Kanobond moet professioneel worden geleid Knappe tijden Edward Maasdijk Bettine Vriesekoop wil eindelijk eens vakantie Oegstgeest blijft in de race... COACH GERARD BAKKER STRENG TEGEN PUPIL EX-CHEF D'EQUIPE LEBBINK TERUG ALS BESTUURDER Tips voor Duindigt De Zijl/LGB Kunstzwemsucces IF gaat vrijuii kunst en kunstenaars SPORT LEIDSE COURANT DINSDAG 14 MAART 1978 Na vier jaar elke dag trainen en spelen wil Bettine Vriesekoop het batje af en toe wel eens in de hoek gooien. Op de foto haar eerste tegenstander nadat zij in de herencompetitie mocht uitkomen De bloe men voor de Hazerswoudse spreken boek delen. (Van onze verslaggever) HAZERSWOUDE Tenslotte kan de tafeltennisma- chine, zoals je Bettine Vriesekoop gemakkelijk kunt betitelen, toch niet helemaal een „perpetuum mobile" te zijn. Na vier jaar van dag in dag uit tafeltennissen betekent de Europese jeugdkampioene „af en toe dat batje wel eens in de hoek te willen smijten". „Ik ga dit jaar in ieder geval op vakantie. Hoe en wanneer maakt niet uit Maar ik voel dat ik er straks gewoon een tijdje tussenuit moet". Bondscoach en privé-coach Gerard Bakker fronst, wanneer je hem confronteert met die uitspraak van zijn pupil, de wenkbrauwen. Vakantie zit er blijkbaar toch niet in voor de zestienjarige speelster. De bestor ming van de Europese en (in een later stadium) wereldtop dient te worden voortgezet. En in het raam van di£ opzet zijn de eisen van Bakker zeer streng gesteld. De door Bettine verlangde vakantie zal dan ook nogal wat voeten in de aarde hebben. Voorlopig echter heeft het duo Bakker-Vriesekoop het drukker met andere zaken: de strijd om de Europesè titels bijvoorbeeld. De Rhein-Ruhrhallen in Duisburg vormen het toneel, waarop waarschijnlijk voor de zoveelste maal in de afgelopen stormachtige twee jaren Bettine Vriesekoop haar grote talent zal bevestigen. Een talent waarvan de meesten.'zo niet alle topcoaches ter wereld nu zeggen: „Wereldklasse". Erkenning Die erkenning heeft de HAVO-scholiere nu ook einde lijk gekregen van de plaatsingscommissie. Als tweede staat zij geplaatst voor Duisburg, achter de regerend Europese kampioene Jill Hammersley. Maar voor al lerlei Europese sterren als Uhlikova, Popova, en Heli- De inmiddels gevreesde, Nederlandse speelster maakte in Praag tijdens de Toptwaalfwedstrijden echter duide lijk niets aan het toeval te willen laten. Geweldig knap spelend verraste zij iedereen en alles met een tweede plaats. Hammersley werd eerst, maar met eenzelfde puntentotaal als de Hazerswoudse. Bettine: „Als Hel man, Zweedse, niet was uitgevallen was ik misschien zelfs eerste geworden. Ik denk dat ze ziek van gewor den is van die partijen tegen mij. 19-1 heb ik voorge staan. Dat ging haar niet in de koude kleren zitten". Gevestigd In een klap was de naam Bettine Vriesekoop geves tigd. De plaatsingscommissie kon niet meer om haar heen. Vandaar die tweede plek. Een plaats waarvan de oranje-speelster zegt: „Wat lager had ook, ja zelfs graag, gemogen". De successen in de toptwaalfduels zijn voor de vaak omstreden coach Gerard Bakker aanleiding om te stellen: „Duisburg is aardig, maar voor ons niet meer van levensbelang. Het seizoen is voor ons al geslaagd met die tweede plaats in Praag. Tenslotte worden de toptwaalfwedstrijden in tafeltennis beduidend hoger aangeslagen dan het E.K. Voor een toernooi met alle toppers komt tenslotte meer kijken dan zo'n race in een x-aantal afleveringen. Daarin speelt