Piet Schrijvers ziet mogelijkheden voor Ajax NIELS OVERWEG WINDT ZICH NIET MEER ZO OP PSV wakker blijven9 Handhaving hoogst bereikbare voor tafeltennisploegen MONSTERZEGE IJSHOCKEYERS -f K Nllll!ll!ll!lllllllll!l!lllll!!lll!llllllll!ll!llllllllllll 1 JIB L 2 3 5doorstopper FC Twente ïeeft vrede met rol KEES RIJVERS HEEFT VERTROUWEN IN CUPDUEL 9 9 PORT LEIDSE COURANT DINSDAG 14 MAART 1978 TURIJN De tand des tijds mag de laatste jaren aan Ajax hebben geknaagd, de laatste man van het eens zo machtige bolwerk is daarvan verschoond geble ven. Doelman Piet Schrijvers blaakt op bet vliegveld van Turijn dan ook nog altijd van zelfvertrouwen en kijkt zelf bewust om zich heen. Voor hem bestaan er weinig problemen. Zelfs met de zo cruciale ontmoeting met Juventus in het vooruitzicht. Nuchter bereidt hij zich voor op het komende treffen. Hij beseft, dat er een zware klus wacht, maar wei gert zich bij voorbaat gewonnen te ge ven„Ik hoop. dat ik veel te doen krijg, in dat geval komt er ruimte voor onze aanval, dan zijn er beslist nog kansen". Diep in zijn hart weet de 31-jarige routi nier echter dat Juventus maling aan het eigen publiek zal hebben en op basis van bet in Amsterdam gerealiseerde resul taat (1—1) voor meer dan een behouden de taktiek zal kiezen. „Als die mannen net zo spelen ais in de eerste wedstrijd, dan wordt het uitermate moeilijk. Toch zijn er mogelijkheden. Conditioneel gezien kan dit Ajax bijzon der veel. Meer dan Juventus. Als we geluk mochten hebben om er in de eerste helft één in te schoppen, dan moeten die Italianen uit een ander vaatje tappen. En dat wil ik allemaal nog wel eens zien. Juventus staat bekend als de meest aan vallende ploeg in de Italiaanse competi- Toch betekent dat niet zoveel. Als onze tegenstander komt. kan Ajax op de counter mikken. Het onderdeel dat door ons het beste wordt beheerst. Ook wan neer het er om spant. In de uitwedstrijd tegen Levski Spartak hebben wij dat zonder meer aangetoond". Gelouterd door vele bekergevechten weet Piet Schrijvers dat de factor geluk uiter mate belangrijk is. Niet alleen een doel punt in de eerste helft, maar vooral een treffer kort voor het rustsignaal ges coord, kan grote invloed hebben. Al is het alleen al om gedurende de reglemen taire onderbreking de minder ervaren spelers de noodzakelijke tactische op drachten mee te geven. „Dat kan vooral een positieve invloed hebben op het spel vein de jongeren. Want geloof me, als Juventus achter komt, wordt het daar helemaal een hel. Dan gebeuren er de meest ongelooflijke dingen". Ervaring Piet Schrijvers spreekt uit ervaring. In het verleden heeft hij Juventus al twee keer op eigen bodem bestreden. Een moeilijk en weinig dankbaar karwei, omdat de Italianen er niet tegen opzien met acht man in het eigen strafschopge bied te opereren. Een strijdwijze, die vaak succes heeft, zoals onder meer blijkt uit de nederlagen van Ajax (1—4)) en FC Twente (2—0). Zelfs de zo sterke Schrijvers heeft dat niet kunnen voorko men. „En toch", zo zegt hij, „is Juventus geen wonderploeg. Ajax is ondanks alles niet kansloos". De via SEC, HVC. DWS en Twente bij Ajax gekomen goalie onderkent dat velen het niet met hem eens zullen zijn. Dat deert hem echter niet. Hij heeft zich gepantserd tegen alle kritiek. Eigenlijk al vanaf het moment, dat