11.60. D-Boyprijs -ren- 1900 meter. 1. k River (H.J. v.d. Kraats) 2.10.6, figic Power. 3. Prins Adri. Winn 5.40, pL 1.60 4.30 1.50, koppel 93.10, trio 409.30. Marlotprijs 2040 meter: 1. Lady Ter- raise (D. Goedhart) 1.23.4, 2. Henri van Wendy, 3. Leos H. Niet gestart Lou Spencer, Maarte ten D., Loes Areta. Winn 3.10, pl. 1.60 2.20 3.30, koppel 6.30. Meyendelprijs 2520 meter 1. Moniek Donne (G.W. van Eykelenborg) 1.25.23, 2. Marc Anthony, 3. Noatak. Niet gestart Kameleon, Milly B. Winn 7.60, pl. 2.40 1.40 1.40, koppel 17.60, trio 197.30. Persian Darlingprijs -ren- 2000 me ter 1. Singular (Uru) (Mej. S.U. Rei- necke) 2.18.0, 2. High Wave (Ier), 3. Gilseng (Gbr.). Winn. 10.20, pl. 2.60 2.60 koppel 20.20. Roggewoningprijs 1600 meter 1. Ni ke Volann (A.Y. Knijnenburg) 1.21.9, 2. Odysner, 3. Nathalie Prise. Winn 12.10, pl. 1.50 1.50 3.00. koppel 13.10, trio 639.60. Voorlindenprijs 2100 meter: 1. Ro- sella W (J. van Dooyewaard) 1.28.1, 2. Patia 3. Rioca S. Winn 1.90, pl 1.50 2.601.40, koppel 33.40. Totalisatoromzet 33.521.00. (van onze sportredactie) N HAAG Als Jan Wage- tr bij het Europees kam- enschap uitzending verdient |r het weeldkampioenschap iet nog maar de vraag of hij i de NDR toestemming |gt naar Amerika te gaan. De NDR is het namelijk niet eens met het feit dat de Ameri kaanse federatie zich niet houdt aan de regels. De Amerikanen willen onder andere het deelne mersveld bij de WK versterken met plaatselijke favorieten. 2 0 0 2 0 4-12 2 2 0 0 4 16- 0 2 2 0 0 4 2-0 2 2 0 0 4 10- 1 2 1 1 0 3 3-2 3 0 12 1 2-4 2 0 0 2 0 0-15 3 0 0 3 0 1-12 Jimmy Woudstra (links) stond op eenzame hoogte bij Punch. Ook Woudstra kon echter niet voorkomen, dat Arthur Collins 29 punten verzamelde voor Parker. (Van onze basketbalmedewerker) LEIDEN Met 101-02 is ook de vierde ontmoeting tussen Parker en het Delftse Punch geëindigd in een zege voor de Leidse ploeg. Door dit resultaat ving de Leidse eredivisionist twee vliegen in één klap. Parker stelde zich definitief veilig voor de play-offs en plaatste zich tevens vast op de derde plaats. Voor Punch is het bereiken van die play-offs nu een stuk moeilijker geworden. Het verschil met Arke en Vastgoed is niet groot en de Delftse ploeg zal zeker wat meer teamverband op het veld moeten leggen, wil het de race volhouden. Desondanks was het Punch dat in de openingsfase verdiend een voorsprong nam. Parker speelde erg nerveus, schoot veel mis en zag diverse schoten geblokt door Rudy Jackson. Ook de inbreng van Jimmy Woudstra bij de Delftenaren deed zich nadrukkelijk gelden. Van de negen tien punten, die Punch in de openingsmi nuten verzamelde, had de Nederlandse Amerikaan er twaalf op zijn rekening staan. Parker kwam echter sterk terug. Tegen de man-to-man-defensie van Punch was het een tijd lang moeilijk gegaan, maar Sid Bruinsma was opeens weer terug. Bij 25—23 begon de Leidse ploeg te jagen en de equipe van coach Han Wallaart kon daar weinig tegenover stellen. De wedstrijd kreeg hetzelfde beeld als een maand eerder toen in Delft Parker in hoog tempo over Punch heen walste. Onder aanvoering van Plaat kwa men de breaks er bij Leiden vlot uit en via 39—29 bereikte Parker bij de rust een riante 54—39 voorsprong. Ook in de tweede helft gingen de Leidel naren met sterk teamspel door. Harrii Kip en Vic Bartolome grepen bijna alli