Knappe overwinning van Zijl/LGB bij Neptunus jPUNTESMCEX/FOAEHQLTZ HAALT FOM UIT ^Teleurstellende nederlaag HVS Voorschoten uitgehekerd „Ce Plantenboek" ;ina LEIDSE COURANT PAGINA 17 Loosterweg 39A Voorhout 02522-11048 niet ;r dan I zij san Van onze waterpolomedewer- dat Hefl ker e PaP{ ARNHEM Waterpolohoofd- klasser De Zijl/LGB heeft in de openingsronde van de deden i tweede competitiehelft een allen i uitstekende 7—6 ovenwinning enmaal op het sterke Neptunus-Arn- an èén hem behaald. De Zijl/LGB /elijk v heeft het zeker niet gemakke- ïs Vessi lijk gehad in deze wedstrijd >s^van tegen het thuisspelende Nep- tunus en heeft enkele malen zelfs tegen een achterstand naars op 0—1 toen Alex van Belkum voor 45 seconden het water moest verlaten. Stan van Belkum wist nqg in de zelfde eerste periode twee maal een numerieke meerder- eigeni heid te benutten en nadat Lichtenberg voor Neptunus de gelijkmaker had gescoord, ging de eerste rust in met een 2—2 stand. Ook in de tweede periode wer den vier doelpunten gescoord, voor De Zijl/LGB waren dat Martin Vreeburg (man meer) en Albert Spijker met een prachtig midvoordoelpunt. Voor de Arnhemmers doel puntten Jansen en Toonen. In de derde periode kwam De Zijl/LGB op een 45 voorsprog door een doelpunt van Stan van Belkum. In het laatste speldeel viel de beslissing, nadat Alex van Bel kum nogmaals voor 45 sec. het water had moeten verlaten wist Frits Welling de bal te onderschep pen. Via Martin Vreeburg ging de bal naar de vrij liggende Stan van Belkum, die hierna zijn vierde doelpunt van deze wedstrijd kon scoren, een doelpunt dat hem met Gijs Stroboer op de tweede plaats van de topscorerslijst brengt. Via 4—7 door Frits Welling (man meer) kwam Neptunus nog even terug door Lichtenberg en Hoogveld (man meer). De Leidenaars konden jiter, B s Erw de resterende seconden echter sën. F( rustig uitspelen en namen de volle brach winst mee naar huis. >p Baki Landskampioen AZC-Unique heeft oopsa het eerste competitietreffen na de id daawinterstop met veel moeite win nend kunnen afsluiten. Gehandi capt door het rondwarend griepvi- Jan van Duuren was met zijn treffen van ZCE. drie treffers bijzonder waardevol voor LZ'86 in het rus, waardoor o.a. international Eric Noordegraaf ontbrak, zag AZC pas in de slotfase kans het Wage- ningse De Rijn op achterstand te zetten. In de eerste drie spelperiodes ging de strijd gelijk op, terwijl de Rijn tot driemaal toe een voorsprong nam. De sterke De Rijn-speler Ed van Esch opende de score, gaf, nadat Keman de stand in even wicht had gebracht, De Rijn nog maals een voorsprong. Stroboer, Vermeer en nogmaals Wim Keman bepaalden de stand aan het eind van de derde periode op 3—3. In het laatste speldeel ging AZC er wat fanatieker tegenaan en ga ven routine en grotere schotvaar digheid de doorslag. Wim Keman slaagde er nog driemaal in de Rijn-doelman te passeren, hier te genover wist De Rijn slechts èén doelpunt te scoren, zodat de eind stand op 46 werd bepaald. LZ 1886 heeft in de eerste klasse een verdienstelijke overwinning behaald. Met 7—3 werd van het Enschedese ZCE gewonnen. In de eerste periode wist ZCE tot twee maal toe een voorsprong te ne men: 0—1 door Gerard Schneider, 1—1, Fried Elzinga en 1—2 Henk Jaarsma. Coach Gijs van der Lee- de schakelde in de tweede periode over naar een zone-verdediging. Dit had in deze periode nog weinig effect. Wel wist LZ de ^.achter stand goed weg te werken en een voorsprong te nemen door twee goals van Jan van Duuren. In de derde periode ging het beter. De Enschedese poloërs konden in de aanval weinig uitrichten en via uit braken wist LZ door twee goals van Fried Elzinga en een van Karei Heydeman definitief