Noordwijk mist kansen èn geluk tegen IJsselmeervogels Quick Boys S verspeelt eerste plaats^ Lisse moeizaam langs Leiden RCL kan vormverlies niet RIJNSBURGSE BOYS VERSTEVIGT K0P-P0SITIE I LEIDSE COURANT PAGINA li (Van onze sportredactie) NOORDWIJK Wéér liet Noordwijk zich Inpakken. Opnieuw bleek IJsselmeervogels slimmer, slagvaar diger vooral dan de door John Eelman op het veld neergezette Noordwijkse elf. Met een 1-3 overwinning op zak kon regerend landskampioen bij de amateurs, IJsselmeervogels, de terugreis naar Spakenburg aan vaarden. Een zege die, zoals al vaker in de confron taties met Noordwijk, niet direct het resultaat was van duidelijk beter voetbal, Integendeel. Maar eerder het gevolg van het door vertrekkende trainer Pierre Stevenaart opgestelde concept. Een gevolg ook van de bij Noordwijk nog altijd heersende angst voor de Spakenburgers. Luister naar John Eelman: „Vier. vijf spelers doen het in hun broek als ze alleen maar de naam IJsselmeervo gels horen. Onbegrijpelijk, maar in het veld merk je dat gewoon. Daar worden dan de fouten gemaakt die je zo'n wedstrijd kosten. Terwijl je voor hetzelfde geld zo'n pot gewoon wint. Echt, onbegrijpelijk". Onbegrip dat na afloop ook in de Noordwijk-kleedka- mer overheerst. Er wordt door een ieder geknikt als Ruud Bröring de opmerking maakt dat „ze nu te pakken waren". Zelfs na die tamme, voor Noordwijk bijna fataal afgelopen eerste helft. Een eerste periode waarin aan Vogels-zijde weer eens een hoofdrol was weggelegd voor een „De Graaf". Niet geblesseerde spits Jaan of eveneens gekwetste centrumverdediger Bram, maar kilometervreter Henk, hoewel ook gebles seerd geraakt, eiste die rol op. Tweemaal was midden velder Henk de Graaf bewaker Sjoerd Boot kwijt. Eenmaal (30ste minuut) volgde er een fraaie actie langs laatste man Gerard Tio en een lob over Albert van der Niet (0-1), de tweede maal (37ste minuut) gewoon een droog schot van kortbij: 0-2. Een berus tende Kees Karstens, terugkijkend: „Twee gelukkige doelpunten. Die lob over Albert was klasse, maar in volle sprint lukt dat echt niet zo vaak. En dat tweede doelpunt werd hem als een soort carambole in de voeten geschoven. Akkoord, hij scoort wel direct. Maar waarom hebben wij juist tegen IJsselmeervogels nooit een beetje mazzel?" - Met wat meer geluk zou Noordwijk zaterdag inderdaad verder zijn gekomen dan een nederlaag. Zelfs bij die 0-2 achterstand lagen er nog kansen, zeker nadat Rob Suttorp kort voor rust een voorzet op maat van Karstens in een doeltreffende kopbal had omgebogen. Verder dan een overwicht in hoekschoppen (6-2) zou Noordwijk evenwel niet meer komen. De met veel moeten we wel 4-4-2 spelen") slaagden er redelijk in de voorwaartsen Bogers, Bröring, Suttorp en later ook Boot in bedwang te houden. Met geluk, dat wel. De kopbal van Sjoerd Boot, de doorloopbal van Bogers het hadden treffers kunnen zijn. „Met wat meer geluk", zoals ook Eelman wist. „Juist tegen Vogels schijnt het echter niet te mogen. Jammer". Nog eenmaal zou de Spakenburgse formatie zaterdag be wijzen hoe sterk het counterwapen kan zijn. Nu ook al zonder Henk de Graaf (direct na rust toch maar uitgevallen) werd de 1-3 geproduceerd. Jan Vedder gaf de verschrikkelijk fraaie pass, Peter de Graaf scoorde in vrije positie: 1-3. Met nog negen wedstrij den te gaan ligt koploper IJsselmeervogels nu vier punten voor op Noordwijk. De teams hadden op dit moment gelijk kunnen staan. „Met wat meer geluk"... GERT-JAN ONVLEE Rob Suttorp van Noordwijk (links) haalt erg hard uit. IJsselmeervogel Wim Muys heeft zijn hoofd nog net op tijd weg kunnen halen. van onze sportredactie DELFT Quick Boys