Franse hoosheid over plaatsing WK voetbal ilYS op zoek naar lieuwe sponsor I LTINK BEHOUDT [ANS OP TITEL Een doelpunt genoeg voor zege Tilburg Leiden Lions zet eerste stap naar hoge notering De Boer snel op de sprint Kraay kandidaat sectiebestuur C Den Haag-Go Ahead Middelink praat met wielerbond portwereld Van Slobbe maakt meeste indruk Naar wuivende palmen in Zuid- Engeland Bon in, >ORT LEIDSE COURANT (Van onze sportredaktie) HAAG De Haagse IJshockey Stichting HYS is op zoek een nieuwe sponsor. Het gerucht dat gisteravond de ronde op de Haagse Uithof dat de Rabobank de nieuwe sponsor worden van HYS bevat wel degelijk enige waarheid. if ningmeester Rob Brandenburg: „Er is inderdaad overleg ge- st met de bank. Maar op het ogenblik kan ik daarover niets ellen. We zijn inderdaad op zoek naar een nieuwe sponsor, de vijftigduizend gulden van de firma Intervam kan je echt i goed team op de been brengen. In Amsterdam, Groningen eerenveen pompen de sponsors een paar ton in het ijshockey." jrvam heeft bij de start van de 2e competitie de Haagse a wging de toezegging gedaan dat men nog enkele jaren met ponsoring zal doorgaan. Een contract met Intervam is er echter t geweest, zodat het voor HYS niet moeilijk is om met een iwe sponsor in zee te gaan. Haag In het Zuiderpark wordt morgen de wedstrijd FC Haag—Go Ahead Eagles gespeeld, aanvang 14.00 uur. Bij FC Haag zijn alle spelers fit, zodat coach Anton Malatinsky in jkende formatie laat spelen. Go Ahead Eagles staat Nico van Zoghei onder de lat. Van hel werd gisteren van De Graafschap aangetrokken om het vi mansprobleem bij de Deventernaren op te lossen, dat ontstond blessures van Spijkerman en Endeman. opstellingen: n Haag Galjé Ouwehand Jol Van Vliet Zondervan Kila Tempelaar Schoenmaker Albertsen Van Leeuwen Hoekema Scheidsrechter Peter Gans (Vaassen) Körver Van Kooten v.d. Pas Kristiansen Oude Wesselink Woudsma Koopman Lodeweges Strijdveen Kist Van Zoghei Hans Kraay (Van onze sportredactie) ALKMAAR De kans bestaat, dat Hans Kraay, manager van AZ, binnenkort kandi daat gesteld wordt voor een plaats in het KNVB-sectiebestuur. De WON is nog steeds bezig met een kandidaat te zoeken voor het vertegenwoordigersschap van de WON in het huidige sectiebestuur. Zoals bekend bekleedde George Knobel deze plaats, maar de MW-trainer heeft zich enke le weken na zijn installatie teruggetrokken. Een publiek geheim zegt, dat de ex-bonds- coach eruit gewerkt is door het tweeman schap HogewoningZwikstra. Momenteel is de grootste kanshebber voor de opengevallen plek de heer Witteveen, voorzitter van de amateurvereniging Spijke- nisse, een man met een schat van ervaring in het vakbondswerk, maar met geen enkele verwantschap in de trainerswereld. Kraay heeft zich afgelopen maandag tijdens een lezing sterk gemaakt voor een vertegenwoor diger, die uit het metier zelf komt. Na afloop van dat gloedvolle pleidooi hebben enkele trainers, waaronder Cor Brom, trainer van Sparta, de AZ-manager gevraagd of hij geen trek had in een tegenkandidaatschap. DEN HAAG Joop Middelink, de wegcoach van de KNWU, heeft in Den Haag een gesprek gehad met de vice-voorzitter, Hylkema, en de directeur, Meeuwese, van de wielerbond, waarin Middelink zijn reactie heeft gegeven op het plan van de KNWU hem te ontheffen uit zijn functie als wegcoach van de amateurs. De KNWU wil over de inhoud van dit gesprek, dat op initiatief van de bond is georganiseerd, voorlopig nog niets kwijt. Directeur Meeuwese: „We heb ben de reactie van de heer Mid delink op onze voorstellen, zoals die naar voren zijn gekomen in het rapport van sportcommissie- lid Roosenburg gehoord en zul len ons eerst intern beraden, alvorens wij verdere mededelin gen doen". Middelink was gis teravond niet bereikbaar voor commentaar. WYCHEN Hans Vultink heeft ondanks een infectie aan een vinger, waarvoor hij gistermiddag een injectie kreeg toegediend, zijn kans behouden op de nationale biljarttitel anker kader 71/2. In de avonduren versloeg hij met groot vertoon van macht Wim van Deventer in slechts drie beurten. Vultink heeft nu met Van der Smissen de leiding, terwijl Havermans het zelfde puntenaan- tal vergaarde, maar een lager moyenne heeft. Uitslagen derde ronde: Bessems Van Deventer 300-184 (10 beur ten); Bongers Havermans 176-300 (12); Steures—Vultink 196-300 (12); v. d. Smissen—Velthuis 300—53 (6); vierde ronde: Bessems- Velthuis 186-300 (9); Steures—Ha vermans 267—300 (8); v. d. Smisse- DEN HAAG Spanning tot de laatste minuut gisteravond bij de ijshockeywedstrijd tussen HYS Intervam en de Tilburg Trappers. HYS verloor onver diend met 1—0 in een wedstrijd die echter wel op een erg laag pitje stond. Maar de spanning deed de kleine 1000 toeschou wers echter niet teleurgesteld naar huis gaan. Immers, HYS heeft de bijna gehele wedstrijd zicht gehad op een gelijkspel of overwinning. Op de keper be schouwd heeft de Haagse for matie ook de beste kansen ge had om de uitstekende Tilburg- se doelman Gerry Göbel te pas seren. Jammer, maar het is niet an ders, de man achter de spelers- bank, de ijverige voorzitter Edu Hopman die ook als coach zijn best doet bij de Hagenaars heeft mede schuld aan de nederlaag. In de elfde minuut stuurde hij bij het wisselen Robin Saraber te vroeg op het ijs, terwijl Paul Rusche er nog niet af was. Daardoor stond HYS even met één speler meer op het ijs. Dit ontging scheidsrechter Bilder- beek en de Hagenaars kregen voor deze overtreding twee mi nuten straf. Juist in deze twee minuten zorgde Tilburg Trap pers voor het enige doelpunt van de avond. Harry Turk Rob Hagendoorn - vorig jaar nog bij HYS - bracht de treffer op zijn naam uit een pass van John Dielissen. Daarna groei den beide doelwachters naar een grote vorm. De Haagse de fensie was sterker dan ooit tevo ren. Maar in de aanval miste men de kracht van Harry Turk en Frank de Marco, de duurste Canadees die HYS in huis heeft, faalde ook. Harry Turk, met Ron Weiland, Dave Bell en Joop Ierschot in de achterhoede, had den zeker meer verdiend dan de nederlaag. In de laatste minuut was HYS erg dicht bij een gelijk spel. Ondanks het feit dat Frank de Marco in de strafbank verbleef kwamen er twee goede1 kansen. Exact 55 seconden voor tijd kwam Murray Wilcox alleen van Göbel en geen vijf seconden la ter trainer Harry Turk. Vrouwe Fortuna stond naast de Tilburg- se doelman en beide spelers lie ten een kans onbenut waar een junior jaloers op was geweest. Na de wedstrijd werden de schaatsen van Dave Bell ver loot. De opbrengst was voor de .jeugdafdeling van HYS. Het ge rucht dat Bell zou stoppen was uit de lucht gegrepen. De ijshoc keyer schijnt nog een paar schaatsen te bezitten. Al waren de schaatsen voor de grote lote rij als nieuw volgens het pro grammablad. ARTHUR VAN RIJSWIJK Andere uitslagen: De Bisschop (Amsterdam)—Bondsspaarbank (Groningen) 7—8 (3—2, 2—3 en 2—3). Nationale Nederlanden (Nijmegen)—Feenstra Verwar ming 08 (03, 03 en 02). De stand: 