Boskov kreeg geen kans iets nieuws op te bouwen Hans Ree behaalt grootmeesterresultaat Pijnen en Clark winnen Zesdaagse Baan weg bij V Rini Wagtmans zal niet bij de KNWU solliciteren Jubilerende korfbalbond houdt jeugdtoernooi in twintig sporthallen SPORT LEIDSE COURANT WOENSDAG 1 FEBRUARI 1978 I PAGINA 13 (Van onze correspondent) ROTTERDAM Al geruime tijd hing het ontslag van de ambitieuze Joego slaaf in de lucht als gevolg van de Aanbiedingen steeds slechtere resultaten van de sta dionclub. Gisteren verraste Boskov zo wel zijn mede- als tegenstanders door zijn spelers vlak voor de training mee te delen dat hij zelf onder geen enkel beding bij Feyenoord wilde blijven. De afspraak om na het duel tegen Ajax gezamenlijk om de tafel te gaan zitten met directeur Guus Brox en opvolger Peter Stephan is hiermee nu volkomen zinloos geworden. Boskov wist dat hij de dupe zou worden van het falende beleid van het Feyenoord-bestuur en kondigde plotseling zijn vertrek aan. Boskov wil wel gewoon nog zijn contract afmaken dat tot 1 juli doorloopt en Stephan ventileerde gisteren na Boskovs gesprek met zijn selectie dat voorlopig de Joegoslaaf niet verzocht zal worden voortijdig op te stap pen. Gisteren al had Stephan een gesprek met Feyenoords spelersraad over de opvol ger van Boskov. Volgens Stephan bestaat bij de Feyenoord-leiding nu eindelijk de bereid heid om een trainer aan te stellen die niet zozeer voor direct resultaat moet zorgen, alswel voor de opbouw van een nieuw team. Eddy Treytel, voorzitter van de spelersraad daarover: „We zullen ons serieus over deze zaak buigen. Het heeft geen zin óm nu al namen te gaan noemen. Ik vind het jammer dat het zo met Boskov is gelopen, hij heeft geen schuld aan de huidige malaise. De Boskov die geen behoefte had verder com mentaar op zijn actie te geven, lijkt onder tussen genoeg aanbiedingen te hebben ont vangen. Met name vanuit Spanje bestaat er belangstelling voor hem als gevolg van de goede resultaten die Feyenoord de afgelo pen twee jaar tijdens grote tournooien boekte. Atletica Bilbao zou al in de slag zijn met de Joegoslaaf. Gisteren dook ook opeens de naam van Piet de Visser bij Feyenoord op, maar bij FC Den Haag staat vandaag op de agenda dat een afrondend gesprek met hem plaatsvindt dat als resultaat een handtekening onder een tweejarig contract moet opleveren. Voorlopig lijkt Cor Brom echter nog steeds de voornaamste kandidaat voor de nu va cante trainers post bij Feyenoord, al wilde Stephan slechts kwijt dat hij de Sparta- coach slechts informeel bij een borrel heeft gesproken, maar bepaald nog niet officieel heeft benaderd. Dat valt echter te betwijfe len omdat er steeds meer aanwijzingen zijn dat er wel degelijk veel verdergaande be sprekingen zijn geweest. Het Sparta-bestuur zou zich er zelfs al bij hebben neergelegd zijn coach aan het eind van dit seizoen naar Feyenoord te zien vertrekken. Ondertussen blijkt de hele gang van zaken rond de figuur Boskov een nieuwe anti-re- klame voor Feyenoord. Opnieuw is de trai ner de zondebok, terwijl er structureel niets veranderd is, ondanks alle kritiek op het management de afgelopen jaren. Voortdu rend heeft Boskov gewezen op het feit dat hij zonder topspelers wel topresultaten moest halen. Aanvankelijk geloofde hij er nog