werknemers tot f50.000 iets gunstiger Ali verliest wereldtitel VETWERK" VAN DE BUIS PvdA wil meer werk in onderwijs CDA en VVD tegen verdere hulp Cuba Auto- intelligent... BEimnFS- AUimtAl INA Donderdag 16 februari 1978, 68e jaargang no. 20969 Ceidóe (Bou/ia/rit papenburg 2. Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. tenties (excl. BTW) 0,48 per mm. Telefoontjes 4.37 - Klachten bezorging: tel 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) tiementen: kwartaal 41.75; jaar 155,50; losse nummers: 55 cent. DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Wat heet beter „Wat heet beter" over volkse geneeswijzen op Ned I om 19.50 uur. Om 20.35 uur „De Alles Is Anders Show" en om 22.05 uur „Frontaal" met de discussie: „Moet Nederland gratis open baar vervoer krijgen?". Ned II om 19.10 uur „De Ver schoppeling" om 21.00 uur „De familie Bellamy" en om 22.20 uur Hier en nu over Israël. Koud en winderig Vooral in het zuiden veel bewol king met later mogelijk enige sneeuw. Krachtig tot hard toe nemende oostelijke wind. Maxi- mumtemp. om het vriespunt Morgen zon: 7.52—17.57. Maan: 12.57—3.59. Scheveningen hoog water: 10.38, 23.57. Laagwater: 6.02,18.53. (Van onze rtv-redactie) ^ERSUM De programma-direc- ran de AVRO en Mies Bouwman en besloten de reeks uitzendingen bet programma „Netwerk" op de laterdagavond te beëindigen, eden voor de stopzetting is dat het ramma noch aan de verwachtingen de AVRO noch aan die van Mies vman noch aan die van de kijkers t te beantwoorden. AVRO heeft besloten „Netwerk", dat meestal tot na middernacht uitliep, niet door een ander programma te ver vangen. Spoedig na de eerste uitzending op 7 januari van dit jaar bleek het program ma niet aan te slaan bij de kijkers. Er kwamen naar aanleiding van de eerste zes uitzendingen zelfs honderden brie ven van AVRO-leden met vaak negatie ve reacties. De geringe waardering van de kijkers bleek ook uit de lage waarde ringscijfers. Tientje als muntstuk? (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het Tweede-Kamerlid Rienks (PvdA) vindt dat een muntstuk van tien gulden in een behoefte zou voorzien. Hij vindt invoering van dit muntstuk vooral nuttig ten behoeve van automaten. Het Kamerlid deed de suggestie gisteravond in het beleidsdebat over de begroting van financiën. Vandaag geeft minister Andriessen (financiën) zijn reactie hie- Sneller dan locomotief MOSKOU (DPA) De Russische machinist Tkat- schenko heeft het leven van een kind gered door sneller te lopen dan zijn trein. Volgens krantenberich ten van gisteren in de Russiche hoofdstad Moskou zag de machinist achter een station plotseling een kind op de rails. Hij trok meteen aan de rem, maar zag dat de trein niet op tijd tot stilstand zou komen. Daarop sprong hij uit de locomotief en rende deze voorbij. Nét voor de aanstormende trein kon hij het kind van de rails trekken. Hart én nier overgeplant HOUSTON (UP) Een 21-jarige man heeft in het St.-Lucashospitaal in Houston een nieuwe nier en een nieuw hart gekregen en verkeert nu in „kritieke maar stabiele" toestand. De patient had vijf dagen voor de ingreep geleefd met een tijdelijke pacemaker. De hoofdchirurg van het ziekenhuis, dr. Denton Cool- ey, was niet bereikbaar voor commentaar. Cooley heeft van 3 mei 1968 tot 25 september 1969 harttransplantaties op 20 patiënten verricht. Geen van hen heeft het overleefd. rstbeperkingen schreden sers ardeeld HAAG Drie vis- uit Katwijk en een Bcheveningen zijn ren door de Haagse jerechter mr. H. tier veroordeeld ren geldboete van Uizend gulden met proeftijd van twee De vissers hadden f76 grotere hoeveel- D tong en schol ge en dan was toege- imoesten wel door met de vangsten, fs gingen we fail- aldus het verweer de vissers. De be- jeling van hun straf- werd sterk ver- |d doordat onduide- eid bestond over de igheid van de vang- elingen zoals die pn EEG-verband jrastgelegd. De Hoge I heeft inmiddels bid dat de regelin- bindend zijn. Zes- andere vissers uit iveningen en Kat- lieten gisteren op jtting verstek gaan. rerzoek van hun ad- (en werd de behan- ig van hun zaak jehouden. De offi- van Justitie kondig- an dat hij bij nieu- overtredingen van tbeperkingen dere straffen zou (Van een onzer verslaggevers) Den Haag De koopkracht zal er voor een aantal Nederlanders dit jaar niet op achter uit gaan. Minister Van Aardenne van eco nomische zaken zei gisteren tenminste tij dens een gesprek