Boet van Duimen zesde in Daytona Louter verlies voor tafeltennisploegen Nederland wetfslasi'S Bulgarije Timman naast Karpov aan kop skj Uubileummarathon rwv Ë2 Kees Verkerk verslagen Nereus wint eigen vierkamp t Tracey Austin baart opzien Nieols niet in Europa Cup Zeges Hesemans en Lammers Heiden record 1000 meter Australië schotvaardig ZIJDELINGS LEIDSE COURANT PAGINA 13 (Van onze sportredactie) HILVERSUM Kees Ver kerk is de laatste dag van het winterseizoen op de Hilversumse drafbaan ver slagen. De vijfjarige Fran se merrie Hercyna, die pas voor de derde keer op Ne derlandse grond in actie kwam, bleef hem met zeer gering verschil voor in de Grote Winterfinale over 2440 meter. Kees Verkerk moest echter wel vijfentwintig meter geven aan de Franse merrie die in handen van de Noordhollandse pikeur Leo Schoonhoven een uitstekende koers liep. Achter Kees Verkerk eindigde Harry Pools met Mac Bui tenzorg op de derde plaats. Bij de supertrio was er weer een recordomzet, namelijk van 240.323,00. Voor elke goed voor spelde combinatie (Olafski Itenska, Lady Terraise en Nicole H was er een uitbetaling van 1581,00. DAYTONA BEACH (Florida) Boet van Duimen is gisteren in de 200 mijlsrace van Dayto na als zesde geëindigd. Win naar van deze race die niet meetalde voor het wereldkam pioenschap in de 750-cc klas se werd de Amerikaan Kenny Roberts. De Venezolaan John ny Oegotto werd tweede op één ronde. Met de zesde plaats van Boet van Duimen in Daytona beleef de het kleine Nederlandse ge zelschap dat naar de VS was gegaan een ongekende uit schieter. Vorig jaar was Van Dulman ook al in de voorste gelederen geëindigd, maar kwam hij niet verder dan een negende plaats. De andere Ne derlanders brachten het er minder goed af: Jack Middel burg werd 58ste en Rob Bron 78ste. Uitgevallen Steve Baker verbe terde met zijn gemiddelde snelheid van 174.409 km per uur het record van de Venezo laan Johnny Oegotto met meer dan drie kilometer per uur. DUISBURG De Nederlandse dames- en herenploegen hebben In de eerste drie ronden van de Europese titelstrijd voor landenteams geen overwinning kunnen behalen. Vooral voor de dames een bitter gelag, omdat de aanwezigheid van topspeelster Bettlne Vrlesekoop tot bespiegelingen leidde over bezetting van een plaats in de rangorde van vijf tot acht. Maar na drie nederlagen, waarvan twee zeer nipt, valt dat ireële uitgangspunt nauwelijks nog te realiseren. Hoe vreemd het ook moge klinken ning zou komen, werd niet be- na drie fors uitgevallen nederlagen waarheid. Integendeel, door zenu- (alleen Van der Helm verraste wen overmand kon de 33-jarige tweemaal), de heren van het Oran- „Britse" Amsterdamse geen enkele je-team zijn niet onder de verwach- aanspraak maken op de zege. De tingen gebleven. Nederland heeft zijn promotie naar de eerste cate gorie beloond gezien met een in deling in een zeer sterke poule. waarin een eerste plaats nauwe lijks tot de mogelijkheden behoort. De heren dienen zich te beperken tot handhaving in deze categorie, wat verwezenlijkt moet worden in de kruisingswedstrijd, die voor morgen op het programma staat. De Nederlandse dames openden zaterdag tegen de Sovjet-Unie. De Russen hebben Zoja Roednova en Elmira Antonjan, die in Praag 1976 de Russen het derde Europese kampioenschap bezorgden, thuis- gelaten wegens zwanger/moeder schap en zijn met een zeer