verslaggevers en publiek Ajax hebben laten vallen. „Dat doet pijn. Al die vergelijkingen met vroe ger zijn onredelijk. De benadering is vaak oneerlijk. Als Ajax kampioen wordt door middel van een verdedigend sys teem, schreeuwt iedereen moord en brand. PSV speelt dit seizoen echter con stant met een dubbele voorstopper en niemand zegt wat. Bovendien wordt ver geten, dat een elftal na het behalen van een nationale titel in de volgende compe titie door de tegenstander altijd anders tegemoet wordt getreden. Ook aan dat proces moet worden gewend. Zeker door de jongere, onervaren spelers. Ik heb dan ook weinig waardering voor de wijze waarop de sportpers kritiek levert. De Duitse televisieverslaggevers doen het be ter. Een Harry Valerien bijvoorbeeld komt ook drie dagen lang de training volgen om de spelers te leren kennen. Als de uitzending begint weet hij alles en kent alle namen. In Nederland kan dat niet. Kennelijk hebben de betrokkenen teveel neven-activiteiten". De zestienvoudige international verwijt de tv-verslaggevers vooral onvoldoende met hun vak bezig te zijn. Het is begrijpe lijk, want zelf is hij bereid daaraan vele uren te besteden. Tijdens de vele discus sies worden tevens herhaaldelijk situaties gecreëerd zoals die zich op het veld voordoen. Nooit is het hem te veel om zijn ervaringen met anderen door te ne men. Tot voordeel van de aankomende doelverdedigers. De in eerste instantie door Spitz Kohn aangedragen kennis is het uitgangspunt geworden van een boeiende reeks ontboezemingen die een aardige bijdrage zouden kunnen beteke nen voor de vakliteratuur. Voor Piet Schrijvers is het noodzakelijk dat doel- verdedigers een speciale training krijgen. Noodzakelijk „Dat is noodzakelijk. Mijn prestaties kunnen daarbij als voorbeeld dienen. Mijn laatste twee seizoenen bij Ajax zijn veel beter dan mijn optreden gedurende mijn eerste Ajax-jaren. MicheJs kon geen keeperstraining geven. Toen Ivic kwam heb ik een fijn gesprek gehad. Met Bob by Haarms is toen geregeld dat ik apart bezig zou zijn. Wat indertijd onder lei ding van Spitz Kohn is begonnen heeft vervolg gekregen". Piet Schrijvers concentreert zich nu op Juventus. „Je moet er rekening mee hou den dat die zuidelijke types aan alles sjorren, trekken en duwen. Voor mij geldt in dit soort Europa Cupduels dan ook maar één ding: je moet als keeper nergens naar kijken. Alleen naar de bal". Peter van Putten Boninsegna ziek (Van onze verslaggever) TURIJN Het ziet ernaar uit dat Roberto Boninsegna de tweede wedstrijd tegen Ajax in het kader van de kwartfinales van de Europa-cup voor lands kampioenen niet kan meema ken. De gevaarlijke Italiaanse spits is geveld door de Russi sche griep. Zijn vervanger is waarschijnlijk Pietro Fanna Deze 20-jarige van Moimacco af komstige onervaren speler is een typische middenvelder die toch weet te scoren. Tot nu toe schoot hij in zeven competitie duels twee keer raak, terwijl hij in drie bekergevechten een keer de roos trof. Met het opstellen van Fanna kiest Juventus-trai- ner Trappattoni duidelijk voor een systeem met twee spitsen (Causa en Bettega). Piet Schrijvers hoopt dat er ruimte zal zijn voor Ajax' counters. Twee spitsen voor FC Den Haag (Van c s sportredactie) DEN HAAG - FC Den Haag heeft uit de amateursector twee spitsspelers aan zich