k INTERMEUBEL VANDERKLUGTBV Voor medio april beslissing over gezondmaking betaald voetbal '1 Jong wonenin grenen voor een pril prijsje. 1695.- Ronde van Zuid-Holland start In de Bogaard intermeubel Intermeubel Wandsysteem in de zelfde jonge grenen stijl. Machtig veel vakken en laatjes. En een barvak dat u met een simpele beweging tevoorschijn wentelt, 'n Ruimtebesparing voor nog meer royale opbergmogelijkheden. Breed 270 cm, hoog 200 cm. Kompleet 1495,- GRATIS Een kleurrijk woonmagazine met 1001 ideeën en een hele slimme woon plannen-map kunt u zo van ons meenemen Meubelen Klassiek en Modern, Haarlemmerstraat 198-200, Lelden, Tel. 071-131846/131847/131848. Afd. Slaapkamers, Haarlemmerstraat 256-258, Tel. 071-122154. "de Dissel" geloogd Eiken Meubelen Haarlemmerstraat 170 Tel.: 071-122963 Donderdags koopavond qp( SPORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 10 MAART 1978 PAGINAT' (Vervolg van voorpagina) DEN HAAG De Stuurgroep Be taald Voetbal besteedt in haar con ceptrapport "Gezonder betaald voetbal" uitgebreide aandacht aan de voorgeschiedenis van de huidi ge problemen in deze sportbedrijf- stak. Ze stelt "onder meer dat de betaald voetbal organisaties in het begin van de jaren zestig geconfronteerd werden met knelpunten, me de door een teruglopende belangstelling. Bo vendien ontstonden exploitatietekorten door de wijze van begroten. De ramingen van de inkomsten gingen vaak ver uit boven de werkelijke inkomsten. Geleidelijk zochten en vonden de bvo's de Ook na de daarna door de minister van spartners waren het er over eens dat ten weg naar de middelen van de gemeenten. CRM geïnstalleerde (november 1974) Raad behoeve van een goede competitie ten min- Omstreeks 1969 werd de rijksoverheid bena- voor het Betaald Voetbal, kon volgens de ste 32 clubs nodig zijn derd door de gemeenten, die vonden dat zij stuurgroep niet komen tot werkelijke sane- De vertegenwoordigers van de sectie over- deels ten onrechte moesten bijdragen in de ringsvoorstellen. tuigden de minister van de noodsituatie kosten van het betaalde voetbal en ook door Na het rapport van de Commissie-Chris- waarin het betaalde voetbal zich bevond en de KNVB, die om een extra bijdrage uit de tiaanse (mei 1976) vond nader overleg plaats dat het proces van gezondmaking met in tussen het bestuur van de S.N.S., de V.N.G. gang van het seizoen '78/'79 zou moeten Uitgangspunten Er zullen richtlijnen gegeven moeten wor den ten aanzien van de meest wenselijke De stuurgroep stelde als een van zijn uit- juridische vorm van de bvo's. gangspunten dat aan toekenning van subsi- 0 De eigen verantwoordelijkheden van alle, dies en financiële bijdragen van de geldge- bij het betaalde voetbal betrokkenen, dienen vers SNS, CRM en VNG gemeenschappelij- duidelijker te worden afgebakend, ke voorwaarden worden verbonden, zoals: 0 Het financieringssysteem van de bvo zal Twee jaar later kwam een bedrag van 2,4 en de minister van CRM. Overeen werd beginnen. In verband met contractafsluiün- berusten on een afstemming van de uitgaven Problemen miljoen gulden uit de totopot beschikbaar gekomen dat de drie geldstromen van die gen en dergelijke zouden de richtlijnen voor op <je inkomsten De inkomstenplanning voor het betaalde voetbal. Door de sanering instanties moesten worden gebundeld. Er bijdragen en subsidies van de externe geld- wordt opgesteld aan de hand van de twee De stuurgroep stelt dat de problemen waar- werd het aantal bvo's van 53 tot 37 terugge- werd een werkgroep "voorwaarden betaald gevers omstreeks 1 april bekend moeten voorgaande iaren Dlus de zeker gestelde het betaald voetbal te maken heeft, zijn: hrarht Op stinirprnen hestaande uit drs .1 voethal" inoacteld om -ön voorgaande jaren piUS Ue zexer gesieiae v-i bracht. De stuurgroep, bestaande uit drs. J. voetbal" ingesteld om voorwaarden vast P, Th. Zwartjes (SNS), drs. H. Verdier