^egelijk onderzoek Noordwijkse oningmarkt is noodzakelijk ,,De Munnik" weigert gemeentelijke eisen Teveel nadruk op stedelijke groei accinatie Katwijkse leisjes tegen rode hond Belangrijke mededeling voor alle kliënten en relaties van Ponsioen en Zoonbv. 1 AGRARISCHE COMMISSIE TOT GEMEENTEBESTUUR: BOLLEN- BEDRIJVEN: VERLIES IN 1975 LEIDSE COURANT DONDERDAG 19 JANUARI 1978 PAGINA 5 ië 1944 '^'^OORDWUK De Agrarische Commissie. 1 s.aarin vertegenwoordigd zijn de plaatselijke an de klingen van de Koninklijke Algemene Ver- de gearing voor Bloembollencultuur, de Katholie- )epen$ Land- en Tuinbouwbond, de Christelijke ië van peren- en Tuindersbond en de Hollandsche day) «»atschappij voor Landbouw, heeft zich in een ver- rfef tot de gemeenteraad gericht, waarin zij an Parip4 van redenen aandringt op een dege- ke fotJk woningmarktonderzoek. De agrariërs ach- het niet verantwoord een planning te ma- lOfii voor de bouw van zo'n 2500 woningen tot /an j-onder daarbij uit te gaan van de uitkom- 990 en van een dergelijk onderzoek, met inbegrip m tn de inventarisatie van de bestaande toe- *9 and en de specifieke woning behoefte in oordwijk. tot nog toe geproduceerde cijfers worden nu van verschillende kanten aangevochten, voert Agrarische Commissie aan. In de december- rgadering van de raad had wethouder Van lyn toegezegd in de commissie voor ruimtelij- ordening een uiteenzetting te zullen geven van de door het gemeentebestuur gehanteerde cijfers en van de gebruikte methode. Volgens de Noordwijkse agrariërs zal dit geen einde maken aan de bestaande twijfels. Bedoelde cij fers zijn namelijk gebaseeerd op ramingen en deze steunen nit om concrete gegevens uit een woningmarktonderzoek. Verder vinden zij, dat een dergelijke uiteenzetting slechts een harha- ling kan zijn van gegevens die reeds op ruime schaal voorkomen in diverse stukken. Iedere discussie over de tot op heden tot stand geko men prognoses zal dan ook ontaarden in een welles-nietes spel, meent de Agrarische Commis sie. Gezien de grote sociale en economische belangen van zowel woningzoekenden als agra riërs, en speciaal van de jongeren onder hen, ervaart de commissie dit als hoogst onbevredi gend en onwaardig. Naar de mening van de Agrarische Commissie bestaat het gevaar, dat het woningbouwpro gramma, zoals dit het gemeentebestuur voor ogen staat, te ambitieus zal blijken. Daardoor zal onvervangbare agrarische grond onnodig aan zijn bestemming worden onttrokken. In het schrijven wordt verder gewezen op het belang van een differentiatieplan. De Agrari sche Commissie haakt in zijn brief in op een schrijven van de Provinciale Planologische Commissie, waarin bij de gemeente aangedron gen wordt bij de opstelling van een woning- bouwprogramma de woningverscheidenheid naar prijsklasse mede tot uitdrukking te bren gen. Dit diende gebaseerd te zijn op een raming van de woningbehoefte van de eigen bevolking. Uit de antwoordbrief van B. en W. was inmid dels gebleken, dat de gevraagde gegevens niet beschikbaar waren en het college kwam zelf tot de cónclusie dat deze gegevens slechts door middel van een omvangrijk woningmarktonder zoek konden worden verkregen. Als argument tot het niet-houden van een dergelijk onderzoek voerden B. en W. aan, dat de uitkomsten slechts gedurende drie a vier jaar hun geldigheid be houden. In zijn brief handhaaft de Agrarische Commis sie zijn strikt afwijzend standpunt tegen het plan Vinkenveld. De commisie vindt dat er andere mogelijkheden aanwezig zijn. De agra riërs zien zich in deze mening versterkt door de ontwikkelingen van de laatste maanden, waarin plannen tevoorschijn zijn