Warmond staat er dit jaar financieel gunstig voor Mr Esselaar verlaat raad Voorschoten KORTWEG Wisselbeker voor huisbroei Franc v.d. Blom Fiets- en wandelpad door gebied Ter Weer Grashoek-bewoners thans toch tevreden Verbeterde regeling verkeerslichten op Nagelbrug Voorhout EGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 2 MAART 1978 PAGINA 5 De 8-jarige Franc van der Blom uit Voorhout ontving gisteravond de wisselbeker voor de beste huisbroeire- sultaten (zie foto), uitgeloofd door de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur. Franc kreeg deze beker voor zijn thuis gebroeide tulpen, narcissen en hyacinthen. waarvan hij en alle leerlingen van de basisschool ..Boerhaave" in het najaar een aantal mee naar huis hadden gekregen. Ook de kleuters van de „Bijenkorf" kregen een paar bloembol len mee om de hele ontwikkeling van bol tot blom thuis op de voet te kunnen volaen. Het was het derde achtereenvolgende jaar dat deze huisbroeitentoonstelling door de „Boerhaaveschool" werd georganiseerd. Jaarlijks krijgen de kinderen mèt de bollen, ook de nodige instructies mee zoals „bollen moeten nu in de grond" en „tijd om bollen uit de grond te halen en binnen te zetten". Tenslotte wordt dan de datum van de tentoonstelling bekend gemaakt. Dan wordt het een gedraaf met de bollen van de warme huiskamer naar de koele badkamer en vice versa om toch maar op de juiste dag met de fraaiste resultaten voor de dag te kunnen komen. Franc won de strijd dit jaar en nam daardoor de wisselbeker over van broer Sjors die vorig jaar de beste resultaten boekte. Voor de eerste maal had de Bondsspaarbank Voorhout ook drie wisselbekers uitgeloofd voor elke categorie één. Sjors van der Blom won de Tulpen-be ker, Ronald van der Tang de Hyacinthenbeker en Emmy Hordijk die voor Narcissen. De eerste prijs was bij de oudste kleuters voor Jolanda Luynenburg en bij de jongsten voor Nico Meyles. Eerste prijzen waren er voor Sjors van der Blom. Frits van Leeuwen, Harry Frauenfelder en Ard Meyles. VOORSCHOTEN De KVP-ledenvergadering heeft wet houder L.L. Marselis gekozen als nummer 1 op de kandida tenlijst voor de raadsverkiezingen. De KVP-lijst zal samen gevoegd worden met de lijsten van de ARP en de CHU tot de CDA-kandidatenlijst. De huidige fractie-voorzitter Mr. T.C. Esselaar komt niet terug als raadslid. De heer Esselaar had als voorwaarde voor zijn terugkomst gesteld dat alle thans zitting hebbende CDA-raadsleden terug zouden moeten komen mede omdat tijdens deze vierjarige periode veel wisselingen in de CDA-fractie geweest zijn. De ledenvergadering van de KVP dacht er anders over en zo gaat de heer Esselaar na 12 jaar de gemeenteraad verlaten. Nummer 2 op de KVP-lijst is Ir. J.C.M. Franken. Hij was al eerder raadslid, maar stond de afgelopen vier jaar als reserve op de KVP-lijst. Nummer 3 is Drs. C.J.M. Meershoek, thans CDA-raadslid; nummer 4 is Drs. H.J. van Bemmel en eerst op de 5e en niet-verkiesbare plaats staat de vrouwelijk kandidaat M.A.Th. de Vries-van Maren. In de huidige CDA- fractie zijn drie KVP-ers. De ledenvergaderingen van de ARF en CHU hebben hun kandidatenlijsten nog niet vrijgegeven Elfde strandloop Langevelderslag NOORDWIJKERHOUT - De ijs- club Noordwijkerhout en de at letiekvereniging De Spartaan organiseren zondag voor de elf de maal de strandloop Lange velderslag. De start vindt voor alle afstanden (4, 8 en 15 kilome ter) plaats om twaalf uur. Plaats van vertrek: het strand aan de Langevelderslag. Inschrijven is mogelijk, vanaf elf uur in