leggen waaronder gelden aan het betaalde (VNG), mr. H. Naber (Ministerie van Sociale voetbal zouden kunnen worden verleend. Zaken), drs. C. van Eerde (Ministerie van Op 16 november 1977 werd na een gesprek met als opdracht het opstellen van een plaü Financiën), drs. J. van Gorse (Ministerie van tussen de sectie betaald voetbal en de minis- ter gezondmaking van het betaalde voetbal, CRRp (voorzitter) en de heer T. Zwikstra ters van financiën en CRM overeen geko Daarop stelde de minister de stuurgroep i dat per 1 april gereed zou moeten zijn. Voor dat een plan zou worden ontwikkeld 15 april zouden de gemeenten, de SNS en de exploitatie CRM zich moeten uitspreken over het rap- waarin de problematiek 1 (KNVB), concludeert dat de werkelijke oor zaken van de tekorten, de wijze van budget teren, ook na de sanering onaangetast ble ven. Het daarna, op verzoek van het ministerie gelen ontwikkeld moeten worden om tot standpunt kan bepalen. In dê opdracht'is van CRM ingediende beleidsplan van de normale arbeidsverhoudingen in het betaal- nadrukkelijk gesteld dat de autonomie van tezamen met die van de investeringen zal port zodat de ledenvergadering van de sectie worden beschouwd. Tevens zouden maatre- betaald voetbal omstreeks 15 april zijn ontvangsten voor het begrotingsjaar. De arbeidsverhoudingen binnen het be taalde voetbal zullen worden geregeld over eenkomstig de regels van het arbeidsrecht Er zal worden gestreefd het betaalde voetbal self-supporting te maken. De begrotingen van de clubs zullen moe ten worden getoetst aan jaarlijks vast te stellen normen. Met de financiële bijdragen dient zodanig te worden gestuurd en gecorrigeerd dat de 0 het bestaande financierings- en belonings systeem; achtergebleven sociale verhoudingen; 0 het ontbreken van marktanalyses. Wat het financieringssysteem betreft zegt de stuurgroep dat uitgaven en inkomsten onvol doende op elkaar zijn afgestemd en dat de begrotingen van bvo's ondoorzichtig zijn, wanneer de bvo banden heeft met een ande re rechtspersoon. Over het beloningssys teem: de beloningen voor contractspelers lopen sterk uiteen; de praktijk van hand- Indien er geen natuurlijke afvloeiing is, het volgende seizoen beginnen met 37 bvo's De c-elftallen moeten blijven bestaan. Een bvo zal over ongeveer 30 speler moeten beschikken, 18 tot 20 contractspeler en 10 tot 12 amateurs. 0 Contracten met trainers moeten voort minste drie jaar worden aangedaan. 0 Voor 1 april moet worden onderzocht welke mate het betaalde voetbal zijn onaeï steuningsapparaat (trainers, verzorgers, ar sen, managers, administrateurs) zal kunne; laten professionaliseren. De voorstellen van de stuurgroep zijn 0 Elke gemeente zal in overleg met de bvi bezien hoe de subsidie in de exploitatie ka worden omgezet in een bijdrage in de commodatiesfeer. Voor investeringen gericht op de verbek ring van stadions zal in het eerste vier-jaren plan een bedrag van 9 1/2 miljoen guldei moeten worden opgenomen. De tijdelijke bijdrage van CRM en SNl in de exploitatie zal van 8,7 miljoen teruglo pen tot 7,1 miljoen in 1981/1982. Voor he volgende jaar is een vermindering met twin tig procent voorzien. De gemeenten word aanbevolen in de vermindering gelijke tres te houden met SNS en CRM. Verdeling KNVB, gaf volgens de stuurgroep niet of de voetbal te komen. De bijdrage van het de sectie betaald voetbal en van iedere bvo normbedragen van de bvo's verwezenlijkt en tekengelden werkt kostenverhogend, nauwelijks antwoord op de gestelde vragen, rijk diende aflopend te zijn. De gesprek- onaangetast blijft. -• kunnen worden. Grenen geeft de nieuwe woontrend aan. Naturel eerlijk van kleur en strak funktioneel van vorm. Precies vormgegeven naar puur skandinavische woon- normen.Deze jonge woontrend vindt u bij Intermeubel voor een pril prijsje. Natuurlijk, waar anders. En in een fantastisch