de factor geluk een te grote rol. Het zal heel moeilijk worden voor Bettine. Niet alleen door de tegenstand, maar ook door de favorietenrol, waarin zij door haar tweede plek is geraakt. Ik dacht niet dat zij die druk al aan kon op haar 16e jaar. Daarom ben ik bezig om haar langzaam aan voor zichzelf weer in een soort „underdog"-rol te praten. Ik stel: de bekroning op ons seizoen is er al. Alles wat ze meer pakt is meegenomen. Als ze in de eerste ronde wint, zeg ik: mooi zo'n plaats bij de laatste 32. Weer een ronde verder, zal hij haar een schouder klopje geven in de trant van: Goed hoor, dat je bij de laatste 16 zit. Enzovoorts. Hoever we komen zullen we wel zien. Als er de finale is, dan zweer ik je dat we daar lachend in zullen stappen. En uit zullen stappen. Ongeacht de uitslag". duidelijk dat de slimme vos Bakker zijn pupil weer op een ontspannende, doch oppeppende manier naar het kampioenschap doet toeleven Hij voegde daar nog aan toe: „Onze planning was en is nog steeds, dat Bettine over twee jaar bij het W.K. in Bern haar top moet bereiken. Ze is psychisch nog niet aan die titel toe. Het is zoals Leen Pfrommer ooit over Ard Schenk heeft gezegd. Op het moment dat hij een kerel wordt en overtuigd is van zijn eigen kwaliteiten, dan pakt hij elke titel. En dat deed hij. Zo kan je dat met Bettine ook zien. Ze is nu nog te jong, te onzeker. Als dat bewustmakingsproces, waar ik nu mee bezig ben, af is, dan kunnen de grote klappers pas komen". Landenwedstrijd Nuchter gezien kan zo'n klapper (als is die dan nog niet verwacht) in Duisburg vallen. Het Eurpese toer nooi start met een landenwedstrijd. Zeven dagen achter elkaar zullen de damestoppers drie keer per dag in de arena moeten verschijnen. Twee enkelspelen en een dubbelpartij staan er op het dagelijks program ma. Een slijtageslag in optima forma. Waarin Nederland door de zeer redelijke loting (favo riete landen bij de dames als Engeland, Tsjecho-Slowa- kije en Hongarije zitten in de andere poule van de A-gróep, slechts Rusland lijkt in de poule echt te sterk voor de Hollandse dames Vriesekoop, De Kruyff en Williams), misschien zelfs medaille-kansen heeft. Een slijtageslag die grote voordelen biedt voor de om haar fysieke kwaliteiten geroemde Vriesekoop. Na de lan den wedstrijden volgt donderdag een rustdag, maar de laatste drie dagen waarin de indivuele kampioenscha pen worden verwerkt, wordt weer het uiterste gevergd van de toppers. Topvorm Bovendien verkeert Bettine Vriesekoop volgens haar zeggen in topvorm. Twee weken geleden won ze in de strijd van promotie-ereklasser Avanti tegen con current Scylla van Van Zoelen. Bettine betitelt die strijd als: „De beste partij die ik ooit gespeeld heb" „In de herencompetitie is haar ontwikkeling, waar ik me zelf ook wel eens over verbaas, in sneltreinvaart door blijven gaan. Ze is in de heren promotie ereklasse tot nu toe nog maar één keer verslagen", aldus coach Bakker. Die bij de heren opgedane topvorm zal Bettine in Duisburg hard nodig hebben. „De halve finale zal erg moeilijk worden tegen Tsjechische Uhlikoval een speel ster met geweldige tempowisselingen, voor wie ik echt bang ben", zegt Bettine Vriesekoop, die haar inmiddels gegroeide reputatie alle eer aan wil doen. Duisburg zal het antwoord geven. DEVENTER Evert Lebbink is terug van weg geweest Zestien jaar geleden besloot de toenmali ge chef d'equipe van de nationale kanoploeg, die toen internationaal heel