Dames Avanti zeker van b@how Geflatteerde zege AZC ep Ge Zijl/LGB Gemini/K revancheert zich Zuiderkwartier terug naar eerste klasse Leiden All Stars „groeit" SPORTTRIBUIME ■J 1 i WMBWKiaMMi f - %T. Adr John v.d. Wiel slaagt niet RESERVES SCYLLA GEDEGRADEERD si LEIDSE COURANT PAGIN, m5* Frits Welling (nr. 2), gehinderd door Wim Keman (11), heeft op het doel van AZC geschoten, maar doelman Ron Meyer heeft het schot gekeerd. (Van onze waterpolomedewerker) ALPHEN AAN DEN RIJN In de hoofdklasse waterpolo- competitie stond zaterdagavond de streekderby AZC - De Zijl/LGB op het programma, een duel waarover ook ditmaal na afloop lang werd gediscussieerd. De uitslag, 11-5 in het voordeel van de George Geurtsen-formatie, was weliswaar verdiend, maar was ook zeer geflatteerd en tot stand gekomen met behulp van de uiterst zwakke leiding. In de openingsfase was De Zijl/LGB duidelijk in het voordeel en kwam sterk op de aanval spelend via Martin Vreeburg op een 0-1 voorsprong. Albert Spijker, weer sterk spelend, vergrootte de marge tot 0-2 waarna Wim Keman de stand op 1-2 kon brengen. De Leidenaren hadden vrouwe Fortuna niet aan hun zijde toen kort voor het ingaan van de eerste rust een goede aktie van Albert Spijker en Martin Vreeburg werd beëindigd met een boog- bal op de lat toen doelman Meyer in een geslagen positie lag. In de tweede periode ging AZC er wat steviger tegenaan doch vond de weer uitstekende doelman Theo Uittenhout op zijn weg. Met Ton Buunk op de midvoorplaats moest Jacob Spijker voor 45 seconden het water verlaten en kwam de stand op 2-2. Nogmaals Ton Buunk en Hans 't Hart bepaalden de stand op 4-2 en met Jacob Spijker voor de tweede maal op de kant was het weer Buunk, die deze situatie benutte en de score opvoerde tot 5-2. In deze periode kwam De Zijl/LGB tot een vijftal goede aanvallen, die echter stuk voor stuk door het arbitrale duo werden gestuit; beide heren weigerden consequent enig persoonlijk risico te nemen, wat tot gevolg had, dat AZC de aanval Waterpolo kon overnemen met bovengenoemd gevolg. Het derde speldeel begon met een onderdeel uit de truckendoos, dat een kwaliteitsploeg als AZC toch niet nodig zou moeten hebben; grensrechter Harskamp vlagde voor te vroeg weggaan en AZC kreeg een vrije 'worp op de tweemeterlijn met indirect gevolg een loeihard schot van Ton Buunk op de paal dat tot ieders verbazing en tot woede van De Zijl/LGB tot doelpunt werd verklaard. Met doelpunten van Stan v. Belkum, Gijze Stroboer en Frits Welling kwam de stand op 7-4 en door Kees v.d. Broek op 8-4. Met v.d. Broek op de kant kwamen er weer kansen voor De Zijl/LGB waarbij aan zowel Albert Spijker, als Stan van Belkum een strafschop werd onthouden. Een aanval van AZC. die via de bassinrand verliep, waaraan de scheidsrechters wederom voorbij gingen, stelde de in uitstekende vorm verkerende Ton Buunk in staat zijn vijfde doelpunt in deze wedstrijd te scoren, waarmee de stand op 9-4 kwam. In de slotfase waren het Eric Noordegraaf, Stan van Belkum en Kees v.d. Broek, die de eindstand op 11-5 bepaalden. LZ 1886 heeft met 5-6 zijn meerdere moeten erkennen in de Gouwe. Deze streekderby. die in de Zijl gespeeld werd, werd gekenmerkt door een spannend scoreverloop. Doordat LZ wat te slordig met de kansen omsprong en het arbitrale duo enkele grove overtredingen van de Goudenaars niet zagen was het tenslotte de Gouwe, die aan het langste eind trok. Het zal voor de ex-hoofdklasseploeg nu erg moeilijk worden om te promoveren. Door twee-man-meer- doelpunten keek LZ in de tweede periode tegen een 0-3 achterstand aan. Toen begon de Leidse machine te draaien. Twee goals van de handige Jan de Graaf en twee van aanvoerder Jan Breedeveld brachten LZ aan de positieve kant van de score 4-3 in de derde