VGA-er D. v.d. Meer speelde geheime gemeentestukken door MAATREGELEN TEGEN GELUIDSOVERLAST RIJKSWEG 4 DRINGEND NOODZAKELIJK FRACTIEGENOTEN WAREN AL LANG OP DE HOOGTE Veerpont "De Knip" in fiets padenplan Abri-ruiten vernield Wassenaarse raad schuift beslissing grondtransactie Hofcampweg voor zich uit RECONSTRUCTIE KRUISPUNT KOST 5 TON Alkemade voert KVP- lijst Noordwijk aan Kortebaan- wedstrijden Leidse universiteit verbreekt banden met Zuid-Afrika niet Koningin opent Kannerschool REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 21 FEBRUARI 1978 PAGINA] S"l ALKEMADE - Na tweeëneenhalf uur ver gaderen achter gesloten deuren heeft de gemeen teraad van Alkemade besloten om de naam bekend te maken van de man, die vorig jaar ge heime gemeentelijke stukken heeft doorge speeld aan de initiatief nemer tot een camping in de Veenderpolder de heer J. van Rijn. In een communiqué maakte burgemeester Bolten be kend, dat de VGA-er Th. J. van der Meer de stukken heeft doorge speeld. Ook zijn fractie genoten van het VGA zijn bij de zaak betrok ken, want volgens het communiqué waren zij al geruime tijd op de hoogte van de gebeurte nissen die zich hebben afgespeeld. De CDA- fractie daarentegen ver nam gisteravond voor het eerst de naam van de dader. Bij het voorlezen van het com- muniqué stonden de gezichten van de 14 raadsleden (raadslid Klerks is met vakantie) strak. Nadat de deuren van de raads zaal om zeven uur voor het publiek werden gesloten, werd tot kwart over negen verga derd. Eenmaal werd de raads vergadering onderbroken voor fractieoverleg. Ook het fractie- overleg vond achter gesloten deuren plaats. Tot het eind van de raadsvergadering kwam geen enkele indicatie naar buiten, waar de dader gezocht moest worden. Het communiqué dat burge meester Bolten na het herope nen van de openbare vergade ring voorlas luidde als volgt:" De gemeenteraad van Alkema de heeft hedenavond in een besloten vergadering het eind verslag van b en w behandeld inzake de in februari 1977 on rechtmatig verspreide, ver trouwelijke gemeentelijke stukken. Het betrof een aantal niet voor publicatie vrijgege ven stukken, die in handen waren gekomen van een parti culier, die daardoor in de gele genheid was om ze te gebrui ken om druk uit te oefenen ten gunste van een camping in Roelofarendsveen. „Na ampele pogingen van de gemeenteraad", zo gaat het communiqué verder, „om te achterhalen wie de betrokken particulier de stukken heeft toegespeeld, is thans komen vast te staan dat raadslid Th. J. van der Meer dit heeft ge daan en dat zijn fractiegeno ten hiervan volgens eigen me dedeling sinds geruime tijd op de hoogte zijn geweest". De gemeenteraad heeft in het communiqué ook de redenen voor de bekendmaking ver meld. Men wilde een einde ma ken aan de verdenking, die volgens de raad al te lang tegen te veel personen be stond. Geen van de raadsleden wilde na het voorlezen van het com muniqué nog in het openbaar een mededeling doen, hoewel ze niet langer gebonden waren aan eerder opgelegde geheim houding. Gisteravond kwam namelijk vast te staan, dat de gemeenteraad al verschillende malen in alle beslotenheid heeft vergaderd om te bespre ken hoe de affaire opgehel derd kon worden. De naam - y C 5 V** De Veenderpolder, waar de heer Van Rijn een camping wilde neerzetten. van Th. v.d. Meer kwam de 11 CDA-ers gisteravond echter voor het eerst ter ore. Geen commentaar Raadslid Van der Meer (VGA) wilde geen commentaar geven: „Ik heb niets aan het commu niqué toe te voegen". Ook CDA-fractievoorzitter Paul van der Meer wilde niets zeg gen: „Ik betreur het wat Th. J. van der Meer gedaan heeft, maar ik vind niet, dat ik als CD A-er een uitgebreide toe lichting behoor