met de top van de vakbe weging dat de modale werknemer er dit jaar in koopkracht 0,3 procent op vooruit zal gaan, „gunstiger in ieder geval dan de zogfenaamde nullijn." In de Eerste Kamer ging minister-president Van Agt nog een stapje verder toen hij opmerkte, dat de mensen met een inkomen tot 50.000 gulden (die hij tweemaal de modale werknemers noem de) er dit jaar hoogstwaarschijnlijk niet op ach teruit zullen gaan. De premier verbeterde met zijn opmerking een eerder gedane uitspraak, dat de „tweemaal mo dale inkomens" het bij de koopkracht met een half procent minder zouden moeten doen. Maar zei Van Agt later, „hierbij had ik geen rekening gehouden met eventuele prijzenstops en inciden tele loonsverhogingen." „Van een effectieve nul lijn behoeft dus geen sprake te zijn, het kan allemaal nog meevallen," aldus de minister-presi dent gisteren in de loop van de debatten in de Eerste Kamer. Uit de opmerkingem van premier Van Agt kan men tevens afleiden, dat de regering eventueel zal overgaan tot het invoeren van een prij zen stop, wanneer de prijzen voor bepaalde artikelen te sterk zouden stijgen. Leon Spinks wordt op de schouders genomen door wildent- housiaste supporters nadat hij Mohammed Ali heeft verslagen en daarmee de wereldtitel in het zwaargewicht heeft veroverd. Zege Koopmans nog onzeker ROTTERDAM. Rudie Koopmans is kampioen in het halfzwaarge wicht. Gisteravond won hij in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy op punten van de Europese titelverdediger de Italiaan Aldo Traversaro. In theorie bestaat echter de kans dat de Europese Boks Unie Koopmans de titel weer ontneemt omdat er bij het opmaken van de uitslag een telfout is gemaakt. De EBU zou zich vandaag al over deze netelige en onverkwikkelijke affaire buigen maar het kan nog erg lang duren eer de beslissing valt. Rudie Koopmans rest niets anders dan lijdzaam afwachten. In de bokswereld vielen trouwens nog meer sensationele ontwikke lingen te melden. In Las Vegas verloor de onoverwinnelijk geachte Mohammed Ali in een gevecht over vijftien ronden van zijn uitdager, de 24-jarige Leon Spinks. Ali verspeelde daarmee zijn wereldtitel in het zwaargewicht. Tijdens het gevecht leek de 36-jarige Ali elke ronde een jaar ouder te worden. De niet aflatende agressie van zijn tegenstander bezorgde hem grote moeilijkheden. Door deze nederlaag verspeelde Ali ook de uitzichten op het twaalf miljoen dollar gevecht dat in mei met Ken Norton gehouden zou worden. (Van c parlementaire redactie) Tweede Kamer wil dat een bedrag van 50 miljoen gulden, dat bestemd is voor verbete ring van de onderwijsvoorzieningen voor jongeren, wordt besteed aan de werkgele genheid in het onderwijs. De post vi-n 50 miljoen staat op de onder wijsbegroting ten behoeve van de invoering van partiële leerplicht voor 17-jarigen. In afwachting van nieuwe onderwijsvoorzienin gen had het vorige kabinet echter al beslo ten deze uitbreiding van de partiële leer plicht dit jaar niet te verwezenlijken. Het nieuwe kabinet is het daarmee eens, maar ziet geen kans die nieuwe onderwijsvoorzie ningen dit jaar al op ruime schaal in te voeren. De PvdA vindt nu dat het geld dan besteed moet worden aan de werkgelegenheid in het onderwijs en stelt onder meer voor de klas sen in het onderwijs en stelt onder meer voor de klasse in het kleuter- en lager onderwijs te verkleinen, waardoor 600 extra onderwijskrachten nodig zijn. Van dat geld zouden bovendien honderd mensen kunnen worden aangetrokken voor volwassenenon derwijs en tweehonderd voor scholen in achterstandsgebieden. Het bedrag dat dan nog overblijft moet. aldus de PvdA, worden gebruikt om een eerste start te maken met de nieuwe onderwijsvoorzieningen voor jon geren. IIAVO- EERLING VERVALST DIPLOMA 0RDRECHT (ANP) e Dordtse politie heeft :n 17-jarige scholier ern- ig onderhouden over zijn oging een mavo-diploma vervalsen. Ie jongen wilde van een rhriftelijke mavo-cursus f. die hij van zijn vader loest volgen. In een dag- lad bood hij per adverten- e aan bezitters van het iavo-diploma thuiswerk an. Toen daar een reactie p kwam, verzocht hij de ïflectant zijn diploma ven aan hem af te staan. :i] tekende het nauwgezet a en ging vervolgens naar en drukkerij, waar hij 75 a te drukken diploma's estelde De drukkerij stel- e de politie in kennis van eze oneerlijke order. TELS *vas gisteren druk in de boks- Mohammed Ali viel van zijn op Europees