cafe- restaurant de Oase op de dag zelf, en bij sporthuis Van Ger- ven de Jong (Lisse) en Ijzerhan del Van der Voort (N'hout). WASSENAAR De aanleg van een fiets- en wandelpad vanaf de Lignestraat naar het gebied Ter Weer wordt 10 maart aan besteed. Het gemeentebestuur van Wassenaar raamt de kosten op bijna een kwart miljoen gul den. De aanleg van de toegangs weg voor het overige verkeer is momenteel al in volle gang. In het gebied Ter Weer wordt thans gebouwd aan de nieuw bouw van het St. Adelbert Col lege. terwijl binnenkort de wo ningbouwvereniging St. Wjlli- brord met huizenbouw gaat be ginnen. Het bromfietspad krijgt een breedte van drie meter; het voetpad wordt 1.50 meter breed. Beide paden worden gescheiden aangelegd. In het bedrag van een kwart miljoen is ook het aanbrengen van beplantingen opgenomen. Het is de bedoeling het gebied tussen de nieuwe pa den en de bebouwing langs de Zuidwijklaan en de Seringen laan open te stellen voor het publiek. Het gedeelte van Ter Weer waar de historische ver eniging Oud Wassenaer opgra vingen verricht naar restanten van het Huis Ter Weer zal door een afrastering van het overige terreih worden afgesloten. uur groep fm \Hoornes" D. Buitendijk jsttrekker VVD atwijk wijk In de ledenvergade- van de Katwijkse afdeling de WD zijn de zittende dsleden R. D. Buitendijk en Parlevliet op de eerste en ede plaats van de kandida- ijst gekozen. heer L. J. Haasnoot werd als de op de lijst geplaatst. Op vierde en volgende plaatsen imen: J. H. van Duijn, ing. Vries. dr. J. C. van Wijnen. rr. J. Kuil—Veenstra, H. Ei- mboom. A. Hoek en A. Slot- m. heer R. Sloots jr. werd be- md tot penningmeester van afdeling. Hij volgt de heer A. ïrman op die sinds kort rzitter is. De heer Sloots zal ïns optreden als propagan- 16 maart zal een extra ver- enng worden gehouden om verkiezingsprogramma vast tellen. 'irecteur IEB neemt fscheid GSTGEEST Het Marine tktronisch Bedrijf neemt andar 6 maart afscheid van b directeur, kapitein ter zee iks. De commissie die zich de [elopen tijd heeft bezifgehou- a met het inzamelen van oud pier ten bate van het Konin- jk Nederlands Blindengelei- honden Fonds zal dit af leid extra luister bijzetten. I commissie heeft tot nog toe ld ingezameld voor de aan- ïaf van vijf blindegeleidehon n. Tijdens de afscheidsrecep- die zal plaats hebben in de ntine van het MEB in Oegst- est zal een bedrag voor nog as vier of vijf honden aan de leidende kapitein worden ngeboden. steren werd bij de Marine idio Dienst en het Marine ektronisch Bedrijf afscheid nomen van N. Slootjes, die ids 1946 in Oegstgeest werk- am was. De heer Slootjes ver- lde bij de Marine-bedrijven oral dienstverlenende func- s. Ook namen de personeel- iden gisteren afscheid van EB-er Van Duin. OEGSTGEEST - Het Dienst verleningscentrum aan de Lijt- weg 9 in Oegstgeest organi seert maandag 6 maart weer een modeshow voor ouderen en vrijwilligsters. De nieuwste mode voor de lente en de zo mer wordt getoond. De show begint om tien uur. In de pau ze wordt koffie geschonken. De kosten zijn inclusief het kopje koffie één gulden vijftig. Na de show bestaat de moge lijkheid, mits dit tijdig wordt opgegeven, om in het centrum mee te lunchen, 's Middags kan de kleding rustig bekeken, gepast, en misschien gekocht worden. LEIDERDORP Het bureau sportzaken van de gemeente Leiderdorp houdt, zoals elk jaar, samen met verschillende sportverenigingen en vakleer krachten een schoolsportpro gramma voor de Leiderdorpse lagere scholen. Naast de ver plichte onderdelen zoals