wat meer te betekenen had dan nu, op te stappen. Sindsdien vervulde hij geen functie meer binnen de kanowereld. Maar de liefde voor de kanosport blééf groeien bij de man die in de zestien jaar van bestuurlijke in-activiteft op kanogegied in andere functies werd gelauwerd en gelouterd. De in Zutphen geboren en in Deventer wonende en werkende architect werd op de jaarvergadering van de Nederlandse Kano Bond benoemd tot eerste vice- voorzitter en wordt daardoor volgend jaar „auto matisch" de opvolger van bondspreases Jos Ver- willigen, die die functie niet minder dan 25 jaar vervulde. De toekomstige „eerste man" van de NKB vertrok in 1962, twee jaar nadat „zijn" ploeg op de Olympi sche Spelen van Rome alleszins redelijke presta ties had geleverd uit de top van de kanobond, omdat hij er de voorkeur aan gaf om zelf met zijn jonge gezin het water op te gaan. „De twee kinderen zijn als het ware in de kano opgevoed", zegt de 49-jarige Deventernaar, die de eerste ooste lijke bondsvoorzitter zal worden. De mannelijke helft van Lebbinks kroost, luisterend naar de"* naam Gert-Jan en zestien jaar jong, heeft het kanovaren inmiddels zo terdege onder de knie dat hij met zijn DKV-clubgenoten Loes Klein en Hans de Koning is opgenomen in de nationale jeugdtrai- ningsploeg van bondscoach Karei Muys, een goede bekende van Evert Lebbink, want tijdens de Spe len van Rome was Muys de trainer van de Neder landse equipe. Evert Lebbink: „Door mijn zoon ben ik weer nauwer bij de kanosport betrokken geraakt, nadat ik de laatste jaren alleen nog als speaker bij de regatta van DKV in Eefde met het wedstrijdkanoën contact had gehad. Een tijdje geleden had ik me laten ontvallen dat ik volgend jaar wel weer eens iets in de kanosport wilde gaan doen". „Afgelopen zondag is de zaak een beetje in een stroomversnelling gekomen. Vanuit de jaarverga dering van de kanobond werd ik thuis opgebeld. Of ik de opvolger wilde worden van Jos Verwilli- gen. Ik ben bij acclamatie gekozen", meldt de man die de afgelopen jaren onder andere voorzit ter was van de Deventer IJsclub en de Deventer sportraad en die daarnaast nog gemeenteraadslid (voor de VVD) is. Lebbink: „Bij de kanobond kom ik volgend jaar echt in functie: eerst moet ik de handen nog vrij hebben voor de verkiezingen. Op kanogebied ga ik de komende tijd eens rustig rondkijken. Ik wil kennis maken met de nieuwe gezichten in de kanobond en me oriënteren op nieuwe facetten als het wildwatervaren en kano-polo, een sport die in Duitsland al jarenlang wordt beoefend en die nu ook in Nederland wordt ingevoerd", zegt Evert Lebbink, die weet dat elke sportbond, dus ook die van de kanoërs van tijd tot tijd in hevige bestuur lijke beroering raakt. Lebbink laat zich daardoor echter geenszins afschrikken. „Als je in de sport bezig gaat, moet je er rekening mee houden, dat je bonje krijgt. Mensen die aan sport doen zijn nu eenmaal een beetje apart. Als dan iemand die zelf aan sport heeft gedaan ook nog in een bestuur komt, krijg je helemaal een apart wereldje". Evert Lebbink - de komende zomer is hij 34 jan lid van de kanobond - zal een „andere" bonds, voorzitter zijn dan Jos Verwittigen, die in zij 25-jarige ambtsperiode uitgroeide tot een bestuur lijk niet al te krachtige NKB'er. „Een onlang ingestelde commissie zal de structuur van d bond, inclusief de positie van de voorzitter, ondc de loep nemen". „In de kanosport zijn verschillende ontwikkelinga gaande. Vroeger