jeugdi ge damesploeg naar Duisburg af gereisd. Een misrekening van coach Gerard Bakker leverde de drievoudig titelhoudster een onver wacht vlotte overwinning (1-3) op. Het gokje om Judy Williams als eerste speelster (zeker van twee enkelspelen) op te stellen mislukte falikant. De verwachting dat de Deltalloyd-speelster in de ope ningspartij tegen de Russische ju niorenkampioene Narine Antonjan (zusje van Elmira) tot een overwin- gok van Bakker hield bij verlies van Williams in, dat Bettine Vriese- koop slechts één enkelspel zou spelen en wel tegen Valentina Po- pova, met haar 18 jaren de „oud ste" speelster in de ploeg. Het werd in de schitterende Rhein- Ruhr-Halle een herhaling van het toernooi in Praag. Voor Popova restte slechts de troost, dat de scorp (11 en 15) draaglijker was dan in januari in Praag (8 en 9), na deze overwinning was het vlot gebeurd met de Nederlandse aspi raties. Het dubbel Vriesekoop/De Kruiff kreeg geen voet aan de grond en Williams bood in haar tweede enkelspel Popova onvol doende tegenwicht. Bakker had zijn les geleerd. In de tweede wedstrijd tegen West-Duits- land had hij Vriesekoop zo opge steld, dat zij in ieder geval twee winstpunten kon binnenhalen. Het werden de enige twee na zeer moeizame strijd. Tegen Wiebke Hendriksen, internationaal gezien al bijna afgeschreven, had zij drie lange games nodig. Ursula Hirsch- muller leverde Bettine Vriesekoop ook de nodige problemen op. In de derde game van het voorproefje van de kwartfinales van de indivi duele damesstrijd althans zo hebben de organisatoren het ver loop geprogrammeerd vergrui- zelde zij met 22-20 de Westduitse hoop op een korte wedstrijdduur. Het dubbel ging wederom verlo ren, al was het spel van beter gehalte dan tegen de Russen. Na vier partijen was de stand 2-2. De beslissing was aan Judy Williams, die de openingspartij tegen Hirsch- muller kansloos verloren had en ook in het duel met verdedigster Hendriksen tekort schoot: 2-3 voor de Westduitse dames. De Roemeense dames lijken hard op weg naar een finaleplaats. In de eerste ronden versloegen zij zonder problemen Joegoslavië en Rusland met 3-1. Gistermorgen werd Nederland het derde slach toffer met dezelfde cijfers. Maria Alexandru, de 37-jarige veterane, handhaafde tegen Bettine Vriese koop haar ongeslagen status: 2-1. Judy Williams leverde weliswaar haar eerste daadwerkelijke bijdra ge af door een vrij eenvoudige zege op Eva Ferenzci. Met 21-18 en 21-11 werd de dubbelspel-part ner van Vriesekoop aan de kant gezet. Het verlies van Vriesekoop kon nog goedgemaakt worden door het dubbel. Maar voor de derde keer ging Nederland op dit onderdeel ten onder. De Nederlandse heren konden In het eerste duel tegen titelhouder Joegoslavië binnen vijf kwartier hun hotelkamers weer opzoeken: 0-5. Toch verschenen de Oosteu ropeanen niet in hun allersterkste formatie. Anton Stipancic werd Nico van Slobbe toonde weer aan dat hij slechts in eigen land tot prestaties van enig gewicht kan komen. tin tot een extra krachtsinspanning in de tweede game. Bert van der Helm nam revanche voor zijn ste riele spel in de Superligawedstrijd tegen de Fransen in Alkmaar, in vloeiende stijl, met een prachtige gespreide harde aanval, liet hij Martin en Birocheau kansloos. Waardoor de hatelijke nul zeer tot genoegen van coach Schoofs van het bord verdween. Al was het maar