Tropisch feest in Katwijk Oude successen in de Leidse bioscopen Saxofonisten in Hot House NU "HIM En Verder EXCELSIOR GEEFT DRIE CONCERTEN FEESTEN VAN ANGST EN PIJN ONS HOEKJE overleefde de stadhuisbrand Expositie Ikebane op Duinreil Triangel in LAK Jan van Rhenen verenigt Hobo String Band in Nieuwe Wetering JZETAn „Ons Hoekje" Korenbrugsteeg 1, Leiden Open: alle dagen van de week, behalve op dinsdag, van ongeveer 9.00-1.00 uur; zondags gaat het café om 17.00 uur dicht. Snacks: een balletje gehakt Café „Ons Hoekje" heeft charme. In 1925 zag het voor het eerst het daglicht. Het heeft de stadhuisbrand van 1929 dus nog meegemaakt. Dat was op 12 februari en kastelein Trel sr. zal wellicht van zijn kant meegeholpen hebben om dat feit, voor wat de bluswerkzaamheden betreft, tot geschiedenis te verheffen. Want Ons Hoekje ligt tegenover het raadhuis. In de jaren '40 kreeg het café versterking ach ter de tap, toen zoon Willem zijn vader ging assisteren. Kastelein Willem Trel jr heeft dat werk nu 36 jaar gedaan en op zijn beurt met vakmanschap en genoe gen. Sinds kort is het Mathijs (zeg maar Mat), die in het gezellige lokaal de scepter zwaait. Een nieuwe kastelein, die met de Treilen geen familiebanden onderhoudt. „Gelukkig maar, dat hij geen schoonzoon van me is", lacht oud-kastelein Willem, „want het verhaal van de schoonzoon, dat kennen we We laten het maar zo". Gezellig Over de geschiedenis van het kroegje willen ze beiden weinig loslaten „We hebben onze stamgasten en bij die vaste kern willen we het ook maar houden. Je ziet het zelf, we kunnen hier niet zo veel mensen kwijt en extra drukte om ons heen veroorzaakt een nodeloze toeloop, die we niet kunnen verwerken. Maar het staat je vrij om met de mensen aan de bar te praten. Ze kennen de zaak net zo goed als wij, want de meesten komen hier al jaren, net zo lang als het café oud is". Een rondborstige man, die Willem Trel, hij zegt waar het op staat en datzelfde geldt voor het bruine café. Gezellig is het er. Mannen en vrouwen, die er met ple zier hun glaasje drinken, een kaartje leggen en het allemaal goed met elkaar kunnen vinden. Er wordt veel gelachen en de ene boom wordt er na de andere opgezet. Mathijs is een kastelein van het goede slag. Misschien lijkt hij op het eerste gezicht weinig spraakzaam (ui teindelijk werk ik hier te kort om hele verhalen op te hangen), maar met de oude stamgasten kan hij uitstekend over weg. En achter de tap weet hij zijn mannetje te staan. Pimpelen Na een half uurtje pimpelen is het ijs gebroken. Willem Trel, formeel nog eige naar van het café, blijkt best wel voor een praatje te vinden te zijn. De horeca kent volgens hem zijn goede en slechte tijden. „Vroeger had je hier alleen maar zulke kroegjes als deze. Maar je ziet net zo goed hier, als in Den Haag en Amster dam, dat ze steeds meer gaan verdwij nen. In Leiden bestaan er jammergenoeg niet erg veel oude cafés meer. Hiervoor in de plaats komen discotheken en jonge ren-bars. Een echt kroegenleven hebben we in deze stad overigens nooit gehad. In het weekeinde wil het daar nog wel' eens op lijken, maar door de week is de stad echt uitgestorven. Persoonlijk be treur ik dat wel een beetje, aldus Trel. Het interieur van „Ons Hoekje" is sober, zonder tierelantijntjes. De oppervlakte van het dranklokaal is klein en vierkant. Er'staan een paar tafeltjes met mooie houten stoeltjes, de bar nodigt uit tot het maken van een praatje, zonder dat het risico wordt gelopen om met de elleboog in andermans glaasje terecht te komen Bij het binnenkomen ontstaat gelijk de indruk dat je midden in een kamer staat. Ongemerkt even binnenwippen is er dus niet bij. Hieraan ontleent het bruine ca feetje onder meer zijn charme: binnen zijn betekent aanwezig zijn. NOORDW1JK Het fanfarekorps „Excelsior" geeft vanavond zijn jaarlijks concert in het Lido-theater aan de Noordwijkse Prins Bernardstraat. Op donderdag 16 en vrijdag 17 maart worden twee uitvoeringen gegeven in het dorpshuis De Kuip. Onder leiding van dirigent Henk Bakker worden uitgevoerd: De Erato Mars van De Wit, Rhapsodie Fran^aise van Van Lijnschoten, Short Pieces, A Rustic Holiday van Rimmer, Leeman's Golden Line, de bekende Jamaican Folk Suite van Walters, Dance Americana en een „Hair"-selectie van James Rado in een arangement van Houtvast. Na de uitvoering van de fanfare is er een optreden van de Excelsior Drumband. Het