was eigenlijk alleen het har varen belangrijk. Het toerisme stelde niet vet voor. Maar alles verandert. Vroeger was de bonds voorzitter bij alle belangrijke wedstrijden aanw» zig, maar door de nieuwe ontwikkelingen zal il mijn bezoeken moeten doseren", aldus Lebbinl die aan het hoofd komt te staan van een ongevec 3000 leden tellende organisatie, die de laatste jarei een flinke groei doormaakt. De toekomstige NKB-voorzitter, die zijn kanocai rière begon bij het inmiddels ter ziele gegane Dt IJssel in Zutphen en die daarna bij de in he oosten toonaangevende Deventer Kano Vereniginj op de ledenlijst kwam, heeft als credo „dat de bond eigenlijk eens professioneel moet worder geleid". Lebbink: „Het kan nu. Nu hebben we eer bondstramer in vaste dienst (Karei Muys). moeten ook denken m de richting van een gesala rieerde directeur van de kanobond, die werkzaam heden van bestuursleden gedelegeerd krijgt. Hi is uit de tijd dat één man alles doet. Alles is i ontwikkeling. Toen ik nog chef d'equipe washy hebben we in Gent een belangrijke wedstrijden V gehad. Wij kampeerde,n toen met de ploeg lang: de baan en dames zorgden voor het eten Zoiets kan nu natuurlijk niet meer" Zonnig Lebbink ziet de toekomst van het kanoën zeer zonnig in. „De kanosport", zegt hij, „heeft dl wind mee. Topsport en recreatiesport liggen dicht tegen elkaar aan. Je kunt je te barsten trainen, maar in dezelfde boot kun je een lekker rusti| tochtje maken'. Nu de sportieve recreatie komst is, is er voor het kanoën een goede toekom st". Toch verzuimt Evert Lebbink niet te melden da< er ook een minder plezierige ontwikkeling is (ge weest). „Vroeger was kanoën een goedkope spor Je pakte de boot onder je arm en stapte naar ee water, dicht bij huis. Door de scheepvaart kan da nu niet meer. Je komt nu al gauw in het buite land (Duitsland, België, Frankrijk) terecht, r» alle kosten vandien. Maar je hebt dan wel I voordeel dat je daar rivieren hebt, die alle p kano te bevaren zijn. Trouwens, als je vroeger oi zo'n buitenlands water Nederlanders zag, ging j altijd even een praatje maken, want degenen du je tegenkwam kende je steevast. Nu is dat niet meer het geval", verhaalt Lebbink, die in dt zestien jaar dat hij geen functie binnen de kanowe j<jie( reld vervulde, niets van zijn liefde voor de sport y a van het vlakke en wilde water heeft verloren. Wal r( moet dat straks wel niet worden als het oude u koppel Karei Muys-Evert Lebbink wordt hersteld HARRY BRINK Ital ie luid' (Van onze sportredactie) WASSENAAR Duindigt gaat morgenmiddag om 14.00 uur van start met het nieuwe sei zoen. Het eerste programma be staat uit zeven draverijen en drie rennen. Zowel de draverij en als de rennen zijn zeer be hoorlijk bezet. Onze tips: OPENINGSPRIJS: Pitt Star, Otto Anjo, en Poesjkin THE THIRDPRUS: Remember, King of Honesty en Rilana. VOORJAARSPRUS Pequio, Ogusto Norton en Paula del Sol.' MOSQUITAPRIJS: Silver Bar, Telexiste en Oriental Prince. TULPENPRUS: Matthieu Are- ta, Pearl Olivier en Narko Bui tenzorg. JASMIJNPRUS: Roidur, Op- looper B en Revanche S. LAVENDELPRIJS: Forever There, Esther en Prince Jack. CROCUSSENPRUS: Lola Hol- landia, Maxi H en Kamiel. FORSITIAPRIJS: Odette Osse- waard, Nanette D en Lord Eas ter. Henk Swaak tekent bij LFC (Van onze sportredactie) REIDEN In tegenstelling tot eerdere berichten zal Henk Swaak komend seizoen niet de selectie van de voetbalvereni ging Rijpwetering onder zijn hoede nemen. Swaak tekende gisteravond een een-jarig con tract bij de Leidse zondag-twee deklasser LFC. Een handtekening die bij Rijp- wetering-voorzitter Anton van der Geest overigens niet zo goed is gevallen. Van der Geest: .