heeft zijn tweede nederlaag te pakken. Nadat eerder dit seizoen Spijkenisse in ei gen huis de baas bleef over de Katwijkers (2—0), was het zaterdag Vitesse, dat dit huzarenstukje uit haalde en daarmee voor de tweede maal Quick Boys van de eerste plaats haalde. Een positie die door IJsselmeervogels werd overgenomen door de overwinning van de Spakenburgers bij Noord wijk. De nederlaag bij Vitesse bewees eens te meer hoe moeilijk Quick Boys het spel kan maken tegen verdedigend ingestelde ploegen; hoe moeizaam de mannen van Arie Lagendijk tot scoren komen. Ook toen Quick Boys na rust een sterke pressie ging uitoefenen om de op gelopen achterstand weg te wer ken, vonden de Katwijkers geen opening In de Delftse defensie. Lagendijk had daar wel een verkla ring voor: „Je moet in zo'n situatie in het hoogste tempo gaan spelen en dat gaat ten koste van de nauwkeurigheid en dan moet je geluk hebben dat er een ingaat". Maar geluk was niet het enige wat Quick Boys zaterdag miste. Martin Heerikhuizen ontbrak wegens mili taire dienst; Sis Thu Pan stond vanwege een niet geheel verdwe nen griep niet in de basis en Arie Haasnoot moest zich al snel la vervangen (door de niet fitte PjLt met een gescheurde kuitspier, o je gelopen tijdens de training. He d wel Lagendijk dit niet als een e cuus wilde aangrijpen drukte ti toch een stempel op het sp )r Invallers Herman van Tricht m Hans vari Duijn hadden wat aa jdei passingsmoeilijkheden, maar va 5n al d& laatste zag zich bovendi sh op hef middenveld in een omg ft ving (Lourens-Möyter. Nico Kuy die niet kon inspirere'n.' -Paarnaa g.1 had de voorhoede van dê Bs ert geen antwoord op de straffe ma tl Ie dekking, die Vitesse toepaste. Het had alles bijeen tot gevolg Quick Boys een slechte wedslr blie speelde, niet voldoende geloof i si eigen kunnen had om die sneien achterstand (10e minuut kopte Ti Zoutendijk volkomen ongehinde een voorzet van Peter van dj Meer in) weg te werken, nauweliji dreiging in zijn overwicht kon Ie gen. Alleen een korte periode i rust moest Vitesse alle zeilen b stellen (het bleek uit een aanl Katwijkse corners en een reel overtredingen van Delftse kant) oi de voorsprong te behouden. Eenmaal ging de defensie onds p.nc leiding van een uitstekend keeper, de Paul Oortwijn (Nederlands slt dentenelftal) bijna door de knieê 'k Oortwijn sloeg, gehinderd do: M een meespringende Lourens Mot« !L pr' fio hst uit oan wrïia fran im er' de bal uit een vrije trap v de voeten van Teun van der Pla maar zijn inzet kon op de worden gestopt door Pleun van dj Akker. Het was tevens de laatst s> Ht# (Van onze sportredactie) LEIDEN In de afdeling Leiden zaterdag eerste klasse behield Sc. Lisse de eerste plaats door een 2-1 overwinning op Leiden. Abbenes won eveneens. Nu van GWS (1-0). KRV en Woubrugge speelden gelijk (1-1), terwijl Val- ken'68 verrassend TAW klopte (1-0). Oegstgeest tenslotte maak te de degradatie van MVKV bijna tot een feit. Sc. Lisse aanvoerder Frans van der Laan karakteriseerde de wed strijd tegen Leiden als volgt: „Ik snap niet dat Leiden zo laag staat en eigenlijk snap ik ook niets van onze hoge klassering". Leiden heeft in Lisse inderdaad pech ge had, want nadat Frans van der Laan al in de eerste minuut Sc. Lisse op een 1-0 voorsprong zette, bracht Piet van Hal Leiden in de zelfde helft nog op gelijke hoogte. Ver in de tweede helft schoot Peter Slobbe Lisse naar een enigs zins geflatteerde overwinning. Abbenes is veilig en GWS maakt zich de rest van de kompetitie niet druk meer. Nadat vorige week GWS haar titelkansen bij Valken'68 verspeelde is de Sassenheimse ploeg een stuk minder gemoti veerd. Abbenes profiteerde