Tenniscomplex Noordwijkerhout krijgt er vier banen bij Stompwijkers zelf schuld aan verkeers problemen Zelfbouwers [kunnen aan de slag Verwerving grond in Kamphuizerpolder gaat miljoenen meer kosten uvv- Oegstgeest wil verkeerssituatie Leidse Vaart aanpakken DOOR ONWILLIGE GRONDEIGENAREN DORPSRAAD: Drukke receptie Voorschoten KORTWEG Warmond krijgt nieuwe bouwlokatie Plan voor theaterzaal in dorpshuis De Kuip REGIO NOORDWÏJKERHOUT De gemeenteraad van Noordwijkerhout heeft gisteren toestemming ge geven het tenniscomplex van de tennisvereniging „De Boekhorst" met vier nieuwe banen uit te brei den. Al in 1976 heeft de tennisvereniging ver zocht om uitbreiding van het aantal banen, toen twee; in maart "77 moest echter vanwege het nog steeds enorm groeiende ledental een verzoek voor vier banen worden ingediend. De wens van de vereniging zal nu wor den ingewilligd, en be halve zij, hebben ook twee andere sportvereni gingen, die in het ge meentelijk sportpark, waar de uitbreiding ge realiseerd zal worden, ge huisvest zijn, voordeel bij deze aanleg. Ten behoeve van de ijsclub van Noordwijkerhout. die ten tijde van vorst het tennisbanencom plex als ijsbaan pleegt te gebrui ken, zullen er waarschijnlijk speciale voorzieningen worden getroffen. De grote voetbalver eniging WSB zal i.v.m. de nieu we tennisbanen een nieuw speelveld krijgen, want de vier tennisbanen worden op het hui dige hoofdveld van VVSB aan gelegd. Het nieuwe voetbalveld wordt waarschijnlijk op het ter rein, dat nu nog als de „speel weide" bekend staat, aangelegd. LEIDSE COURANTVRIJDAG 24 FEBRUARI 1978 Een ander erg belangrijk punt tijdens de raadsvergadering, was de vraag of er een subsidie verleend moest worden aan het opvoedkundig consultatiebu reau van de vereniging voor Ge zondheidszorg. Wegens een ster ke toename in de werkzaamhe den van dit consultatiebureau, dat al vanaf 1972 in Noordwij kerhout is gestationeerd, diende men een verzoek tot subsidie ring, in ten einde te proberen financiële steun te verkrijgen. Vooral de PPNZ had inzake de ze problematiek een duidelijk standpunt. Aangezien het om ta melijk grote bedragen ging en de gezondheidszorg de laatste jaren toch al een ware kostenex- plosie vertoont, was de Progres sieve Partij van mening, dat van een eventuele subsidiëring moest worden afgezien. Belang rijker was eigenlijk nog wel, dat de PPNZ overtuigd was van het feit, dat een dergelijke voorzie ning, die overigens tamelijk uniek is, onnodig zou zijn, om dat ouders, die moeilijkheden hebben met het gedrag van hun kinderen, zich tot een aantal andere instanties kunnen wen den, die in tegenstelling tot het genoemde Pedagogische Bu reau, voor de patiënten koste loos zijn. Dergelijke nieuwe voorzieningen zouden volgens PPNZ dan ook kritisch bekeken moeten worden. Blijkbaar waren de woorden van woordvoerder Kuyper toch niet overtuigend genoeg om bij stemming een meer derheid in de raad er toe over te halen met het idee van de PPNZ, om de subsi die niet te verlenen, mee te gaan. Andere politieke groe peringen zagen het belang van een dergelijke gezond heidsvoorziening wel zitten en met 10 tegen 3 stemmen werd het plan tot subsidie ring goedgekeurd. Het voetbalveld van WSB, dat binnenkort moet wijken voor tennisbanen. RIJNSBURG Er zal alsnog een poging worden ondernomen om de onwillige grondeigenaren in de Kamphuizerpolder te overreden hun land te verkopen. De grond heeft de gemeente nodig om een nieuw veilinggebouw te realiseren. Tij dens de raadsvergadering van gisteravond bleek dat de