veelzijdige kollektie! Mede door de sterk uiteenlopende aantallen contractspelers en de verliespost van het c-elftal, hebben de bvo's slechte exploitatie resultaten en daarbij een slechte vermogen spositie. Het exploitatietekort bedroeg in 1976/1977 2,6 miljoen gulden, het negatief saldo op de transfertransacties was gelijk. De betaalde handgelden kunnen worden ge schat op 2,2 miljoen en de schuldenlast van de gezamenlijke bvo's op 16 miljoen gulden. Over de achtergebleven sociale verhoudin gen: ongeveer vijftig procent van de spelers wordt niet betaald overeenkomstig de wet op het minimumloon; het uitblijven van een cao; het manipuleren met de wet op de arbeidsbemiddeling. Door het ontbreken van marktanalyses zijn weinig gegevens bekend over verlangens van de (potentiële) toeschouwers. Op basis van al deze informaties doet de stuurgroep een aantal voorstellen, waarover de belang hebbenden tot 22 maart hun opmerkingen kunnen maken. In de daarop volgende week zal de stuurgroep het concept omwerken tot een definitief plan. Voorstellen De voorstellen van de stuurgroep zijn: 0 De vaste speeldag wordt zaterdag. Alle clubs zullen een lichtinstallatie moe ten hebben,. SNS en CRM zullen voor dit doel ten hoogste 7 miljoen gulden beschik baar moeten stellen. Hiermee zal ongeveer de helft van de kosten gedekt kunnen wor den. De KNVB zal naar wegen moeten zoeken om de andere vijftig procent te vinden. 0 De veiligheid in de stadions dient ver groot, daarvoor zal een bedrag van 2 1/2 miljoen beschikbaar moeten worden gesteld. De stuurgroep stelt voor het geld van SNS en CRM als volgt te verdelen: 0 40.000 gulden per bvo per jaar 0 850.000 gulden voor compensatie competitieschommelingen. Het budgetbew» kingsinstituut^al een systeem ontwerpen ore tussentijds te constateren of men van di goedgekeurde begroting afwijkt. 3.175.000 gulden voor subsidie in de ex ploitatietekorten. 0 3.175.000 gulden als premiefinancieringl Verenigingen met een klein exploitatietekort SÊCO: zullen een hogere uitkering krijgen dat bvo's met grote tekorten. In de loop der jaren zal de subsidie de exploitatietekorten worden verkleind e» zal de premiefinanciering met een zelfde bedrag worden verhoogd. Budgetbewaking De KNVB zal in overleg met de extemi financiers een budget bewakings instituut (BBI) instellen. Het instituut rapporteert de KNVB en aan de geldgevers. Uitgang* punt is dat de uitgaven nauwkeurig stemd "zullen worden op de inkomsten. D, KNVB zou richtlijnen moeten verstrekken aan de clubs die erop gericht zijn de voor het nieuwe jaar niet hoger te doen zijn dan die van dit seizoen. Stappen moeten worden ondernomen om tt komen tot besprekingen over arbeidsvoor' waarden, vervat in een cao. De bvo's zullen voor 1 mei 1978 door dt KNVB op de hoogte worden gesteld van de voorschotten die men in het seizoei 1978/1979 kan verwachten Een bvo die niet voldoet aan een opdracbj tot correctie, na een vastgestelde afwijkiq van het door het BBI gefiatteerde beleid stelt zich buiten de richtlijnen van het san; ringsplan en zal daarom geen bijdrage subsidie ontvangen. Indien het beleid van een overwegend aa tal van de bvo's gezondmaking onmogeli) maakt, zullen de externe geldgevers aid geheel uit het betaalde voetbal moetei terugtrekken, aldus de stuurgroep. duel de 4 Woe Schi ploe De e land was Sch( DEN HAAG Een uitstekend rennersveld gaat zaterdag 18 maart in het Rijswijkse winkel centrum In de Bogaard van start voor de klassieker de (25ste) Ronde van Zuid Hol land. De Stichting Organisatie Sportevenementen onder lei ding van voorzitter Jan in 't Veld brengt de top van de Ne derlandse amateurs in actie. Het leeuwenaandeel van de or ganisatie berust bij de 60-jarige Hagenaar Cees Kouwenhoven, de ploegleider van Batavus die, evenals de route van de Torn de France in Nederland, het parcours voor de Ronde van Zuid Holland heeft