hier van. Tegen hun gewoonte in gin gen de Haarlemmermeerbewoners fel van start, hetgeen in de zesde minuut resulteerde in een doelpunt van John Cuvelier. GWS oefende wel pressie uit op het Abbenes- doel, maar dit leidde niet meer tot resultaten. KRV en Woubrugge speelden een matige maar spannende wedstrijd. Nadat Hans van Dijk de bezoekers op een 0-1 voorsprong had gezet, schoot KRV wakker en toog ten aanval. Jaap van Duyn scoorde de gelijkmaker. Onder de KVR-druk echter bleven de Woubrugge counters gevaarlijk. Valken'68 is in vorm, TAW was het slachtoffer. Vanuit een vrije trap kopte Dirk van Duyn resoluut in (1-0). Hierna was TAW wel beter, maar miste zoveel kansen dat bijna met recht de uitdrukking opgaat „Eigen schuld, dikke bult". Oegstgeest liet er tegen MVKV geen twijfel over bestaan welke van de twee ploegen hoog en welke laag staat. Hans van der Kaaden (2x) en Wim den Hollander drukten dit verschil op de rapglijst ten gunste van Oegstgeest in doel punten uit. Door deze overwinning is de wedstrijd volgende week tus sen Sc. Lisse en Oegstgeest onver minderd belangrijk gebleven voor het antwoord op de vraag wie er kampioen gaat worden. In de afdeling Leiden tweede klasse verspeelde koploper SVLV een belangrijk punt tegen SJZ (0-0). Gelijk speelden ook Alphla en Unitas (1-1) en Klckers'69 en LSW'70 (2-2). Stompwijkse Boys verloor thuis van WSB (1-3). Gro te verrassing was echter de winst van VNL op Meerburg (2-1). SVLV liet tegen SJZ een belangrijk punt liggen. Ondanks het feit dat SVLV reeds na 20 minuten met tien man moest spelen, omdat Jos Meyer uit het veld werd gestuurd, bleef SJZ verdedigen. Hierdoor kwam geen van beide ploegen aan scoren toe: 0-0. Klckers'69 werkte tegen LSW'70 harder en de studenten speelden technischer. Dit resulteerde in een 2-2 stand. Doelpuntenmakers: Kic- kers'69 Gert Ooms (2x), LSW'70 Ger Vos en Job van Niftrik. Stompwijkse Boys moest in WSB haar meerdere erkennen. Peter Tettero (2x) en Leo van Wauw bezorgden WSB drie doelpunten. Chris Bolleboom kon daar slechts één doelpunt tegenover zetten. Alphla en Unitas speelden een snelle en sportieve wedstrijd. Na dat Ben Beukeboom de thuisclub een voorsprong had bezorgd, kop te André Spijker Unitas naar het verdiende gelijkspel. VNL behaalde tegen Meerburg na vijftien neder lagen op rij de eerste overwinning. Rob van der Voort en Koos Hekke scoorden voor VNL terwijl Arie Meyer tegenscoorde. Vanuit VNL kringen ontstaan de berichten dat volgende week titelkandidaat Ber- nardus het zeer moeilijk gaat krij gen. In de afdeling Gouda zaterdag verloor Aarlanderveen bij Oude water. Jan Hage kopte Oudewater vlak voor rust naar een lichtelijk onverdiende overwinning. Floreant speelde tegen ReeuwIJk met 1-1 gelijk. Ver in de tweede helft gaf Bas Stoppelenberg de bezoekers een voorsprong, maar gelukkig voor Floreant kon Bart van Klaveren nog net op tijd voor de verdiende 1-1 stand zorgen. Van onze sportredactie LEIDEN Weer kon RCL na het teleurstellende treffen met het onderaan bengelende De Zwervers (1—1) de hand In eigen boezem steken. Nog steeds ontbreekt er bij de Leiderdorpers een stuk creativiteit dat noodzakelijk is wil men met de top mee kunnen draaien. Dat de ploeg uit IJsselmonde een nijpend gebrek aan kwaliteit vertoont, Iets wat van de Leider dorpers toch niet kan worden gezegd, was bekend en daarom was het voor RCL des te teleurstellender dat het zelfs tegen zo'n tegenstander geen kans zag om het zelfvertrouwen op te vijzelen. Vooral de eerste helft werd er door de 22 acteurs een uitermate tam spelletje opgevoerd. Alleen Leo Holl wist de gemoederen even op te warmen maar zijn treffer