in dat de spelers zouden worden aange kocht waarom hij vroeg, maar al snel bleek hem dat zijn nieuwe werkgevers de hand op de knip hielden, om nog niet verder in de rode cijfers te belanden. Min of meer geeft Stephan dat nu ook toe. „Boskov heeft loyaal met ons samenge werkt. Hij heeft zich ook volledig ingezet Zo iemand vinden we niet gauw terug. Maar de harde voetbalwet eist nu eenmaal het hoofd van de trainer als het mis gaat hij is wel niet de schuldige, maar wordt als de verantwoordelijke man aangemerkt". Het lijken nu vriendelijke woorden voor iemand die al snel de zwarte piet van het falende beleid krijgt toegespeeld. Mogelijk krijgt de opvolger van de Joegoslaaf het makkelijker want zoals Stephan opmerkt, „niemand kan ontkennen dat we genoeg jeugdig talent hebben rondlopen. Er valt te bouwen, en daar moet de nieuwe trainer ook de kans toe krijgen". Die kans was voor Boskov niet weggelegd. Enigszins rancuneus gaat hij dan ook weg, zoals ook Corver en Brzezancyk destijds vol wrok de kuip de rug toekeerde. VENLO De Ere-divisie- club VVV en zijn trainer Rob Baan gaan aan het eind van het'seizoen offi cieel uit elkaar. De beide partijen hebben besloten, Baan's contract na deze competitie niet te verlen gen. De overweging Baan tech nisch directeur bij de Ven- lose club te laten worden, vond geen doorgang. Baan heeft zes jaar bij VVV ge werkt. Zowel de spelersgroep als het bestuur van FC VW zien als favoriete opvolger van Baan de ex-trainer van RWDM, Piet de Visser. De Visser neemt deze week een beslissing over een nieuwe club. Hij heeft HOD Basn vsrtrokt na Z6S meerdere aanbiedingen. jaar Portisch blijft aan kop WIJK AAN ZEE - „Reeds zes keer heb ik het op een half punt gemist, maar eindelijk is die lang begeerde buit binnen", sprak Ree gisteren toen hij zijn eerste grootmeesterresultaat behaalde. Jan Timman wist met wit weinig tot niets te bereiken en het resultaat is ge zien de partijen volledig ver diend. Niet een keer kwam Ree in gevaar en verschillende ma len gaf hij remise in een iets betere stelling. „Leuk", sprak zijn vrouw Isa, waarmee hij slechts drie weken geleden in het huwelijk trad. Ree gaf zelf een uitgebreider commentaar. „Ik ben er jaren lang eenvoudig onder gebleven. Nu blijf ik er eenvoudig boven", sprak de grootmeester in spe. Hans Ree zal binnen drie jaar hetzelfde resultaat moeten beha- Daar de overige partijen weinig spektakel boden, kwam de ex ceptie naar aanleiding van Ree's resultaat als een welkome afwis seling. Andersson - Panno werd een anti-climax, waarin na een luttel aantal zetten tot remise overeengekomen werd. Kortsj- noj liet ook niet veel zien. Pro beerde het wel tegen Najdorf, maar die gaf geen krimp en er werd afgebroken in een stelling waarvan Kortsjnoj zelf vond dat aan de uitslag, remise, niet get wijfeld hoefde te worden. Wel zou hij het nog even proberen, en tot ieders verrassing won hij de partij. REE—TIMMAN Wit: J. Timman (Ned) Zwart: H. Ree (Ned) Philidor verdediging 1. e2-e4, e7-e5; 2. Pgl-f3, d7-d6; 3. d2-d4, Pg8-f6; 4. Lfl-d3, Pb8- d7; 5. c2-c3. Lf8-e7; 6. 0-0. 