gekomen voor het bouwen van een veel kleiner aantal huizen in het Vinkenveld, dan de gemeente aanvanke lijk van plan was. Een van de belangrijkste uitgangspunten van het college voor de bebou wing van het Vinkenveld, namelijk dat een grote woonwijk voldoende draagvlak zou bieden voor eigen voorzieningen, is daarmede ondergraven. Overigens meent de Agrarische Commissie dat bedoelde voorzieningen reeds voldoende in de gemeente aanwezig zijnen men denkt hierbij onder meer aan scholen, winkelcentra en derge lijke. Een verkleinde bouwlokatie Vinkenveld zou als gevolg van verkeerstechnische barrières zeer excentrisch ten opzichte van de bestaande voorzieningen komen te liggen. LANDBOUWSCHAP OVER STREEKPLAN DEN HAAG De geweste lijke raad voor Zuid-Hollaad van het Landbouwschap is van mening dat het ontwerp streekplan Zuid-Holland West te veel de nadruk legt op de stedelijke groei. Het Landbouwschap heeft haar bezwaren tegen het inkrim pen van het landbouwareaal vervat in een bezwaarschrift aan de provincie. „De agrarische productie wordt ondergeschikt ge maakt aan het parkachtig functioneren van het buiten gebied. In het plan „West" wordt alleen ten aanzien van het Westland en de Bollen streek van overwegend be lang van de landbouw ge sproken", zo luidt het be zwaarschrift. Het landbouw schap pleit sterk voor het behoud van de agrarische functie in Zuid-Holland, dat slechts over 8 procent van het Nederlandse landbouwa reaal beschikt en hiermee 22 procent van de agrarische productie. Het landbouwschap heeft ernstige bedenkingen tegen de provinciale bevolking sprognose en adviseert dan ook om de omvang van de bouwlokatie Leidschendam- Oost terug te brengen. De gewestelijke raad is het eens met de centrale positie van de agrarische functie van de Bollenstreek in het streekplan. „Toch vragen we ons af of het gebied wel vol doende gevrijwaard wordt van verstedelijkende invloe den", merkt men op. In ver band met het behoud van de werkgelegenheid wordt sterk gepleit voor een verruiming van de mogelijkheden voor glastuinbuw. „In de omge ving van Rijnsburg dient het ontwikkelingsgebied voor de glastuinbouw te worden ver groot en bij Valkenburg dient het bestaande tuin bouwcentrum op de plan kaart te worden opgeno men". i regierfORDWIJKERHOUT - k, rmingscentrum „De lil voo^1' houdt van 23- tot en it 27 januari open huis. 990 zui'en leerzame films wor- f 1 gedraaid, er komen gast- '9 fkers en folkzangers en er ^^^_een hartig hapje in de ^^^iskamer. Zo zal maandag in mee?anuan 'n bet te^en staan erl(e i jazz-ballet en joga-filoso- Dinsdag is er kookles, "■1K- ksdansen, fotografie erj igendst| huisvestingstheater uit 7*95 megen met „Laat je niet JAfen" Woensdag 25 januari A*"nt er een vrouwengroep t een film „Lange, lange over hoe vrouwen in h id-Amerika werken. Ver- U video, gitarist Leo Urger j t eigen muziek en een En- f se folkzanger David iwn. Donderdag staat op programma Engelse ns, liedjes en conversatie, tiele vormgeving, jazz-bal- en het „Aktiverend Volks- ater uit Breda met Er ët eerst wat gebeuren" (r politiek en gemeente, ijdag is er film, tekenen en tilderen, de theatergroep fakker en misschien een kzanger vanaf acht uur. Ten aanzien van gebruik Leiderdorpse tennishal LEIDERDORP De voorwaarden die de gemeente wil stellen voor het mede gebruik van de tennishal zijn voor het bestuur van tennisvereniging De Mun nik en het bestuur van de stichting die de toekomstige hal gaat beheren on aanvaardbaar. Dat bleek gisteravond tijdens de vergadering van de commis sie bestuurszaken die de concept-over eenkomst behandelde. Zoals bekend heeft de gemeenteraad reeds toe