onwillige grondbezitters de raad grote zorgen baarden. „Elk jaar dat we langer moeten wachten met de bouw kost miljoenen", aldus de heer C. Leeu wenburg (CHU). Hij deed met AR-raadslid T. Kratt een dringend beroep op het colle ge nogmaals met de grondeigenaren te gaan praten. Hetgeen werd toegezegd. Ten aanzien van de verkeerstechnische aansluiting van het veilingcomplex aan de Rijnsburgerweg, werd meegedeeld dat de dienst Gemeentewerken bezig is met plan- neh te maken. De raad stelde 25.000 beschikbaar voor de noodzakelijke voorzie ning. Het college zal maandag bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat sub sidie bepleiten. De PvdA kwam gisteravond met het voor stel de logopedische hulp van de schoolad viesdienst waarbij Rijnsburg zich binnen kort aansluit, voor rekening te nemen van de gemeente. Het voorstel kreeg de steun van het CDA en de WD. De landbouwontsluitingsweg tussen de Kloosterschuur en de Voorhouterweg gaat Galglaan heten. De naam is afgeleid van het historisch feit dat vroeger aan de weg een galg stond. STOMPWIJK Uit de discussies in de Stomp- wijkse Dorpsraad is gis teravond duidelijk geble ken, dat de inwoners van de buurtschap zelf de voornaamste schuldigen aan de verkeersproble men zijn. Overtreding van de maximumsnel heid en parkeren waar dit niet is toegestaan zijn oorzaken van problemen, die zonder overheids maatregelen door de Stomwpijkers zelf kun nen worden opgelost. In brieven aan burgemeester en wethouders hadden een ouder vereniging en bestuur van een school plus bewoners van de Stompwij kseweg gevraagd ook de rest van de Stompwijkseweg een maximumsnelheid van 50 km. per uur te geven. De voor zitter van de Dorpsraad, wet houder J.J. Meijer, meende dat de inwoners zelf eerst rijp moe ten worden gemaakt voor een beperking vein de snelheid, "ze racen er maar op los". Het ge vraagde wachtverbod op. een deel van de dr. v. Noortstraat achtte de wethouder, en met hem een deel van de Dorpsraad sleden, onhaalbaar. De ouders die kinderen komen halen en wegbrengen zetten hun auto's te dicht bij de school, aldus de heer Meijer. Ook wat het parkeren op de Meerlaan betreft wezen enkele leden op het, door Stomwijkers niet naleven van het verbod aan de zijde van de Van Santhort- straat De Stompwijkse me vrouw W. Kranenburg, die van het spreekrecht gebruik had ge maakt, om op de onverantwoor de snelheid te wijzen, waarmee dikwijls wordt gereden, kreeg in ieder geval weinig bemoedi gends mee naar huis. KATWUK In sneltreinvaart behandelde de Kat- wijkse gemeenteraad gisteravond 28 agendapunten. Slechts de verkooptransacties van grond aan de Jacob Catsstraat aan een groep zelfbouwers, alsmede van een industrieperceel in 't Heen aan de heer P. C. Wijers te Lisse lokten discussies uit. De heer J. van Duyn (PPR) aan de heer Weijers wordt ver- De Dr. Van Noortstraat waar, volgens verontruste Stompwijkers veel te hard wordt gereden door automobilisten. De Dorpsraad komt werken en ruimtelijke or- toelichting van de zijde weg 4 en voor het bestem- maandag samen met de dening opnieuw bijeen in van Rijkswaterstaat op mingsplan "landelijk ge- commissie voor openbare de raadszaal voor een de verbreding van rijks- bied". vroeg of de verkoop van grond tegen ƒ23.100 per kavel aan acht eigenbouwers wel recht vaardig was. Naar verluidt zou het hier gaan om verkoop aan een „Van der Marei-clan". „Wor den deze mensen niet bevoor deeld, nu ze onder aanvoering van Van der Marei zo voordelig kunnen bouwen en kan iedere particulier die zelf wil bouwen ook