periode. Het was echter de Goudenaar Bas Schoonderwoerd, die er door twee goals 4-5 van maakte. In de vierde periode scoorde Rudy Muusse nog 5-5. Een numerieke meerderheid stelde Hans de Gruyl in staat er 5-6 van te maken. In de resterende anderhalve minuut werd er ondanks een Leids slotoffensief niet ges coord. In de Tweede klasse heren heeft Katwijk uit met 5-3 verloren van IJselmeer en BZPC gewonnen, eveneens uit, met 3-4 van DJK. In Amsterdam heeft BZPC in het begin verzuimd afstand te nemen van degradatie-kandidaat DJK. Via 2-2 (goals van Pim Batelaan en Maarten van Ettinger) m de tweede periode liep de Bodegraafse ploeg uit naar 2-4 (wederom goals van Pim Batelaan en Maarten van Ettinger). Een tegengoal van de Amsterdammers, die nog op 0 punten staan, bracht de spanning-terug. Ondanks een numerieke meerderheid van DJK in de laatste minuut bleef het bij 3-4. Katwijk heeft in Huizen niet kunnen winnen. In de derde periode stond het reeds 4-1 (tegengoal van Piet de Vries). In de vierde periode scoorden weliswaar Arris Parlevliet en Piet de Vries, maar ook IJselmeer scoorde eenmaal. Eindstand 5-3. De Dames van de Zijl/LGB hebben in Gouda met 3-3 gelijk gespeeld tegen GZC. Ondanks een licht overwicht van de Leidse dames wist GZC van 1-3 tot 3-3 terug te komen. Voor de Zijl/LGB scoorden Jolanda van der Maarel twee maal en Erna Maasdijk. (Van onze volleybalmedewerker LEIDEN Gemini Kangeroes heeft de zwak ke vertoning van twee weken geleden tegen Sigma weer goedgemaakt via een knappe 2—3 zege op de nummer drie van de ran glijst van Houten VCH. Aanvankelijk leek er voor de Limburgers geen vuiltje aan de lucht. VCH kwam in de eerste set met 50 en 11—7 voor, zag Gemini nog terug komen tot 12—12, maar kon daarna toch gemakke lijk dit eerste bedrijf winnend afsluiten: 15—12. In de tweede set bracht Gemini- coach Johan Kwestro hoofdaanvaller Nico Klein binnen de lijnen. Het was diezelfde Nico Klein, die tezamen met de sterk spelen de Bert Franken het tij voor Gemini deed keren. Twee sets lang kwamen de Limbur gers er niet aan te pas (915, 1815), waarna Gemini in de vierde set rechtstreeks door leek te stomen naar een 1—3 overwin ning. Gemini was echter niet bij machte een 513 voorsprong vast te houden, waardoor VCH alsnog via 1614 een beslissende vijf de set wist af te dwingen. In deze laatste spelperiode gingen de partijen gelijk op tot 9—9, mar toen was het de sterkere Gemini- aanval, die de balans naar Voorschotense zijde deed doorslaan. VCH wist, zoals in de gehele wedstrijd, verdedigend knap te pres teren. maar kon toch niet voorkomen, dat Gemini via 10—15 de 2—3 eindzege voor zich opeiste. Donar heeft het niet kunnen bolwerken te gen de nummer twee van de ranglijst Zeven klappers. Zevenklappers, dat beweerd heeft binnen twee jaar door te zullen stoten naar de eredivisie, trof een mat spelend Donar tegenover zich. De aanval van de Leidenaren was van redelijk gehalte, maar de verdedi ging en met name het blok waren dermate, slecht verzorgd, dat het Zevenklappers niet echt moeilijk gemaakt kon worden. Met uitzondering van de tweede set wist Donar de ploeg uit Zevenhuizen nog goed bij te benen, maar winst heeft er voor de Meren- wijk-formatie toch niet écht ingezeten. Via 12—15, 6—15 en 13—15 werd Donar naar een 3—0 nederlaag gespeeld. De reserves van Gemini Kangeroes lijken de degradatie reeds aanvaard te hebben. De Voorschotenaren spèelden in de uitwedstrijd tegen koploper Valkenberg/Martines uiter mate ongeïnspireerd. Gemini kwam er dan ook niet aan te pas en moest volkomen terecht via 158, 15—10 en 1512 de winst aan de Amstelveners laten. Bij de dames komt Gemini Kangeroes steeds dichter bij de tweede plaats. Ook nu weer werd er een belangrijke concurrent over meesterd. Het sterk