verbonden. Het zijn de achttienjarige John Kempeneers die in GONA (zon dag) speelde en de zeventienjari ge Aad van Bergenhenegouwen die bij ADO in het regionale jeugdelftal uitkwam ENSCHEDE Voorstoppers zijn zelden, misschien wel nooit, van die erg spektaculaire voetballers, publiektrekkers die hun kunsten pori algemeen vermaak vertonen. Zij verrichten daarentegen hun Wat (oor het team zonder meer nuttige werk veelal onopvallend, een ludt ijtvloeisel van de tactische opdrachten waarmee menig trainer jnjn manschappen pleegt vol te stouwen. De belangrijkste taak, voorstopper in dat verband op zijnr hals geschoven krijgt, uidt simpelweg: schakel de vijandelijke aanvalsleider uit, tracht km het maken van doelpunten te beletten. Hij is dan ook vrijwel de enige speler in het elftal die zich vanaf het begin naar een tegenstander moet richten en pas als hij zijn mannetje „in de uk" beeft mag hij proberen om zelf mee te gaan voetballen. INK lie !en gevleugeld gezegde van ipitz Konn luidt: „Er zijn race- aarden en werkpaarden". ver-paarmee het wel heel eenvou- wordt om te raden tot welke iste- ategorie de oefenmeester van 'C Twente Niels Overweg, de het obuuste, besnorde en bebaarde foorstopper van de Enschedese ekerwinnaar, rekent. Niels )verweg zelf laat het koud dat lij niet bij de „racepaarden" is ingedeeld, of liever: het laat nii koud, in de loop der jaren heeft hij geleerd er vrede te moeten hebben dat de des aandacht van de meute zich in de eerste plaats niet op hem - en al die andere voorstoppers literaard - richt. J)at komt gewoon", legt Niels Overweg Simpel uit, „doordat ik een beetje ouder ben geworden. En dan niet in die zin dat je nu een oude zak bent, maar je wordt in de loop der jaren gees telijk rijper, volwassener dus, en je gaat alles dan een stuk relativeren". Iets wat hij aan de hand van enkele voorbeelden eenvoudig kan illustreren. Zo had hij er vroeger nog wel eens moeite mee, dat hij van een scheidsrechter een vrije trap te gen kreeg, terwijl hij in feite niets anders gedaan had dan zijn forse body correct te ge bruiken bij een duel. Tegen woordig doet Niels Overweg zoiets met een schouderophalen af. „Afgelopen zondag, tegen FC VW, had ik nog zoiets. Frans Derks attendeerde me erop dat ik bij een kopduel in het strafschopgebied op Hilkes geleund had. Toen zei ik nog tegen hem: wat moet ik dan. moet ik mijn armen soms achter op m'n rug binden? Meestal als ik de lucht in ga spreid ik mijn armen, dan kan iedereen zien wat ik er mee doe. Natuurlijk, soms zal echt wel eens blijken dat ik dan op iemand kom te steunen, vaak ook om m'n even wicht te bewaren, maar ik kan m'n handen toch niet in m'n achterzak steken? Dat heb ik ook aan Derks gevraagd en die moest er toen maar een beetje om lachen. Kijk, als ik met Nanriinga, of Van Kooten de lucht in ga dan fluiten ze veel minder tegen mij dan wanneer ik met een kleiner of jonger kereltje in aanraking kom. En daar wond ik me vroe ger nog wel eens over op, maar dat doe ik nu niet meer. Je koopt er toch niks voor. Het is niet voor niets dat ik de laatste twee seizoenen geen gele kaart of zelfs maar een waarschuwing heb gekregen, maar laat ik dat maar snel even afkloppen. Je kunt nooit weten en het zal echt nog eens een keer gebeuren dat ik m'n mond opentrek". Een belangrijke