diplo- mazwemmen, schoolvaardig- heidsproeven en schoolzwem- wedstnjden. bevat het pro gramma tafeltennis-, voetbal-, lijnbal- en korfbaltoernooien Voorts kunnen scholen in groepsverband deelnemen aan de avondvierdaagse. Tenslotte zijn ook de Nationale Zwem- vierdaagse en het prestatie- zwemmen in het programma opgenomen. Voor deze twee laatste onderdelen moeten de leerlingen zich individueel aanmelden. Alle andere activi teiten worden vanuit de scho len ondernomen. LISSE/DE ENGEL In de Engelkerk wordt zaterdag 4 maart een.' themaviering ge houden. De viering wordt ver zorgd door de Chiligroep Bol lenstreek. Dit is een werk groep die zich inzet voor het „Chileense Adoptie Project". De adoptie omvat een gaar keuken en vier Chileense ge zinnen, waarvan de kostwin ner een politieke gevangene is. Het thema rond de viering is: „Wie heeft mij iets te zeggen". Muzikale medewerking wordt verleend door de Chileense zanggroep „Lautaro". Aan vang 19.00 uur. SASSENHEIM In Sporthal „De Wasbeek" wordt zaterdag 4 maart een mini-korfbaltoer- nooi gehouden. Het toernooi dat om een uur begint, is geor ganiseerd door de plaatselijke korfbalvereniging TOP. Deel nemende verenigingen zijn Danaïden (Leiden), ONDO ('s- Gravenzande), Ready (Den Haag), en VEO (Voorburg). VOORHOUT Muziekvereni ging "Sint Cecilia" geeft zater dag 4 maart haar 59e jaarlijk se muziekuitvoering. Voor het eerst zal men uitwijken naar de aula van de K.T.S. Aan- 'vang van het programma 20.00 uur. KATWIJK - Vanavond zal ui de kerk van St. Johannes de Doper te Katwijk aan den Rijn een zang- en muziekavond worden gehouden, die om 20.00 uur begint Medewerking wordt verleend door De Har monie Katwijk, Cantate Deo en het R.K. kerkkoor St. Ceci lia. Toegang vrij. KATWIJK Vrijdag 3 maart is er vanaf 20.00 uur een swingavond in 't Mallegat, waarvoor de entree 1,- kost. Het jongerencentrum is zater dag de hele dag en zondagmid dag gesloten in verband met een ontmoetingsweekend van de vrijwilligers. Zondagavond wordt in het filmhuis 'To have and to have not" gedraaid, een film naar een roman van Er- nest Hemingway met in de hoofdrol Humphrey Bogart Aanvang 20.30 uur. KATWIJK De watersport vereniging "Skuytevaert" or ganiseert op zaterdag 4 maart een winterfeest in hotel Savoy aan de Noordboulevard te Katwijk. Alle leden zijn wel kom op deze avond die om 20.30 uur begint. De muziek wordt verzorgd door The old black horse saloon band. LEIDERDORP - In de Dorpskerk aan de Leiderdorp- se Hoofdstraat wordt van avond een interkerkelijke ge bedsdienst gehouden in het kader van de Wereldgebeddag. De muzikale medewerking wordt verzorgd door het Meer- enburg koor uit Zoeterwoude Aanvang van de dienst is half acht. LISSE De Christelijke Na tionale School houdt zaterdag 4 maart in samenwerking met de kleuterschool een School- markt voor de aanschaf van een stencilmachine. De markt duurt van elf tot vier uur en wordt gehouden in het school gebouw aan de Broekweg. Er worden diverse goederen te koop aangeboden. Ook wor den er spelletjes gedaan. In de "smikkelhoek" wordt zorg ge dragen voor de inwendige LEIDERDORP - Galerie "De Hollandsche Tuyn" aan de Bruggestraat 1 in Leiderdorp organiseert tot 11 maart een tentoonstelling van schilderij en van At 13. De galerie is op donderdag geopend van 10.30 tot 13.00 uur, op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. NOORDW1JK - Het Instituut voor Natuurbeschermingsedu catie organiseert op zondag, 5 maart een natuurwandeling op het landgoed "Leeuwenhorst". Men verzamelt