J.EYTHON Ook uw handschrift is een Parker waaid. Bruinsma slachtoffer van Gronings geweld Pieter Versteegh weg bij Roodenburg Punten worden kostbaar voor Leidse korfbalteams Competitie damestennis op maandagochtenden Belang stelling voor Jeff Lenden Swift doet sportieve plicht tegen Glasbergen de Best: 4-1 ,Openings- nieuwtje' kost Ruud Dobbelaar dame t PARKER LEIDEN Roodenburg-trainer Pieter Versteegh, sinds 1975 verbonden aan de Leidse club, heeft deze week te kennen gegeven zijn contract aan het einde van dit seizoen niet te verlengen. „Deze beslissing is geheel van persoonlijke aard", zo verklaarde Ver steegh. „Ik heb het als gymnastiekleraar op de Hogere Economische School in Den Haag met mijn 31 uren zo druk gekregen dat het fysiek te zwaar voor mij zou worden. Ik ga er vanuit dat als je iets doet, je dit zo goed mogelijk moet doen. En dat zou met mijn huidige programma onmogelijk worden voor wat het trainerschap betreft". Bovendien wil Pieter Versteegh zich nog wat meer bekwamen in het trainersvak: „Ik ben van plan om een bijscholingscursus te gaan volgen. Er zijn weer zoveel nieuwe ontwikkelingen in de voetbalsport waarin ik me graag nog wat in zou verdiepen. Daardoor zal ik ook wat vaker naar het betaalde voetbal gaan kijken", aldus Pieter Versteegh die een „grandioze" tijd heeft meegemaakt bij Roo denburg. (Van onze korfbalmede werker) LEIDEN Luttele pun ten zullen de beslissing moeten brengen aan het slot van deze microkorf- balcompetitie. Eén punt is voldoende voor derde klasser Fluks om zich tweedeklasser te kunnen noemen en voor De Da naïden, De Algemene en TOP om zich zeker in hun klasse te handhaven. Alleen Zuiderkwartier heeft het overgangsklas seschap niet meer in ei gen hand en zal meer dan één punt nodig hebben. Misschien zijn twee punten in het duel tegen Koog Zaandijk, dat in een identieke positie ver keert, niet eens voldoende voor Zuiderkwartier om zich te hand haven, zo zeer is de ploeg afhan kelijk van de naaste concurren tie Sperwers en OWO. Ook De Danaïden vormt een „concur rent" voor de ploeg van coaqh voldoende. Voor Pernix en Ex celsior staat er in het duel tus sen beiden niets meer op het spel. Ditzelfde geldt ook voor Ons Eiland, maar tegenstander HSV verkeert in degradatienood en heeft de punten nodig. In de derde klasse staan twee wed strijden tussen een titelkandi daat en een degradant op het programma. Fluks is na het treffen met Weidevogels wel licht kampioen in 3C en degra dant KNS ontmoet KRV, kans hebber voor de titel in 3D. Metselaar, maar heeft zich, on danks dat zaterdag tegen titel kandidaat KVS wellicht geen punt zal worden gehaald, in ie der geval verzekerd van een plaats in de halve competitie, die, wanneer meerdere ploegen gelijk eindigen, de beslissing zal brengen in de stoelendans om de veilige plaatsen. Dit geldt ook voor De Algemene dat zon dag het reeds gepromoveerde Pams ontmoet Tenslotte speelt Fides Pacta tegen degradant Het Zuiden. Stand Overgangsklasse C BEP 13-18, KVS 13-17. Wester kwartier 13-15, De Danaïden 13- 12, Sperwers 13-11, OWO 13-11, Koog Zaandijk 13-10, Zuider kwartier 13-10. Overgangsklasse D Pams 13-23, Samos 13-20, ZKV 13-14, Achilles 13-13, Fides Pac ta 13-12, De Algemene 13-9, MIK 13-7, Het Zuiden 13-6. Eerste klasser TOP heeft het eersteklasserschap in eigen hand. Eén punt tegen tegenstan der van zaterdag Kinderdijk is ZUID 13-21 13-17 13-16 13-15 13-10 Swift (M) 13-10 Kinderdijk Standen microkorf- 13- 9 GKV 11 6 ZUID WEST D D Terbeüden 12-19 DeOwrioalm 11- 12 DKV 11-11 Vlaardinfto 11- 9 HSV 11- 8 I Kwiek 11- 7 1 ZUID WEST UI A Fluks 11-15 Vaito 12-15 I Fiks 12-13 RWR 12-13 i ONDO 11-11 Bolnes 11 9 WeidevoeeU 11- ZUID WEST mc KVR 11-16 Eureka 12-16 De Zwervers 11-14 Juliana 11-12 ALO 11-11 All Ready 11- 