van korte duur. Gisteravond tegen Hongarije kwam de 0-5 weer op het bord. De Hon garen hebben in Gergely, Klampar en Jonyer spelers van absoluut wereldformaat en zijn de voor naamste kandidaten voor de titel. Hetgeen zij nog eens extra onder streepten door in de tweede ronde titelhouder Joegoslavië met 5-1 te vloeren. Tegen Nederland was Jo nyer buiten de ploeg gelaten. Over Nico van Slobbe kan men kort zijn. De Schiedammer bakte er in alle drie de wedstrijden hele maal niets van en speelde als een beginneling. In nationaal verband is hij één van de sterkste spelers, maar internationaal gezien stelt hij niets voor. bewust voor alle landenwedstrij- den gepasseerd. De Joegoslaaf ziet er afgetraind uit en word beschouwd als één der favorieten voor de individuele titel. Ook Ka- rakaseic was niet van de partij. De enige van het trio, dat In Praag in 1976 de landentitel ver overde, was Dragutin Surbek. Ronald Rijsdorp heeft dat gewe ten. De 17-jarige Waddinxvener had zich ongetwijfeld een prettiger debuut bij de Europese titelstrijd bij de senioren toegedacht. Tegen de 32-jarige en/aren Joegoslaaf werd hij compleet voor joker ge zet. Letterlijk en figuurlijk. Want Surbek liet tijdens de partij op allerlei manieren (onder de tafel kijken) blijken, dat hij zijn tegen stander onder de maat vond. Rijs dorp werd weggeveegd in vijf mi nuten met de onthutsende cijfers van 3-21 en 5-21. De mentaal aangeslagen Rijsdorp werd in de tweede ontmoeting met Frankrijk door Han Gootzen ver vangen. De 18-jarige Maastrichte naar liet een betere indruk achter en dwong zowel Secretin als Mar- Langlaufers in Engadiner (van onze speciale verslaggever) MALOJA Voor de tiende maal organiseerde de Zwitserse Lan- glaufvereniging de Engadiner kampioenschappen. Dat heeft de organisatie geweten want ,deze jubileummarathon trok niet min- AMSTERDAM Met overwinnin gen op drie afstanden en het geringste puntentotaal heeft het Amsterdamse Nereus de door de eigen vereniging georganiseerde vierkamp op de Amstel gewon nen. De zegepraal kwam echter niet zo gemakkelijk tot stand, want de tweedejaars acht van Orca uit Utrecht verraste op de korte sprint over 250 meter met een verbluffend baanrecord van 40.34, waarop Nereus liefst ander halve seconde verloor. V duif De Utrechters, gestart in de senior a-categorie, verloren daarna op de 2500 meter en 750 meter niet al Ie veel. zodat ze nog met een puntenvoorsprong aan de langste afstand, de 5000 meter, konden beginnen. Nereus was favoriet voor deze af stand en had ook halverwege een kleine winst. Een stuk wrakhout in het roer van de Utrechtse boot verstoorde de illusies van Orca. Nereus won deze afstand daarna nog ruim en werd ook eerste in het puntentotaal over vier afstan den. De andere élite acht, Laga, kwam er totaal niet aan te pas, evenmin als alle andere senior a-achten. De overmacht van'Ne reus en de verassende jonge acht van Orca was erg groot. Bij de dames was de acht van de organiserende vereniging volgens verwachting oppermachtig. der dan elfduizend negenhon derdvijftig inschrijvingen en toen de enorme stoet gisterochtend om negen in Maloja startte, waren er nog dertig bijgekomen. Het was een fantastisch gezicht dat geweldige aantal spoilers op weg te zien gaan. De 42 kilometers lokten 11008 heren en 972 dames, die weliswaar onder een tempera tuur van precies