muziekprogramma wordt besloten met een show van het majoretten-korps. De bijeenkomsten worden besloten met een optreden van de eigen toneelgroep die het blijspel: „Per abuis op de buis" op de planken brengt. Alle uitvoeringen beginnen acht uur. LEIDEN Het is deze week opmerkelijk rustig aan het bioscoop front Drie Leidse bioscopen (Camera, Studio en Rex) brengen oude min of meer succesfilms. De overige Leidse filmtheaters prolongeren de films van vorige week. De opvallendste reprise is wel „Belle de jour" in Studio. De film werd in 1966 gemaakt door de Franse regisseur Bunuel. Dankzij het voor treffelijk spel van Catherina Deneuve als de vrouw die zich in haar dromen uitgeeft voor een prostituée, maar ook dankzij het perfecte filmwerk van Bunuel, is „Belle de jour" zeker in staat de filmbezoeker anno 1978 te boeien. "Camera brengt „Slapshot" van George Roy Hill in de reprise. De film, met Paul Newman in de rol van ijshockey speler-coach, geeft op een overtrokken manier de hysterie weer die er in Amerika heerst rond het profijshockey. Alleen al vanwege de briljante montage is de film het bekijken waard. „Zwarte Emanueile" in Rex is een slap aftrek sel van de „Emmanuelle" (met twee rii's) van Just Jaeckin met „onze" Sylvia Kristel in de hoofdrol. Had Jaeckin al moeite om de eroti sche uitspattingen van „zijn" Emmanuelle tot een verhaal aaneen te breien, aan de „Zwarte Emanueile" is helemaal geen touw vast te knopen. LUXOR The Gauntlet (16) Volop actie in de nieuwste film van Clint Eastwood (derde week). LIDO I Starwars (a.l.) Een luxe-science fiction met de nodige spectaculaire scenes. xMark Hamill en Alec Guiness spelen de hoof drollen (vijfde week). LIDO II De mantel der liefde (16) Een nieuwe Nederlandse film van Adriaan Ditvoor- st, waarin deze volgens zijn zeggen fel van leer trekt tegen de „christelijke moraal" (tweede week). LIDO III La dentellièrr (16) Uitstekende en ontroerende verfilming van een tragisch aflo pende verhouding (derde week). TRIANON Dr. Vlimmen (16) Nederlandse verfilming van het leven van veearts Pulles. Peter Faber speelt de hoofdrol. De dramatische mogelijkheden van het gegeven werden niet ten volle benut (derde week). EüROCINEMA I en li (Alphen aan den Rijn) Dr. Vlimmen. Zie Trianon. EUROCINEMA Hl (Alphen aan den Rijn) Starwars. Zie Lido I EUROCINEMA IV (Alphen aan den Rijn) - De rechter en linker hand van de duivel (12) Het Trinity-duo Terence Hill en Bud Spencer beleven weer vermakelijke avonturen. Voor het eerst in de geschiede nis van Katwijk treedt er een exotische, uitheemse groep danseressen, zangers en muzi kanten op in Tripodia. Fiësta Tropical brengt namelijk van avond een tweeënhalf uur du rende show, die voornamelijk de folkloristische aspecten van Zuid-Amerika en het Caral- bisch gebied belicht. Mede werking verlenen het Trio Los Alegres (zang en gitaar), de Limbo-danser Ricardo Aziz, de calypso-zanger Placido Ha zel en de Fiësta-dansers. Het geheel wordt muzikaal onder steund door het orkest Sonora Ritmica (zie foto). De voorstel ling die door K en 0 Katwijk wordt georganiseerd, begint om kwart over acht. „Ons Hoekje" drijft bijna uitsluitend op stamgasten Jan van Rhenen, de Leidse troubadour. Compleet met de intussen ook al enkele jaren ouder gewor den hond „Fiddle" is Jan van Rhenen zondagavond echter eerst nog te zien en te horen met de oude Hobo String Band en wordt er teruggeblikt en gezongen uit de tijden van weleer: voor één keertje, want na zondagavond gaat iedereen weer zijns weegs: de nieuwe band en de Leidse liedjeszan ger met zijn eigen vertrouwde Nederlandse (en toch ver staanbare) geluid. Liefhebbers moeten er daarom bij zijn: om kwart over acht zullen de eer ste tonen klinken. WASSENAAR Van vrijdag 10 tot en met zondag 12 maart wordt in „De Schaapskooi" op Duinreil een Ikebana-ex- positie gehouden, dat is een tentoonstel ling van Japanse bloemschikkunst. De expositie wordt verzorgd door leerlingen van mevrouw Diels- Krafft, en kreeg het motto „Bloemen en poëzie. Er wordt een overzicht gegeven van klas sieke schikkingen van de Ikenoboschool, maar ook van een aantal „vrije" schikkin gen, die het hiervoor genoemde thema uitbeelden. Bij deze laatste categorie zijn. ook de leden van andere Ikebana-scholen voor deelname uitgenodigd. Het publiek mag drie prijswinnaars aanwijzen. De opening wordt verricht door mevrouw E. Uchida, echtgenote van de