7 Van onze tennismedewerker SASSENHEIM In het clubgebouw van de Sassenheimse tennis club werd gisteravond de voorjaarsledenvergadering van bet District Leiden van de KNLTB gehouden. Naar dese vergadering waren naast leden van de Commissies Competitie en Toernooien, Jeugdtennis en Recreatietennis vertegenwoordigers van bijna alle tennisclubs gekomen. Deze winter zijn er weer vier nieuwe verenigingen opgericht, waardoor het totaal aantal bij het district aangesloten verenigingen nu 37 bedraagt. De aanwezigen bleken niet beladen met vragen en kritiek naar de vergadering te zijn gekomen, zodat voorzitter Van Raadt de agendapunten vlot kon afhandelen. Via een enquête, die het districts bestuur onder de verenigingen heeft gehouden, bleek het bestuur goed op de hoogte te zijn van de wensen en problemen, die op de diverse clubs aan de orde zijn. Naar aanleiding van deze enquête wordt er het komende seizoen een officiële damescompetitie op de maandagochtend ge start. Reeds veertien verenigingen uit het district hebben een team ingeschreven. Voorts is er een cursus Tennisbegeleider van start gegaan en dit voorjaar wordt een opleiding tot verenigingsscheids- rechter ter hand genomen. Met deze laatste opleiding beoogt men voldoende kundige scheidsrechters bijeen te krijgen voor de reeks toernooien, die ook komend seizoen weer op het programma staat. jPORT/REGIO LEIDEN Het Leidse Parker is al hard bezig met de samenstelling van het team, waarmee de Leidenaren het volgend seizoen landskampioen - willen worden. In het ka der van die teamsamen stelling heeft Parker gro te belangstelling voor de Nederlandse Amerikaan Jeff Lenden. Jeff Lenden (oorspronkelijk van der Linden) zal zeker tot een der beste basketballers kunnen worden gerekend die een Nederlands pas poort rijk zijn. Jeff Len den startte zijn carrière bij de Michigan State University, een van de topteams in de USA. Lenden is een speler met de nodige klasse en is bij voorbeeld het grote voor beeld voor Sid Bruinsma geweest. Jeff Lenden zal 10 april in Nederland arri veren. Hij zal dan bij Par ker enige trainingen bij wonen en een oefenwed strijd meespelen. Daarna zal definitief worden be keken of Lenden, bij de Leidse ploeg zal worden ingelijfd. (Van onze basketbal-me dewerker) LEIDEN Het blijft be hoorlijk tobben in het team van de Leidse ere- divisionist Parker. Ver toefden Leysner en Weemhoff al enige tijd in de lappenman, tijdens de thuiswedstrijd tegen Na tionale Nederlanden Do- nar voegde zich daar de Nederlandse Amerikaan Bruinsma bij. Bij een 21—18 voorsprong voor de Leidenaren greep de Donarverdediging weer eens hard in met als ge volg dat Bruinsma met een enkelbandblessure het veld kon verlaten. Het gemis aan Bruinsma deed zich direct voelen. De Leidse formatie kreeg een behoorlijke mentale klap, die pas in de twee de helft werd overwon nen. Natuurlijk was het toen te laat. Parker bezet geen spelersmateriaal meer en Donar kon met 85—93 zegevieren in een overigens zeer slechte wedstrijd. De openingsfase van de wed strijd was voor Parker. Snel en makkelijk aanvallend liet de Leidse ploeg zien dat men zeer gemotiveerd N.N. Donar naar een nederlaag wilde spelen. Het werd door het goede spel van Bruinsma en Plaat zelfs 154. Donar had snel het antwoord gevonden op de techniek van Parker: een zeer fysiek basket bal, dat door Fopma, Croft, Mil ler en Zeilstra perfect werd uit gevoerd. Bruinsma werd het grote slachtoffer van het Gro ningse geweld. Zijn vervanger Kop deed de Leidse ploeg al in de eerste helft bijna in de af grond glijden. Het spel van Kop LEIDSE COURANT DONDERDAG 23 FEBRUARI 1978 PAGINA 13 GODYLA EN OEGSTGEEST DÉ TITELKANDIDATEN (Van onze sportredactie) LEIDEN De Leidse hoofd klasse zaalvoetbal kent na gis teravond nog