0-0; 7. Tfl-el, c7-c6; 9. c3-c4, Tf8-e8; 9. Pbl-c3, Le7-f8; 10. d4-d5, Pd7-c5; 11. Ld3-c2, a7-a5; 12. a2-a3, c6xd5; 13. c4xd5. Lc8-d7; 14. b2-b3, b7-b5; 15. Lel-d2, Pc5-a6; 16. Pc3-a2, Pa6-c5; 17. Pa2-c3, Pc5-a6; 18. Pc3-a2. Wit heeft niets bereikt en offreert een onuitgesproken r bod. Portisch wilde vermoedelijk een psychologische druk uitoefenen op Kortsjnoj, de enige die hem nog benaderen kan. Hij brak uiteindelijk af na een toreneind spel zonder reële winstkansen. Zowel de partij tussen Van der Sterren Miles als Kavalk Mee king werd remise, waarbij iedere commentaar overbodig is. De laatste ronde, morgen, heeft etor deze uitslagen veel ingeboet aan spanning. Ree heeft zijn grootmeesterresultaat, Portisch is een zekere toernooi- Hans Ree speelde remise tegen Jan Timman, maar had aan het halve punt genoeg voor zijn grootmeesterresultaat Andersson (Zwe) - Panno (Arg) 1/2- 1/2, Kavalek (Vst) - Mecking (Bra) 1/2-1/2, Portisch (Hon) - Sosonko <Ned) 1-0, v.d. Sterren (Ned) Miles (Eng) 1/2-1/2, Kortsjnoj Najdorf (Arg) 1-0. Stand na tie ronden: 1. Portisch 7.1/2, 2. Kortsjnoj 6.1/2, 3. Andersson 6, 4/5 Ree en Timman 5.1/2, 6/7 Miles, Panno 5, 8/9 Najdorf, Mecking 4.1/2, 10. Sosonko 4, 11. Kavalek 3.1/2, 12. v.d. Sterren 2.1/2. Deelnemers EK bandstoten en driebanden Den Haag Aan de strijd om het Europese kampioenschap bandstoten, dat van 9 tot en met 12 februari in het Belgi sche Zelzate wordt gehouden, wordt deelgenomen door titel houder Raymond Ceulemans, zijn landgenoot Ludo Dielis, de Westduitser Dieter Miiller, de Fransman Francis Connesson, de Oostenrijker Johann Scherz, de Italiaan Antonio Oddo, de Spanjaard Javier Arenaza en de Nederlander Hans Sundquest. De Papendrechter komt in de eerste ronde uit tegen Ludo Dielis. Vijf van hen spelen ook mee in de Euoropese titelstrijd drieban den, die van 21 tot en met 26 februari in Kopenhagen wordt gehouden. Het zijn titelhouder Raymond Ceulemans, Ludo Die- lis, Johann Scherz, Antonio Od do en Dieter Müller. Het gezel schap wordt gecompleteerd door Richard Bitalis (Fra), Ave lino Rico (Spa), Peter Thoeger- sen en John Soegard (Den), An tonio Vinaigre (Por), Mats No ren (Zwe) en Christ van der Smissen. In de eerste ronde komt onze landgenoot uit tegen Johann Scherz. De eerste drie van het eindklassement kwalifi ceren zich voor de strijd om de wereldtitel, die in april in Las Vegas op het spel staat (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM René Pijnen en Danny Clark zegevierden gister avond in de achtste zesdaagse in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy'. Gerben Karstens en Roy Schuiten hebben lang een uitste kend uitzicht op de eindoverwinning gehad. Een sponsor had zelfs een extra premie van vijftienduizend gulden in het vooruitzicht gesteld als Karstens en Schuiten zouden winnen. Maar vannacht ging de eer en de eerste prijs van tienduizend gulden naar Pijnen en Clark het sterkste koppel dat als groot favoriet van start was gegaan maar het toch erg moeilijk heeft gehad. Tot de laatste plaats was Ahoy' tijdens de finale-avond uitver kocht. Wedstrijdleider Peter Post was dan ook meer dan tevreden. Circa 51.000 bezoekers konden de vyeg vinden naar de Rotterdamse sporttempel. Dat was bijna gelijk aan het aantal kijklustigen van vorig jaar maar een kleine 3.000 mensen minder dan in 1976. Voor de start van de laatste avond deed wedstrijdleider Pe ter Post even zijn woordje: „Ik ben tevreden over de strijdlust van de renners. Het