werd door de matig leidende scheidsrechter L. Veis, vooral de voordeelregel zou nog eens grondig bestudeerd moeten worden, wegens buitenspel gean nuleerd.' Voor de rest leken de spelers er zich meer om te bekommeren of het voorjaarszonnetje al een bruin laagje op de dijen had aangebracht dan om de zo broodnodige punten. Na de rust veranderde dit enigzins: vooral RCL legde meer werklust aan de dag en dat leverde zowaar een uitstekende kans op voor de ingevallen Freek Linde (Leo v.d. Berg was met een dijbeenblessure in de kleedkamer achtergebleven) maar hij zag alleen voor doelman v. Dijk geen kans de score te openen. Toch wisten de Leiderdorpers vlak daarop wel te scoren. Leo Holl lepelde de bal uit een vrije trap vlak voor De Zwervers doelman v. Dijk, Henk Braat kwam precies op tijd inlopen en had geen moeite de bal met het hoofd tegen de touwen te drukken. Binnen tien minuten liet dezelfde Braat zien dat hij die middag wel erg ver ging in zijn scoringsdrift. Vanaf 25 meter passeerde hij met een lob zijn eigen doelman Bram Brandt feilloos en gaf hiermee De Zwervers tevens een punt cadeau want als je in 90 minuten voetbal RCL-aanvoerder Leo Holl kreeg nog een uitstekende m kans om de punten in Leiderdorp te houden ma3 ofjfi men weet zo langzamerhand dat een strafschop ver- r(j6 oorzaken tegen RCL geen gevolgen behoeft te hebber, (van de laatste vijf strafschoppen konden de rood-wil- *|n ten er slechts één benutten). Ook nu wist Holl mei ndc de elfmeter-trap. Linde was onderuitgehaald, geer s raad. Zijn zwakke schuiver werd door van Dijk uit di hoek gehaald en hij liet RCL daarmee voorlopig nogiaiv even in de problemen. Van onze sportredactie LEIDEN Rijnsburgse Boys heeft zijn leidende positie opnieuw ver stevigd. Zelf kwamen de Rijnsbur gers tot een moeizame 1-0 zege op Amstelveen. Naaste concurrent ZCFC liet een punt liggen. In de openingsfase kwam Amstelveen verrassend sterk uit de startblok ken. Enkele goede kansen ontston den er dan ook voor de bezoekers. Nadat een vroege treffer was uitge bleven trok Amstelveen zich volle dig terug. De formatie van trainer Bouma kon automatisch het initia tief overnemen. Doelpunten bleven uit doordat Rijnsburg geen kans zag gaten te ontdekken in de over bezette defensie. Ook na de her vatting duurde het geruime tijd alvoresn de winnende treffer viel. Eerst werd een doelpunt van Henk v.d. Zwan afgekeurd. De scheids rechter constateerde gevaarlijk spel toen V.d. Zwan de bal over defensie: 1-0. de doelman heen lobde. Even later Ter Leede heeft een geflatteerde wees de scheidsrechter wel naar 3-0 overwinning geboekt op hekke- het midden. Na een pass van Gé sluiter De Geuzen. Het eerste Sas- Perfors soleerde Piet Haasnoot senheimse doelpunt viel namelijk vakkundig door de Amstelveense pas tien minuten voor tijd. Boven- Koudekerk-aanvaller Janus Zweeris is ver doorgedrongen in de ARC-defensie. Dat aanvoerder Ton de Jong te laat komt maakt niet uit want de bal zal geen doel treffen. dien toonde De Geuzen zich in de eerste speelhelft duidelijk sterker. Doelman Wim van Harskamp moest dan ook regelmatig ingrij pen om een goal te voorkomen. Na rust had trainer Furkenburg Jan van Harskamp vervangen door Piet v.d. Heiden. Deze wissel had een positieve uitwerking op het spel van Ter Leede. Er zat meer vaart en lijn in het spel van rood gelen. Toch duurde het tot tien minuten voor tijd dat Michiel Krop met een kopbal de eerste treffer liet aantekenen. Ook het tweede doelpunt kwam op naam van Krop. Nadat Piet v.d. Heiden door doel man Uylenhoed onderuit was ge haald kon collega.Wim van Hars kamp de elfmetertrap verzilveren. Katwijk stelde