serverende AV Edam werd met een 3—0 nederlaag huiswaarts gestuurd. Nadat Gemini in de eerste set een 0—5 achterstand had omgezet in een 15—8 setwinst, werd het voor de Voorschotense dames in de volgende spelperiode aanzien lijk problematischer. De tweede set werd via de tussenstanden 10—5 en 1411 nog wel met 15—13 binnengesleept, maar in het derde bedrijf werd Gemini op een 4—12 achterstand gezet. Sterk verdedigen van Co- ra Brussee en enkele tactische wissels brachten Gemini echter weer op het goede pad. Anneke Pardoen en Anneke Versteeg- hen werden in het achterveld ingewisseld voor Marianne Wilmer en Maria Klein. Dit bleek een goede greep van coach Han Vos, want al snel hervond Gemini haar ritme. Een sterke aanval, gepaard gaande met een sterk blok bracht Gemini uiteindelijk toch nog 15—12 setwinst en dus een belangrijke 3—0 zege. Leython heeft koploper DFC niet van winst af kunnen houden. In de eerste twee sets werd Leython volledig weggeserveerd (415 en 615) waarna in de derde set de opstel ling drie plaatsen werd doorgedraaid. Deze tactische ingreep had duidelijk succes. Ley thon pakte de derde set (15—12) en nam in de vierde een 1410 voorsprong. Een sterke service bracht DFC echter alsnog via 1416 de 1—3 zege. Koploopster in de derde Divisie, Gemini Kangeroes 2 heeft in het duel tegen streek genoot Leski volkomen onnodig een punt laten liggen. Moeiteloos liep Gemini via 15—12 en 15—6 naar een 2—0 voorsprong. Leski profiteerde echter van de matheid aan Gemini-zijde en herstelde via 12—15 en 13—15 het evenwicht. Pas in de vijfde set ging Gemini onder leiding van de excelleren de Astrid de Graaf, sterk spelen. Via 15—3 stelde Gemini de 3—2 overwinning veilig. Van onze schaakmedewerker LEIDEN Het Leidse jeugd- schaaktalent, John van der Wiel, heeft zich niet weten te plaatsen voor het Nederlandse kampioen schap. In het laatste weekeinde van de voorrondes scoorde hij slechts 1/2 uit 2. Ook de Leidse kampioen. Charles Kuijpers strui- kelde bij de voorrondes. Hij scoor- was Van der Wiel (Philidor) eigen de zelfs een punt minder dan John lijk al kansloos voor een plaats in van der Wiel. het Nederlandse kampioenschap. Na een nederlaag tegen Paul van Met een remise tegen Bruno Car der Sterren in de voorlaatste ronde lier in de laatste ronde eindigde hij hoog in de middenmoot: 4 uit 7. Na zijn slechte start heeft Charles Kuijpers zich dit keer weer wat hersteld. Na een zege op Wijnho ven wist hij Van Scheltinga remise af te dwingen. Met zijn eindscore, 3 uit 7, finishte hij ook nog in de middenmoot. (Van onze korfbalmedewerker) MOORDRECHT De twee over winningen die Zuiderkwartier in de competitie op OWO behaalde bleken geen garantie te zijn voor het derde duel. Zuiderkwartier verloor met 9—5 het laatste tref fen in de nacompetitie en daar mee gaat de plaats in de over gangsklasse ai na een jaar weer verloren. Overwinnaar van zater dag, OWO, heeft echter weinig baat van de overwinning gehad.' Doordat gisteren Koog Zaandijk een 1312 overwinning boekte op Sperwers degradeert ook de ploeg uit Maarsenbroek naar de eerste klasse. De opening van beide ploegen in het duel had echt alles wat te verwachten valt van een degrada- tiewedstrijd. Veel zenuwen en daardoor veel plaatsfouten die af breuk deden aan de kwaliteit van het spel. Ook werden de meest simpele kansen om zeep geholpen zodat het maar liefst tien minuten duurde eer de score na de 1—1 stand, die na acht minuten werd bereikt, verder opliep. Dirk Jan de Kreek scoorde snel achter elkaar 1—2 en 1—3. OWO wekte de indruk aangeslagen te zijn, maar de na de vakwisseling voor de OWO-korf gekomen Zuiderkwar- tier-aanval slaagde er niet in de voorsprong verder uit te breiden. Vlak voor de rust startte het her stel van OWO en na rust (rust