zich om 14 uur op het parkeerterrein, hoofd ingang aan de Gooweg De deelname is gratis. Het ligt in de bedoeling iets van het vroe ge voorjaar te laten zien en mogelijk de eerste vogelzang 'WIJK - De Katwijkse vereniging „Hoornes" wil stuurgroep in het leven roe die contacten moet gaan rhouden met instanties als torbeeld de politie, de vverenigingen, openbare :en, de jeugdraad en lande- instellingen voor jeugd-en twerk. Dit plan zal op de vergadering van 31 maart lan de leden worden voor- [d algemeen bestuur wijst er at een stuurgroep nodig is ie wijk vereniging optimaal ten functioneren in de zin bij de oprichting is be- i. Op het ogenblik man- t daar naar veler mening 1 wat aan. Naar aanleiding het voorstel van oud-voor- L. P. de Goey, aansluiting ieken bij een politieke par- egt het bestuur: „Wij kun- politiek in het algemeen uit de weg gaan, maar dit niet ontaarden in partij-po- de eerste zaken waar zich op zal wer- verkrijging van een subsidie-bedrag voor de Ook zal de gemeente over een ei- wijkgebouw met bijvoor speeltuin en een bi- genblik heeft ruimten in idia tot haar beschikking; in feite de grootste gebrui- f; van het zalencomplex dat 1" y Rikkert jaar bij /Tderwijs |?^*)RDWIJK - De heer J. kert, directeur van de rdwijkse Chr. Mavo is mor- V, precies veertig jaar werk- S n bij het onderwijs. Ter ge- nheid van het jubileum dt in de aula van de school de Duinweg een receptie iven. Van vijf tot zes uur iedereen de heer en me- ïw Rikkert geluk wensen. jubilaris is een geboren en gen Amsterdammer. Na zijn iding aan de „kweek", start- iikkert z'n carrière bij het erwijs als kwekeling met ak- )ij een der scholen van de fdstad. Daarna was hij als Jerwijzer werkzaam te Wil- stad en als schoolhoofd te nngen. Klazinaveen en jndrecht. In 1958 volgde zijn oeming tot leraar aan de Ulo 'ijnaart en sinds 1 november is de jubilaris als zodanig kzaam aan de Chr. Mavo in >adplaats. iderden Noordwijkers zaten ien bij hem in de klas. Met kbaarheid denken zij aan lessen terug en de moeite ke hij zich getroostte om hen diploma te laten behalen. LATE BEGROTING VOOR 1978 NOORDWUK - De storm, ont staan rond de koopwoningen in de Grashoek, is gaan liggen. Dinsdagavond wijdde de ge meenteraad nog een uitgebreid debat aan deze kwestie, maar de toekomstige bewoners en de bouwers blijken elkaar inmid dels te hebben gevonden. Dit valt in de eerste plaats te danken aan de enorme inzet van de werkgroep, die uit de on langs gehouden vergadering van de bewoners in het Zinger Hotel is voortgekomen. Zij heeft hard gewerkt. Het resulteerde onder andere in een bijeenkomst met de bouwondernemers en de ar chitectengroep op zaterdag 25 februari. Deze bespreking ver liep in een zeer prettige sfeer en heeft praktisch alle onvrede bij de toekomstige bewoners van de B-koopwoningen weggenomen. Aan veel wensen werd tege moetgekomen. In een gisteravond gehouden vergadering in 't Trefpunt heeft de werkgroep de bewoners in spe over de bereikte resultaten ingelicht. Bijna alle bewoners en ook de bouwer, de heer Beu- gelsdijk waren op deze bijeen komst aanwezig. Staande deze vergadering werd door bouwer Beugelsdijk een breder keuze pakket sanitair en tegels aange boden. De werkgroep vestigt er de aan dacht op, dat in Noordwijk ten onrechte de indruk is gewekt, dat het hier ging om een aktie tegen de aannemer Beugelsdijk. De toekomstige Grashoekers hebben echter hun onvrede geuit over het gemis aan in spraak en dit ongenoegen be perkte zich niet alleen tot de toekomstige bewoners van