Ëeidóe €owumt UROPA INGESNEEUWD Geheime top over positie Franse franc Ernstig ongeval in Warmond itallen huizen ingestort Prestatieloop fataal meer uit buitenland ACHT PAGINA'S DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Maandag 13 februari Terrorisme „Internationaal terrorisme", do cumentaire van BBC, AVRO en Polytel op Ned. I om 19.55 uur. Om 19.04 uur „Happy Days" en om 20.45 uur „kabaret tekstpie rement". Ned. II om 19.30 uur „De Mup- pet-show" en om 20.25 uur vijf de deel van „Dagboek van een herdershond". 68e jaargang no. 20966. Sneeuw Tijdelijk opklaringen maar ook sneeuw. Hier en daar mist. Zwakke tot matige wind uit het westen en max. temp. om het vriespunt. Morgen zon: 7.58—15.51. Maan: 11.02—01.07. Scheveningen hoog water: 7.35., 19.55. Laag water: 3.20., 15.43. Rapenburg 2. Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. (excl. BTW) 0,48 per mm. Telefoontjes 4,37 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) kwartaal 41,75; jaar 155,50; losse nummers: 55 cent. WARMOND Op de Warmon- derweg heeft zich zaterdag avond een ernstig ongeluk voorgedaan, waarbij een voet ganger zwaar gewond raakte. Bij het oversteken van de War- monderweg werd een 45-jarige voetganger uit Warmond aange reden door een 31-jarige auto mobilist uit dezelfde gemeente. Het slachtoffer is onmiddelijk na het ongeval overgebracht naar het Academisch Zieken huis te Leiden, waar hij ter stond geopereerd werd. De man verkeert in levensgevaar. De toedracht van het ongeluk is nog in onderzoek. LEIDEN Een 67-jarige vrouw is gistermiddag bij klaarlichte dag op de Oude Herengracht beroofd van haar handtas. De dame kreeg tijdens het wande len gezelschap van een man, die op een bepaald moment zijn slachtoffer een zetje gaf. De da me kwam te vallen. Bij het op staan merkte zij dat haar hand tas met daarin een portemonnee met 600 gulden gestolen was. APELDOORN Een prestatieloop in Apeldoorn is zaterdag voor een vierenzestigjarige deelnemer fataal afgelopen. Kort na de start werd de man door een hartinfarct getroffen. Verzorgers langs het parcours pasten nog beademing toe. maar dat tleek tevergeefs. Er wordt vermoed - zekerheid was er nog niet - dat de deelnemer zich voor de cross niet heeft laten keuren. Geen schaatsrevanche op Uithof DEN HAAG De revanche van de Europese- en Wereld kampioenschappen schaatsen op De Uithof gaat niet door. Het was de bedoeling dat deze wedstrijden op 28 februari in Deventer en op 1 maart in Den Haag op De Uithof zouden worden gehouden. Directeur Jan Klok van De Uithof: „De belangstelling voor het schaatsen is door de minder goede prestaties van de Nederlanders afgenomen en bovendien is het niet mogelijk om alle landen in Nederland aan de start te krijgen". Badmintoncentrum: 5 miljoen BEVERWIJK In 1980 bestaat de Nederlandse Badminton Bond vijftig jaar. In dat jaar hoopt de snelst groeiende sportorganisatie in ons land de eerste aanzet te geven voor een te bouwen nationaal badmintoncentrum, waar ook het bondsbureau ondergebracht kan worden. Directeur Rob 'Spee: „Het centrum moet in midden-Nederland komen. Wij hebben twee plaatsen op het oog en het gaat zo'n kleine vijf miljoen gulden kosten." Spee is ook de mening toegedaan dat er binnen vijf jaar prof-badminton in ons land zal zijn. Schoten bij achtervolging Op de Zwarteweg heeft de Haagse politie gisternacht een 21-jarige Haagse verkoper kun nen aanhouden die ervan wordt verdacht medeplichtig te zijn geweest aan een diefstal van een personenauto. Die auto was enkele dagen eerder uit de Haagse Lunterenstraat gesto len. Auto-surveillanten van de Haag se politie zagen gisternacht de gestolen auto op de Raamweg riidpn «»n 7pffpn onmiddellijk de achtervolging in. Op de Zwarte weg, ter hoogte van het Prins Bernhard Viadukt reed de be stuurder van de gestolen auto de wagen tegen enkele paaltjes aan en reed zichzelf daarmee min of meer klem. De bestuur der sprong direkt uit de auto en nam de benen. De agenten los ten nog enkele waarschuwings schoten maar slaagden er niet meer in de vluchtende man te achterhalen. Een inzittende, de *>1inriep vorkoopr kon wp! wor den ingerekend. Hij ontkent vooralsnog iets met de diefstal van de wagen te maken te heb ben. Via verklaringen van de aange houden inzittenden kon de poli tie gisteravond de ontvluchte automobilist in zijn woning in Den Haag aanhouden. De jon gen, een 18-jarige Hagenaar zon der beroep, ontkent tot nu toe alles. Hij staat bekend bij de Haagse politie