Japanse am bassadeur in ons land. De openingstijden zijn: vandaag tot vijf uur, morgen van tien tot vijf uur en zondag van tien tot zes uur. Toegangskaarten tot het recreatiecentrum Duinreil èn de expositie kosten 3,—. Mor gen en zondag wordt een demonstratie gegeven van een thee-ceremonie. LEIDEN Figurentheater Triangel brengt morgen „Cou ples" en „De zoon van Moeder Aarde" in het LAK-theater aan het Levendaal 150. „Couples" bestaat uit korte poppen- en maskerspelen, die een luchtige kijk op het onder werp echtparen geven. „De zoon van Moeder Aarde" is een maskerspel dat een drie luik van het menselijk leven (kindertijd, volwassenheid en ouderdom) presenteert in een beeldschoon schouwspel. Het spel en de maskers zijn van Henk en Ans Boerwinkel. De voorstelling begint om kwart over acht LEIDEN Theater Augustus brengt vanavond het muziek theaterstuk „Feesten van Angst en Pijn" in het LAK-theater aan het Levendaal 150. Het stuk is gebaseerd op teksten uit „The Subterraneans" van Jack Kerouac. •„Het is het verhaal van een man die niet op zichzelf vertrouwt, een egomaruak en een bandiet, een halve gare heilige, een zwerver en een dronkelap die niet denken kan pauvre Ti Leo diep in de donkere schacht van de nacht onder de sterren van de wereld ben je verloren, arm, niemand bekommert zich erom en nu heb je de liefde van een vrouw weggesmeten omdat je nog een borrel wilde drinken met een rabauw van een duivel aan gene zijde van je krankzinnigheid." Aldus Kerouac in een tekst. De voorstelling begint om kwart over acht. Hobo String Band in zijn oude samenstelling. LEIDEN De saxofonisten Hans Dulfer en Rosa King treden vanavond op in jazz- zolder Hot House (Vrijetijds centrum Breestraat 66). Zij zullen met elkaar een .muzi kaal gevecht" aangaan. Het optreden begint om acht uur. Hans Dulfer begon op zestien jarige leeftijd pas met tenor saxofoon spelen. Hij behaalde in de loop der jaren heel wat prijzen met zijn optredens. Zijn muziek is te omschrijven als een kokendhete stamppot met jazz, soul, raggae, funk, rock, blues, punk, ballades en calypso. Rosa King, de Amerikaanse tegenspeelster van Dulfer, is bijzonder veelzijdig. Op veer tien-jarige leeftijd deed zij haar intrede in de showbusi ness op de dansvloer. Behalve als danseres heeft zij opgetre den als zangeres, pianiste, gi- tariste en drumster. Maar ook op de saxofoon staat zij „haar mannetje". LC-verslaggever Peter Viering ver gast u vandaag op een kijkje achter de bruine muren van café Ons Hoekje. Na vorige week La Bastille aan de Boommarkt onder de alcoho lische loep te hebben genomen, be gaf hij zich deze week richting stad huis, waar ons hoekje pal tegenover ligt. Zijn visie op het krogegebeuren aldaar treft u onderstaand uitgeme ten aan. Nieuwe Wetering beleeft zon dagavond 12 maart een unieke gebeurtenis. Voor één keertje zal daar in het Cultureel Cen trum de oude samenstelling van de Hobo String Band voor het voetlicht treden. Deze folk- en bluesband be leefde zijn hoogtepunt in het begin van de zeventiger jaren in een razende populariteit In het seizoen 1975-1876 stopte het vijftal er echter mee toen bleek dat twee leden van de band vonden dat zij hun colle ga's muzikaal niet meer zo best konden bijbenen. Ieder ging zijns weegs en alleen Leen Mulder ging nog door met een Hobo-String-Band- nieuwe-stijl. De Leidse liedjeszanger Jan van Rhenen, die vorige week nog in het nieuws kwam door zijn victorie op de platenmaat- schappij Polydor die de titel van zijn lp en programma „liedjes van de kouwe grond" had willen gebruiken voor een lp van Joost Prinsen (Eric En gerd), is al een tijdje bezig geweest de Hobo String Band in zijn glorieuze samenstelling weer eén keertje terug te krij gen. Jan van Rhenen begon destijds als vast voorprogram ma van de succesvolle band. Pas later ging Van Rhenen zijn eigen weg met het Neder landstalige lied in eigen pro ductie („liedjes van de kouwe grond"). Kris-kras teoerend door Nederland en België oogstte hij alleszins verdiende waardering en nog steeds trekt hij met zijn programma het land door. Overigens komt er wellicht in september een vervolg op de liedjes van de kouwe grond, die dan vermoe delijk ook weer op de zwarte groeven zullen worden uitge bracht. Hans Dulfer, ooit eens in een Italiaans jazzblad als de vulgairste saxofonist van Europa betiteld.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 7