te geven. Dat moet het VGA maar doen". De gevolgen van het bekend maken van de naam van Dick van der Meer als de man die de geheime stukken heeft doorgespeeld werden gister avond druk bediscussieerd. Velen stelden dat dit het einde van de politieke carrière van de heer Th. van der Meer tot gevolg zal hebben. De jonge WD-afdeling van Alkemade is in een heel moei lijk parket komen te zitten. Niet alleen is de tweede man, die vorige week op een verkie zingsbijeenkomst in Roelofa rendsveen luid geprezen werd, in opspraak gekomen, ook de eerste man (lijsttrekker Henk van Duykeren) heeft ernstige kleerscheuren opgelopen. Van Duykeren en zijn fractiegeno ten wisten namelijk al geruime tijd hoe de vork in de steel zat, maar deden geen enkele po ging om .de ernstige verden king van de ambtenaren, bur gemeester Smolders en de 11- CDA-raadsleden af te wenden. Het feit, dat de lijsttrekker van de WD die verdenking heeft laten bestaan, wordt hem onder meer door CDA- voorzitter Nooy ernstig kwa lijk genomen. WD-voorzitter ir. J. A. J. van der Salm toonde zich gister avond zeer verrast over de onverwachte gebeurtenissen';" We zijn hier als WD-bestuur nooit van op de hoogte ge weest. We zijn volkomen clean op dit punt. Voordat ik een standpunt bepaal over wat de consequenties voor onze kies lijst moeten zijn, zullen beide heren de gelegenheid krijgen om hun zaak toe te lichten. Als bestuur moeten we dan een standpunt bepalen en ik denk dat in laatste instantie onz« ledèn een uitspraak moeten doen. Onze stellingname kan echter gezien de voorbereidin. gen op de verkiezingen nie lang op zich laten wachten", aldus de WD-voorzitter. Gisteravond werd niet duide lijk hoe het gemeentebestuu te weten is gekomen, dat d heer Th. van der Meer de ge. heime stukken heeft doorge speeld. Ook daar wilde geen enkel raadslid op ingaan. CDA-fractievoorzitter Paul van der Meer zei alleen, dal zijn naamgenoot Dik van der Meer niet uit eigener beweging met de zaak op de proppen is gekomen: „Dat is na een on derzoek komen vast te staan", aldus Paul van der Meer. LEID SCHEND AM - Het pon tje aan de Kniplaan tussen Leidschendam en Voorschoten is door de provincie onder het hoofd "openlucht recreatie" op- genomeu in het urgentieschema voor een fietspadenplan, waar van de voorbereidende werk zaamheden in het eerste half jaar van 1978 zullen worden getroffen en dat uiterlijk in 1979 zal worden uitgevoerd. Dit hebben B. en W. van Leid schendam meegedeeld naar aanleiding van schriftelijke vra gen van twee CDA-raadsleden. Gedeputeerde Staten hebben overigens al inmei vorig jaar meegedeeld, dat zij het weer inleggen van het veer zo veel mogelijk zullen bevorderen. In antwoord op aanvullende vra gen in de gemeenteraad heeft burgemeester E. J. M Kolfscho ten gisteravond gezegd, dat hij hoopt, dat de provincie ook de kosten op zich zal nemen, zeker heid hierover bestaat nog niet. De CDA-ers hadden gevraagd, of het juist is dat de exploitatie kosten geheel voor rekening van de afdeling Veerdiensten van de provincie zouden komen. NOORDWIJK - Twee nog jeugdige Katwijkers kregen het te kwaad met hun door een teveel aan bier opgewekte agressie. Uit puur vandalisme sloegen zij negen ruiten in van een abri aan het Picképlein. Een politiepatrouille rekende het duo in. Behalve een bekeu ring kreeg het een forse schade rekening aangeboden. Blijkbaar werkten de brokken aanstekelijk, want later op de avond gingen weer vier ruiten in diggelen. Deze keer wisten de daders te ontkomen. CNV huldigt jubilarissen NOORDWIJK Acht leden van de jubilerende afdeling Noordwijk van de hout en bouwbond CNV (60 jaar) zijn gisteravond tijdens een feest avond gehuldigd. Het waren de heren