wegens diefstal- Ipn pn inbraken. ebed was inranders machtig INNOVER (AFP) - or hardop te bidden ft een 21-jarige West- tse verpleegster zich erdag enkele aanran- 's van het lijf kunnen Jen jonge vrouw werd erdagavond in Asen- 'f bij het verlaten van i dancing lastig geval- door een onguur ty- Toen de jongeman i aan haar wilde ver- jpen begon ze met lui- stem alle gebeden op zeggen die haar te nen wilden schieten, aanrander schrok te- maar waagde even ïr met twee kornuiten nieuwe aanslag op eerbaarheid van de pleegster. Ook ge- een konden de heren t op tegen de kracht i haar door de straat lallende gebed. De po- e heeft het trio gearr- teerd. PARIJS (DPA) Ministers van financiën van de de vijf belangrijkste industrielan den, de Verenigde Staten, Bondsrepubliek, Japan, En geland en Frankrijk, zijn gis teren in Versailles in het ge heim bijeengekomen om in ternationale monetaire pro blemen te bespreken. Na de langdurige moeilijkheden met de koers van de dollar is de laatste dagen vooral de Franse franc een zorgenkind. Verwacht werd dat van daag de Franse franc opnieuw zal dalen, nu bij de jongste opiniepeiling van het weekeinde weer is gebleken dat links inderdaad de komende Franse verkiezingen gaat winnen. In Versailles is ook gesproken over de Europese slang, nu de Noorse kroon met acht procent is gedevalueerd. Deze devaluatie zal volgens minnis- ter van financiën, Andriessen, wei nig betekenis hebben voor ons land. De bewindsman van financiën vond de devaluatie wel nodig, gezien de zeer slechte betalingsbalanspositie van Noorwegen. och geen kamerlid et koopsompolis an een onzer verslaggevers) HAAG De president de raad van bestuur van de -ckeringsmaatschappij „De d Rotterdam" de heer P. van —sel heeft gezegd dat de ering dat een kamerlid bij maatschappij een koopsom- "s aangeschaft zou hebben, <*n misverstand berust. U hebben tot nu toe geen en van kamerleden of be- dslieden aangetroffen", al- de heer Van Steensel, die zijn eerdere tegengestelde uit spraken toeschrijft aan een naamsverwisseling door zijn medewerkers bij het onderzoek. Minister Andriessen van finan ciën heeft bepaald dat alleen de voorzitters van de Vereniging van inspecteurs van 's Rijksbe lastingen en van de Vereniging van adjunct inspecteurs in het openbaar over de koopsompolis sen mogen praten. Inspecteurs heeft hij verboden om zich hier over uit te laten. INBRAAK IN RADIOZAAK LEIDEN In een radiozaak in de Pelikaanstraat is afgelopen nacht ingebroken. Door een ruit te vernielen wisten de inbrekers bij de in de etalage opgestelde artikelen te komen. Er werd ge luidsapparatuur met een waar de van 4000 gulden ontvreemd. De braakschade was 2500 gul- den. LEIDEN Uit een auto op het Stadhuisplein is zaterdagavond een portefeuille met een bedrag van 8800 gulden ontvreemd. Waarschijnlijk heeft de eigenaar van de auto zijn portier niet <v>PH affwlntpn fehad GENERAAL VAN DAALEN Oefeningen Russen erg indrukwekkend SCHIPHOL (ANP) De Neder landse brigade-generaal A.P.A. van Daal en, commandant van de 43e pantserbrigade, heeft gistermiddag op Schiphol na zijn aankomst uit Moskou de Russische legeroefeningen in Wit-Rusland van de laatste da gen „zeer interessant en erg in drukwekkend" genoemd. Briga de-generaal van Daal en was een van de twee Nederlandse waarnemers, die door de Sow- jet-autoriteiten bij de Berezina- oefening werd toegelaten. Het was voor de eerste maal dat de Russische autoriteiten Wes terse waarnemers bij hun leger oefeningen toelieten. Hiertoe was besloten tijdens de confe rentie van Helsinki, om het ver trouwen over en weer te vergro ten. De buitenlandse waarnemers hadden in grote lijnen wat ach tergrondinformatie over de oe fening gekregen. Contacten met de manschappen zijn er nauwe lijks geweest en van een kennis making met nieuw Russisch ma teriaal is geen sprake geweest De nieuwe Russische tank, de T-72 konden de buitenlandse gasten alleen vanuit de verte aan het werk zien. Wel was ge troffen door een optreden van een groep parachutisten, in to taal 1200 manschappen, die ter wijl ze naar beneden kwamen, schoten afvuurden. Geen krant ontvangen? Bel tus sen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122244 en per speciale koe rier wordt de krant alsnog ge bracht. it echtpaar Kulk uit Zoetermeer trok naar de wintersport op de Postbank in Arnhem. De zonnige haven van Genua nu omlijst door een dik pak sneeuw (Van onze verslaggevers) OME/DEN HAAG Barre ieeuwval heeft het afgelopen eekeinde