grond van de gemeente krij gen?" Mr. J. van der Plas (Gem. Bel.) wilde weten of de wethou der eigenbouw wilde bevorde ren. Hij wist in dat geval nog wel tien clubjes, die daarvoor belangstelling hebben. Wethou der J. van Dijk (SGP) antwoord de dat eigenbouw niet wordt geanimeerd. „Maar", zei hij, „als er een serieuze gegadigde komt opdagen, moeten we de moge lijkheden overwegen. Overigens is het oordeel aan de raad." Hij reageerde overigens geïrriteerd op de term „Van der Marei- clan". De raad ging vervolgens akkoord met de verkoop. Drs. R. J. de Vries (PvdA) infor meerde waarom het industrie- perceel van 6090 m2 aan de Steenbakkerstraat in 't Heen kocht in plaats van aan Weijers Holding BV: „Gaat het hier om een handel in onroerend goed?" Volgens wethouder Van Dijk is dat niet het geval. Er zal een fabriek van schoolmeubelen op hei terrein worden gebouwd en mogelijk wordt er eveneens een jachtwerf gesticht. De verkoop aan de heer Weijers zou volgens de heer Van Dijk misschien ge schieden om belastingtechni sche redenen. Een discussie over het feit of de lagere over heid haar medewerking moet geven aan „belastingtrucs" die de landelijke overheid tekort doen, werd door mr. Van der Plas van tafel geveegd met de opmerking dat de bedrijfspoli- tiek van een eventuele koper niet in de raad uitgemeten hoef de te worden. Wethouder Van Dijk: „Natuurlijk werken we met mee aan „trucs", maar an derzijds kunnen we ons niet ver diepen in financieringszaken." Nadat de CDA'er J. Vink had aangevoerd het belangrijk te vinden dat het bedrijf van Weij ers zo'n 50 arbeidsplaatsen zal bieden, werd ook dit punt ten slotte aangenomen. VOORSCHOTEN Het zilver en jubileum van de Stichting Unie van Vrijwilligers afdeling Voorschoten (UW) is gisteren ingezet met een zeer drukke receptie in de raadzaal van het Voorschotense gemeentehuis. Enige honderden Voorschotena ren kwamen de hand drukken van het bestuur van de UW. De UW is moeilijk meer weg te denken uit de dorpsgemeen schap. De afdeling is aktief op het terrein van de bejaarden, zieken, babysit, vervoersdienst, verkoop kinder- en zomerzegels, kinderkledingbeurs, culturele ochtenden voor bejaarden en niet te vergeten „Tafeltje dek- je". Sinds kort staat de UW ook open voor de heren. De toeloop is nog gering, terwijl de specifieke mannelijke taken zich dagelijks uitbreiden in het verrichten van klusjes bij be jaarden in huis of tuin. OEGSTGEEST De Oegstgeestse ge meenteraad meent dat op zeer korte termijn maatregelen moeten worden ge nomen opde Leidsevaart. Dagelijks worden schoolkinderen blootgesteld aan groot gevaar vanwege de verkeers situatie op de Vaart. Het PvdA-raadslid Kohlbeck stelde dat Oegstgeest met Leiden, Voorhout en Noordwijkerhout rond de tafel moet gaan zitten. „Liefst onder leiding van een provinciaal be stuurder" teineinde een fietspad op de Leidse Vaart te bepleiten. Wethouder Thorn stelde dat er allang stappen waren ondernomen wanneer Leiden mee had wil len werken. „We hebben met Leiden en Sassen- heim over de instelling van eenrichtingverkeer willen spreken, maar Leiden heeft het af laten weten". Voetbalvelden De aanleg van drie voetbalvelden in het noorden van De Voscuyl ten behoeve van de voetbalvereni ging UDO gaat tussen de twee en tweeënhalf miljoen gulden kosten. De raad stelde gisteravond een voorbereidingskrediet van 50.000 beschik baar. Terwee8chool De renovatie van de Terweeschool komt aanmer kelijk duurder dan aanvankelijk is geraamd. Wet houder Toorn stelde dat de meerkosten zo'n kleine anderhalve