is een prachtig wedstrijdverloop met veel spanning. Pijnen en Clark waren voor mij het beste koppel maar ik ben ook tevreden over Karstens en Schuiten. Roy Schuiten is een renner die ge leid moet worden. Dat had Ger ben Karstens niet altijd in de hand. Zijn optreden was soms even een beetje te nerveus en dat vond zijn weerslag op het koppel." Verbolgen Peter Post was erg verbolgen over het feit dat buiten de AVRO geen enkele zuil, ook de NOS niet, iets over de Zesdaag se op het scherm heeft gebracht en dat terwijl de Zesdaagse tot een van de vijf gTootste indoor- sportevenementen van Neder land behoort. Zondagavond wa ren er slechts 3.000 toeschou wers. Het duo Pijnen Clark verdiende met deze overwinning een bedrag van tienduizend gulden Peter Post: „We moeten probe ren het volgend jaar iets voor die avond te vinden". Maandag avond kon men, evenaals gister avond, niet zijn ene been voor de andere krijgen in het sport paleis. Maandag was zelfs het bier op het middenterrein uit verkocht. Over het rennersveld had de Zesdaagse koning Peter Post nog de volgende opmerkingen: „Ponsteen en Van Gerwen die dit jaar voor het eerst bij de profs uitkomen, zullen het ver schil wel hebben gemerkt Ze kwamen op een achterstand van ongeveer 30 ronden over de eindstreep. Maar toch ben ik van plan in de komende Zes daagse de jeugd de kans te blij ven geven. De grote pluspunten voor mij in deze Zesdaagse wa ren het rijden van Gerrie Knete- mann, Jan Raas en Fredborg", aldus de zichtbaar vermoeide Peter Post die donderdagmid dag in Drunen zich weer hele maal gaat voorbereiden op het wegseizoen. Hij zal dan name lijk zijn Ti-Raleigh-ploeg voor stellen aan de pers. De uitslag la: 1. René Pijnen/Danny Clarce Clarde (Ned/Aus) 611 punten; 2. Peffgen/Fritz (Wdl) 339; 3. op 1 ronde: Karsten—Schuiten (Ned) 509; 4. Sercu/Van Linden (Bel) 370; 5. op 2 ronden: Knetemann-Hempel (Ne- d/Wdl) 355; 6. op 9 ronden: Bracke/- Debosscher (Bel) 362; 7. op 12 ron den: Bal/Schutz (Ned/Wdl) 238; 8. op 13 ronden: Raas/Haritz (Ned/Wdl) 319; 9. op 27 ronden: Van der HoekJ- Hermann (Ned/Lie) 187; 10. op 29 ronden: Pnem/Wesemaai (Ned/Bel) 123; 11. op 31 ronden: Ponsteen/Van Gerwen (Ned) 130; Ritter/Fredborg (Den) staakten de strijd wegens ziek te van Fredborg. Het koppel Veni- x/Allaan was reeds uit de strijd door de breuk van Venix. Eindstand toe koma tiendaagse; 1. Smit/Pirard (Ned) 12 punten. Op twee ronden: 2. Sorensen/Refsham- mer (Den) 44 punten. Op drie ron den: 3. Minneboo/Frans Caethoven (Ned/Bel) 23; 4. Pronk/Rietveld (Ned) 15. Op vier ronden: 5. Young/Rik Caethoven (VSt/Bel) 34. ROTTERDAM Rini Wagtmans heeft een druk leven. Zo had de oud-renner en eens Tour de France-vedette gisteravond gemeenteraadsverga dering in zijn woonplaats SL Wiliebrord, daar voor had hij in de Euromast te Rotterdam een voorstelling van zijn wielerploeg, en later op de avond was de weer geheel kerngezonde Wagtmans met zijn amateurploeg Union van de partij op de laatste dag van de Rotterdamse zesdaagse. Het gaat goed met Rini Wagtmans. Dat is duide lijk. De man die de laatste tijd veel genoemd is als opvolger van de wegcoach van de Koninklijke Nederlandse Wielerunie (KNWU), de heer Midde link, heeft nog steeds niets van de KNWU verno men. In het orgaan van de unie, de