slechts twee titel kandidaten. Lijstaanvoerder Godyla Vrije tijdskleding (dat LDWS met 0-8 terugwees) en Oegstgeest (maandag al over winnaar van Cleyn Duin) zullen in de komende weken gaan uit maken wie de kampioenstroon van Swift't Winkeltje zal over nemen. Datzelfde Swift is er overigens de oorzaak van dat het Rijnsburgse Glasbergen de Best niet meer tot de kansheb bers behoort. Evenals tegen Go dyla enige tijd terug (5-1 voor Swift) deden de Leidenaars hun sportieve plicht: beter spelend werd een zeker niet geflatteer de 4-1 zege gepakt Van Gerven de Jong tenslotte won in eigen huis met 5-2 van Zwaanvogels. De Lissenaren hebben zich nu naast Cleyn Duin op de ran glijst gewerkt en zijn (vrijwel) veilig voor degradatie. Vijfvou dig kampioen LDWS, drie pun ten achterstand met nog twee wedstrijden te gaan, lijkt het kind van de rekening te gaan worden Glasbergen doelman Sam de Mooy hield zijn ploeg in de eer ste helft nog op de been tegen een sterk gemotiveerd Swift. Zelfs slaagden de te individueel spelende Rijnsburgers er via Piet Haasnoot nog in die eerste periode „winnend" af te sluiten. Het tweede part echter was voor een superieur Swift. Henk Brandt, verzorgde al spoedig de gelijkmaker en via De Mooy vond Koos van Egmond even later het net. Nadat Cas Zwaan nog een lob door Wim de Roo van de doellijn had zien ge haald, sloeg Swift definitief toe. John Jansen bekroonde zijn goede spel „eigenhandig" met twee goals. Een grotere afstraf fing bleef Glasbergen vervol gens bespaard. Jansen, Jan van der Reijden en Jan Pijnakker weigerden in de slotfase ideale mogelijkheden uit te buiten. Godyla kende tegen de ver wachting in nauwelijks proble men met LDWS. De Leidenaars leken zich, zeker voor rust, al bij de naderende degradatie te hebben neergelegd en werden door de Lisser-formatie dan ook via Gerard van Beek, Harrie van der Zwet (2x) en Theo Go dyla zelf op een 0-4 achterstand gezet. In de tweede helft herstel de LDWS zich enigszins, maar de ploeg kon toch niet verhinde ren dat Godyla zich nog vier maal in uiterst fraaie goals uit leefde. Van der Zwet weer twee maal, Van Beek en Frans van der Laan waren de makers van de treffers die Godyla uiteinde lijk op een totaal van acht doel punten bracht. Het Lisser Van Gerven van de Jong heeft zich gisteravond middels een verdiende 5-2 over winning op Zwaanvogels vrijwel verzekerd van behoud van het hoofdklassersschap. In de THB- hal werd een gehandicapt Zwaan vogels (Johan van Duin en Pim van der Meer ontbraken wegens vakantie, Lugdunum- trainer Ruud de Groot vulde aan) naar een regelmatige ne derlaag gespeeld. Toch kwam Zwaanvogels in dit meer spannende dan fraaie duel op voorsprong. Rob Willers was de maker: 1-0. Van Gerven bleef echter furieus aanvallen wat dan ook resulteerde in een 2-1 voorsprong bij de rust voor de' Lissenaren. Hennie van Eeuwijk na een fraaie solo en Leen Spoor direct uit een vrije trap zorgden voor de goals. Ook na de rust bleef Van Gerven de sterkste ploeg wat tot uitdruk king werd gebracht door een gelukkige goal van Van Eeuwijk en een van Doris van der Voort: 4-1. Rob Willers kon halverwege die tweede helft met een listige treffer de marge nog wel ver kleinen (4-2) maar André van de Klauw bracht de Lissenaren de finitief in veiligheid: 5-2. Uitslagenystand: Cleyn Duin - Oegst geest 1-2 (maandag gespeeld); Van Gerven de Jong Zwaanvogels 5-2; Swift Winkeltje - Glasbergen de Best 4-1; LDWS - Godyla V 08. 