afstand te ne men: 6—2. Door een goal van Jan van Duuren en een tegengoal van ZCE werd de einduitslag 7—3. Dames De dames van de Zijl/LGB zijn hard op weg naar promotie naar de waterpolo-hoofdklasse. Met 5—2 werd in De Zijl van de Kwakel gewonnen. Wel had met grotere cijfers gewonnen moeten worden. Vooral met een man meer worden de kansen niet benut. Voor de Zijl/LGB scoorden Jolanda van der Maarel tweemaal. Gemma van Buuren, Erna Maasdijk en Karin Dijkshoorn, allen eenmaal. Sestan- den: 1-0, 2—1,1—1, 1-0. OOO (Van onze schaakmedewerker) LEIDEN Voor Voorschoten is de bekercompetitie van de KNSB al weer afgelopen. Werd dit vier tal in het verleden bijna altijd in de eerste ronde gewipt door LSG, nu werd het team door Den Haag uitgeschakeld: 1-3. Voorschoten had hierbij de pech dat kopman Aad Huizer ontbrak. LSG haalde wel de tweede ronde. Kijk Uit leverde wel meer problemen op dan verwacht: 3-1. Kuijpers en Baart wonnen hier terwijl Konlngs en Sikkel remise speelden. Ook Philidor, dat als bekerhouder in de eerste ronde vrij was, speelt nog mee. De strijd om het kampioenschap van de tweede klasse A van de LSB gaat na de vijfde ronde alleen nog maar tussen Noordwijk en Bodegraven. Noordwijk blijft ook na de 3 1/2-5 1/2 (3 1/2-6 1/2) overwinning op Philidor VI twee matchpunten achter staan op Bo degraven, dat verrassend gemak kelijk het hooggenoteerde LSG IV versloeg: 7 1/2-2 1/2. Koudekerk heeft een kans op het behalen van de eerste overwinning. Tegen Alp hen III staat het voorlopig 4 1/2-4 1/2. Ook in de tweede klasse B viel een tiental af in de strijd om het kampioenschap. Voorschoten II was hier met een 2 1/2-7 1/2 nederlaag tegen Alphen II het slachtoffer. Lisse behaalde een derde achtereenvolgende grote ze ge. Noordwijk II bleef door de 7 1/2-2 1/2 in de degradatiezorgen. Het degradatieduel tussen Sassen- heim en Rijnsburg eindigde met 6 1/2-3 1/2 in het voordeel van eerst genoemde. Leiderdorp II heeft in de derde klasse A duidelijk gemaakt hoger op te willen komen. LSG V werd met niet minder dan 9-1 verplet terd. Op de tweede plaats, met een matchpunt achterstand, volgen Nieuwkoop, dat Boskoop II met 4 1/2-5 1/2 versloeg, en Bodegraven II, dat een 6 1/2-3 1/2 zege boekte op Alphen IV. Philidor VII kwam net iets te kort tegen Aarlander- veen: 4 1/2-5 1/2. Van onze handbalmedewerker LEIDEN Plantenhoek/Foreholte heeft in de eerste divisie geweldig uitgehaald tegen degradatiekandidaat Walcheren. In de bomvolle Sassenheimse sporthal „de Wasbeek" werd de Zeeuwse ploeg volkomen wegge- l speeld door een op alle fronten grandioos draaiend I Foreholte, 15-5. Van meet af aan dicteerde het Voorhout- se team het spel. Binnen vijf minuten keek Walcheren al tegen een 3-0 achterstand aan. Wat onachtzaamheid I in de Voorhoutse defensie, die overigens verder de zaak goed aanpakte, gaf Walcheren de gelegenheid tot 3-2 terug te komen. Foreholte ging echter door en via de J tussenstanden 5-2, 7-3 en 8-4 werd met een ruime 9-5 I gerust. ïonderq Drst 1-3 - Hl Lj k sfant 37-25; J WiddelH 5 Hl Tij 6-66; 9 )6. Trioi Formuj :eria Cc i 3-1R 3. stanc s 62-3( o 4 52. 2; 6 BI In de tweede helft is Walcheren er niet meer aan te pas gekomen. De Voorhoutse verdediging, met Carla van der Zalm als betrouwbaar sluitstuk (zij stopte onder meer een strafworp), zat werkelijk pot dicht. De Vlissingse aanvalsters kregen dan ook vrijwel geen gele genheid tot een scoringspoging te komen. De Voorhoutse aanval daarentegen draaide als vanouds en drukte Walcheren in de verdedi ging. Met schijnbaar gemak werd de bij rust bereikte voorsprong regelmatig uitgebouwd. Vooral de weer makkelijk scorende Hannie Boskamp „roerde" zich daarbij flink. Het