Wielersport, komt vrijdag een advertentie te staan waarin de unie een oproep doet aan liefhebbers om te sollici teren naar de functies van weg- en baancoach. Rini Wagtmans hierover: ,Jk ben door de KNWU benaderd voor de functie van wegcoach. Er is een gesprek geweest maar daarna heb ik niets meer vernomen van de heren. Ik zal echt niet gaan solliciteren bij de KNWU. De heren weten wie ik ben en waar ik woon. Als ze mij moeten hebben, dan rnoeten ze maar langs komen. Ik wil erg graag samen werken met de huidige wegcoach, de heer Middelink. Wat die man voor onze sport heeft gedaan, is enorm." Joop Middelink was de man die Rini Wagtmans op achttienjarige leeftijd ontdekte. De latere pro frenner zegevierde toen voor het eerst in de klassieker; de Ronde van Zuid-Holland. Deze zelf de ronde van Zuid-Holland is één van de dertien klassiekers die de ploeg van Rini Wagtmans, de Unionploeg het komend seizoen gaat rijden. Het is het tweede seizoen dat de sponsor met amateur- renners in zee gaat Marketing-manager Bark van Union: „We zijn uitstekend tevreden over het eerste seizoen. Onze fietsenomzet is enorm vooruit gegaan. Bovendien kunnen we de vraag naar de beroemde Rini Wagtmans-racefietsen erg moeilijk aan." Rini Wagtmans heeft voor het nieuwe seizoen negentien renners onder contract en daarnaast de drievoudige sprint-kampioene op de baan van Nederland, Marijke Lagerlof. Nieuw in de Union ploeg zijn Jos Thuys uit Etten-Leur, Siete Akker uit Groningen, Harry van Weerden (Geleen), Ab van Peer (Spnidel) en Kees Kuystermans uit Bossenhoofd. Van deze cijf nieuwe krachten is Ab van Peer een oudrenner van de Unionploeg. In 1977 maakte hij deel uit van een andere ploeg. In dat jaar behaalde hij vijf overwinningen^ zowel in criteria's als klas sieke wedstrijden. Rini Wagtmans is weer vol goede moed. Vorig jaar op Scheveningen verklaarde hij dat het voor hem met meer hoefde als ploegleider van een amateur- wielerploeg. Maar toch gaat de man uit het Bra bantse St Wiliebrord weer rustig door. Rini Wagt mans hierover: „Die uitspraak heb ik inderdaad gedaan. Het zijn tijden dat het bij de renners niet naar wens gaat Maar er zijn ook wel eens tijden dat een ploegleider het niet meer ziet zitten. Het liefst werk ik als ploegleider bij een profploeg. Er is een sponsor die zes ton in het vooruizicht heeft gesteld om daarmee een profploeg samen te stellen. Als voorwaarde stelde men wel dat een grote internationale renner als kopman voor die ploeg moest gaan rijden. Union wilde desnoods als co-sponsor nog wel meedoen. Maar ondanks het feit dat zes ton een hoop geld is, is het moeilijk om zo'n ploeg op de been te brengen in de beroeps wielrennerij." Rini Wagtmans kijkt ook met grote belangstelling uit naar de aanval van Gaby Minneboo op de werelduurrecord achter grote motoren in het Ant werpse sportpaleis. De drievoudig wereldkam pioen bij de amateurs op de baan, die ook deel uitmaakt van de Unionploeg en ondanks zijn dertien nationale titels pas 28 jaar is, zorgde gisteren bij de presentatie van de ploeg voor een verrassing. „Ik wil het komend seizoen het ook weer eens op de weg gaan proberen. Ik hoop ook daar wat te kunnen winnen. In ieder geval wil ik de jongens van Union steunen." ARTHUR VAN RIJSWIJK (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Het