1. Godyla Vt 14 24 66-24 2. Oegstgeest 13 21 54—34 3. Glasbergen 14 20 56-34 4. Swiftl 111111111111114 18 57-38 5. BMW vd Plas 14 11 34-52 6. Zwaanvogels 15 11 38—61 7. Van Gerven 14 8 48—49 8. Cleyn Duin 14 8 37-46 9. LDWS 14 5 25—75 Topscorers: 1. Piet Haasnoot (Glas bergen) (-t- 1) 17; 2. Harrie van der Zwet (Godyla) 4), Piet Gnbler (Swift) en Gé Perfors (Oegstgeest) 2) allen 16; 5. Jan van der Plas (Vd Plas) 15; 6. Gerard van Beek (Godyla) 2), Henny van Eeuwijk (Van Gerven) 2) en Peter Wieman (Oegstgeest) allen 13. V-an onze volleybalmedewerker ^LEIDEN In de promotieklasse heren heeft het Leiderdorpse Leython AC opnieuw een punt verloren ten opzichte van koploper en °iJomado- In Waddinxveen moest Leython tegen middenmoter Be n Tair twee sets^uit handen geven. Leython, dat de geblesseerde Erwin Bergsma aan de kant moest houden, kwam voortreffelijk uit de startblokken. Een gevarieerde aanval, gepaard gaande met een grote inzet, leidde Leython via 815 en 1115 naar een 02 voorsprong. Zonder de lange Erwin Bergsma lukte het de Leider dorpers echter nauwelijks een hecht blok te formeren. In de volgende twee spelperiodes wist Be Fair daar attent van te profiteren. Via 15—10 en 15—11 werd het evenwicht door de (Vaddinxveense formatie weer hersteld. In de beslissende vijfde set werd Erwin Bergsma alsnog binqen de lijnen gebracht. Hij wist Leython te inspireren tot een laatste krachtsinspanning wat uiteindelijk resulteerde in een 11—15 setwinst voor Leython. LUSV had geen kind aan het laaggeplaatste Hessels BMW. Hessels ivist nauwelijks iets tegenover de gevarieerde aanval van LUSV te stellen. De Leidse studenten profiteerden gretig van de ronduit E' ke pass aan Delftse zijde. Via 1511, 1512 en 15—5 werd els naar een kansloze 3—0 nederlaag gespeeld, ini Kangeroes-3 heeft de laatste minieme kans om aan degra datie te ontkomen niet kunnen benutten. De Voorschotense equipe |s na de 3—1 nederlaag tegen DVC op de onderste plaats van de ranglijst beland. Pass en set up waren bij de Voorschotenaren redelijk goed verzorgd, maar in aanvallend opzicht kwam Gemini duidelijk te kort Gemini moest de eerste twee sets aan de concurrentie laten (15—12 en 15—13), maar daarna kwam Gemini sterk terug. Het derde bedrijf werd met 11—15 winnend afgesloten, waarna Gemini in de vierde set via 410 een 8—13 voorsprong nam. Gemini was echter niet bij machte deze voorsprong vast te houden en DVC wist alsnog het duel via 1513, in z'n voordeel te beslissen. Ondanks een redelijk spelpeil heeft ook Gemini Kangeroes-3 de dames van Jodan Boys geen strobreed in de weg kunnen leggen pp de weg naar de titel. Volledig kansloos werd Gemini binnen het uur naar een 3—0 nederlaag gespeeld, (setstanden: 15-5, 15-4 ien 15—7). Leython-3 kwam in het duel tegen Thor uitstekend voor de dag. Thor, aanzienlijk hoger geklasseerd had de handen vol aan een izich fel verzettend Leython. Onder leiding van de knap opererende Annette de Wit werd twee maal een achterstand weggewerkt j(1510, 7—15, 15—6, 13—15) waarna Leython in de beslissende [vijfde set dan toch nog het onderspit moest delven. Via 15—9 kon Thor een zwaarbevochten 3—2 zege behalen. Leython-2 wist in Delft Tornado slechts één set afhandig te maken. Dankzij knap volleybal, van m.n. Annette de Zwart, nam Leython via 11—15 een 0—1 voorsprong. Daarna stapelde de Leiderdorpse formatie echter4 fout op fout, waardoor Tornado alsnog via 15—6, 1512 en 159 een ruime 3—1 overwinning kon behalen. In de eerste klasse heren moest koploper Haak Novo-2 het eerste puntenverlies incasseren. Het Alphensé DAC wist de Noordwijke- naren een 2—2 puntendeling af te dwingen. LUSV-2 werd door een 3—0 nederlaag tegen Leski dieper in de degradatiezorgen gedrukt. Leython-2 speelde WVC van het veld (3—0), terwijl Orion-2 de belangrijke uitwedstrijd tegen Gemini Kangeroes-4 omzette in een knappe 1—3 zege. Staartploeg DVO kwam er tegen Orion niet aan te pas. Via 0—3 leden de Leiderdorpers hun vijftiende neder laag van dit sezoen. Bij de dames zijn DAC en Haak Novo-2 nog de enige kandidaten voor de titel. Koploper DAC maakte