(Mondeling waren Swaak en Rijpwetering al tot overeen stemming gekomen. Daarom vinden wij het op z'n minst een vreemde zaak dat Swaak nu toch bij LFC heeft getekend". Desgevraagd verklaarde Swaak „inderdaad een gesprek" te heb bed gehad met de vierdeklasser uit Rijpwetering. „Maar toezeg gingen zijn niet gedaan. Per soonlijk vind ik het ook jammer dat deze zaak zo onplezierig is verlopen, maar het aanbod van LFC kon ik gewoon niet weige ren". Swaak was dit seizoen niet actief als voetbaltrainer. UDO is de vereniging waar (ex-speler) Henk Swaak eerder zijn cafrie- re als oefenmeester begon. LEIDEN Bij de winterkam pioenschappen zwemmen, dit weekeinde in het Noordhol landse Sc hagen georganiseerd, is Leidenaar Edward Maasdijk tot enkele uitstekende presta ties gekomen. Voor het eerst uitkomend als senior kwam Maasdijk zaterdag op de 400 meter wisselslag tot een nieuw kringrecord van 4.44.4 wat hem een derde plaats opleverde. Op de 100 meter vlinderslag kwam Maasdijk eveneens tot een nieu we kringrecordtijd. Met 1.00.48 werd hij als zesde geplaatst voor de finale, in deze finale stelde hij deze tijd nog scherper en finishte met 1.00.06 als vijf de. De 100 meter vrije slag ten slotte werd door Maasdijk, die sinds november houder is van het juniorenrecord op deze af stand, afgelegd in 54.21 waar mee hij 0.04 sec. tekort kwam voor een finale plaats. Zijn clubgenote Ria Hassefras kwam tijdens deze kampioen schappen uit op de 100 meter vlinderslag. Deze afstand werd door haar afgelegd in 1.07.8 waarmee zij zich als 12e plaatste en waarmee zij eveneens het kring Gouwe Rijnstreekrecord op deze afstand op haar naam bracht. In zwembad De Dillen in Alp hen werden gistermiddag zwem wedstrijden gehouden voor zwemsters en zwemmers die op grond van hun prestaties in de A of B klasse zijn ingedeeld. Verschillende deelnemers uit de B klasse hebben van deze gele genheid gebruik gemaakt een tijd te maken die hen bij een volgende gelegenheid het recht geeft in de A-afdeling uit te komen. Op de 100 meter schoolslag voor meisjes onder 12 jaar waren dat Hedy Anneze en Karin v. d. Linden van De Zijl/LGB die met 1.36.3 en 1.37.4 op de eerste resp. derde plaats eindigden en onder de gestelde 1.38.0 bleven. Ma rianne Polderman (Boskoop) werd tweede op deze afstand en haar 1.37.3 leverde eveneens een promotie op. Promoties ook voor Danny v. d. Drift (Zij l/LGB), Jim van Es (Alkemade) en Richard de Jeu (Alkemade), die met 1.17.5, 1.18.1 en 1.18.8 ruim onder de voor de 100 m vlinderslag j.o. 16 gestelde 1.21.0 bleven. Promoties ook voor Mare Viddeleer en Ronald van Heek, beiden van De Zijl/LGB en René van Beek (Alkemade) op de 100 m schoolslag voor jongens onder 12 jaar, hun 1.37.4, 1.38.4 en nogmaals 1.38.4 waren ruimschoots onder de li miet 1.39.0. Voornaamste overige uitslagen: 100 m vrije slag dames: 1. Wil- ma Cok (AZC) 1.02.0, 2. Irma Markenstein (BZ&PC) 1.03.4. Idem heren: 1. Hans Poulis (Katwijk) 58.7, 2. Walter Holl- man (De Zijl/LGB) 58.8. 100 m vlindersl. mo. 16, 1. Monique Kikkert (AZC) 1.19.5, 2. Wilma HUbbeling (AZC) 1.22.6. 