rebounds en Jan Sikking kwam snelhei* tekort tegen Mitchell Plaat. Dwalende de Delftse ploeg was wederom Rud: Jackson. De wissel Jackson-van was dan ook volkomen logisch. Jim Woudstra: „Rudy zoekt het teveel de individuele acties. We wilden ons afgang besparen en dat kan je alleei door als team te spelen. Van Solm is meer teamspeler dan Jackson, dus wis selden we hem." Aanvankelijk haalde de wissel weinig uit. Bruinsma schoot met scherp en juist het teamverband waar Punch naar zocht, was volop in de Leidse ploeg aanwezig. Verslapping van de con centratie bij Leiden zette voor Punch het licht op groen. Mitchell Plaat begon te missen en Punch leefde zich uit op de break. Tot 85—80 kwam de Delftse ploeg, toen diezelfde Plaat de strijd besliste, ten gunste van Parker. Opeens was ook Col lins weer aanwezig, die te lang vastzat op Billy Tailor. Het werd 91—82 en de strijd was gestreden. Knap werk van Woudstra, op eenzame hoogte bij Punch en een geconcentreerd jagend Parker bepaalden de 101—92 eindstand. Topscorers Parker: Collins 29—Bruinsma 27—Plaat 23. Punch: Woudstra 36—Tay lor 23. Stand: Falcon 2852; NN Donar 29-46; Parker 29-42; Punch 29-30; Arke 29-26; Vastgoed 28-26; Buitoni 2924; Delta Lloyd 29—22; Musette 29—20; Amstelveen 29-6. Klassement amateurs en amatrices (van onze sportredactie) WASSENAAR Voor het door onze krant georganiseerde klas sement voor amateurs en ama trices stond gistermiddag op Duindigt zowel een ren als een draverij op het programma. In de draverij om de Marlot- prijs won D. Goedhart en hhij behaalde daarmee vijf punten. Hetzelfde aantal ging bij de amatrices naar Sabille Reinec- ke, die de ren won. De standen zijn: amateurs: 1. D. Suykerbuyk en D. Goedhart 5 punten, 3. P. Solleveld en N. J. Calis 3 pnt. Amatrices: 1. Annet Visser en Sabille Reinecke 5 pnt.: 3. Tjitske Melchers de Leeuw en Anita Smit 3 pnt LAS PALMAS Het Neder landse dames volleybalteam heeft de favorietenrol in de strijd om de lentebeker niet aangekund. In vijftig minuten haalde Italië in de finale ver nietigend uit en won met 380 (15-12,15-9,15-10). De Nederlandse dames hebben geen moment kans gehad op de winst Van het basiszestal haal de alleen Hélène de Kat een ruime voldoende. De eindstand is: 1. Italië, 2. Ne derland, 3. België, 4. Zweden, Denemarken. AMSTERDAM - Jack van Zanten heeft zijn vierde toer nooi Nn de deelnemers zijn gecontracteerd voor het Am sterdam 703-toernooi achtte de Amsterdamse zakenman het de. hoogste tijd aan dit gebeuren ruchtbaarheid te ge ven. Zoals al enige tijd be kend was, had Van Zanten, Ajax, AZ '67 en Anderlecht al gecontracteerd. De compag non van Johan Cruijff reisde enige weken geleden naar Zuid-Amerika om daar een deelnemer van formaat te contracteren en zodoende een nog groter internationaal ka rakter aan dit toernooi te ge ven. Jack van Zanten lijkt daarin geslaagd. In Brazilië kwam hij tot overeenkomst met Flumi- nense FC, een club uit de Bra ziliaanse wereldstad Rio de Ja neiro. Van Zantens gedachten gingen uit naar een club van een dergelijk kaliber. Flumi- nense kent verschillende inter nationals, die door de grote publiciteit rond de WK in Ar gentinië in de maand juni meer dan eens in de belang stelling zullen komen te staan. Brazilië is immers éen van de favorieten voor de wereldtitel. Bij Fluminense spelen