geen fout en won met 0—3 van RW, terwijl Haak Novo uitstekend bleef volgen via een 3—0 zege od Orion. Henk Brandt (rechts) van Swift blokkeert een doelpoging van Glasbergen-speler Nico Zwaan. (Van onze schaakmede werker) LEIDEN De ware krachtsverhoudingen in het Leidse schaakkam pioenschap zijn weer enigszins terug te vinden in de ranglijst. Ad van der Berg, Theo Piket en Leon Konings hebben nu nog slechts een onbeken de speler naast zich te dulden: Moon. Deze vier spelers hebben allen 2 1/2 pjnt vergaard. Konings, die zijn afgebroken partij tegen Joop Bakker won der boven wonder nog remise had gehouden,had bijzonder weinig moeite met koploper Ru- dolfDobbelaar, die een slecht openingsnieuwtje lanceerde Een dame voorsprong was meer dan genoeg voor Konings. Theo Piket had duidelijk meer pro blemen met Gijs Haasnoot. Hij hield zijn materiaalvoorsprong echter goed vast en won. Ad van der Berg kreeg al in de opening een kwaliteit cadeau van Joop Bakker, waarna het voor hem redelijk simpel werd. Moon was duidelijk een klasse beter dan Gijs van der Wiel. Oei kwam nog op twee punten dankzij een soepele zege op Jan Bakker. In de onderste regionen deelden Folkert Geertsma en Wagenaar het punt em wist Abraham Kuiper te winnen van Leo Barendse. De belangrijkste partij in de tweede klasse, die tussen Jan de Jong en Jan Bey. eindigde in remise. Van der Aart, die won van Verbiest, kwam nu op gelijke hoogte met hen. Overige uitslagen: Van der Derg - Van Es uitg.; Storms - Geyer 1/2-1/2; Kop pers - Revet 1/2-1/2; Freeke - Groenendijk 1-0. De Parker 75 Sterling vulpen. Uitgevoerd in puur sterlingzilver en voorzien van een gouden instelbare pen. Importeur: Fortress Handelsmaatschappij BV, Energiestraat 29, Naarden. lel. 02159 - 41055. DONAR FYSIEK DE MEERDERE VAN PARKER: 85—93 was krampachtig en miste elke vorm van vertrouwen in eigen kunnen. Coach Blom: „Peter zoekt veel te veel moeilijkheden voor zichzelf en dan gaat hij de boot in." Donar kon een kleine voorsprong opbouwen, daarbij gesteund door arbiter Hooge- tom, die bijna alles toeliet wat de Groningers uithaalden. Meer dan ooit demonstreerde Hooge- toom niet opgewassen te zijn tegen topwedstrijden. Tony Lamping betekende het enige alternatief voor coach Blom en wonderwel slaagde Lamping. In de eerste helft had hij duidelijk aanpassingsmoei lijkheden, maar na de rust (40—46) paste hij zich knap aan bij zijn Amerikaanse teamgeno ten en de weer erg nuttig spe lende Kip. Aanvankelijk leek het erop dat Nationale Neder landen Donar definitief Parker zou gaan vonnissen. Snel spel van Miller en Franken en de veel scorende Fopma deden de voorsprong uitgroeien tot 46—58. Toch had dit Parker nog kracht. Ofschoon er nauwelijks meer gewisseld kon worden ging de ploeg weer in zichzelf' geloven. De vechtlust kwam te rug en daarmee de spanning: een dunk van Collins betekende 52—58, waarna de Leidse ploeg terugkwam tot 60—62. Donar was duidelijk aangeslagen. De ploeg zocht naar een goed schot en zag de meeste rebounds bij Bartolome belanden. Even bleef de score rond vier punten han gen, maar de vijfde fout van Kip betekende de genadeklap voor Parker. Donar liep weer uit tot acht punten, maar strandde weer op een doodmoe Parker, dat desondanks voor een beter resultaat bleef strij den. Met name uitblinker Mit chell Plaat probeerde alles, maar het bleef 85—93. Stand eredivisie: Donar 2338; Falcon 20-36; Parker 23—30; Tripper 23—26; Bui toni 22—20; Arke 23—20; Vastgoed 21—18; Delta Lloyd 22—16; Musette 22-16; Amstelveen 23-0. Sid Bruinsma draait om Renso Swiers. De toesnellende Wayne Croft van Donar (rechts) zal Bruinsma vervolgens dermate hard aanvallen dat Bruinsma met een blessure aan zijn enkelbanden naar de kant moest

Leidse Courant | 1978 | | pagina 13