nul graden op weg gingen maar in de loop van de dag konden bruinen in de felle zon, die een temperatuur van liefst achttien graden opleverde. Het parkoers was prat zorging uitstekend, deelden de leden van de Zwitserse Langlaufvereniging onder meer vierduizend liter limonade en een even groot aantal liters bouillon uit. Er waren eenendertig landen ver tegenwoordigd, waarbij Neder land met zesendertig heren en vijf dames. Door elkaar startten de drie groe pen: elite, middengroep en Volk- slaufers, welke laatste groep uite raard de grootste was. De „snelle Zulk een „mierenhoop" levert de start op van de Engadiner Jubileummarathon. En dit is nog maar een deel van de bijna twaalfduizend deelnemende dames en heren. jongens" moesten natuurlijk in de elitegroep gezocht worden en het verschil in aankomsttijd was dan ook aanmerkelijk groot. Albert Giger, 'een Zwitser die al vier keer had gewonnen, voegde zijn vijfde zege en zijn derde in successie aan zijn succesreeks toe in 1 uur 38 min. en 25 seconden. De enige Nederlander die in de hoogste groep uitkwam, was Wil lem Jens van de Nederlandse Ski Vereniging die na 2 uur 50 minu ten het einddoel Zuoz het par koers leidde van Maloja via Sankt Moritz naar Zuoz bereikte. Aad Fontein (NRV-ski) kwam uit in de middengroep en „liep" een tijd van 3 uur 10 min. 16 sec. Roesier Roelof Luynenburg van Nereus fi nishte in dezelfde tijd als Willem Jens, zijn roeigenoot Johan Steen- kist moest uitvallen wegens een zweepslag. Johan van Schelven, ook al een roeier (van Triten) deed er omstreeks de drie uur over en Volkslaufer Hendrik de Jong vol bracht de tocht hij kwam voor het eerst uit voor de Nederlandse Ski Vereniging in 4 uur 35 minuten. Bij de dames zegevierde de Zwit serse Christine Bruegger in 1 uur 58 min. 5 sec. Het was de eerste keer dat een dame onder de twee uur finishte. Van de Nederlandse dames realiseerde Fransje Kaptein (Ned. Ski Ver.) 3 uur 26 min. 11 sec., Elly van den Borden (Ned. Ski Ver.) 4.58.15 en Joleen van Schel ven, de echtgenote van de Trito- roeier, 5.07.20 uur. Zij volbracht de marathon „onder de vlag" van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie. W.K. IJshockey LAS PALMAS Het Nederlands ijshockeyteam heeft gisteren In de strijd om het wereldkampioen schap in de c-groep op Gran Canaria Bulgarije verslagen met 0-8. Dat gebeurde via de tussen standen 0-4, 0-3 en 0-1. Nederland legde al in de eerste periode de grondslag voor de ze ge. Via doelpunten van Jack de Heer (tweemaal), Van Soldt en Jan sen. Oranje kreeg in de tweede periode een kleine inzinking, maar een goed draaiende verdediging en een zeer goed spelende keeper Harry van Wielsen zorgden ervoor dat de Bulgaren niet tot scoren konden komen. Via Koopmans, Jansen Rob van Onlangs kon Nederland zijn voor sprong verder opbouwen naar 0-7. In de derde periode kon Nederland verder uitlopen naar 0-8 door een doelpunt van George Peternousek. Straffen voor Nederland: tien maal twee minuten plus eenmaal tien minuten misconduct voor Klaas van der Broek. Uitslagen in c-poule: Spanje- Bel gië 11-4, China- Denemarken 3-2, Oostenrijk- Frankrijk 9-7. Verdere uitslagen van het toer nooi: China-Denemarken 3-2 (1-0, 0-1 en 2-1), Oostenrijk-Frankrijk 9-7 (3-4, 2-1 en 4-2, België-Spanje 4-11 (1-2, 1-3 en 2-7). De stand na twee wedstrijddagen: 1. Nederland 2. Oostenrijk 3. China 