basis voor het leveren van prestaties is de in stelling, het karakter van de speler. Niels Overweg heeft daar ook al vaak blijk van gege ven ook op dat gebied over de Niels Overweg behoeft niet op «de voorgrond te treden als hij zijn verdedigende taak maar goed uitvoert. juiste mentaliteit te beschikken. Zelfs als hij met blessures kampte was een beroep van zijn trainer op hem nooit vergeefs. Zoals afgelopen zondag toen hij na twintig minuten inviel, hoe wel hij nog hinder ondervond van een gekneusde rib, opgelo pen tijdens de training van vori ge week dinsdag. „Vrijdag heb ik voor het eerst weer meege- traind en ik deed gelijk alles, slidings maken en noem maar op. Sommige jongens zeiden nog dat ik uit moest kijken, maar in zo'n geval wil ik mezelf niet ontzien. Het is mijn stelre gel dat ik net zo train als ik in een wedstrijd speel. Vroeger verweten ze me wel eens dat ik te hard was tijdens een training, maar als ik eenmaal bezig benIk beschouw het ook als een test voor mezelf, hoever kan ik gaan, waar liggen m'n gren zen. Dat wilde ik vrijdag, toen ik na afloop overigens goed ka pot was, ook weten. En omdat ik dat gedaan heb durfde ik het ook aan om zondag te spelen Natuurlijk was het ergens wel een beetje link, maar ik vind dat je wel het risico mag lopen. Maar gelukkig heb ik nergens last van gehad. Sterker nog, het ging allemaal heel "gemakkelijk en ik ben blij dat ik het gedaan heb. Nu weet ik tenminste zeker dat ik morgen ook kan spelen en echt, die tweede ontmoeting met Vejle (eerste eindigde in 3-0 voor FC Twente; red.) zou ik niet graag willen missen. Het blijft per slot van rekening een Europese bekerwedstrijd en daar kun je er nooit genoeg van spelen Kyo Teusink Dames groep A (eerste catego rie). Gedetailleerde uitslagen Neder- land-België: Bettine Vriesekoop - Josiane Detaille 21-16, 21-14. Judy Wil liams - Marie-France Germiat 21-11, 21-16. Vriesekoop/Sandra de Kruiff - Detaille/Germiat 21- 19,16-21, 21-15. Nederland-Joegoslavië: Brank Batinic - Vrièsekoop 19- 21, 14-21. Erzebet Palatinus - Judy Williams 21-14, 21-10. Pa- latimus/Gorana Perkoesjin Vriesekoop/Sandra de Kruiff 21-9, 27-25 Palatinus - Vriese koop 21-12, 21-18. Eindstand groep A: 1. Roemenië 8 pnt. 2. Sovjet Unie 8 pnt. 3. Joegoslavië 6 pnt. .4. West-Duitsland 6 pnt. 5. Ne derland 2 pnt. 6. België 0 pnt. Groep B: •1. Hongarije 8 pnt. 2. Tsjecho- Slowakiie 8 pnt. 3. Engeland 6 pnt 4. Zweden 6 pnt. 5. Fran krijk 2 pnt. 6. Luxemburg 0 pnt Heren groep A (eerste catego- Nederland-Tsjecho-Slowakije: Ronald Rijsdorp - Milan Or lowski 12-21. 9-21. Bert van der Helm - Josef Dvoracek 23-21, 21-10. Han Gootzen - Jaroslav Kunz 10-21. 16-21. Vd Helm - Orlowski 17-21, 14-21. Rijsdorp -Kunz 8-21, 13-21. Gootzen - Dvoracek 10-21, 13-21. Nederland - Polen: Van Slobbe - Fraczyk 13-21, 14-21. Gootzen - Bucharski 17- 21, 17-21. Van der Helm - Grub- ba 17-21, 7-21. Van Slobbe - Kucharski 15-21, 22-20, 17-21. Vd Helm - Fraczyk 16-21, 15-21. Eindstand: Voorronden (groep 1. Hongarije 10 pnt. 2. Fran-" J^jk 8 pnt. 3. Joegoslavië 6 pnt Tsjechoslowakije 4 pnt. 5. Rolen 2 pnt 6. Nederlana 0 pnt Groep B: Engeland 8 pnt. 2. Sovjet Urne 8 pnt. 3. Zweden 6 pnt. 4- West-Duitsland 6 pnt 5. Bul- garije 2 pnt. 6. Denemarken 0 DUISBURG Zowel het heren- als het dames team van Nederland