mooiste doelpunt kwam echter op naam van Leny van Beek die uit een welhaast onmogelijke hoek tot scoren kwam. Het werd uiteindelijk een dikverdiende 15-5 zege voor de ploeg van trainer Wim Geerlings. De doelpunten van Plantenhoek/- Foreholte kwamen op naam van: Hannie Boskamp 5x, Elly Hoek 2x, Jet Verdegaal 2x, Leny van Beek 2x, Nel Geerlings, Marian Mens. Anke van de Nouland en Ineke Slobbe. In de derde divisie leed kampioen spretendent HVS een teleurstellen de 8-13 nederlaag tegen concur rent Westlandia. In de eerste rond gang ging het bij de Stompwijkse dames nog geheel volgens plan. Beide ploegen waren in die perio de goed aan elkaar gewaagd, waarbij HVS dan net iets meer in haar mars had. Met een verdiende 6-5 voorsprong kon worden gerust. Direct in het begin van de tweede helft moest Maria Belt wegens een vermeende overtreding het straf- bankje opzoeken. De Naaldwijkse dames buitten hun numerieke meerderheid zo knap uit dat HVS binnen de kortste keren op een 7-10 achterstand werd gezet. Deze klap is de ploeg van trainer Jan Mackaay niet meer te boven geko men, alhoewel HVS er in de slotfa se via een alles of niets offensief alles aan heeft gedaan om de bakens nog te verzetten. Het werd uiteindelijk niets. Voor de Stompwijkse doelpunten zorgden: Leny van de Bosch 4x, Ank van de Bosch 3x en Antoinette Lexmond. In dezelfde klasse heeft Jong Ade zich middels een ruime 11-6 zege op het Schiedamse DWS vaster genesteld op de derde plaats. Voor een debutant uiteraard een bijzon dere prestatie. Voor rust bood het stevige DWS nog goed tegenstand en wist de schade nog aardig beperkt te houden (6-3). Hierbij moet wel worden opgemerkt dat het, Schiedamse houtwerk diverse malen zekere Jong Ade-treffers in de weg stond. Na rust was het met de tegenstand van DWS zo goed als gedaan. Via Lydia van de Poel, Margret Brugman en de ondanks eei. vingerblessure weer pijnlijk zuiver schietende Helma van der Geest werd DWS definitief op ver lies gezet, 11-6. Voor Jong Ade scoorden: Helma van der Geest 6x, Lydia van de Poel 3x, Pol Olyerhoek en Margret Brugman. Het Noordwijkerhoutse Northa heeft het lelijk laten liggen tegen de reserves van Ancora. In eigen huis moest de winst met 7-11 aan de Rotterdëmse ploeg worden ge laten. De basis voor deze neder laag werd in de eerste rondgang gelegd toen het volkomen van de slag afzijnde Northa op een geens zins geflatteerde 0-5 achterstand werd gezet. In de tweede helft heeft Northa nog wel getracht dichterbij te komen, maar zij had den daarbij de pech dat de Rotter damse keepster in een fantastische vorm stak. Het bleef een duidelijke nederlaag. Thea ter Heide 2x, Nel- leke de Jong, Hilde van de Berg, Leidy Vink, Rienie Heemskerk en Mary van de Berg tekenden voor de doelpunten. Loes van der Geest van J Dank zij een 9-7 overwinning op het Haagse AHC'28 behoudt MMO haar kans op de titel in de afde- lings eersteklasse. Zowel aanval lend als verdedigend (Riekie Brunt vormde in het doel weer een klas se apart) draaiden de Hoogmadese ng Ade stijlvol gevangen in dames goed. Gedurende de gehele wedstrijd werd de tegenstander steeds op twee doelpunten afstand gehouden, getuige de tussenstan den 5-3 (tevens ruststand). 