Katwijkse politie bijna op sterkte IJspret in de Leidse regio Reserve-politie Wassenaar wint schietwedstri j den Museum Guggenheim veertig jaar fllllllllilH VAN WOERDEN VOERT VVD-LIJST WOUBRUGGE AAN Gebroeders Hamei damkampioenen 01 PvdA en PPR Katwijk l samen verkiezingen in IJsvereniging Woubrugge viert gouden jubileum WASSENAAR— Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van het Wassenaarse korps reserve-gemeentepolitie werd zaterdagmorgen in de schietkelder van het politiebureau aan de Hofcampweg een pistoolwedstrijd georganiseerd, waaraan 7 teams van reserve- korpsen uit Noordwijk, Katwijk en Voorschoten deelnamen. Er was in de eerste pfaats een korpswedstrijd, die met 206 punten gewonnen werd door Wassenaar I. Op de tweede plaats eindigde Noordwijk I met 194 punten. De derde prijs was voor de reserve- rijkspolitie uit Voorschoten (174 punten) en de vierde voor Wassenaar II met 154 punten. Op de „personele" baan - persoonlijke wedstrijd - waren 16 prijzen te winnen. De beste resultaten werden behaald door 1. Borst (Noordwijk) 47 pt; 2. Van Hoven (Wassenaar) 46 punten; 3. M. van Santen (Wassenaar) 46 pt.; 4. Veldhuizen (Voorschoten) 45 pt.: 5. De Haan (Voorschoten) 43 pt.; 6. Van Venrooy (Wassenaar) 43 punten 7. Spaans (Wassenaar) 42 pt.; Op de 8e plaats eindigde Miedema (Noordwijk) met 42 punten. Hij was in de korpswedstrijd met 47 punten de hoogste korpsschutter. De 9e plaats werd bereikt door mej. van 't Wout uit Noordwijk met 40 punten. Zij was de enige vrouwelijke deelnemer aan de wedstrijden. Tenslotte kon er nog geschoten worden op de „geluksbaan". Daarbij wordt op een schif geschoten zonder dat men zien kan hoeveel punten men vergaart. De prijs, een polshorloge werd gewonnen door de heer Franck uit Noordwijk, die tot 195 punten kwam. De wedstrijd, die geleid werd door adjudant De Boeck en brigadier Smeeman had, dank zij de medewerking van een gerouti neerde schietcommissie van het organiserende korps, een vlot verloop. Huisbroei in ,,De Engel LISSE Onder grote belangstelling is het afgelopen weekeinde weer een huisbroeitentoonstelling in De Engel gehouden. De heer Buurman ging met de hoogste eer strijken. Tweede werd B. v.d. Meer en derde mevrouw Van Ruiten. Tegelijk met de huisbroei-producten konden ook de bloemstukjes worden bezichtigd, die zijn gemaakt onder leiding van Ada Zethof en Hans van Dijk. De heer V. v.d. Poll kreeg bij de beoordeling van de bloemstukjes de eerste prijs, tweede werd de heer Schipper en derde de heer Van der Berg'. In de categorie fantasie werd mevrouw Zierikzee eerste. De tweede plaats werd in beslag geno men door mevrouw Van der Zanden en de derde door Van der Berg. verzameling-Guggenheim neergezet. Frank Lloyd Wright ontwierp een gebouw waarin in plaats van de traditionele zalen een reusachtige spiraalgang opwaarts gaat. G. Kruik overleden SASSENHEIM - De heer G. Kruik is onlangs op 69-jarige leeftijd overleden. Hij was ja renlang kerkeraadslid van de gereformeerde kerk en een klei ne twintig jaar koster van deze kerk. Tevens beheerde hij het gereformeerde jeugdhuis. De heer Kruik is een van de oprichters van het christelijk ge mengd koor „Com nu met sangh" geweest. Tot zijn ziekte in december had hij ook nog de leiding over een Bijbelkring. Ook als gemeenteraadslid voor de AR-kiesvereniging van 1962 tot 1970 heeft de heer Kruik zich verdienstelijk gemaakt voor de Sas'senheimse gemeenschap. Rijnsaterwoudse molenmaker overleden RIJNSATERWOUDE - heer P. J. van Beek, de Rijn terwoudse molenmaker is ii nacht van vrijdag op zaten op 73-jarige leeftijd overled De heer Van Beek heeft zich laatste jaren vooral beziggeh den met de restauratie van Dekkermolen. Bijna twaalf jaar is de heer V Beek raadslid geweest, waan ruim zeven jaar wethouder, langs is hij in die functie op volgd door de heer P. van I ren. Ook voor de Nederlai hervormde gemeente was molenmaker actief. Woensd middag zal de heer Van B( in alle stilte worden begrav New York (DPA) Het Museum Guggenheim in New York City viert dit jaar zijn veertigjarig bestaan. Het dateert van de oprichting van de stichting Solomon R. Guggenheim in het jaar 1938 en heeft in die tijd door schenkingen, aankopen en ruil ongeveer 4.000 schilderijen, tekeningen, etsen en sculpturen uit de tijd van het impressio nisme tot aan het midden van de jaren zestig verworven. Met ruim honderd werken uit deze verzameling is thans een jubileumtentoonstelling samengesteld die tot 1 februari volgend jaar te bezichtigen is. De Amerikaanse fabrikant Solomon R. Guggen heim, een filantroop en maecenas, was aanvanke lijk verzamelaar van oude meestears. Maar in de jaren twintig vatte hij belangstelling op voor de abstracte richting. Het museum Guggenheim, dat in 1939 openging en het voornamelijk van zijn werk moest hebben, heette oorspronkelijk dan ook het „Museum of non-objective painting". Een belangrijke hoofdmoot van het Museum Gug genheim was en is gewijd aan het werk van Wassili Kandinsky. Een aantal werken behoren volgens kenners tot de klassieken van onze eeuw. zoals kubistische schilderijen van Braque, Picasso's Mandoline en gitaar" en Chagalls,, Parijs, gezien door een ven ster". Maar ook Klee, Ernst, Giacometti, Léger, Franz Mare, Miro, Modigliani, Mondriaan, Beck- mann, Dali Cézanne, Duchamp, Feininger, Gris, Kokoschka, Lipchitz, Moore, Schiele en Seurat zijn vertegenwoordigd. LEIDEN Geboren: Hans, zn. v. J. C. van der Wiel en A. B. Marijt, Jacoba Cornelia Arenda. dr. v. J. van Rijn en C. J. van Duijvenvoorde. Overleden: W. J. van Grieken, geb. 5 aug. 1886, geh. gew. met P. P. Lut; P. A. M. van Mil, geb. 13 nov. 1910, geh. gew. met H. J. C. Kalverboer; J. van der Vlist, geb. 6 dec. 1905, man. Ondertrouw: J. P. Zaalberg en D. van der Meer; P. N van Meurs en G. G. Koolemans Beijnen; G. J. de Jong en W. C. M. Wolters; F. A. van Huut en A M. A. Aertssen; J. M. Hoslinga en M. M. G. Scheffelaar; A. Slavenburg en M. A. de Groot; J. P. F. Tijssen en A. Spruitenburg; M. J. Helfensteijn en H. C. Landwehr; J. H. Ubink en A. M. van der Moei; L. A. J. van Hamersveld en C. A. M. Verhoeven; P. L. van der Zijden en A. Veldhuis; N. C. Boutellier en R. L. Muijs; H. G. A. Mullink en M. van Leeuwen. WOUBRUGGE Mr. H. van Woerden voert de VVD-lijst vo de gemeenteraadsverkiezingen in Woubrugge aan. Overige kan daten zijn: J. v.d. Vechte, J. de Bruin, mevrouw C. van Zuuri P. Wamelink en J. Bochove. De definitieve lijst werd vastgesteld op een besloten vergader» Hierin werd tevens het voorstel om uit te treden uit de afdek Braassemermeer en een zelfstandige afdeling Woubrugge/Hoogn de op te richten, overgenomen. STAD/REGIO leidse courant maandag 20 februari 1978 pagin br vo HAZERSWOUDE Chiel (15) en Erwin Hamers (11) hebbt geplaatst voor de eindstrijd van het damtoernooi voor aspii waarin twaalf jongens tot en met vijftien jaar strijden nationale titel. De finalewedstrijden worden in de paasva afgewerkt in, naar alle waarschijnlijkheid, Zutphen. Chiel Hamers, lid van de Hazerswoudse damvereniging Sterk, en daarin uitkomend in het reserve-tiental, werd al f aspiranten-kampioen van Zuid-Holland. Door deze prestatie ste hij zich rechtstreeks voor de eindstrijd. Zijn jongere Erwin. in de provinciale titelstrijd tweede achter Chiel, moes bij de laatste twaalf van ons land zien te klasseren midde aantal partijen in de halve finale. Welnu, de jeugdige da slaagde daarin met vlag en wimpel, want hij kwam al de halve eindstrijd. De gebroeders Hamers worden nog immer getraind door l Huisman, de ex-speler van Samen Sterk die tegenwoordig ui. voor RDC uit Rijnsburg, een ploeg die in de provinciale com^ uitkomt. Huisman, kampioen van de Leidse Districts Dam 1 „Ik ben destijds met deze knapen begonnen en wil dat wei 00.k Rijven voortzetten. De jongens Hamers komen eens in de bij mij om alle mogelijke damsituaties door te nemen." Tijdens de sneldamkampioenschappen van onze provincie. zat< gehouden in Rijswijk, pakte Chiel Hamers