balanceren in Duisburg tij dens de elfde Europese titelstrijd voor landen teams tussen degradatie en handhaving. Hoewel de dames een eerste en enige overwinning (België) behaalden, belandden zij op een teleurstellende vijfde plaats in hun groep. De heren zakten nog een plaatsje, in de gToepsrangschikking werden zij zesde en laatste. Het Nederlandse damesteam heeft in de vierde wedstrijd weinig moeite gehad met België. De stemming na de eerste victorie werd er nog beter op in het Nederlandse kamp, toen op de andere tafel een half uurtje later de nederlaag van Joego slavië een feit was. Vrij onverwacht moesten Palatinus cs buigen voor de Sovjet-Unie (2—3). De situatie werd voor Nederland weer rooskleurig. Een zege in de laatste ontmoeting tegen Joegosla vië betekende een vierde plaats in het klassement, wat automatisch recht gaf op deelneming aan de strijd om één van de door Nederland zo felbegeer de plaatsen vijf tot en met acht. Het duel met Joegoslavië werd een volledige desil lusie. Bettine Vriesekoop bracht Nederland al snel op 1—0 door Branka Batinic gedecideerd te ver slaan. Maar het optimisme daalde toen Judy Wil liams trillend als een espenblad liet zij Palatinus een eenvoudige overwinning. Het dubbel moest" gewonnen worden om zich te kunnen handhaven. Maar Sandra de Kruiff en Bettine Vriesekoop strandde in een dramatische finale. In de volgende partij verloor Bettine Vriesekoop voor de tweede keer in Duisburg, nu van Palatinus. Nederland gaat strijden om de 9e t/m 12e plaats. Frustratie Bij het herenteam sluipt de frustratie binnen. Ronald Rijsdorp werd het eerste slachtoffer. Van Slobbe werd de tweede prooi. Hij werd terecht vervangen door Han Gootzen. De Maastrichtenaar bewees weinig ontzag te kennen voor reputaties en herhaalde dit tegen de Tsjechen zonder tot een overwinning te komen. De enige speler, die het nationale prestige in Duisburg een beetje te hoog hield, was Bert van der Helm. Dat bewees hij in de partij tegen Dvoracek, die hij volkomen ontgoo cheld achterliet na twee games. Ook tegen oud-Eu ropees kampioen Milan Orlowski vocht hij een fraaie strijd uit. Zijn te trage backhand en wat doldrieste acties voorkwamen een verrassing. Na het mislukte experiment met Ronald Rijsdorp tegen de Tsjechen was Nico van Slobbe weer terug in de ploeg gehaald tegen Polen. De rust had hem klaarblijkelijk goed gedaan, want geïnspireerd spelend kwam hij tot het beste resultaat: een game winst op Kurcharski. Polen won met de maximale cijfers na zeer vlakke partijen. Nederland begint vandaag met wedstrijden om de 9e t/m 12e plaats. Het eerste duel is van het allergrootste belang omdat degradatie of handhaving ervan afhangt. Tegenstander is Denemarken. Een zware opgave voor het Nederlandse team. De laatste ontmoeting tussen beide landen, in Praag 1976 tijdens de Europese kampioenschappen werd het 5—2 voor Denemarken, dat in Duisburg met nagenoeg het zelfde team speelt. Spasski alleen aan de leiding BUGOJNO Bons Spasski heeft zijn afgebroken partij uit de twaalfde ronde van het schaaktoernooi in Bugojno te gen de Joegoslaaf Gligoric na hervatting gewonnen. Daarmee heeft de vroegere wereldkam pioen uit Rusland alleen de lei ding genomen met 8 punten. Spasski won de partij met zwart tegen Gligoric in 59 zetten. Uitslagen overige