A. Vink, J. Spaanderman, J. van Duivenbo- de en D. Passchier, die allen 25 jaar lid zijn, L. Stout, die 40 jaar üd is, N. Korbee en A. v.d. Meulen, beiden 50 jaar lid. Jac Vink, mede-oprichter van de afdeling, kon wegens zijn hoge leeftijd niet bij de huldi ging aanwezig zijn. Eerder is hem het erelidmaatschap met oorkonde van de bond aangebo den. De overige trouwe leden ontvingen een gouden of zilver en speld. Raadscommissies stellen zich achter actiegroep LEIDERDORP Er moeten op korte termijn maatregelen wor den genomen tegen de geluids overlast die rijksweg A4 in de Leiderdorp se woonwijken ver oorzaakt. Tot deze conclusie kwamen de leden van de raads commissies verkeer en vervoer en ruimtelijke ordening/ open bare werken gisteravond tij dens een gezamenlijke vergade ring in het Dorpshuis naar aan leiding van de plannen van rijkswaterstaat om de rijksweg te verbreden. De commissiele den stelde zich daarmede dui delijk achter de actiegroep die in korte tijd 910 handtekenin gen heeft verzameld die vorige week aan het college van B. en W. zijn aangeboden. Actievoerster mevr. De Nijs vond dat het college best wat activiteiten aan de dag mocht leggen. Op een brief over deze kwestie had zij nooit antwoord ontvangen. Wethouder E. Drenth (Pv dA) was aanvankelijk wat aarzelend, omdat afscherming van de rijksweg in verband met de hoogte nauwelijks doende zou zijn. In het alternatieve tunnelplan van rijkswaterstaat zag hij een meer definitieve oplossing. De com missies waren echter van mening dat dit veel te lang ging duren en vonden dat het probleem van de geluidshinder direct aangepa ct moest worden. Verbreding vai de rijksweg en ook de alternatieve oi ïleidingsroute door de Achthovenerpol Ier werd in alle too naarden afgewezen als schadelijk voor het leefmilieu in Leiderdorp. Ir. Ange- nent die de plannen van rijkswaterstaat toelichtte, gaf te kennen dat het plan om een gedeelte van de rijksweg te ondertunnelen, hoewel de duurste toch de beste oplossing zal blijken te zijn. De commissies schaarden zich achter het standpunt van B. en W. dat eerst de noodzaak van een vergroting van de capaciteit van de rijksweg moet worden aangetoond, voordat tot reconstructie zal worden overgegaan. Aan het slot van de commissievergade ring, die zich in een vrij grote publieke belangstelling mocht verheugen, kwam wethouderDrenth nog met het voorstel bij rijkswaterstaat te bepleiten een ge deelte Vein het trunneltracé in de rijks weg te overbouwen teneinde de finan ciering daarvan meer haalbaar te ma ken. "BONAPARTE" GEDOOPT Met een ferme zwaai doopte mevrouw de Vreeze gistermiddag bij jachtwerf 't Joppe in Warmond de trawler "Bonaparte". De tewaterlating moest nog worden uitgesteld, omdat er teveel ijs in de Leede aanwezig was. Bij de jachtwerf hoopt men op een spoedig intreden van de dooi, omdat het schip uiterlijk 6 maart moet varen om op tijd op de Hiswa aanwezig te zijn. WASSENAAR De Wassenaarse gemeenteraad heeft gisteravond de beslissing over de grond- transactie op de Hofcampweg voor zich uitge schoven. B en w hadden de raad voorgesteld alvast tot aankoop van de grond over te gaan zonder te wachten op de komende beslissingen omtrent de huisvesting van de gemeentelijke diensten. De grondtransactie is van groot belang om de firma Westgeest te kunnen verplaatsen Dit bedrijf staat nu in de kom van het dorp, waar het aan de omwonenden veel overlast geeft Op grond aan de Hofcampweg zou kunnen worden gehuisvest. Door de raadsleden werd erop aangedrongen eerst te bekijken welke alternatieve plaatsen er zijn voor het vestigen van de gemeentelijke diensten. Als men ervan uitgaat dat huize "De Paauw" als bestuurscentrum moet worden gehandhaafd dan zal elders in het dorp slechts een voorziening nodig zijn voor de samengevoegde technische diensten. De gemeentewerf zou dan in aanmerking kunnen komen. LEIDSCHENDAM De Leidschendamse raad heeft gisteravond met algemene stemmen de 5 ton kostende reconstructie van het kruispunt Venestraat/de Tol/de Star aanvaard. Een nogal wonder lijke zaak omdat de heer J. 