in vrijwel geheel èst-Europa een chaos aange- cht. Het zwaarst geteisterd trden Noord-Italië en Zwit- rland, waar op sommige aatsen bijna drie meter eeuw viel. Honderden berg- rpen zijn volledig geïso- ird. Tientallen huizen be- eken onder de sneeuwlast. mminste negen mensen zijn sten rond het Alpengebied als gevolg van de ongekende «neeuwval om het leven geko men. Vele duizenden Neder landers werden zaterdag en aondag bij terugkeer van een intersportvakantie door de leeuw verrast op de Duitse itobanen. Met urenlange ver- agingen arriveerden zij in ederland. ilgens weersvoorspellingen hand aft het huidige weertype zich de mende dagen moeiteloos boven ist-Europa. Een krachtig hogedruk- bied boven Groenland, dat zich ver- r uitbreidt in de richting van Scandi- vië, zorgt de komende dagen boven in voor nog koudere lucht uit noord- ordoostelijke richting, n van de zwaarst getroffen gebieden door de brandweer worden verlost uit een treinstel, dat door de hevige sneeuwval was vastgelopen op een bo vengronds traject. Behalve in Zwitserland, Italië, Oosten rijk, West-Duitsland en Frankrijk werd het verkeer ook op sommige plaatsen sommige plaatse eveneens tot stilstand gedwongen in Engeland, Schotland en Noorwegen. Vergeleken met midden-Europa was de sneeuwval in Nederland het afgelopen weekeinde te verwaarlozen. Wel ont stonden gladde weggedeelten door op vriezing. In Nunspeet verongelukte een 50-jarige Harderwijker, nadat hij met zijn auto in een slip was geraakt. Door de aanhoudende vorst kon er op vele sloten en ondergelopen weiland worden geschaatst. Op de Waddenzee hebben zich nu reeds duizend meter lange ijsvelden gevormd. Deze leveren tot nu toe geen problemen op voor de verbinding van de eilanden met het vasteland. Onbetrouwbaar ijs heeft zaterdag in Weesp het leven gekost aan de vier-ja- rige Claudia de Mol. Tijdens het spelen raakte zij in een wak en verdronk. Honden hebben het met de huidige ijsconditie erg moeilijk. Dit weekeinde kwamen tientallen viervoeters in een wak terecht. De gaten zijn door de sneeuw op het ijs voor honden onher kenbaar. Nederlandse dierenbescher mers raden hondenbezitters aan hun dieren met dit weer aan de lijn te houden. ners in Nederland worden afgegeven. In een brief aan het directoraat-generaal voor de arbeids voorziening van het ministerie van sociale zaken zegt de WON van mening te zijn dat er geen arbeidsvergunningen voor buitenlandse voetbaloefenmeesters verstrekt dienen te worden. De WON vindt dat de stand en de ontwikkeling van de werkgelegenheid in de voetbalwereld zodanig zijn dat voor de vakante arbeidsplaatsen voldoende trainers met een Nederlands diploma beschikbaar zijn om als passen te worden aangemerkt. De vereniging refereert aan een eerder antwoord in deze kwestie van de toenmalige minister van sociale zaken, Boersma. Dat is wel evens anders dan in ons land waar sneeuw en kou (alsnog) hebben toegeslagen. In Palm Springs wordt lustig in de zon golf gespeeld. Profspeler Fuzzy Zoeller sloeg de val in deze boom en zijn caddy moesf hem eruit halen. Zoeller achtte dat ten eerste beneden zijn waardig heid - per slot van rekening is het ook het werk van een caddy zou men kunnen zeggen - en ten tweede was het voor hem te warm om te klimmen. Palm Springs ligt dan ook in Californiê. is het Italiaanse Friuli. Talloze inwo ners van tientallen ingesneeuwde dor pen in dit gebied brachten de nacht door in de open lucht, uit vrees dat hun huizen niet bestand zouden blijken tegen de zware sneeuwlast. In Como vond een 13-jarig meisje de dood toen een huisje bij een kabelbaan bezweek onder de sneeuwvracht. In Belluno kwamen de vier inzittenden van een taxi om het leven toen de wagen door een lawine werd getroffen. Bij Cortina d'Ampezzo hadden reddingsploegen, geassisteerd door helicopters, drie uur nodig om twintig auto's met Duitse toeristen te bevrijden. Enkele tientallen passagiers van de Panjse metro moesten gisteravond Tilburg De Ver eniging van Voet baloefenmeesters in Nederland (WON) vindt het ongewenst dat nieuwe arbeidsver gunningen voor buitenlandse trai- Te warm Noodweer in Californiê Sommige delen van de wereld zijn in de boeien van sneeuw en ijs, maar elders heeft men te kampen met stormen en zware regenval, zoals hier in Californiê, waar een muur van modder en wa ter zich door een dal perste en deze tuin van een huis in La Crescenta bedekte met blubber en au towrakken.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 1