Koninklijk Nederland Korfbal Verbond bestaat in juni 75 jaar. Een heuglijk feit dat door het KNKU zelfs internationaal wordt gevierd. Zeventien buitenlandse ploegen nemen op 11 februari deel aan een groots opgezet juniorentoer- nooi van 252 teams. In samenwerking met de Féderation Internationale de Korfbal (FIK) wordt voorts in november het eerste wereldkampioenschap microkorfbal voor jeugd landenteams georganiseerd. Het micro korfbal toernooi voor junioren dat op zaterdag 11 februari in maar liefst twintig sporthallen in Rotterdam en omge ving wordt gehouden, zal als het grootste toernooi tot nu toe de geschiedenis ingaan. Het organiseren van een dergelijk monster- toernooi heeft dan ook de nodige problemen opgeleverd. Piet Hagendoorn administrateur van de organiserende afdeling Rotterdam daarover: „Aanvankelijk was het de bedoe ling dat we alle 31 sporthallen zouden ge bruiken, maar omdat diverse hallen het vorig jaar in maart al waren verhuurd, zijn we met veel moeite aan „slechts" 20 hallen gekomen. Met behulp van de dienst sport en recreatie van de gemeente Rotterdam die de traditionele sportinstuif uit de hallen haalde, konden we het oorspronkelijk ge plande aantal ploegen nog met 15 vermeer deren. Honorering Het aantal teams dat wel kon worden ge plaatst leek echter nog veel te klein. Vier* honderd inschrijvingen kwamen binnen voor dit unieke toernooi. Inschrijvingen, die door de afdeling Rotterdam op datum van binnenkomst werden gehonoreerd. Het resultaat van dat beleid is echter wel dat de a/deling Rijn-Delfland (Leiden, Den Haag) zwaar ondervertegenwoordigd zal zijn. Dit in tegenstelling tot de buitenland se inbreng uit Duitsland, België, Engeland en Spanje die met zeventien deelnemende ploegen naar korfbalbegrippen gemeten, erg groot is. Een ander probleem waar de organisatie mee te kampen had, was de communicatie tussen de sporthallen. Vier open telefoonlij nen naar het sportpaleis Ahoy' de plaats waar ook de finales zullen worden gespeeld •- moeten de uitslagen snel naar de centrale wedstrijdleiding brengen. De finalisten zul len overigens direct na de voorronden be kend zijn. Kwart- en halve finales zijn bin nen de beperkte tijd (een dag) niet haalbaar Bovendien zou dit leiden tot een uitgebreid gereis van hal tot hal. De jeugd interland tussen Nederland en België vormt 's avonds het sluitstuk van een internationaal dagje korfbal. Even uniek als het internationale monster- toernooi is het wereldkampioenschap micro korfbal voor jeugd landenploegen dat van 6 tot en met 11 november in Tilburg, Assen en Arnhem zal worden gespeeld. Hoewel de internationale contacten op interland gebied en in de Europa cupstrijd zich tot nu toe beperkt hebben tot Nederlands-Belgische onderonsjes, is de inschrijving voor dit kam pioenschap verrassend groot. Deelneming van Suriname, de Verenigde Staten, Luxem burg, Engeland, Spanje en Nederland staat al vast, ook de toezegging van België wordt nog gewacht Ook West-Duitsland en Austra lië zullen vrijwel zeker aan dit toernooi deelnemen. Nieuw Guinea, met zo'n 14.000 beoefenaars de tweede korfbalnatie achter Nederland, zal het wegens te hoge reiskosten waarschijnlijk moeten laten afweten.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 13