1. Bondsspaarbank 11—16, 2. Tilburg Trappers 12—16, 3. Feenstra Verwarming 12—15, 4. De Bisschop 11—13, 5. HYS Intervam 126 en 6. Natio nale Nederlanden 12—4. te flEDAM Rob Czabania akt op 30 januari zijn prof sdebuut in Schiedam. Zijn nstander is de Belgische lengewicht Guido Beuse- emphanen let 13-4 irslagen. (Van onze sportredactie) DUSSELDORF - Sepp Maier, de doelman van het Westduitse voetbalelftal, is door een recht bank een boete opgelegd van 15.000 gulden wegens het rijden onder invloed. Maier werd te vens het rijbewijs voor een maand ontzegd. SCHIEDAM Pim Visser heeft zijn contract als trainer met SW met een jaar verlengd. TURIJN/PARIJS De reacties in Italië en Frankrijk op de door het organisatiecomité te hanteren lotingsnormen voor de groep sindeling van de WK '78 lopen zeer uiteen. In Frankrijk heerst verslagenheid over het feit, dat het nationale team op een lijn is geplaatst met Oostenrijk, Iran en Tunesië". In Italië is men tevreden met de huidige ontwikkeling, die de „Azzurri" in groep één plaatst met Argentinië. Het Parijse sportblad l'Equipe noemt de beslissing van het organisatiecomité vrijdag „een grof schandaal". En voegt eraan toe, dat het organisatiecomité van het wereld kampioenschap meer en meer de speelbal van belangengroepen wordt. De trainer van het nationale elftal, Michel Hidalgo, ver klaarde, dat „Frankrijk ten onrechte gede- klasseerd is". Toch ziet de Fransman ook voordelen in de lage indeling. „Wij zullen bewijzen, dat men ons onrecht heeft aange daan. Deze positie werkt in ons voordeel en is zeer bevorderlijk voor de strijdlust van mijn spelers". In Italië is men tevreden met de lotingsnor men. De president van de UEFA, de Italiaan Franchi, zei in Buenos Aires na de bekend making van de criteria, dat „Italië het eerste duel tegen Nederland op punten heeft verlo ren. Maar dat kan ook ons geluk betekenen. Want Argentinië ligt ons nu eenmaal beter dan Holland. Bovendien wonen er in Buenos Aires zo'n één miljoen Italiaanse emigran ten, wat ook in ons voordeel werkt". Het in Turijn verschijnende sportblad Tutto sport zwaaide de voorzitter van het organi satiecomité, Hermann Neuberger, lof toe. „Neuberger heeft op briljante wijze spekta kel en financiën in het voetbal dooreengewe- ven. Hij heeft er goed aan gedaan zijn vriend Franchi van de positieve kanten van het compromis te overtuigen". Tevreden Bij een persconferentie in Buenos Aires heeft KNVB-voorzitter Wim Meuleman zijn tevredenheid betuigd over het feit, dat het organisatie-comité van het wereldkam- „We hebben er voor moeten vechten, maar we wisten dat we het recht aan onze zijde hadden", aldus Meuleman. „Wij waren bij het vorige kampioenschap in 1974 finalist en het is altijd zo geweest dat finalisten bij het volgende kampioenschap een beschermde plaats kregen. Maar toen ik hier twee dagen geleden aankwam, was alles wat ik in de kranten zag Italië, Italië, Italië", vervolgde de KNVB-voorzitter. Italië werd na een vijf uur durende bespreking uiteindelijk onder gebracht in de groep van Buenos Aires, terwijl Nederland het recht kreeg alle wed strijden in de poule in Mendoza te betwisten. In Mendoza had men graag het Italiaanse team aan het werk gezien, omdat daar veel Italiaanse immigranten wonen. „Maar dat zelfde is het geval in Buenos Aires en Mar del Plata's aldus Meuleman. „Ik heb begre pen, dat de mensen in Mendoza vooral van goed voetbal houden. Nu, we zullen ons best doen, ze dat voor te zetten". IDEN