uitgezet. De start van de jubileumklassie- ker over 154 kilometer is om 11.00 uur. De volgende ploegen nemen deel: Amstel met o.a. Frits Pirard, en Jos Lammer- tink; Bossche Staalbouw met de regio-favorieten Marcel van Leeuwen ('s-Gravenzande) en Theo Hogenvorst uit Pijnacker; BIK Sloopwerken/Batavus met Gerrit Pronk uit Scheveningen; Elite Meubelen/Gazelle/Campag- nolo, met Toine van de Bunder, Bert Scheuneman en Peer Maas; ploegleider Rini Wagt- mans met de Unionformatie; Markthof Den Haag-Roselli mei o.a. Ton van der Valk uit Voor schoten; R.W.V. De Spartaan (Rijswijk), wielerkenner bij uit stek Gerrit Schulte voor het eerst in Zuid Holland aan de start met zijn Puroploeg; oud- Tour de Francerenner Jan Jan sen als ploegleider van zijn ei gen merk racefietsen. Verder komen aan de start Driessen Optilon, Koffie Shop Frans Vrolijk uit Den Haag, Jan van Erp Tegels, Shimano, Bleu de Nile, Riejan Sport, Militaire ploeg en een team uit Engeland, genaamd Racing Club Bas- singhstoke. Elke ploeg bestaat uit zes renners. Als voornaamste plaatsen in de provincie doet de ronde aan: Rijswijk (parkeerterrein Steen- voordelaan via Churchilllaan, Acacialaan, Eiklaan, over Hoornbrug naar Delftweg, Jan Thijssenweg naar het sportter rein van Wilhelmus in Voor burg. Tot daar is de wedstrijd geneutraliseerd. De renners rij den verder het parcours: Leid- schendam, Zoetermeer, Bleis- wijk, Benthuizen, Hazerswoude, Eetkombinatie voor't uitgebreide tafelen. Massief grenen. Tafel, 85x170 cm 560, Stoelen 139,-per stuk. Jan Jansen Centraal in het jonge sfeervolle interieur deze sportieve zitkombinatie. Fraaie grenen body met magnifiek zittende kussens in katoenen velours. 2-3-Zitskombinatie kompleet 1695,- VOORDEELPRIJS Ook fauteuil leverbaar 550,- Hoektafel, 75x75 cm 360,- Salontafel, 120x75 cm 380,- Mimiset, driedelig 198,50 Koudekerk aan den Rijn, Alp hen aan den Rijn, Ter Aar, Nieuwkoop, Boskoop, Waddinx- veen, Zevenhuizen, Berkel, Rot terdam, Delft, Den Hoorn, Schi pluiden, Maasland, Maassluis, Monster, Poeldijk, Wateringen en Rijswijk. De renners worden rond half drie aan de eindstreep ver wacht. Dames Ook op 18 maart, maar dan een uur later, is de start voor de derde Batavus Lente Race over ongeveer vijftig kilometer. Zo'n zestig dames hebben hiervoor ingeschreven. Bekende wielren- sters zijn Keetie van Oosten- Hage, Anne Riemersma, Nita van Vliet, Truus van der Plaat en Tineke Fopma. De dames worden om 13.20 uur terug ver wacht in De Bogaard. Tussen de starts en de aankomsten door is er nog een koppelrace voor atleten van de verenigin gen in Den Haag. De organisa tie daarvan berust bij V&LTC Den Haag. De Stichting Organisatie Spor tevenementen heeft ook het ver dere programma bekend ge maakt, dat er als volgt uitziet: 17 mei de proloog van de Olym piad Ronde van Nederland Scheveningen, een dag later start van de eerste etappe. Van 26 juni tot en met 1 juli wordt de Internationale Wieier Avond Zesdaagse (IWAZ) voor het eerst geheel in Den Haag gereden. De finale is 1 juli in Mariahoeve rond het sportcom plex Overbosch. Een belangrij ke datum is ook 24 juni. wij enkele weken geleden be richtten is dan de zogenaamde Ronde van Het Binnenhof, een wedstrijd in samenhang met de start van de Tour de France in Leiden. Deelnemers aan deze „klassieker" zijn ministers, staatssecretarissen, leden van Eerste en Tweede Kamer artiesten. Op 28 juli is op de Boulevard van Scheveningen weer het Re vanche van het merkenkam- pioenschap van Nederland. Ver der wordt in september nog een najaarsklassieker voor dames gereden, wellicht op de renbaan Duindigt. De Stichting Organisatie Spor tevenementen is ook actief rond de start van de Tour de France in Leiden (29 juni) en de door komst van de renners op Scheveningse Strandweg waar een premiesprint zal plaats ARTHUR VAN RIJSWIJK

Leidse Courant | 1978 | | pagina 12