stand 2—3) zette dsit herstel door en begon OWO het initiatief, over te nemen. Na tien minuten waren beide ploegen weer op gelijke hoogte (44) en hierna ging het snel bergafwaarts met Zuiderkwar tier. De aanvalsacties verloren hun collectiviteit en ontaardden in indi viduele pogingen de tegenstander uit te spelen. De noodgreep van coach Metselaar om de beide he ren uit het aanvalsvak, Jim van Daim en Albert de Groot, te vevan- gen door Dick Derksen en Nico van Leeuwen had nauwelijks een positieve uitwerking op het spel. OWO was in deze periode waarin Zuiderkwartier wegzonk, op 7—4 gekomen, een beslissende voor sprong. Het doelpunt waarmee Dirk Jan de Kreek voor 7—5 teken de kwam met nog drie minuten te spelen te laat en OWO kon in de laatste minuten de score nog tot 9—5 opvoeren in een poging het doelsaldo op te vijzelen. Na de wedstrijd van Sperwers tegen Koog Zaandijk bleek dit tevergeefs te zijn geweest. Overige doelpun ten: Els Lardee en Dirk Jan de Kreek. Sperwers—Koog Zaandijk, de laat ste wedstrijd van de nacompetitie, eindigde in een 13—12 overwin ning voor Koog Zaandijk. De eind stand van de nacompetitie is der halve: Sperwers 3—4 34—29, Koog Zaandijk 3—4 37—35. OWO 3—2 .32—31Zuiderkwartier 3—2 21—29. Zuiderkwartier en OWO degraderen. HÉ (Van onze tafeltennlsmedewerker) LEIDEN Behalve de wedstrijd In de dames-ere klasse Avantl-Konlngslust waren die afdeling en de promotie-ereklasse vrij In verband met het Europees kampioenschap, dat deze week In Duis burg wordt gehouden. Bovengenoemde wedstrijd eindigde onbeslist Aan Hazerswoudse zijde wa ren Brigitte Kooter en Annemlek Smits met leder twee overwinningen sterker dan Uesbeth Smits, die alleen maar Rla van Rljswijck de baas was. Brigitte en Annemlek waren te zwak voor respec tievelijk Bos en Wilmie van Rljswijck. Met de concurrentie op veilige afstand Is Avanti vrij zeker van behoud van de plaats in de ereklasse. Ook de reserves van Avanti zijn zo goed als zeker van behoud. Dit weekeinde wonnen zij in de overgangsklasse hun, wedstrijd tegen Sportief met groot gemak. Ineke Streng en Irene Schmidt lieten de tegenstandsters de eer redden, iets waarvoor Wilma Kooter niet te vinden was. Ook het derde landelijke damesteam uit de regio, Docos, kwam tot een positief resultaat. Een ongeslagen Lian Brouwer, Marjan van Prehn, Ria van Cassel en het dubbel konden Polec net twee punten afsnoepen. Heren Wat al verwacht werd gebeurde dit weekeinde: het reeds enige tijd op de onderste plaats staande Scylla 2 degradeerde. Tot nu toe waren de Leide- naars enige keren onfortuinlijk geweest door met 6-4 te verliezen, doch tegen St. Aloysius bleek dat dit team in deze samenstelling te zwak is voor de hoofdklasse. De anders zo goed spelende Fred van der Zeeuw kon zich ook niet meer tot grootse prestaties opzwepen; hij bleef op nul staan. Hein Chrispijn kon als enige de eer redden, iets waartoe invaller De Hollander niet in staat was. Theo Bakker die niet meespeelde had hier nauwelijks nog verandering in kunnen brengen, daar hij de laatste tijd ook niet meer in beste vorm steekt. Al met al nogal een trieste zaak voor Scylla, vooral nu er weer een aantal sterke spelers terugkomen, zodat het dringen wordt voor een plaats in een van de hoogste teams. Ook bij Mizu gaat niet alles naar wens. Team één had deze week de laatste strohalm kunnen vastgrij pen door een overwinning tebehalen op TTCV Rath. Doordat Jaap Polak, die slechts één partij liet gaan, te weinig steun kreeg van Chiel Kuiper (1 x) en invaller Friso Reitsma slipte die strohalm weg. Alleen door een wonder zal hij nog g* kunnen worden. Ook het tweede zit in de men, alleen nog niet zo duidelijk. Als vi werd van Polec verloren. 