de (Beugelsdijk)-koopwoningen Met nadruk verklaarde de werk groep dat de aannemer Beugels dijk in deze zaak geheel wordt gerehabiliteerd. WARMOND - Het is niet gebruikelijk dat een begro ting in het begrotingsjaar zelf wordt aangeboden en behandeld. De Warmondse begroting kan nu pas wor den behandeld omdat in de loop van 1977 een achter stand in de werkzaamhe den is ontstaan. Dit is het gevolg van vacatures onder het personeel en het grote aantal projecten dat in voorbereiding werd geno men. In de aanbiedings brief bij de begroting staat dat alle vacatures inmid dels zijn vervuld en dat de achterstand zo snel moge lijk weggewerkt zal wor den. Verder doet het ge meentebestuur de toezeg ging dat de begroting voor net volgende jaar op tijd zal worden aangeboden. WARMOND De begroting van de gemeente War mond voor het jaar 1978 sluit met een post „onvoorzie ne uitgaven" van 36.825 gulden. De totale begroting bedraagt ruim 10 miljoen gulden. Uit de aanbiedings brief die de gemeenteraadsleden bij de begroting ontvingen, wordt de gunstige financiële positie toege schreven aan de meeropbrengst van de onroerend- goed-belasting en de verhoging van de uitkeringen uit het gemeentefonds. De financiële ruimte in de begro ting wordt gebruikt voor de vernieuwing van straat verlichting en een nieuwe kleedaccommodatie op het sportveldencomplex „Overbos". De begroting 1978 van het Gemeentelijk Waterleiding bedrijf vertoont een tekort van ruim 62.000 gulden. Om de exploitatie van het Waterleidingbedrijf weer slui tend te krijgen, wordt dit jaar nog een tariefsverhoging verwacht. Dit begrotingsjaar willen burgemeester en wethouders over gaan tot de uitbreiding van het sportveldencomplex. Ook de sociaal-culturele accom modatie wordt in 1978 opgeleverd. Nog in deze zittings periode van de Warmondse raad worden nota's over welzijn en verkeer in de gemeente Warmond uitge bracht. Dit jaar verwacht het college de lijst van erkende Het Cultureel Centrum van Warmond Is in elk geval voor 1 juli gereed. woningzoekenden te kunnen inkorten. De woningwet woningen in het plan Endepoel II zijn toegewezen. Een logisch gevolg hiervan is doorstroming. De verbouw van „Sint Liduina" wordt dit jaar voltooid, zodat 26 bejaardenwoningen beschikbaar komen. Renovatie van de woningen in de Warmundastraat gaat definitief niet door. Het gemeentebestuur heeft een voorstel in voor bereiding om de woningen aan de bewoners te verko pen. In het plan „Lommerlust" komen in de vrije sector 11 landhuizen gereed. Nog dit jaar wordt begonnen met het bouwrijp maken van de grond. Op het gemeen telijk deel van het plan worden in de jaren 1979—1982 88 woningen gerealiseerd. Op basis van het plan „Ter Leede" kan de woningvoorraad met 25 woningen wor den uitgebreid. Realisering van dit plan is afhankelijk van verplaatsing van het houtbedrijf Van der Willik naar de Veenpolder. Het accommodatievraagstuk van de Warmondse ver enigingen zal binnenkort zijn opgelost. De aannemer van het sociaal cultureel centrum heeft het gemeente bestuur de garantie gegeven dat het gebouw voor 1 juli wordt opgeleverd. Voor exploitatie van het cen trum wordt een beheerscommissie ingesteld. De commissie wordt samengesteld uit vertegenwoordi gers van de Warmondse gemeenteraad en verenigingen. Onderwijs Het aantal leerlingen van de scholen in Warmond neemt af. De dependance van de ..Hummelburcht" is niet meer voor het kleuteronderwijs in gebruik. De gemeente Warmond heeft inmiddels contact opgeno men met een aantal verenigingen om