hervatte afgebro ken partijen zijn: Balasjov (Ru&)-Mi- les (Eng) 1-0; Hort (Tsjj-Ivkov (Joe) 1/2-1/2-; Vukic (Joej-Larsen (Den) 1/2- 1/2; stand: 1. Spasski 8 punten; 2. Karpov en Timman 7,5; 4. Tal en Lubojevic 7; 6. Hort en Ivkov 6,5; 8. Miles, Portisch, Balasjov en Hueb- ner, allen 6; 12. Larsen 5,5; 13. Gligo ric en Byrne 4,5; 15. Bukic en Vukic Sportwereld AMSTERDAM - Atje Keulen en Co Giling hebben de KNSB- marathonschaatsbekers. gewon nen. In Amsterdam zegevierden overigens Lenie van der Hoorn en Henk Portengen. BIRMINGHAM - Jim Smith is de opvolger van Alf Ramsey als manager van Birmingham. Ramsey nam vorige week zelf ontslag. FORT MYERS Renee Ri chards won haar eerste tennis toernooi door in de finale van „Fort Myers" te zegevieren over Laura Du pont. De setstanden waren 6-1. 6-7. 6-4. BARENDRECHT - Het Neder landse korfbal b-team versloeg met 20-6 (10-2) Spanje. EINDHOVEN - De slechte ja ren van FC Magdeburg zijn voorbij. Na het grote succes in 1974 toen de Oostduitse ploeg in het Feyenoordstadion voor slechts enkele duizenden toe schouwers de Europese beker voor bekerhouders won, door AC Milan met 2-0 te verslaan, kwam de terugval in de presta ties. FC Magdeburg moest, evenals andere topclubs in het internationale voetbal, een stapje terug doen. In 1974 was FC Magdeburg de trots van de DDR en de club van trainer Urbanczyk is aardig op weg om ook dit jaar weer de sympathie van het Oostduitse voetbalpu bliek te winnen. FC Magdeburg, dat in de thuis wedstrijd van de kwartfinales in het Europacuptoernooi met 1-0 van PSV won en zich afgelopen weekend vrijwel zeker plaatste voor de finale van de strijd om de Oostduitse beker, door Dyna mo Berlijn met 4-0 te verslaan, zal morgenavond in Eindhoven proberen de weg naar interna tionale erkenning in te slaan. Na het succes jaar heeft FC Magdeburg de Europese faam niet kunnen bevestigen. De Oostduitse club zakte weg en leverde in 1976 slechts één spe ler, Martin Hoffman, aan het nationale elftal dat in Montreal het Olympisch goud behaalde. Dit jaar was FC Magdeburg weer leverancier van het Oost duitse elftal, dat door Oosten rijk werd uitgeschakeld inde kwalifikatie voor het wereld kampioenschap in Argentinië. De vier internationals. Sparwas ser, Streich, Hoffmann en Pom- marenke vormen in het elftal van FC Magdeburg, dat mor genavond tegen PSV speelt, het sterkste deel van de ploeg. Trainer Urbanczyk, die gister middag met zijn elftal in Eind hoven aankwam, is optimistisch. „FC Magdeburg komt met de sterkste opstelling in het veld. Afgelopen zaterdag heb ik Mar- Kees Rijvers is gematigd optimistisch over de kansen van zijn ploeg. tin Hoffman m de bekerwed strijd tegen Dynamo Berlijn uit het elftal gehaald. Hoffman was licht geblesseerd en ik wilde hem niet te zwaar belasten. Hoffman en Sparwasser zijn momenteel de steunpilaren van mijn ploeg", aldus de Oostduitse trainer die in 1974 in Tokio deel uitmaakte van het „bronzen" Oostduitse elftal bij de Olympi sche Spelen. Trainer Kees Rijvers van PSV die na de gelijke spelen tegen Telstar en NEC niet tevreden kan zijn over de prestaties van zijn elftal, onderschat de Oost duitse tegenstander niet. „FC Magdeburg is geen slechte ploeg, maar ik reken erop dat we de Oostduitse formatie kun nen verslaan. De in Magdeburg opgelopen achterstand