lichtelijk teleur door tegen SV'35 niet verder te komen dan een puntendeling: 1-1. Het beter spelende Katwijk nam na een kwartier de leiding. Wim Guyt be reikte Amerik van Duivenvoorde die geen fout maakte: 1-1. Vlak voor rust kon de equipe van Frans v.d. Zeeuw de strijd definitief be slissen. Na een handsbal verzuim de Wim Guyt 1 echter een straf schop te benutten. Even later volg de de deceptie toen SV'35 onver wacht gelijk maakte. In de tweede rondgang was Katwijk oppermach tig. De winnende goal bleef even wel uit. Schoten van Wim Guyt 1 en van Duivenvoorde misten net de juiste precisie. In de eersxe helft slaagde Ouder-' kerk er nog wel in om ARC van doelpunten af te houden. De ploe gen waren in die periode dan ook goed aan elkaar gewaagd. Bij ARC werd een kopbal van Gerard Gest- man en een inzet van Ton de Jong van de lijn gehaald. Aan de andere kant moest Cor Prook ingrijpen bij een schot van Janus Zweeris. Na de hervatting gaf het sterkere mid- denrif vande Alphenaren de door slag. Na tien minuten beroerde Albert Hakkebrak de bal met de hand waarna Cor Prook uit de strafschop scoorde. In de resteren de speeltijd kreeg ARC nog vele kansen om de score uit te breiden. Slechts één van die mogelijkheden werd benut. De mee naar voren gekomen Jan van Leyden zorgde voor 2-0. Lisser Boys heeft het matige duel met DSO in zijn voordeel beslist: 1-2. Dé Lissenaren begonnen over rompelend, maar geheel onver wacht scoorde Ferry van Haver via de onderkant van de lat 1-0 voor DSO. Lisser Boys bleef druk uitoe fenen. Na een half uur resulteerde dat ook in de gelijkmaker. DSO- doelman Nico Hesterman werd door een listig balletje van Ben Barten volledig verrast. Hesterman herstelde zich hierna goed door zijn ploeg voor rust nog van meer dere treffers te behoeden. Een kwartier in de tweede helft viel uiteindelijk de winnende goal. Ben Barten bereikte het hoofd van Piet Boot die doeltreffend in kopte. Vlak voor tijd kwam Lisser Boys nog goed weg toen een doelpunt van DSO om twijfelachtige reden werd geannuleerd. Sizo heeft tegen HCSC een uiterst onverdiende nederlaag geleden: 1-0. De Hillegommers speelden een van hun beste wedstrijden van dit seizoen. SIZO had te veel kan sen nodig om tot scoren te komen. Randstad Sport boekte een ver dienstelijk gelijkspel op Scheven- jngen: 0-0. Het veldspel van Sche- veningen was wel beter verzorgd, maar daar tegenover stond dal Randstad zich meer kansen wist te scheppen. In de eerste helft had Ron Vonk pech toen de bal na zijn inzet via beide palen weer het veld insprong. Ook na de hervatting hielden beide teams elkaar evenwicht. De situatie begint er voor Zeven hoven steeds precairder uit te zien. Ook tegen SVOW werd een nederlaag geïncasseerd: 1-0. Ze venhoven heeft het hele seizoen al met hetzelfde euvel te kampen. Het maken van doelpunten vormt een groot obstakel. Het veldspel was zaterdag zeker niet minder dan SVOW. Typerend voor het onfor- tuin waar Zevenhoven mee heeft te maken was de totstandkoming van het enig doelpunt. Marie v.d. Meer passeerde namelijk zijn eigen doelman. Rob Rob Roo was de ongelukkig- ste man bij Hazerswoudse Boys. 0 De Roo presteerde het tot drie keer toe om het houtwerk te raken. De 1-0 zege die SEV haalde waS' dan ook meer dan onverdiend te noemen. Toen Sjaak van Dorp in de tweede periode ook nog moest uitvallen verdween alle kracht uit de Hazerswoudse aanval. De Sleutels heeft tegen JAC geen schijn van kans gehad: 3-0. De Leidenaren waren een klasse min der dan hun opponenten. Bij de Sleutels kregen Schreuder en Montagne nog enige mogelijkhe den om de eer te redden

Leidse Courant | 1978 | | pagina 16