Bewoners Patrimoniumpark trekken aan kortste eind COLLEGE LEIDERDORP HOUDT VOET BIJ STUK Gemeentebestuur Sassenheim verbaasd van bewoners Bij dorpstraat over reacties Noordwijk moet Voorhout helpen met woningbouw" Voorschotense commissie financiën slikt lu'edietoverschrijding niet REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 14 MAART 1978 PAGINA 4 ting van de Julianalaan zou gaan geschieden. In december werd door de gemeente gezegd dat binnen drie maanden met de werkzaamheden begonnen zou worden en op grond daar van hadden de bewoners gecon cludeerd dat in april met de feitelijke her bestra ting aange vangen zou worden. Omdat de bewoners van de Floris Schout enstraat tot nog toe taal noch teken van de gemeente hadden gehoord, in tegenstelling met eerder gedane toezeggingen, was men bang dat in april zon der meer met de werkzaamhe den begonnen zou worden, zon der er verder in te worden ge kend. Dat was de reden van het plotselinge schrijven in het plaatselijke huis-aan-huis blad. Zwetsloot gaf toe dat hij de informaties ten behoeve van zijn achterban had ingewonnen, maar dat kwam omdat men van menmg was dat binnen zeer korte tijd met de her bestrating zou worden gestart. Men was bevreesd dat de plannen van de bewoners, die onder meer ver werkt waren in een maquêtte die aan de burgemeester van Sassenheim werd aangeboden, door de gemeente zonder meer naast zich neer zouden worden gelegd. En daarvoor zijn we be slist niet twee jaar aan het werk geweest", aldus Zwetsloot. De heer Zwetsloot deelde voorts mede dat hij op grond van ver trouwelijke informatie die hij had gekregen, ten zeerste be twijfelde of de zaak rond de Floris Schoutenstraat op dit ogenblik inderdaad nog steeds in de verkeerscommissie in de orde is. Overigens wordt door de bewoners van de Floris Schoutenstraat gestreefd naar het creëren van een soort woon erf, dat bepaald meer zal moe ten inhouden dan uitsluitend verkeersdrempels. Slechts een soort woonerf zou de huidige situatie dermate kunnen verbe teren dat er van een veilige .oestand in de Floris Schouten straat en de Bijdorpstraat ge sproken kan worden. RIJNSBURG Ter gelegen heid van het le lustrum houdt het Dienstencentrum woensdag 15 maart Open Huis. Er wordt een bazar, film, volksdansen en gym- nastiekdemonstraties gehou den. De aktiviteiten beginnen 's morgens om half tien en duren tot vijf uur. RIJNSBURG De Refor matorische Politieke Federa tie vergadert woensdag in het Rijnsburgse Centrum. Spreker is de heer Vermaat. De bijeenkomst begint om acht uur. RIJNSBURG Zwemver eniging De Rijnkikkers ver gadert vanavond in de Voor hof aan de Rijnsburgse Vliet NZ. De vergadering begint om kwart over acht. RIJNSBURG De jeugd clubs van de Gereformeerde Kerk geven donderdagavond een jaarfeest in de Imma- nuelkerk. Het feest begint om half acht. VOORHOUT Een excursie naar Modelboerderij Bonda aan de Jacoba van Beieren- weg wordt morgenmiddag gegeven voor de leden van de „Waarom anders Om" groep (W.A.O.). Men vertrekt om drie uur vanaf de Bart- holomeuskerk per fiets of VOORHOUT Een dia en filmavond met als onder werp „Lente" is er woensdag de 15e maart voor de leerlin gen van de Antonius en de Boekhorstschool in het Paro chiehuis. Aanvang 18.30 uur. De toegang is voor de leerlin gen van genoemde scholen uit de klassen vier tot en met zes, maar ook voor geinteres- seerde ouders toegankelijk. De organisatie is in handen van het plaatselijke comité van de „Jeugdnatuurwacht". ZOETERWOUDE Voor de dames van het Katholiek Vrouwengilde is er vanavond een bloemschikavond in het Zoeterwoudse Don Bosco- huis. Deelnemers worden verzocht om een scherp mes je en 3,50 gulden entreegeld mee te brengen. De bijeen komst begint om acht uur. De eigen bloemstukjes mo gen mee naar huis worden genomen. De volgende mid dag is er een excursie naar de Leidse Kokschool die een half uur vroeger dan aange kondigd, om half twee be gint. LEIDERDORP Een laatste wanhopi ge poging van de bewoners van het patrimoniumpark om de woningen niet aan de Algemene Woningbouwvereni ging Leiderdorp te hoeven overdragen is op niets uitgelopen. Bij de aanvang van de gisteravond gehouden raadsver gadering deed woordvoerder M. J. van der Vlies een klemmend beroep op de raad en het college van b. en w. de reeds genomen beslissing