Leiden Lions heeft leravond de eerste stap gezet naar een hoge notering ize week gestarte Neder- idse tweede divisie competi- Op eigen ijs bleef het Ton Aken IJshockeyteam, overi- b definitief winnaar van de 'ermakelcoupe der Lage Lan- a, het Eindhovense Kempha- met 13-4 de baas. vrij eenvoudige zege. De »e formatie kende slechts w eigen falen (nonchalance - 'Aig inzet) één periode proble- 'A met de Eindhovense tegen- "Ader. Toen in het tweede part onderdelen werklust en inzet goed verzorgd bleken te werd Kemphanen ook di- naar een kansloze achter- i gespeeld: van 3—1 werd voorsprong uitgebouwd naar toPscorers waren er bij Ton Menken-team trouwens te vinden. Rudie Bakker, aa Kocanda en Harrie Wiel- en verzorgden de eerste treffers - Theo Dietz, Wiel den, Frank Dobbelaar, Allan ERDAM De Europese pksunie moet nog toestemming ®ven voor een Europees titelge- ^ht in het middengewicht tus- j) «udie Koopmans en de Ita- Aldo Traversaro. Als die Hssie loskomt staat niets a ontmoeting op 7 februari in in Rotterdam in de weg. Harvey en Jiri Anton (2x) de daarop volgende zes goals. Voor Eindhoven kon slechts Ward Laurie het doel vinden achter' de sterk keepende Rob de Jong. De derde periode werd door Leiden Lions benut voor enige experimenten. Omdat interna tional Harry Wielheesen komen de week voor studie naar Ame rika vertrekt, zal Wielheesen in de belangrijke wedstrijden te gen Havana Club Eagles (vrij dag a.s.), SIJC Utrecht en - in mindere mate - Geform Assen niet beschikbaar zijn. Reden voor playing-coach Jean Martin en, eveneens weer spelende Rob Verboom om de nodige veran deringen in verschillende lijnen door te voeren. Het werd gister avond nog geen doorslaggevend succes. De derde periode werd afgesloten met „slechts" twee doelpunten winst: 4—2. Kocan da, Verboom, Anton en opnieuw Kocanda scoorden voor Leiden- Laurie en Dick Ament voor De Kemphanen: 134. Hoe dan ook: een sterk begin voor Leiden Lions, dat toch wel als een der favoriete teams aan de Nederlandse competitie is be gonnen. En die positie als grote kanshebber vanavond al za' moeten verdedigen. Het treffen bij Rotterdam kan voor Leiden Lions echter niet zoveel proble men opleveren, minder in ieder geval dan de komende thuis wedstrijd, vrijdag 20 januari, te gen het Bosche Havana Club Eagles. Een ploeg waarvan in de strijd om de Intermakelcoupe al eerts werd verloren. BRIGHTON Niet Bettine Vrie- sekoop, maar Ni co van Slobbe heeft van de Ne derlandse afvaar diging bij de open Engelse tafelten niskampioen schappen in Brighton de aan dacht op zich ge vestigd. Hoewel beiden struikelden over een Chinese deelnemer verrichtte Van Slobbe daarvoor nog een krachttoer door de geplaatste Brit Paul Day en de Sterke Japanner Hasegawa uit te schakelen. Daarna echter was Van Slobbe tegen Teng Yi nog kanslozer dan Bettine Vriesekoop was, in de tweede ronde, tegen Ho Tse Ping. Voor het overige kwamen de heren verder dan de dames, maar daaraan was ook de indeling oorzaak. Wilmy van Rijswijck had in de eerste ronde bij de dames geen kans op een overwinning tegen de Chinese Joe Tsjin Tsjia en Sandra de Kruyff kon de, later zeer verrassend spelende, Britse Caroline Knight slechts één game ontfutselen. Aziatische deelnemers vormden telkenmale het eindstation voor de Nederlanders. Zo ook voor Gootzen en Van der Helm. Beiden overleefden de eerste ronde, Van der Helm schakelede daarin de Japanner Yoshijama uit, maar daarna bleek de geplaatste Japanner