200 me ter wisselslag m.o. 14, 1. Ellen Hoogeboom (LZ'86) 2.44.1, 2. Pe tra Hoek (Katwijk) 2.45.6. LEIDEN De kunstzwemafde ling van De Zijl/LGB ontving zaterdagmiddag in De Leidse Overdekte een tweetal vereni gingen, Maesemunde uit 's-Gra- venzande en Hippocampus uit Monster, voor de tweede afle vering van een driekamp. Even als in de eerste ontmoeting, die enige weken geleden in 's-Gra- venzande plaatsvond, bleek dat de Leidse kunstzwemstertjes over de meeste routine beschik ten. De trainingen van José van Haastrecht zijn meer gericht op de technische vaardigheid, één der moeilijkste onderdelen van het kunstzwemmen en juist daardoor gingen weer vele prij zen naar De Zijl/LGB. Vooral bij de jongste deelneem sters. de'meisjes die na 1966 geboren zijn, waren de succes sen groot. Marion Sierag werd hier winnares met 16.16 punten. Esther Bakker eindigde op de tweede plaats met 15.48 punten en Karin Buys is met 14.85 der de geworden. 4e en 5e werden Margreth van Veen en Cynthia van Bommel met 14.84 resp. 13.98, de eerste vijf plaatsen dus voor de organiserende vereni ging. Bij de meisjes geboren in '65 of '66 was het Els van Santvoord, van De Zijl/LGB die met 17.05 de eerste plaats opeiste, Marlies Doelman (Maesemunde) kreeg een puntentotaal van 16.69, goed voor een tweede plaats en Mar jolein Philipsen (Hippocampus) eindigde met 16.37 als derde in deze leeftijdsgroep. En dan de oudste deelneemsters, de groep geboren in 1964 of eerder. Na de eerste ontmoeting, waarin de Zijl/LGB met grote overmacht won, werd besloten de meisjes uit deze leeftijdsgroep die in het bezit zijn van het diploma C. of hoger, in een aparte groep te plaatsen. Door deze maatregel kon Phine van Doorn van Mae semunde op de eerste plaats eindigen. Zij kreeg 23.23, Ma rion Boers (Hipp.) en Angela van Galen (Hipp.) eindigden nu als 2e en 3e met 21.85 resp. 21.53. Bij de groep gediplomeer den kreeg Karen van Tol (Zij l/LGB) 26.12, waarmee zij het hoogste aantal punten kreeg. Ja- queline Beekman, eveneens Zij- 1/LGB-lid en clubgenote Cora van Veen veroverden met 24.80 en 24.01 de tweede en derde TURNSTERS ONTSNAPT AAN TERREURACTIE IN ISRAËL TEL AVIV Op dezelfde weg waar twee uur later de terreuractie plaats vond, reed de bus met de Nederlandse ploeg die deelneemt aan invi tatiewedstrijden moderne rit mische gymnastiek in Israël. Vorige week donderdag reisde het team, bestaande uit de turnsters Judy de Boer, Su zanne Kip en Lily Mol, jurylid mevrouw Tielrooy, trainster Berthy v.d. Kwaak en begelei der J. Delfgouw (secretaris KNGV) naar Tel Aviv. Zater dag om vijf uur vertrok het gezelschap naar Haifa om ook daar in een wedstrijd uit te komen. Om zeven uur - twee uur later - vond de terreurac tie plaats op dezelfde weg. Nadat de wedstrijd was ge turnd, mochten ploeg en bege leiding het hotel in Haifa niet verlaten tot gisterochtend toen het uitgaansverbod werd opge heven. De reis naar Tel Aviv voor nog een wedstrijd kon dus doorgang vinden. Morgen aanvaardt de ploeg de terug reis naar Nederland. (Van onze sportredactie) KATWIJK De beslissing over welke ploeg zich zaalvoet balkampioen van Leiden zal mogen noemen, valt pas in de loop van volgende week. Oegst geest hield gisteravond in de voorlaatste wedstrijd Glasber gen de Best gedecideerd op af stand via een 1—4 overwinning en verkleinde met die zege de achterstand op koploper Gody- la Vt. tot één punt. Het Lisser Godyla nu, treedt maandag a.s.in de Katwijkse Cleyn Duin hal voor de laatste wedstrijd in het veld tegen Glasbergen cje BesL Als de Lissenaren deze wedstrijd in winst weten om te zetten, kan