4. Spanje 5. Bulgarije 6. Denemarken 7. Frankrijk 8. België 2-4 26 2-4 16:11 2-4 11: 6 2-2 13:11 2-2 7:10 2-0 6:10 2-0 11:17 2-0 7:29 BELGRADO Wereldkampioen Anatoli Karpov had zaterdag het gduk aan zijn zijde bij zijn pogingen om zich naast Jan Timman aan de kop van de ranglijst van het Internationale grootmeestertoernool van de ranglijst van het internationale grootmeestertoernool van Bugojno te nestelen. Vlastimll Hort, zijn tegenstander In de twaalfde ronde, beging in de caro can opening een kinderlijke blunder. Hij stond na acht zetten al verloren en gaf op de 25ste zet op. Karpov heeft thans' evenveel punten als Jan Tirhman (7,5), die remise spoelde tegen Ljubomlr Lubojevic. Spasski kan het tweetal eventueel nog voorbijgaan, als hij de uitgestelde partij tegen Gligoric wint. Gligoric meldde zich ziek, maar moest desalniettemin later op de dag zijn afgebroken partij uit de elfde ronde tegen Tal uitspelen. Tal won. De volledige uitslagen van de twaalfde ronde: Miles—Portisch 1/2-1/2, Karpov Hort 1-0, TimmanLobojevic 1/2-1/2, Huebner—Tal 1/2-1/2, Larson—Bukic 1/2-1/2, Ivkov—Byrne 1/2-1/2, Balasjov—Vukic 1-0. Stand: 1/2 Karpov en Timman beiden 7,5 pnt., 3. Spasski 7 pnt. (en een uitgestelde partij), 4/5. Tal en Lubojevic 7 pnt., 6/7. Hort en Miles 6 pnt. en 1 afg. partij, 8/9. Portisch en Huebner 6 pnt., 10. Ivkov 5.5 pnt. 6n 1 afg. partij. 11/12. Larsen en Balasjov 5 pnt. en 1 afg. partij, 13. Gligoric 4.5 pnt. en 1 afg. partij, 14. Byrne 4.5 pnt., 15. Bukic 4 pnt., 16. Vukic 3.5 pnt. en 1 afg. partij. Dallas De Australische Evonne Cawley-Goolagong is winnares geworden van het internationale tennistoernooi in Dallas. In de finale versloeg zij de Jeugdige Tracy Austin met 4-6, 6-0 en 6-2. Met haar overwinning verdiende zij 45.000 gulden Toch heeft niet Evonne Cawley de vele duizenden verrast met haar spel. Dat was Tracy Austin die in de kwartfinale Martina Navratilova versloeg. Echter in de finale was dit nieuwe Amerikaanse tennisster- retje niet opgewassen tegen de oud-winnares van Wimlbedon. Slechts in de eerste set overrom pelde Austin haar tegenstandster. Tegen de verwachting in ging Aus tin in de aanval. In de laatste twee sets had Evonne Cawley haar ant woord klaar. Zij lokte Austin naar het net en passeerde haar met uitstekende volleys. New haven De Verenigde Sta ten hebben de tenniswedstrijd te gen Australië met 6-1 gewonnen. Nadat de VS in de enkelspelen reeds een beslissende voorsprong had genomen gelukte het uiteinde lijk de „veteranen" in de Australi sche ploeg- Newcombe en Roche- een dubbelspel te winnen. Zij ver sloegen Brian Gottfried en Roscoe Tanner met 7-6, 7-6. Dit was de derde achtereenvolgende overwin ning van de VS op Australië. Na negen ontmoetingen leidt Australië nog steeds met vijf overwinningen. ANTWERPEN De Nederlandse honkbalkampioen Tetramln Nlcols heeft zaterdag op de algemene vergadering van de Europese Honkbal- bond (CEBA) in Antwerpen voor sensatie gezorgd door na de loting te laten weten dat er dit jaar niet op deelneming gerekend moet worden van de Haarlemmers. De woordvoerder deelde mee dat het financieel niet haalbaar is, omdat het toernooi in twee ronden wordt afgewerkt. Een besluit waarover in de boezem van de CEBA, maar ook bij de KNBSB veel beroering ontstond, omdat de Haarlemmers hun beslissing zo laat bekend maakten, dat het