Nakamura te sterk voor Gootzen en moest Van der Helm het ontgelden tegen de eveneens geplaatste Chinees Li Tsjen Sji. Anne Vlieg verloor in de eerste ronde van de oud-Europees kampioen Orlowski. INNSBRUCK Op de kunstijs baan van Innsbruck eindigde tijdens de sprintwedstrijden Lieuwe de Boer, die vorig jaar als beste seizoenprestatie 39.7 achter zijn naam had staan, op de 500 meter als derde in 39.19 seconden. Winnaar werd de Oostduitser Roland Vetter in 38.92 seconden. Bij de dames ging het op de 500 meter uiterst snel. De Russin Veï-a Krasnova verbeterde met een tijd van 42.31 seconden het baanrecord van de Olympische kampioene Sheila Young met 0.44 seconden. Ina Steenbrug- gen, die vijfde werd en daarmee de beste Nederlandse rijdster bracht haar persoonlijk record op 43.79 seconden. Uitslagen: 500 meter dames: 1. Vera Kras nova (Rus) 42.31 sec; 2. Ljubow Sadsjikova (Rus) 42.51; 3. Valen- tina Golovenkina (Rus) 43.31; 4. Inesr Bautzmann (OD1) 43.58; 5. Ina Steenbruggen (Ned) 43.79; 10 Valentijn (Ned) 43.85; 12. Van Rijssel (Ned) 44.10; 18. Van der Lende (Ned) 45.05; 21. Meyer (Ned) 45.76. 1000 meter dames: 1. Sadsjikova 1.25.19; 2. Golovenkina 1.25.95; 3. Burka (Can) 1.27.26; 4. Ste- panskaja 1.27.63 5. Blinkova 1.27.85; 6. Rijs (Polen) 1.28.02; 7. Becker (OD1) 1.28.42; 8. Valen tijn 1.28.45; 10 Van der Lende 1.28.61; 12.Van Rijssel 1.28.79; 15. Steenbruggen 1.29.42; 20 Meyetf 1.30.80. 1000 meter heren: 1. Dietel (ODI) 1.18.90; 2. Uwe Sauerteig (OD1) 1.19.66; 3. Ozwik (Polen) 1.19.88; 4. Juergen Warnicke (ODI) 1.19.98; 5. André Kraaye- veld (Ned) 1.20.1; 6. De Boer (Ned) 1.20.22; 7. Jan van der Roemer (Ned) 1.20.25; 8. Vetter (ODI). 1.20.42. 500 meter: 1. Roland Vetter (ODI) 38.92; 2. Jan Jozwik (Pol; 39.04; 3. Lieuwe de Boer (Ned) 39.19; 4. Andreas Dietel (ODI) 39.33; ,5. Andreas Ehrig (ODI) 39.33; 6. André Kraayeveld (Ned) 39.55. Exclusieve reis van uw krant De baai van Torquai, parel aan de Engelse zuidkust Een zomerse atmosfeer in het midden van de winter. Een middeleeuwse entourage in de twintigste eeuw. Die droom kan uw krant u begin februari ruim vijf dagen lang bezorgen. Een absoluut unieke vakantiereis, niet in het minst dankzij de vindingrijkheid van de Engel se touroperators. Exclusief voor onze abon nees is een tocht uitgestippeld van Huil, dwars door het Engeland van vroeger, naar de zelfs in de winter zomerse palmen van Torquay. Om niet licht te verge ten: de reis aan boord van een van de luxe schepen van North Sea Ferries; de zonsopgang boven de rivier de Hum- ber; de kop koffie bij het open haardvuur van een typisch Engelse uit spanning; de romantiek van het kasteel in War wick; tea at Weston-su per-Mare; en dan ten slotte, allemaal nog op de eerste dag, het niet minder superbe hotel in Torquay. Met de moge lijkheid om de avond door te brengen in een Brits bruin café, inge- richt als een oude trein wagon. De daarop volgende twee dagen reist u kriskras, over de vermaarde holle wegen van Devon, langs de Engel se zuidkust. Een bezoek aan het ambachtscentrum van Darlington, aan de door slechts enkele monni ken gebouwde abdij van Buckfast, aan het winkel centrum van Plymouth, de grotten van Wookey Hole, de wonderbaarlijke Ro meinse baden van Bath en dan, to be or not to be, Stratford -on-Avon. De stad van Shakespeare is meer dan een vluchtig be zoek waard. Vandaar dat ook daar een overnachting is geregeld; mèt de moge lijkheid alle historische plaatsen te bezoeken. En om