de voormalige kleuterschool te kunnen verhuren. Het onderwijstekort op de begroting bedraagt 119.000 gulden. Als de depen dance vhn de Hummelburcht niet voor onderwijsdoe leinden kan worden gebruikt, zal dit onderwijstekort met ruim 12.000 gulden toenemen. De sterk verhoogde uitgaven voor het basisonderwijs worden slechts ten dele gecompenseerd door de stijging van de rijksuitke ringen voor dit onderwijs. De reinigingsrechten van de gemeente Warmond zijn met 11 procent verhoogd om tot eenzelfde dekkingsper centage van de uitgaven te komen als in 1977. Het wekelijks ophalen van maximaal vier vuilniszakken gaat de Warmondse burger 94 gulden per jaar kosten. Het hondenbelastingtarief is met 5 procent verhoogd' tot 56.50 gulden. Gemeentelijke leges, Haven- en Kadegelden en Woonfo- renzenbelasting zijn ook met 5 procent verhoogd. VOORHOUT - Een nieuwe automaat is vandaag aangebracht in de verkeerslicht-installatie op de Nagelbrug. Met deze voorziening is er een vrij ingrijpénde verandering gekomen in de afstelling die tot nu toe niet aan de hooggestelde verwachtingen voldeed. Er was veel ergernis bij de weggebruikers, met name in de spitsuren. Die ergernis werd veroorzaakt door de prioriteitenregeling die bestaat voor de bussen van de N.Zü.V.M. waarbij de volgorde van de gr oenfasen steeds wanneer er een bus naderde werd onderbroken en daarna weer helemaal opnieuw begon. Zo kon het voorkomen dat weggebruikers komende van de Rijnsburgerweg tot drie maal toe hun „beurt" voorbij zagen gaan. Met de nieuwe regeling wordt het zo dat, wanneer een bus de cyclus onderbreekt, deze weer wordt hervat op dat punt waar hij werd onderbroken. Een tweede opvallende verandering is dat wanneer een wielrijder de voor hem bestemde handbediening indrukt, niet automatisch de voetganger óók „groen" krijgt Die voetganger heeft nu zijn eigen handbediening op een aparte paal, en moet die indrukken wanneer hij wil oversteken. Doet hij dat niet dan staat hij daar - nodeloos - te wachten en wordt keer op keer overgeslagen. KATWIJK De jaarlijkse kringwedstrijden van de Leidse EHBO-kring worden vrijdag 3 maart gehouden in het Katwijkse Tripodia. De Katwijkse afdeling viert dit jaar tevens haar 40-jarig be staan. Er wordt gewerkt in twee groepen en de hoogstge- klasseerde ploegen strijden ui teindelijk om de eerste en tweede plaats. De winnaars worden afgevaardigd naar de deze maand te houden dis- tnctswedstrijd in Zwijndrecht ZEVENHOVEN De Zeven- hovense parochie wordt in de nacht van zaterdag 11 op zon dag 12 maart in de gelegenheid gesteld deel te nemen aan de Stille Omgang die in Amster dam zal worden gehouden. Af hankelijk van de belangstelling onder de Zevenhovense paro chianen zullen een of meer bus sen vanaf de r.k. kerk naar Amsterdam rijden. Het tijdstip van vertrek is bepaald op kwart voor elf 's avonds. Opgave kan geschieden bij pastoor Van Es sen, tel.: 01723-8291, de heer Kel der, tel.: 01723-8303 en bij me- vrouw-De Groot, tel.: 01723-8500. F. Duiker verlaat De Stormbal SASSENHEIM Voorzitter eri mede-oprichter Floor Duiker van jeugdsociëteit De Stormbal in Sassenheim heeft gisteravond afscheid genomen. De heer Dui ker werd uitgebreid in de spreekwoordelijke bloemetjes gezet. Bestuurslid Piet Moole- naar en collega Nel van Dijk roemden de inzet van de heer Floor en boden hem een af scheidsgeschenk aan. In zijn dankwoord memoreerde Floor Duiker de groei en de verande ringen sinds de oprichting ne gen jaar geleden.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5