drie spelers, die een vaste plaats hebben in het nationale team van Brazilië. Allereerst de aanvoerder van het Brazi liaanse team, Rivelino. Ook het grote talent Edinho, die de positie van linker vleugelver dediger inneemt, zal in Am sterdam van de partij zijn. De derde international is Carlos Alberto, met als troetelnaam „Pintinho". Tot de nationale selectie be hoort niet de in zijn land ra zend populaire Francesco Ma- rinho, die tijdens de wereld kampioenschappen in West- Duitsland in 1974 tot de betere spelers van het Braziliaanse elftal behoorde en toen ook furore maakte. Bondscoach Coutinho is echter geen lief hebber van deze blonde mid denvelder. die een belangrijke Jack van Zanten (rechts) met Rivellino voor de enorme Braziliaanse beker. Rivellino komt met zijn team Flumi nense naar het toernooi Amsterdam-703 rol speelt bij Fluminense FC. De oefenmeester van het na tionale team blijkt grote moei te te hebben met het gedrag van Marinho, waardoor de Braziliaan nog geen enkele keer de kans heeft gehad in het internationale elftal. Nederlandse inbreng Jack van Zanten heeft Ander lecht boven de andere Belgi sche topclub Brugge gekozen. De grote animator van het Amsterdamse toernooi vindt, dat de Nederlandse inbreng bij Anderlecht zo'n belangrij ke rol speelt, dat Anderlecht qua Nederlandse populariteit ver boven Club Brugge uit steekt. In de competitie is gebleken, dat het team van bondscoach Happel de sterkste is, maar namen als Rensenbrink, Haan, Dusbaba, en De Bree spreken naar de mening van Van Zan ten meer aan dan het nog op drie fronten strijdende Club Brugge. Ajax speelt al sinds de eerste opvoering van het zogenoemde Amsterdam-toernooi mee, dat de aanwezigheid dit keer geen verrassing meer is. Jack van Zanten heeft voor AZ gekot- zen, omdat de Alkmaarse ploeg vorig jaar zo goed voor de dag is gekomen en het toer nooi volkomen verdiend won. Om de winnaar kun je als organisator het daaropvolgen de toernooi nooit heen, waar mee de contractering van AZ verklaard is. Enkele weken geleden heeft Jack van Zanten het commer cieel briljante idee gekregen, zijn toernooi te laten fungeren als afscheid van Johan Cruijff als voetballer in Nederland. Cruijff zal in een wedstrijd meespelen met Ajax, de club waar hij zijn nu al legendari sche carrière startte. Met het meespelen van Johan Cruijff hoopt de organisator van het toernooi de eerste avond di- rekt een "volle bak" te heb ben. Cruijff heeft niet onmiddellijk afwijzend gereageerd op een dergelijke gedachte, maar hij heeft nog geen toezeggingen gedaan. Niet alleen de organi satoren van Amsterdam-703 spelen namelijk met de ge dachte Cruijff nog een keer te laten spelen, ook de KNVB zou het willen doen via een Zal Cruijff zich nog één aanmeten wedstrijd van het Nederlands elftal. Mocht Cruijff besluiten zijn afscheid van het Nederlandse publiek tijdens het Amster dam-703 toernooi te nemen, dan behoeft de organisatie zich geen zorgen meer te ma ken over eventueel financieel verlies. Het stadion zal zeker keer het Ajax-shirt later tot de laatste plaats zijn ge vuld op de eerste avond (de wedstrijden zullen vrijdag 18 en zondag 20 augustus 's avonds gespeeld worden). Om geen verlies te hebben, zullen de twee avonden 52.000 toe schouwers moeten trekken. ERIK VISSER

Leidse Courant | 1978 | | pagina 17