Godyla zich kam pioen noemen. Bij pünt(en)ver- lies wordt het volgende week woensdag te spelen treffen tus sen Oegstgeest en Van Gerven de Jong nog erg belangrijk. Die laatste kans op de titel ver diende Oegstgeest gisteravond in Katwijk overigens volledig. Hoewel zonder Gé Perfors uit komend, toonden de Oegstgees- tenaren een beter ploegverband dan de Rijnsburgse tegenstan der. Ook de bereidheid om voor elkaar te werken was bij Oegst geest duidelijk positiever aan wezig. Toch nam Glasbergen de leiding. Anne Ouwersloot pas seerde de in het verdere verloop van de wedstrijd werkelijk„on- passeerbare" Piet Pauw. Nog voor rust had Oegstgeest die achterstand al tot een voor sprong omgebouwd. Ton .Wer ner en Peter Wieman (uit een strafschop) klopten Sam de Mooy. Nadat met name Ron van der Kolk diverse fraaie moge lijkheden had laten liggen, sloeg Oegstgeest ver in de tweede helft definitief zijn slag. De Oegstgeestenaren, die kort daar voor een man-minder-situatie (Werner werd wegens „vriend schappelijk" hands toch naar de kant verwezen door scheids rechter Van den Akker) goed hadden doorstaan, zagen Wim den Hollander middels een kop bal en een beheerst tikje na een combinatie met Werner, aan alle spanning een einde maken: 14. Stichting '40-'45 protesteert tegen lijst Glimmerveen AMSTERDAM (ANP) De vei zetsgepensioneerden van dt Stichting 194045 hebben giste ren op hun jaarvergadering mei FC klem geprotesteerd tegen het robi indienen van een lijst Glimmer vooi veen bij de verkiezingen vooi beki Provinciale Staten. Dit omdat de lijsttrekker van de inmiddels door de rechter ver boden Volksunie is veroordeeld hor wegens het uitgeven van pam fletten met racistische uitlatin gen. De stichting heeft de kies raad in een telegram verzochi de lijst Glimmerveen niet toe ti laten. Vaa Odijk Het Alphense Odijk Stars plaat ste zich gisteravond als eerste voor de halve finales van de Leidse -bekerstrijd. EKL werd met 4—2 verslagen. Nick Ver woerd doelpuntte driemaal voor Odijk, Stan van der Meel een maal. Voor EKL verzorgde Frans Sjardijn de twee treffers die bij de stand 3—2 de wed strijd nog even echt aantrekke- lijk maakten. i AMSTERDAM Het bureao Inter Footbal en de drie direc teuren Cor Coster, Piet Keizer en Maarten de Vos zijn niet schuldig bevonden aan arbeids bemiddeling met winstoogmerk zonder vergunning van de mi nister van Sociale Zaken. De Amsterdamse kantonrechter R. J. F. M. Lissene verklaarde vanochtend de dagvaardingen tegen IF nietig. Tegen het bu- reau en de drie directeuren was een boete van duizend gulden met een proeftijd van twee jaar geëist. Rijnsburg, bloemen, 13 maart Achilea 627,00, Alstr.-orchid 72,60, Alstr.-zebra 75,60, Alstroemeria 14,00, Am.-blossom 96,00, Am.-westl.- rood 73,30, Amaryllis rood 3.205,75, Amaryllis zalm 30,00, Amaryllis 137.40, Anemoon 853,50, Dark Lena 14,40, Lena 121,60, Le reve 81,60, Rose charmeur 45,00, Scania 164,60, White sim 12,00, William sim 59,40, Anjer-grootbl 432,60, Sam's pride 728,00, Asparagus plum 70,00, Calla 179,50, Bonnie jean wit 1.096,45, Dra matic 820,80, Horim wit 1.675,20, Ho- rim 3.120.85. Spider geel 3.293.60. Spider wit 5.717,30. Westland blue 806.60, Chrysant tros jr 510,40, Chry sant tros jr. 2.246,70, Forsythia 845,50, Corona 244,00, Fantasy 1.751,50, Freesia dubbel 118,50, Aro- sa 254,30, Aurora 1.697,50, Ballerina 3.842,00, Bleu Heaven 1.422,50. Gol den melody 67,50, Golden yellow 1.008.00, Rose marie 360,80, White 362.00, Yellow river _378,00, ,.0, Hyacinth gesn 10.392,00, Hya cinth met bol 6.963,44, Ideaal 8.183.20, Prof blaauw 112,00, Destiny 830,50, Enchantment 6.029,40, Har mony 381, Tabasco 699,00, Blauwe druifjes 996,75, Narc.