ongedaan te maken en mede te werken aan een overdracht van de woningen aan de bewoners in de vorm van een coöpera tieve vereniging. Na een langdurig de bat werd een motie van die strekking ingediend door het VVD-raadslid Th. C Stuivenberg met acht (CDA en Pv dA) tegen zeven (WD, PPR/D'66 en DS'70) verworpen. In een toelichting op het collegebesluit stelde wethouder C. Gordijn (CDA), dat het college bij de overdracht aan de AWL slechts één doel voor ogen had gestaan, de circa 60 goedkope woningen te behouden voor verhuur aan de lagere inkomensgroepen, op het betoog van de heer Stuivenberg, die verschillende ma len door het CDA-raadslid J. Reuge- brink werd onderbroken, volgde nog een proceduredebatje of de motie wel of niet in stemming kon worden ge bracht. Na een schorsing stelde burge meester Van der Have dat dit wel het geval kon zijn, maar schaarde zich te vens achter de opvatting van de wet houders Gordijn en Drenth, dat het college bij aanneming de motie naast zich neer zou leggen. Zover behoefde het echter niet te komen, omdat een Rijksweg 4 Het college ontving veel lof voor de wijze waarop de reactie van Leiderdorp op de plannen van rijkswaterstaat om de rijksweg die Leiderdorp doorsnijdt te verbreden was verwoord en de wijze waarop de inspraak van de bevolking was verzorgd. In de reactie wordt ge steld, dat bij uitvoering van die verbre ding dit voor Leiderdorp desastreuze gevolgen zal kunnen hebben. Het colle ge is van mening, dat wanneer de nood zaak tot verbreding van rijksweg 4 overtuigend met cijfers is aangetoond, het een gebiedende eis is dat het tracé wordt overkluisd, bij voorkeur vanaf de Dwarswatering waarop dan bebouwing zou kunnen worden gerealiseerd in de trant van het nimmer gehaalde Enge- lendaal-voorstel van wethouder Drenth. De kwestie van de te nemen maatrege len tegen de geluidshinder wordt, na aandrang van de raad, zowel bij Rijks waterstaat als bij het ministerie van volksgezondheid aanhangig gemaakt. De Raad moest terugkomen op, de in de vorige vergadering genomen beslis sing om aan bijstandstrekkers een re ductie te verlenen voor aansluiting en abonnement op het kabel-tv-net. Dit op advies van het College voor Bijstand en de commissie bestuurszaken. Op de achtergrond speelde ook de dreiging van het ministerie van CRM om in een dergelijk geval de bijstanduitkeringen aan de gemeente te korten. NOORDWIJK - Het zou een goede zaak zijn als het gemeentebestuur van Noordwijk met een deel van het contingent woningen, dat zij denkt te gaan bouwen, Voor hout zou helpen. Daar mee zou het beslag op de bollengrond in het Vinkenveld kleiner worden." Dit stelde ir. Buysert, gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland, in een rede op een open bare verkiezingsbijeen komst van het CDA in „De Kuip", waar hij on dermeer uitvoerig inging op de problematiek van de provincie en speciaal die van de bollenstreek. De beheerder van de portefeuille van ruimte lijke ordening in het provinciaal bestuur zag voor woningbouw in Noordwijk bepaald geen brede perspectieven. Be bouwing te dicht bij het landgoed Offem achtte hij ongewenst en verder de duinen in bouwen kan ook niet. De gemeenteraad heeft nu een stuk grond aangewezen ten zuiden van de Beeklaan om daar de toekomstige woning bouw te realiseren. De vraag is echter: Hoe groot moet het terrein zijn en in welk tempo zal er worden gebouwd? „We hebben namelijk ook te maken met de problematiek van Voorhout", aldus ir. Buysert. Deze gemeente wil over de spoorbaan een woongebied stichten, maar zonder vestigin gen van elders uit de bollen streek, zal de geplande wijk geen levenskansen hebben. In de discussie kwam de gedepu teerde nog nader op zijn eer der gedane uitspraak terug. Er zijn in Noordwijk heel wat mensen, die elders werken. Voor hen zal het weinig of geen verschil maken of zij in Noordwijk of in een andere plaats wonen. Een deel van deze woningzoekenden zou ge holpen kunnen worden met een huis in Voorhout Wat de woningbouw aangaat, gaf de gedeputeerde de voor keur aan een dichte, bebou wingsgraad en dan van zoveel mogelijk eengezinshuizen. Dit spaart ruet alleen grond uit, maar bevordert de sociale ver bondenheid van de bewoners. Het woningbouwpakket die nen de gemeentebesturen nauwkeurig af te wegen. Daar in kunnen ook enkele vrij staande