10-0 was echter we veel, te veel eigenlijk voor het Oegstgeestet Bill van Alphen, Thomas van Nes en invaller Eussen, dat meer tegenstand bood dan de ui doet vermoeden. Iets beter vergaat het in dezelfde poule Scy Tegen Victory '55 liet alleen Joost Mentink veer, Sjaak van Veen en Johan Wessels niet. Vi veilig zijn de Leidenaren nu met negen pi terwijl de concurrentie met daaronder Mizu de derde tot en met zesde plaats staat me punten. Ook het tweede van Avanti doet het Dankzij een zege op Heerlen kunnen Peti Groot, Jan van Wetten (die ieder twee maal ge teerd konden worden) en Peter Groot (1x) ruimer ademhalen. Zo ruim zelfs dat ze zich zorgen hoeven te knaken om hun plaats promotie-hoofdklasse. In de overgangsklasse zag het vierde van Si zijn kampioensaspiraties in rook opgaan door minimale nederlaag tegen Wibats 2. Ondanks 4-1 voorsprong (Rini Hansen. Erik Noest en van Schie hadden samen met het dubbel éénmaal gezegevierd) kon er niet meer dan worden gehaald. Voor de promotie-overgangsklassers gold zo uitzondering dat er punten gehaald werden, cos 2 versloeg TBSM met 7-3. Een gave haf van Ton l'Ami, Joep Groenendijk eenmaal slee en Theo Owel tweemaal slechter waren de perst lia. Het derde van Docos was de enige die de volle winst kon behalen. Fred Brakké (2x), den Elzen (idem) en Jan van der Zalm (1x) deei de punten met Steeds Hoger/TSB 2. Het vierde de Leidenaren behaalde een nipte zege op Trel twee. Ook hier was er een ongeslagen man ir persoon van Hans van Roodenburg. Zijn b. Peter deed het tweemaal goed, terwijl Hei Gerritsen éénmaal tot een positief resultaat kw Bij de Veenders kwam Kees Vesseur tweemaal sterkste uit de bus, Jos van der Meer eenmaal invaller Fred van der Zwet geen keer. Treffers was te sterk voor UTTC 2. Ton HoogenboomJ van der Meer en Wout Heemskerk hadden allei evenredig deel in de 7-3. Ook Steeds Vooruiti met 7-3. Victoria Brabant werd het slachtofft" Kees Haasnoot (3x), Peter Turk (2x) en Nol Si die zijn eerste partij verloor in deze com; Kbit jitt j ipeï LEIDEN Mitchell Plaat (Parker) toonde zich gistermiddag bijzon der tevreden over de uitkomst van de lange trainingssessie van de door hem getrainde zoge noemde „Leiden All Stars". Het oefenduel van de All Stars tegen VAK Stars (75-89) had enige tijd terug aangetoond, dat er met na me in de aanval nog het een en ander schortte, terwijl Plaat bo vendien nieuwkomer Eric Berend- sen (Nijssen Trotters) in de syste men moest inpassen. Dat lukte allemaal bijzonder goed, hoewel in de scrimmage tegen het jeugdteam van Leiderdorp (ver sterkt met Mitchell Plaat en de Amerikaan John Burke, maar zon der het voor de All Stars uitkomen de. drietal Filippo, Paulides en Cornelissens) nu in de verdediging nog te veel ruimte ontstond. Vooral Plaat (40) en Burk (34) maakten daar geroutineerd ge bruik van. In de nog resterende oefenwedstrijden voor het 21e in ternationale basketbaltoernooi van Den Helder, waarop de voorberei ding van de Leiden All Stars is gericht, moet daaraan nog gesleu teld worden. Via loting is de Leidse ploeg inge deeld in wat op papier zeker de sterkste poule genoemd mag wor den: Tsjechoslowakije, Hongarije, West-Duitsland en Denemarken. Het toernooi wordt verspeeld op 30 en 31 maart. Dat leek even problemen te geven omdat de Nijs sen Trotters Peter-Paul Maasen en Eric Berendsen op 29 maart en 1 april voor hun team in de halve finale van de strijd om de Neder landse basketbalbeker moeten spelen. Het tweetal gaat nu later weg dan de rest van het team dat verder bestaat uit Eric van Solm en Jaap Verkerk (Radio Musette). Geerten Rijks (Punch), André van der Vlugt (Boetiek Waterloo), Mar cel Rijsbergen (Parker) en het al genoemde Leidse vijftal. Mitchell Plaat: tevreden over vorderingen Leiden All Stars.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 18