stemming voor de bouw van de tennishal verleend onder de ontbindende voorwaarde dat het mede gebruik door de verenigingen Alecto en Velocitas voor het bedrijven van hun binnensporten zaal hockey en microkorfbal ter bescherming van hun belangen in een overeenkomst zou worden vastge legd. De voorzitter van de stichting „Tennishal De Munnik" A. J. Jutte stelde dat het grootste bezwaar uitging naar de bepaling dat de gemeen te de stichting kon verplichten ook andere sport- verenigingén toe te laten. Voorzitter Huigen van de tennisvereniging De Munnik deed nog eens uit de doeken hoe de gemeente met het verzoek was gekomen om in de zalennood van Alecto en Velocitas te voorzien. „Onze ledenvergadering heeft ons de vereiste toestemming gegeven. Wij hebben ons aan de afspraak gehouden en ver wachten dit nu ook van de gemeente", aldus de heer Huigen. Wethouder mevr. D. W. Tichler-Moerman (WD) was wel bereid aan de bezwaren tegemoet te komen maar vond de raadsleden Verdier (CDA) en Bezemer (PvdA) pal tegenover zich. Men vond dat de verdeling van de ruimte die de gemeente op zaterdag en zondag huurt, aan de gemeente moest worden overgelaten teneinde andere tak ken van sport b.v. zaalvoetbal in de hal mogelijk te maken. Mevr. Gehner (WD) verklaarde op zich daar niet tegen te zijn maar vond wel dat in een dergelijk geval met de stichting overleg moest worden gepleegd. De heer Jutte deed nog een compromisvoorstel om uit de impasse te komen. In de voorwaarden zou een bepaling moeten worden opgenomen, dat de voorzieningen die nodig zijn om andere zaalsporten mogelijk te maken niet het karakter van de tennishal moch ten aantasten. De commissie adviseerde B. en W. de toelating te beperken tot de gebruikelijke zaalsporten. Het zal van de uiteindelijke formulering, waarover de gemeenteraad zich op 6 februari moet uitspreken, afhangen, of de voorgenomen bouw van de ten nishal eind maart een aanvang kan nemen. Het ligt in de bedoeling de hal die drie banen zal bevatten en 1,1 miljoen gulden gaat kosten te bouwen in de onmiddellijke nabijheid van het tennispark De Munnik aan de Hoogmadeseweg. Het tennispark zal tevens worden uitgebreid met acht buitenbanen, waarvan er vier worden gere serveerd voor met-leden van de Munnik. Het tennispark De Munnik aan de Hoogmadeseweg 1VIJK De gemeente Katwijk zal, als het Ie commissie voor sociale zaken en volksge- leid ligt, een „inhaalprogramma" kunnen leren met betrekking tot inenting van jonge les tegen rode hond (rubella). Sinds 1 januari worden alle meisjes in de leeftijd van elf gevaccineerd. Zij die in 1974 ouder waren ïlf jaar en die geboren zijn in 1960 en 1961 itaal 752) zullen, zo werd gisteravond duide- du worden opgeroepen tegelijk met de lich- -fan 1967. ing van elfjarige meisjes gebeurt om hen te termen tegen besmetting met rode hond-vi- ~3esmetting met dit virus tijdens een zwanger- kan namelijk tot gevolg hebben dat de boren vrucht ernstig hersen- of hartletsel ipt. Jonge vrouwen die geen rode hond heb- ,gehad of er niet tegen zijn ingeënt lopen risico bij zwangerschap vandaar de ijdige vaccinatie. Het vaccin voor de elfjari- 'ordt kosteloos verstrekt door het Rijksinsti- 'oor de Volksgezondheid; dat voor de wat e meisjes van het „inhaalprogramma" moet t/m 1^ld worden. Bij een opkomstpercentage van 'len de kosten ongeveer 7.000,— bedragen, jk zijni^drag door de gemeente Katwijk gevoteerd zusterti worden. Met de wijkverpleegkundigen van t/m Kjfkruis" is overeengekomen dat de vaccinatie irtjes, e op twee middagen in april zal plaatsvinden. Ombudsteam Gisteravond kwam ook weer het verslag van het Ombudsteam Katwijk aan