ton zullen bedragen. Enkele raadsle den stelden voor de renovatieplannen opnieuw in de commissies te brengen. Wethouder Gmelich Meylingh ontraadde dit: „We willen in september kunnen starten in zes nieuwe klaslokalen. Het is vanaf nu al kort dag om deze streefdatum te halen". De raad zwichtte tenslotte. NOORDWIJK In De Rank aan de ^loordwijkse Golfbaan wordt maandag 27 februari een veilingbijeenkomst gehouden voor de leden van "Philatelica". Vanaf acht uur worden 200 ka vels onder de hamer gebracht. De kavels die voornamelijk uit na-oorlogs Nederlands mate riaal bestaan, kunnen vanaf zes uur bezichtigd worden. OEGSTGEEST De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk in Oegstgeest houdt zaterdag 25 fe bruari een disco-avond in Socië teit de "Fuik" aan de Juliana- laan 1, Oegstgeest, gebouw Ta- berna. De muziek wordt ver zorgd door discotheek "Silver Machine". De avond begint om acht uur en zal om half twaalf weer afgelopen zijn. De volgen de aktiviteit op zaterdag 18 maart komt helemaal in het te ken van de Zuid-Amerikaanse muziek te staan, waarbij mede werking wordt verleend door de groep "Conjunto Yaravi". WARMOND Tegenover de Beatrixlaan zal in de toekomst een nieuwbouwwijk verrijzen ten behoeve van de Warmondse woningzoekenden. Een andere bouwlokatie tussen Endepoel II en Herenweg is door GS afgewezen omdat het ver plaatsen van de in dit gebied gevestigd glastuin bouwbedrijven enige miljoenen zou kosten. De heer Heemskerk (PW) stelde gisteren tijdens de raadsvergadering voor alsnog te bekijken of een deel van het gebied toch kan worden bebouwd. St. Matthias zit in financiële problemen. Dit kwam aan de orde in de rondvraag van de raadsvergade ring. Detoneel- en muziekvereniging voelt zich benadeeld omdat zij geen ruimte heeft toegewezen gekregen in de nieuwe sociaal-cultureel accommo datie. Zij blijft aangewezen op „Het Trefpunt" waar de huur hoger ligt. Bij het bestuur van de vereniging had het idee postgevat dat de gemeente het verschil in huurprijs zou betalen. Voor dit jaar een en ander evenwel niet in de gemeentebegro ting op genomen. Aan het bestuur van de toneel- en muziekvereniging heeft wethouder Van der Zalm onlangs de toezegging gedaan dat de su' dies voor de drumband en de majorettes nader zullen worden bekeken. NOORDWIJK Er zijn plan nen om het dorpshuis De Kuip in Noordwijk ingrijpend te ver bouwen. Daardoor zou er in het dorpshuis een theaterzaal kun nen ontstaan met ruimte voor zo'n 250 bezoekers. Dit werd gisteravond meegedeeld tijdens een hoorzitting van de Werk groep Cultuurnota, die gister avond in ,,'t Trefpunt" werd gehouden. De plannen verkeren nog in een pril stadium. Er is nog geen kostenraming vervaardigd en ook is nog niet bekend of het gemeentebestuur aan het pro ject zal willen meewerken. De behoefte aan een dergelijke zaal is in Noordwijk zeker aanwezig. Dat bleek wel gisteravond tij dens de druk bezochte hoorzit ting. Na het sluiten van het Royal-theater heeft Noordwijk- Binnen geen bruikbare acc< modatie meer voor toneelvoor stellingen, en muziekuitvoerin gen. Dit werd door tal van aan wezigen geconstateerd. Uiteraard werden ook andere zaken aangeroerd. Zo merkte een bejaarde Noordwijker op, dat het kunstwerk op de Prins Bernhardstraat beter twintig ki lometer lindinwaarts kan wor den geplaatst.Ret moet een vis voorstellen, maar iedere Noord wijker weet dat er nog nooit een vis zonder staart gevangen is. In het binnenland trappen ze daar misschien wel in...."

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4