'C. van Erp tevoren namens de hele CDA-fractie terugname van het voorstel had bepleit. Hij somde hiervoor drie argumenten op; het sluipverkeer van en naar Zoe term eer zou andere sluipwegen, via Stompwijk en de Kni plaan, gaan zoeken, er zou ter plaatse een racebaaneffect ontstaan en „de enorme kosten" waardoor andere voorzieningen in het gedrang zouden komen. Namens Progressieven Leidschendam zei mevrouw ir. T. C. Kiers het wel een beetje overtrokken plan te vinden maar de prioriteit van het Leidschendamse verkeer toch een positieve zaak te achten. De WD was positiever maar mevrouw J. A. van Nievelt-Volmuller adviseerde toch overleg te plegen met de commissie van verkeer en vervoer van Zoe termeer. Twee Zoetermeerse raadsleden waren bij de commissie-behande ling van het voorstel vorige week aanwezig en maakten via het spreekrecht bezwaar tegen de nieuwe belemmering die voor het verkeer uit Zoetermeer zou ontstaan als, zoals het plan is, het verkeer vanuit nieuw-zuid voorrang zal krijgen. CDA-fractievoorzit ter C. H. de Ruijter zei toen, en mevrouw Kiers herhaalde bij zijn afwezigheid gisteravond die woorden nog eens, dat Zoetermeer wel het eigen deel van de Voorweg afsluit naar Leidschendam niet wil helpen bij beteugeling van het sluipverkeer. Nadat wethouder H. L. van Dongen met een enkel woord de moeilijke situatie voor de eigen bewoners had geschetst kondigde de CDA-er plotseling de goedkeuring van zijn fractie voor het voorstel aan. NOORDWIJK - De afdeling Noordwijk van de K.V.P. beleg de gisteren in hotel-restaurant Royal een ledenvergadering, te neinde kandidaten te stellen voor de groslijst van het CDA bij de a.s. gemeenteraadsverkie zing. Na rijp beraad in de goed be zochte bijeenkomst, kwam men tot de volgènde opstelling: 1. L. Alkemade, 2. W. Wijnands, 3. P. Warmerdam, 4. mej. M. Koop man, 5. J. Mesker, 6. J. G. B. Oostermeyer, 7. H. W. A. Alke made, 8. H. de Haas, 9. L. Hoog eveen, 10. R. Groen, 11. M. Zandwijk. Op de ledenvergadering van het CDA, die op maandag, 27 fe bruari a.s. in De Rank aan de golfbaan yvordt gehouden, zal de definitieve kandidatenlijst worden vastgesteld. Dan wordt ook de lijsttrekker aangewezen en vindt een bespreking.plaats van het CDA-programma voor het gemeentelijk beleid. VOORSCHOTEN/WARMOND Arie Ravenbergen en Gerard van der Geest kunnen zich sinds gisteren kortebaankam pioen van respectievelijk Voor schoten en Warmond noemen. In beide gemeenten werden gis teren wedstrijden gehouden. In Warmond verschenen ook da mes aan de start In Voorschoten werd A. C. We straten tweede en J. Zwaan der de. Donderdag zal er op de ijs baan in Voorschoten een zoge naamde afvalwedstrijd worden In Warmond eindigde als twee de bij de heren Johan Heems kerk. Derde en vierde werden respectievelijk Jan Koppers en Peter Moerkerk. Bij de dames werd Corry Vergeer tweede. Marianne Heemskerk en Tini van Rijn eindigden respectieve lijk als derde en vierde. Bij aanhoudende vorst zullen aan staande zaterdag districtskop- pelwedstrijden worden gehou den vanaf twee uur op de War- mondse ijsbaan. LEIDEN De Leidse universiteitsraad heeft giste ren uiteindelijk zijn standpunt bepaald ten aanzien van universitaire contacten met Zuid-Afrika. De raad vindt dat deze contacten dan gehandhaafd moeten worden, gezien de huidige situatie in Zuid- Afrika, alleen