niet meer mogelijk was om nummer twee in te schrijven. Van de zijde van de CEBA dreigt voor de Nicols nu een schorsing. ZOLDER De Nederlander Toine Hezemans heeft gisteren op het circuit van Zolder in België de eerste autorace, die meetelt voor het klassement van het internationale kampioenschap van West Duitsland, gewonnen. In de categorie sportwagens boven twee liter legde Hezemans met een Porsche 935 Turbo (700 pk) het wegens hevige regenval tot de helft ingekorte parkoers (14 ronden in plaats van 28) af in 22 minuten 43,4 seconden. De gemiddelde snelheid bedroeg 158,36 km. per uur. Tweede werd de Fransman Bob Wollek eveneens met een Porsche 935 Turbo. De tweede Nederlander in het gezelschap. Henry van Oorschot, werd vijfde in 23 minuten 38,6 seconden, ook al in een Porsche 935 Turbo. Jan Lammers. één van de coureurs van het Racing Team Holland, behaalde in Zolder de overwinning in de Formule 3. De twaalf ronden legde Lammers af in 25 minuten en 10 seconden, waarin hij een voorsprong opbouwde van 27 seconden op nummer twee, de Westduitser Bertram Schafer. Rothengatter eindigde op de zesde plaats en Arie Luyendijk, de derde Nederlander in het gezelschap van 34, viel met pech uit. Turbo 22.44,9 3. John Fitzpatrick (Eng) Porsche 935 Turbo 22.56,9, 4. Claude Bourgoignie (Bel) Porsche 935 Turbo 23.37,0, 5. Henry van Oorschot (Ned) Porsche 935 Turbo 23.38,6. jj Formule 3, 12 ronden: 1. Lammers (Ned) 25 minuten, 10 seconden. Gemiddelde snelheid 122 km. per uur, 2. Bertram Schafer (WDI) 25.37, 6. Huub Rothengatter (Ned). SAVALLEN Eric Heiden is er aan het eind van dit schaatsseizoen in geslaagd het wereldrecord op de 1000 meter te verbeteren. De Amerikaan die dit seizoen drie keer wereldkampioen werd (sprint-junior en senior) deed dat in het Noorse Savallen. Heiden kwam uit op een tijd van 1.14.99. Het oude record was in handen van de Rus Jevgeni Koelikov met 1.15.33. Anderhalve week geleden verbeterde Heiden in Inzeil ook het wereldrecord op de 3000 meter. LONDEN In Londen zijn dit weekeinde enkele vriendschappelijke hockeywedstrijden gespeeld, waarbij ploegen betrokken waren, die zich voorbereiden op de strijd om de wereldbeker van 18 maart tot 3 april in Buenos Aires. Engeland boekte de eerste overwinning In de geschiedenis op wereldkampioen India: 2-1. Australië was de schob/aardigste formatie met tien treffers. Eerst werd het 5-0 tegen Schotland, daarna 5-2 tegen Engeland. India won met 3-2 van de Schotten en Maleisië en Wales troffen elkaar twee keer. Maleisië, in Buenos Aires met Nederland in groep B, speelde zaterdag aanmerkelijk beter dan gisteren. De uitslagen waren respectievelijk 2-1 en 1-1. Erop of eronder Vóór 22 maart zullen de be langhebbenden hun op en/of aanmerkingen op het rapport „Gezonder betaald voetbal" gedeponeerd moe ten hebben. De stuurgroep heeft haast, maar herinnert zich ook dat de KNVB-sectie betaald voetbal - uiterst laks heeft gereageerd op het be faamde rapport-Christiaanse van november 1976 en zich toen aan gestelde data niet hield. Er is daardoor meer dan een jaar verloren gegaan en de stuurgroep wil met „dwingende eisen" een her haling voorkomen. Dit is in derdaad de laatste kans voor het betaald voetbal, die geen uitstel meer kan dulden. Dat de betaaldvoetbalclubs alle een lichtinstallatie moeten hebben, dat de CAO er moet komen, dat de uitgaven