ook de titel, broertje Erwin was daar niet van de partij, wegens damverplit (v gen in de halve finales voor de „gewone" titelstrijd. ei KATWIJK De PvdA in Katwijk gaat voor de komende gem< raadsverkiezingen een samenwerkingsverband met de PPR eerste Katwijkse partij heeft de nieuwe combinatie, die zal opti onder de naam PvdA - PPR, onlangs haar kandidatenlijst be gemaakt. Besprekingen die met D'66 zijn gevoerd hebben, niet tot positief resultaat geleid. D'66 heeft laten weten zelfstandi verkiezingen in te willen gaan; de aangeboden vierde plaat, de gezamenlijke progressieve lijst'vond drs. H. van Mierlo de D'66 - lijst aanvoert - niet acceptabel. Op de PvdA - PPR lijst die nu openbaar gemaakt is kome eersten voor Dick van Duyn, Rembrandt de Vries, Ria de la Hans van Oosten (alle vier PvdA), Joop van Duyn (PPR), Haasnoot (PvdA) en Wim Opdam (PPR). De nieuwe combi rekent op zeker vijf zetels in de nieuwe raad. Of de PvdA wethouder zal leveren in plaats van de vertrekkende PvdA-we der H. Haasnoot, staat niet zonder meer vast. PvdA-voorzitter Duyn: „Wij willen alleen zitting hebben in het college als we duidelijk het idee hebben dat we ons programma kunnen uitvo Pas nadat er afspraken met het nieuw te vormen college gemaakt kunnen we bekijken of we meedoen en zo ja. wii kunnen leveren. In principe hebben we voor elke portefe capabele mensen, die zich full-time willen inzetten". KATWIJK In het jaarverslag 1977 van de Katwijkse gemeentepolitie wordt vastgesteld dat het personeelstekort tot een aanvaardbare pro portie is teruggebracht. De feitelijke sterke van het korps bedroeg eind vorig jaar 61 man, waar mee de organieke sterkte tot op twee benaderd was. In de afgelopen vijf jaar werden maar liefst 23 nieuwe personeelsleden aangenomen. Opval lend is dat de leeftijd van deze nieuwkomers bij hun aanstelling gemiddeld 22 jaar was, hetgeen een drastische verjonging van het Katwijkse poli tiekorps betekende. Onder meer door de betere personeelsbezetting is de beiasting voor de politie tijdens het strandsei- zoen '77 minder zwaar geweest dan voorheen. In dat seizoen had men het overigens niet alleen drukker door de diverse evenementen die voor de badgasten op touw worden gezet, maar ook bij voorbeeld door een verhoogd aantal aanrijdingen. In augustus vonden er 62 verkeersongevallen plaats, terwijl dat er in september slechts 31 waren. De minste aanrijdingen werden in februari genoteerd, namelijk 24. In verband met de toenemende criminaliteit en het internationale terrorisme is in 1977 intensiever gecontroleerd bij hotels en pensions. In één geval kon een vrouw, wier opsporing en aanhouding was verzocht, worden achterhaald. Bij de politie be staat intussen de indruk dat niet alle hotel- en pensionhouders voldoende meewerken. Velen zien dien het nut van registratie niet in en verwijzen naar de particuliere overnachtingsmogelijkheden in het dorp, waarvoor het bijhouden van een nachtregister niet verplicht is. Hoewel de activiteiten van de politie meestal als vanzelfsprekend worden aanvaard, is daarop soms een uitzondering: in 1977 heeft de Nederlandse Israëlitische, Gemeente van Leiden gemeld in het Nederlandse Woud in Israël een boom te zullen planten op naam van de Katwijkse politie. Dit zal gebeuren uit dank voor de assistentie die steeds verleend wordt bij begrafenissen op de Joodse begraafplaats te Katwijk. LL. Was het ijs in de Leidse singels het afgelopen weekeinde nog onbetrouwbaar, in de Leidse regio is gisteren en eergisteren volop ge schaatst. Vele ijsverenigingen in de regio hielden wedstrijden. Zaterdag traden schaatsers in Nieuwe Wete ring, Hoogmade, Oud Ade, Wou brugge en Aarlanderveen aan, en zondag in Zoeterwoude. Vierentwintig heren streden zater dag om de hoogste Nieuw Wete- ringse eer bij de wedstrijden, die ijsvereniging Ijsvermaak Willem Ba- rends organiseerde. Ben van Haa strecht werd eerste, Th. de Koning eervolle tweede. Derde werd Hans van Mastwijk, terwijl Piet Bouw