de orde, waarbij wei nig andere gezichtspunten naar voren kwamen dan eergisteravond. De heer A. C. Berkhey (CDA) wilde nog weten of het inderdaad zo is als in het verslag vermeld, dat burgers die bij de ge meente aankloppen „hun hele hebben en houden" via een loket moeten ventileren. De voorzitter drs. J. Bergman (CDA) zei dat er geen sprake is van „moeten". Een ambtenaar kan altijd gebruik ma ken van een spreekkamer en ook degene vóór het loket kern een gesprek onder vier ogen voor- stellen. Aan het slot van de vergadering wierp de heer Berkhey de vraag op of het mogelijk is in het vervolg voor of na de behandeling van een rap port als dat van het ombudsteam, de mensen die het hebben samengesteld te „horen": „Nu wordt er achter mijn rug op de publieke tribune steeds commentaar geleverd; wel begrijpelijk want wij stellen elkaar vragen waar zij het antwoord op weten, maar ze mogen niets zeggen." De heer Bergman sloeg meteen spijkers met koppen: na de volgende commissievergadering zal het om budsteam met de commissieleden kunnen praten. LEIDEN - De 72 bloembollen- bedrijven die Nederland telt hebben in 1975 een verlies gele den van gemiddeld 7.360, of wel min vier procent van de kosten. Van deze bedrijven had 30 procent een positief resultaat. De winstgevende bedrijven had den een aandeel van 51 procent in de totale produktiewaarde. Dit is gebleken uit cijfermate riaal, verzameld door het Land bouw-Economisch Instituut in Den Haag. De gemiddelde opbrengsten per bedrijf bedroegen in 1975 160.290 waartegenover een be drag van 167.650 aan kosten stond. Bedrijven op zandgrond en kwamen er gemiddeld slech ter vanaf dan die op kleigrond en Hadden de laatsten nog een ondernemersoverschot van twee procent van de kosten, de eer sten vertoonden een onderne mersoverschot van min negen procent. (OORHOUT De afdeling i rood li 'm 54 I :uster a zet hl ïntje,v<£-- o '6, ESiporbout van het Nederlands EL 65ptholiek Vakverbond bestaat iekwart eeuw. Met een groot [bileumfeest in het Parochie- iis zal dat zaterdag 21 janua- worden gevierd. Tientallen Ibüarissen zullen worden ge- ildigd voor hun langdurig Imaatschap, van „de Bond" jjterdagavond om 20.00 uur Jjpl de huidige voorzitter de "Ter W. Geurts openen en de ?r Joop Warmenhoven inlei- ;n die een „historische terug- lik" zal geven. Wanneer de -le jubilarissen zijn gehul- zal de avond op wat ïchtiger wijze worden voort- ëzet. «OORDWIJK - De Oranje- jereniging Noordwijk aan Zee jrganiseert vrijdagavond 20 uiuari in het Lido-theater Weer een ouderwetse feest avond voor haar leden. Er zal boeiend toneelstuk opge- ">erd worden onder de titel „De nachtclub van Kromme In de pauze vindt een grote verloting plaats met een drie daagse reis naar Parijs, aange boden door reisbureau Beuk, als hoofdprijs. Verder zijn nog een aantal fraaie prijzen beschikbaar ge steld door de Noordwijkse winkeliers. De feestavond wordt besloten met een gezel lig samenzijn in de Bierkelder met medewerking van het duo „Cee en Aa". De avond begint om half acht. ZOETERWOUDE De film „700 jaren Zoeterwoude" wordt 21 januari aan de Hoge Rijndijk in de „Drie Eendjes" en 28 januari in ,,'t Centrum" in het dorp vertoond. Tijdens deze dagen zullen drie voor stellingen gegeven worden. De aanvangstijden van de film voorstellingen zijn twee, vijf en acht uur. Vrijkaartjes zijn te verkrijgen bij de leden van de coördinatiecommissie. In lichtingen voor de Hoge Rijn dijk bij H. Broers, Julianapark 15. Voor het dorp, J. v. d. Geest, Noordbuurtseweg 35a LEIDERDORP - Op maan dag 30 januari wordt een hoor zitting gehouden in het Dorps huis. Onderwerp van gesprek is