in overeenstemming moeten zijn met de inkomsten en er niet meer met de losse pols een begroting kan worden opgesteld die niet stoelt op reëele gegevens, zijn belang rijke maar geen nieuwe fei ten. Christiaanse signaleerde die ook al. De grootste veran dering, ook voor het publiek, is het spelen op zaterdag. Dat slaat al jaren aan in lan den als Duitsland en Enge land maar in Nederland wa ren tot nu toe slechts weinig clubs die definitief kozen voor de zaterdag. Enquetes, die verscheidene betaaldvoet- balorganisatieshet spelen op die dag. Moeilijkheid is ook dat er veel semiprofs zijn die werken (bijv. een zaak heb ben), wat voor verscheidene clubs ook al een oorzaak was om niet op zaterdag te spe len. Omdat de C-elftallen moeten blijven volgens het rapport - zij spelen zaterdag middag - zal het gedrang groot worden en komt de competitieleider voor een in gewikkelde procedure te staan. Content zal het be taald voetbal zijn met de be paling, in tegenstelling tot het rapport-Christiaanse, dat er geen „afroming" zal plaatsvinden, anders dan een „natuurlijke". Wat betekent dat absoluut armlastige clubs vanzelf zullen afvallen als de geldstroom van overheidswe ge is opgedroogd. De „exter ne financiers" (stichting Nat. Sporttotalisator, CRM en Ver. van Ned. Gemeenten) reiken de helpende en reddende hand maar niet tot in het oneindige. Gezonder maken van het betaald voetbal eist geld. Welnu, dat komt er, maar wel onder voorwaarden die niet mis zijn en waar schijnlijk ook arbeidsplaatsen zullen kosten. Er zullen even wel reëler verhoudingen wor den geschapen onder het dwingende motto: erop of eronder. Het talmen van de KNVB na het verschijnen van het rapport-Christiaanse on der de dekmantel „dat het zo'n vaart wel niet zou lo pen", is uitgemond in deze laatste kans die gestalte kreeg in de dreigende slotzin van het rapport dat de exter ne géldgevers zich zullen te- rugrekken als het beleid van een overwegend aantal be taald voetbalorganisaties ge zondmaking onmogelijk maakt. Veiligheid Onderdeel van het rapport vormt ook het vergroten van de veiligheid in de stadions Een punt waarover regelma tig wordt gesproken. Er blij ven echter vandalen. Het doet dan ook kinderlijk aan als de politiecommissaris van Deventer naar aanleiding van onregelmatigheden bij Go Ahead-Ajax, twee weken ge leden, opmerkt dat er beter op zondag kan worden ge voetbald „omdat de controle bij daglicht eenvoudiger is". Juist die politie vond een aantal van tien ingegooide ruiten niet zo onrustbarend, liet zo'n zeventig Amerster- damse supporters die zich voor en na de wedstrijd mis droegen vrij lopen en arres teerde er drie omdat ze dron ken waren. Het enige waar aan het mankeert, zijn stren ge maatregelen. Even is er •snelrecht gepleegd, in Ut recht, maar daarna niets meer. En als er niets wordt gedaan, is de 2,5 miljoen voor het vergroten van de veiligheid in de stadions weg gegooid geld. Dat dient de stuurgroep zich wel te reali seren. Van der Sterren bij NK schaken APELDOORN De schakers Bal- jon. Scheeren, Van der Sterren, en Hofland hebben zich geplaatst voor het toernooi om de Neder landse titel dat volgende maand in Leeuwarden wordt gehouden. Dit was het resultaat van de voorron den die dit weekeinde in Apel doorn worden beëindigd met de zevende ronde.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 13