meester beslag legde op de vierde plaats. Bij de dames was het club kampioenschap een aangelegenheid van de familie Bouwmeester. Kittie Bouwmeester werd eerste, gevolgd door Connie Bouwmeester. Derde werd Ans Bouwmeester-Klerks. Kees Borst kan zich sinds zaterdag ijskampioen van Hoogmade noemen. Tweede tijdens de wedstrijden, die de IJsclub Hoogmade hield werd Dorus Borst. De derde plaats was voor Kees Boer en de vierde voor Gerard van Goozen. In Oud Ade werden zaterdag school- wedstrijden georganiseerd door de IJsclub Oud Ade. Peter van Segge- len werd eerste bij de jongens van de eerste en tweede klas, Ted de Haas legde beslag op de eerste plaats bij de jongens van de derde en vierde klas. Koos de Haas werd eerste bij de vijfde en zesde klas. Bij de meisjes werden in dezelfde cate gorieën respectievelijk Monique Vel- zeboer, Simone Metaal en Ottilie Olijerhoek eerste. De jubilerende IJsclub Woubrugge hield zaterdag eveneens voor de jeugd van zes tot en met twaalf jaar schaatswedstrijden op de uitsteken de ijspiste van de tennisbaan. Piet v. d. Laan werd eerste bij de 6 t/m 8-jarigen. Janneke v. d. Laan en Jaap v. d. Laan kunnen zich kam pioen bij de 9 t/m 10-jarigen noemen. Bij de 11- en 12-jarigen wonnen Bri- gitta v. d. Wel en Frans Slingerland. De Aarlanderveense schooljeugd trad zaterdag aan bij schaatsvereni ging Nooitgedacht. Winnaar bij de jongens van 6 en 7 jaar werd Wim v. d. Vis, Robbert Poelwijk legde beslag op de titel voor de jongens van 8 en 9 jaar, Pieter Wijfje won de wedstrijden voor jongens van 10 tot en met 12 jaar. In de zelfde categorieën wonnen bij de meisjes respectievelijk Hanneke Verdonk, Silvia v.d. Berg en Maja de Roos. In Zoeterwoude werden gisteren kortebaanwedstrijden verreden op de Noord Aa. Onder enorme publie ke belangstelling streden acht dames en zesenveertig heren om de hoogste eer. Bij de dames ging Marian de Hollander met de eer strijken. Twee de werd Riet Straathof en derde Yvonne Laken. Wim den Eisen legde beslag op de eerste plaats bij de heren. Hij werd gevolgd door Wim Olsthoorn en Jan der der Geest, die respectievelijk tweede en derde wer den. In Nieuwe Wetering hield Ijsver maak Willem Barends zaterdagmor gen op de baan aan de Voorweg voor de jeugd wedstrijden in blokje1 rapen, en hardrijden. De winnaars werden: Ingrid Höllers (6- en 7-jari- gen), Johnny Bouwmeester (6- en 7-jarigen), Linda Zoetendaal (8- en 9-jarigen), Pieter Straathof (8- en 9-jarigen), Moniek v. d. Knijff (10- en 11-jarigen), Jürgen Broström (10- en 11-jarigen). Sandra v. d. Wereld (12- en 13-jarigen), Edwin Jansen (12- en 13-jarigen) en Rik Borst (14- en 15-ja- rigen). De priksleeclub De Gladde IJzers uit Nieuwe Wetering hield gisteren prik sleewedstrijden. Achtenveertig prik- sleeërs meldden zich aan de start. Gerard Bouwmeester werd clubkam pioen. Cor Bouwmeester werd twee de, gevolgd door Nick van Haa strecht. In Warmond werden vanavond op de Ijsbaan D.e Poel de Warmonds kam pioenschappen voor dames en heren verreden. Er zal op de korte baan (160 meter) worden gestreden om de burgemeester Langemeijer-beker. Inschrijving is mogelijk voor War- mondse dames en heren vanaf 14 jaar aan de baan tot half zeven. De wedstrijden beginnen om zeven uur. De Zoeterwoudse IJsclub houdt woensdag 22 februari schaatswed strijden voor leerlingen van de basis scholen op de Noord Aa. De kortebaanwedstrijden in Zoeterwoude WOUBRUGGE Burgemeester Brouwe Koning is zaterdag, tijdens een gezel receptie, benoemd tot ere-voorzitter van vijftig-jarige ijsvereniging Woubrugge. Gerrit van Wijk en Jan Bochove, oprichl van de ijsvereniging werden gehuldigd d een vertegenwoordiger van de K.N.S.B. ontvingen een onderscheiding, die Gerrit Wijk overigens al bleek te bezitten. 1 hoogtepunt op de receptie vormden de mi kale felicitaties van de fanfare „Harmon Voorzitter H. de Jeu feliciteerd burgemeester Brouwer de Koning met zijn ere-voorzitterschap.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4