huizen een plaats vin den, deelde ir. Buysert op een vraag uit de vergadering me de. Verder sprak hij als zijn me ning uit, dat uitbreiding van het aantal slagen naar de kust, zich niet verdraagt met de na tuurfunctie van het betrokken gebied. Bovendien zou het lei den tot de aanleg van meer wegen in het achterland. De provinciale weg no. 1 zal zo snel mogelijk worden afge werkt, deelde ir. Buysert me de. „Door de aanleg van de secundaire weg no. 4 ten zuid en van Katwijk en Valkenburg kan èen goede aansluiting worden verkregen op rijksweg 44 en. rijksweg 11. Deze weg zal voor Leiden belangrijker zijn dan de Leidenaars zelf denken", aldus ir. Buysert. SASSENHEIM Burgemees ter Kret van Sassenheim is no gal verbaasd over de ingezon den brief die bewoners van de Floris Schoutenstraat en de Bij- dorpstraat afgelopen week heb ben laten plaatsen in een Sas- senheims huis-aan-huis blad. In deze brief beklaagden de bewo ners zich erover dat de beloofde inspraak in de herbestrating en beveiliging van hun straat in het geheel niet heeft plaatsge vonden. Volgens de buurtbewo ners is de Floris Schoutenstraat met name voor kinderen bijzon der gevaarlijk en dienen maat regelen genomen te worden om het verkeer beperkingen op te leggen. Het nieuwe hoofdgebouw van de RABO-bank in Voor schoten wordt vrijdag 17 maart geopend. Een en an der geschiedt precies ze ventig jaar nadat de voor malige burgemeester E. Vernède een coöperatieve RABO-bank heeft nieuw onderkomen Boerenleenbank met enige notabelen in het dorp op richtte. Thans is nog 65% van de Voorschotense be volking op een of andere wijze bij de RABO-bank be trokken. De officiële ope ning van de bank zal wor den verricht door burge meester Van der Haar. VOORSCHOTEN - De raadscommissie financiën heeft weinig goede woorden over voor het voor stel een krediet te verlenen voor de verbouwing van het hoofdgebouw van het voormalig Marine Opkomst Centrum tot de huisvesting van de gemeentelijke diensten. Drs. Meershoek (CDA noemde het een schaamteloos voorstel; ir. Van Dalen (WD) zei het iets genuanceerder en sprak van een weinig elegant voorstel. Aanleiding daarvoor was een kredietoverschrijding van maar liefst 300.000,- en het niet juist motiveren daarvan. De directeur openbare werken, de heer Bedet, bood wethouder Oosterbaan de helpende hand nadat ook de wethouder verklaard had weinig gelukkig te zijn met een voorstel dat alleen iets constateerde maar niets verklaarde. Uit de toe lichting bleek dat in totaal voor een bedrag van bijna een miljoen gulden de gemeentelijke dienst- i goed onderdak komen. Omdat afgestapt is van nieuwbouw worden de voorzieningen in de 40-ja rige voormalige kazerne zodanig gemaakt dat minstens de eerste 20 jaar de huisvesting vein de gemeentelijke diensten gewaarborgd is. De com missie besloot het beraak over de verbouwing voort te zetten tijdens een gecombineerde com missievergadering volgende week. De overdracht van woningen aan de woningbouw verenigingen is geen eenvoudige zaak. De com missie financiën heeft geen eensgezind oordeel daar over. Om tot overdracht over te gaan van het gehele gemeentelijk woninigbezit vereist vol gens de commissie een nader onderzoek. De voorzitters van de beide woningbouwverenigingen zien in een overdracht een betere inspraakmoge lijkheid van de huurders. Besloten werd een werkgroep samen te stellen om te bezien waar eventuele knelpunten liggen en het voor en tegen af te wegen. tijd niets horen worden ze on rustig, terwijl daar eigenlijk geen enkele reden voor is". Bewoners. De heer Zwetsloot, die namens de bewoners van de Floris Schoutenstraat het overleg met de gemeente heeft gevoerd; deelde mede dat hem pas na het telefonisch overleg in december was gebleken dat de reconstruc tie van de Floris Schoutenstraat in combinatie met de herbestra- Eerste paal voor Nieuw Schoonoord' VOORHOUT - Broeder Theo Blokland heeft gisteren de eer ste paal voor de bouw van het „Broederhuis Nieuw Schoo noord" geslagen. Het nieuwe onderkomen voor de congrega tie „Onze Lieve Vrouw van Ze ven Smarten" is binnen twee jaar gereed. Het broederhuis beschikt over 33 zelfstandige appartementen. Op de begane grond zullen de kapel, de recreatie- en ontvang struimten, een keuken, een was serij, een eetzaal, vezorgings- ruimten en vijftien kamers