van 1-0 is niet hopeloos. Rijvers maakt geen geheim van de opstelling waarmee hij morgenavond zal aantreden. PSV komt met Van Beveren, Krijgh, Brandts, Van Kraay, Poortvliet, Van der Kuij- len, Stevens, Willy en René Kerkhof, Deij kers en Harry Lubske, in het veld. „Als PSV direct na de competi tiewedstrijd tegen Telstar had moeten spelen tegen FC Magde burg dan had ik me nu wel zorgen gemaakt. De 2-2 tegen NEC heeft het moreel van de ploeg niet aangetast. PSV was tegen NEC de morele winnaar, ondanks het gelijkspel. Dat kan een gunstig uitgangspunt zijn voor de wedstrijd tegen de Oost duitsers". Met vertrouwen kijkt Rijvers uit naar de beslissende wedstrijd- De Eindhovense trainer beseft dat de return tegen de Oostduit se tegenstander ook van groot belang is voor het moreel van de ploeg m de resterende com petitieduels. Hij zegt: „PSV moet wakker blijven, want als we ongeslagen (45 punten uit 27 wedstrijden) aan de kop staan, dan kan de ploeg wel eens een teleurstelling moeten verwerken in de Europa Cup. Maar PSV zal zich tegen FC Magdeburg optimaal geven. Dat moet ge noeg zijn". WIL VAN DER PLAS LAS PALMAS Nederland heeft op de derde wedstrijddag van het toernooi om het we reldkampioenschap ijshockey in de C-groep fors uitgehaald tegen gastland Spanje. In Las Pasmas werd met 19—0 gezege vierd. De tussenstanden waren 2—0, 7—4) en 10—0. Het was de hoogste zege tot nu toe in dit toernooi. Na een zeer zwakke eerste pe riode van oranje, waarin slechts tweemaal werd gescoord, ging het in de daarop volgende perio den beter. Het ontbrak Neder land aanvankelijk vooral aan de juiste motivatie. Coach Hans Westberg, die voor deze gemak kelijke tegenstander zijn reser vespelers een kans gaf, plaatste John de Bruyn in het doel, Har ry van Heumen nam de plaats in van Rob van Onlangs en Patrick Kolijn die van Henk Hille De drie reserves maakten geen slechte indruk. De hoge score is voornamelijk te danken aan de lijn Berteling - Janssen - De Heer. Het trio nam zeven van de 19 doelpunten voor zijn reke ning. Janssen en Koopmans wa ren met beiden vier treffers de topscorers bij Nederland, De Heer scoorde tweemaal. Van Gog, Krikke, Petemousek, To ren, Van Soldt, Van-der Broek, Van der Griendt, Schaeffer en Berteling eenmaal. Nederland kreeg vijfmaal twee minuten straftijd, Spanje een maal. Nederland voert met 6 punten uit drie wedstrijden en doelcijfers 453 de ranglijst aan. China staat met een zelfde aantal punten en doelcijfers 1812 op de tweede plaats. Overige uitslagen: Denemarke n—Frankrijk 76. China—Bel gië 12—1. Mak blijft bij Volendam VOLENDAM - Jan Mak zal ook het volgende seizoen de ere divisieclub Volendam onder zijn hoede houden. De voetbaltrai ner tekende begin van dit sei zoen-een verbintenis met een looptijd van twee jaar. In het contract was een bepaling opge nomen die beide partijen de mo gelijkheid bood de overeen komst na een jaar op te zeggen. Na wat problemen de afgelopen weken werd een aantal gesprek ken tussen bestuur en trainer gevoerd. Die gesprekken leid den tot overeenstemming. ROTTERDAM Excelsior en AZ'67 spelen hun eerste ont moeting uit de halve finales van het KNVB-bekertoernooi op 21 maart in het stadion van Feye- noord. De wedstrijd begint om 20.00 uur.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 13