wanneer ze een bijdrage kunnen leve ren tot verbetering en herstel van de elementaire mensenrechten in Zuid-Afrika. In twee vorige vergaderingen kon de raad niet tot overeenstemming komen over het al dan niet verbreken van de banden met Zuid-Afrika. Een motie met het voorstel alle contacten te verbre ken, stuitte op zoveel weerstand dat de indieners haar introkken. Daarop werd besloten een formulering te zoeken waarmee het merendeel van de raadsleden zich kon verenigingen. Dit resulteerde in de gisteren aangenomen motie. Deze motie is minder absoluut De letterlijke tekst ervan luidt: "De universiteitsraad spreekt als haar oordeel uit dat de contacten met Zuid-Afrika door organen van de Universiteit Leiden en door leden van de Leidse universitaire gemeenschap als zodanig slechts dan onderhouden dienen te worden, indien en voor zover deze een bijdrage kunnen leveren tot verbetering en herstel van de elemen taire mensenrechten in Zuid-Afrika". Tot felle discussies, zoals in een vorige vergadering, gaf de motie geen aanleiding meer. Met 22 stemmen voor, 7 tegen en 3 onthou dingen werd de motie aangenomen. Zoeterwoude De drumbai „Vios" uit Zoeterwoude hou vanavond om half acht in kantine van S.J.Z. een bijee komst om te onderzoeken of aan de drumband een pijpt corps toegevoegd kan worde De ouders van kinderen die teresse hebben om deel te n men aan het pijpercorps, zj uitgenodigd om met het bestui van de drumband van g ten te wisselen. Andere belai stellenden die zich nog niet h< ben aangemeld, kunnen dit vs avond doen. Wassenaar De streek muzu school Leiden en omstreken, ganiseert op donderdag 23 bruari om half acht in de gen formeerde kerk aan de Zijllai in Wassenaar, een leerlingenui voering. Het programma op (I avond zal, behalve door aantal solisten (gitaar, kit harp, klarinet) worden verzorgl door een blokfluit-ensemble, et houtblazers-ensemble, een sla| werk-ensemble en na de paua door het Jeugd Symfonie 0i kest onder leiding van Thé Krijnen. De toegang deze avori is voor iedere belangstellend vrij. Wassenaar Het Wassenaa; politiekorps heeft in klein kring afscheid genomen van bn gadier P. van Rijsdam, die d 60 jarige leeftijd heeft bereikl Hij werd in november 1945 al agent te Wassenaar aangesteli op 1 mei 1971 werd hij bevoi derd tot brigadier. Voorts wen afscheid genomen van de het R. W. M. Lut die benoemd wei tot inspecteur van de gemeentl politie in Haarlem. Hij kwam i 1968 als aspirant bij het Wassi naarse korps. In zijn vrije tiji behaalde hij eerst het diplom Atheneum, waarna hij in d avonduren colleges ging volga aan de faculteit der rechts# leerdheid van de Leidse Univfl siteiL Vervolgens werd hij tor gelaten als extraneus, waar hj met glans alle tentamens ailef de en in december 1977 kwal hij in het bezit van het inspe« teursdiploma. Wassenaar De christelijke bt stuursbond Wassenaar houdt q donderdag 2 maart in de foya van de Zijllaankerk aan de Zijl laan 4, een algemene vergadê ring met een inleiding ove „waardering van de arbeid door Dr. de Vries. Na de lezinj van dr. de Vries is er gelegen heid tot discussiëren. De bijeen komst van dr. de Vries begifi om acht uur. Lisse Tuinarchitect W. Grim me geeft morgen een diavoor stelling in het Dienstencentrufl Eikenhorst De dia-serie bestaa uit opnamen van de mooistf plekjes van Tirol. De toegani tot de bijeenkomst die om hai' drie begint, is geheel gratis. OEGSTGEEST Hal verwege maart zal de Dr Leo Kannerschool verhui zen naar het nieuwe on derkomen aan de Ende- geesterlaan. Naar ver luidt zal koningin Julian! het gebouw officieel ope nen. De juiste openings datum was gisteren no| niet bekend.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4