waaronder die van het perso neel rijn ondergebracht. Op de bovenste verdieping van het broederhuis komen een mu seum, een archiefruimte en een bibliotheek Een half jaar geleden vond een gesprek plaats tussen buurtbe woners en vertegenwoordigers van de gemeente. In dit gesprek werd volgens de buurtbewoners afgesproken dat binnen twee tot drie maanden, wanneer de zaak door de verkeerscommissie en de rijkspolitie zou zijn bekeken, opnieuw contact met de bewo ners opgenomen zou worden. Bovendien zouden de bewoners een afschrift ontvangen van wat tijdens het onderhoud ter tafel kwam. De bewoners hebben echter tot nu toe nog niets ge hoord. Toen de heer Zwetsloot, bewoner van de Floris Schout enstraat, het gemeentehuis op belde om inlichtingen, werd hem verteld dat hét wachten was dp de bezinking van de nieuwe riolering in de Juliana laan. De werken in de Floris Schoutenstraat zouden in com binatie met de herbestratings- werkzaamheden in de Juliana laan worden uitgevoerd. Besproken Burgemeester Kret zei geen en kel idee te hebben waarom een dergelijke ingezonden brief nu opeens komt. Tijdens het ge sprek dat de bewoners van de Floris Schoutenstraat vorig jaar met de gemeente hadden, is hen al heel duidelijk meegedeeld dat de herbestrating in deze straat zou gebeuren in combinatie met andere werkzaamheden in de wijk. Het feit dat er een nieuwe riolering in de Julianalaan moet^ worden aangelegd en dat deze De Bijdorpstraat eerst moet, inklinken, voordat aan het herbestratingsplan kan worden begonnen was toen ook aan de orde gekomen. „Dit is destijds door mij heel duidelijk aan de buurtbewoners uitge legd", aldus Kret. Ook zei de burgemeester dat hij onmiddellijk na het lezen van de ingezonden brief op het gemeen tehuis had géinformeerd hoe het contact met de heer Zwetsloot precies was verlopen. Volgens de betreffende ambtenaar was het een heel gewoon gesprek geweest, waarbij Zwetsloot nog had meegedeeld dat hij slechts om de informatie verzocht om zijn eigen achterban rustig te kunnen houden. Momenteel is de zaak van de Floris Schoutenstraat nog steeds aan de orde in de Sassen- heimse verkeerscommissie die in een later stadium een advies zal uitbrengen. De zaak zal pas in de gemeenteraad komen vlak voordat daadwerkelijk kan wor den begonnen met de herbestra ting. Daarbij is het zo, dat ook een oplossing moet worden ge vonden voor de wijk achter de Floris Schoutenstraat, anders krijgen de mensen die daar wo nen alle verkeersoverlast. De burgemeester verwacht dat de zaak rond de herbestrating van de Floris Schoutenstraat in de laatste raadsvergadering voor de zomervakantie, dus in juni, aan de orde kan komen. Na de vakantie, in augustus, zou dan met de feitelijke werkzaamhe den begonnen kunnen worden. Voordat het geheel in de raad komt, zullen de bewoners nog inspraak krijgen. Dit zal echter niet ver voor de raadsvergade ring zijn, omdat het volgens Kret niet goed is om met lange termijnen te werken. „Dat zie je nu ook weer. Als de mensen een Toch kleedaccommodatie in Stompwijks sportraad LEIDSCHENDAM Ondanks een negatief advies van de meerderheid van de betreffende raadscommisie heeft de Leid- schendamse gemeenteraad gis teravond met 11 tegen 9 stem men een voorstel voor de bouw van een kleedaccommodatie in het sportpark „de Meerhorst" in Stompwijk aanvaard. De WD-er D. W. Bergeren en de heer J. J. Roovers van Progres sieven Leidschendam stemden met hun fractie tegen omdat zij van mening waren dat de aan gelegenheid eerst in de commis sie voor jeugd- en sportzaken besproken had moeten worden. Gelukkig voor de Stompwijkse dames-handballers was er de CDA-fractie die via woordvoer der J. C. van Erp liet weten geen enkele moeite te hebben met het voorstel en evenmin met het passeren van de raads commissie. Het raadslid zei dat het huidige gebouwtje totaal verrot is. „Een ruïne", en dat de gemeente als verhuurder de plicht heeft voor een goed func tioneren van de verenigingsac commodatie te zorgen. Het was voor de derde maal dat er in vier jaar een eerste paal op het BNS'terrein werd geslagen. In 1974 werd de eerste paal geslagen voor de bouw van KTS en in 1975 ginq de eerste paal voor de bouw van de drie woonunits. die vlakbij het broederhuis staan de grond in

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4