niveau wist Koopmans zich staande te Kien in de laatste ronden. to zijn Italiaanse tegenstander W dat de jury niet goed had Uitgebrande Boeing van Sabena in Tenerife De Sabena-Boeing 707, die gistermid dag, wegens een defect aan het land ingsgestel, een bui klanding moest ma ken op het vliegveld Los Rodeos van Te nerife en daarna in brand vloog. De passagiers en be manning konden tij dig het toestel ver laten. Er zijn enkele licht gewonden. Op hetzelfde vliegveld verongelukten in maart vorig jaar twee Boeings van KLM en Panam, waarbij 634 mensen om het leven kwa- (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Minister-president Van Agt heeft gisteren bij de algemene politieke beschouwingen in de Eerste Kamer gezegd, dat als nu een beslissing genomen zou moeten worden over de ontwikkelingshulp aan Cuba, die hulpverlening zou worden stop gezet. De toezeggingen voor dit jaar zullen worden nagekomen aldus Van Agt. Over een paar maanden zal een definitieve beslissing worden genomen. Vooral CDA en WD voelen met voor voortzetting van de nulp aan Cuba. Dat bleek gisteren in de Tweede Kamer. De woordvoer ders van de beide partijen lieten daarover in het debat over ontwikkelingssamenwerking geen enkele onduidelijkheid bestaan, in tegenstelling tot de PvdA die de hulp grqag door wi) laten gaan. Volgens de VVD'er Waalkens is er sprake van een uitbreiding van de Cubaanse militaire activiteiten in Afrika. Hij zei dat Hegenen die de hulp aan Cuba willen voortzetten klakkeloos aanvaarden wat dit land in de wereldpolitiek doet. Minister De Koning, die al meermalen heeft gezegd niet enthousiast te zijn over de hulp aan Cuba, zal vandaag in de Tweede Kamer reageren. Van zijn antwoord zal afhangen of de WD met een motie komt. Koop niet "zomaar" een gebruikte auto. Let liever op het A-1 embleem. Bij uw Ford-dealerl Elk merk. Van binnen en van buiten geïnspecteerd en gerevideerd. U koopt zekerheid en betrouwbaarheid U krijgt dat zwart op wit op 'n ondertekend garantie-bewijs. Auto-intelligent zijn Geld voor heroine nodig: kwart miljoen gestolen (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Om aan geld voor heroïne te komen hebben vijf jeugdige Hagenaars de af gelopen maanden voor een kwart miljoen aan kleding en sieraden ontvreemd. Zij hebben dit tegenover de Haagse politie bekend. De gestolen goederen, die wer den buitgemaakt bij babbel- trucs en inbraken, werden ge heeld door een 23-jarige Hage naar, die eveneens is gearres teerd. Vrijwel de gehele buit is inmiddels omgezet in hero'ine. De grootste slag sloegen de jon gelui in Rijswijk, waar uit een woning voor 20.000 gulden aan juwelen verdween. totcO' ■■Hl 111 Wi 9 t/m 18 februari geopend van 10 17 uu en van rl9 22 uj zaterdag en zondag van 10 17uu toegahgtS Trein-Toegang-biljetten bij NS-stations AMSTERDAM rai Panieren oe Eiropa BouHvaro prat» Voorstel tot mensenruil in Cabinda LISSABON (UPI) - Pro-wes terse guerrillastrijders in de Angolese olierijke enclave Ca binda hebben gisteren aangebo den het leven van 61 gevangen genomen Cubaanse en Angolese soldaten te sparen, in ruil voor de vrijlating van vijfduizend gevangenen en van naar Cuba gedeporteerden. Een zegsman van de guerrilla- groepering zei dat een kleine 3.000 inwoners van Cabinda, van wie de helft kinderen, de laatste twee jaar gedwongen zijn naar Cuba te gaan. „Communistisch Cuba doet 1.270 van onze kinderen die van hun families werden weggerukt en gedwongen werden naar die eiland-gevangenis te gaan, een hersenspoeling ondergaan", al dus de zegsman. GASEXPLOSIE IN AUTO: MAN GEWOND EINDHOVEN (ANP) Een 28- jarige Eindhovenaar is gisteren door een explosie in zijn auto ernstig gewond geraakt aan het hoofd. De man had zelf een gasinstalla tie in zijn auto gebouwd. Omdat die installatie lekte was er gas in de auto terechtgekomen. De explosie deed zich voor toen de man een sigaret wilde aanste ken. Geen krant ontvangen? Bel tus sen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122244 en per speciale koe rier wordt de krant alsnog ge bracht. Illilillllllllllillllll Met dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement, voor u een geurig boeket bloemen van de Fleurop bloemist. kwartaalabonnee adres woonplaats Stuur als dank voor de moeite het boeket bloemen naar woonplaats Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar antwoordnr: 349. Leiden

Leidse Courant | 1978 | | pagina 1