alles compleet te maken zal de reis u op de laatste dag leiden langs de kathedraal van Coventry en u brengen in het tijd perk van Robin Hood, dat in het Sherwood Forest Country Park met zorg is geconserveerd. De gehele tour duurt van woensdagmiddag 8 tot en met maandagochtend 13 fe bruari. PROGRAMMA IIIIIIIIIIIIIIIIIUi Woensdag 8 februari: Inschepen op een van de schepen van North Sea Ferries. Donderdag 9 februari: Na aankomst in Hull per touringcar naar Barnby Moor waar in „Ye Olde Black Hotel" koffie wordt gedronken. Verder naar Warwick Castle waar na de lunch het fraaie kasteel wordt bezichtigd. De thee wordt gebruikt in Weston Super Mare om ten slotte tegen half zes aan te komen in het luxueuze New Grand Hotel (alle kamers met bad/douche, toilet, televisie, radio en telefoon) te Torquay, waar tweemaal wordt overnacht, (diner). Vrijdag 10 februari: Na het ontbijt een sight-seeing tour in de omgeving. Bezocht wordt het Cider Press Centre te Darlington en de fraaie kerk in Buckfast In Plymouth krijgt men gelegenheid (voor eigen rekening) te gaan lunchen en te winkelen. Om half zes is de terugtocht naar het New Grand Hotel, waar 's avonds een lllllllllllllllllllfllllll diner-dansant wordt gehouden. Zaterdag 11 februari: Na het ontbijt gaat de tocht naar Wookey Hole, waar de spelonken en de grotten worden bezocht. Na de lunch in Bath is een excursie naar de Roman Bath, een badhuis, dat destijds door de Romeinen is aangelegd en waar de warmwaterbron nog steeds in werking is. Het diner is 's avonds in Stradford-on-Avon, waar tevens wordt overnacht 's Avonds bestaat gelegenheid een wandeling te maken door deze door Shakespeare zo bekend geworden stad. Zondag 12 februari: Na het ontbijt wordt in Coventry de beroemde kathedraal bezichtigd. Na de lunch in Southwell te hebben genuttigd draait de touringcar richting Sherwood Forest Country Park (het oord van Robin Hood) om ten slotte omstreeks vijf uur in Huil aan te komen voor de inscheping op een van de NSF-boten. Maandag 13 februari: Aan* komst Einde van de reis. De kosten van deze exclusieve reis bedragen 499,- per persoon (op basis van gebruik van twee-persoons kamer). Toeslag voor een luxe inge richte hut met douche aan boord 40,- per persoon. Alle verdere inlichtingen over deze reis van uw krant bij North Sea Ferries, Af deling Passage, mej. J. Kri- boo, tel. 01819-62077, toestel 131 waar tevens telefonisch kan worden geboekt. Of bij Sijthoff Pers afd. Reizen, Wagenstraat 37, Den Haag tel. 070-624562 tst 370/257. Wie op de dag van vertrek niet op eigen gelegenheid naar Europoort komt (er is een groot omheind parkeerterrein) kan gratis gebruik maken van de bussen, die deelnemers aan de reis uit Den Haag, Gouda en Rotterdam naar North Sea Ferries brengen (en maandagochtend weer terug). Vertrektijden Den Haag Centraal 15.00 uur. Goud- sche Courant, Markt 25, Gouda 15.00 uur, Rotterdamsch Nieuwsblad, Coolsingel 67, Rotterdam 15.45 uur. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Noteer mij/ons als deelnemers) aan de februari-trip naar ■Zuid-Engeland voor de prijs van 499,- per persoon. Naam: Adres: Woonplaats: Tel.: (Handtekening) Als u de bon heeft ingezonden of telefonisch heeft geboekt stuurt North Sea Ferries u nadere gegevens over de reis en een bevestiging van de boeking. Daarin staat hoe u de reissom kan overmaken. Zodra daarna de betaling is ontvangen zendt North Sea Ferries u de reisdocumenten

Leidse Courant | 1978 | | pagina 9