7-5, 8-6 en tenslotte 9-7. De treffers kwa men van de hand van: Adrie van een schotpoging. Het zou der Meer 4x, Margré Volwater 3x. Corrie Borst en José Elstgeest. De Hoogmadese heren hadden geen moeite met het derde team van SOS. Na een reeds duidelijke 16-6 ruststand werden de Hage- overigens bij een poging naars met een 23-12 nederlaag naar huis gestuurd. Volgende week heeft MMO aan een gelijk spel genoeg om de titel van de afdelings derdeklasse c in de wacht te slepen. Gerard Goemans, Hans Elstgeest en Gerard Elstgeest waren met respectievelijk 7, 6 en 5 treffers het produktiefst. In de afdelings tweedeklasse heeft Sanocel/Saturnus goed uitgehaald tegen het sterker geachte tweede team van Wings. Met een aan duidelijkheid niets te wensen over latende 32-15 zege stelden de Leidse heren hun kandidatuur voor het kampioenschap. Met nog drie wedstrijden voor de boeg en een voorsprong van twee punten op nummer twee, het Wateringse Ve- lo, lijkt de titel binnen bereik. In de beginperiode heeft de Haagse ploeg nog even de illusie gehad bij te kunnen blijven. Tot 4-4 lukte dat aardig maar daarna ging Satur- nus over op een 3-3 verdediging en daar hadden de Hagenaars wei nig kaas van gegeten. Met veel vertoon van macht werd Wings overspeeld. Bij rust keek Wings al tegen een onoverbrugbare 12-5 achterstand aan. In de tweede helft werd het alleen nog maar erger en het was aan de lankmoedigheid van de Leidse defensie te danken dat Wings in de laatste vijf minu ten nog „terug kon komen" van 30-10 tot 32-15. De Leidse treffers werden gescoord door: Wim van Leeuwen 7x, Alwin Jansen 6x, Hans Zwaan 6x, Peter Waalwijk 4x, Anton Klok 4x, Benno Nieuwen- huysen 2x. Stephen Schrader, Henk Verwey en Sander Lagendijk. De heren van HW70 hadden wei nig moeite met het derde team van EHC. Na een nog matige 3-7 rust stand werd de weinig spectaculai re wedstrijd afgesloten met een 9-18 zege voor de Voorschotena ren. De Voorschotense dames moesten na een gelijkopgaande maar wel gezapige strijd de punten aan DIOS laten. 4-6. De dames van Warmunda kregen het in de tweede helft nog knap benauwd tegen Odis (de rust was ingegaan met een 4-1 voorsprong voor Warmunda). en het was aan het voortreffelijke keepsterswerk van Jacqueline Mastenbroek te danken dat nipt met 7-6 werd gewonnen. De Warmondse heren overklasten het tweede team van Northa Na een reeds duidelijke 18-4 ruststand werd het uiteindelijk 29-13 voor de ploeg van Wil Jon ker. die nu de kans op het kam pioenschap in eigen hand heeft. Bij Warmunda kunnen Arie Duin hoven en Peter Blansjaar terugzien op een goede wedstrijd. Ook de heren van Olympia hebben in de andere derde klasse nog alle kans op het kampioenschap. On bedreigd zegevierden de Wasse- naarse heren over het derde team van Westlandia. 21-12. De Wasse- naarse dames deden het tegen koploopster AHC 2 beslist niet on verdienstelijk maar konden toch niet verhinderen dat de Haagse ploeg met 1-7 aan het langste eind trok. woonplaats Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar antwoordnr. 349. Leiden Tweede klasse Katwijk heeft thuis verloren met 5—6 van het Beverwijkse KZC. Het was een rommelige wedstrijd met veel man meer situaties. Piet de Vries, de snelste man van de Kat- wijkers werd door het slecht lei dende arbitrale duo na zijn derde persoonlijke fout voor het verdere verloop van de wedstrijd naar de kant verwezen. Het was een gelij kopgaande wedstrijd, in de vierde periode was de stand og 55. Dertien seconden voor tijd wist KZC toch het winnende doelpunt te scoren. Setstanden: 1—0, 1—2, 2—1, 1—3. Doelpuntenmakers wa ren: Hans van Duyvenvoorde (drie maal) en Paul van der Putten (tweemaal). BZPC was zondagavond bij MZPC op bezoek. De Bodegravers heb ben de wedstrijd goed in de hand gehouden, ondanks het vele pu bliek in Maastricht wisten zij de twee punten binnen te halen. Uit slag: 26. Na het eerste part stond BZPC met 03 voor door doelpunten van Pim Batelaan, Maarten Schouten en Maarten van Ettinger. In de tweede periode was het weer Maarten van Ettinger. 1—4. Het derde part eindigde in 24. Daarna scoorden Ralf Groe nendijk en Kees Teekens

Leidse Courant | 1978 | | pagina 17