het plan voor de inrichting van het kerkplein bij de Her vormde kerk en de reconstruc tie van Eikenlaan en Hoofd straat. Het gemeentebestuur heeft enkele schetsen uitge werkt voor de verandering van het huidige plantsoen bin nen de muren van het kerkter- rein in een voor ieder toegan kelijk plein. Dit zou onder meer geschikt moeten zijn om er een belangrijk deel van de weekmarkt op te houden. De Eikenlaan en de Hoofdstraat tot aan de Berkenkade zouden tegelijk voorzien kunnen wor den van een sierbestrating. De verfraaiing zou gelijk snel heidsbeperkend kunnen zijn. NOORD WIJKERHOUT - Vormingscentrum De Mast aan de Noordwijkerhoutse Vlashoven houdt op donder dag 19 januari een informatie bijeenkomst over de Open School. Dit is een cursus voor volwassenen met niet meer dan twee jaar Vervolgonder wijs. De bijeenkomst begint om acht uur. OEGSTGEEST In sociëteit De Fuik wordt zaterdag 21 januari een optreden gegeven door „Het Krisistheater". Deze groep bestaat uit zes personen die de cabareteske show „Een Lekker 78" brengt. In de show komen onderwerpen als neu tronenbom, flatneurose en dis criminatie aan de orde. De toegangsprijs voor nietleden bedraagt 4 gulden. Aanvang 20.00 uur in Taberna, Juliana- laan 1. WASSENAAR Otto Dicke opent 21 januari om drie uur in galerie Kerkdam een ten toonstelling van drie kunste naars uit Dordrecht. Deze kunstenaars zijn Adri Mout- haan, Jacob Groen en Frank Storm. Adri toont kleurrijke landschappen, tekeningen en schilderijen. Jacob maakt aquarellen en lino's, karton- drukken en houten réliefschil- derijen. Hij toonde zijn werk al bij Pictura en de Kunst kring. Frank Storm brengt hu moristische keramiek. De ten toonstelling duurt tot en met 11 februari. De galerie is geo pend dinsdags van 14.00-20.00 uur en woensdag tot en met zaterdag van 10.00-16.00 uur. ponsioen en zoon bv Per 1 juli 1978 hebben wij ons winkelpand aan de Van Mandersloostraat 40 verhuurd aan de Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Zaken „Beurspassage" B.V. Deze Maatschappij is van plan er een filiaal van het kledingmagazijn C&A in te vestigen. Door deze verhuur zullen onze aktiviteiten als detailhandel in radio, televisie, elektrische huishoudelijke apparaten e.d. in de Van Mandersloostraat worden beëindigd. Dit was een moeilijke beslissing voor ons, die pas na rijp beraad en ernstige overwegingen is gevallen. De onverantwoorde konkurrentiestrijd in deze detailhandelsbranche maakt het voor ons onmogelijk, onze kliënten nog langer de service en nazorg te geven die zij van een bedrijf met onze reputatie verwachten en toch tegen konkurrerende prijzen te blijven leveren. Het spreekt vanzelf, dat wij onze kliënten door deze sluiting niet in de steek zullen laten. Onze reparatie-afdelingen voor radio, televisie en elektrische huishoudelijke apparaten blijven gewoon bestaan. Na de sluiting van onze winkel kunt u dus zonder meer voor reparaties bij ons terecht. Ook garantiegevallen zullen met dezelfde zorg worden behandeld als u van ons gewend bent. Vanaf deze plaats willen wij nog iedereen hartelijk bedanken voor het vertrouwen dat in onze detailhandelsafdeling werd gesteld. Wij zullen er voor zorgen, dat dit vertrouwen op geen enkele wijze wordt geschonden. Direktie Ponsioen Zoon B.V. Installatie, onderhoud en reparatie van: centrale verwarming/air-conditioning/'luchtbehandelingsapparatenigas-f water en sanitaire installaties/loodgieterswerken. Reparatie-afdelingen voor radio, televisie en elektrische huishoudelijke apparaten. Eikenlaan 235, Alphen aan den Rijn. telefoon 01720-94141

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5