-ks carlton 100.877,50, Dutch master 5.260,10, Flower Record 2.750,30, Nar-ks g harvest 7.259,30, Helios 144,0 Ice fol lies 670,00, Unsurpassable 6.939,40, Yellow sun 2.254,50, Narcis kas 43.20. Nar-bt carlton 2.079,00, nar-bt g har vest 4.844,00, Narcis buiten 617,25, Cymnbidium aan tk 1.790,81, Cymbi- dium Is bin 7,80, M-cymbidium tak 570,45, Imp-anemoon 4.196,85, Imp- barlo nora 1.591,00, Imp-le jer gr blm 2.007,00, Imp-red baron 2.768,00. Imp-royalet rose 14.310,00, gons 13 Imp-royalet viol 2.902,00, Imp-royalet wit 136,00, Imp-sam's pride 408,00, Imp-tony 810,00, Imp-anjer tros 60,00, Imp.cinerablad 2.368,50, imp- spic span 34,00, Imp-gladiool 2.640,00, Imp-goudsbloem 163,50, Imp-liatris 2.817,50, Imp-mimosa 2.784,00, Imp-narcis 866,50, Imp- arachnis 461,00, Imp-orehidee tak 787,80, Imp-ochidee bos 336,25, Imp- proteaboeket 507,50, Imp-statice 7.509,00, Imp-diversen 320,00, Imp-di ver sen 1.015,00, Rgb-baccara- 1 446,50, Carlita 52,00. Rgb-ilona 65,00, Rgb-sonia 13,20, Rozen gr blm 259,20, Rkb-motrea 550,40, Strelitzia 15,30, Alladin 38.701,40, Apeldoorn geel 56.360,50, Apeldoorn rood 110.233.40. Arabian mistery 889,20, Aristocraat 520.00. Attila 3.451,10. Aureola 55,00, B of apeldoom 188,00. Bellona 378,00, blenda 2.931,30, Bo nanza 774,00, Brilliant star m 1828,00, Cassini 564,00, LKChrist mas Marvel 1.725.00, LCopland 1.647,50, CordeU Hull 761,30, Deme- ter 725,80, Dreaming maid 1.058,00, Don quichotte 595,00, Gudoshnik 1.287,50, Kees Nelis 9.018,90, Lucky strike 1.506,50, Lustige witwe 31 410,70, Monte carlo 6.687,00, Mirjo- ran 692,50. Oxford 3.897,80, Parade 8 483.70, Paul richter 504,00, Prelu dium 916,50, Prinses irene 2.588,00, Prominence 24.411,40, Q de barti- gons 13.950,70, Thule 48,60. Tulp overig dubb 10.763,60, Tulp oveng dubb 10.763,60, Tulp leliebloem 2.114,45, Tulp Parkiet 6.272,80, Tul pen 34.563,50, Snybloemen 39,60. Di versen 354.60. Diversen 92L25 Aza- lea-10 158.60, Begonia-11 209,25, Co- diaeum (co) 64,50, Dieffenbach 12+ 166,50, Echevena 10+ 89,40, Hedera (co) 63,00, Philodend 11+ mm 233.00, Primula-10 1.053,44, Saintpaulia 467,20, Scindapsus (co) 63,00, Yucca (co) 78,00, Potplanten (st) 41,951 Ara bis 9,00, Armeria 8,50, Bellis 794,18, Violen (bak) 12,00. Violen (st) 2 085,85, Div perkpl (bak) 69,35. KATWIJK Groenten, 13 maart - andijvie 128, boerenkool 17. was peen p kst. AI 480-680, All 320-520, BI 820-1030 Cl 500, CH 110-280, breek- peen p. kst. I 120-170. II 120, selderij p.b. 50, uien 4, aanvoer 130 ton De japanse toneelgroep Tenjo Sajiki geeft op donderdag 16 maart in het HOT een voorstel ling van de productie Nuhikun. Hierbij wordt uitgegaan van 'Aanwijzingen voor personeel' van de britse satiricus Jonathan Swift (1667-1745) waarin deze verbitterd, maar vol humor ui ting geeft aan zijn afkeer van de kwalijke kanten van de mensheid. Het Bartolk Kwartet verzorgt op donderdag 16 maart in Dili- gentia het zesde abonnements concert van de Vereniging voor Kamermuziek 's-Gravenhage. Op het programma staan kwar tetten van Beethoven, Bartok en Schubert. Bob Hanf exposeert van 17 maart - 14 april in Galerie Mo kum, O.Z. Voorburgwal 331 Amsterdam.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 12